Droomcontract Rinus van de Ven Heerenveen neemt revanche op AZ Eindelijk ritzege Cardenas Kiesa: Verstappen gaat naar Jaguar Voorzitter AS Roma is overtuigd van komst Edgar Davids 21 Bevelandse hoofdklasser houdt schade beperkt tegen FC Twente: 0-3 Absentielijst FC Utrecht omvangrijk Robson heeft woensdag 24 september 2003 Stiftbal zege hard nodig van onze sportredactie Richard Roelofsen wijst Heracles de weg tegen ADO Den Haag: 4-0 Nederlaag voor tafeltennissers Tennisteam ongeplaatst bij loting UCI weert waarnemers Wada Tien clubs uit competitie Kenia Becker verhuist naar Zwitserland jnnrKoen de Vries VUSSINGEN - Motorcrosser Rjnus van de Ven gaat zich ko uend seizoen mengen tussen de profs. De vijftienjarige Vlissmger te kende gisteren een contract voor vijf jaar biJ het Europe Racing Team uit Nijkerk. Van de Ven geldt als één van de grootste talenten in de Neder landse crosswereld. Giel van de Ven, de vader van Rinus, spreekt van een droom contract. Zijn zoon mag zich op een professionele KTM-cross- motor gaan meten met de top- rijders in de 125cc-klasse, zo als Erik Eggens en Mare de Reuver. Momenteel rijdt de Vlissinger in de 85cc-klasse hoge wielen en is hij koploper in de klassementen om de Ne derlandse en de Duitse titel. In middels heeft hij zich al vier keer tot Nederlands kampioen laten kronen en werd hij vierde op het WK en het EK. Het ligt in de bedoeling dat Ri nus van de Ven zich tijdens de vijf jaar dat het contract duurt langzaam maar zeker opwerkt in de 125cc-wereld, met als ul tieme doelstelling deelname aan de grote wedstrijden, de Grand Prix'. „Misschien wordt Rinus nu wel voor de leeuwen gegooid, maar dat is niet erg", vindt Giel van de Ven. „Hij is tot nu toe elk jaar sterker ge worden, en dat zal nu niet an ders zijn. Uiteindelijk wil hij prof worden in de Verenigde Staten. Deze stap hoort daar gewoon bij." Het Europe Racing Team be staat uit vijf coureurs, met de 29-jarige George Strik als be kendste. Kloetinge doet vertrouwen op jnnrJan Dagevos KLOETINGE - Waar een wed- sUijd tegen verzakende voet- lalprofs al niet toe kan leiden. FC Twente nam het gisteravond ia het bekerduel met Kloetinge „iet zo nauw met de be- roepsernst en bewees de Zeeuw - se hoofdklasser daarmee een ,#ede dienst. De Bevelandse formatiehield in een weinig op- vindend duel de schade beperkt |j-3) en deed vertrouwen op voor de derby van zaterdag te gen Hoek. „Voor zo'n uitslag had ik vooraf getekend", zei aanvaller Wilco ie Valk van Kloetinge na afloop. hebben de afgelopen we ken onder ons niveau gespeeld endan is dit dus een aardige op- r. Natuurlijk, Twente speelde ontzettend zwak, maar ïvind dat we het Twente zo af en toe ook moeilijk hebben ge naakt. Twente kreeg weinig tij d om op te bouwen en dat is onze verdienste." „Hier kan ik verder mee", wreef Öoetinge-trainer Karl Vergou wen zich in zijn handen. De oe- ienmeester zag zijn formatie de afgelopen weken na vier neder lagen op rij steeds verder weg- aakken, maar gisteravond kwam de geest weer wat terug in s. De oefenmeester roemde ie organisatie en de tactiek. Boetingegaf inderdaad weinig kansen wegen bleef 90 minuten lang geconcentreerd. Vergou wen: ,,De spelers van Twente n op elkaar mopperen en ookde trainer (René Vandereyc- was het niet eens met de van zaken. Voor mij was ITRECHT - FC Utrecht mist vanavond in de eerste ronde van let toernooi om de Uefa-beker tegen MSK Zilina uit Slowakije een waslijst aan spelers. Dat