PZC Coupure in Kortgene bijna verplaatst Nieuw dorpshuis goed onthaald LU X O CD LU O Middelburg wil ondergrondse afvalcontainers 15 Internet Vertrek Ronald van Dokkum nekslag voor Goese kunststichting agenda woensdag 24 september 2003 S! [echter 5 heeft sinds 1991 na( aam gemaakt met spraakma- t» inde projecten in de openbare 1 aiite. Bekend zijn het lijnen- „S meet Gronden in de Goese rnenstad, de Zomertentoon- lew. jilmgen en recent nog de CT-kunstroute. De stichting m! b binnenkort haar intrek ne- 50nn bi in het Cultuurhuis bij het van fU,ve theater De Mythe, sa- leva a met andere culturele ïn- De! dlingen. ilmtheater mikt eigen publiek I Rob Paardekam Subsidie livalide man ewond bij nrijding Medisch centrum Oud-Vossemeer biedt onderdak aan veel diensten Medisch centrum Omroep Tholen blijft in de lucht Campinggasten tegen bomenkap Cel voor fraude met pinpas Boetes voor drinken Boete voor bezit softdrugs Klachten Dierendagconcert Trechter 5 is opheffing nabij ■ütsl tipj wRolfBosboom |0£S - De Goese kunststich- „«Trechter 5 is waarschijnlijk ;zie|e. Oorzaak is het plotse- l ,»e vertrek van Ronald van kkum, jarenlang hét gezicht shi ai de stichting. Het bestuur Bit vandaag bijeen voor 'cri- kanti 'keraad'' •Vla' opstappen van Van Dok- dat' iin is een zware slag voor het 0 e, 5tuur van Trechter 5. „Als hij edtj itterugkomt, is dat het einde litst bTrechter 5", verwacht voor- s, tul. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN ationspark 28 •stbus 31 |k60AAGOES fel (0113) 315670 ■fax: (0113) 315669 ma'': redgoes@pzc.nl folf Bosboom '9rid Huibers I Mieke van der Jagt [centrale redactie ationspark 28 «bus 31 I f80 AA goes |[el: (0113) 315500 |f«: (0113) 315669 I'mail: redactie@pzc.nl |j*w;pzc.nl [E-mail: web@pzc.nl Jaorgklachten- 600-0231231 12r!üanja9 vrijdag ge- iDtprH ^eningstijden; ■Wags tot 12.00 uur zitter P. Favier. „Het komt bo vendien op een hartstikke ver velend moment", zegt hij, verwijzend naar de verhuizing naar het Cultuurhuis. Vandaag bespreekt het bestuur de ontsta ne situatie. Juist de stap naar het Cultuur huis is voor Van Dokkum de di recte aanleiding geweest om er mee op te houden. Tot nu toe heeft Trechter 5 steeds gewerkt met tijdelijke projecten en zon der eigen onderkomen. Vooruit lopend op de verhuizing had de stichting aan de gemeente een meerjarensubsidie van ruim 50.000 euro gevraagd. Uiteindelijk besloot de gemeen te in augustus een vaste subsidie van 10.000 euro te verstrekken, bedoeld voor de kosten van de nieuwe huisvesting, voor 'alge mene ondersteuning' en als bijdrage aan projecten. Die bij drage is volgens Van Dokkum volstrekt onvoldoende om nog te kunnen beantwoorden aan de doelstelling van Trechter 5: het stimuleren van kunstinitiatie ven. Met de subsidie zou de stichting wel over een eigen accommoda tie beschikken, maar nauwe lijks armslag hebben om activi teiten op te zetten. „Ik heb me echt afgevraagd wat we zouden moeten beginnen in het Cul tuurhuis", zegt Van Dokkum, die bovendien werd geacht zijn werk belangeloos te doen. Daar kwam bij dat de rol van Van Dokkum binnen Trechter 5 zo groot was, dat de organisatie met hem stond of viel. Het be stuur hield zich ook bewust op afstand, waardoor hij op den duur werd vereenzelvigd met de stichting. „Mijn positie werd steeds centraler, maar ik heb die positie nooit gewenst." Zijn be sluit een andere weg te gaan, staat vast, zegt Van Dokkum. „Ik ga nu een andere plek zoe ken, zowel fysiek als artistiek." De politieke steun voor het werk van Trechter 5 heeft Van Dok kum teleurgesteld. De stichting was regelmatig onderwerp van discussie binnen de gemeente raad. „Cultuur in Goes is vooral een kwestie