Het leek wel of ik droomde IDuits beton drijft het beste I Markt Terneuzen krijgt dit jaar overdekte ijsbaan Voorvertoning documentaire Joost Seelen Ls. €45,- maandag 22 september 2003 Voorlichting over inrichten polderwegen led Goesenaar Roel Felius naar finale Junior Eurovisie Songfestival Single Supermoe ten fi Hennepvangst in Hulst Laatste herfstfair in Schoondijke Stille wake voor asielzoekers Camperplaats in centrum gewenst Auto in brand Fietstocht in Breskens VOORDELIG DOOR DE APK KEURING PROFILE PSD-film raakt gevoelige snaar 4 jnl 1 d pio ■(J 001 js #ls door Ron Magnée !e' I I» VLISSINGEN - Tot het einde p van de aftiteling bleef het zater- P dagmiddag in Cinecity ijzing- wekkend stil tijdens de verto- 1 ning van 'De boot gaat'. Een B zaal vol oud-PSD- medewekers kreeg een voorvertoning van de documentaire van filmmaker Joost Seelen te zien. De emoties liepen daarbij hoog op. „Ik kreeg een brok in mijn keel." tJ i'mj lm te, ;rka if» idM De half uur durende film ver toont beelden van de laatste ja ren van de PSD verdeeld over vier seizoenen. Filmmaker See len heeft zich daarbij puur als observant opgesteld. Dat wil zeggen: de kijker krijgt alleen maar beelden voorgeschoteld zonder commentaar, inter views, beschouwingen of inter mezzo's. Voor aanwezige oud-PSD'ers was het zaterdag één grote aha-erlebnisAllemaal beken de beelden passeren de revue. Automobilisten die een hazen slaapje in de wagen doen tijdens de overtocht. Passagiers die bij het vallen van de avond met de hand boven de ogen over het glinsterende water kijken. De tolgaarders die in de hokjes de overtocht afrekenen. „Non, pas des cartes!" Bromfietsers die bij het knipperende bordje 'fietsen en brommen verboden' knette rend vol gas geven. Een kijkje in de machinekamer waarbij de motoren ronkend het schip in beweging zetten. Of een blik in de stuurhut als de PSD-stuur- man bij hevige wind de boot probeert aan te meren. Ook de bekende PSD-gezichten vallen op. De verkeersregelaar op leeftijd die in de striemende regen langs de vrachtwagens loopt. Een raampje wordt open gedraaid. „Had nou maar een vak geleerd", zegt een trucker uit Vogelwaarde gekscherend tegen de PSD'er. Die laat zich niet kennen en dient de vracht- TERNEUZEN - Het water- - schap Zeeuws-Vlaanderen jj houdt maandag 29 september (l een voorlichtingsbijeenkomst ^over het inrichten van 60-kilo- meter wegen in het gebied Cam- Mpen. 'Dat ligt ten noorden van de N61 tTerneuzen-Terhole en westelijk wagenchauffeur lachend van repliek. „Als ik straks thuis kom, hoef ik niet meer te dou chen." De laatste minuten van de film komt het afscheid aan de PSD aan bod. Een stoet aan auto's die bij het één van de laatste afvaar ten bijvoorbeeld. Claxonnerend en zwaaiend rijden de automo bilisten de boot af. Een PSD'er zwaait met glinsterende ogen terug. Of de laatste afvaart in maart die met trommels, trom petgeschal en majoretten uitge leide wordt gedaan. Dat is ook het beeld wat oud-di recteur van de PSD H. Thomaes het meeste trof. „Bij die laatste beelden had ik ook echt een brok in mijn keel. En het bleef ook zo verschrikkelijk lang stil, totdat de aftiteling helemaal ten einde was." Oud-directeur Thomaes kon za terdag nog niet zeggen wanneer de film te zien is in de Zeeuwse filmhuizen. In ieder geval gaat de film deze week tijdens het Ne derlands Filmfestivalin Utrecht in première. Deze