is echter geen verrassing, want coach Foeke Booy zit het hele seizoen al ruim in de blessures. Positief was dat Booy na de laatste training kon melden dat Dave van den Bergh (knie) hon derd procent fit is. Tegenvaller s dat Etienne Shew-At jon (spierblessure) zeker niet kan spelen. Op hem was een klein beetje gerekend. Langdurig af- «zigzijn Michael Lamey, Alje Schut, Paulus Roiha, Karim Touzani en Tom van Mol. is met zeventien spelers in Zeist in afzondering gegaan, om mar het duel zonder publiek toe televen. Als extra man is de jon- je Ricky Kruys aan de groep toegevoegd. ANP dat een teken dat we het best goed deden. Vergeet ook niet dat Twente in de sterkste opstelling speelde. Tja, en Twente is dus gewoon de top van Nederland." Met dat laatste overdreef Ver gouwen enigszins. FC Twente eindigde vorig jaar als twaalfde in de eredivisie en staat momen teel, na vijf duels, op een der tiende positie. „Ze zullen ook dit seizoen geen kampioen wor den", merkte Emiel Dorst droogjes op. „Maar ja, zo'n be kerwedstrijdje winnen ze wel gewoon, zonder al te veel in spanning. Ik kan die instelling ook wel een beetje begrijpen, hoor. Die gasten van Twente zit ten op een doordeweekse dag echt niet op Kloetinge te wach ten." Dat bleek gisteren overduide lijk op het Wesselopark in Kloe tinge. FC Twente vond het na een vroege treffer van Adil Ramzi (hij omzeilde in de vierde minuut de buitenspelval en lob- de de bal over doelman Gerben de Kievit) wel best. Het tempo lag laag, de passing was slordig en met name voorin wekten Kim Christensen en Blaise N'Kufo nu niet bepaald de indruk dat ze veel zin hadden in deze ontmoe ting. Kloetinge, dat in John Bentschap Knook en Arno Me- laard z'n beste mensen had, bleef gemakkelijk overeind en moest in de eerste helft slechts drie kansen weggeven. Kloetinge stelde er voor de pau ze twee kleine mogelijkheden tegenover. John Bentschap Knook schoot een keer uit een vrije trap naast, terwijl een stiftbal van Emiel Dorst on schadelijk werd gemaakt door doelman Jelle ten Rouwelaar. Kloetinge had voor rust vooral problemen met de opbouw. De thuisclub was soms te onrustig en te gehaast. Daarnaast was er zo af en toe ook te veel respect voor de tegenstander. Na rust werd de hoop op een stunt je al snel de grond inge boord. Giorgi Gakhokidze was in de 57e minuut even naar rechts uitgeweken, zette aan voor een passeeractie, waarna hij over het been ging bij Johan de Goederen. Scheidsrechter Roest was gedecideerd en kende een penalty toe aan de eredivi sieclub. Sjaak Polak, die tegen NEC nog een strafschop had ge mist, bleek zijn leven gebeterd te hebben en schoot de bal nu onberispelijk in: 0-2. Even leefde er binnen Kloetinge de angst voor een zware afstraf fing, maar de Bevelandse equi pe bleef ook nu simpel overeind. FC Twente kwam in die fase zelfs niet tot één noemenswaar dig schot tussen de palen. De op vallendste wapenfeiten waren de domme gele kaarten van N'Kufo en Rahim Ouedraogo, de een wegens spelbederf, de andere vanwege hands. Ronald Zuijdwegt had de wedstrijd in de 79e minuut nog nieuw leven in kunnen blazen, maar zijn schot ging over. In de laatste mi nuut bepaalde Gakhokidze de eindstand, na een voorzet van Chris van der Weerden, op 0-3. Twente-trainer René Vand- ereyeken was vanzelfsprekend niet tevreden. „Watwehierheb- ben laten zien, was onaan vaardbaar. „Laten we de bus in gaan en stil wegsluipen." Kloetinge-FC Twente 0-3 (0-1). 