PZC CDA Hulst eist helderheid over Houtenkwartier I www.pzc.nl/service Bondgenootschap tegen beunhazerij in haven 14 Giro 800 800 Zeeuwse weerstand grootste obstakel FAMILIEBERICHTEN Help de mensen Rechtsbuiten of buitenbeentje? s'g zaterdag 20 september 2003 Voor familieberichten zie ook pagina 16 SHO Den Haag Geef om vrijheid tv De WinterSchiider brengt WinterWinst winterschilder.nl 0900 - 33 66 366 (co.io/min.i Duste Schilders- en Afwerkingsbedrijf b.v. Houtepen Schilderwerken Schildersbedrijf de Schrijver BV Hermans Schilderwerk Schildersbedrijf Kuycks Zn. Tack Schildersbedrijf Schildersbedrijf J. Dterick VOF Schildersbedrijf Wilhelm bv. Wisse Schilders 91 E Ontpoldering komt dichterbij door Harmen van der Werf ANTWERPEN - Ontpoldering langs de Westerschelde komt dichterbij. Staatssecretaris Schultz van Haegen van Ver keer en Waterstaat en Vlaams minister Bossuyt hebben er gis teren in een gezamenlijke ver klaring nog eens de nadruk op gelegd. Onderzoek naar alle mogelijkheden voor natuurher- stel gaat onverminderd door, stellen zij, óók naar ontpolde ring. Schultz van Haegen en Bossuyt ontmoetten elkaar in Antwer pen. Zij bespraken de voortgang in de samenwerking tussen Ne derland en Vlaanderen voor het Scheldegebied. In maart 2002 hebben beide landen het Memo randum van Vlissingen onder tekend. Sindsdien zijn Vlaams-Neder landse werkgroepen aan de slag gegaan om invulling te geven aan een gezamenlijk toekomst beeld voor de Westerschelde. Voor Vlaanderen speelt de wens van een verdere verdieping van de vaargeul naar Antwerpen. Nederland wil de loodstarieven tussen het Schelde- en Maasge bied (Rotterdam) loskoppelen, wat in het voordeel is van Rot terdam, maar dat kan alleen met Vlaamse steun. Tot 2008 wordt langzaam naar ontkoppeling toegewerkt. Vlaanderen en Ne derland werken verder samen om de veiligheid op de Wester schelde te verbeteren. Bij de recente ongevallen heeft dat volgens bewindslieden ook vruchten afgeworpen. In de gezamenlijke verklaring van Schultz van Haegen en Bos suyt valt opvallend genoeg het woord 'verdieping' niet, hoewel de Antwerpse havenwethouder Delwaide daarover onlangs nog zo fel tekeer ging. Nederland zou volgens hem toch niet willen meewerken. Vlaams woordvoerder D. Ver voort ontkent evenwel dat het woordje 'verdieping' doelbe wust is weggelaten. Een ander, in Zeeland beladen woordje valt wel in de gezamen lijke verklaring, te weten 'ont- polderen'. In het kader van de ontwikkeling van een toe komstvisie voor het Schelde-gebied zijn daarvoor onlangs vergaande plannen naar buiten gekomen. Eén van de ideeën is de Braakman op nieuw met de Westerschelde in verbinding te brengen. „Kijk aan", reageert G. van Zonne veld van de Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) verheugd op het voorkomen van het woordje 'ontpolderen'. „Het wordt echt serieus genomen." Schultz van Haegen en Bossuyt dagen Zee land ook uit om, als ontpolde ring zo gevoelig ligt, met eigen ideeën te komen, met ideeën die 'doeltreffend én maatschappe lijk aanvaardbaar' zijn. Weer stand in Zeeland tegen ontpol dering lijkt zo langzamerhand het grootste obstakel, terwijl Nederland en Vlaanderen haast hebben. Antwerpen wil dolgraag verdie pen om aansluiting te houden bij andere containerhavens. Ne derland en Vlaanderen spraken maart 2002 