pzc PZC Ik ben nu al populairder dan Jim en Jamai Enthousiast begin van zwemtoernooi Constructiefout in stadskantoor schokt raad Middelburg 11 Veel belangstelling voor Boerenboeldag Open dagen Roosevelt Academy Schip blijkt oorzaak van waterstoring Kattendijke landschapsplan biedt toetsingskader voor Regiovisie Schouwen-Duiveland dinsdag 23 september 2003 Bijeenkomst Wereldwinkels 4 n Zeeland ik Tas duiker gestolen Koorschool Single Studium Generale zorgsector Man krijgt boete voor verkeersfout Boetes voor dronkenschap Kanaalweg een week afgesloten ijven Mijl leen- f vet. uiook Jisali Duinzoom krijgt bos en recreatie ffastf irood- et we. nas- c tnnrAli Pankow ïllIBGH-HAAMSTEDE - Uit- breiding van de houtwallen, .(varieerde invulling van de 'roeien daar tussenin, meer Jiimte voor de duinbeken en uitbreiding van de recreatieve m routes. Dat zijn de belangrijkste «dementen van het concept Landschapsplan Duinzoom. Dit plan dient als toetsingska- jer voor de concrete uitwerking ian de Regiovisie Schouwen- (fest en geeft onder meer aan telke plannen van recreatieon- CU( Itmemers wel of niet gereali- ostka' «rd kunnen worden. De Duinzoom is een relatief ,j smalle strook met de overgang (8n duinen naar polder en van beurt! loog naar laag gelegen terrein. ,r v» ïolgens het landschapsplan dat •h wel de Dienst Landelijk Gebied J (DLG) heeft opgesteld moet het gebied ruimte gaan bieden aan Hl hectare bos en beplantin- ift m (en, 251 hectare natuurontwik- 'ingen 80 hectare recreatie. DLG gaat uit van het be lieg staande raamwerk aan hout en den, singels en restanten van ,,-ijng tenmeten in de Duinzoom, rbaa Deze bestaande elementen wor- dojjta aangevuld met nieuwe .Heli houtwallen en hagen. Dat ge le, leurt zoveel mogelijk op plaat- sea waar ze vroeger ook hebben naj gelegen. Hiervoor wordt onder Ie Pa;. :.eer de topografische kaart uit pa.-:. 1912 gebruikt. :hlu sen stabiel groen raamwerk vera aihoutwallen biedt volgens de voor; )LG veel verschillende moge- i igkheden voor gebruik van de ien her. tart.;! or die ;ft zols oend rseniJ erpff lever- W rut ll eKi* BROUWERSHAVEN - Al om kwart over acht stonden de eerste mensen voor de deur en om negen uur waren het er wel honderd. Allemaal kwamen ze om eerste keus te hebben op de 24Ste Boerenboeldag in Brou wershaven. De opbrengst gaat naar verschillende goede doe len. Wie zijn huis voor weinig geld in retrostijl wil inrichten, kan op de jaarlijkse Boerenboeldag in Brouwershaven terecht. Met kasten, bedden, computers, naaimachines, klokken, ser viesgoed, boeken, kleding, groente, kaas en fruit, lopen de mensen rond vier uur tevreden het erf van de gebroeders Van Ast in Brouwershaven af naar hun fiets of auto. Binnen in de grote hallen van de jachtwinterberging is het een stuk leger dan 's ochtends om negen uur. Veel van wat er nog wel staat aan grote meu belstukken moet nog afge haald worden. De veilingmees ters leggen de bieders de laat ste stukken antiek en curiosa voor, de bezoekers nemen een laatste drankje en de eerste kramen worden weer ingepakt door de ruim zeventig vrijwil ligers. „Er zijn ondanks het mooie weer zeker net zoveel mensen als vorig jaar geko men", schat de voorzitter van de Boerenboeldagcommissie, Cor Stoel in. „Maar ze waren wel wat voorzichtiger in het bieden. De voorlopige netto opbrengst is 11.000 euro. Veertig procent daarvan gaat naar de school met de bijbel De Schouw in Brouwershaven die de Boeren boeldag organiseert. Hiervan worden onder meer de kosten van twee adoptiekinderen be taald. De rest is bestemd voor de Braziliaanse straatkinderen van Belo Horizonte, voor on derwijs aan kinderen in vluch telingenkampen en voor op vang van Zuid-Afrikaanse aidskinderen. ,ra ZIERIKZEE - De Regionale vereniging van Wereldwinkels Zeeland houdt donderdag 2 oktober een bijeenkomst in het kerkcentrum achter de Gast- tiiiskerk in Zierikzee. n. JU de inspanningen van de level feldwinkel Goes aan de be- electi volking van Madagascar kon rebbffi Bricn geschonken. 