Kapelle dendert langs negen man van Kogelvangers Kloetinge hoofdklasse onwaardig 15 Vier goals Rink Basie r:r; -■■■^W'AXIK A\lüll Uoek-spits Leon van den Ouden scoort twee keer tegen Noordwijk: 4-2 Tholense Boys verovert punt bij Rust Roest W maandag 22 september 2003 Verse spits Opportunisme nekt Oostkapelle Rillandia tot in de tenen geladen Eerste punt vrouwen Oostkapelle Zeeuwse vrouwenteams afgedroogd acRE014 jj Bevelandse club lijdt vierde nederlaag op rij Tweede keeper Ook Roller is ooit zo begonnen Leon van den Ouden, in een luchtduel met Noordwijkse verdedigers, was met twee goals matchwinnaar voor Hoek. Arjan Human (r) volgt de aanval. foto Wim Kooyman ^'doorFritsBakker HOEK -De vergelijking van Jo- 1 han Ballegeer was wel amusant. v De Belgische trainer van Hoek droomde na de 4-2-winst op I Noordwijk even weg bij de twee 1 mals van Leon van den Ouden. Het kan toch gek lopen met jo n jongen hè", moest Balie- geer erkennen. „Ik moet zelfs denken aan Jan Koller, toen hij bij Lokeren kwam. Wat hebben ze nou gekocht, zei iedereen, jivee nieter lang, kan niet kop pen, komt niet van de grond en kan geen bal stoppen. En nu is hij een van de best betaalde spit- I sen in Europa." Hij wist dat de vergelijking on- f,zinnig was, maar Ballegeer wil- i de er maar mee zeggen dat spit- !Sen wel eens te snel worden verguisd. Leon van den Ouden (27), uit Halsteren, is ook zo'n tvpisch geval van een miskende aanvaller. Bij Kloetinge kreeg hij twee jaar geleden van Diede- rikHiensch zelden een kans om te spelen, omdat Erik de Groene j1 met voorsprong de eerste keus wasvoor de diepste positie. En bij Hoek liep Rieno van Oost hem vorig jaar voor de voeten is scorende spits. 1 „Het was bijna onmogelijk om te concurreren met die spitsen", zei hij zaterdag kort na de wed strijd, die vooral dankzij zijn twee goals voor Hoek de derde overwinning op rij opleverde. En nu geniet hij des te meer. Ik liep al over van zelfvertrou wen na die twee goals van vorige week. Dit maakt het nog veel mooier, weer in de basis, weer twee keer scoren. Wat ze nu ver- 1 der ook van me zeggen, ik heb laten zien dat ik niet alleen een spelervoorde bank ben." Dat vindt de trainer nu ook. Toen Hoek zaterdag na de rust tegen N oordwij k even wegzakte bij een 2-0-voorsprong, liet Bal- legeer een verse spits warmlo pen. Anthony Annicaert was opgelapt van zijn blessure en klaar voor een invalbeurt. Het was dat Arjan Human, die weer niet echt in de wedstrijd zat, net op dat moment een blessure bo ven de knie opliep. Zo leek het nog alsof Ballegeer van een moeilijke keuze verlost was. Maar Ballegeer draaide er niet omheen. „Ik was toch al van plan om Human te vervangen, ook als hij niet geblesseerd was geraakt. Want hoe scherp hij ook traint, hoe graag hij ook wil, dit is de echte Human nog altijd niet. Dat zal nog wel komen, verwacht ik, het duurt alleen nogal lang. Het kan niet zo zijn dat hij bij Kloetinge 22 goals heeft gemaakt en nu niet meer kan scoren." Vooral ook daardoor loopt het bij Hoek voorin helemaal an ders dan voorzien. Human tobt met zijn vorm, Annicaert is ge blesseerd, of speelt (zoals zater dag) nog uiterst voorzichtig. En zo kan een te vroeg verguisde spits zijn gram halen. Hij scoor de tegen Noordwijk al na tien minuten. Thomas Ragut passte vanaf zijn eigen helft, Leon van den Ouden liep op het randje van buitenspel achter de hoge bal aan, omspeelde de houterige Peter Bos en scoorde met een be keken balletje. „De keeper ver wachtte hem in de lange hoek, maar als je zelfvertrouwen hebt, doe je net het tegenovergestel de." Hoek kroop daarna twee keer door het oog van de naald bij kansen van Patrick van Dam en Rocky Pitti. Tien minuten voor rust werd Wesley de Smet op weg naar de 2-0 gevloerd door Bos. „Als dat geen strafschop was, dan eet ik mijn schoenen op", sneerde Ballegeer na afloop tegen