Theo Thijssenschool wint korfbaltoernooi Middelburg wijst ubsidie platform arbeidsmarkt af PZC LPV twijfelt aan nut bedrij venacquisiteur voor Vlissingen Bij de modeltreinclub draait het om details 13 Ren W leggen kritiek op dure grond bouwplan Vrouwenpolder naast zich neer agenda w donderdag 25 september 2003 Soger Lengte Walcheren Tijdrovend LPV wil verkeersremmers 773 hennepplanten afgevoerd Aanrijding onder invloed Boetes tijdens verkeerscontroles LPF kritisch over subsidie VVV Hobbybeurs Middelburg ersche- ttietijij dat de ift. «orden i.Bert. '"erge- ip.de- ttalle «gelen 'ode is langen behar- bijde ten we leDie- 'el bij. time is ierkal- Bvoor is mij een en je een de rest lustrie tel te nt nog an hel lees of ereni- erbin- n, hier zei op „Zie, igende lal bet addra- alutot al het bet ge- wat op evenis. uidtot Ukè singes Veers college blijft bij kavelprijs dooHVliriam van den Broek conse- en on- igheb- van de de ene e n m niet ensue- n Am- geld en ers be at met geroe- ist met n is rbijge- gaven- oeding irO,17. lenhel mania1 o aan- zullen DOMBURG - B en W van Veere Jen toch vasthouden aan de „rder voorgestelde grondprij- voor het woningbouwplan Noorddijk in Vrouwenpolder. i)f commissie Ruimtelijke Ont- (rikkeling gaf het college twee weken geleden de opdracht nog (cnsgoed te kijken naar de prij- ,(H De verschillende fracties [«den zich niet vinden in de voorgestelde tarieven, maar konden evenmin tot een ander bedrag komen. Bet gemeentebestuur wil drie tarieven hanteren voor drie ver killende soorten kavels. Voor jf grond waarop sociale wo- jmgbouw moet komenwillen B enw 100 euro per vierkante me- ler vragen. foor kavels met twee-onder- itn-kapwoningen vragen ze KJ euro per vierkante meter en voor percelen met vrijstaande coningen 180 euro. Deze tarieven liggen een stuk hoger dan wat Veere enkele ja- wgeleden vroeg. De SGP vindt iaarom dat de grondprijzen voor stap moeten stijgen. fractie van Dorpsbelangen j,Toerisme Veere is van mening sat ook jongeren de kans moe ien krijgen een kavel te kopen a stelde daarom voor alle drie setarieven met twintig euro per nerkante meter te verlagen. De PvdA/GroenLinks wil dat uit sluitend de prijs voor de sociale loningbouw omlaag gaat. De fracties vroegen het college kri- itisch te kijken naar de grond prijzen en met lagere tarieven teug te komen. Jij vragen u toch met het oor spronkelijke voorstel in te stem- m", zegt het college nu. „De verboging is weliswaar fors, met de nieuwe tarieven wordt bereikt dat we marktcon- prijzen gaan berekenen. We hoeven niet te concurreren metdeoverige gemeenten, maar enige gelijke tred is op zijn plaats", aldus B en W. Boven- dien profiteert alleen de koper vaneen lagere prijs, niet de ver koper. „Zodra de koper in de toekomst zijn woning en de grond verkoopt, gaat de winst naar hem. Dit kan gezien wor den als een ongewenste verkap te subsidie die geen enkel doel dient, behalve de portemonnee van het individu", schrijft het gemeentebestuur. In een staps gewijze verhoging van de tarie ven ziet het college niets. De vraag is dan hoeveel stappen het moeten worden en hoeveel jaar de gemeente er over moet doen voordat ze op het gewenste ge middelde zit. De prijs voor soci ale woningbouw vindt het ge meentebestuur 'acceptabel'. Want de zes sociale woningen die in het plan Noorddijk ge bouwd worden, zijn bedoeld voor doorstromers, niet voor starters. B en W herinneren de raadsleden ook nog aan de voor jaarsnota. Daarin was rekening gehouden met extra opbreng sten uit de woningbouwplan nen. „Als een deel van deze op brengst weg valt, ontstaat er een nog grotere druk op de begro ting", aldus het college. De gemeenteraad heeft donder dag 2 oktober het laatste woord over de tarieven. 