1(4 Debijeenkomst begint om 19.30 it iwffl ien I latuo Als; atu« iatli lacht REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND (tl oste» Grachtweg 23a ent® Postbus 80 iceta «00 AB ZIERIKZEE teiM Ti val Ie|: (0111) 454647 Fax: (0111) 454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans hmkevan Loon AH Pankow Fsme Soesman "udy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE «ationspark 28 Postbus 31 AA GOES jrclub Tel:(0113) 3i55oo it SM Fax: (0113) 315669 er.Detrnail: redactie@pzc.nl kilo-1 H internet I Wvw.fttc.n! E-majl: web@pzc.nl e vas t(" ?Lor9klachten: de ®00-0231231 ai' ^^"dagt/mvijdag gedu nd;ide openingstijden; 'aterdagstot 12.00 uur percelen daar tussenin. Bijvoor beeld als camping, fruitgaard, weiland of als een gebied met een natuurfunctie met opgaand bos, struweel, grasland of een combinatie daarvan. Het huidige halfopen karakter van de duinzoom dient behou den te blijven. Het gebied mag derhalve niet geheel worden be bost. Er zijn nog enkele plaatsen in de Duinzoom waar een wan delaar op korte afstand de open duinen, de halfopen duinzoom en de open polder kan ervaren. Een voorbeeld daarvan is de overgang Groene Duin-krui sing Kraayensteinweg en Lage Weg-Burgh- en Westlandpol- der. Om dit te behouden wordt op deze plaatsen bewust een op gaande begroeiing op de perce len gepland. De DLG erkent dat verblijfsre- creatie in de Duinzoom geldt als een belangrijke economische drager. Aansluitend op het be leid van de gemeente, waarin het gebruik van campings in combinatie met boomgaarden wordt gestimuleerd, biedt ook het landschapsplan de recrea- tiebedrij ven langs de Hogezoom de mogelijkheid zich verder te ontwikkelen. Een ander belangrijk onderdeel van het plan zijn de duinbeken. Deze waterlopen zijn van natu re in dit natte duingebied ont staan. Volgens de DLG mogen de duinbeken niet ontbreken in het natuurontwikkelingsgebied bij Haamstede vanwege de bre de overgangszone en de natte en lage delen aan de kant van de Recreatieverdeelweg. Omdat de duinbeken in de zomer voor een gedeelte droog zullen staan, zal het recreatief gebruik beperkt zijn. Er zijn bijvoorbeeld geen mogelijkheden om te kanoën. Wel zorgen de beken voor een oriëntatie binnen het gebied. De DLG geeft aan dat deze wa terlopen ook mogelijkheden bieden voor de landbouw. Van uit de agrarische sector is al eer der de behoefte geuit om het wa ter uit de duinen te gebruiken als beregeningswater. Om hier aan tegemoet te komen is in een aparte bijlage bij het land schapsplan een voorstel voor een zogeheten zoetwateropvang nader uitgewerkt. Met zo'n re servoir zou voorkomen kunnen worden dat water van hoge kwaliteit bij de Recreatiever deelweg onbenut in de polder sloten verdwijnt. Ejdens deze avond zullen Elly ichtu feliielsenenReinildevanHey- erstè (vertellen over hun ervaringen die ze opdeden tijdens hun reis jlijde door Madagascar. Zij besteden daarbij aandacht ffli producten die in de wereld- illjïinkels worden verkocht. Zo vertellen zij over producenten die de kost verdienen met recy cling van blik, over mandenma- fcre, pottenbakkers en mensen handgeschept papier ver- ■klari vaardigen. Tevens vertellen zij «s over de windmolen die Roel Felius zingt 'Mijn ogen zeggen alles' in de kantine van het Goese Lyceum. foto Dirk-Jan Gjeltema door llona Vette GOES - Roel Felius werd gisteren op het Goese Lyceum gehuldigd. Maar liefst twee keer zong hij voor zijn schoolgeno- ten het lied 'Mijn ogen zeggen alles', waarmee hij afgelopen zaterdag de Ne derlandse finale van het Junior Eurovisie Songfestival won. Hij mocht bloemen en snoep in ontvangst nemen, maar na de pauze moest ook Roel gewoon verder met z'n lessen. Directeur L. de Kraker riep gistermid dag alle leerlingen op om in de kantine te komen kijken naar het korte optreden van Roel. De leerlingen stormden naar binnen om