af dat eind 2004 de studies klaar moesten zijn voor politieke besluitvorming. Hoe wel vertraging is opgetreden, houden Schultz van Haegen en Bossuyt aan dat straffe tempo vast. Direct na de politieke besluit vorming, hebben ze afgespro ken, worden stappen genomen om tot uitvoering van plannen te komen. door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster CDA-fractie eist van wethouder F. van Driessche duide lijkheid over de toekomst van activitei tencentrum Het Houtenkwartier. Van Driessche belooft dat de kwestie Hou tenkwartier nog voor het eind van het jaar is afgerond. Zes jaar nadat de toe komst van het activiteitencentrum voor het eerst ter sprake kwam. Nog steeds staan er volgens Van Dries sche drie opties open voor Het Houten kwartier: renoveren en doorgaan zoals nu, het pand behouden en er apparte menten in vestigen of het pand slopen en nieuwbouw realiseren. Een projectgroep voert gesprekken met de gebruikers van Het Houtenkwartier over hun wensen. CDA'er A. Totté vindt het onbegrijpelijk dat nu nog steeds geen inzicht is over de toekomst van het activiteitencentrum in de binnenstad. „Twee jaar geleden wa ren we nog net zo ver als nu. Die project groep is nog steeds met hetzelfde bezig. Wees nou toch eens duidelijk! Als er pro blemen zijn met het zoeken naar andere huisvestiging voor de verenigingen die nu nog gebruik maken van Het Houten kwartier, zég dat dan! Aan steeds maar die mededeling van 'we zijn bezig', heb ik niks." Van Driessche verklaarde dat het alle maal zo makkelijk niet is. Al zes jaarlang staat Het Houtenkwartier ter discussie. Het ROC heeft andere huisvesting ge vonden in het voormalige pand van de Regenboog, jeugdcircus Reinardi kan te recht in de gymzaal van de school voor speciaal basisonderwijs De Brug, de handyclub kan gebruik maken van een lokaal van het Reynaertcollege waar ze ook nog eens de benodigde gereedschap pen kunnen gebruiken. Stichting Jeugd- vakantiewerk kan in de toekomst naar Het Jagertje. Het jeugdbiljart zou even tueel terecht kunnen in dienstencentrum De Lieve, hoewel het bestuur heeft aan gegeven liever in Het Houtenkwartier te blijven. Met de toneelvereniging moeten nog gesprekken worden gevoerd. Van Driessche: „Iedere gebruiker moet de kans krijgen kenbaar te maken wat ze wil, maar ik ga ervoor om het dit jaar af te sluiten" Deze opmerking deed J. Freijser van Progressief Hulst zich afvragen of Van Driessche soms doelde op het afslui ten van het pand. Van Driessche verbe terde zich snel. „Ik had het natuurlijk over het afsluiten van het dossier." door Ron Maqnée VLISSINGEN - De vakbonden en de directie van Verbrugge Terminals in Vlissingen-Oost hebben een monsterverbond ge sloten in de strijd tegen de nieu we Europese havenrichtlijnen. Vooral de zogeheten zelfafhan- deling is de bonden en de direc tie een doorn in het oog. De alliantie presenteerde zich gisteren toen vertegenwoordi gers van FNV Bondgenoten en directeur/eigenaar M. Verbrug ge van het gelijknamige over slagbedrijf eendrachtig actie voerden. Voor een bomvolle kantine met Verbrugge-mede- werkers spraken ze hun af schuw uit over de jongste Euro pese havenrichtlijnen. Al langer wordt er actie gevoerd tegen de plannen van de Euro pese Unie om het havenwerk vrij te geven. Vooral de omstre den zelfafhandeling houdt de