9 Ik ben nu al populairder dan Jim en Jamai Jongensboek krijgt steeds meer vorm blijdorp blij Tehuizen sluiten fusie niet uit Constructiefout in stadskantoor schokt raad Middelburg 22 Schip veroorzaker waterstoring Kattendijke kfipje onder met de PZC in Diergaarde^Sfck Blijdorp, Rotterdam. burgemeester Terneuzen zet vraagtekens bij camerabewaking tunnel zeeuwse almanak Kilometervreter bevelanden/tholen id dinsdag 23 september 2003 Miscommunicatie irtiji isidit nes Hels into- Terneuzenaar aangehouden voor doorrijden Koorschool t: diergaarde Bovenleiding Zorgwoningen Kwestbaar Hennepkwekerij ontmanteld hetEK ha 'Mimi ousias- UVP -e wed- ijkiua •ektein erech- looijet, it zijn.' -Zwol- rdeta- luitge. !t com- n-i lapel» ewicll reher- :enzie- ior zijn Chi 1 LOI I® fiTTENDIJKE - De proble- ^metdedrinkvvatervoorzie- Lin Kattendijke, afgelopen !üdag en zaterdag, zijn indi- lt het gevolg geweest vaneen Jent met een schrp op de L Dat blijkt uit een recon- 7[UClje die waterleverancier pf|ta gisteren heeft gemaakt. Het schip met bok raakte vrij dag een hoogspanningsleiding, waardoor er een stroomstoring ontstond in de Amercentrale in Geertruidenberg. Het gevolg was dat waterpompen in de Biesbosch, die industriewater leveren aan Zeeland, uitvielen. Delta zette vervolgens een pro cedure in werking waarbij tij delijk drinkwater aan de indu strie wordt geleverd. Bij het omschakelen is een onverwacht grote druk op het waterleiding net ontstaan, waardoor een zwakke plek bij Kloetinge het begaf. Normaal gesproken kunnen de problemen snel worden opge lost, door het water 'om te lei den'. Dat gebeurde in dit geval voor Goes, Heinkenszand en Eindewege, die na twee uur weer water uit de kraan hadden. Kattendijke heeft echter de pech dat het aan het eind van een uitloper van het leidingnet zit. Daardoor was een tijdelijke omleiding niet mogelijk. Uit eindelijk zat het dorp precies 24 uur zonder water. Delta zette als noodvoorziening grote water tanks in. Brandweer te laat bij ongeval j^rhlarold de Puysseleijr IERNEUZEN - De brandweer ia» Itmeuzen is niet tijdig in- jeschakeld na het dodelijk on- L, dat afgelopen weekeinde de Westerscheldetunnel plaatsvond. Dat is de mening iaa burgemeester J. Lonink van Itrneuzen, na overleg dat hij jisteren voerde over de hulp verlening bij het ongeval. „Voor zover ik begrepen heb, zijn die camera's in ieder geval niet wendbaar en reageren ze pas bij abrupte snelheidsveran deringen van voertuigen die door de tunnel rijden." Daardoor zou de tunnelopera tor in eerste instantie mogelijk gedacht hebben dat hij te maken had met alleen een geschaarde vrachtauto, en zou er bij de eer ste melding nog geen sprake zijn geweest van een botsing met een ander voertuig. Voor Lonink staat de vraag cen traal, hoe de communicatie pre cies is verlopen vanaf het moment van de melding tot het moment dat de hulpverlenings diensten ter plaatse waren. De burgemeester wijst erop, dat de hulpverleningsdiensten hun werk goed hebben gedaan vanaf het moment dat ze werden inge schakeld. „Maar ik wil wel alle informatie op tafel hebben. De onderste steen moet boven ko men en we moeten kijken hoe we de situatie voor de toekomst kunnen verbeteren." Het onderzoek naar de gang van zaken met betrekking tot het ongeval moet binnen een paar weken klaar zijn. Over de toe dracht van de aanrijding is in middels bekend, dat de auto- ongeval kwam een 3 3-ja- ngeDuitse automobilist om het leven, nadat hij frontaal in bot- was gekomen met een irachtauto. Doordat de oost- ïais van de tunnel in verband met onderhoudswerkzaamhe den was afgesloten, moest al het «keer door één tunnelbuis. 