vooraan te kunnen staan en al snel stonden zelfs de tafels vol met ap plaudisserende scholieren. Na afloop kon Roel maar moeilijk de kantine uitko men vanwege de tientallen meisjes die rond hem stonden voor een handteke ning. Bij veel leerlingen en medewerkers van het Goese Lyceum was al langer bekend dat Roel wel wat in z'n mars heeft. Na ja ren op de koorschool, vele optredens in musicals en eerdere deelnames aan het kindersongfestival kwam zijn talent al naar voren op schoolavonden. En afgelo pen zaterdag werd zijn talent voor heel Nederland zichtbaar. Zelf had Roel wel verwacht bij de eerste vijf te eindigen, maar winnaar worden, daar had hij ei genlijk niet aan gedacht. „Waarschijn lijk heb ik gewonnen omdat mijn teksten wat dieper gaan dan de gebruikelijke on derwerpen als dromen en liefde." Roel begint al een beetje gewend te raken aan de aandacht van zowel de lokale als landelijke media. Wel vindt hij dat hij moet oppassen om niet naast z'n schoe nen te gaan lopen. „Ik probeer gewoon mezelf te blijven, en ik ga zeker m'n school afmaken. Hoewel dat misschien soms wel moeilijk is, vandaag kan ik me bijvoorbeeld helemaal niet concentre ren. Het liefst ga ik nog meer zingen, maar ik wil toch ook een diploma halen." Daar heeft hij nog ruim drie jaar de tijd voor, hij zit pas in de derde klas van het vwo. Hoewel Roel het vanaf het moment dat hij zijn liedje ging schrijven heel druk heeft gehad, wordt het er de komende tij d niet rustiger op voor de scholier. „Vol gende week zit ik misschien in 'Life and Cooking' en deze week komen m'n single én m'n clip uit. Dat gaat best druk wor den natuurlijk." Maar hij ziet het nog wel zittenzeker nu zij n ster rijzende isGis teren zag ik op een paar muzieksites dat ik al populairder ben dan Jim en Jamai. MIDDELBURG - De Roosevelt Academy houdt op zaterdag 27 september een open dag voor aankomende studenten. Op 29 september volgt een in formatieavond voor iedereen die meer wil weten over de aca demy. De open dag, die duurt van tien tot vier uuris met name bestemd voor hbo-studenten en leerlingen uit de drie hoogste klassen van het vwo. Naast in formatie over het onderwijspro gramma krijgen ze uitleg over leven- en wonen in Middelburg. De informatieavond is mede ge richt op de inwoners van Mid delburg. Ze krijgen te horen wat voor soort studenten komen om te studeren, en wat daarvan de betekenis kan zijn voor gemeen te en provincie. Beide activitei ten vinden plaats in het Stad huis aan de Markt. Advertentie Inlijstwerk? Lijstenmakerij Gijzel Voor bedrijf en particulier Biezelingsestraat 102A, 4421 BV Kapelle Tel. 0113-342383, fax 0113-340044 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Er was maar één kort fluitsignaal nodig om de tot dan toe rustige kinderschaar in het Zierikzeese zwembad On derdak te veranderen in een en thousiast joelend publiek. Gis teravond ging daar de derde editie van het Schoolzwemtoer- nooi Schouwen-Duiveland van start. Met 376 deelnemers, afkomstig van twintig basisscholen op Schouwen-Duiveland, mag het zwemtoernooi gerust succesvol worden genoemd. Vorig jaar klommen 332 kinderen op de startblokken. Ook meldde zich dit jaar een nieuwe school, openbare basisschool De Klim op uit Dreischor, aan. Quinten Lainert beet van deze school de spits af. In de categorie groep 7/8 wist hij met schoolslag als eerste de overkant aan te tikken. „Hartstikke leuk", oordeelt hij, nog nahijgend van zijn presta tie. Vorige week heeft hij er, sa men met vele andere deelne mers, voor geoefend. Want ook dat is onderdeel van het School- zwemtoernooi: de week vooraf gaand aan de wedstrijden wordt een week lang training gegeven. Het evenement is drie jaar geleden opgezet door Zwem- sportvereniging Onderdak uit Het zwemtoernooi trok dit jaar 376 deelnemers. Zierikzee, als antwoord op een ledendip. Het initiatief sloeg aan. Na de eerste editie kreeg de vereniging er 35 kinderen bij. Een