11 h i Visser lijkt terug bij af met schadeclaim teruglopende vangst Boazschool betrekt nieuw pand alle CD's 5 voor 50 euro Beheerder moet zich verantwoorden voor havik in pootklem Marktkooplui tevreden met nieuwe stek Boete voor bekogelen lastige klant met ruit gemeentelijke steun uitgeprocedeerden deu r1oo RPCU wil creatieve Gemeente Middelburg en Woongoed maken afspraken over huizenbouw id MEGA-OPRUIMING Vooroordeel zeeuwse almanak WALCHEREN zaterdag 27 september 2003 1ST CDA stelt vragen over theater Lagere prijs Voorwaardelijke celstraf voor bijlengooier Baggerwerk Opknapbeurt Alternatieven t/m4okt'03 tegen inlevering van deze bon nog 1 gratis bij 10cd's ENTENY CD/DVD/KADOSHOP walstraat 96. Vlissingen, 0118 441552 Een eigentijdse kijk op Wonen J Contract 1800 nieuwe woningen 50 jnnrNadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg en woningcorpora tie Woongoed hebben gisteren een samenwerkingsovereen komst getekend. Woongoed pat huurwoningen bouwen, de jemeente steunt de corporatie joorde grond goedkoper aan te Meden. In de komende vier jaar Boeten in totaal 1800 nieuwe woningen worden gebouwd, aarvan ruim 650 huurwonin- jen. >t contract heeft als doel de ïoiiingvoorraad aan te passen aan de veranderende behoefte. Zo willen mensen bijvoorbeeld langer zelfstandig blijven wo nen en stellen huurders hogere asenaan hun huis. De twee par ken hebben daarom afspraken gemaakt over het aantal nieuw lebouwen woningen, maar ook over het type woningen dat ge touwd wordt. Verder zijn er in iet contract bepalingen opge nomen over de hoogte van de iuur, over de manier waarop loningen worden toegewezen, over jongeren- en studenten- iuisvesting, ouderenwoningen s leefbaarheid in de Middel burgse wijken. De afspraken ■rg en o. nkapje r haar. aar, S IW Bad- Heeft nodig. 1699) -i MIDDELBURG - De CDA- iractie in Middelburg wil dat iet college van B en W kritisch lijkt naar de aanbesteding van let nieuwe theater. In schrifte lijke vragen stelt de fractie dat het college de gemeenteraad op de hoogte moet houden over de aanbesteding. Verder wil de partij weten of de exploitatie van het theater inmiddels slui- is. Het CDA dringt erop aan om zo scherp mogelijk aan te besteden. De fractie wil zo snel mogelijk geïnformeerd I worden over eventuele meeval lers. aniijtó gelden tot eind 2007. „Het is een zeer ambitieus pro gramma waarin beide partners hun nek uitsteken", zei E. de Ceusterde directeur van Woon goed, bij de ondertekening van het contract. Ook wethouder A. de Vries was tevreden. „Deze afspraken gaan heel ver. Hier mee hebben we het fundament gelegd voor het bouwen van nieuwe huurwoningen." Door de afspraken is het onder meer financieel mogelijk om wonin gen te bouwen voor ouderen die zorg nodig hebben en om de re novatie van de Stromen wijk aan te pakken. In het contract zijn afspraken gemaakt over het aantal wonin gen dat beschikbaar moet blij ven voor mensen met een lager inkomen. Het gaat zowel om flats voor jongeren (640), flats voor huishoudens met een laag inkomen (780), eengezinswo ningen (1450) en woningen voor ouderen (725). Woongoed on derzoekt nog of het mogelijk is om woningzoekenden met een laag inkomen een huisvestings garantie te geven. Dat houdt in dat mensen die een woning wil len huren, binnen een bepaalde periode gegarandeerd een be taalbare woning krijgen. Verder wordt op dit moment gewerkt aan een nieuw systeem van wo ningtoewijzing, zodat de huizen eerlijker kunnen worden ver deeld. Als tegenprestatie voor de (on