4 hoeverre de communicatie iietoptimaal was, moet volgens Lonink nog blijken uit een ver slijking van de informatie, die je verschillende instanties die ij de hulpverlening betrokken ttln' Tjrenmoeten aanleveren. Be gegevens van de hulpdien sten en de directie van de NV j ïesterseheldetunnel moeten ®*iiitwijzen hoe het kon dat politie a ambulance ruim voor de lo- ble brandweer ter plaatse wa in. zegt de burgemeester. De gangbare procedure is volgens Lonink, dat de ambulance pas irdt ingeschakeld als de ïdweer op de plaats des on- heils is. ioH leng ntw ïebbf oorzaak van de mis- iommunicatie kan zijn, dat de icorzieningen in de tunnel niet helemaal toereikend zijn. Lo- Inl betwijfelt of het came rasysteem in de tunnel voldoet. ..ZIERIKZEE - Een 46-jarige j,'' ran uit de gemeente Terneuzen is maandag in alle vroegte in Zierikzee aangehouden omdat lij verdacht wordt van het ver- wrzaken van een ongeval ter- v «ijlhij reed in een onverzekerde auto. (mart tracl t Bin enge A® r G;» loigM 's dal tsbe leifr jara ebe- naat- itdll noei- n dat nes rr.e: e Roel Felius zingt 'Mijn ogen zeggen alles' in de kantine van het Goese Lyceum. r Mgens de politie botste de man «der die nacht op de Zand- taekdam bij Wilhelminadorp net zijn auto tegen het voertuig vaneen 42-jarige inwoner van Zierikzee. Daarbij reed hij op de verkeerde weghelft. De Terneu- renaar stopte niet. Toendepolitie hem enige tijd la ter aantrof rook zijn adem, al ius de dienstdoende agenten, eaaralcohol. Een blaastest mis lukte zodat de politie het rijbe wijs van de 46-jarige in beslag genomen. Zijn onverzekerde into is zo goed als zeker total door llona Vette GOES - Roel Felius werd giste ren op het Goese Lyceum gehul digd. Maar liefst twee keer zong hij voor zijn schoolgenotcn het lied 'Mijn ogen zeggen alles', waarmee hij afgelopen zaterdag de Nederlandse finale van het Junior Eurovisie Songfestival won. Hij mocht bloemen en snoep in ontvangst nemen, maar na de pauze moest ook Roel ge woon verder met z'n lessen. Directeur L. de Kraker riep gis termiddag alle leerlingen op om in de kantine te komen kijken naar het korte optreden van Roel. De leerlingen stormden naar binnen om vooraan te kun nen staan en al snel stonden zelfs de tafels vol met applau disserende scholieren. Na af loop kon Roel maar moeilijk de kantine uitkomen vanwege de tientallen meisjes die rond hem stonden voor een handtekening. Bij veel leerlingen en medewer kers van het Goese Lyceum was al langer bekend dat Roel wel wat in z'n mars heeft. Na jaren op de koorschool, vele optre dens in musicals en eerdere deelnames aan het kindersong festival kwam zijn talent al naar voren op schoolavonden. En af gelopen zaterdag werd zijn talent voor heel Nederland zichtbaar. Zelf had Roel wel verwacht bij de eerste vijf te ein digen, maar winnaar worden, daar had hij eigenlijk niet aan gedacht. „Waarschijnlijk heb ik gewonnen omdat mijn teksten wat dieper gaan dan de gebrui kelijke onderwerpen als dromen en liefde." Roel begint al een beetje gewend te raken aan de aandacht van zowel de lokale als landelijke media. Wel vindt hij dat hij moet oppassen om niet naast z'n schoenen te gaan lopen. „Ik pro beer gewoon mezelf te blijven, en ik ga zeker m'n school afma ken. Hoewel dat misschien soms wel moeilijk is, vandaag kan ik me bijvoorbeeld helemaal niet