jaar later was het toernooi goed voor 42 extra leden. Daar vallen er gaandeweg ook weer wat van af, zegt Karin Vaes van de organiserende activiteiten commissie van de zwemclub. Maar het doel is dan al bereikt: meer kinderen bekend maken met de zwemsport in het alge meen en zwemsportvereniging Onderdak in het bijzonder. De sfeer was gisteren op z'n minst stimulerend te noemen, al konden lang niet alle wedstrij den door tijdgebrek worden ge zwommen. Er werd gezwom men in teams van vier personen, verdeeld over drie leeftijdscate gorieën. Elke deelnemer moest zich in drie verschillende slagen waarmaken. Dat gebeurt ver spreid over vijf avonden, dus tot foto Marijke Folkertsma en met vrijdag 26 september. De acht snelste teams per catego rie, in totaal 96 kinderen, gaan door naar de finale. Deze wordt op 4 oktober gehouden, tussen 10.00 en 12.30 uur. Gisteravond hebben groep 3-4 van Sint Wil- librordusschool uit Zierikzee, groep 5-6 van Sint Willibror- dusschool uit Zierikzee en groep 7-8 van de Samuelschool uit Kerkwerve zich voor de finale geplaatst. ZIERIKZEE - Een 31-jarige duiker uit Bochum (D) is zondag tussen 11. 45 uur en 12.15 uur op de dijk aan de Straalweg in Zierikzee bestolen van zijn tas. De man had aan een groepje van drie personen gevraagd of ze op zijn tas konden passen als hij ging duiken. Toen de man weer uit het water kwam waren de drie personen verdwenen. Ook zijn tas stond er niet meer. In de tas zaten ook zijn autosleutels. VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland start buiten de nor male opleidingen om een Studium Generale. Het gaat om een reeks bijeenkomsten waarop sprekers uit het bedrijfsleven le zingen houden over trends en vernieuwingen op hun vakge bied. Aan bod komen ook technieken om bedrijf sdoelen te ha len. Het Studium Generale wordt op touw gezet in samenwer king met de ROC's en het AOC in Zeeland (de instellingen voor middelbaar beroepsonderwijs). De lezingen richten zich op studenten, oud-studenten en docenten. Er is al enkele jaren ervaringen opgedaan met een soortgelijk programma in de sfeer van de technischeberoepsopleidingen. MIDDELBURG - Een 25-jarige inwoner van Kloosterzande is gisteren in Middelburg voor een verkeersfout veroordeeld tot 750 euro boete en drie maanden voorwaardelijke rijont zegging. Politierechter R. Lameijer vond bewezen dat de man 6 februari dit jaar in Axel aanmerkelijk onvoorzichtig had ge reden. Na een inhaalmanoeuvre geraakte de Kloosterzande- naar met zijn auto in een slip, nadat hij de macht over het stuur verloor. Daarbij botste hij op een tegenligger. Een vrouw werd daarbij zwaargewond. Ze liep een ernstige spierscheu- ring in haar rechterarm op. Verder stond vast dat verdachte over de Buthstraat tachtig kilometer per uur had gereden, waar zestig kilometer is toegestaan. Officier van justitie H. den Hartog eiste zestig uur werkstraf en zes maanden rijont zegging, waarvan de helft voorwaardelijk. De man voerde aan dat hij het rijbewijs niet kon missen voor zijn werk. Met die omstandigheid en het blanco strafblad hield de politie rechter rekening in de uitspraak. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag twee Vlissingers beboet voor openbare dronken schap. In de Badhuisstraat werd een 41-jarige man aange houden. Hij was aangeschoten en had vernielingen gepleegd aan een geparkeerde auto in de Bouwen Ewoutstraat. Een 48-jarige Vlissinger moest mee naar het bureau om zijn roes uit te slapen. De man lag op een bankje in de Schelde- straat. Hij was niet aanspreekbaar en kon ook niet meer rechtop zitten. Met een bekeuring op zak is hij gisterochtend in vrijheid gesteld. MIDDELBURG - De Kanaalweg in Middelburg is van 20 tot en met 24 oktober afgesloten voor het verkeer. Dat is nodig omdat in die week de kranen die zijn gebruikt voor de bouw van het waterschapskantoor worden afgebroken. In de drie weken daarvoor is er, net als nu al overdag, ook 's nachts een rijstrook van de weg afgesloten. Het verkeer wordt met stop lichten geregeld. Die afsluiting is nodig omdat er voor werk zaamheden machines en apparatuur nodig is dat 's nachts moet blijven staan. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Ik heb een hele vervelende mededeling", zei wethouder L. Luitwieler gis teravond tijdens de vergadering van de Middelburgse raad. De aannemer van het nieuwe stads kantoor heeft namelijk een groj- te fout gemaakt door zout water uit het Kanaal door Walcheren te gebruiken voor het mengen van beton. Daardoor wordt de betonconstructie te zwak en moet een groot deel van de vloe ren gesloopt worden. De aannemer, BAM - die de oor spronkelijke bouwer HBG on langs overnam, heeft het college van B en W gistermorgen inge licht. Afgelopen vrijdag werd nog een feestje gevierd in het stadskantoor in aanbouw om dat het hoogste punt bereikt was. Volgens Luitwieler is een paar duizend vierkante meter vloer gemaakt met het verkeerde be- tonmengsel. Het gaat om een laag tussen de ondervloer en het bovenste gedeelte van de vloer waar speciale waterleidingen inzitten. Die moeten de tempe ratuur in het kantoor constant houden. Bij warm weer, koelt het water de vertrekken, bij koud weer zorgt het voor de ver warming. Bij een deel van de vloeren is bovenop die tussen laag al een afdeklaag aange bracht. De aannemer heeft volgens de wethouder toegezegd om bin nen twee weken een plan van aanpak te maken. Daaruit moet blijken hoe groot de schade is en of het herstel daarvan vertra ging oplevert voor de oplever- datum van het nieuwe stads kantoor. De gemeente wil volgende zomer verhuizen. Het leegkomende stadhuis wordt voor een deel verhuurd aan de Roosevelt Academy. De gemeenteraad reageerde onthutst op de mededeling. „Ik neem aan dat alle kosten voor last en rekening van de aanne mer zal komen"zei E. de Visser (WD). „Zo'n grote blunder los sen ze zelf maar op", zei CDA- -fractievoorzitter J. Kodde. Hij was vooral verbaasd over het feit dat een aannemer zo'n ver gissing maakt. „Een Zeeuwse aannemer was dat nooit overko men." C. Dekker (SGP) maakte zich zorgen over de huisvesting van de Roosevelt Academy. „Ik weet niet of Middelburg wel veertien dagen kan wachten, want de tijd die we hebben voor de ontruiming van het stadhuis is al bijzonder krap." H. Akdag (Leefbaar Middel burg) vroeg Luitwieler om bij de aannemer aan te dringen op een verklaring van de oorzaak van de fout. PvdA-er C. Boersma wilde weten of het college af spraken gemaakt heeft over eventuele vertraging. „Wie be taalt dat?" Luitwieler kon nog niet veel antwoorden geven. Wel wilde hij kwijt dat de gemeente de aannemer aansprakelijk zal stellen voor de schade, ook voor de schade als gevolg van vertra ging- KATTENDIJKE - De proble men met de drinkwatervoorzie ning in Kattendijke, afgelopen vrijdag en zaterdag, zijn indi rect het gevolg geweest van een incident met een schip op de Maas. Dat blijkt uit een recon structie die waterleverancier Delta gisteren heeft gemaakt. Het schip met bok raakte vrij dag een hoogspanningsleiding, waardoor er een stroomstoring ontstond in de Amercentrale in Geertruidenberg. Het gevolg was dat waterpompen in de Biesbos, die industriewater le veren aan Zeeland, uitvielen. Delta zette vervolgens een pro cedure in werking waarbij tij delijk drinkwater aan de indu strie wordt geleverd. Bij het omschakelen is een onverwacht grote druk op het waterleiding net ontstaan, waardoor een zwakke plek bij Kloetinge het begaf. Normaal gesproken kun nen de problemen snel worden opgelost, door het water 'om te leiden'. Dat gebeurde in dit ge val voor Goes, Heinkenszand en Eindewege, die na twee uur weer water uit de kraan hadden. Kattendijke heeft echter de pech dat het aan het eind van een uitloper van het leidingnet zit. Uiteindelijk zat het dorp precies 24 uur zonder water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31