PZC Linssen teleurgesteld in Trechter 5 PZC Ophalen oud papier succesvol Laatste redmiddel voor Yerseke Moer Handtekeningen kunnen NS niet vermurwen b 13 Discussie rond ruimtenood brede school is voorlopig beslecht vrijdag 26 september 2003 agenda Ruimteprobleem Huur Protest tegen kap esdoorns Werkstraf geëist in ontuchtzaak Kinderen lopen voor Unicef Auto brandt uit Blaauwe Hoeve houdt open dag Veen Dwars Accelerando speelt 24 uur lang muziek goes - Het afhaken van kun- stenaarsplatform Trechter 5 bij w nieuwe Cultuurhuis, is de wraeente Goes rauw op het dak 2 Lallen. ..Ik heb met teleurstel de: Lkennisgenomen van de ont- ift. wikkelingen", zegt wethouder "oT C Linssen. Hij gaat nu op zoek „aar een nieuwe invulling van de vrijkomende ruimte. -«I nuchter 5 was een van de vier laat i beoogde huurders van het Cul- wtki ie da «hei len. exti mei enva reni 1 meal Hnnr Rolf Bosboom :reff„ 3onie er de lus. At li GOES - Er komen toch twee schoolwoningen nabij de brede Ichool in de Goese wijk Ouver ture. Daarnaast worden er plannen gemaakt voor een uit breiding van de school met maximaal acht lokalen. Daarmee is de discussie rond de ruimtenood in de brede school voorlopig beslecht. Het ge- ir8« bouw, dat 22 lokalen telt, is een W jaar geleden in gebruik geno- 'kGf men. Het aantal leerlingen is de laatste tijd echter explosief ge- - groeid en de jongste prognoses "ja laten zien dat de situatie de ko- *ftl «de jaren alleen maar erger rap ïor(|t. In 2009 zouden er zelfs SC li 35 lokalen nodig zijn om alle kinderen onderdak te bieden. f .11 langer bestaat het idee om wel aan de Elvis Presleylaan, vlak- :e'8i bij de school, twee schoolwo- 18 ningen te bouwen om de pieken M in leerlingenaantallen te kun- -t™ „en opvangen. De huizen tellen dw eik twee lokalen. Als die niet meernodig zijn, kunnen de pan- Pj den als woning worden ver- o Fit mK iet vi Nedi ieUS enh n et gr charn .dta jen ien.S uldffi vooit chef) »n. t enis otgn niet ïorffi iicil» laat gaai en® ibina apotl >r da ïvoo noen refoo :el 1* zijn» voori jghrRojf Bosboom tuurhuis, samen met galerie Van den Berge, Kunstuitleen De Be- velanden en het jeugdtheater huis van 't Beest. Het Cultuur huis, dat momenteel wordt ingericht, vormt één geheel met het nieuwe theater De Mythe, dat volgende maand officieel wordt geopend. Het bestuur van Trechter 5 werd enkele dagen geleden onver wacht geconfronteerd met het opstappen van Ronald van Dok- kum, hét gezicht van de stich ting. Een van de redenen is dat Van Dokkum het intrekken bij het Cultuurhuis als een heilloze weg ziet, aangezien de beschik bare subsidie voor het overgrote deel zou opgaan aan de huisves ting. Bovendien betwijfelt de gemeenteraad nog of de subsi die wel beschikbaar zou moeten worden gesteld. De beslissing van Van Dokkum is, zoals gemeld, voor het be stuur van Trechter 5 reden om het huurcontract voor het Cul tuurhuis niet te ondertekenen. Wethouder Linssen is daarover woensdag geïnformeerd. Hij heeft er begrip voor dat het be stuur 'niet vlucht voor de wer kelijkheid'. Desondanks zit hij, vlak voor de opening, met het probleem van enkele lege ruim tes in het compleet gerenoveer de pand, de vroegere ambachts school aan de Westwal. Bovendien is er grotendeels sprake van een herhaling van de situatie van een jaar geleden, toen het Gezelschap van de Zee ineens afhaakte, 't Beest werd toen als vervangende huurder gevonden. Linssen houdt vast aan de for mule van het Cultuurhuis. Een commerciële invulling, zoals in het verleden is geopperd, is dan ook niet aan de orde. Een knel punt is wel dat Trechter 5 in en kele kleinere ruimtes van het gebouwzou komen. Die zijn las tiger te verhuren dan de grotere gedeelten. De wethouder sluit niet uit dat er samen met de an dere partners in het Cultuurhuis een invulling wordt gevonden. Toch schoolwoningen Ouverture kocht. STREEKACTIVITEITEN REDACTIE bevelanden/tholeim Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Pax: (0113) 315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge- rende de openingstijden; 'aterdagstot 12.00 uur maatschappelijke ontwikke ling en wethouder M. 