4. Adil Ramzi 0-1, 57. Sjaak Polak (strafschop) 0-2, 90. Giorgi Gak hokidze 0-3. Scheidsrechter: M. van der Roest (Haarlem). Gele kaart: Jo han de Goederen (Kloetinge), Blaise N'Kufo en Rahim Ouedraogo (bei den FC Twente). Bijzonderheid: FC Twente speelde met rouwbanden wegens het overlijden van Harry Kip, die verbonden was aan de voet- balschool van de eredivisieclub. Aantal toeschouwers: 1000. Kloetinge: Gerben de Kievit; Ronnie Cremer (46. Micha Lekawael), Jef frey Frijters, John Bentschap Knook, Arno Melaard; Johan de Goederen, Emiel Dorst, Wouter La- brujère (66. Ferry Alfons); Wilco de Valk, Pieter de Graaff (83. Jean-Phi- lip Becht) en Ronald Zuijdwegt. FC Twente: Jelle ten Rouwelaar; Chris van der Weerden, Patrick Pot huizen, Spira Grujic (46. Ramon Zo mer), Sjaak Polak; Peter Niemeyer, Rahim Ouedraogo, Adil Ramzi; Giorgi Gakhokidze, Blaise N'Kufo en Kim Christensen (46. Collins John). Pieter de Graaff komt in balbezit ondanks de hevig aandringende Spira Grujic van FC Twente. foto Dirk-Jan Gjeltema NEWCASTLE - Het zijn zware Jjden voor Bobby Robson in Newcastle. Nog geen overwin- "g in de competitie, uit de rampions League gehouden «oor Partizan Belgrado, zelfs *o geboren optimist als 'Sir ■ooby' begrijpt wel dat een "«winning op NAC, vandaag «bet eigen St. James' Park, bit- '«e noodzaak is. "'on was aan de ene kant blij •■feest met het resultaat van de ;,tui8' waarin zijn team in de geronde van de strijd om de -fa-beker werd gekoppeld önNAC. Jtoon: „Een Nederlandse te- Mander, in ieder geval een die hier komt om te voet- Anders dan Duitse of •tohaanse teams." een nadeel zag de voorma ls bondscoach van Engeland -Ze hebben bij NAC dertig 'tr gewacht op een terugkeer uropa. Iedereen staat al we- te springen in Breda. Ze ervan genieten en hebben «temets te verliezen." seizoen zijn de 'Magpies' op- dramatisch begonnen Ij ee nederlagen en drie ge spelen en was er vooral de il u'tschakeling in de minde van de Champions e door Partizan Belgrado fci n?,oet-en we vergeten, it's sprak Robson gisteren ■J ev°oravond van het eerste met NAC .ANP HEERENVEEN - AZ heeft met een kleine en korte traditie ge broken. Het elftal van trainer Co Adriaanse won binnen een maand twee wedstrijden van SC Heerenveen. Begin september versloegen de Alkmaarders Jong Heerenveen in de Amstel Cup met 3-1 en afgelopen zater dag leden de Friezen dezelfde nederlaag in de eredivisie. De derde ontmoeting tegen AZ le verde eindelijk een zege op voor Heerenveen: 3-1. De thuisclub begon sterk aan het duel. Goed positiespel en aardige combinaties resulteer den in de negentiende minuut in de openingstreffer van de thuis club door een kopbal van Sibon. AZ was duidelijk de mindere. Behalve een kans van Krom kamp stelde het weerwerk niets voor. Ondanks het grote kwali teitsverschil verzuimde Hee renveen in de eerste helft de voorsprong uit te bouwen. Knopper en Correia misten kan sen. In aanvallend opzicht kwam AZ er in het tweede bedrijf niet aan te pas. De thuisclub daarente gen creëerde de ene na de andere kans. Selakovic verzilverde een strafschop, nadat Edman door doelman Zwarthoed was ge vloerd. Na de 3-0 van Correia was de strijd beslist. Huysegems scoorde kort voor tijd nog tegen: 3-1. FC Groningen ging wel heel ge makkelijk door. De uitwedstrijd tegen WHC werd door de burge meester van de gemeente Olde- broek verboden uit angst voor ongeregeldheden. Groningen won het duel daardoor regle mentair met 1-0. Bennekom