concentreren. Het liefst ga ik nog meer zingen, maar ik wil toch ook een diploma halen." Daar heeft hij nog ruim drie jaar de tijd voor, hij zit pas in de der- (Advertentie V ""Ti «ium C)"e> door Rolf Bosboom GOES - De Stoomtrein Goes- Borsele (SGB) gaat samenwer ken met Holland Railconsult, het vroegere maar inmiddels verzelfstandigde ingenieursbu reau van de Nederlandse Spoor wegen. R. Smits van de SGB en directeur J. Moerkerk van Hol land Railconsult onderteken den gisteren een convenant. Het eerste resultaat van de sa menwerking werd na de onder tekening gelijk zichtbaar ge maakt. De spoorbomen die zijn aangebracht op de kruising van de museumspoorlijn en de An thony Fokkerstraat, werden ge test. De Goese wethouder C. Linssen stelde met een druk op de knop de spoorbomen in ge bruik. Dankzij de overweginstallatie kan de stoomtrein de drukke Fokkerstraat veilig kruisen. Tot nu toe diende een medewerker van de SGB het verkeer met een rood vlaggetje tegen te houden, voordat de trein verder kan. Over enkele weken moet de in stallatie volledig in bedrijf zijn. De samenwerking met Holland Railconsult is voor de SGB van groot belang. De stichting werkt sinds eind jaren negentig aan een omvangrijk meerjaren plan om een spoorwegmuseum in Goes te realiseren. De bedoe ling is het spoorwegbedrijf uit de jaren dertig zo compleet mo gelijk na te bootsen. Over een jaar of vijf moet het museum landelijke bekendheid gaan krijgen. Een deel van de noodzakelijke werkzaamheden is al gereali seerd. Zo is het emplacement helemaal gereorganiseerd en is een ingrijpende bodemsanering uitgevoerd. Verder zijn een goe derenloods en een seinhuis van Middelburg naar Goes ver plaatst. De komende pakweg anderhalf jaar wordt even pas op de plaats gemaakt om 'te ver volmaken wat we nu hebben', zei Smits gisteren. „Anders ben je op een gegeven moment over al bezig." Desondanks denkt de SGB ook ver vooruit. Zo ligt er het plan om de oude overkapping van het station in Utrecht, dat inmid dels in delen naar Goes is ver voerd, op te bouwen. Over een aantal jaren wil de stichting ook toeristische verbindingen met zowel Walcheren (vooroorlogse elektrische trein) als Roosen daal (vooroorlogse internatio nale trein) opzetten. Daarbij komen veel zaken om de hoek kijken, zoals de bovenlei ding en de beveiliging van het spoor. Juist op die punten kan de hulp van het ingenieursbureau goed worden gebruikt, legde Smits uit. De medewerkers van mobilist niet aan het inhalen was. De vrachtwagenchauffeur zag de auto plotseling op zijn weghelft verschijnen en heeft nog geprobeerd te waarschu wen. De 28-jarige vriendin van het slachtoffer kon geen infor matie geven over het ongeval, omdat ze lag te slapen. door Mieke van der Jagt LEWEDORP - De verzorgings tehuizen De Kraaijert in Lewe- dorp en Poelwijck in 's Heer- Arendskerke gaan meer samen werken. Dat is nodig om de kwaliteit van de zorg voor oude ren in de toekomst te kunnen garanderen. De stichtingsbe sturen van beide zorgcentra hebben een overeenkomst gete kend waarin ze afspreken sa men dezelfde kant op te gaan. Een fusie is op termijn nadruk kelijk niet uitgesloten. De voorzitters van de Kraaijert en Poelwijck, H. Zwartelee en W. Nijsse, typeren de noodzaak tot samengaan zo: „Het is samen eten aan een tafel, of opgevreten worden." Het ligt dus voor de hand dat de verzorgingshuizen, die gedeeltelijk overlappende verzorgingsgebieden hebben, de handen ineen slaan." De directe noodzaak om te gaan samenwerken