rendabele) investeringen van Woongoed in goedkopere huur woningen, biedt de gemeente de bouwgrond voor een lagere prijs aan. De woningcorporatie be taalt 12.500 euro voor de grond van een huurappartement en 20.000 euro voor een goedkope re eengezinswoning. Boven een bepaalde huurprijs, stijgt ook de prijs van de grond. Boven dien krijgt Woongoed de kans om 20 procent van de koopwo ningen te ontwikkelen van nieuwbouwprojecten waarbij de gemeente de grond uitgeeft. mmm loorHarmen van der Werf I HAAG - De Terneuzense Westerscheldevisser F. de Rooy lijkt terug bij af met zijn juridi sche strijd. Hij claimt schade ranwege het teruglopen van garnalenvangsten door de verdieping van de Westerschel- ie.De Raad van State verwijst ie zaak waarschijnlijk terug •aar de rechtbank in Middel- De Rooy leek begin dit jaar een •verwinning bijna op zak te «ebben. De rechtbank in Mid delburg oordeelde dat Rijkswa terstaat moet bewijzen dat er géén direct verband bestaat tus sen de teruggevallen garnalen- vangsten en de Westerschelde- wdieping. Als Rijkswaterstaat «at niet zou kunnen, zou De looy een schadevergoeding moeten krijgen. Normaal moet 'emand die schade claimt, zelf ie bewijzen leveren. Het minis terie van Verkeer en Waterstaat Jtngin hoger beroep bij de Raad WDDELBURG - De Middel- wgse politierechter G van Un- •ik heeft gisteren een 23-jarige man uit Aardenburg wegens po- >mg doodslag vier maanden voorwaardelijke gevangenis straf en reclasseringstoezicht 'Pgelegd. De verdachte gooide •I november vorig jaar in Aar- faburg een bijl naar zijn vader. it de strafmaat werd rekening Wouden met het feit dat de hrdenburger in een psychose '•rkeerde toen hij zijn vader opzocht en de bijl gooide todra de voordeur werd ge iend. Het slachtoffer kon het projectiel niet helemaal ontwij dt en geraakte gewond aan tjn bovenarm. «verdachte ontkende gisteren e beschuldiging. Raadsman I. urlet bepleitte vrijspraak, .aar voor off icier van j ustitie T. mdriks stond het als een paal ven water dat de verdachte de •ader was. Bovendien was de a)j afkomstig van de verdachte, f, ad de politie vlak na het in- ei"'1 de zoon in een zeer ver- 'arde toestand aangetroffen. Winter 2003 Kinderkleding t/m maat 140 &ÏIÜLUM Baby-kinder speciaalzaak Kerkplein 8 Yerseke 0113-574210 www.bruundebeer.nl Directeur W. Poppe opent de school officieel door een grote sleutel van een stellage los te steken. door Miriam van den Broek MELISKERKE - De nieuwe Boazschool in de Valkenburgstraat in Meliskerke is giste ren officieel geopend. Op het schoolplein staken kinderen uit de verschillende groe pen één voor één feestelijk versierde bogen omhoog. Elke boog liet een fase van het bouwplan zien. In januari 2002 vertrokken de leerlingen uit de oude Boazschool aan de Valkenburg straat omdat het gebouw te klein werd. De kinderen gingen naar een noodschool. Het oude pand werd gesloopt en in mei vorig jaar ging op dezelfde locatie de eerste paal de grond in voor het nieuwe onderkomen. De nieuwe school bestaat uit twee verdie pingen en biedt plaats aan tien klassen. Ook is er een grote gemeenschappelijke ruimte. De feestelijke bogen die gisteren door de kinderen omhoog werden gehouden, toon den deze fasen en vormden gelijk een eerbe toon aan de slopers, de loodgieters, de tim merlieden en de schilders. Toen alle bogen overeind stonden, kwam directeur W. Pop pe 'aangesjeesd'. Met een lans van het ring- rijden stak hij de sleutel van de school van een stellage. Het was daarna de beurt aan wethouder van State. Gisteren