9 Brandweer te laat ingeschakeld bij ongeval in tunnel Fracties zien af van aanleg parkeerterrein aan Sandberglaan Wake tegen nieuw asielbeleid Ik ben nu al populairder dan Jim en Jamai Kilometervreter SGP wil WÊimÊÊÊÊÊÊ^m zeeuwse almanak actie tegen beachclub Zuiderduin Aannemer gebruikte zout water voor betonvloeren stadskantoor WALCHEREN dinsdag 23 september 2003 Drie weken cel voor diefstal van vier blikjes bier Koorschool Single troep jongens ledreigt man bij linautomaat in Middelburg door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De brandweer van Tterneuzen is niet tijdig in geschakeld na het dodelijk on geval, dat afgelopen weekeinde in de Westerscheldetunnel plaatsvond. Dat is de mening van burgemeester J. Loninkvan Terneuzen, na overleg dat hij gisteren voerde over de hulp verlening bij het ongeval. Bij het ongeval kwam een 33-ja- rige Duitse automobilist om het leven, nadat hij frontaal in bot sing was gekomen met een vrachtauto. Doordat de oost buis van de tunnel in verband met onderhoudswerkzaamhe den was afgesloten, moest al het verkeer door één tunnelbuis. In hoeverre de communicatie niet optimaal was, moet volgens Lonink nog blijken uit een ver gelijking van de informatie, die de verschillende instanties die bij de hulpverlening betrokken waren moeten aanleveren. De gegevens van de hulpdien sten en de directie van de NV Westerscheldetunnel moeten uitwijzen hoe het kon dat politie en ambulance ruim voor de lo kale brandweer ter plaatse wa ren, zegt de burgemeester. De gangbare procedure is volgens Lonink, dat de ambulance pas wordt ingeschakeld als de brandweer op de plaats des on- heils is. Mogelijke oorzaak van de mis communicatie kan zijn, dat de voorzieningen in de tunnel niet helemaal toereikend zijn. Lo nink betwijfelt of het came rasysteem in de tunnel voldoet. „Voor zover ik begrepen heb, zijn die camera's in ieder geval niet wendbaar en reageren ze pas bij abrupte snelheidsveran deringen van voertuigen die door de tunnel rijden." Daardoor zou de tunnelopera tor in eerste instantie mogelijk gedacht hebben dat hij te maken had met alleen een geschaarde vrachtauto, en zou er bij de eer ste melding nog geen sprake zijn geweest van een botsing met een ander voertuig. Voor Lonink staat de vraag centraal, hoe de communicatie precies is verlo pen vanaf het moment van de melding van het ongeval in de tunnel bij de alarmcentrale, tot het moment dat de hulpverle ningsdiensten ter plaatse wa ren. De burgemeester wijst erop, dat de hulpverleningsdiensten hun werk goed hebben gedaan vanaf het moment dat ze werden inge schakeld. „Maar ik wil wel alle informatie op tafel hebben. We moeten kijken hoe we de situa tie in de toekomst beter kan." Het onderzoek naar de gang van zaken met betrekking tot het ongeval moet binnen een paar weken klaar zijn. Over de toe dracht van de aanrijding is in middels bekend, dat de auto mobilist niet aan het inhalen was. De vrachtwagenchauffeur zag de auto plotseling op zijn weghelft verschijnen en heeft nog geprobeerd met lichtsigna len en claxonneren te waar schuwen. De 28-jarige vriendin van het slachtoffer kon geen in formatie geven over het onge val, omdat ze op het moment van de botsing lag te slapen. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter heeft gis teren een 45-jarige man uit Vlis- singen voor een winkeldiefstal drie weken cel opgelegd. De verdachte stal 24 augustus dit jaar bij Albert Heijn in Vlis- singen vier blikjes bier. Hij had de blikjes in zijn rugzak gestopt. Toen hij werd aangehouden zei hij geen geld te hebben. „Want anders betaal ik natuurlijk." De Vlissingse junk heeft een repu tatie op het gebied van winkel diefstallen. Het strafblad telt inmiddels 37 pagina's. Dat ge geven werd meegewogen in de strafmaat. