PZC NEC mist koelbloedigheid in Polen Hoek voert wervelende show op Volleybalsters zijn knikkende knieën voorbij Magere zege in Uefa Cup Tennissers Canada mentaal kwetsbaar Baronie stunt tegen Roda JC li™ -J vrijdag 26 september 2003 Zeeuws-Vlamingen sturen SC Genemuiden met 7-0-nederlaag naar huis Gretig Indrukwekkend Mistrap Vilé ziet kans voor De Graafschap Grünholz wil terug in Oranje Hiddink praat over contract Seizoen over voor Vandenbroucke Frank Rijkaard eist discipline Reserve Vrije val Feyenoord zet door op- noek René trijd AwrJochem Lippmann -ju .BOTTERDAM - Terug in de ïnde I efa Cup nam de zo trotse win- aol= 'jaar van de editie 2001-2002 «isteren het uiterlijk van een club in last aan. Feyenoord ont deed zich weliswaar met veel pijn en moeite van FC Karnten j-1. Het is echter maar de vraag jf de kleine marge op de num ber voorlaatst van de Oosten rijkse competitie over drie we tenvoldoende is voor deelname aan de tweede ronde. lot onvrede van de steeds luider morrende aanhang maakte Fey enoord zich in een halfvolle Kuip opnieuw belachelijk. De openingstreffer van Marijo Ma rie in de 57e minuut was niet eens in strijd met de krachtsver schillen. Dirk Kuijt en Thomas Buffel voorkwamen met treffers inde 64e en 77e minuut dat het legioen zich al gisteren hele maal tegen de ploeg keerde. Duidelijk werd wel tijdens het duel met FC Karnten dat de trauwe achterban zich steeds meer tegen het bestuur van de geliefde club keert. Supporters maakten hun onvrede over het gevoerde beleid duidelijk op zo'n twintig spandoeken. Tek sten als 'Feyenoord door beleid vermoord', '110 procent anti- bestuur' en 'Baan kansloos' lie ten aan duidelijkheid niets te wensen over. De aanhang van Feyenoord is boos. Kwaad op technisch di recteur Rob Baan vanwege zijn slechte transferbeleid. Boos op trainer Bert van Marwijk omdat hij zijn ploeg maar niet aan het voetballen krijgt. Ook tegen de dreumes uit Oostenrijk konden Rotterdammers geen einde AMERSFOORT - Het Neder lands Davis Cup-team heeft het bij de loting voor de eerste ronde van de wereldgroep perfect ge troffen. De tennissers stuiten van 6 tot en met 8 februari op Canada. En ook nog thuis. Rit is ideaal", reageerde Rae- mon Sluiter, die verbaasd was dat Nederland toch nog ge plaatst werd bij de loting. Dat leek aan de vooravond niet het geval. „Nu hebben we een mooie kans om de tweede ronde ronde te bereiken. Dat we weer thuis mogen spelen, is helemaal fan tastisch." De beroemdste Canadees is ui teraard Greg Rusedski, die nu echter alweer jaren uitkomt voor Engeland. Nederland stuitte in het verleden tweemaal op deze opponent en verloor in beide gevallen met 3-2. Eerst in 1969 en later in 1990, toen Greg Rusedski nog meedeed. Canada een goede loting, dat Jacht Brazilië voor het afgelo pen weekeinde ook. Het team moest naar Calgary voor een promotie-/degradatiewed- stójd, maar verloor met 3-2. De ^'-jarige dubbelspecialist Da niel Nestor werd de grote held. Met Frederic Niemeyer won hij bet dubbelspel van Gustavo Kuerten en Aridré Sa. In het be slissende vijfde duel rekende wstor solo nogmaals af met Kuerten. Met 7-5 in de vijfde set. Het derde winstpunt kwam op naam van Frank Dancevic, die Ravio Saretta klopte. Hoe het thuisvoordeel onver moede krachten kan losmaken, nat hebben de Canadezen weer eens bewezen in de Davis Cup. ze Hat op vreemde bodem ook mkt. is de vraag. Simon