diende die zaak. De advocate van Rijkswater staat beriep zich vooral op het advies van een onafhankelijke commissie die de claim van De Rooy heeft beoordeeld. Die commissie heeft de garnalen- aanvoer tussen de vismijnen van Breskens en Stellendam vergeleken. Daartussen beston den nauwelijks verschillen, dus, luidde de conclusie, de Wester- scheldeverdieping is niet van invloed geweest. Om dat te on derstrepen, haalde de advocate recent gepubliceerd onderzoek naar de effecten van de verdie ping aan. De effecten zijn nog nauwelijks merkbaar, blijkt uit dat onderzoek. De Rooy liet zich niet uit het veld slaan. Hij is ervan over tuigd dat de verdieping wel de gelijk invloed heeft gehad op zijn vangsten. Die daalden van 10.000 kilo in 1994 naar slechts 395 kilo in 1998, het jaar waarin de verdieping in volle gang was. Staatsraad F. Zwart bracht daartegenin dat er in die tijd niet zo veel meer is gebaggerd in de Westerschelde. De advocate van Rijkswaterstaat sprong daarop in. „Het baggerwerk om de vaargeul op diepte te houden, ligt momenteel ook veel lager dan voorspeld." Dat er meer in het westelijk deel van de Wes terscheid e wordt gewerkt dan voor 1997, meldde zij niet. Uit alle vragen die de Raad van State stelde, viel op te maken dat de zaak van De Rooy waar schijnlijk wordt terugverwezen naar de rechtbank in Middel burg. De Rooy vist al twee jaar noodgedwongen niet meer. Hij werkt in opdracht van sleep dienst Multraship op een vaar tuig van Rijkswaterstaat. Advertentie door Ron Magnée VLISSINGEN - De marktkoop lui van de weekmarkt in Vlis- singen zijn positief over de aanstaande verhuizing naar de Coosje Buskenstraat en het Scheldeplein. Alleen wie de bes te plekken krijgen toegewezen, is voor hen nog een raadsel. Vanachter zijn bolletjes, halfjes wit en krentenbollen toont M. Korlaar van Bakkerij 't Stoepje zich zeer content met de verhuizing. Volgens hem is er niks mis met de nieuwe stek van de weekmarkt. „We komen wel wat dichter op elkaar te staan, maar dat is geen probleem." OokB. Singh, die zijn truitjes en blouses aan de vrouw probeert te brengen, ziet geen vuiltje aan de lucht. „De verhuizing? Geen probleem." De weekmarkt van Vlissingen op de Spuistraat zal in januari voor twee jaar verhuizen naar de Coosje Buskenstraat en het Scheldeplein. Volgend jaar wordt een begin gemaakt met de ingrijpende opknapbeurt van het winkel/woongebied aan de Spuistraat, de Oude Markt en de Lange Zelke. De Aldi verhuist waarschijnlijk naar een tijde lijk onderkomen op de Zee manserve en de Hema krijgt on derdak in antiekhandel Marco Polo aan de Walstraat. Tijdens de verbouwing wordt het blok vanaf de Aldi tot de Ou de Markt compleet gesloopt. Er komen appartementen en win kels voor terug. De afgelopen tijd is er druk on derhandeld over een nieuwe stek voor de weekmarkt. De strook vanaf Coosje Busken straat naar het Scheldeplein kwam daarbij als beste uit de bus. Alternatieve locaties als het Bellamypark en de Zeemanser ve werden ook genoemd. Het (Advertentie foto Lex de Meester W. van Tatenhove en gedeputeerde G. van Heukelom om de deuren van de school te openen. „Ik ben hier vandaag omdat wij op het Provinciehuis gek zijn op kinderen", sprak de gedeputeerde de kinderen nog even toe. „Want als kinderen uit Zeeland ver trekken, verdwijnt de leefbaarheid. Boven dien ben ik zelf van dezelfde grondslag als jullie en lid van de SGP. Als jullie nou alle maal in Zeeland blijven wonen, hoop ik dat jullie later op mij gaan stemmen." Na een in koor geroepen 'hieperdepiep hoe ra', konden de kinderen, hun ouders en an dere belangstellenden de school van binnen bekijken. Als er straks gewerkt wordt aan het gebied waar de markt nu staat, verhuizen de marktkooplui naar het Scheldeplein en de Coosje Busken straat. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - Een illegaal gevangen havik is zondag ge vonden in een afgesloten een denkooi aan de Vroonweg in Oostkapelle. De havik zat vast in een pootklem, een verboden vangmiddel. Het dier was door de klem zo toegetakeld dat het moest worden afgemaakt. Dit is nu pas naar buiten ge bracht omdat de politie en de Algemene Inspectie Dienst (AID) eerst onderzoek hebben ingesteld. Inmiddels is tegen een 76-jarige man uit de ge meente Schouwen-Duiveland proces-verbaal opgemaakt. Als beheerder van de eendenkooi en het natuurgebied kan hij ver antwoordelijk worden gesteld voor onwettigheden die op het terrein plaatsvinden. De vinders van de roofvogel sloegen alarm bij boswachters van stichting Het Zeeuwse Landschap en Staatsbosbeheer. Zij kenden de havik. Het was een volwassen vrouwtje dat twee jongen had grootgebracht. „Het was bekend dat er in het gebied een havikenpaar had ge broed", vertelt J. van der Hiele, van de politie. „De kleintjes worden door de moeder groot gebracht. De vader wordt daar nooit bij betrokken. Die wordt weggestuurdEr zaten in het ge bied eerst vier haviken. Nu zijn er nog maar twee jongen." Het dier was overgebracht naar vogelasiel De Mikke in Middel burg. Daar bleek dat de poot van de havik zo kapot was dat het dier niet kon overleven in de vrije natuur. Twee van de vier tenen waren vernield, de poot was ontstoken en in de wonden kropen maden. De enige oplos sing was haar te laten inslapen. Tij dens het onderzoek bleek ook dat er in hetzelfde gebied nest bomen van aalscholvers waren gekapt. Omdat het gebied onder de natuurbeschermingwet valt, had daarvoor een vergunning aangevraagd moeten worden. Dat is niet gebeurd. door Aector Doorns MIDDELBURG - „Ik wilde die man uitschakelen", beweerde gisteren een 29-jarige caféhou der uit Terneuzen op de zitting van de Middelburgse politie rechter. Maar politierechter B. Doorewaard Boekhout vond dat de verdachte een verkeerde keuze maakte door een venster met veiligheidsglas vanaf de eerste etage van het café boven op de lastige bezoeker te gooien. Hij vond poging tot toebrengen zwaar lichamelijk letsel dan ook bewezen en veroordeelde de Terneuzenaar tot een boete van 2000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk. Officier van Justitie J. van Meer achtte po ging tot doodslag bewezen. De officier eiste 180 uur werkstraf en drie maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf. Het slachtoffer was 21 augustus vorig jaar in het Terneuzense uitgaanscentrum helemaal door het lint gegaan toen een vrouw hem beledigde. Men wist uitein delijk de man naar buiten te werken. Inmiddels was de poli tie gebeld, maar het duurde twintig minuten voordat agen ten in actie kwamen. Dat was volgens de eigenaar te lang. Hij beriep zich op noodweer. Ook raadsman A. Sol vond dat zijn cliënt een weloverwogen beslissing had genomen. Hij meende dat er geen straf moest volgen. De politierechter dacht er anders over. Bellamypark viel af omdat er vaak activiteiten worden geor ganiseerd, de Zeemanserve om dat de locatie uit het zicht lag. Als het gaat om de nieuwe loca tie, willen de marktkooplui graag het beste plekje met de meeste doorstroom. Zo is het aan de Coosje Buskenstraat wat rustiger en