bleek in de tweede ronde niet opnieuw tot een stunt in staat. De zaterdag-hoofd klasser schakelde in de eerste ronde verrassend TOP Oss uit, maar Willen II was gisteravond een tegenstander van een heel andere categorie. De Tilburgse profs zegevierden met 8-2. Alleen in de beginfase mocht Bennekom, getraind door John van den Brom, hopen op een goed resultaat, zeker toen oud international Peter van Vossen voor de 1-1 had gezorgd. De vreugde was van korte duur. Bij rust leidde Willem II al met 3-1. De Belgische aanvaller Bart van den Eede was topscorer met drie doelpunten. De andere treffers kwamen op naam van Land zaat, Sjoekov, Danny Mathijs- sen, Quinn en Caluwé. De Treffers werd eveneens in de tweede ronde uitgeschakeld. De Groesbeekse amateurs, die eer der de profs van Dordrecht de baas waren gebleven, verloren voor eigen publiek met 3-2 van Veendam. Hamming, Weerman en Kolder maakten de Groning se doelpunten. Richard Roelofsen was de grote man bij Heracles. Met twee doelpunten voor rust en één treffer in de tweede helft wees hij zijn ploeg de weg in het duel met eredivisionist ADO Den Haag (4-0). Rose nam het vierde Heracles-doelpunt voor zijn re kening. Eindhoven zegevierde met 2-1 in Emmen en Volendam had een lastige avond tegen de amateurs van Argon. Volendam won nipt met 4-3. Sparta tegen De Graafschap eindigde in 2-1 en Stormvo gels/Telstar sloot een doelpunt rijk duel met Go Ahead Eagles winnend af. De ploeg van trai ner Jan Poortvliet won in De venter met 5-3. Sergio Ommel tekende voor drie doelpunten. Ook Vitesse bereikte de derde ronde, door een 4-0-thuisover- winning op Fortuna Sittard. Haarlem tegen Cambuur Leeu warden eindigde in 1-2, Excel sior won met 2-0 van VVV, RBC Roosendaal was met 4-0 te sterk voor MW en Rick Hoogendorp schoot RKC Waalwijk met twee doelpunten langs het AGOW van doelman John Karelse: 2-0. FC Zwolle werd uitgeschakeld door FC Den Bosch. Hristov zorgde nog wel voor 0-1, maar Stefan Jansen schoot FC Den Bosch alsnog langs de ploeg uit de eredivisie: 2-1. De derde ronde wordt op 27 en 28 oktober afgewerkt. Pas bij de achtste finales, die half decem ber worden gespeeld, schuift de topzes van afgelopen seizoen aan, waaronder PSV, Ajax en Feyenoord. ANP Felix Cardenas komt als win naar over de streep, foto AFP van onze sportredactie SIERRA NEVADA - Na een reeks ereplaatsen in de zwaarste etappes heeft Felix Cardenas eindelijk een overwinning be haald in de Ronde van Spanje. De dertigjarige Colombiaanse bergkoning triomfeerde giste ren in de zestiende etappe over 162 kilometer van Jaen naar de top van Sierra Nevada. Het was de laatste rit in de ber gen. Bovenop de Sierra Nevada versloeg hij zijn beide Spaanse medevluchters Juan Miguel Mercado en Oscar Sevilla in de sprint. Geletruidrager Isidro Nozal leverde als 24e weer tijd in. Hij hield voor het lange uit loopgedeelte naar de finish van zondag ruim drie minuten voor sprong op Igor Gonzalez de Gal- deano over. De Nederlanders in het peloton van de Vuelta telden weer totaal niet mee. Van Rabobank weerde de Deen Michael Rasmussen zich andermaal het beste. Hij fi nishte als negende. Ex-kopman Levi Leipheimer viel met een zeventiende plaats een keer niet tegen. Op de 2500 meter hoge Sierra Nevada deed de Spanjaard Ro berto Heras nog een ultieme aanval op de leiderspositie. De kopman van US Postal demar reerde vier kilometer onder de top. Heras blies zichzelf op. No- zal bleef lang bij hem, maar