Larose, Dancevic en Niemeyer zijn de beste enkelspelers, maar me staan allemaal net buiten de 'Op-200. Dragende kracht is estor, de nummer vijf op de 'Oreldrangiijst van het dubbel rol Daarin vormt hij een vast '°PPel met Mark Knowles van Bahama's. kuiter kent Larose en Dancevic tE challengercircuit. ochnisch zijn ze heel be raam, maar mentaal hebben «tan kwetsbaarheden." Cap- min Tjerk Bogtstra schat Cana- ^hoger in dan India. „Vooral in "0 breedte. Het wordt weer zaak B te waken voor onderschat- f j^aar de loting had een jjuk slechter gekund.GPD maken aan de vrije val die ze dit seizoen doormaken. En wat misschien nog wel het ergste is, uit niets wijst dat Feyenoord zich snel zal verbeteren. Terug in de schaduw van de Champions League leek Feye noord in helemaal niets op de club die nog geen anderhalf jaar geleden vol overtuiging de Uefa Cup opeiste. In een stadion waarin de teleurgestelde aan hang predikte voor een revolu tie haalde de club nog niet eens het bedroevende niveau van de tot dusver vijf gespeelde compe titiewedstrijden. Feyenoord, met Ferne Snoyl voor de geblesseerde Gérard de Nooijer, kwam nauwelijks tot een uitgespeelde aanval. Doel man Zoetebier haalde al voor rust opgelucht adem na misluk te doelpogingen van Marijo Maric en Helgi Kolvidsson. De Volendammer had in de 57e mi nuut echter geen antwoord op de kopbal van Marijo Maric. Opvallend was dat de openings treffer van de Oostenrijkers op nieuw voortvloeide uit een stan daardsituatie, in dit geval een hoekschop. De bekritiseerde defensie incasseerde tegen Hee renveen, AZ en PSV ook al te gendoelpunten die door vrije trappen of hoekschoppen wer den ingeleid. Op aangeven van invaller Robin van Persie zorg de Kuijt in de 64e minuut voor de gelijkmaker. Danko Lazovic, een tweede invaller, bereidde dertien minuten later de win nende treffer van Buffel voor. Feyenoord (Ned) - FC Karnten (Oos) 2-1 (0-0). 57. Maric 0-1, 64. Kuijt 1- 1, 77. Buffel 2-1. Scheidsrechter: Clark (Sch). Gele kaart: Paauwe (Feyenoord), Maric (FC Karnten). Aantal toeschouwers: 25.000. ANP De ontlading is groot bij Feyenoord-spits Dirk Kuijt na zijn gelijkmaker (1-1) tegen FC Karnten. foto Ed Oudenaarden/ANP door Rob van Rooijen KRAKOW - De terugkeer van NEC in het Europees voetbal is redelijk succesvol ge worden. De Nijmegenaren verloren gister avond het eerste duel in de eerste ronde van de Uefa Cup van de Poolse kampioen Wisla Krakow weliswaar met 2-1, maar zijn zeker niet kansloos in het tweede duel in Nijme gen. Het was een nederlaag met een enigszins bittere nasmaak, omdat NEC voldoende mogelijkheden kreeg om tegen de favoriet voor een stunt te zorgen. Maar een gebrek aan koelbloedigheid brak de ploeg van coach Neeskens op. Het zal straks echter niet gemakkelijk zijn om de zaak recht te zetten, want vooral in uitduels is Wisla sterk. De ploeg beheerst met de topspitsen en internationals Frankowski en Zurawski hét countervoetbal tot in de perfectie. Van het verschil in Europese ervaring was in het bouwvallige stadion van Wisla weinig te merken, zeker in de eerste helft. De thuis ploeg begon aan zijn 57e Europese wed strijd, NEC pas aan zijn vijfde na twintig jaar afwezigheid. De Nijmegenaren hadden van hun rentree een feest kunnen maken als zij in de beginfase het defensieve geschutter van Wisla hadden afgestraft, maar Hersi (2x en Zonneveld faalden. Aan de andere kant liet Wisla zien hoe je op Europees niveau wel met kansen moet om springen. Frankowksi scoorde voor (1-0) en na rust (2-0). NEC wankelde, maar kwam onverwacht terug in de wedstrijd. De Nooij er werd in de 65e minuut onderuitgehaald in het strafschopgebied en Wielaert zorgde er vanaf de stip voor dat de Nijmegenaren ze ker kansrijk zijn voor het bereiken van de tweede ronde: 2-1. Wisla Krakow (Pol) - NEC 2-1 (1-0). 