gemoederen flink bezig. Dit be tekent dat voortaan het haven werk niet per definitie naar de gespecialiseerde bedrijven gaat, maar dat bijvoorbeeld ook het personeel van het schip of een willekeurig ander bedrijf de lading mag afhandelen en over slaan. De angst is dat vooral (buiten landse) flex- en oproepwerW het werk tegen lagere prijzen gaan overnemen en dat de vei ligheid in de haven in het ged™ komt. Daarnaast zijn er oo plannen om het registratie® teem voor erkende havenwir kers af te schaffen. Tijdens de speciale actiebijeen komst was het Zeeuwse Euro parlementslid J. googerd Quaak aanwezig. Volgens haar is het al vijf voor twaalf als het gaat om de nieuwe Europesere- gelgeving. De wet is in het stadi urn van de zogeheten tweede Ie- zing, zodat Boogerd-Quaak beperkt is in de mogelijkheden om het wetsvoorstel aan te pas. sen. Gedeputeerde en voorzitter van Zeeland Seaports G. de Kok be nadrukte het belang van de er kende stuwadoorbedrijven. De ze ondernemingen staan garant voor een veilige afhandel™ van schepen, aldus De Kok. Met de nieuwe richtlijnen zou dat wel eens anders kunnen zijn. De acties in de Vlissingsehaven zijn een voorbode voor de 24- uursstaking op maandag *29 september. Dan wordt in Rot terdam een grote manifestatie op de Wilhelminapier gehou den. Ook vanuit Zeeland rijden bussen met actievoerdersnaar Rotterdamaldus de FNV. "door God gekend in hem geborgen Tot onze grote droefheid is, na een liefdevolle verzorging in 't Gasthuis volgend op een bewogen leven, door God van ons weggenomen onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder CORNELIA VAN SLUIJS sinds 1989 weduwe van Matthijs Jasperse in de leeftijd van 87 jaar. Middelburg: Kees Jasperse Peter Theo (in herinnering) Hanneke (in herinnering) Meliskerke: Corrie Verhoeff-Japerse Jan Verhoeff Marianne en an Marcel, Rick Robin Johnny Thonie Jasperse (in herinnering) Zierikzee: Riet Walraven-Poppe Henk Walraven Goirle: Hannie Lampert-Jasperse Kees Lampert Martijn Erwin en Janneke Marco Mijnsheerenland: Thijs Jasperse Cia de Putter Lucia Matthijs Reinier Han Jasperse (in herinnering) 4334 S| Middelburg, 18 september 2003 Walcherseweg-254 Als u afscheid van moeder wilt nemen bent u welkom op zondag 21 september van 15.00 tot 18.00 uur op bovenstaand adres. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden op dinsdag 23 september om 11.00 uur in de Opstandingskerk, Jacob Catsstraat 7 te Grijps- kerke, hierin zal voorgaan de Weleerwaarde heer C. Simons. Aansluitend zal om 12.00 uur de begrafenis plaats vinden op de begraafplaats te Grijpskerke. Na de begrafenis zal er in voornoemd kerkgebouw gelegenheid zijn de familie te condoleren. Kom tot u Heiland Toef langer niet Met verdriet hebben wij afscheid moeten nemen van onze geliefde zuster, schoonzuster en tante CORNELIA VAN SLUIJS dankbare herinneringen blijven ons bij E. Schouwenaar-van Sluijs H. J. Schouwenaar en kinderen Middelburg, Nieuwerkerckeplein 25 Achter de tranen van verdriet, schuilt de glimlach van de herinnering.. Dankbaar voor wat zij voor ons tijdens haar leven heeft betekend geven wij u met veel verdriet kennis, dat na een liefdevolle verzorging in zorgcentrum "De Tienden", van ons is heengegaan onze moeder, schoonmoeder, oma en over-oma NELLY BOËNNE sinds 31 januari 1987 weduwe van Joop Jansen in de leeftijd van 87 jaar. Oost-Souburg: C. Zijl-Jansen J. Zijl Rob en Esther, Anne Linschoten: G. [oris-Jansen H. Joris Marjolein en Gerben Alexander Zoutelande. 