3oven- rs die erkin- open. Ismin- ïmazij •t plat- per re en van e: lidt tot lies es lit de kweel och lediiji van dd men is nentit (meer) van de mer. •zanit door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Ruim tweehonderd kinderen van basisscholen uit Vlissin- gen en Koudekerke bonden gisteren de strijd tegen elkaar aan tijdens de zesde editie van het Schoolkorfbaltoernooi in Vlissingen. De kinderen hebben er een jaar extra op moeten wachten. Vorig jaar werd het toernooi na een half uur afgelast door een enorme hoosbui. Deze keer waren de weersomstandig heden een heel stuk beter voor de kin deren van de scholen Louise de Coligny Theo Thijssen-Paauwenburg, Het Springtij, 't Klinket en De Sprong. Twintig teams van kinderen uit de groepen 5, 6, 7 en 8 namen het tegen el kaar op. Zij werden fanatiek toege juicht door leraren en ouders. De scheidsrechters waren wat milder en gaven zo nu en dan uitleg over de spel regels en tactische adviezen. „Als jij nou een beetje verder naar ach ter gaat staan, dan kan hij dichterbij komen", zegt scheidsrechter Harry te gen de jonge deelnemers aan de wed strijd Theo Thijssen-Paauwenburg 1 tegen Theo Thijssen-Paauwenburg 3. En wanneer even later de bal buiten het veld belandt, legt hij uit dat een deelne mer van de tegenpartij de bal weer te rug in het veld mag gooien. De kinderen die wat ouder zijn, hoeven die uitleg niet. Zij proberen enthousiast de bal van de tegenstander af te pakken en die naar een teamgenoot op het an dere gedeelte van het speelveld te gooi en. Dat is niet altijd makkelijk, want hoewel de poules naar schoolklas zijn ingedeeld, verschillen de kinderen sterk in lengte. En het blijkt erg lastig te zijn om een verdediger tegenover je te hebben die ruim een kop groter is. De basisschool Theo Thijssen-Paau- Een onderonsje tussen twee Theo Thijssen-teams. De meisjes in de lichte shirts juichen vanwege een zojuist gescoord punt. foto Lex de Meester wenburg kwam uiteindelijk als grote poule 'groep 5/6'. De tweede prijs ging Paauwenburg. Team 7 werd eerste. De winnaar uit de bus. Deze school deed naar't Klinket 1. De finale van de poule winnaars uit beide poules gaan volgend met negen teams aan de competitie 'groep 7/8'was een onderonsje tussen jaar door naar het Zeeuws Schoolkorf- mee. Team 4 van deze school won in de de teams 7 en 8 van de Theo Thijssen- baltoernooi. ioorAb van der Sluis DDELBURG - B en W van Middelburg willen voorlopig geen subsidie geven aan het Re- [ionaal Platform Arbeidsmarkt Wand (RPA). Het college dndt dat het platform eerst «aar eens concreet moet uitleg fin wat het platform kan betekenen voor de Zeeuwse Mdstad op het gebied van rokgelegenheid. Op dit mo unt leven cr plannen binnen de ftmeente Middelburg om een 'ïen (Walchers) platform ar beidsmarktbeleid op te richten. '«de Wet Structuur Uitvoering Mt en Inkomen is afgespro ten dat er in het hele land regio ns platforms komen. In zo'n REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 «80 AG VLISSINGEN Tel: 0118-493000 fax:0118-493009 Email: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) "adia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek RonMagnée ®mtrale redactie ^tationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes !e|: (0113) 315500 [ex: (0113)315669 Email: redactie@pzc.nl INTERNET jwwpzc.nl E-mail: web@pzc.nl ^orgklachten: "600-0231231 ïr|JlaJanc'a9 t/m vrijdag ge rat 1 de °Per|in9stijden; «terdags tot 12,00 uur platform zitten allerlei instel lingen in Zeeland die iets te ma ken hebben met werk en inko men. Deelnemers zijn onder meer gemeenten, de provincie, werknemers- en werkgeverson- derganisaties. Het kabinet heeft voor de vorming van RPA's geld beschikbaar gesteld. Eind dit jaar loopt de subsidie af. Het RPA heeft de gemeenten in Zeeland gevraagd de financie ring over te nemen. Per hoofd van de bevolking zouden de ge meenten met 53 eurocent over de brug moeten