29. Frankow ski 1-0, 56. Frankowski 2-0, 65. Wielaert 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Paniashvili (Geo). Gele kaart: Baszczynski, Brozek, Szymkowiak, Piotr Brozek (Wisla), De Freitas (NEC). Aantal toeschouwers: 6000. Wisla Krakow: Piekutowski; Baszczynski, Pas- zulewicz, Jop en Stolarczyk; Gorawski (73. Pawel Brozek), Strak (73. Ouadja), Szymkowiak en Brasilia (46. Piotr Brozek); Frankowski en Zurawski. NEC: Gentenaar; Wisgerhof, Wielaert, Ebbingeen Leiwakabessy (87. Tumba); Schuurman, Goveda- rica, Hersi en Zonneveld; De Nooijer (78. Van Rijswijk) en De Freitas (58. Ax). briljant voetballende Pauclair Youda kwam Genemuiden er bijna niet aan te pas. Arjan Hu- man schoot één minuut na de openingstreffer voorlangs en tien minuten later ging zijn in zet achterlangs het standbeen net naast. Hoek had de wed strijd in handen, maar kwam goed weg toen scheidsrechter Janssen een overtreding van Franky Standaert binnen het strafschopgebied wegwuifde. Genemuiden claimde tever- door Barry van der Hooft HOEK - De trainer en de mana ger moesten hun best doen het lachen te onderdrukken. Pauc lair Youda had zojuist met zijn mindere linkerbeen een pass over vijftig meter verstuurd en de aanval liep vervolgens vloei end verder. Het was één van de vele hoogstandjes die Hoek gis teravond liet zien en op de bank zaten Johan Ballegeer en Pa trick Naudts te genieten. Dat deed het gros van het publiek ook, want Hoek veegde tegen stander SC Genemuiden van het veld in de tweede ronde van de Amstel Cup: 7-0. „Ik heb zitten genieten", beken de Ballegeer terwijl zijn spelers een cooling-down afwerkten. „We kregen heel veel ruimte, omdat Genemuiden een voet ballende ploeg is die ons liet voetballen. Iedereen deed zijn verdedigende werk en daardoor werd het makkelijker om aan te vallen. De spelers hebben het me voor de wedstrijd tegen Kloetinge in ieder geval weer iets moeilijker gemaakt." Ballegeer liet topscorer Leon van den Ouden (al goed voor vier goals in de competitie) en verdediger Gunther de Meijer buiten de basis. De van een blessure herstelde Anthony An- nicaert vormde daardoor een aanvalsduo met Arjan Human; Pascal Smessaert speelde cen traal achterin aan de zijde van Johan Mücher. Hoek oogde van af de eerste minuut ontzettend gretig en ging naarmate de eer ste helft vorderde steeds beter voetballen. Na vijf minuten opende Annica- ert het gala vanaf elf meter, na dat hij zelf was gevloerd: 1-0. Onder aanvoering van de veelal BREDA - Baronie heeft in de tweede ronde van het nationale beker toernooi voor een daverende verrassing gezorgd. De amateurs uit Breda schakelden gisteravond Roda JC uit: 1-0. Roda, waar Cristiano zijn rentree maakte, is de vierde club uit de eredivisie die het evenement verlaat. Eerder werden ADO Den Haag (tegen Heracles), FC Zwolle (FC Den Bosch) en AZ (Heeren veen) aan de kant gezet. Arie Eikelenboom maakte gisteren na een uur het enige doelpunt van de wedstrijd voor Baronie. Drie ama