Onnodige nederlaag voor rugbyers Tovaal Desk grijpt eindzege in Olympus-toernooi Zeelandia Middelburg op tijd bij de les tegen Breskens Erik de Groene schiet Luctor naar de eerste plaats 11 Middelburger Derk Thijs moet zich in laatste race van EK gewonnen geven Rentmeester finisht als derde wb maandag 22 september 2003 Tiende plaats Annelies Israel Danny Walhout stijgt met stip Eindelijk weer podiumplaats Hage De Stene Brug bekert verder John Bakker eindigt als tweede Brancard Knappe zege BC Vlissingen Ymte Sijbrandij beste roeifietser jnnrRon de Waal KAMPERLAND - Na drie van dé vier onderdelen op het EK roeifietsen deelde hij nog de koppositie, maar uiteindelijk raoest Derk Thijs genoegen ne men met een zilveren medaille. In een rechtstreeks duel met Ymte Sijbrandij uit Dronten op het afsluitende onderdeel sprint, dolf de Middelburger het onderspit, waardoor de eind overwinning naar Sijbrandij ging. Terwijl de omliggende stranden het afgelopen weekeinde druk bezet waren, ploeterden zich op de wegen rondom Neeltje Jans rmm vijftig roeifietsers twee dagen in het zweet. Naast een surplus aan Nederlandse deel nemers hadden zich verder nog roeifietsers van vijf andere na tionaliteiten aangemeld voor het EK, dat met de vijfde editie op rij haar eerste lustrum vier de. Onder de deelnemers, die on derverdeeld waren in de race- -klasse en de tour-klasse, be vonden zich diverse coryfeëen die hun sporen in voornamelijk de roei- en windsurfsport al lang en breed verdiend hadden. Onder hen tweevoudig Olym pisch roeikampioen Nico Rienks. Een rol van betekenis speelde de inmiddels 42-jarige Rienks echter niet. ,,Ik ben ei genlijk pas de laatste maanden mezelf weer op het roeifietsen aan het richten"was de verkla ring van Rienks. „Ikheb misschien maar een dui zend kilometer op de roeifiets gezeten dit seizoen, en dat weegt absoluut niet op tegen de arbeid die het selecte groepje echte freaks, dat hier aanwezig is, verricht." Rienks, die zich de laatste tijd voornamelijk op roeigebied be zighoudt als coach en bestuurs lid van de Holland Beker, kon echter het nodige fanatisme niet ontzegd worden. „Als ik erbij ben, dan wil ik goed presteren ook", klonk het overtuigend. Vooral op het afsluitende onder deel, de vijfhonderd meter sprint, kwam Nico Rienks tot een verrassende prestatie. In de aanloop naar de eindstrijd ver sloeg hij eindoverwinnaar Ymte Sijbrandij. In de finale was Erwin Duizer een maatje te groot voor Nico Rienks. Voor het afsluitende sprintonderdeel was allang be kend dat de eindoverwinning uitgevochten zou worden tussen drie ervaren roeifietsers. Op za terdag werd als eerste het crite rium over veertien kilometer verreden, waarin Theo Homan uit Almere de sterkste was. Derk Thijs en Ymte Sijbrandij com pleteerden het podium achter Homan. Bij de daaropvolgende uursrace was het stuivertje wis selen tussen het drietal. Ymte Sijbrandij pakte hier de over winning, voor Theo Homan en Derk Thijs. Voor Thijs was het daarom zaak om de tachtig kilometerrace, die gisteren als eerste op het pro gramma stond, winnend af te sluiten. Alleen dan zou de Zeeuw nog enig uitzicht houden op de eindzege. „Het werd een puur tactische aangelegen heid", verklaarde Thijs na af loop. „Al snel vormde zich een kopgroep, waarin ik veroor deeld was tot het verrichten van veel kopwerk. Het lukte me ge woon niet om weg te komen." Toch wist de ervaren Thijs de ze ge in de sprint naar zich toe te trekken, voor Sijbrandij en Ho man. De vijfhonderd meter sprint moest daarom de beslissing brengen wie uiteindelijk het EK zou winnen. Homan werd al vroeg op weg naar de eindstrijd uitgeschakeld, waardoor een rechtstreeks duel tussen Thijs en Sijbrandij de beslissing moest brengen. Thijs dolf het onderspit, waardoor de titel strijd beslist was in het voordeel van Ymte Sijbrandij. „Een terechte winnaar", was de sportieve reactie van Derk Thijs, die na afloop terugkeek op een voor hem tweeledig ge