PZC Constructiefout in stadskantoor schokt raad Middelburg Nu al populairder dan Jim en Jamai P Gehandicapt of chronisch ziek? Tl T Dit keer vragen we iets heel speciaals van u. Een grote mond. OP Met ANGO kom je tot je recht! De eerste prostaatformule die ook de rest van je lichaam gezond en vitaal houdt 2,- KORTING Geen bewijs dat disfunctioneren CPA vijf levens per jaar kost .14 i lit FAMILIEBERICHTEN voor 15,95 dinsdag 23 september 2003 Dood paard Plan Terneuzenaar aangehouden voor doorrijden Onj KARL PETER KATERN Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpas singen, vervoer of lotgenotencon tact... Kom op voor je rechten! Word ook lid van ANGO! Nieuw: krachtige prostaatkruiden verpakt in een superieure multi op een verpakking Prosta Totaal van Goed voor je potentie De functie Inspectie pleit ambulancepost vrij door Claudia Sondervan GOES - De Inspectie voor de Gezondheidszorg vindt geen bewijs dat slecht functioneren van de Centrale Post Ambulan cevervoer in Zeeland jaarlijks vijf levens kost. Dat staat in een vertrouwelijke brief van de in spectie aan de Provincie en de voorzitter van het CPA-bestuur, A. van Dok-van Weele. Die be schuldiging deugt niet, zegt Van Dok nu. De beschuldiging komt van de Zeeuwse huisartsen. Volgens hen kunnen per jaar vijf levens worden gered als de CPA hen snel zou waarschuwen bij onge vallen waarbij de ambulance te laat zou komen, bijvoorbeeld als reanimatie nodig is. Be staande afspraken daarover zou de CPA niet of verkeerd nako men. Dp beschuldiging werd overgenomen in het vernieti gende Cap Gemini-rapport over Spoedeisende Medische Hulp in Zeeland dat de provincie in ja nuari dit jaar uitbracht. In dat rapport werd de CPA als zwaks te schakel in de hulpketen aan gewezen. Inspecteur C. Vader begon een onderzoek naar die passage op verzoek van de provincie, zegt gedeputeerde G. de Kok (medi sche zorg). „In een ziekenhuis wordt ook melding gemaakt bij de inspectie van zaken met dodelijke afloop. Deze beschul diging was zo hard voor de me dewerkers van de CPA, we moesten er wel iets mee doen," zegt Van Dok. De stelling in het rapport is ge baseerd op aannames zonder dat dit door onafhankelijk on derzoek is gestaafd, stelt Vader. 'Het ware beter geweest dat de bewuste passage achterwege was gelaten of duidelijk was aangegeven dat dit een mening was op basis van individuele waarnemingen van een indivi duele huisarts zonder objectief onderzoek', schrijft zij. Sinds het verschijnen van het rapport hebben de inspectie geen forme le meldingen over het te laat in schakelen van huisartsen be reikt, stelt de inspecteur. Zij bericht één casus te hebben on derzocht met medewerking van de CPA, waarbij zij geen onre gelmatigheden constateerde. De Kok en Van Dok ontkennen dat de inspectiebrief de geloof waardigheid van het rapport ondermijnt. „Het mag niet zo zijn dat het rapport minder seri eus genomen wordt," vindt De Kok. Hij zei destijds dat de pro blemen in de spoedeisende hulpketen in een jaar opgelost moesten zijn. De provincie stel de daartoe een stuurgroep in met alle betrokken partijen die de samenwerking bij spoedei sende hulp moet bevorderen. De vorderingen zijn nog erg be perkt, geeft De Kok toe. „Het gaat erg traag en blijft nog erg bestuurlijk. Ik ben adviseur; de provincie heeft hier geen forme le taak. De partijen moeten het doen." De Zeeuwse huisartsen reage ren gelaten op de inspectiebrief. „Alle aandacht gaat naar de be stuurlijke vorm. Het is trekken aan een dood paard. De bereid heid echt te veranderen is er niet," zegt M. Weststrate, direc