had het de laatste twee kilometer bijzonder moeilijk. Cardenas, Mercado en Sevilla waren toen al uit zijn gezichtsveld gedanst richting dagprijzen. Het geluk kigst was Cardenas. Hij kon de bergprijs opsieren met een over winning in het hooggebergte. ANP/AFP AUGSBURG - De Nederlandse mannen tafeltennisploeg heeft gisteren in Augsburg de eerste wedstrijd van de EK kwalificatie tegen Duitsland met 3-0 verloren. De Nederlan ders wonnen niet één set. Oorzaak van de zware nederlaag was ziekte bij de beide topspelers Trinko Keen en Danny Hei ster. Keen meldde zich het eerst af. Op de wedstrijddag bleek ook Heister wegens een buikgriep niet tot spelen in staat. Bei de spelers hebben de ziekte waarschijnlijk opgelopen bij het Japanse Open van vorige week. De invallers Michiel Janssen en Barry Wijers waren kansloos tegen respectievelijk Timo Boll en Zoltan Fejer. ANP/SID AMERSFOORT - Het Nederlands Daviscupteam is morgen bij de loting in Londen één van de acht ongeplaatste landen. Op de wereldranglijst neemt Oranje, dat vorige week India versloeg en daarmee in de wereldgroep bleef, de negende plaats in. Dit impliceért dat Nederland in 2004 in de eerste ronde één van de acht geplaatst ploegen tegenover zich krijgt. Dit zijn in volgorde: Frankrijk, Australië, Rusland, Spanje, Argentinië, Zwitserland, Verenigde Staten en Zweden. ANP PARIJS - De internationale wielrenunie UCI duldt bij de ko mende wielerkoersen geen waarnemers meer van het wereld- antidopingbureau Wada. Deze beslissing is genomen na het lekken van het Wada-rapport over de Tour de France. „Het vertrouwen van de UCI in Wada is ernstig aangetast", ver klaarde de UCI in een communiqué. „Geen enkele waarnemer van deze organisatie is voortaan nog welkom bij de komende wielerwedstrijden." Het rapport van de Wada-waarnemers is maandag gepubli ceerd in de Franse sportkrant l'Equipe terzijde van een groot interview met de voorzitter van het wereldantidopingbureau, de Canadees Dick Pound. Het rapport was strikt vertrouwe lijk. De UCI is niet in de gelegenheid geweest het voor de pu blicatie te bestuderen en verbeteren op onjuiste punten. AFP NAIROBI - De Keniaanse voetbalbond (KFF) heeft rigoureus opgetreden in de hoogste divisie. Liefst tien clubs, waaronder landskampioen Nzoia Sugar, zijn uit de competitie verwij derd en vervangen door clubs uit lagere divisiesDe maatregel is genomen nadat de bewuste clubs zich publiekelijk tegen de bond keerden en dreigden een eigen competitie te beginnen. De bond krijgt het verwijt dat het heeft gesjoemeld met fond sen en nauwelijks iets gedaan heeft om het voetbal in Kenia structuur te geven. Voetbal is in Kenia zeer populair en wint het zelfs van atletiek. RTR/AFP MUNCHEN-Boris Becker verhuist naar Zwitserland. De35- jarige voormalige tenniscrack verlaat zijn huis in München. Ook zijn bedrijf verkast naar de Zwitserse gemeente Zug. Als officiële beweegreden heeft Becker de stichting van een nieu we firma opgegeven. De verhuizing heeft ook te maken met het mildere belastingklimaat in Zwitserland. Becker, ex-in woner van Monte Carlo, had in Duitsland grote problemen met de belastingdienst. Nog steeds lopen er enkele rechtsza ken over de afhandeling. Becker volgt andere Duitse groot verdieners naar het buurland. Autocoureur Michael Schuma cher en wielrenner Jan Ullrich wonen daar eveneens. DPA van onze sportredactie HEERLEN - Weet hij meer of gist Nicolas Kiesa maar wat? Vast staat dat de