'ZC 11 Tholen belt nu ook Oosterscheldewater is onmisbaar voor Aquasense Werkstraf geëist voor veroorzaken dodelijk ongeval Goes raakt achterop bij het verlenen van gebruikersvergunningen Onbeperkt spelen op kunstgrasvelden PEKAAR err m Bijdrage Partners zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN forse kritiek ip zwijgen van Meulenberg rouw gewond lij ongeval vrijdag 26 september 2003 Koeteiers Opsplitsing Kerst, Zalm énWhisky J «ssenkerke - Wethouder -Meulenberg kreeg gisteren flinke veeg uit de pan van de u,He van Noord-Bevelands Lg A. Oudshoorn (NBB) «1de vast dat ze door onoplet- adheid bijna 40.000 euro zou uetel terugstorten aan het lijk Dat geld heeft jioord-Beveland ontvangen om de kernen duurzaam veilig te jaken, maar het daar niet aan Étgegeven. jadshoorn nam het wethouder kwalijk dat ze de raad niet gft ingelicht, toen ze door een jbtenaardie wél had opgelet, ^gewaarschuwd. Ze lichtte, obleek uit haar antwoord, wel ar eigen fractie (CDA) in en ^vervolgens als een haas aan >om zoveel mogelijk van verkeersveiligheidsplan jaioguit te voeren. Oudshoorn (construeerde de geschiedenis het plan naar aanleiding a de rapportage die Meulen- maakte van haar werk- umheden in het afgelopen ar Het plan dat Noord-Beve nd heeft laten maken om de Bienveilig te krijgen, is meer- aan de orde geweest. De ad kwam overeen dat het bij dmk aan middelen in de uit ging zou worden gekoppeld jn andere werkzaamheden ju wegen en straten. Door al- oorzaken als slecht weer i bezwaren lukte het niet om irtgene, Colijnsplaat en Kats sseptember van dit jaar duur- iamveilig te krijgen. Door snel ju het werk te gaan in Kats- ;;t Meulenberg de schade te innen beperken. Het terug te halen bedrag zal volgens de houder vele malen lager zijn ide40.000 euro die in febru- n nog dreigden. Meulenberg Éwel het boetekleed aan toen et ging om het achterhouden au informatie. ,,Ik wilde een- oudig eerst repareren wat er te (pareren viel. Maar de raad ervan uitgaan dat zoiets meer zal gebeuren" Alle es, behalve het CDA, na- ïenhet haar dat zwijgen kwa- :jk. Maar alleen de NBB nam et heel hoog op. Uiteindelijk tcepteerde ook die fractie de Brandweer komt om in werk naarlvIiddelbur8 door Rolf Bosboom GOES - Goes dreigt achterop te raken bij het verlenen van ge bruiksvergunningen, die aan geven dat een pand aan de eisen van brandveiligheid voldoet. De inhaalslag die gaande is, gaat langer duren dan ver wacht. Vanwege de toegenomen aan dacht voor brandpreventie, heeft Goes enkele jaren geleden besloten haast te maken met de afgifte van gebruiksvergunnin gen. Voor deze inhaalslag is ex tra geld uitgetrokken. De brandweer kan het afgespro ken tempo echter niet volhou den. Eerder al is de termijn waarop alle vergunningen moe ten zijn verleend, verlengd tot 1 januari 2006. Gisteravond werd in de raadscommissie middelen duidelijk dat ook die datum niet wordt gehaald. Vorig jaar werden 44 gebruiks vergunningen afgegeven, ter wijl dat er volgens de planning 65 hadden moeten zijn. Ook dit jaar komt het aantal vergunnin gen lager uit dan voorzien, voorspelde brandweercom mandant P. van Dijk. Hij noemde diverse oorzaken voor de oplopende achterstand. Bij sommige panden neemt de procedure rond de vergunning aanzienlijk meer tijd in beslag dan de geschatte twintig uur. Bijvoorbeeld doordat er allerlei bouwkundige aanpassingen moeten worden gedaan om aan de eisen te voldoen. Verder zijn er diverse grote, in gewikkelde objecten die veel tijd vergen, zoals momenteel het nieuwe theater en kantoren- en appartementencomplex De Stadspoort. Ook schoolgebou wen vergen veel aandacht. Daarnaast speelt een rol dat de brandweer minder uren ter be schikking heeft dan waarvan is uitgegaan. Dat komt door vaca tures of doordat mensen oplei dingen volgen. De personeelsuitbreiding die de brandweer had gevraagd, is al in het voorjaar geschrapt. De brandweer zou juist volgend jaar 15.000 euro moeten inleve ren, in het kader van de om vangrijke bezuinigingsoperatie (1,8 miljoen euro) waar de ge meente voor staat. De inhaalslag met gebruiksver gunningen is dan ook niet op 1 januari 2006 afgerond, ver wachtte burgemeester D. van der Zaag. „De precieze conse quenties hebben we nog niet in beeld, maar we zullen dat het schema opnieuw tegen het licht moeten houden." Het was met name commissielid S. de Putter (SGP/Christen- Unie) die verdere vertraging