slaagd toernooi. „Ik ben nu met mijn eigen fabriek al achttien jaar bezig met het ontwerpen van roeifietsen, die sinds twaalf jaar ook daadwerkelijk te koop zijn. Uiteraard is het uit plezier voor de sport geboren, maar ik merk toch dat dit evenement een promotie is voor mijn fietsen. Van de vierhonderd die ik er in de start", meldde Thijs trots, de loop der tijd verkocht heb, Thijs is dan ook hoopvol ge staan er nu toch mooi vijftig aan stemd voor een zesde EK. „Wie weet, zou de Boulevard in Vlis- singen een mooie locatie zijn voor de volgende editie." SgSSSH Twee roeifietsers in actie tijdens het sprintonderdeel. foto Marijke Folkerstma door Hans Markusse GOES - De rugbyers van Oemoemenoe boekten gisteren hun eerste competitiezege. In Den Bosch werd het 22-7 tegen Dukes 2. Tovaal deed in Boxtel zichzelf de das om tegen Ducks. De Goesenaren verschenen met incompleet team en verloren met 24-20. Dukes 2-Oemoemenoe 7-22: Oemoemenoe kwam uitstekend uit de startblokken. In de eerste helft werd Dukes 2 volledig op eigen helft vastgezet. Toch duurde het tot de 22e minuut voor een gaatje kon worden ge vonden. Sander de Loof ont snapte en zorgde voor een 5-0- voorsprong. Amper 10 minuten later was het opnieuw raak. Govert van Hoek rondde goed voorwaartsenwerk kundig af en Jan Albregtse benutte de con version: 12-0. In de blessuretijd drukte Ken neth Kik nog een fraaie try. Bats de Leeuw zorgde met een con version voor een riante 19-0- voorsprong bij rust. In de tweede helft namen de Middelburgers te veel gas terug. De Brabanders kwamen terug tot 7-19 en pas daarna was Oemoemenoe weer bij de les. De ploeg kwam niet verder dan een benutte penalty-kick van Bats de Leeuw. Ducks-Tovaal 24-20: Tegen Ducks kwam Tovaal onver wacht in personele problemen. De Goesenaren reisden met slechts dertien spelers naar Boxtel, maar zelfs met dat der tiental leek een goed resultaat haalbaar. Na een kwartier zette Arthur Hogesteger Tovaal op 5- 0 en na de conversion van Egon Geeratz werd het zelfs 7-0. Ducks kwam door een penalty kick terug tot 3-7 en drukte niet veel later zelfs een try: 10-7. In de slotfase van de eerste helft sloeg het noodlot toe. Aanvoer der Egon Geeratz viel uit met een knieblessure, waardoor het numerieke overwicht van de Brabanders nog groter werd. Het resterende twaalftal deed er echter nog een schepje bovenop en Caesar Luikenaar zorgde nog voor rust voor de gelijkmaker, 10-10. Na rust ging de kaars langzaam uit. Ducks benutte de gaten en liep uit naar een 24-10-voor- sprong. Toch werd het in de slot fase nog spannend. Reinier de Haan bracht de achterstand te rug tot 24-15 en in de slotfase zorgde Patrick de Ruiter voor 24-20. Daarmee nam Tovaal in elk geval een schamel bonus puntje mee naar huis. GOES - Wielrenster Annelies Israel uit Kruiningen is gistere als tiende geëindigd in een koers bij de nieuwelingen vrouwe in het Belgische Zoersel. Israel komt uit voor wielervereni ging Theo Middelkamp. DEN HAAG - Danny Walhout uit Heinkenszand heeft giste ren tijdens de nationale voorwedstrijden libre extra klasse b de jeugd knap gepresteerd. Waar de promotiegrens in dez klasse ligt op een moyenne van 20 kwam de 17-jarige biljarte tot 36.270. Walhout behaalde drie overwinningen, één remis en verloor twee keer. Dat hij in topvorm verkeert is af te leze uit de partijduur. De partijen over 250 caramboles werden be eindigd in vier, vijf en zeven beurten. Zijn hoogste serie wa 200 caramboles. Walhout promoveert hiermee naar de over gangsklasse. De nationale eindstrijd in de extraklasse gin aan zijn neus voorbij. In februari verdedigt hij zijn kansen i de voor hem nieuwe klasse. GEMERT - Motorcrosser Stefan Hage heeft gisteren tijden een wedstrijd voor het NK in Gemert een derde plaats be haald. Na twee slechte races ging het eindelijk weer wat bete met de crosser uit Borssele. In de eerste manche had de elfjarige Hage een fraaie kopstai en streed vier ronden lang