kwam naar voren uit de provinciale nota waarin staat dat de helft van de bejaar denhuisbedden in 2010 moet zijn omgezet in zorgwoningen: woningen in de dorpen, geclus terd of apart, waarin de bejaar denhuizen samen met de thuis zorg dezelfde zorg gaan brengen die nu tussen de muren van de tehuizen wordt gegeven. De no ta kwam net op een moment dat Poelwijck de plannen klaar had voor de broodnodige nieuw bouw. Die moest nu plotseling niet voor 85 bejaardenhuis plaatsen en twintig verpleeg huisplaatsen, maar voor veel minder gebeuren De twintig verpleeghuisplaat sen blijven in 's Heer Arendsker- ke, maar het is nog de vraag hoe veel verzorgingsplaatsen er komen. Tussen 35 en 45, schat W. Nijsse, maar dan moet wel heel duidelijk zijn waar de zorg woningen in de kernen komen. Dat zullen er in ieder geval meer zijn dan het aantal plaatsen dat Poelwijck inlevert. Voor de ver grijzing moet namelijk ook druk worden gebouwd. „We hebben onze gedachten over samenwer king voorgelegd aan het Zorg kantoor en aan de betrokken gemeenten en die waren en thousiast." Zwartelee vertelt dat de besturen nu bezig zijn een vlekkenplan te maken, wat weer moet worden bekeken het Zorgkantoor. „Daarna kunnen we rond de tafel gaan zitten met de woningbouwverenigingen, met de thuiszorg, het Klaver blad en iedereen die wat in de zorg te vertellen of te handelen heeft. Dat alles heeft tot doel om goede zorg nog dichterbij de mensen in West-Zuid-Beveland te brengen. We hebben samen in feite de gemeente Borsele en de gemeente Goes ten westen van de Deltaweg als verzorgingsge bied. Een fusie is nadrukkelijk niet het doel van de samenwerking. „Als zulke dingen te vlug gaan, gaan ze dikwijls fout", meent Nijsse. Maar mocht onderweg blijken dat echt fuseren noodza kelijk is, zullen de besturen niet aarzelen. „Je bent als kleine or ganisatie veel kwetsbaarder dan een grote. Samen kunnen we garanderen dat de continuï teit van de organisatie geen ge vaar loopt. Dat de werknemers hun baan houden en de ouderen die zorg nodig hebben, die zorg ook zullen krijgen in een goede woning in hun eigen buurt." Nijsse is ervan overtuigd dat een samenwerkende organisatie ook makkelijker personeel kan werven. „Je hebt gewoon meer te bieden, aan iedereen." HULST - In een woning aan de Sasdijk in Hulst is gistermorgen een hennepkwekerij aangetrof fen en ontmanteld. In de woning werden ruim drie honderd hennepplanten aange troffen die klaar waren om ge oogst te worden. foto Dirk-Jan Gjeltema de klas van het vwo. Hoewel Roel het vanaf het moment dat hij zijn liedje ging schrijven heel druk heeft gehad, wordt het er de komende tijd niet rustiger op voor de scholier. „Volgende week zit ik misschien in 'Life and Cooking' en deze week ko men m'n single én m'n clip uit. Dat gaat best druk worden na tuurlijk." Maar hij ziet het nog wel zitten, zeker nu zijn ster rij zende is. „Gisteren zag ik op een paar muzieksites dat ik al popu lairder ben dan Jim en Jamai." Holland Railconsult zijn bereid naast hun normale werkzaam heden de SGB kosteloos bij te staan. „Dat heeft voor ons ook emotionele waarde", aldus Smits. „Het is een bevestiging dat we op de goede weg zijn." Wethouder Linssen sprak zijn lof uit voor het werk van de SGB. „Ik volg met grote belang stelling dit 'jongensboek', want zo zie ik het. Het is ongelooflijk wat deze club de afgelopen ja ren met vrijwilligers heeft ge presteerd. Daar kunnen wij als bestuurders maar ook onderne mers van leren." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - „Ik heb een hele vervelende mededeling", zei wethouder L. Luitwieler gis teravond tijdens de vergadering van de Middelburgse gemeente raad. De aannemer van het nieuwe stadskantoor heeft na melijk een grote fout gemaakt door zout water uit het Kanaal door Walcheren te gebruiken voor het mengen van beton. Daardoor wordt de betoncon structie te zwak en moet een groot deel van de vloeren ge sloopt worden. De aannemer, BAM - die de oor spronkelijke bouwer HBG on langs overnam, heeft het college van B en W gistermorgen inge licht. Afgelopen vrijdag werd nog een feestje gevierd in het stadskantoor in aanbouw om dat het hoogste punt bereikt was. Volgens Luitwieler is een paar duizend vierkante meter vloer gemaakt met het verkeerde be- tonmengsel. Het gaat om een laag tussen de ondervloer en het bovenste gedeelte van de vloer waar speciale waterleidingen inzitten. Die moeten de tempe ratuur in het kantoor constant houden. Bij warm weer, koelt het water de vertrekken, bij koud weer zorgt het voor de ver warming. Bij een deel van de vloeren is bovenop die tussen laag al een afdeklaag aange bracht. De aannemer heeft volgens de wethouder toegezegd om bin nen twee weken een plan van aanpak te maken. Daaruit moet blijken hoe groot de schade is en of het herstel daarvan vertra ging oplevert voor de oplever- datum van het nieuwe stads kantoor. De gemeente wil volgende zomer verhuizen. Het leegkomende stadhuis wordt voor een deel verhuurd aan de Roosevelt Academy. De ge meenteraad reageerde onthutst op de mededeling. „Ik neem aan dat alle kosten voor last en reke ning van de aannemer zal ko men", zei E. de Visser (WD). „Zo'n grote blunder lossen ze zelf maar op", zei CD A-fractie voorzitter J. Kodde. Hij was vooral verbaasd over het feit dat een aannemer zo'n vergissing maakt. „Een Zeeuwse aanne mer was dat nooit overkomen." C. Dekker (SGP) maakte zich zorgen over de huisvesting van de Roosevelt Academy. „Ik weet niet of Middelburg wel veertien dagen kan wachten, want de tijd die we hebben voor de ontrui ming van het stadhuis is al bij zonder krap." Luitwieler kon nog niet veel antwoorden geven. Wel wilde hij kwijt dat de gemeente de aannemer aansprakelijk steil voor de schade en voor een even tuele vertraging. Wethouder Linssen laat de spoorbomen zakken. foto Dirk-Jan Gjeltema De gewezen groenteman reed als trotse vader in een volg auto tijdens de Schouwse skeelerwedstrijd. Gaande weg het parcours begon hij zich, ondanks het succesvol le optreden van zijn eigen spruit, meer en meer te erge ren aan de organisatie van het evenement. De route stond dermate slecht aange geven, dat menigeen het spoor bijster raakte. Zo kon het gebeuren dat hij midden in de polder door een zwaai ende deelneemster tot stop pen werd 'gedwongen'. De Belgische was een aantal ke ren mis gereden en was dat spuugzat. Graag wilde ze meerijden naar de plek waar de verantwoordelijken voor deze wanorde zich ophiel den, opdat ze hen de mantel kon uitvegen. Ter hoogte van de start- en tevens finish- plaats bedankte de dame haar hulp en stapte ze uit. Buiten zicht van de volgauto heeft de Belgische blijkbaar haar skeelers snel weer aan getrokken en zo de eind streep overschreden. Feit is dat de groenteman haar, tot zijn stomme verbazing, even later op het lage ere-podium terug zag. Haar gram in alle stilte gehaald, met twintig gewonnen kilometers, op die 'stomme Ollanders'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23