niet acceptabel vond. „Als we zo doorgaan, dan blijven we op rekken." Hij zei er veel voor te voelen ex tra personeel aan te trekken. „Anders blijven we aanmodde ren." Of daar geld voor is, wilde hij bezien bij de komende dis cussie rond de aangekondigde bezuinigingen en de begroting voor volgend jaar. UZEN - Een 35-jarige lobiliste uit Sas van Gent iteren per ambulance over- icht naar ziekenhuis De onte. na een aanrijding op de II. (touw reed naar de brug over (t Kanaal van Gent naar Ter pen ter hoogte van Sluiskil, zij moest afremmen voor o rij wachtende automobilis- Dit werd te laat opgemerkt p de 44-jarige bestuurster ®eenachteropkomende auto. GOES - De aanleg van drie kunstgras velden in de gemeente Goes nadert haar voltooiing. Op het Wesselopark, de ac commodatie van voetbalvereniging Kloetinge, ligt het veld er inmiddels in; op sportpark Het Schenge wordt er nog volop aan gewerkt. De belangrijkste re den om gebruik te maken van kunstgras, zijn de capaciteitsproblemen van beide sportparken. De beschikbare velden worden daardoor intensief gebruikt, waaronder het gras flink te lijden heeft. Op kunstgras kan echter onbeperkt wor den gespeeld, zodat de aanleg van extra velden achterwege kan blijven. Op Het Schenge komen twee kunstgrasvelden: een voor korfbalvereniging Togo, dat vrijwel gereed is, en een voor de voetbal clubs, dat momenteel wordt uitgerold. foto Mechteld Jansen Advertentie Op 26 september zijn onze kantoren te Goes, Middelburg en Stellendam wegens een personeelsreis gesloten. http:ll www.pekaar. nl ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS door Mieke van der Jagt COLIJNSPLAAT - Bij Aqua sense in Colijnsplaat komt zout water uit de kraan: schoon Oosterscheldewater dat de onmisbare basis vormt voor de onderzoeken die ze doen. Aquasense is een bureau voor marien biologisch onder zoek, een dochter van Gront- mij. In de hoofdvestiging in Amsterdam wordt het zoete onderzoek gedaan, maar voor het zoute en brakke werk is Colijnsplaat gekozen. Een uit breiding en een nieuw logo, waren gisteren aanleiding om in Colijnsplaat open huis te houden. Met vier man doen de mensen van Aquasense in Colijnsplaat onderzoek naar toxicologi sche invloeden op brak en zout water en op onderwaterbo dems. Aquasense wordt ook ingeschakeld om te bepalen in welke mate baggerslib ver vuild is en hoe het vervolgens moet worden schoongemaakt. Voor alle onderzoeken heeft het bureau schoon zout water nodig en dat vind je nergens beter dan in de Oosterschelde. Colijnsplaat is voor de onder zoekers van brak en zout water een ideale vestigingsplaats omdat ook van de deskundig heid en materialen van de vis sers in het dorp gebruik kan worden gemaakt. Zo heeft Aquasense een methode ont wikkeld om zeeklitten te van gen. Die zee-egelsoorten leven een paar decimeter diep in het zand onder acht tot twaalf me ter water. De vissers, die de concentra ties zeeklitten meestal wel we ten te zitten, noemen de bees ten 'koeteiers' omdat ze nog kwetsbaarder zijn dan eieren. Met een bodemhapper die zich pas voorzichtig sluit als die is ingegraven in de onderwater bodem, krijgen de mensen van Aquasense de koeteiers onge schonden boven, zodat de beesten veel informatie kun nen geven over de bodemkwa liteit. Voor de bemonstering werken de onderzoekers sa men met de vissers, die be schikken over goede boten. Vier jaar geleden trok de zoute tak van Aquasense in een voormalige visfileerloods, te genover de Vismijn van Co lijnsplaat. Daar waren de koe lingen en hygiënevoorzienin- gen, die het laboratorium no dig heeft, al aangebracht. Als kantoor moesten de medewer kers met zijn vieren een ver plaatsbaar kantoor met twee bureaus delen. Nu een aanpalende loods is ge kocht en ingericht als kantoor, hadden de medewerkers een verdubbeling van de ruimte te vieren. De Noord-Bevelandse burgemeester C. van Liere onthulde het nieuwe logo en de klanten en relaties van Aquasense werden getrak teerd op een kijkje in de zoute en brakke milieus van Zee land. Aquaria met trompet- kalkkokerworm uit het Veerse Meer, zeeanjelieren uit de Oos terschelde, visjes, garnalen en schelpen, lieten zien hoe mooi Zeeland onder water is. Medewerkers van het laboratorium aan het werk tijdens de open dag in Colijnsplaat. foto Mechteld Jansen door Carla van de Merbel SINT-MAARTENSDIJK - De operatie Omschakeling wordt morgen om 18.00 