voorstelling is op donderdag 25 september om 20:00 uur in Hoogt 2 te zien. Een tweede vertoning staat op maandag 29 september om 14: 00 in Hoogt 3 gepland. Filmmaker Joost Seelen (midden) met ex-PSD'ers Jan Verburg (links) en Bram de Waard. foto Ruben Oreel Ata van de N60 Terhole-Klooster- ,/ande. De bijeenkomst begint '»om 19.30 uur in het horecacen trum van De Vogel bij Hengst - ...dijk- ac™| .0,Op de polderwegen in het ge rfolrl+ cfvoire oorï movimiim. he 9-2# leiua 0} i XXX XXV- V &v. Lied geldt straks een maximum- lf jsnelheid van zestig kilometer. ^fOver die maatregel voerde het ^.waterschap de voorbije maan den al overleg met andere over lieden en maatschappelijke or ganisaties. De plannen vielen er ijwover het algemeen in goede aar- i timede. ,e[Nu mogen ook de bewoners hun l^egje doen. Op de avond in De .Vogel krijgen ze eerst een toe lichting door medewerkers van KjJhet waterschap. Daarna is er gelegenheid om vragen te stel- jjalen en suggesties aan te rei- Eken. IjMinder spreekvaardige aawezi- idgen mogen hun reactie ook op- wa, schrijven. De® eren Nadat hij tot winnaar is uitgeroepen zingt Roel nog een keer het winnende liedje. foto Olaf Kraak/ANP door Rolf Bosboom GOES - De veertienjarige Roel Felius uit Goes is zaterdagavond winnaar geworden van de nationale finale van het Junior Eurovisie Songfestival. Daardoor mag hij op 15 november Ne derland vertegenwoordigen tijdens de Europese eindstrijd in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Het Junior Eurovisie Songfestival, dat dit jaar voor het eerst wordt gehouden, is bedoeld voor kinderen tussen de acht en vijftien jaar. Zij kunnen meedingen met liedjes die ze zelf hebben geschre ven. Er doen zestien landen mee. Roel Felius schreef het nummer 'Mijn ogen zeggen alles'. Het gaat over Dick van der Heijde uit Kapelle, die door een herseninfarct de controle over zijn li chaam heeft verloren en uitsluitend nog kan communiceren door met zijn ogen te knipperen. Het nummer maakte zaterdagavond in Amsterdam tijdens de landelijke finale, die rechtstreeks op televisie werd uitge zonden, veel indruk. „Een heel erg goed nummer", oordeelde jurylid en Yorin- dj Gijs Sta verman. „Als dit op single uitkomt, ben ik de eerste die hem gaat draaien." Ook andere leden van de vakjury (Bas- tiaan Ragas, Sylvana Simons, Birgit en Jamai) toonden zich enthousiast. Zij zetten Roel allemaal in hun topdrie van favorieten onder de in totaal negen kandidaten. Bastiaan Ragas en Gijs Staverman vonden hem zelfs de beste. Het oordeel van het publiek, dat per te lefoon of via sms zijn voorkeur bekend kon maken, telde even zwaar. Uiteinde lijk bleek Roel ook de favoriet van het publiek te zijn. Hij kreeg 66 van de 255 punten die te verdelen waren, waar door hij afgetekend winnaar werd. Na de bekendmaking van de uitslag, werd Roel overdonderd door alle aan dacht. „Er gebeurde opeens heel veel tegelijk. Er waren allemaal fotografen, ik moest zelfs handtekeningen uitdelen in de foyer." Gisteren kreeg hij onder meer het Jeugdjournaal op bezoek en kwam hij, telefonisch, in de uitzending van het RTL4-televisieprogramma Life Cooking. Optreden daar mocht niet, in verband met de beperkingen die de Arbeidsinspectie aan jonge artiesten oplegt. 