met Robert Just uit Letland en d Belg Jens Getteman om de leiding. Tegen het einde van d manche begon de vermoeidheid een rol te spelen en moest Ha ge lossen uit de kopgroep. Hij kwam op het loodzware circu als derde binnen. De tweede manche was een kopie van de eei ste. Hage reed weer mee met Just en Getteman, maar moes uiteindelijk zijn meerdere erkennen in de twee. GOES - De driebanders van De Stene Brug zorgden voor ee flinke verrassing door de tweededivisieploeg van Tempo Vei keersschool uit het nationale bekertoernooi te wippen. Na ee spannend gevecht in Yip Plaza in Goes werd de strijd op 4- afgesloten en moest het aantal gewonnen sets de doorslag ge ven. Met 7-5 was hierdoor de winst voor de ploeg uit Goes. De Hagenezen moesten hun arrogante houding duur bekc pen. Men had berekend dat met alleen kopman René Vink e enkele zwakkere spelers de winst moest kunnen worden bir nengehaald. Vink deed wat ervan hem verwacht werd. Hij lie zich in de eerste set nog verrassen door Piet Koek maar stele daarna orde op zaken: 2-1Die ene set winst was wel van grol betekenis. Gelegenheids tweede man Willem ter Hoek trof ee ijzersterke Wim de Kok en ging met 3-0 ten onder. Marco va der Hout werd geklopt door Martin Plugge maar ook hij vei overde een set. Arjo Hollestelle hield in een sterk gespeelc partij tegenstrever Roel Goemans met 2-1 eronder. Het bet< kende feest voor De Stene Brug en een desillusie voor de H; genaars, die met heel wat minder poeha vertrokken dan z waren aangekomen. i ASSEN - John Bakker heeft de kampioensrace in de klass superstock met een tweede plaats afgesloten. De Terneuzense motorracer was voor de start in Assen al kan pioen en kon onbevangen de slotrace voltooien. Tot kort vo( het einde lag de Zeeuw op kop, maar toen passeerde Robe Menzen uit Borger-Compascuum de titelhouder. doorWim Kakebeeke VLISSINGEN - Na een jaartje van afwezigheid op het toernooi van Olympus hebben de hand ballers van Desk de draad weer opgepakt. Zonder al teveel pro blemen werd gisteren de 35e editie van het tweedaagse eve nement beslist in het voordeel van de formatie uit Kaatsheu vel. Het Vlissingse Olympus deelde de laatste plek met EHC. Bij de vrouwen stak EHC met kopen schouders boven de con currentie uit. EMM 2 bleef Olympus nipt voor. De vrouwen van Olympus kun nen terugblikken op twee ge slaagde handbaldagen. De Vlis singse equipe van Hans Die- rickx (hij ontbrak wegens va kantie) eindigde weliswaar op de laatste plaats, maar er was toch een stijgende lijn merk baar, vond waarnemend coach Rita van den Velde. Dankzij deelname aan de veld- competitie is het niveau opge krikt en het bestaan van de zo genaamde trimgroep legt Olym pus ook geen windeieren. „In die groep zit zoveel routine," legde Van de Velde na afloop uit. „Een aantal handbalsters uit die groep laten we van tijd tot in de competitie meespelen. Een beetje concurrentie geeft weer "at motivatie en dat is weer goed voor Olympus." De thuisploeg won tijdens het tweedaagse toernooi alleen van ASC: 12-9. De duels met EHC, EMM 2 en nogmaals ASC ein digden alle in verlies. De reser- ves van het Middelburgse EMM HOLTEN - Mountainbiker Ruud Rentmeester is gisteren s. derde gefinished bij de es- poirs in een race in Holten. De Ooesenaar moest daar wel een ™se inhaalslag voor leveren. Rentmeester ondervindt nog jdeeds hinder van zijn sleutel- deenbreuk. Na zijn blessure is iver weggezakt in het klasse ment en moet hij tijdens wed- stnjden in het achterveld star ten. In Holten kwam hij na één ™nde door als 32e. Bij de vierde °°rkomst fietste hij al bij de perste tien. Rentmeester finish- e na zes ronden als zevende Serail. Bij de espoirs was dat goed voor een derde plek. Maar- en Tjalinga won de race. eindigden als derde. De Middel burgers wonnen van Olympus en ASC. Bij de mannen zat er veel span ning in het toernooi. Desk bleek over de langste adem te beschik ken. Delta Sport moest genoe gen nemen met een