't Hart. Allerlei mogelijke oplossingen zijn bekeken, maar een groot probleem is dat die allemaal veel tijd vergen. Om bijvoor beeld een dependance in de di recte omgeving te bouwen, moet het bestemmingsplan worden aangepast, wat jaren kan duren. Het tekort aan lokalen is echter zo nijpend, dat daar niet op kan worden gewacht. Het enige wat snel kan worden gerealiseerd, zijn de schoolwoningen. Die kunnen, als alles meezit, mis schien al aan het begin van het komend schooljaar klaar zijn. Met de vier lokalen die daardoor beschikbaar komen, wordt in elk geval tijd gewonnen om de ruimtenood verder op te lossen. Om het meeste recht te doen aan de gedachte achter de brede school, gaat de voorkeur uit naar een aanbouw, met een op pervlakte van maximaal vier lo kalen. Eventueel kan er in twee lagen worden gebouwd, zodat het complex er in totaal acht lo kalen bij krijgt. Een dergelijk plan wordt vanaf nu uitge werkt. De wethouder heeft van de com missie toestemming gekregen om, vooruitlopend op een be sluit van de gemeenteraad, de bouw van de schoolwoningen alvast i n gang te zetten en aan de slag te gaan met ideeën voor uit breiding van het bestaande complex. De drie noodlokalen die bij het gebouw zijn gezet om de ruimtenood te lenigen, blij ven voorlopig staan. De ge meente gaat verder bekijken hoe het komt dat de brede school zoveel leerlingen trekt. „De school lijkt het slachtoffer van haar eigen succes", zegt wet houder 't Hart. Er wordt onder meer een post- codeonderzoek uitgevoerd om het 'voedingsgebied' van de school te bepalen. De gemeenteraad weigerde vo rige week echter groen licht te geven voor de bouw van de wo- hebb pingen, omdat die de komende jaren te weinig soelaas bieden. Ie fracties vroegen zich af of het niet beter is een permanente op- ""l1 lossing te vinden voor het ruim- in a teprobleem. Deze week is daar ziekf Terc|er over gesproken in over- ;H leg tussen de raadscommissie ena BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk, 13- j 16uur: Torenbeklimming; 13-16.30 uur: El]! Bezichtiging monumenten; GOES Kantine ZLM, 13.30 - 16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- Jl, niorensoos; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30uur: Jeu de boules: DeVroone, 13.30 -17.00 uur. Biljarten en kaarten voor ouderen; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - (Hf MO uur: Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30 - 20.30 uur: Conditietrai- rtingbijOmni-Sport Reimerswaal; BVADENDAMME - Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00 -17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00 - 11.00 uur: Wandeltuinen met Orangerie- planten en waterpartijen geopend voor publiek; RILLAND - De Vliedberg, 14.00 uur: Bin- 90 voor ouderen; sint-MAARTENSDIJK - MfcScaldis Na- USgef turalis, Kastelijnsweg 18, 11.00 - 16.00 ledisc yl,; Doorlopende tentoonstelling We deropbouw na de Watersnoodramp 1 fe bruari 1953; ÏIAKE Sequoiahof, 10.00 - 18.00 uur: deus urotesiertuin geopend voor publiek; estffl W-HELMINADORP- Het Loze Vissertje, het Sas, 19.00 uur: Zeilraces Goessche Sas Trophy 2003; TERSEKE Dreef en Kerkplein, 08.00- vefl 13.00 uur: Weekmarkt; iacb^MusesBeatrixhaven, H.00uuren 13.30 »r. Vertrek rondvaart op de Ooster- schelde. ;moel uw its r rtei plana ■heM) getfl Oud papier wordt in Lewedorp opgehaald ten bate van een speeltuin voor de kinderen. door Mieke van der Jagt LEWEDORP - Het spaart tijd en ruggen. Speeltuinvereniging De Wipwap uit Le wedorp is razend enthousiast