teurclubs bereikten daarmee de volgende ronde, die eind oktober wordt gespeeld. De andere twee zijn Hoek en Omniworld. Trainer Vloet van Roda JC noemde de nederlaag: „Een drama, schandalig en rampzalig." ANP Anthony Annicaert heeft de openingsgoal van Hoek tegen Genemuiden voor zijn rekening genomen. foto Peter Nicolai geefs een strafschop en keek één minuut later tegen een 2-0-ach- terstand aan. Annicaert draaide naar binnen en schoot droog raak in de korte hoek. De Zeeuws-Vlamingen waren daarna heer en meester op het middenveld en de bal ging in hoog tempo van voet tot voet. Het veldspel van Hoek was bij vlagen indrukwekkend en doel man Albert Flier moest hande lend optreden bij kopballen van Human en Annicaert. Vlak voor rust was de keeper echter kans loos op een prachtige lob van Human: 3-0. Wie dacht dat Hoek het in de tweede helft rustiger aan zou doen met het oog op de derby te gen Kloetinge, kwam bedrogen uit. „Ik heb tijdens de rust ge zegd dat we geen gas terug moesten nemen en op zoek moesten naar die vierde goal", zei Ballegeer. „Zaterdag tegen Noordwijk was het ook 3-0, maar werd het nog 3-2. Dat wil de ik voorkomen." Het vierde doelpunt liet niet lang op zich wachten. Wesley de Smet on derschepte een slappe terug speelbal van Tijmen Brouwer en liet Flier kansloos: 4-0. Ballegeer haalde Annicaert en Thomas Ragut na ruim een uur spelen naar de kant voor Leon van den Ouden en Gunther de Meijer. Het karakter waar Ge nemuiden om bekend staat, was toen al ver te zoeken. De spelers van de huidige nummer vier van de hoofdklasse C wisten niet waar ze moesten lopen en dien den de gifbeker helemaal leeg te drinken. Uit een corner van Wesley de Smet mocht Human vogelvrij raak koppen (5-0) en twee mi nuten later strafte De Smet een mistrap van doelman Flier heel knap af: 6-0. Uitblinker Youda mocht daarna de zevende treffer binnenschieten. Voorstopper Brouwer sloeg een voorzet als een volleerd volleyballer uit het strafschopgebied en Youda schoot koeltjes raak vanaf de strafschopstip: 7-0. Johan Ballegeer had een prach tige avond beleefd, maar toch baalde hij van de aangewezen speeldag. „In het profvoetbal mogen clubs niet twee keer bin nen 48 uur spelen, maar wij moeten het wel. Dat vind ik echt ongelooflijk en ik zal er helaas niets aan kunnen veranderen. Ik verwacht alleen niet dat mijn ploeg binnen drie dagen twee keer zo kan spelen", doelde hij op het duel met Kloetinge. Hoek - SC Genemuiden 7-0 (3-0). 5. Anthony Annicaert 1-0 (strafschop 27Anthony Annicaert 2-0,44. Ar jan Human 3-0, 52. Wesley de Smet 4-0, 67. Arjan Human 5-0, 69. Wes ley de Smet 6-0, 77. Pauclair Youda 7-0 (strafschop). Scheidsrechter: P.J.H. Janssen (Meijel). Gele kaart: Wesley de Smet (Hoek), Herman Jansen, Yves Heskamp, Freek van de Berg, Tijmen Brouwer en Ard Slot (allen SC Genemuiden). Aantal toe schouwers: 700. Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ra- gut (67. Gunther de Meijer), Johan Mücher, Pascal Smessaert, Franky Standaert; Mare Minnaert, Pauclair Youda, Steven de Croock (73. Dja- mel Buyse), Wesley de Smet; Antho ny Annicaert (62. Leon van den Ou den) en Arjan Human. DOETINCHEM - De Graafschap gaat het bestuur betaald voetbal van de KNVB verzoeken het competitieduel (6-1-ver- lies) tegen Sparta over te spelen. Sparta liet tijdens de compe titie-ouverture tegen de Doetinchemmers middenvelder Levtsjenko meespelen, terwijl