van herhaling. Er is geen ontwikkeling." DES-Een 75-jarige man uit [gemeente Goes is dinsdag en in Goes gewond geraakt enhij in zijn invalidenwagen 1,. :rd aangereden door een per- laan «enauto. [man was vanaf het fietspad indeVan Doornestraat de Van atumweg overgestoken. }ei iarbij reed hij zonder zelf ui te kijken achter een fietser sen ebt; baankomende personenau- !rteg .bestuurd door een 24-jarige iton) ouwuit Goes, moest al afrem- sief 31 voor de overstekende f iet- poli! tenkon een aanrijding met de 1 juli ialidenwagen niet meer voor- nsia Een' »enL «r de botsing viel de man iladi oraver uit zijn wagentje. Hij :ten. id met een gebroken neus bij trgebracht naar het zieken- s, t« enja- e Di con-|ERIKZEE - Filmtheater fiZi Zierikzee voorziet vooral in mbehoefte van de eigen bevol- 115. Ook moet fiZi niet willen ikken op jong bioscooppu- Zo concludeert initiatief- toer Reinoud Warnaar na llioopvan een min of meer ex- Jhrimentele zomer. «ervaring op te doen heeft de •rheb sjector van het in januari ge huil tilde filmtheater de hele zo om igedraaid. Dat was de eerste stief; hoogstwaarschijnlijk laatste lekle k Warnaar en mede-initia- nda'l 'nemer Petra Benschop wil- jijze'ii 'volgend jaar zomer de deu- bezi s vier weken sluiten. In die iaar( h hanonderhoud worden ge legd aan de apparatuur, sendien, constateert War- T moet het filmtheater het er Ai Drai van de eigen bevolking tSchouwen-Duiveland heb- jrani 6® niet van toeristen, icumf 'vertoning van twee Duitse mslokte maar weinig belang eenden. J -- V NBA De nieuwe coupure is bijna klaar. door Mieke van der Jagt KORTGENE - Het aannemingsbedrijf Jaartsveld Wegenbouw BV is bijna klaar met het verplaatsen van de coupure bij het havenplateau in Kortgene. Voor 1 ok tober moet het werk aan de dijk klaar zijn omdat dan officieel het stormseizoen begint. Rijkswaterstaat en het water- AW.\ivr, foto Dirk-Jan Gjeltema schap Zeeuwse Eilanden, dulden na die datum geen werkzaamheden in vitale waterkeringen. De coupure, een gat in de dijk dat bij ge vaarlijk hoog water dichtgezet kan wor den, is destijds aangebracht om het ha venplateau toegankelijk te maken. Voor de nieuwe inrichting van het plateau, in het kader van het plan Havenfront Kort gene, zat de coupure echter op de ver keerde plek. Door hem iets naar achteren te verplaat sen is camping De Paardenkreek veel be ter bereikbaar en is het nieuwe evene mententerrein, wat het havenplateau moet worden, doelmatiger en fraaier in te richten. Het havenplateau werd altijd al als eve nemententerrein gebruikt. Maar het was een rommelig boeltje met verschillende verhardingen. De gemeente Kortgene hoopt het ver nieuwde havenplateau in november in gebruik te kunnen nemen. Dan zijn ook de appartementen aan die kant van het plan Havenfront klaar. door Ben van den Aarssen OUD-VOSSEMEER - De inwo ners van Oud-Vossemeer zijn nieuwsgierig naar het dorps huis nieuwe stijl dat de gemeen te Tholen, Castria Wonen en Sturm architecten uit Roosen daal in het hart van de kern wil len wegzetten. Enkele tientallen belangstellenden kwamen gis teravond een kijkje nemen bij de presentatie van de plannen. De plannen werden positief ont haald. Wel waren er vragen over de parkeerdruk op de omgeving. Anderen betreurden het dat het voormalige gemeentehuis, nu nog het aangezicht van dorps huis de Vossenkuil, in de ver koop gaat en een woonbestem ming krijgt. Die verkoop is nodig om de plannen financieel rond te krijgen. De hoofdingang van het nieuwe multifunctione le gebouw komt aan de Bou Kooijmanstraat. „Op die ma nier wendt Vosmeer zijn rug naar de plek waar het allemaal staat te gebeuren", aldus een be woner die van meet