uur voltooid. Alarmtelefoontjes uit de ge meente Tholen gaan vanaf dat tijdstip naar de meldkamer in Middelburg. Behalve die uit Sint-Philipsland en Anna-Ja- cobapolder. Als bewoners in deze dorpen 112 draaien, komen ze eerst te recht in Tilburg. Van daar uit worden ze doorgeschakeld naar de alarmcentrale in Middel burg. „Voor de beller maakt dat niets uit", stelt de brandweer gerust. „Maar het moet tech nisch wel in orde worden ge maakt", vindt de gemeente Tho len. Nederland is, na de rampen in Enschede en Volendam, opge splitst in 25 hulpverleningsre gio's. De provincie Zeeland is er daar een van. Gevolg van de nieuwe indeling is dat Tholen wordt aangesloten op de Geza menlijke Meldkamer Zeeland in Middelburg. Nu wordt alleen de politie van hieruit aangestuurd. Brandweer en ambulance op Tholen krijgen hun opdrachten nog vanuit de alarmcentrale in Roosendaal. Tot morgen 18.00 uur. Wie vanaf dat tijdstip 112 belt, komt terecht in Middel burg. Omdat de telefoonaansluitin gen in Sint-Philipsland en An- na-Jacobapolder een ander net nummer hebben (0167) dan de rest van de gemeente Tholen (0166), is het technisch niet mo gelijk ook deze plaatsen direct naar Middelburg door te scha kelen. Telefoontjes uit Sint- Philipsland en Anna-Jacoba- polder komen via Tilburg te recht in Middelburg. „Dat kost geen extra tijd", zegt L. Sandee, plaatsvervangend commandant van de regionale brandweer Zeeland. „Het maakt eigenlijk niet uit waar je als beller terecht komt. Vergelijk het maar met een mel ding met een mobiele telefoon. Die telefoontjes gaan eerst naar Driebergen en worden daar- doorgeschakeld naar regionale meldkamers." WM 10,- korting op een ambachtelijk gerookte Schotse zalm bij Glen Talloch. Wanneer u vóór 7 november bestelt, heeft u de zalm ruim voor de Kerst in huis. Voor meer details zie de bijsluiter aan de fles. Deze rubriek 15 opgenomen In al|e regionale dagbladen van MRp Dagbladen □piage rein1, zwijgen M$er$itormatie: e-èiai): infoöNRp.ni.Q.v. Nieuws getipt voor u! door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van Justitie J. Zondervan heeft gis-' teren bij de rechtbank in Mid delburg tegen een 36-jarige in woner van Baarland anderhalf jaar rijontzegging en 240 uur werkstraf geëist voor het ver oorzaken van een dodelijk on geval De man verzuimde 21 maart dit jaar in Kwadendamme voor rang te verlenen aan een mede weggebruiker. In de visie van de officier had de verdachte on voorzichtig gehandeld door met een te hoge snelheid de kruising op te rijden. Een botsing tussen de twee auto's was daardoor on vermijdelijk. De aanrijding werd de zeventig jarige bestuurder van de andere auto fataal. ,,U moet uw snel heid aanpassen aan de omstan digheden. U had moeten stop pen, maar u heeft bewust voor rang genomen", stelde Zonder van. De man, die vanuit Kwaden damme richting 's Gravenpol der wilde rijden, verzekerde dat de auto van het slachtoffer op de voorrangsweg heel lang stil stond. „Ik had de indruk dat de bestuurder zou wachten. Omdat hij niet doorkwam, ben ik door gereden. Op het moment dat ik de kruising naderde, zag ik pas dat de auto linksaf wilde slaan. Uit technisch onderzoek van de politie bleek dat verdachte 88 kilometer per uur moet hebben gereden. De Baarlander vocht dat aan. „Ik reed 65 tot 70 kilo meter per uur"was het verweer. In het nadeel van de verdachte sprak het feit dat hij eerder ver oordeeld is voor het inrijden op een ander. Bovendien heeft hij een aantal snelheidsovertredin gen op zijn naam staan. Raadsman A. Bals vond dat zijn cliënt hooguit een inschattings fout had gemaakt. De man gaf aan het rijbewijs niet te kunnen missen. Uitspraak: 8 oktober. Advertentie Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.ni_ De vertrekkende functiona ris was niet heel populair bij zijn collega's en dus werd er een beetje zuinig gekeken toen een vrijwilliger met de pet rond ging om bijdragen voor een afscheidsgeschenk in te zamelen. Moet dat nou, was een veel gehoorde reac tie. Over het algemeen won de opluchting over het vertrek het echter van de tegenzin om voor een cadeau in de beurs te tasten. Maar hoeveel doneer je dan? Eén van de deelnemers aan de collecte had een vuistre gel: „Ik geef voor sommigen de helft van wat ik aan ande ren geef. Hoe kan dat dan", vroeg een ander, halve centen bestaan toch niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29