de Oekraïner niet speelgerech tigd was. De KNVB legde Sparta voor dit vergrijp een geld boete van 1.000 euro op. De Graafschap wilde het duel over spelen, maar dit werd door de KNVB van tafel geveegd, omdat het protest te laat zou zijn ingediend. De Doetinchemse eer- stedivisionist schakelde vervolgens Mr. Eric Vilé in. Hij denkt nu dat De Graafschap in haar recht staat, omdat volgens hem de reglementen achterhaald en niet waterdicht zijn. GPD ZEIST - Edwin Grünholz is weer beschikbaar voor het Ne derlands futsalteam. Dat heeft de 34-jarige Hagenaar bonds coach Vic Hermans in een gesprek laten weten. Grünholz wil graag nog een keer naar het Europees en wereldkampioen- chap futsal. De 41-voudig international debuteerde tien jaar geleden in Oranje, maar werd wegens contractuele verplich tingen bij betaald-voetbalclubs nooit een fulltime internatio nal in de zaal. Tegenwoordig is hij actief in de zaal voor TLR Antwerpen. ANP EINDHOVEN - Guus Hiddink praat met PSV over een nieuw driejarig contract. Dat moet eind dit seizoen ingaan, als zijn huidige tweejarige verbintenis afloopt. De coach is er in grote lijnen al uit met PSV. Er moet nog wel over details gesproken worden. Zoals bekend schuift Hiddink na afloop van dit sei zoen door naar de directie van de club. Samen met de nieuwe commerciële directeur Rob Ribbers neemt Hiddink dan de dagelijkse leiding van PSV in handen. Hoewel er in het con tract een bepaling komt dat Hiddink eventueel weg mag als een hele grote Europese club zich voor hem meldt, is het vol gens Hiddink de bedoeling dat hij de nieuwe termijn vol maakt. „Ik ben van plan om hier iets op te bouwen. Ik ga er mijn schouders onder zetten." GPD BRUSSEL - Voor Frank Vandenbroucke is het wielerseizoen voorbij. De Belg van Quick Step komt niet meer in actie. Dat heeft hij in overleg met zijn ploegleider Patrick Lefevere gis teren besloten. Bondscoach De Cauwer passeerde Vanden broucke voor het wereldkampioenchap op de weg in het Ca nadese Hamilton. „Wij hebben Vandenbroucke medisch laten testen", aldus Lefevere. „Daaruit blijkt dat hij niet in conditie is." Vandenbrouckes hoogtepunt van het afgelopen seizoen was de tweede plaats in de Ronde van Vlaanderen achter Pe ter van Petegem. ANP/AFP PUCHOV - Frank Rijkaard eist discipline bij FC Barcelona. In het Uefa Cupduel met Puchov (1-1) verwijderde hij woens dagavond Gerard kort voor de wedstrijd uit de basis. De mid denvelder werd op zijn mobieltje gebeld in de kleedkamer. „Schande", brieste Rijkaard. „Hij stond nota bene in de basis. Ik moest hem eruit halen omdat de wedstrijd over enkele mi nuten zou beginnen.Gebruik van mobiele telefoons is onder Rijkaard verboden in de kleedkamers. „Hij brak de regels en dat kon ik niet tolereren. Dit is een waarschuwing voor hem en zijn ploeggenoten. Er moet discipline zijn." ANP/RTR door Frank Buschmann ANTALYA - De Nederlandse volleybalsters kregen de laatste jaren niet zelden het verwijt dat het tussen de oren niet goed zat. Zelfs hun eigen coach deed soms bewust mee aan het hekelen van hun mentaliteit, om zijn speel sters te prikkelen. Gisteren roemde Angelo Frigo- ni de manier waarop ze tijdens het uur van de waarheid waren omgegaan met de spanning. Dat leverde een overwinning op Oekraïne (3-0: 25-15, 25-18, 25-20), poulewinst en een hal- vefinaleduel met Turkije op het Europees kampioenschap op. „We speelden erg