af aan bij de plannen is betrokken. Het uit 21 senioren woningen bestaande woonzorgcomplex aan de Schoolstraat wordt met een gezamenlijke entree gekop peld aan het dorpshuis. Aan de Bonenblokstraat komt een me disch centrum waarin de huis arts, apotheek, fysiotherapie, consultatiebureau, prikdienst en mogelijk een tandarts wor den ondergebracht. In het ge bouw is ook een kinderdagver blijf voorzien. Boven het medisch centrum komt peuter speelzaal De Pluus. Ook de oudere jeugd krijgt een eigen honk op de eerste verdie ping in het nieuwe gebouw. Op de begane grond is ruimte voor een pinautomaat gereserveerd en er komt een mogelijkheid om de chipkaart op te waarderen. De tribunes in de grote zaal bie den plaats aan 250 bezoekers. Op dit moment bestaat de capa citeit uit 160 zitplaatsen. In het plan is ook een kleinere ruimte gereserveerd, waarin senioren kunnen biljarten. In die soos- ruimte komt een computer voor algemeen gebruik. Vorige week konden gebruikers en verenigingen al kennis ne men van de plannen. Toen werd vooral kritiek geleverd op de speelplaats voor peuters op het dak, boven de huisartsenprak tijk. Volgens velen een onprak tische en onveilige plaats. Ook het feit dat artiesten in het nieu we theatertje door de foyer naar het toneel moeten komen lever de kanttekeningen op. Overi gens kunnen alle plannen nog worden bijgesteld door de ge meente. Er wordt naar gestreefd om dit najaar met een concreet voorstel in de raad te komen. Als alles meezit is het gebouw in 2006 gereed. Dan moet er nog wel een oplossing worden ge vonden voor de bewoners in de Scholstraat die voor het nieuwe dorpshuis plaats moeten ma ken. Ook moet er plaatsvervan- Advertentie STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten: Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter deZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal senio ren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 14.00 uur: Uiteenlopende activi teiten voor alle WAO'ers; 't Beest, 13.30 uur: Filmvoorstelling 'Tootletubs Jyro' voor kinderen vanaf 4 jaar; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinderen van 4-8 jaar; Gasthuis, 19.45 uur: Inloopavond Kijkin- deWijk Goes-Oost; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; 19.30 uur: Bridgeclub Kap-Biez.; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 14.00 uur: Bingomiddag voor alle ouderen van Reimerswaal; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - Skeelerbaan, 19.00- 21.00 uur: Skeeleren IJs-skeelervereni- g'ng; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50- plussers; KWADENDAMME Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00-17.00 uur: Wandeltuinen met Orangerieplanten en waterpartijen ge opend voor publiek; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; SINT-MAARTENSDIJK MFC Scaldis Na turalis, Kastelijnsweg 18, 11.00-16.00 uur: Doorlopende tentoonstelling We deropbouw na de Watersnoodramp 1 fe bruari 1953; THOLEN Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur; Jeugdsoos; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor het pu bliek; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 11.00 uur en 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers; Gymnastiekzaal, 20.00-21.00 uur: Gym nastiekvereniging VZOS. oc Wij nodigen u uit tijdens onze 'open DELSCHER dagen' van dinsdag 23 september tot en met zaterdag 27 september. De NIEUWE collectie is binnen, en dat willen wij laten zien ook! U wordt ontvangen door een enthousiast 'mode team'. Bent u geslaagd? Wij serveren een heerlijk kopje koffie met een lekkere verrassing! Kortom een modefeestje in een sfeervolle ambiance. Cerruti 