teur van de Districts Huisartsen Vereniging Zeeland en lid van de stuurgroep. Er moet een een duidige regie in de hulpverle ningsketen komen. De ketenge dachte moet losgelaten worden, die zit vol bestuurders met aller lei eigen belangen. We kunnen de inspectie geen casus geven omdat we niet beschikken over de medische dossiers." A. Baas, huisarts in Burgh- Haamstede, zegt inspecteur Va der aan een recent voorbeeld te kunnen helpen. „Ik lees in de krant over een ongeval met drie van mijn patiënten. Op het mo ment van het ongeval zaten op vijf minuten afstand drie artsen koffie te drinken. Wij zijn niet gebeld. Wat het uitmaakt, ach terhaal je nooit meer. Bij een re animatie heeft ingrijpen na zes minuten geen zin. Dat redt een ambulance op Schouwen nooit. Bij de CPA moeten de centralis ten hun telefoon echter verlaten om op het prikbord een huisarts in een gebied te zoeken." Roel Felius zingt 'Mijn ogen zeggen alles' in de kantine van het Goese Lyceum. foto Dirk-Jan Gjeltema door llona Vette GOES - Roel Felius werd gisteren op het Goese Lyceum gehuldigd. Maar liefst twee keer zong hij voor zijn schoolgenoten het lied 'Mijn ogen zeggen alles', waarmee hij afgelopen zaterdag de Nederlandse finale van het Junior Eurovisie Songfestival won. Hij mocht bloemen en snoep in ontvangst nemen, maar na de pauze moest ook Roel ge woon verder met z'n lessen. Directeur L. de Kraker riep gistermiddag alle leerlingen op om in de kantine te komen kijken naar het korte optreden van Roel. De leerlingen stormden naar binnen om voor aan te kunnen staan en al snel stonden zelfs de tafels vol met applaudisserende scholie ren. Na afloop kon Roel maar moeilijk de kantine uitkomen vanwege de tientallen meisjes die rond hem stonden voor een handtekening. Bij veel leerlingen en medewerkers van het Goese Lyceum was al langer bekend dat Roel wel wat in z'n mars heeft. Na jaren op de koorschool, vele optredens in musicals en eerdere deelnames aan het kindersongfesti val kwam zijn talent al naar voren op schoolavonden. En afgelopen zaterdag werd zijn talent voor heel Nederland zichtbaar. Zelf had Roel wel verwacht bij de eerste vijf te eindigen, maar winnaar worden, daar had hij eigenlijk niet aan gedacht. „Waarschijnlijk heb ik gewon nen omdat mijn teksten wat dieper gaan dan de gebruikelijke onderwerpen als dro men en liefde." Roel begint al een beetje gewend te raken aan de aandacht van zowel de lokale als lan delijke media. Wel vindt hij dat hij moet op passen om niet naast z'n schoenen te gaan lopen. „Ik probeer gewoon mezelf te blijven, en ik ga zeker m'n school afmaken. Hoewel dat misschien soms wel moeilijk is, vandaag kan ik me bijvoorbeeld helemaal niet con centreren. Het liefst ga ik nog meer zingen, maar ik wil toch ook een diploma halen." Daar heeft hij nog ruim drie jaar de tijd voor, hij zit pas in de derde klas van het vwo. Hoewel Roel het vanaf het moment dat hij zijn liedje ging schrijven heel druk heeft ge had, wordt het er de komende tijd niet rusti ger op voor de scholier. „Volgende week zit ik misschien in 'Life and Cooking' en deze week komen m'n single én m'n clip uit. Dat gaat best druk worden natuurlijk.Maar hij ziet het nog wel zitten, zeker nu zijn ster rij zende is. „Gisteren zag ik op een paar mu zieksites dat ik al populairder ben dan Jim en Jamai." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Ik heb een hele vervelende mededeling", zei wethouder L. Luitwieler gis teravond tijdens de vergadering van de Middelburgse gemeente raad. De aannemer van het nieuwe stadskantoor heeft na melijk een grote fout heeft ge maakt door zout water uit het Kanaal door Walcheren te ge bruiken voor het mengen van beton. Daardoor wordt de be tonconstructie te zwak en moet een groot deel van de vloeren ge sloopt worden. De aannemer, BAM - die de oor spronkelijke bouwer HBG on langs overnam, heeft het college van B en W gistermorgen inge licht. Afgelopen vrijdag werd nog een feestje gevierd in het stadskantoor in aanbouw om dat het hoogste punt bereikt was. Volgens Luitwieler is een paar duizend vierkante meter vloer gemaakt met het verkeerde be- tonmengsel. Het gaat om een laag tussen de ondervloer en het bovenste gedeelte van de vloer waar speciale waterleidingen inzitten. Die moeten de tempe ratuur in het kantoor constant houden. Bij warm weer, koelt het water de vertrekken, bij koud weer zorgt het voor de ver warming. Bij een deel van de vloeren is bovenop die tussen laag al een afdeklaag aange bracht. De aannemer heeft volgens de wethouder toegezegd om bin nen twee weken een plan van aanpak te maken. Daaruit moet blijken hoe groot de schade is en of het herstel daarvan vertra ging oplevert voor de oplever- datum van het nieuwe stads kantoor. De gemeente wil volgende zomer verhuizen. Het leegkomende stadhuis wordt voor een deel verhuurd aan de Roosevelt Academy. De ge meenteraad reageerde onthutst op de mededeling. „Ik neem aan dat alle kosten voor last en reke ning van de aannemer zal ko men", zei E. de Visser (WD). „Zon grote blader zelf maar op", zei CDA-fract,: voorzitter J. Kodde. Hij 2 vooral verbaasd over het feitrk een aannemer zo'n vergiJ maakt. „Een Zeeuwse S mer was dat nooit overkomen" C. Dekker (SGP) maakte z k zorgen over de huisvesting de Roosevelt Academy. ikw! niet of Middelburg wel veertien dagen kan wachten, wantdetiid die we hebben voor de ontru ming van het stadhuis is al bii zonder krap." H. Akdag (Lee baar Middelburg) vroeg Luit wieier om bij de aannemer aar te dringen op een verklaringvar, de oorzaak van de fout. PvdJ, -er C. Boersma wilde weten of het college afspraken gemaakt heeft over eventuele vi „Wie betaalt dat?" Luitwieler kon nog niet vee] antwoorden geven. Wel wilde hij kwijt dat de gemeente ie aannemer aansprakelijk zal stellen voor de schade, ook voor de schade als gevolg van vertra ging- door SAP aiet naar nan Ikon liepe kusti fan aclite jen. Lope geen ving- saai ino, 'Dat! m ie® jeba Datk ére d rondj Sede ZIERIKZEE - Een 46-jar man uit de gemeente Temeuzêt is maandag in alle vroegte ii Zierikzee aangehouden omda hij verdacht wordt van het ver oorzaken van een ongeval ter wijl hij reed in een onverzekenk auto. Volgens de politie botste de ma eerder die nacht op de Zi kreekdam bij Wilhelminadorp met zijn auto tegen het voei van een 42-jarige inwonen# Zierikzee. Daarbij reed hij opdi:i verkeerde weghelft. De Terns zenaar stopte niet. Toen dep® tie hem enoige tijd later aantra rook zijn adem, aldus de dienst doende agenten, naar alcohct Een blaastest mislukte zodati Bn' politie het rijbewijs van de 15 jarige in beslag genomen. Zij onverzekerde auto is zo goed: zeker total loss. I leen Sjo lands Hit jaair loopt Ktj< oord ta, echtf der V ichte staan iris hikte bouw ie P Achter je ligt een leven van werken en plicht, juist dat bepaalde in alles jouw gezicht. Flink was jij je hele leven, moedig ben je tot het einde toe gebleven. Flink wil je nu dat wij zullen zijn. maar afscheid nemen doet zo'n pijn. Intens verdrietig en tegelijk vol bewondering en respect voor zijn moedige strijd in een oneerlijk gevecht, delen wij u mede dat toch nog plotseling van ons is