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Middel burgse gemeenteraad wil geen parkeerterrein aan de Sand berglaan. Dat terrein was be doeld als overloopterrein voor drukke dagen. De raad wil het geld voor de aanleg van het ter rein, rond de één miljoen euro, liever steken in een verwijssys teem voor automobilisten die op, zoek zijn naar een parkeer plaats. De raad besloot gisteravond ook om in de zomer een ander tarief te rekenen dan in de winter voor een parkeerkaartje bij een par- keermeter. Uit een onderzoek dat het in het voorjaar is ge daan, bleek dat de parkeergara ges niet goed gebruikt worden. Tegelijkertijd gaven bezoekers van de stad aan dat ze vaak moeite hadden met het vinden van een parkeerplaats. Door het parkeren op straat duurder te maken, moeten meer automobi listen kiezen voor de parkeer kelders. Het terrein aan de Sandberg laan, de weg naar Sint Laurens, is te duur en ligt te ver van de stad, vonden de fracties. Boven dien vond de raad dat het beter is om te wachten met een beslis sing over het overloopterrein tot de gemeenteraad gaat discus siëren over het mobiliteitsbe leid voor de stad. Alleen de SGP en GroenLinks waren voor de aanleg van het terrein. Door parkeerterreinen aan de rand van de stad houden de automo bilisten uit de stad, redeneerden ze. Bezoekers willen graag gra tis parkeren. „Dan zijn we een dief van onze eigen portemon nee", vond Luitwieler. H. van Klinken (SGP) vond het onverstandig om nu af te zien van de .aanleg van het terrein. Hij wees de andere fracties erop dat de gemeenteraad vorig jaar heeft besloten dat er transferia en overloopterreinen moesten komen. Volgens Luitwieler kan er een transferium worden aan gelegd op bedrijventerrein de Mortiere, achter de McDonald's, zodra de winkels daar open gaan. Het CDA vroeg de wethouder om het bedrag dat bedoeld was voor de aanleg van het terrein te gebruiken voor de bouw van een parkeerkelder in de binnenstad. „We gaan er van uit dat het col lege de parkeergarage mee neemt bij de ontwikkeling van de Bachensteene", zei M. Rie- dijk. Luitwieler vroeg de raad het geld te mogen gebruiken voor de aanleg van een parkeer- verwijssysteem. Het is overi gens nog niet duidelijk wat zo'n systeem kost. „Daar is nog geen zinnig woord over te zeggen", zei Luitwieler. De raad moet over de besteding van het geld nog een beslissing nemen. De gewezen groenteman reed als trotse vader in een volg auto tijdens de Schouwse skeelerwedstrijd. Gaande weg het parcours begon hij zich, ondanks het succesvol le optreden van zijn eigen spruit, meer en meer te erge ren aan de organisatie van het evenement. De route stond dermate slecht aange geven, dat menigeen het spoor bijster raakte. Zo kon het gebeuren dat hij midden in de polder door een zwaai ende deelneemster tot stop pen werd 'gedwongen'. De Belgische was een aantal ke ren mis gereden en was dat spuugzat. Graag wilde ze meerijden naar de plek waar de verantwoordelijken voor deze wanorde zich ophiel den, opdat ze hen de mantel kon uitvegen. Ter hoogte van de start- en tevens finish- plaats bedankte de dame haar hulp en stapte ze uit. Buiten zicht van de volgauto heeft de Belgische blijkbaar haar skeelers snel weer aan getrokken en zo de eind streep overschreden. Feit is dat de groenteman haar, tot zijn stomme verbazing, even later op het lage ere-podium terug zag. Haar gram in alle stilte gehaald, met twintig gewonnen kilometers, op die 'stomme Ollanders' MIDDELBURG - Een 62-jarige Middelburger is gisteravond in woonplaats bedreigd door lierjongens. De man had rond acht uur geld gepindbij een bank aan de Lan ge Geere. Toen hij terug liep taarzijnauto, kwam een groep- ejongens hem tegemoet lopen. van de jongens ging pal wrdeman staan en bedreigde m ta de man probeerde te ont- aendoorin zijn auto te stap- tt,trok de jongen zijn portier p en haalde hij uit naar de ■jarige man. De man zag des- tidankskans om weg te rijden. Daarop schopte de jongen nog tendeuk in de auto. jongens renden vervolgens »eg in de richting van de Lan- geviele. De Roel Felius zingt 'Mijn ogen zeggen alles' in de kantine van het Goese Lyceum. door llona Vette GOES - Roel Felius werd gisteren op het Goese Lyceum gehuldigd. Maar liefst twee keer zong hij voor zijn schoolgeno- ten het lied Mijn ogen zeggen alles, waar mee hij afgelopen zaterdag