tweede plek. In Zierikzee heeft de opvolger van John Jansen, Jaap Sinke de touwtjes aardig in handen. De eerste oefensessie viel allesbe halve tegen. De Vlissinger was alleen niet helemaal content over de eerste speeldag. Het duel met Oliveo werd onnodig verloren (23-24) en de zege top EHC was niet overtuigend. Op de laatste speeldag werd er gewonnen van EHC (19-18) en Olympus (18-12). Met Oliveo werden de punten gedeeld: 19-19. Hekkensluiter bij de mannen werden EHC en Olym pus. Wellicht kwam het omdat het deelnemersveld wel erg sterk was. Zo speelt Desk twee klassen hoger dan Olympus. Al le duels, tegen Desk, Oliveo en Delta Sport mondden uit in ver lies. Regioklasser EMM pakte gis teravond de draad op tegen ASE Kraaijnem. Ondanks de absen tie van de halve selectie bleven de Middelburgers in eigen huis vrij eenvoudig overeind tegen de Belgen. Mede dankzij de in dividuele hoogstandjes van Vincent van der Meij den en Jean-Marie Toubiana werd het 24-18 in het voordeel van de Middelburgers. doorWim de Vos BRESKENS - Voor Rinus Ze- gers, de trainer van Breskens, was de scheidsrechter de zonde bok na de thuiswedstrijd van zijn ploeg tegen Zeelandia- Middelburg. Volgens de trainer gaf de arbiter nog voor de rust volkomen ten onrechte een strafschop, waardoor de tegen stander terug in de wedstrijd kon komen. „Wij dicteerden de wedstrijd op dat moment", vond Zegers. Breskens leidde met 3-1, maar door de chaos die daarna in ver dedigend opzicht ontstond ga ven de Zeeuws-Vlamingen de wedstrijd compleet uit handen. Zeelandia-Middelburg liet Breskens alle hoeken van het veld zien en scoorde er lustig op los. In de slotfase werd het elftal van Zegers met 8-3 afgeschoten. Tot overmaat van ramp verloor Breskens laatste man Arno Middelburger Marcel Lourens (liggend) wordt omringd door drie spelers van Breskens. Zwegers, die vlak voor de rust met een rode kaart werd wegge stuurd. Waarom Breskens na een half uur de kluts kwijtraakte was een raadsel. Ook voor Wil Wij- nands, de trainer van Zeelan dia-Middelburg: „Ik gaf geen cent meer voor onze kansen zei hij later. „We mochten nog blij zijn dat het nog maar 3-1 stond." Breskens begon inderdaad furi eus, met twee treffers van Robby van de Wijnckel en een eigen doelpunt van Ruud Mesu, nadat Marcel Lourens de Middelbur gers op 0-1 had gezet. Toen soleerde de balvaardige Alberto Condo Morgado langs enkele verdedigers en werd hij door doelman Roy den Dunnen werd gestuit. Volgens de arbiter op een on juiste manier en dus gaf hij een strafschop. Rinus Zegers zag het anders: „Er was geen sprake van een overtreding, maar dat moment heeft ons wel de das omgedaan. De toegekende strafschop werd door Marcel Lourens benut. Vanaf dat moment gaf Breskens het initiatief weg en maakte het verdedigend veel onnodige fou ten. Dat kwam Arno Zwegers op een rode kaart te staan. De cen trale verdediger speelde de bal in de voeten van Alberto Condo Morgado, die alleen op Den Dunnen kon afgaan. Zwegers herstelde zijn fout door Morga do onderuit te halen. Hij mocht meteen vertrekken. Voor de rust werd het nog 3-3 door Joël le Due, die later in de wedstrijd met een blessure per brancard van het veld moest worden gedragen. Breskens kon het na de rust he lemaal niet meer bijbenen. „We gingen achterin één-op-één spelen, dat is helemaal verkeerd uitgepakt", erkende Zegers. Vooral omdat de kopsterke Daan Eikenhout bij Zeelandia Middelburg in de ploeg kwam. Door de ruimte die de Middel foto Wim Kooijman burgers kregen, werd het ten slotte zelfs nog 3-8 door doel punten van Evert Eikenhout, Alberto Condo Morgado (bei den twee maal) en Marcel Lou- Breskens-Zeclandia/Middelburg 3- 8 (3-3). 