over de oud-papier-proef die sinds een maand of drie in het dorp draait. De inwoners van Lewedorp hebben van de gemeente een blauwe rolcontainer voor het oud papier gekregen, die eens per maand op de laat ste donderdagavond, wordt opgehaald. Daarvoor wordt een echte vuilnisauto ingeschakeld, bestuurd door een chauf feur van de gemeentereiniging. De vrij willigers van de speeltuinvereniging spelen vuilnisman en in minder dan an derhalf uur zijn alle oude kranten van het hele dorp ingezameld. Voorzitter M. Wis- kerke, van De Wipwap, is dik tevreden over de proef al was het alleen maar om dat de vrijwilligers niet meer in en uit au to's moeten stappen om onhandige pak ken papier op te pakken en in een kar te laden. Zo vond de papierinzameling jarenlang in Lewedorp plaats. Op die manier wa ren ze tot laat in de avond bezig en moest er ook telkens worden teruggereden om te lossen. Over de rolcontainers en het laadsysteem is ergonomisch nagedacht. De vrijwilli gers pikken de containers aan en het sys teem kiept ze leeg in de laadruimte. Of de proef een betere opbrengst geeft dan de oude manier van ophalen, waagt de voorzitter te betwijfelen. „Het is na tuurlijk wel makkelijker scheiden in zo'n rolcontainer, maar in Lewedorp deden de mensen dat al heel trouw en netjes. We missen nu natuurlijk wel de opbrengst van de dozen. De meeste mensen haalden altijd een paar dozen bij de winkel en verzamelden daar hun kranten in. Nu gaan ze meteen in de blauwe bak." Vorig jaar verdiende de speeltuinvereni ging bijna vijfduizend euro met het op halen van oud papier. „Maar daar moest de huur van een stuk of vier containers nog af. Die kosten heb ben we niet meer", vertelt de voorzitter. Ze voegt er wel aan toe dat de speeltuin foto Mechteld Jansen vereniging nog een verantwoordelijk heid heeft ten opzichte van het gehucht Gosvazze oftewel Graszode. „Daar ha len we al jaren het oud papier op maar de gemeente heeft het gehucht niet in de proef betrokken." Ook de bedrijven, waarvoor de gemeente qua vuilophalen geen verantwoordelijk heid heeft, kunnen nog steeds op de Wip wap rekenen. „Voor de Gosvazze en de bedrijven rijdt nog een vrijwilliger rond en we hebben nog een container staan. Daar kunnen de mensen ook hun oude kranten brengen." De proef met de rolcontainers duurt een jaar. De speeltuinvereniging hoopt in ie der geval dat het wordt voortgezet en uit gebreid. door llona Vette YERSEKE - Deze winter kan een proef genomen worden met verhoging van het waterpeil in natuurgebied Yerseke Moer. Dit zeldzame oudland dreigt te ver drogen. Medewerkers van Aan nemingsbedrijf Reimerswaal zijn onlangs begonnen met werkzaamheden die moeten re sulteren in een hoger waterpeil. Een commissie, bestaande uit leden van het waterschap Zeeuwse Eilanden, de provin cie, de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie en be heerder Het Zeeuwse Land schap, heeft de aanpak van de droogteverschijnselen voorbe reid. De gevolgen van de proef zullen op zijn vroegst in de loop van de winter duidelijk worden. Er is nu al met de werkzaamhe den begonnen, want 's winters is de grond te nat om zonder scha de machines in het natuurge bied toe te laten. Er worden on der meer dammetjes aangelegd. Het is de bedoeling dat er straks nog één uitstroommogelijkheid voor het water overblijft. Daar wordt een stuw geplaatst. Als de proef begint hoeft alleen de stuw nog maar opgedraaid te De graafwerkzaamheden in de Yerseke Moer zijn begonnen. worden. Ieder jaar wordt geke ken hoe snel het waterpeil gemiddeld stijgt en wat de ge volgen daarvan zijn voor het landschap en voor de planten en dieren die er leven. De plannen voor aanpak van de verdroging lagen er vorig jaar foto Dirk-Jan Gjeltema al. Ze werden uitgesteld vanwe ge de commotie die ze veroor zaakten bij enkele bewoners