scheidsrechter Fonseca, maar die zag er geen overtre ding in. Steven de Croock scoorde na een korte solo op twee minuten van de rust wel. En Franky Standaert zette zijn elftal ha- verwege de tweede helft met een vlammend schot zelfs op 3-0. Maar door een gemakzuchtige en nonchalante houding liet Hoek de tegenstander nog te rugkomen tot 3-2. Bram Meurs schoot eerst een vrije trap ach ter JürgenBelpaire. Rocky Pitti, die tegen Thomas Ragut geen voet aan de grond kreeg, liep even later wel langs Pascal Smessaert en bood Jeroen van Wetten de kans om van dichtbij raak te schieten. „We zakten steeds verder terug in plaats van druk te zetten", verklaarde Van den Ouden de domme tegengoals in het laatste kwartier. De spits zelf haalde al le twijfels weg. Mare Minnaert gaf kort voor tijd een voorzet van rechts, Annicaert stapte slim over de bal en Van den Ou den schoot de bevrijdende goal in: 4-2. Hoek - Noordwijk 4-2 (2-0). 10. Le on van den Ouden 1-0, 43. Steven de Croock 2-0, 68. Franky Standaert 3- 0, 75. Bram Meurs 3-1, 85. Jeroen van Wetten 3-2, 90. Leon van den Ouden 4-2. Scheidsrechter; O. Fon seca (Spijkenisse)Gele kaart: Wes ley de Smet (Hoek), Bram Meurs, Jeroen van Wetten (Noordwijk). Aantal toeschouivers: 700. Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ra gut (72. Pascal Smessaert), Johan Mücher, Gunther de Meijer, Franky Standaert; Wesley de Smet (72. Mare MinnaertPauclair Youda, Steven de Croock, Ramazan Yuruk; Arjan Human (67. Anthony Annicaert), Leon van den Ouden. SCHELLUINEN - Ook met de weer speelgerechtigde Wilfred Schipper in de ploeg kwam Oostkapelle zaterdag in het eerste halfuur bij Schelluinen op alle fronten tekort. De thuisclub zocht het vooral in de lange bal, een opportunistische speel stijl waar het team van trainer Cees Houtepen aanvankelijk geen antwoord op had. Uit een handvol goede mogelijkheden vond alleen Jacco van der Heiden het net: 1-0. Na de openingstreffer herpakte Oostkapelle zich. Wilfred Schipper bleek als vanouds het ideale aanspeelpunt voorin en in het tweede deel creëerde de Walcherse ploeg zich ook de no dige kansen. Schipper, Michel Jonckman en de voor Harold Vermeulen ingevallen Hajo Barth waren echter niet succesvol bij het afronden. Niels Jonckman en Anton Kruit kwamen in de slotfase nog in de ploeg, maar de wissels zetten geen zoden aan de dijk, zodat Schelluinen zijn derde zege op rij boekte. Cees Houtepen putte na afloop moed uit de sterke tweede helft van zijn elftal. „De ploeg verdient een compliment voor de manier waarop ze diep is gegaan en heeft geprobeerd om het gelijke spel uit het vuur te slepen. Een punt zou ook ver diend zijn geweest, maar we hebben het niet gekregen." WOUDRICHEM - Na de 1-0-nederlaag van vorige week te gen Oranje Wit miste Rillandia-trainer Paul van Buuren vooral strijdlust in zijn elftal. In een reeks gesprekken met di verse spelers hamerde Van Buuren de voorbije dagen op de noodzakelijke collectiviteit. De praatsessies loonden. Een tot in de tenen geladen Rillandia had zaterdag in en tegen Wou- drichem voortdurend het beste van het spel. Guus Heijmans en Arjan Koopmans scoorden. Pas in de slotfase maakte Frans Vonk de aansluitingstreffer. Debutant Rillandia ligt volgens Paul van Buuren met vier punten uit drie duels redelijk op koers. „Al hebben we het niet slecht getroffen met het speelschema. We hadden ook Kozak ken Boys al als tegenstander kunnen treffen. De kans is groot dat je dan een flinke klap op je mieter krijgt. Tegen Oranje Wit hebben we het zelf laten liggen en tegen GJS was er sprake van de nodige schoonheidsfoutjes. Vandaag was het beter. We hebben als een team geopereerd, al was het spel met vlagen nog te onrustig." GOES - De voetbalsters van Oostkapelle hebben zaterdag het eerste punt gepakt in de eerste klasse. Op eigen veld speelden de Walcherse vrouwen met 1-1 gelijk tegen