komen voor een periode van twee jaar. Voor Middelburg komt dat bedrag neer op bijna 25.000 euro. In opdracht van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid is het werk van de RPA's geëvalueerd. Daaruit kwam naar voren dat de meerwaarde van de platforms nog niet goed zichtbaar is. Op termijn moeten de RPA's meer van zich laten zien. Uit het rapport bleek ook dat de platforms meer moeten doen aan het in kaart brengen en oplossingen aandragen voor de werkloosheidsproblematiek. Het RPA Zeeland heeft een ei gen evaluatie laten uitvoeren door een Tilburgs bureau. De belangrijkste conclusie is dat het Zeeuwse platform kan uit groeien tot een goed bureau dat concrete projecten en activitei ten kan ontwikkelen, maar dat het RPA nog te kort bestaat om nu al iets van zich te laten horen. Voorwaarde voor een goed Zeeuws RPA is dat de financie ring overeind blijft. De Walcherse gemeenten wor den in het bestuur van de RPA Zeeland vertegenwoordigd door de gemeente Vlissingen. Middelburg is nooit echt be trokken geweest bij besluiten van het platform. Het college wil eerst weten of een Walchers platform niet veel efficiënter werkt. Ook geven B en W nog geen subsidie zolang niet duide lijk is hoe het RPA Zeeland ge meenten steunt en helpt met al lerlei projecten. Het college heeft het platform gevraagd om binnen drie weken met infor matie over de brug te komen. De gemeente wil onder meer een begroting en een overzicht van concrete activiteiten die het RPA gemeenten kan leveren. door Marco Hamelink SAS VAN GENT - De Modeltrein- en Scene- ryclub Zeeuws-Vlaanderen houdt aan staande zaterdag een open dag en ruilbeurs in cultureel centrum De Speye in Sas van Gent. De modelspoorvereniging hoopt op deze dag nieuwe leden te kunnen werven. In de foyer van De Speye zijn verschillende modelbanen in aanbouw te zien, waaronder de N-baan in Zwitsers landschap van Ste fan Lippens uit Biervliet en de HO-baan van Sassenaar Marco Kiezenberg die het NS- emplacement van zijn woonplaats na maakt. „De kunst is om het zo realistisch mogelijk weer te geven. Via Prorail - de beheerder van de railinfrastructuur - heb ik de originele bouwtekeningen gekregen van de situatie in Sas. Vervolgens is het een kwestie van veel meten en rekenen om het zo waarheids getrouw na te maken", vertelt Kiezenberg. Niet alleen het spoor wordt op deze manier nagebouwd, de omgeving krijgt minstens zo veel aandacht. „In februari ben ik al begon nen met het meten en het maken van foto's van het stationsgebouw. De ruwbouw is nu bijna klaar. Het aanleggen van de rails is in principe het makkelijkste gedeelte. Zodra je het geheel aan gaat kleden, moet je weer kijken hoe het er uit ziet: waar staan er struikjes of bomen, wat voor borden staan er langs de rails, enzovoort. Alles moet zo precies mogelijk worden nagemaakt. Je be grijpt dat daar behoorlijk wat tijd in gaat zitten. Voordat het af is, ben je zo drie jaar verder", aldus Kiezenberg. In tegenstelling tot de Sassenaar, die werkt in de meest gangbare schaal HO (half nul), heeft Lippens een zogeheten N-baan. Deze schaal is vier keer kleiner dan HO. „Dit is dus ook veel moeilijker om mee te werken. Omdat het zo klein is, kan je bijna geen de tails aanbrengen", aldus Lippens. Hij heeft er dan ook niet voor gekozen om een bestaande situatie na te maken. Lippens is al twee jaar bezig met zijn Zwitserse land schap. „Je begint met het uittekenen van je plan. Vervolgens maak je de mallen en die bedek je daarna met gips. Dit is allemaal nogal tijdrovend. Vandaar dat we elke VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlissingen wil dat het colle ge van B en W zijn toezegging nakomt om duidelijke verkeers remmers te plaatsen aan de Piet Heinkade in Vlissingen. De partij zegt dat de wijk een 30-kilometerzone is geworden. „Door het college zijn toezeggingen gedaan dat er ook obsta kels geplaatst zouden worden om de snelheid van de wegge bruikers tegen te gaan." De LPV kaart dit probleem aan in de raadsvergadering van vanavond. De Commandoweg, Van Speijkstraat en Piet Hein- kade worden volgens de LPV gebruikt startbaan. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In een pand in Nieuw- en Sint Joosland is gisterochtend een hennepkwekerij ontman teld. In de kwekerijdie op de zolder van het pand werd aangetrof fen, stonden 773 planten. De planten en alle apparatuur voor de kweek zijn in beslaggenomen. Een 58-jarige man uit de ge meente Middelburg, die in het pand aanwezig was, ging vrij willig mee naar het bureau en deed afstand van planten en ap paratuur. De man kreeg een dagvaarding uitgereikt. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een 33-jarige automobilist uit Middelburger aan gehouden voor rijden onder invloed. De man botste om half een 's nachts op een 29-jarige automobilist uit Vlissingen in de President Rooseveltlaan in Vlissingen. De Vlissinger wilde linksaf het Baskenburgplein op wilde rij den en remde af. De Middelburger, die achter hem reed, kon niet meer op tijd stoppen en botste achterop. Beide auto's raakten beschadigd. Uit de ademanalyse bleek dat de Middel burger ruim twee maal te veel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van vier uur. VLISSINGEN - De politie heeft gisterochtend zeven bekeu ringen uitgeschreven tijdens verkeerscontroles in Vlissingen. In de President Rooseveltlaan kregen twee automobilisten een boete voor het niet dragen van de autogordel en voor een onzichtbare kentekenplaat. Een bromfietser ging op de bon, omdat hij op het fietspad reed in plaats van op de weg. In de Burgemeester van Woelderen- laan schreef de politie vier bekeuringen uit voor het niet dra gen van de autogordel. TERNEUZEN - De LPF-fractie in de Terneuzense gemeente raad vindt dat bij het bepalen van een eventuele subsidiever hoging voor de VVV Zeeuws-Vlaanderen ook de financiële re serves van die organisatie moeten worden meegewogen. Raadslid C. Freeke zegt dat in schriftelijke vragen aan B en W. Dit naar aanleiding van het voornemen van de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten om de bijdrage aan de regionale VW op te krikken. Freeke wil weten of het college er van op de hoogte is dat een aan de VW Breskens toebehorend pand werd verkocht en hoe groot de netto-opbrengst van die verkoop was. Het raadslid vraagt verder of het juist is dat die netto-opbrengst, 'na inter ne discussie over haar bestemming', aan de algemene reserve werd toegevoegd. Volgens de LPF-fractie lijken de VW's 'zo langzamerhand tot een bodemloze put te verworden. Scenery-bouwers Stefan Lippens (links) en Marco Kiezenberg: „De kunst is om je model zo realistisch mogelijk te maken." foto Wim Kooyman woensdag een verenigingsavond hebben. Als je thuis bouwt, sla je sneller een keer over en dan schiet het natuurlijk helemaal niet op." Hoewel Lippens dus geen bestaande situa tie nabootst, probeert hij wel de realiteit in het oog te houden. In zijn Zwitserse land schap zul je dan ook geen gele locomotieven van de NS tegenkomen. „Dat is echter een keuze die je zelf maakt. Ik kom ook wel eens op beurzen waar de hele wereld door elkaar op hetzelfde spoor rijdt. Ik kies daar echter niet voor", aldus Lippens. Kiezenberg is pas kort bezig met zijn pro ject, maar denkt stiekem al een paar jaar verder. „In de toekomst zou ik nog wel situa ties uit de buurt na willen maken. De draai brug bij Sluiskil, de hangtrogbrug bij de tunnel of het emplacement in Terneuzen bijvoorbeeld. Op die manier krijg je een mooi beeld van het spoor in Zeeuws-Vlaan deren. Dat is echter voor de toekomst", al dus Kiezenberg. De open dag van Modeltrein- en Scenery- club Zeeuws-Vlaanderen vindt plaats op zaterdag 27 september van 10.00 tot 15.00 uur in cultureel centrum De Speye. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Lokale Par tij Vlissingen (LPV) wil dat de gemeente het contract ver breekt met de Stichting Econot- mische Promotie Acquisitie Zeeland (Sepaz). De stichting is1 opgericht door de Zeeuwse ge meenten en de provincie om be drijven naar Zeeland te halen. De resultaten vallen tegen, vindt de LPV. Vlissingen betaalt, net als ande re gemeenten, 14.000 euro aan de stichting. De LPV vindt dat de gemeente het geld beter kan gebruiken. Sepaz bestaat bijna drie jaar. In die periode zijn acht bedrijven naar de provincie ge lokt. Daar werken in totaal on geveer twintig mensen. Eerder deelde F. van Spaandonk van de Sepaz mee dat met 25 bedrijven gesproken wordt over vestiging in Zeeland. Bedrijven zouden huiverig zijn om naar de provin cie te komen. Ook in de Middelburgse raad werd onlangs sceptisch gespro ken over de waarde van Sepaz voor Zeeland. Het Ondernemers Collectief Middelburg gaf aan dat de gemeente uit de Sepaz moest stappen. M. van der Velden van de afde ling ontwikkeling van de ge meente Vlissingen merkt op dat het te gemakkelijk is om kritiek te leveren op Sepaz. Hij zegt dat de stichting 'hartstikke haar best doet'. „Maar Vlissingen ligt in de periferie en de tijd is niet gunstig. De mensen van Sepaz trekken er hard aanSoms heb j e iets meer tijd nodig om resulta ten te overleggen." Van der Velden zegt dat Sepaz een van de middelen is om be drijven te interesseren in Zee land. „De gemeente Vlissingen doet zelf ook het een en ander. Ze wil laten zien dat zij haar on dernemers belangrijk vindt. Tijdens de bedrijvenbeurs Con- tacta, bijvoorbeeld, willen we ze verwennenAchtergrond daarvan is dat de gemeente toont dat ze steunt op haar on dernemers. Voor deze business- to-business-beurs die 14, 15, 16 oktober in de Zeelandhallen wordt gehouden wil de gemeen te als een soort ambassadeur voor alle ondernemers optre den. Vlissingen regelt per be drijf vijftig promotiekaarten. Die flyers zijn gratis. „We heb ben gemerkt dat veel kleine on dernemers zich voorgaande ja ren niet konden presenteren, omdat de kosten te hoog waren of ze hadden er geen tijd voor om folders te maken." De gemeente wil de onderne mers daarmee helpen, zodat de Contacta ook voor kleine be drijven toegankelijk wordt. „Tegelijkertijd zullen de andere deelnemers zien dat onderne mers belangrijk zijn voor Vlis singen." MIDDELBURG - In ont moetingscentrum Dau- wendaele in Middelburg wordt zaterdag een hob by- en creativiteitsmarkt gehouden. In de zaal staan veertig tot vijftig kramen waar hob byisten hun zelfgemaakte spullen laten zien en ver kopen. Er zijn onder meer sprookjesboeken, pop- penjurkjes, bouwplaten, driedimensionale schil derijen en poppen te zien. De beurs duurt van half elf tot vier uur. STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Ons Huis, 9.30 uur: Koers- bal; MIDDELBURG - Koorkerk, 15.00-15.30 uur: Miniconcert, met René Molenaar; Artemis Koudekerkseweg 133, 13.30 - 15.30 uur: Training voor vrouwen die te kampen hebben met hevige emoties; Trefpunt, Nassaulaan, 20.00-22.00 uur: Computerclub en wijkinternetpunt; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 19.00-20.00 uur: Flamenco- dansen voor beginners en gevorderden, 19.30-21.30 uur: Linedance: VEERE - Stadhuistoren, 15.00-16.00 uur: Carillonbespeling door stadsbeiaardier Kees van Eersel; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag vijftigplussers; De Oude Stad, 9.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Koffie contactochtend; Het Bolwerk, 13.00-13.45 uur en 14.00- 14.45 uur: Gymnastiek vijftigplussers; Petruskerk, 9.10-10.25 uur: Hatha Yoga en 10.45-11.45 uur: Ouderenyoga.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13