1881 Bené lezard Ambiente Bogner Wolford Antonette Alexander Van Laack Armani jeans lutsa Cera no Le Tricot tonghin Gabriele Strehle Strenesse Slue George Recti BamoSport Attitude Feraud cada Christ jobis Brax Bode OUD-VOSSEMEER - Omroep Tholen, onlangs nog uit de ge meentebegroting gewipt, gaat door met uitzenden. Zaterdag 4 oktober zal de omroep de taptoe van de Oud-Vossemeerse Muziekverenging (OVM) rechtstreeks uitzenden. De mede werkers van Omroep Tholen zijn bezig met het schrijven van een reddingsplan. In de komende weken moet dat worden ge presenteerd aan het bestuur en de stichtingsraad. Dat de om roep, die actie voert om donateurs te werven, doorgaat staat vast, alleen is nog niet bekend in welke vorm. Het bestuur is er wel op berekend dat de organisatie naar een andere huisves ting moet uitzien. De uitzending van de taptoe begint om 19.30 uur. KORTGENE - Bewoners van de Botterlaan in Kortgene, die bezwaar hebben tegen het kappen van negen esdoorns langs de Botterlaan, krijgen steun. Ook de mensen die op de cam ping van Delta Marina een stacaravan hebben, zijn tegen het om en om kappen van de bomen. Ze vrezen dat ze al te zeer op de kijk komen te zitten. De bewoners vermoedden dat de bomen juist gekapt worden om gemakkelijker caravans op het campingterrein te kunnen krijgen. Volgens de gemeente Noord-Beveland is dat niet waar. De bomen zouden te kort op elkaar staan, waardoor ze elkaar verdringen. Volgens CACO Delta, de club waarin de stacaravaneigenaars zijn verenigd, is dat een drogreden. Een met Delta Marina gelieerde projectontwikkelaar zou volgens CABO Delta, acht nog te bouwen huizen aan de Botterlaan, willen verkopen met de kwalificatie 'zicht op de jachthaven'. Met de bomen ertussen kijken de kopers echter op groen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een veertigjarige inwoner van Goes voor diefstal en ver nieling conform de eis veroordeeld tot een week cel. De man had in mei dit jaar een pinpas van een vrouw gestolen en ver volgens geld opgenomen. „Ik heb van het geld spullen voor haar gekocht", had hij verteld. Dat klopte gedeeltelijk. Het slachtoffer miste ook nog een deel van het geld. Daarnaast moest verdachte zich verantwoorden voor de vernieling van een fiets. MIDDELBURG - Een twintigjarige Middelburger en een 48- jarige Vlissinger hebben gisteren een boete gekregen, omdat zij alcohol dronken op de openbare weg. De mannen werden op het Vlissings Bolwerk in Middelburg bekeurd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een veertigjarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad 220 euro boete opgelegd. De man werd 15 juli dit jaar in Vlissin- gen aangehouden met vijftien gram softdrugs op zak. Een achttienjarige inwoner van Bergen op Zoom werd wegens be zit van honderd XTC-pillen conform de eis veroordeeld tot 210 uur werkstraf. Een anonieme tip leidde ertoe dat ver dachte 11 juli op het station van Arnemuiden kon worden aangehouden. Hij was met de trein naar Zeeland gekomen. De jonge Brabander gaf toe de XTC-pillen als partydrugs in het Zeeuwse uitgaanscircuit aan de man te willen brengen. ,,U moet oppassen dat dit niet het begin van een criminele carri ère is", waarschuwde officier van justitie R. Jeuken. gende ruimte worden gevonden voor de activiteiten die nu nog in de Vossenkuil plaatsvinden. Op het gemeentehuis wordt nog druk gerekend op de haalbaar heid van de plannen. Ad en Marieke Deïst. Grote markt 11 -13 oes Tel;0113 227607 www.cielscher.nl door Ab van der Sluis MIDDELBURG - B en W vart Middelburg willen ondergrond se huisvuilcontainers voor rest- 1 afval plaatsen bij flats, ver spreid over de gemeente. Afhankelijk van