RCL. Oostkapelle kwam in de 23e minuut op voorsprong via Marijke van de Driest. De tweede helft was lastiger voor Oostkapelle en twin tig minuten voor tijd kwam RCL op gelijke hoogte. In de slot fase moest de ploeg van René Hillebrand het ook nog met tien speelsters doen, omdat na drie wissels Manon Verburg op nieuw zwaar geblesseerd van het veld moest. GOES - De Zeeuwse vrouwenteams in de tweede klasse kre gen zaterdag zware nederlagen te slikken. De Meeuwen ver loor met 7-1 en Kloetinge zelfs met 11-0. Zwart Wit'28 - Kloetinge 11-0: Nadat de Rotterdamse degra dant eerder al de andere Zeeuwse ploeg in de tweede klasse De Meeuwen had afgedroogd, was nu Kloetinge volslagen kans loos. Na een 4-0-ruststand eindigde de teller op elf. RKDEO - De Meeuwen 7-1: Het veel te lief voetballende De Meeuwen kwam terug tot 2-1 via een strafschop van Noëlle Verhage in de dertigste minuut, maar direct na rust liep RK DEO binnen een kwartier uit tot 5-1 en was het duel beslist. GOES - Drie ploegen in de derde klasse A zijn nog ongeslagen. De Meeuwen won zaterdag zijn derde wedstrijd, terwijl MZVC en nieuwkomer SKNWK hun twee duel wonnen. Heinkens- zand, Yerseke en VCK zijn nog puntloos. De Meeuwen - Heinkenszand 3-2: Jan Pieter de Vries tekende na zestien minuten op aangeven van Rogier Sinke voor 1-0, maar via Remco van der Does kwam Heinkenszand zes minuten later op gelijke hoogte. Na rust lever de een aantal omzettingen de thuisclub een overwicht op. Martijn Hengst leverde in de 7 5e minuut de voorzet aan Patrick Koppejan voor de 2-1 en in de tachtigste minuut zorgde Hengst met een fraaie actie zelf voor de 3-1. De bezoekers kwa men twee minuten later via Gui- do Wiskerke terug tot 3-2. MZVC - Yerseke 4-1: De thuis ploeg kreeg legio kansen, maar alleen Rink Basie bleek doel treffend. Hij maakte in de twin tigste minuut 1-0 en in de 31e minuut 2-0. Via Eleo de Schip per werd het vlak voor rust 2-1, maar via opnieuw Basie werd het in blessuretijd 3-1. Dezelfde Basie was na rust de enige speler die nog het doel vond. Veere - Dauwendaele 3-0: Na een gelijk opgaande eerste helft zonder hoogtepunten was Veere na rust de betere ploeg. Paul Noya zorgde via een solo voor 1- 0. Zes minuten voor tijd werd het door Guide Lord 2-0 en twee minuten later door Theo van Ta- tenhove 3-0. Serooskerke - VCK 4-2: Bij rust leidde de thuisploeg met 3-1 via treffers van Alex de Visser en Frank Allaart, terwijl Eddy van Rumpt tegenscoorde. In een mindere tweede helft werd het via Bas de Regt een kwartier voor tijd 3-2, maar Frank Al laart voorkwam met een straf schop zes minuten later verdere problemen voor de thuisclub. ZSC'62 - GPC 0-3: De bezoekers leidden binnen een kwartier door een eigen doelpunt van ZSC (Werner Klaassen) en een goal van Erik de Ruiter. Na rust besliste Jimmy Pinas het duel definitief in Vlissings voordeel. SKNWK - Bruse Boys 3-1: Erik Bleiji kopte Bruse Boys na vijf minuten op voorsprong, maar na een halfuur volleerde Jacky de Bruine SKNWK naar 1-1. In de tweede helft drukten de Nieuwerkerkers door. Johan Padmos en Gert-Jan Tierie maakten de beslissende doel punten. door Wim Broekhoven GOES - Tweedeklasser Kapelle denderde zaterdag over Kogel vangers heen: 9-0. AZVV maak te het koploper Groote Lindt moeilijk, maar verloor met 2-1. Zaamslag klopte 's-Heer Arendskerke (2-0) en Noad'67 deelt de laatste plaats met Din- teloord. Arneinuiden - Terneu- zense Boys eindigde in 1-1. Kapelle - Kogelvangers 9-0: Niels Kole opende in de begin fase de score voor de vlot gestar te thuisclub. Nadat arbiter Sjaak Uitterhoeve na een half uur Kogelvangers-speler Barry Ekelmans met een tweede gele kaart had weggestuurd en Peter Willemse direct daarna voor de 2-0 tekende, waren de bezoe kers volledig van slag. De ploeg kwam zelfs met tien man te staan (Veenman kreeg rood we gens trappen naar een tegen