'Mijn ogen zeggen alles' komt volgens Roel waarschijnlijk deze week uit op single. Het nummer kreeg zijn defini tieve vorm met hulp van zanger/gitarist Paskal Jakobsen van Blof en Jeroen Rietbergen, pianist van Marco Borsato. Met het resultaat is Roel 'heel blij'. „Het is een Blof-achtig nummer geworden, dat toch ook vernieuwend is. De num mers van de andere kandidaten leken meer op bestaande liedjes." Jakobsen, zaterdag aanwezig in Amsterdam, had al voorspeld dat Roel eerste zou worden en was minstens zo enthousiast als de winnaar zelf. De kandidaten waren op professionele wijze voorbereid op de finale, met on der meer zang- en danslessen. „We had den de hele dag geoefend", zegt Roel. „Toen de uitzending begon, was ieder een eigenlijk supermoe. Het leek daar door wel of ik droomde." Desondanks ging het optreden zoals hij hoopte. „Ik ben meestal heel kritisch op mezelf, maar nu was ik best wel tevreden." Roel, die eerder meedeed aan het kin dersongfestival, ambieert een carrière in de muziek. „Dit is al een enorme er varing geweest." Op 15 november kan hij aan een Europees publiek laten ho ren wat hij kan. Dat wordt in meerdere opzichten spannend. „Ik heb nog nooit gevlogen." Sdoor Rolf Bosboom P KAMPERLAND - Het lijkt on waarschijnlijk, maar het ge- Ijbeurt echt: wedstrijden met ka- jiio's van beton. Niet minder dan 260 deelnemers en zestig bege leiders kwamen afgelopen j weekeinde naar de Schotsman fbij Kamperland, om deel te ne- |inen aan de Betonkanoraces op I het Veerse Meer. De opleiding infratechniek van het ROC Zeeland ontdekte het evenement vorig jaar, toen het in Breda werd gehouden. De boot waarmee de Zeeuwse stu denten de strijd aangingen, zonk toen in de tweede manche. I Het enthousiasme was deson- I danks gewekt. Niet alleen be loofde het ROC revanche, het bood ook aan om de volgende ditie van de Betonkanoraces te organiseren. laardoor vond de wedstrijd, die oor de 26e keer werd gehou den, gisteren voor het eerst in Zeeland plaats. Er namen 37 he ren-, veertien dames- en twaalf [gemengde teams deel, bestaan de uit studenten van middelba re, hogere en universitaire op leidingen, uit Nederland, maar ook uit België, Duitsland en zelfs Letland. Er werd gestre den op zowel korte als lange af standen. Daarnaast was er een aparte categorie voor bijzonder vormgegeven betonkano's. Hoewel er wel schriftelijk ver antwoording voor moet worden afgelegd, is de constructie van de deelnemende kano's vooraf een goedbewaard geheim. De kunst is de boot licht te maken: hoe lichter, hoe sneller op de sprint. Op de lange afstand is de kano juist weer gebaat bij wat meer gewicht. Het ROC zelf had twee kano's gemaakt. „Ze zijn twee keer zo licht als de kano van vorig jaar", aldus docent Jan van den Berg, die samen met zijn broer Klaas de wedstrijden heeft georgani seerd. „Toen was het gewicht 360 kilogram, nu 182." Tijd om er goed mee te trainen, was er echter niet. „De con structie is goed, het kanoën minder." Het ROC kon daarom weinig potten breken en moest het duidelijk afleggen tegen de scholen met meer routine. In de finale bij de dames zonk, net als vorig jaar, een van de kano's, na dat die door andere deelnemers in de mangel was genomen en water maakte. De broers Van den Berg waren desondanks zeer tevreden. „Het gaat ons erom de jongens te mo tiveren. We hopen dat het hier door nog meer gaat leven en dat we misschien ook de Hoge school Zeeland meekrijgen." Jan van den Berg verwijst naar de Hogeschool Brabant, waar studenten zelfs naar