geconcen treerd. Ik heb niemand met knikkende knieën in het veld zien staan", constateerde de Ita liaan, die tweeënhalf jaar na zijn aanstelling als bondstrai- ner voor het eerst met Oranj e om een hoofdprijs mag spelen. Opmerkelijk was overigens dat er na het laatste punt geen ex plosie van vreugde ontstond. Er was eerder sprake van opluch ting. „Eindelijk hoeven we eens geen sets te tellen of op andere uitslagen te wachten om te kij ken of we wel of niet door zijn. Dat hebben we niet vaak meege maakt", omschreef Ingrid Vis ser de gevoelens binnen de se lectie, die door deze prestatie automatisch verzekerd is van deelname aan het volgende EK (over twee jaar in Kroatië). De middenspeelster was er in 1995 reeds bij toen het Neder lands vrouwenteam in eigen land voor het eerst in de geschie denis de Europese titel verover de. Als jonge reserve kwam ze destijds amper in actie. Inmid dels is Visser een gelouterd cap tain. Na acht jaar, waarin geen prijzen meer werden gewonnen, mocht ze weer eens een echt suc ces begroeten. „Ik had niet ge dacht dat het vandaag zo mak kelijk zou gaan." Visser was zo eerlijk om aan te geven dat Oekraïne - al uitge schakeld voor de finaleplaatsen - twee van zijn beste speelsters (Ganna Tsokur en Olena Yena) miste. „Het scheelde dat we re delijk ontspannen deze wed strijd konden ingaan. We wisten dat we moesten winnen, met welke cijfers maakte niet uit. Eén set of zelfs twee sets verspe len mocht, wat dat betreft was er geen druk. Dat gaf rust." Kalmt'e die slechts toenam tij dens het duel met het zwakke Oekraïne. „Ik had geen moment de indruk dat die meiden terug zouden komen, zoals Tsjechië maandag." Zodoende kon er na een ongelij ke strijd een beetje feest worden gevierd in de bijna uitgestorven Dilek Sabalci Sports Hall van Antalya. Meteen gingen de ge dachten terug naar september 1995, toen de volleybalsters voor volle tribunes in de Arn hemse Rijnhal een ware triomf tocht aflegden. Visser: „Het team van toen was beter, had gewoon meer kwaliteit. En een paar echte leiderstypes. Cintha Boersma, Henriëtte Weersing. De ploeg van nu moet het meer van knokken hebben." Knok ken en eendracht. Twee zaken die niet los van elkaar kunnen worden gezien, stelde Elles Le- ferink. De aanvalster, in Turkije bezig aan een sterk evenement, doelde op de dramatische start van het lopende internationale seizoen De ploeg plaatste zich begin ju ni met slap spel én het schaam rood op de kaken voor dit EK. Na het kwalificatietoernooi in Servië en Montenegro probeer de Frigoni de boel wakker te schudden door te roepen dat de speelsters maar eens bij zichzelf te rade moesten gaan. Een paar weken vakantie zorg den voor frisse koppies. Zonder de inmiddels afgehaakte spel- bepaalster Riëtte Fledderus hervatten de volleybalsters de weg naar het EK. Er werd stevig getraind en elkaar de waarheid gezegd op momenten dat het no dig was. „Als je vijf maanden op eikaars lippen zit", aldus Lefe- rink, „ontstaan er af en toe best irritaties. Daar werd meteen over gesproken. Ik denk dat we een hecht team hebben gekre gen. Als wij nu over straat lopen en eentje van ons zou worden overvallen, dan zou de hele groep er achteraan rennen. Zo hecht zijn we." Dat kwam tot ui ting gedurende de Grand Prix, waarop Nederland zich begin augustus tussen de topvier van de wereld schaarde. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19