18 september 2003 Correspondentieadres: Molenweg 60 4388 NB Oost-Souburg Onze moeder is opgebaard in het rouwcentrum "Middelburg" aan de Buitenhovelaan 1 te Middel burg, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen op woensdag 24 september van 12.00 tot 12.30 uur. Aansluitend zal om 13.00 uur de crematieplechtig heid plaatsvinden in het crematorium aan de Weste lijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de aula van het crematorium. Enige en algemene kennisgeving Na een verblijf en liefdevolle verzorging van bijna 29 jaar in verzorgingscentrum "De Burght" is van ons heengegaan PIETER VERMEULEN Pietje IJzendijke 13 oktober 1909 t Oostburg 18 september 2003 Uit aller naam: Mevr. Termote-Haverbeke Kinderen en kleinkinderen Oostburg, Ledelplein 18 4501 BN Kamer 406 De afscheidsbijeenkomst waarvoor u bent uit genodigd, zal gehouden worden op maandag 22 september om 14.30 uur in de recreatiezaal van ver zorgingscentrum "De Burght", aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te IJzendijke. Na een kort ziekbed is overleden PIET VERMEULEN Bijna 29 jaar woonde Piet in het verzorgingscen trum. Gedurende deze periode was hij een dienst verlener voor de medebewoners en medewerkers. Hij stond altijd voor iedereen klaar. Met hem is een markante persoonlijkheid binnen ons verzorgingscentrum overleden. Namens medewerkers, bewoners en vrijwilligers Verzorgingscentrum De Burght, Oostburg. P. J. Monsieurs, directeur Zalig hij, die in dit leven, Jacobs God ter hulpe heeft; Psalm 146 berijmd Bedroefd, maar ook in dankbaarheid terugdenkend aan alles wat zij voor ons heeft betekend, delen wij u mee dat door de Heere uit ons midden is wegge nomen onze lieve zorgzame moeder, oma en over grootmoeder JACOMINA FRANCINA VAN KEULEN-DE VOOGD sinds 12 juli 1987 weduwe van Jakob van Keulen in de gezegende leeftijd van 94 jaar. Ieder die haar gekend heeft zal beseffen wat wij in haar verliezen 's-Gravenpolder: Nel van Keulen Middelburg: Mattie en Piet Geschiere- van Keulen lko en Margriet Jacomien, Elsbeth, Hanneke, Agnes, Henrieke Middelburg: Ko en Rina van Keulen-Matthijsse Ina en Karei Elise, Maarten, Geerten Els en Leo larco, Lysanne, Arina Joke en Willem Arianne, Ferike, Jeline Mar ja en Adri Karin, |an-Peter, William Lianne en Jan Jacqueline, Johan, Mirjam Marleen 4334 GN Middelburg, 19 september 2003 Briandlaan 25 Correspondentieadres: J. van Keulen Arnelaan 81, 4335 TC Middelburg Gelegenheid tot condoleren op maandag 22 septem ber van 19.00 tot 19.30 uur in de kerk van de Gere formeerde Gemeente, Prelaatweg 19 te Aagtekerke. Hier zal D.V. ook de rouwdienst worden gehouden voor genodigden en belangstellenden, op dinsdag 23 september om 10.30 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Aagtekerke om ca. 11.30 uur. Ook na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in genoemde kerk. Geen bloemen. Heden bereikte ons het droeve bericht dat onze oud-predikant Ds. F. J. VELDMAN jl. 9 september is overleden en dat zo kort na zijn vrouw. Ds. F. J. Veldman heeft onze gemeente gediend van 1954 tot 1960. Moge de Here de naaste familie sterken in het ver werken van