Amerika en Canada zijn geweest, het mekka van het betonkanoën. Gisteren aan het eind van de middag werd de totaalwinnaar van de Betonkanoraces bekend gemaakt: de Technische Fach- hochschule Georg Agricola uit Duitsland. De Hogeschool Bra bant maakte de mooiste kano, de Technische Universiteit Delft de lichtste. Katholieke Hogeschool Sint-Lieven uit Aalst (België) ontving de pech- vogelprijs. Hun kano brak bij het uitladen. HULST - De politie heeft in de tuinen van twee woningen aan de Zandstraat in Hulst gistermiddag in totaal 52 hennepplan ten gevonden. In de tuin van één woning stonden 11 planten, in de tweede tuin 41Alle exemplaren zijn in beslag genomen. Er zijn geen aanhoudingen verricht. SCHOONDIJKE - Het was dit weekeinde de laatste, maar misschien wel de drukstbezochte herfstfair van Groei en Bloei in Schoondijke, in de tuin van Kees Jacobse. Duizenden mensen vonden hun weg zaterdag en zondag naar de ruim 5000 m" grote tuin van Jacobse aan de Tragel te Schoondijke. Naast het oude gedeelte met veel gazon, strui ken, heesters, bloemen en waterpartijen, is er de witte tuin. Het gedeelte met veel grassen, de varen-, de rozen- en de krui dentuin. Overal waren ook dit jaar weer creaties te zien, ge maakt door de leden van Groei en Bloei, afdeling Zeeuws- Vlaanderen en Noord-België. Sommige bezoekers uitten hun teleurstelling over het feit dat dat het evenement niet meer ge houden wordt in Schoondijke. „We moeten ook aan de leden in het oosten van Zeeuws-Vlaanderen denken", aldus Jacob se. „Het was hier nu vijf keer en dat is goed zo, men moet nu maar uitzien naar een ander plaats. Wel houd ik zelf nog steeds een aantal open tuindagen en volgende zomer weer open huis op vrijdagmiddag." VLISSINGEN - Vluchtelingenorganisaties VON, INLIA en PRIME houden vanavond een stille wake in Vlissingen voor uitgeprocedeerde asielzoekers. Aanleiding van de wake is het debat dat dinsdag in de Tweede Kamer over de kwestie wordt gevoerd. Aanvangvan dewakeis 19.30uurbij de tijdelijke lo catie van het stadhuis (het havengebouw) in Vlissingen. TERNEUZEN - De eigenaren van kampeerauto's hebben wel degelijk behoefte aan een camperplaats aan de Binnenvaart- weg in Terneuzen. De Camper Club Nederland (CCN) rea geert hiermee op bezwaren van de kampeerbrancheorganisa- ties Recron en Vekabo dat zo'n parkeerterrein nergens voor nodig is, omdat volgens hen genoeg plaatsen beschikbaar zijn op de campings. Volgens voorzitter Martin Slingenberg van de CCN is dat niet het geval, omdat veel camperbezitters 's zo mers en 's winters op pad zijn en veel campings buiten de zo mer zijn gesloten. Daarnaast zijn campinghouders vaak niet happig op campers, omdat het gewicht schade kan aanbren gen aan de grasmat. „Bovendien liggen campings zelden op loopafstand van het centrum", aldus Slingenberg. Het Ter- neuzense college van burgemeester en wethouders zegde onlangs toe de aanleg van camperplaatsen op het overloop terrein aan de Binnenvaartweg in overweging nemen. Dat terrein is voorzien van water, riolering en stroom ten behoeve van de kermisexploitanten, zodat het met enige aanvullende faciliteiten geschikt te maken is voor kampeerauto's. OOSTKAPELLE Een auto van een 43-jarige man uit Breda is zaterdag tegen twee uur 's middags in Oostkapelle in de fik ge vlogen. De gehele voorzijde brandde uit. De passagiers, een vrouw en drie kinderen, konden