de Neder landse finale van het Junior Eurovisie Songfestival won. Hij mocht bloemen en snoep in ontvangst nemen, maar na de pauze moest ook Roel gewoon verder met z'n lessen. Directeur L. de Kraker riep gistermid dag alle leerlingen op om in de kantine te komen kijken naar het korte optreden van Roel. De leerlingen stormden naar binnen om vooraan te kunnen staan en al snel stonden zelfs de tafels vol met ap plaudisserende scholieren. Na afloop kon Roel maar moeilijk de kantine uitko men vanwege de tientallen meisjes die rond hem stonden voor een handteke ning. Bij veel leerlingen en medewerkers van het Goese Lyceum was al langer bekend dat Roel wel wat in z'n mars heeft. Na ja ren op de koorschool, vele optredens in musicals en eerdere deelnames aan het kindersongfestival kwam zijn talent al naar voren op schoolavonden. En afgelo pen zaterdag werd zijn talent voor heel Nederland zichtbaar. Zelf had Roel wel verwacht bij de eerste vijf te eindigen, maar winnaar worden, daar had hij ei genlijk niet aan gedacht. „Waarschijn lijk heb ik gewonnen omdat mijn teksten wat dieper gaan dan de gebruikelijke on derwerpen als dromen en liefde." Roel begint al een beetje gewend te raken aan de aandacht van zowel de lokale als landelijke media. Wel vindt hij dat hij moet oppassen om niet naast z'n schoe nen te gaan lopen. „Ik probeer gewoon mezelf te blijven, en ik ga zeker m'n school afmaken. Hoewel dat misschien soms wel moeilijk is, vandaag kan ik me bijvoorbeeld helemaal niet concentre ren. Het liefst ga ik nog meer zingen, foto Dirk-Jan Gjeltema maar ik wil toch ook een diploma halen." Daar heeft hij nog ruim drie jaar de tijd voor, hij zit pas in de derde klas van het vwo. Hoewel Roel het vanaf het moment dat hij zijn liedje ging schrijven heel druk heeft gehadwordt het er de komende tij d niet rustiger op voor de scholier. „Vol gende week zit ik misschien in Life and Cooking en deze week komen m'n single én m'n clip uit. Dat gaat best druk wor den natuurlijk.Maar hij ziet het nog wel zitten, zeker nu zijn ster rijzende is. „Gis teren zag ik op een paar muzieksites dat ik al populairder ben dan Jim en Jamai." Advertentie door Edith Ramakers VLISSINGEN - „Asielzoekers zoeken helemaal geen asiel, maar gewoon een plekje om te wonen, Loesje." En ook: „Er be staan geen onwettige mensen; er bestaan onmenselijke wetten." Vlissingers gaven gisteravond een signaal af om meer asielzoe kers in ons land toe te laten dan het kabinet-Balkenende nu voorstelt. Op diverse plaatsen in Nederland deden anderen op dat moment hetzelfde. Theelichtjes en kaarsen werden aangestoken tijdens de stille wake voor een barmhartiger pardonregeling. De maatschap pelijke en kerkelijke organisa ties, Inlia, Von en Prime, willen dat de regering met de hand over haar hart strijkt voor asielzoe kers die langer dan vijf jaar in Nederland zijn. De initiatiefne mers van de stille wake wezen erop dat 65 procent van de Ne derlandse bevolking voorstan der is van een pardonregeling die gunstig is voor asielzoekers die langer dan vijf jaar in Ne derland zijn. Deze meerderheid vindt ook dat het bijzaak is in welke fase van de procedure de vluchteling zich bevindt. Dat is in tegenspraak met het jongste voorstel van het kabinet Balkenende, waarin gesteld wordt dat vluchtelingen in hun eerste aanvraagprocedure moe ten zitten. „Dat komt maar bij Deelnemers aan de wake steken kaarsen en theelichtjes aan. heel weinig mensen voor", zegt een Syrische man van Armeense afkomst'. Hij woont in Vlissin- gen en deed gisteravond mee aan de stille wake. Hij weet niet meer wat hij kan verwachten van Nederland of van steunbe tuigingen 'van zo veel Vlissin gers'. Hij was 22 jaar toen hij met zijn familie naar Nederland kwam. „Nu ben ik 32 en we we ten nog niet waar we aan toe zijn." Hij valt buiten de jongste regeling. „Want we zitten in de foto Ruben Oreel tweede of derde procedure." De deelnemers van de stille wake gaven een signaal af aan de Tweede Kamer, die vandaag spreekt over een regeling voor asielzoekers die langdurig in