die ervaringen wordt besloten of ook elders in de stad het huisvuil onder gronds wordt ingezameld. De gemeente gaat ook in overleg met de ondernemers in het cen trum bekijken hoe de afvalinza meling verbeterd kan worden. Ondergrondse containers zijn een optie. Dat gebeurt dan wel volledig op kosten van het be drijfsleven. In het programma van de ge meenteraad is afgesproken dat in Middelburg ondergrondse containers voor huisvuil inge voerd moeten worden. Een deel van de opbrengst van de ver koop van afvalverwerker Olaz aan Delta is daarvoor gereser veerd. Voordelen van ondergronds in zamelen zijn: bewoners kunnen 24 uur per dag hun afval kwijt, en de inzamelkosten zijn lager omdat minder personeel nodig is, er is de mogelijkheid om een gedifferentieerd tarief in te voe ren, en de vuilniszakken of con tainers staan niet meer langs de straat, wat een mooier gezicht is. Containers onder de grond hebben ook nadelen. De totale inzameling wordt duurder, om dat met het plaatsen van contai ners grote bedragen gemoeid zijn. De werkgelegenheid bij de gemeente neemt af, want het in zamelen van grof vuil zal toene men en de afvalscheiding neemt meestal af. Eén van de grootste problemen is dat het onder gronds inzamelen niet overal in de gemeente toe te passen is. In een aantal wijken in Middel burg is het onmogelijk onder grondse containers te plaatsen. Er zijn wettelijke regels dat be woners niet verder dan 75 meter hoeven te lopen om hun afval kwijt te kunnen. Dat sluit de ou de binnenstad vrijwel volledig uit. In woonwijken met grote percelen grond wordt het on dergronds inzamelen weer erg inefficiënt. In dergelijke wijken is het aantal gezinnen per con tainer te klein. In grote delen van de binnenstad, Prooyens- park, Veersche Poort, Reyersho- ve en Erasmuswijk is de toepas sing van een dergelijk systeem daarom ook niet wenselijk. Het college heeft becijferd dat in eerste instantie 14.000 huis houdens in aanmerking komen voor ondergrondse huisvuilcon tainers. Globaal zijn er 450 lo caties nodig, elk met een onder grondse restafvalcontainer en een ondergrondse gft-contai- ner. De negenhonderd contai ners vergen een eenmalige in vestering van ruim zeven miljoen euro en aan rente en af schrijving nog eens een miljoen euro per jaar. Ten opzichte van de normale manier van afvalin zameling, zouden huishoudens 21 euro meer moeten betalen. Daar kunnen ook nog meerkos ten bij komen als de gemeente kiest voor bijvoorbeeld het we gen van afval om een gedifferen tieerd tarief in te voeren. De af valstoffenheffing stijgt dan extra met nog eens acht tot veer tien euro per jaar. B en W zullen de gemeenteraad voorstellen om ondergrondse restafvalcontainers te plaatsen bij flats, waar het huisvuil nu nog ingezameld wordt in con tainers op straat. Hier komen ook de meeste klachten van daan, zoals stank op balkons, zwerfvuil, te vroeg aangeboden zakken en mensen die vanuit andere wijken hun zakken bij flats neerzetten. De gemeente wil bij de flats stoppen met ge scheiden afvalinzameling. Met de plaatsing van in totaal zestig ondergrondse restafvalcontai ners is een investering gemoeid van een half miljoen euro. ZIERIKZEE - Knuffelberen, computermuizenen het alterna tieve Carnaval des Animaux zijn onderdelen van het Dieren dagconcert dat zaterdagavond 4 oktober wordt gegeven in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Een belangrijk onderdeel van dit Dierendagconcert zijn eeu wenoude Russische fabels van schrijvers als Tolstoi en Toer- genev. Ook staat er een verhaal van sprookjesschrijver Hans Andersen op het programma. Het concert begint om 193 0 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33