uit de omgeving van het natuurge- KORTGENE - Het plan om negen esdoorns te rooien uit een rijtje van twintig bomen aan de Botterlaan in Kortgene, maakt allerwege bezwaren los. Bewoners van de Botterlaan protesteerden en eigenaars van stacaravans ook. Nu mengt zich ook de woonvereniging Veerse Meer Eén in het debat. De bewoners van de wij k Veerse Meer Eén hebben de groenstrook die de wijk van Delta Marina scheidt met lede ogen zien uit dunnen. Ze vinden dat des te bezwaarlijker omdat ze meer zicht hebben gekregen op Delta Marina en met name op de stacaravans die daar staan. Volgens de woonvereniging is de functie camping in geen enkel bestemmingsplan terug te vin den. De stacaravans, en vooral de bouwsels als tuinhuisjes en blokhutten, zijn volgens de woonvereniging illegaal. De club heeft de gemeente Noord-Beveland gevraagd de ongewenste situatie te beëindigen. MIDDELBURG - Eeri 22-jarige man uit Goes hoorde gisteren bij de rechtbank in Middelburg voor het plegen van ontucht met een meisje 240 uur werkstraf en twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf geëist. Volgens officier van jus titie J. Zondervan had verdachte 12 mei vorig jaar in Goes misbruik gemaakt van de situatie waarin het slachtoffer ver keerde. „Het meisje liep ladderzat door het centrum. Zij kwam een onbekende jongen tegen die ook een slok op had, en is met hem meegelopen naar een steegje zonder te beseffen wat er zou gebeuren"meende de officier. In het steegje zou hij haar onzedelijk hebben betast. De Goesenaar zei dat het initiatief van haar was uitgegaan. „Zij begon met vrijen. We zijn gewoon uit elkaar gegaan.Het slachtoffer had verklaard dat ze gedwongen werd. Raadsman H. Mink vond dat zijn cliënt niets verkeerd had gedaan. „Het meisje is vrijwillig meegegaan. Ze had drank op, maar wist goed wat ze deed. Ze wilde seks. Ze heeft ook tegenstrijdige verklaringen afgelegd." Mink meende dat zijn cliënt moest worden vrijgesproken. De rechtbank doet 8 oktober uit spraak. SEROOSKERKE (W) - De christelijke basisschool De Weg wijzer in Serooskerke heeft 1900 euro opgehaald voor Unicef. Honderdeneen kinderen hadden zich voor een wandeltocht van vijf kilometer laten sponsoren. De opbrengst gaat naar hulp voor kindsoldaten in Soedan. MIDDELBURG - Een personenauto is gistermiddag even voor één uur op de Industrieweg in Middelburg uitgebrand. De brandweer wist het vuur snel te blussen. De oorzaak van de brand is onbekend. HULST - In het kader van de oplevering van de eerste nieuwe zorgwoningen houdt zorgcentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst morgen een open dag. Belangstellenden zijn van 10 tot 14 uur welkom om de nieuwbouw te bezichtigen. Het gaat om de eerste zeventig zorgwoningen. De officiële oplevering is gepland op 30 september. De dag erna neemt M. Picavet- van Vliemberge (94) de eerste sleutel in ontvangst. Picavet gaat ondanks haar leeftijd weer geheel zelfstandig wonen. Op het terrein van de Blaauwe Hoeve worden 151 zorgwoningen ge bouwd. bied. Met name een aantal boe ren was bang dat door de peil- verhoging de ganzen die in de Moer overwinteren, uit zouden wijken naar omliggende tarwe velden en weilanden. Ze vrees den voor schade aan de land bouwgewassen. Volgens H. Simons, districts hoofd van stichting Het Zeeuw se Landschap, zal dat niet het geval zijn. Hij onderstreept dat enige vernatting van de plaat sen waar ganzen kunnen slapen, beslist geen kwaad kan. Simons gaat ervan uit dat boeren geen schade ondervinden van een ho ger waterpeil in het natuurge bied. Het districtshoofd is blij met de proef. Hij ziet het als laatste redmiddel voor de Yerseke Moer. „Voor zowel de vegetatie als de weidevogels in het gebied is het heel belangrijk dat het waterpeil omhoog gaat. Door de verdroging klinkt het veen in en dat kan