stander) en ging rusten met een 3-0-achterstand door een doel punt in de slotminuut van de eerste helft van opnieuw Peter Willemse. Tegen de negen uit Willemstad had de thuisploeg na de pauze vervolgens een makkie. Achtereenvolgens waren Hans Tolhoek, Peter Wil lemse, Niels Kole, opnieuw Tol hoek (2x) en Ferdie Tilroe suc cesvol. Groote Lindt - AZVV 2-1: De thuisploeg slaagde er pas een kwartier voor tijd in de hecht georganiseerde bezoekende open te breken. Martels maakte toen vanaf elf meter 1-0. Vier minuten later kopte Ferrera de Zwijndrechtse formatie naar de rustgevende 2-0Pas ver in bles suretijd werd het via Jurgen de Reu 2-1. Noad'67 - Nieuwdorp 1-3: De bezoekers leidden bij rust ver diend met 0-1 door een doelpunt van Corné Nieuwkerk in de 31e minuut. Het aandringende Noad kwam na rust door een on terecht toegekende strafschop van Corné de Frel op gelijke hoogte, maar ondanks prima keeperswerk van doelman Lo- zekoot bleek Nieuwdorp daar na toch te sterk. Robin van de Moere scoorde tien minuten voor tijd 1-2 en Corné Nieuw kerk in de slotminuut 1-3. 's-Heer Arendskerke Zaamslag 0-2: 's-Heer Arends kerke kwam er op eigen veld niet aan te pas. In de eerste helft scoorden Peter Dieleman (rond de een fraaie aanval af) en Jacco den Hamer (liep een voorzet van David den Haan binnen), waar na Zaamslag ook in de tweede helft goede kansen kreeg, maar niet meer scoorde. Arnemuiden - Terneuzense Boys 1-1: Tim Louwiesse open de halverwege de tweede helft de score en negen minuten voor tijd kwam Arnemuiden op gelij ke hoogte. Op dubieuze wijze, vond Terneuzense Boys. De thuisploeg kreeg een indirecte vrije trap in het vijandelijke strafschopgebied, omdat Boys doelman Guido Vinke volgens scheidsrechter Sardjoe de bal twee keer had opgeraapt van de grond. Corjan Marijs scoorde de 1-1. GOES - WHS en Kruiningen verloren met 1-3, alleen Tholen se Boys pakte zaterdag een punt in de derde klasse B: 2-2 bij Rust Roest. Rust Roest-Tholense Boys 2-2: De eerste helft was voor de thuisploeg (Erik Tempelaars en Roeland Pagee scoorden), maar na rust was het Tholen superi eur. Via Jan Groenewegen werd het na een uur vanaf elf meter 2-1, waarna Ronnie de Graaf twee minuten later voor 2-2 zorgde. WHS-FSV 1-3: Via Edward de Rooy werd voor de rust geflat teerd 0-2. Het aandringende WHS kwam halverwege de tweede helft door een vrije trap van Patrick Ketting op 1-2, maar zeven minuten voor tijd counterde FSV zich via Netten naar 1-3. Kruiningen-Baronie 1-3: Peter Maas maakte na een halfuur 0- 1maar via een fraaie volley van Stefan Oppeneer kwam Krui ningen vijf minuten later op ge lijke hoogte. Nog net voor rust tekende Danny Schrijvers met een vrije trap voor 1-2 en vijf minuten na rust met een solo voor 1-3. door Jan Dagevos HEVENINGEN - Trainer Karl Vergouwen zocht na een nieuwe deceptie wanhopig naar houvast en vond dat uiteinde lijk in vorig seizoen. Ook toen kende Kloetinge een slechte competitiestart, maar kwam het gaandeweg de jaargang wel goed met de hoofdklasser. „We moeten gewoon keihard wer- ;en", zei Vergouwen zaterdag na de 3-0-nederlaag tegen Scheveningen, „en voortbordu ren op de goede dingen Wie het voorbije seizoen, toen Diederik Hiensch nog de scepter zwaaide, in herinnering roept, komt al snel tot de conclusie dat vergelijking mank gaat. floetinge had vorig jaar sep tember na vier duels vier punten en doelsaldo van zeven voor en negen tegen. Nu staat de teller navier ontmoetingen nog altijd op nul, en is het doelsaldo schrikbarend slecht: vij f voor en zeventien tegen. De Bevelandse formatie had vo rig jaar ook de beschikking over rechtsback Pieter de Munnik en spits Erik de Groene en moet het nn doen met Ronnie Cremer en sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Iel: (0113) 315640 Fax: (0113)315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) hits Bakker (coördinator zuid) Rudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Roeland van Vliet Rarryvan der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Jel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 nr)ail: redactie@pzc.nl (nternet www.pzc.nl Email: web@pzc.nl Pieter de Graaff. Twee jongens die van goede wil zijn, maar nog maar net komen kij kenVergou wen: „Toen Erik de Groene des tijds van Luctor naar Kloetinge overkwam, riep iedereen ook dat dat niks zou worden, maar hij werd daarna heel belangrijk voor het elftal. We moeten ook nu weer mensen opleiden en dat heeft tijd nodig." Nog een pijnlijk verschil is dat Kloetinge vorig seizoen nimmer iets aan het toeval overliet. Zo kwam het bijvoorbeeld nooit voor dat de ploeg geen reserve keeper op de bank had. Zater dag bleek er dus geen tweede keeper voorhanden te zijn. Jaap Pijnenburg, die na de blessure van eerste doelman Merlijn Swennen, weer stand-in is ge worden, moest werken en kon dus niet in Scheveningen ver schijnen. Vergouwen had daar op de keeper van het tweede elf tal kunnen overhevelen. „Maar dat is een vent j e van twee turven hoog, bovendien iemand die al vervroegd vanuit de A-junioren is doorgeschoven", zei de trai ner. Hij durfde de gok wel aan en nam dus geen vervanger voor Gerben de Kievit mee. „Ik loop al 34 jaar mee in het wereldje en twee weken geleden maakte ik voor het eerst mee dat de keeper gewisseld moest worden, dus En als er zaterdag iets was ge beurd, had ik Jean-Philip Becht als keeper ingezet." Voor de goede orde: Becht is ver dediger. Nu had de keepersklucht geen invloed op het uiteindelijke re sultaat, maar de hele gang van zaken deed vreemd aan, een am bitieuze hoofdklasser onwaar dig. Vergouwen verweerde zich na afloop door te zeggen dat de club afgelopen zomer vijf kee pers heeft benaderd. De een bleek echter geen zin te hebben, terwijl voor de ander de midde len niet aanwezig waren. Misschien moet Vergouwen de ze week zijn stem maar eens verheffen tijdens de bestuurs vergadering, net zoals hij zijn discipelen eens ernstig zal moe ten toespreken. De spelers maakten er zaterdag na rust een potje van in het duel met Sche veningen. Er werd zonder inspi ratie en emotie gespeeld. De meeste persoonlijke duels gin gen verloren, een schot op doel was een zeldzaamheid, laat staan een kans. Vergouwen had er alleen een tactische verkla ring voor. „De verdediging liep te veel achteruit", verzuchtte hij. „We hebben vanaf de kant geschreeuwd wat we konden. En dat terwijl het in de eerste helft zo goed stond. We speelden georganiseerd en geconcen treerd." Kloetinge had het zwakke Scheveningen in die eerste fase inderdaad in de tang, kreeg ook vier goede kansen, maar het ontbrak aan scherpte in de af werking. Toen slap ingrijpen van Jeffrey Frijters op slag van rust keihard werd afgestraft (doelpunt Michiel Sol), stortte Kloetinge als een kaartenhuis in elkaar. Net als in eerdere wed strijden dit seizoen bleek de ploeg de mentale weerbaarheid van een mug te hebben, met dat verschil dat die nog wel eens wil steken. Kloetinge beet na de 1-0 nimmer van zich af, zag Sche- vingen nog tweemaal scoren en incasseerde gelaten de vierde nederlaag van het seizoen. Scheveningen - Kloetinge 3-0 (1-0). 40. Michiel Sol 1-0, 66. Steven Kene- pa 2-0, 86. Steven Kenepa 3-0. Scheidsrechter: J. E. T. Angevaare (Hillegom). Gele kaart: Micha Leka- wael (Kloetinge). Aantal toeschou wers: 500. Kloetinge: Gerben de Kievit; Ronnie Cremer, Jeffrey Frijters, John Bent- schap Knook, Arno Melaard; Johan de Goederen (73. Micha Lekawael), Emiel Dorst, Wouter Labrujère (81. Pim Bruins); Wilco de Valk, Pieter de Graaff en Ronald Zuijdwegt (66. Istvan Bakx). CEKTRACE mumciUx Pieter de Graaff probeert al liggend balbezit te houden in het duel niet Scheveningen. foto Jos van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35