tijdig de auto verlaten. De brandweer heeft de brand geblust. De kinderen kregen een traumabeertje. De auto moest worden weggesleept. door Peter Oggel TERNEUZEN - IJs en weder dienende ligt net als voorgaan de jaren in december qen kunst ijsbaan op de Terneuzense Markt. Het besluit van burge meester en wethouders van Ter- nuzen om de subsidie voor dit winterevenement te schrappen, heeft de Stichting Terneuzen On Ice niet uit het veld geslagen. In tegendeel: als extraatje is de kunstijsbaan komende winter overdekt. Dit heeft het bestuur van de Stichting Terneuzen On Ice be sloten. Woordvoerder J. Diele- man verklaart dat inmiddels twee particulieren zich voor een eventueel tekort garant hebben gesteld. Dieleman: „We hebben na de publicatie eerder deze week veel reacties gekregen. Niet alleen van ondernemers, ook van gewone burgers. Er is met verbazing gereageerd op het het besluit van het college." Overigens zal de Stichting wel bezuinigingen in het program ma aanbrengen. Dieleman noemt in dit verband dat scho lieren niet meer gratis de baan op mogen, maar dat een kleine vergoeding gevraagd zal wor den. Verder zal Terneuzen On Ice kritisch naar het omlijsten de programma kijken. Ook wordt gezocht naar meer spon soring. Daar staat tegenover dat de ijs baan voor het eerst wordt over kapt. Dieleman: „Vorig jaar hebben we veel tegenslag gehad door het slechte weer. Veel regen heeft het aantal schaatsers ge drukt. Met overkapping van de baan zijn we ongevoelig voor weersinvloeden Overigens is de Stichting niet te spreken over de argumentatie van B en W van Terneuzen om de subsidie af te wijzen. Die slaat nergens op, vindt het bestuur. „We zijn diep teleurgesteld. Dat zullen we de gemeente ook in een bezwaarschrift laten weten. Het college heeft de afwijzing gebaseerd op het standpunt dat de kunstijsbaan een evenement is dat tot doel heeft om het koop- toerisme te bevorderen. Dat klopt slechts ten dele. Het is vooral de Terneuzense jeugd die van de ijsbaan gebruik maakt, dat heeft niets met onderne mersbelangen van doen. In deze zin is het evenement veel breder dan het college wil doen gelo ven." Dieleman gaat alsnog de ge meenteraad benaderen om te trachten toch subsidie los te we ken. De kunstijsbaan trok de voorbij e twee winters respectie- velijk 10.000 en 7000 bezoekers. BRESKENS - Fitnesscentrum Way of Life in Breskens houdt zaterdag 27 september een fietstocht voor leden en niet-le- den. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden, 35 en 65 kilo meter. Het vertrek is tussen 10.00 en 12.00 uur vanaf Way of Life, dat gevestigd is in het kart- centrum Raceland op het be drijventerrein in Breskens. Advertentie APK KEURING VOOR SLECHTS Voor een onafhankelijke APK Keuring van auto bent u bij FVofile Tyrecenter aan het juiste adres. Bij FVofile Tyrecenter kunt u altijd geheel vrijblijvend uw auto laten controleren. Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw onderhoudsbeurten. Sy TTtlCINTIt PASSIE TOT IN IEDER DETAIL Alleen geldig mei bon Een betonnen kano kan drijven, maar dan mag er geen water in staan. foto Dirk-Jan Gjeltema KOLE - LUCTOR Terneuzen, Ind.Terr Hughersluys, Hughersluys 2 Tel: 0115 - 61 39 8 Hulst, Ind.Terr. Hoge Weg, Afrikaweg 4 Tel: 0114 - 31 40 8 Oostburg, Ind.Terr. Stompershoek, Transportweg 9 Tel: 0117 - 45 25 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33