dan niet meer hersteld worden." Dekosten van proef zijn 200.000 euro. Die worden opgebracht door Het Zeeuws Landschap, de provincie Zeeland en water schap Zeeuwse Eilanden. door Carla van de Merbel YERSEKE - De handtekenin genactie voor het verkrijgen v»n een verkooppunt voor trein kaartjes in Yerseke heeft geeh resultaat gehad. De gemeente Reimerswaal heeft deze week een gesprek gehad met de NS, maar de spoorwegen blijven bij het standpunt dat Yerseke niet in aanmerking komt voor een verkooppunt. Sinds 17 februari is het loket op het station Kruiningen-Yerseke gesloten. Daarvoor in de plaats is een kaartautomaat gekomen. Treinreizigers kunnen verder terecht bij het NS-verkooppunt in Kruiningen of op het station in Goes. 'Onlogisch en zeer on handig', stelde raadslid M. van der Meijden-de Dreu (WD) al meteen na het verdwijnen van het loket in een brief aan NS. Ze begon een handtekeningenactie voor het verkrijgen van een kaartverkooppunt in Yerseke en vroeg het college daarbij te hel pen. Deze week is er op het gemeen tehuis in Kruiningen overleg geweest tussen wethouder J. Bliek (openbaar vervoer) en M. van Daalen, woordvoerder van de NS voor Zuid-Neder land. Bliek heeft daarbij de 1004 handtekeningen voor een ver kooppunt overhandigd. De spoorwegen blijven echter bij het standpunt dat er per dub belstation één kaartverkoop- punt moet bestaan. „Dat is het beleid, dat is in beton gegoten", licht Van Daalen toe. „Het agentschap is in Kruiningen, want de spoorlijn loopt het dichtst langs dat dorp. Ik be grijp de bezwaren, maar er is niets aan te doen." Wethouder Bliek gooit na het gesprek de handdoek in de ring. „Ik denk niet dat er nog iets aan te doen is. Als we te veel druk uitoefenen om een verkooppunt te krijgen, raken we misschien de halfuursverbinding kwijt. Tot 2007 hebben we de toezeg ging dat de intercity stopt op station Kruiningen-Yerseke. We willen niet het risico lopen dat dat stopt." Raadslid M. van der Meijden be treurt dit standpunt. „Het is ge woon heel dwars van de NS. Yerseke is de grootste kern en hier is geen verkooppunt voor treinkaartjes. Het is gewoon on wil. Boekhandel Hoekman, waar een Post Servicepunt aan wezig'is, had al bij de NS ken baar gemaakt treinkaartjes te willen verkopen." Ook Van der Meijden denkt dat er nu niet veel meer aan te doen is.,Op het moment zou ik het niet weten. Ik zal het met mijn fractie opne men." SINT-ANNALAND - Fanfare Accelerando uit Sint-Annaland houdt van vrijdag 3 oktober tot zaterdag 4 oktober een muziek- marathon. De marathon duurt van 19.00 tot 19.00 uur. Reden voor de muziekmarathon is de start van de bouw van het muziekoefenlokaal voor de fan fare. De gemeente Tholen heeft daarvoor gezorgd en de fanfare wil met deze actie geld inzame len voor de inrichting. Niet al leen bedrijven, maar ook parti culieren sponseren de actie. Om te zorgen dat de muzikanten wakker blijven en om bezoekers te trekken heeft de organisatie ook andere activiteiten georga niseerd. Zo zijn er spelletjes, is er een bloemen- en planten- markt en draait er een histori- 1 sche film over Sint-Annaland. De marathon begint vrijdag avond met een rondrit door i Sint-Annaland. Tussen 20.00 en i 23.00 uur wordt een concert ge geven door de fanfare, slag werk- en samenspelgroep. Om 23.00 uur begint de marathon, met elk uur vijf minuten pauze. De zaterdag staat in het teken van een groot concert waarvoor de fanfare 's ochtends met zeven andere muziekverenigingen oe- fent en dat 's middags uitge- voerd wordt. Aan het eind van de middag is er een grote finale. Dirigenten zijn Gert van der Weide, Pierre van Broekhoven en Meike Warmoeskerken. De presentatie is in handen van Luuk Blom. De marathon vindt plaats in sportzaal Wellevaete in Sint- Annaland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31