heengegaan onze zorgzame vader, schoonvader, opa en broer weduwnaar van Elly Neve Trava, 08 - 09 - 1940 Temeuzen, 20 - 09 - 2003 Terneuzen: Nada en johnny Kelly, Nick en Megan Terneuzen: Angelique en Remco Cerklje (Slo.): |ozef en Ivana Katern Beethovenstraat 15 4536 AG Terneuzen Correspondentieadres: N. van Cadsand-Katern, J. Catsstraat 13, 4532 BX Terneuzen De uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden op donderdag 25 september in de kerk van de R.K. Geloofsgemeenschap Emmaüs, Alb. Thijmstraat te Terneuzen, welke aanvangt om 10.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats te Terneuzen. Samenkomst in de kerk. Gelegenheid tot condoleren na d'e uitvaartdienst in de kerk. Er is gelegenheid tot afscheid nemen in het mortuarium van streekziekenhuis 'De Honte', Wielingenlaan 2 te Terneuzen op dinsdag 23 september van 20.30 tot 21.00 uur. Geen bezoek aan huis. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief ontvangen dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. hebben. Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl De dood is als een schip Dat zeilen ontvouwt en uitvaart Op het moment dat wij het achter de horizon zien verdwijnen, Zien anderen het aan de overkant naderen Want het is niet weg We hebben het alleen uit hel oog verloren Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze oud-directeur en collega FONNY MAAS Gedurende meer dan dertig jaar leefde hij met hart en ziel voor zijn school De Schelphoek. Onze gedachten gaan uit naar Thea, Mireille en Philippe. Alvio en Ingrid. Moge zij de kracht krijgen dit verlies te dragen. Personeel en leerlingen van de R. K. Basisschool De Schelphoek Breskens Al is een herinnering verleden 't zal altijd blijvend zijn. Na een lange periode van ongelijke strijd tegen zijn ziekte is op veel te jonge leeftijd overleden onze gewaardeerde oud-directeur FONNY MAAS Wij wensen vrouw, kinderen en familie die Fonny zo dierbaar waren, heel veel sterkte met dit verlies Medezeggenschapsraad, Schoolcommissie, Ouderraad van de R.K. Basisschool De Schelphoek Breskens Tot onze grote droefheid vernamen wij dat de heer A. M. J. MAAS is overleden. De heer Maas is gedurende meer dan 30 jaar direc teur geweest van basisschool De Schelphoek te Breskens. In deze functie hebben wij hem leren ken nen als een man, die met veel inzet en liefde voor de leerlingen leiding gaf aan de school. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en overige familie de kracht toe om dit verlies te dragen. Bestuur, directies en teams van de scholen van de Stichting Confessioneel Basisonderwijs West Zeeuws-Vlaanderen Oostburg, 20 september 2003 Enige en algemene kennisgeving 20 mei 1920 20 september 2003 JAN MACHIELSEN Een goede vriend ging van ons heen, fan heeft een speciale plek in ons hart verworven. De laatste 10 jaar heeft Jan, in vreugde en dank baarheid, genoten van de liefdevolle en deskundige verzorging en verpleging in verzorgingshuis Emmaüs te Ifzendijke en verpleeghuis De Stelle te Oostburg. Herman Klein Hesselink Hennie Klein Hesselink-van Viegen Verpleeghuis De Stelle, afd. Korenbloem Correspondentieadres: Diepenbroekstraat 265, 4536 GR Terneuzen De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 24 sep tember om 10.30 uur op de algemene begraafplaats te Oostburg. fe bent man. Boven de veertig. En staat met beide benen in het leven. Dan weet je waarschijnlijk ook dat je prostaat de zwakke schakel in je lichaam is. Dus als de eerste problemen bij het plas sen zich voordoen, dan wil je daar graag direct wat tegen doen. Nieuw