Nederland verblijven. DOMBURG - De SGP- fractie in Veere wil dat het gemeentebestuur op treedt tegen Beachclub Zuiderduin in Westkapel- |e, Bij de beachclub wor den de klanten op het ter ras en het strand bediend. De SGP wil van het ge meentebestuur weten of eigenaar C. Luten een ver gunning heeft voor het ex ploiteren van het strand. Ook vraagt de partij zich af of de ondernemer van het hele strand een terras mag maken, want de gas ten worden bediend tot aan de waterkant. „Vindt u het een gewenste ont wikkeling dat de bezoe kers van het strand ver drongen worden van onze stranden, omdat de ver- huurligstoelen reeds zijn klaargezet?", vraagt de fractie. „En bent u bereid hiertegen handhavend op te treden?" De afgelopen zomer heeft de gemeente Veere inten sief gecontroleerd op wildgroei van terrassen en uitstallingen in de dor pen. Wie niet aan de regels voldeed, kreeg een waar schuwing. De SGP vraagt of die strenge controle in tegenstelling staat tot het toegestane gedrag van de beachclub. „Tevens hebben wij ver nomen dat er, meer dan incidenteel, bezoekers bij Zuiderduin komen die zich laten brengen en ha len met een helikopter. Beschikt het hotel over een heliplatform en is dit in het bestemmingsplan opgenomen?", vraagt de SGP. De fractie is ook be nieuwd of het hotel over de benodigde milieuver gunningen beschikt en of de gemeente optreedt als die vergunningen er niet blijken te zijn. Constructiefout schokt raad door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Ik heb een hele vervelende mededeling", zei wethouder L. Luitwieler gis teravond tijdens de vergadering van de gemeenteraad. De aan nemer van het nieuwe stads kantoor heeft namelijk een gro te fout gemaakt door zout water uit het Kanaal door Walcheren te gebruiken voor het mengen van beton. Daardoor wordt de betonconstructie te zwak en moet een groot deel van de vloe ren gesloopt worden. De aannemer, BAM - die de oor spronkelijke bouwer HBG on langs overnam, heeft het college van B en W gistermorgen inge licht. Afgelopen vrijdag werd nog een feestje gevierd in het stadskantoor in aanbouw om dat het hoogste punt bereikt was. Volgens Luitwieler is een paar duizend vierkante meter vloer gemaakt met het verkeerde be- tonmengsel. Het gaat om een laag tussen de ondervloer en het bovenste gedeelte van de vloer waar speciale waterleidingen inzitten. Die moeten de tempe ratuur in het kantoor constant houden. Bij warm weer, koelt het water de vertrekken, bij koud weer zorgt het voor de ver warming. Bij een deel van de vloeren is bovenop die tussen laag al een afdeklaag aange bracht. De aannemer heeft volgens de wethouder toegezegd om bin nen twee weken een plan van aanpak te maken. Daaruit moet blijken hoe groot de schade is en of het herstel daarvan vertra ging oplevert voor de oplever- datum van het nieuwe stads kantoor. De gemeente wil volgende zomer verhuizen. Het leegkomende stadhuis wordt voor een deel verhuurd aan de Roosevelt Academy. De ge meenteraad reageerde onthutst op de mededeling. „Ik neem aan dat alle kosten voor last en reke ning van de aannemer zal ko men", zei E. de Visser (WD). „Zo'n grote blunder lossen ze zelf maar op", zei CD A-fractie voorzitter J. Kodde. Hij was vooral verbaasd over het feit dat een aannemer zo'n vergissing maakt. „Een Zeeuwse aanne mer was dat nooit overkomen." C. Dekker (SGP) maakte zich zorgen over de huisvesting van de Roosevelt Academy. „Ik weet niet of Middelburg wel veertien dagen kan wachten, want de tijd die we hebben voor de ontrui ming van het stadhuis is al bij zonder krap." H. Akdag (Leefbaar Middel burg) vroeg Luitwieler om bij de aannemer aan te dringen op een verklaring van de oorzaak van de fout. PvdA-er C. Boersma wilde weten of het college af spraken gemaakt heeft over eventuele vertraging. „Wie be taalt dat?" Luitwieler kon nog niet veel antwoorden geven. Wel wilde hij kwijt dat de gemeente de aannemer aansprakelijk zal stellen voor de schade, ook voor de schade als gevolg van ertra- ging-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9