loopt op het Schel deplein wat meer klandizie rond. Over hun nieuwe stand plaats verkeren de marktkoop lui nog in het ongewisse. „De verhuizing is een goede stek, maar het is nog de vraag waar ik terecht kom", zegt A. Heeren, die in zijn zaak 't Kluifje lekker nijen voor de hond verkoopt. Dat geldt ook voor juwelier R. Brioni, die op een heel drukke locatie vlakbij de Hema zijn ne ring met horloges, armbanden en ringen heeft. „Zoals je ziet sta ik op een echte A-locatie. Ik moet nog zien hoe dat op het Co osje Buskenstraat en het Schel deplein afloopt. Want het is toch voor een behoorlijk lange tijd." Het is de bedoeling dat de week markt na de werkzaamheden weer terug kan naar de oude stek aan de Spuistraat. Waar schijnlijk is dan niet eerder dan in 2006. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De fractie van RPCU in Vlissingen vindt dat (Je gemeente creatief moet omgaan met asielzoekers zolang het Rijk geen goed en duidelijk uitzet tingsbeleid heeft gemaakt. Uit geprocedeerde asielzoekers die het advies kregen tegen de af wijzing in beroep te gaan, mo gen van de fractie niet uit huis worden gezel. In Vlissingen komen binnenkort 22 volwassenen en 12 kinderen op straat te staan, zei J. Koppe- jan van de RPCU deze week tij dens de gemeenteraad. Zij zijn uitgeprocedeerd en worden daarom niet langer gesteund door de overheid. Hoewel er nog bezwaarprocedures kunnen lo pen, worden de mensen uit huis gezet en krijgen ze geen geld meer. Tijdens de behandeling van het asielzoekersbeleid in de Tweede Kamer zei minister Verdonk van Vreemdelingenzaken en Inte gratie onlangs dat dit probleem ruimhartig benaderd zal wor den. „Die toezegging stelt ons allerminst gerust", zegt Koppe- jan. De pardonregeling voor asielzoekers die langer dan vijf jaar in Nederland zijn, is on doorzichtig en de minister komt volgens Koppejan niet overtui gend over. „Zonder een goed uitzetbeleid worden deze mensen op straat gezet. Dat geldt ook voor asiel zoekers die op het punt staan te bevallen of die ziek zijn. Dat kan toch niet? Als gemeente moeten we ons weliswaar aan de landelijke wetgeving houden, maar ik zie ook legale wegen om toch iets voor hen te kunnen doen." Zo kan Vlissingen er volgens de RPCU voor kiezen om uiterst te rughoudend te zijn met huisont ruimingen en het stopzetten van voorzieningen tot het uitzet tingsbeleid wettelijk goed gere geld is. „Ook kunnen we instan ties die uitgeprocedeerde asiel zoekers opvangen zoals Inlia, de Raad van Kerken, het Leger des Heils en Vluchtelingenhulp ruimhartig subsidiëren. Op die manier kunnen we de asielzoe kers toch de in onze ogen ver plichte herbergzaamheid bie den." Burgemeester A. van Dok-van Weele steunt het initiatief en gaat onderzoeken hoeveel men sen in Vlissingen op straat drei gen te komen en wat de gemeen te daaraan kan doen. Advertentie woon- en slaapadvies Haringvlietplein 4 - Zierikzee Het groepje agenten stond gniffelend bij het raam van dat West-Brabantse politie bureau. Beneden stond een paardentrailer die na keu ring mocht worden opge haald door de eigenaar. „Het zal eens geen Belg zijn," spraken zij terwijl zij het Duitse automobiel uit de ho gere prijsklasse achteruit naar de trailer zagen rijden. Maar het leedvermaak maakte plaats voor verba zing toen vanonder het rood witte kenteken, onder zacht zoemen, een trekhaak naar buiten schoof. Toen de man wegreed, zwaaide hij naar boven. Rond zijn mondhoe ken speelde een minzaam lachje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11