is dat prostaatverzorgen- de kruiden nu 'verpakt' zijn in een superieure multivitamine/antioxidanten formule. Zodat ook de rest van je lichaam gezond én vitaal blijft. ProstaTotaal bevat een hoogwaardig prostaatcom plex - met o.a. saw palmetto en zink - dat de groei van de prostaat helpt te voorkomen. Zo kun nen problemen bij het plassen bestreden én voor komen worden. De extra toegevoegde lycopeen is een bijzondere antioxidant die met name je prostaatcellen beschermt en gezond houdt. Maar een gezonde prostaat hoort in een gezond lichaam. Daarom bevat ProstaTotaal een uitge kiende mix van vitaminen en mineralen die goed is afgestemd op de extra behoeftes van mannen van 40 jaar en ouder. Hoog gedoseerd, zodat alle vitale functies van je lichaam krachtig blijven functioneren. Dat betekent méér energie en méér gezondheid. Het dagelijks gebruik van ProstaTotaal betekent dan ook in meerdere opzichten 'een hele zorg minder'. Stop het ouder worden Nu is je prostaat het belangrijkste aandachtspunt in je lichaam. In de toekomst loeren echter nog meer gevaren, die de gezondheid van de man kunnen bedreigen. ProstaTotaal houdt daar nu al rekening mee. Door je lichaam van extra stoffen Tegen inlevering van deze bon ontvangt u te voorzien die je kans op gezond ouder worden verhogen. Zo bevatten de capsules een zeer com pleet antioxidantencomplex die je huid, bloedva ten en organen beschermen tegen vrije radicalen. Dit zijn agressieve deeltjes die je gezonde cellen vernietigen, waardoor het verouderingsproces in een hogere versnelling wordt gezet, je huid wordt sneller oud en de kans op allerlei welvaartsziektes neemt toe. Bepaalde vitaminen en mineralen kun nen dit voorkomen. En deze ingrediënten zitten in zeer krachtige doseringen in ProstaTotaal. Complete verzorging van de man Verder bevat ProstaTotaal natuurlijke ingrediënten die helpen om je cholesterol te verlagen, je geheugen en concentratievermogen te stimuleren, je ogen te verzorgen en je botten te versterken. ProstaTotaal biedt dus een compleet verzorgings pakket voor mannen van veertig jaar en ouder die heel bewust met hun gezondheid bezig zijn. Prosta Totaal® is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 of kijk op internet www.prostatotaal.nl Mannen brengen de symptomen van een prostaatvergroting vaak in verband met impotentie. De actieve ingrediënten in ProstaTotaal houden de mannelijke geslachtsorga nen in goede conditie en geven meer seksuele energie. De man blijft zich potent voelen en het zelfvertrouwen wordt daardoor vergroot. Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Sus van Cent: Drogisterij Kaai, Westkade 77-78 i J al Een op de tien mensen heeft last van luchtwegklachten zo als astma en COPD (chroni sche bronchitis en longemfy seem). Het Astma Fonds zet zich in voor deze mensen. Op het gebied van collectieve be langenbehartiging wil het Ast ma Fonds meer doen. Daar toe wordt een een landelijk netwerk van 27 regioraden gevormd. Hiervoor zoeken wij belangenbehartigers met ver bale kwaliteiten. Het gaat erom dat u op be stuurlijk niveau dejuiste men sen weet te overtuigen om maatregelen te nemen in het belang van mensen met luchtwegklachten. Bijvoor beeld door speciaal aandacht te vragen voor de problema tiek van mensen met astma of COPD bij zorgverzekeraars of door bij gemeenten aan te dringen op rookvrije taxi's, etc. interesse? Meer weten? Voor meer informatie kunt u terecht op www.astmafonds.ni of bellen naar (033)434127/ live; ttki mor ten :«k ;a: sim Ui

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 42