teamgenoot van Jos Verstappen voor de no dige beroering heeft gezorgd door in een interview voor (Je Deense televisie te verklaren dat de Limburgse Formule lt- coureur volgend jaar voor Ja guar zal rijden. Het manage ment van Verstappen en de ren stal ontkennen dat er (al) een deal zou zijn. Kiesa deed zijn uitspraak op het moment dat hem gevraagd werd wat zijn eigen kansen voor vol gend jaar in de Formule 1 zijn. „Er komt sowieso een stoeltje vrij bij Minardi, want Verstap pen vertrekt naar Jaguar", meldde de Deen zonder blikken of blozen. Hoe Kiesa aan de in formatie komt is onbekend, maar hij deed zijn uitspraak ge decideerd. Huub Rothengatter geeft toe dat er gesproken wordt met Ja guar, maar de manager van Jos Verstappen ontkent dat er spra ke zou zijn van een overeen komst voor volgend jaar. „We praten met meerdere teams. Ja guar is er één van, maar van een akkoord is geen sprake. Daar is het nog te vroeg voor.Bekend is dat Verstappen ook in gesprek is met Jordan en zijn huidige team Minardi, ofschoon die laatste optie voor de Limburger alleen bespreekbaar is als er externe geldschieters komen die het team een flinke financiële injec tie kunnen geven. In gelijke bewoordingen als Rothengatter liet Jaguar-baas Tony Purnell zich uit over de kansen dat Verstappen een overstap maakt. „We maken eerst het seizoen af. Daarna ne men we een beslissing over de tweede rijder", bleef hij vaag over wie in 2004 teamgenoot van Mark Webber wordt. Momenteel bestuurt Justin Wil son de tweede auto bij Jaguar. Wilson kan bij Jaguar een con tract verdienen voor volgend jaar als hij goed presteert. De eerste drie optredens vielen ech ter tegen en met dit seizoen nog maar twee Grand Prix' voor de boeg lijkt de kans op succes klein. De teamleiding van Ja guar houdt daarom de deur wa genwijd open voor andere kan didaten. Een belangrijke rol bij de keuze van de nieuwe rijder speelt het sponsorpakket dat de kandidaat meeneemt. Jaguar is ervan op de hoogte dat Verstap pen waarschijnlijk een bedrag van rond de tien miljoen euro in de aanbieding heeft. GPD van onze sportredactie DEN HAAG - Roma-voorzitter Franco Sensi weet het zeker. Edgar Davids speelt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen voor AS Roma. De middenvel der van Juventus is aan het eind van dit seizoen transfervrij en wil volgens Sensi „heel graag voor Roma komen spelen. Hij houdt van de stad." Sensi verklaarde tegenover La Gazzetta dello Sport dat hij voor de Nederlander aan een driejarige verbintenis denkt. „Davids is nu 30 jaar en kan er nog drie seizoenen bijdoen." Davids staat al langer in de be langstelling van AS Roma-trai- ner Fabio Capello. De financiën van Roma lieten een tussentijd se transfer echter niet toe. Aan het eind van dit seizoen is Davids echter transfervrij. Po gingen van Juventus om het contract van de Nederlander tussentijds te verlengen, wer den door Davids telkens afge slagen. Sensi verklaarde tegen over de Italiaanse sportkrant 1 ook dat hij nog deze week Ajax zal verblijden met de resterende transfersom voor Cristian Chi- vu. „Binnen vier dagen zullen we het nog openstaande bedrag betalen." Chivu is, nadat Roma eerder betalingsproblemen had1 tot 1 januari 2004 verhuurd aan de Italiaanse club. Tot die tijd heeft Roma de tijd een bankga rantie te overleggen, anders keert Chivu terug naar Amster dam. Roma moet nog zo'n 12 miljoen euro betalen. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21