10. Marcel Lourens 0-1, 12. Ruud Mesu (e.d.) 1-1,27. Robbie van de Wijnckel 2-1, 28. Robbie van de Wijnckel 3-1, 32. Marcel Lourens 3- 2, 45. Joël le Due 3-3, 56. Evert Ei kenhout 3-4, 63. Alberto Condo Morgado 3-5,67. Evert Eikenhout 3- 6, 78. Alberto Condo Morgado 3-7, 85. Marcel Lourens 3-8. Scheids rechter: P. van Nunen (Middelburg). Rode kaart: Arno Zwegers (Bres kens). Gele kaart: Roy den Dunnen, Angelo Cornelis (Breskens), Geert Bosschaart (Zeelandia-Middelburg Aantal toeschouwers: 250. Zeelandia-Middelburg: Dylan Ger ritsen; Paul Constandse, Pascal van de Berg, Geert Bosschaart, Ruud Mesu; Joël le Due (48. José Nadez), Gaza Ambiti (52. Daan Eikenhout), Alberto Condo Morgado; Michel Sinke (80. Lennart Kerkhove); Mar cel Lourens, Evert Eikenhout. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse B boekte Luctor'88 een knappe 3-1-zege bij koploper Nieuw Borgvliet, waardoor de ploeg van trainer Cees van de Linde nu de ranglijst aanvoert. Jong Ambon won onder fneer via vijf treffers van Eldridge Pentury met 10-3 van Volhar ding. Jong Ambon-Volharding 10-3: Door een hattrick van Eldridge Pentury en doelpunten van Martin Waisapy, Arno Sahertia en Rivellinho Pentury namens Jong Ambon en met een tegen treffer van Nathan Schenk, was de wedstrijd halverwege al be slist: 6-1Ook in de tweede helft werd er nog zesmaal gescoord: Martin Waisapy en Eldridge Pentury beiden twee keer na mens de thuisploeg en Niek van Zunderen (strafschop) en Re- mon Verbart namens Volhar ding, waardoor de wedstrijd in 10-3 eindigde. Lewedorpse Boys-Dreischor 5-0: Tegen een door blessures gehandicapt Dreischor behaal de de thuisploeg een eenvoudige zege. Ronald en Simon Smits zorgden voor 2-0 halverwege. Ook na de rust troffen de broers Smits beiden éénmaal doel, met tussendoor nog een treffer van de jeugdige Jan Verton: 5-0. Vosmeer-Kwadendamme 2-1: Na een gelijkopgaande eerste helft zonder doelpunten, kopte Jacco Vaders in de 55e minuut raak uit een vrije trap van Arjen Verkamman: 1-0. Vrijwel direct hierna voorkwam doelman Mi chel Neelen met een fraaie red ding de gelijkmaker, maar een minuut later werd hij toch ver slagen door Jacco Zuidhof: 1-1. Lang konden de gasten hiervan niet genieten, want in de 63e mi nuut bezorgde Hans Vaders Vos meer de overwinning door 2-1 binnen te schieten. Nieuw Borgvliet-Luctor'88 1-3: Vrijwel vanaf de aftrap sloeg Erik de Groene toe, iets dat hij halverwege de eerste helft nog eens herhaalde: 0-2 de rust stand. De Brabanders kregen ook de nodige kansen, die echter niet werden benut. Dat deed Er ik de Groene aan de andere kant wel, 0-3 en dus was de wedstrijd beslist. Vijf minuten voor h einde bepaalde Robert Belled de eindstand op 1-3. Robur-Ouwerkerk 4-1: Vo> rust waren de ploegen aan e kaar gewaagd, wat via een 1- stand door treffers van Steff van der Maas en Andy Latus ook in de score tot uitdrukkii kwam. Een minuut na het beg van de tweede helft sloeg Ane Latusia opnieuw toe: 2-1. N; dat Richard van Liere er 3-1 v£ had gemaakt nam de thuisploi wat gas terug. Ouwerkerk krei enkele kansen maar benutte d ze niet. Dat deed Andy Latus in de slotfase voor de derde ke wel: 4-1 de eindstand. VLISSINGEN - De bas- ketbalsters van BC Vlis singen hebben ook hun tweede competitiewed strijd in de promotiedivi sie gewonnen. De ploeg van Frank Böseler ver sloeg gisteren verrassend het hoog ingeschatte Akrides met 57-47. Akrides begon sterk en doordat BC Vlissingen de aanvallen onzorgvuldig uitvoerde, werd erbij rust tegen een achterstand van 28-21 aangekeken. In het derde kwart startte de thuisploeg weer sterk en werd de marge met zes punten vergroot naar 34-21. Vanaf dat moment werd de rebound beter verzorgd en door snelle scores kwam Vlissingen terug in de wedstrijd. Het laatste kwart werd ingegaan met twee punten achterstand, maar door een extra tem poverhoging kwamen de Vlissingsen al snel op voorsprong en werd het eindsignaal zelfs met een ruime marge begroet. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 18 punten, Yolanda Joosse 18, Marjolijn van den Bosse 5, Charlotte Wierikx 5, Romana de Ridder 3, Immi Pattikawa 2 en Melanie Lin- denberg 2. ■iittr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17