dit groot verlies. Hervormde Gemeente Colijnsplaat Colijnsplaat, 18 september 2003 Het is ons maar geleend, de vele mooie dingen. Ons onbetwistbaar eigendom, zijn de herinneringen. Na een liefdevolle verzorging is in "De Lange Akkers" te Koewacht, op de leeftijd van bijna 95 jaar, overleden onze lieve, zorgzame moeder, schoonmoeder en oma MARGARETHA MARTINET weduwe van Theophile de Rechter Koewacht: Cyriel en Agnes de Rechter- Kerckhaert Hugo en Kat ja Nick Graauw: Maria en Joseph f Kips-de Rechter Martijn en Elianne, Jennah, Tatum, Izis Edward en Kim Michiel en Marieke Nieuw-Namen: Gerda en Alfons de Deckere de Rechter Ernie Bernadette en Dennie Schore: Tilly en Bert Verdurmen-de Rechter Edwin en George Ingeborg en Sander Saskia en Eric Koewacht, 18 september 2003. Correspondentieadres: Benedenstraat 1, 4576 CL Koewacht. De uitvaartdienst zal plaatshebben op dinsdag 23 september 2003 om 10.30 uur in de parochiekerk van de H.H. Philippus en Jacobos te Koewacht, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het R.K. kerkhof aldaar. Afscheid van moeder nemen is mogelijk maandag van 18.00-18.45 uur in het uitvaartcentrum. Van der Maelstedeweg 102B te Hulst. Gaarne schriftelijke condoleance. Zij die door onvoorziene omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen gelieve dit bericht als zodanig te beschouwen. CRC- s—i ÜH MENSEN IN NOOD, NEDERLANDSE De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geef www.giro800800.nl 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 NSGK. Elk kind speelt mee. giro 55 2000 Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het gehandicapte kind Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 4817 ZN Breda, tel: 076-5263800 'Leaseprijs excl. BTW via Jaguar Financial Services, 20.000 km per jaar/48 maanden. Brandstofverbruik: liters/100km van 4.5 tot 7.5, km's/liter: 22.22 tot 13.33, C02-uitstoot gr/km- 149. Om de zoveel tijd is uw woning of bedrijfspand aan de binnenzijde toe aaneen fris en nieuw gezicht. Vanwege onderhoud of omdat u gewoon zin hebt in een andere kleur of nieuw behang. U wilt uiteraard dat het werk snel en professioneel wordt uitgevoerd. Denk dan aan de WinterSchiider. Wij bieden niet alleen gemak en vakwerk, maar ook WinterWinst: in de wintermaanden biedt de WinterSchiider particuliere en zakelijke opdrachtgevers een aantrekkelijke korting per man per dag! En u hebt ondertussen uw handen vrij voor andere activiteiten! Neem contact met ons op voor WinterSchilder-advies. Neringweg 7, Oostburg Tel. 0117-452941 Keizer Karelplein 6, Sas van Gent Tel. 0115-452520 Jacobus de Waalstraat 13, Lamswaarde Tel. 0114-690231 www.deschrijver.nl Koninginnestraat 15, IJzendijke Tel. 0117-301282 www.hermans-schilderwerk.nl Schuttershof 11, Hulst Tel. 0114-313200 Badhuisweg 52, Cadzand Tel. 0117-391426 Fax 0117-396666 Tramstraat 21c, Sas van Gent Tel. 0115-452360 Bedrijvenstraat 1, Zaamslag Tel. 0115-431692 www.wilhelmbv.nl Spaarnestraat 2, Terneuzen Tel. 0115-613503 E-mail: pfwisse@zeelandnet.nl <i9« Jcug Rudd feUC iag. hartb «gei Brug Sintl tellC dig. tab Univr DePi tel. (0 IMivi Brij 2K0 20.00 14.00 Afd. 730 DePi 'W3i tuig! Stem Item tugb ■ïnsl ï»ai ue r ïetuv He r rolgsi êeass Agen 4NP] Süts Agenr "TBI, «Pul ïeldi f|eei »dn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 62