Walrave wordt nieuwe wethouder Vlissingen Bietencampagne komt op gang il 13 Bezwaar subsidiestop De Vliedberg afgewezen Binnenstadploeg ruimt op Bouw twee woningen met lokalen in Ouverture biedt te weinig soelaas Open dag bibliotheek bij nader inzien agenda vrijdag 19 september 2003 [Bierfestival Bergen op Zoom Bingomiddag Afscheid Site voor Zeeland helpt Cambodja Dealers moeten maanden zitten Meisje van flets gesleurd Moddercampagne weer van start Vlaaienbon voor BOB Kledingbeurs Wemeldinge Zorgen HnnrRolf Bosboom GOES - De Goese gemeente- 0adwil een permanente oplos voor de huisvestingsnood van de brede school in de wijk Ouverture. De bouw van 'twee 'Isfhoolwoningen', zoals de be- J! Joeling was, biedt te weinig soe laas, zo lieten de fracties gister avond weten. Kt( Ï005 atüj VI emw lena opa an* Raad beziet ruimtenood school De brede school biedt onderdak ~.n zowel De Zuidwesthoek als Prinses Beatrixschool. Er zijnin totaal 22 lokalen, maar al lW!j vorig iaarbiï de oplevering ble- *0i dat er te weinig te zijn, het aantal leerlingen yjLiverwacht snel groeit. Recent ferd nog uitgegaan van een ta piek in 2009, wanneer er 32 lo- 'en nodig zouden zijn. Nieu- we cijfers reppen zelfs van een ital van 35 lokalen. "Jte gemeenteraad besprak gis teren het voorstel om vlakbij de school twee woningen te bou rn, die tijdelijk als leslokalen tonen worden gebruikt. Elk ends e \-ra iwe) GOES - In de heringerichte ipenbare bibliotheek Goes is lorgen een open dag voor be langstellenden. BERGEN OP ZOOM - Het Berg- sche Bierbrouwers Gilde houdt september voor de zevende leer het bierfestival. Het festi val duurt van 14.00 tot 22.00 uur in vindt plaats in evenementen- lal de Stoelemat in Bergen op im. zo li jjlij Jit jaar brengen kleine en gro te brouwerijen uit Nederland enBelgië hun specialiteiten on- lerde aandacht. Iris onder andere een wedstrij d herb Mproeven, 's middags van .5.30 tot 17.30 uur is er een op- den van het shantykoor de haven en 's avonds, vanaf 18-30 uur is er een optreden van ju ie band Miss Behaviour. Deze 'ost tot het eind van de avond. ]e 1 "OES - Wijkvereniging Goes- ,ettj Oost houdt op 1 oktober een jsljj lingomiddag. Die vindt plaats bet wijkgebouw Jan Ligthart ebingomiddag begint om half nvt» 'est sala 1 S'J .die iag-i tome in1 00 y0 delii fak ituai nets hl REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA GOES lel: (0113) 315670 Pax: (0113) 315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Meke van der Jagt BobPaardekam etreB Idea CENTRALE REDACTIE «ationspark 28 Postbus 31 «60 AA GOES jel: (0113) 315500 ax: (0113)315669 ■mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl Email: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 huis bevat twee lokalen. Het idee erachter is dat als die ruim te op termijn niet meer nodig is, de panden zonder grote ingre pen kunnen worden verkocht als woningen. Het plan dateert al van enkele jaren geleden, toen er nog geen sprake was van een explosie van het aantal leerlingen. Nu er in lengte van jaren te weinig loka len lijken te zijn - op het school plein staan ook al drie noodlo- kalen - vinden de partijen het wat 'kortzichtig' (CDA) om ruim zeven ton te investeren in de bouw van twee schoolwonin- gen. Volgens de huidige progno ses zouden er op langere termijn zeven permanente lokalen extra nodig zijn. De raadsleden vonden het daar om verstandig zich te bezinnen op de toekomst. Zij wilden na der bezien hoe de huisvestings problemen wellicht beter kun nen worden aangepakt. „We moeten de zaak nu niet over haasten, maar alle opties bekij ken", zei A. van Overbeeke (PvdA). GroenLinks en D66 brachten de mogelijkheid van een etage bo venop de brede school onder de aandacht. P. Colijn(SGP/Chris- tenUnie) sprak een voorkeur uit voor de bouw van een nieuwe school op een andere locatie in de omgeving. Er werd afgespro ken om volgende week dinsdag in de raadscommissie maat schappelijke ontwikkeling (vanaf 19.30 uur in het stadhuis) over de kwestie verder te pra ten. De gemeenteraad nam aan het slot van de vergadering afscheid van S. Verheij (GroenLinks). Zij was ook al van 1990 tot 1994 raadslidmaar keerde vorig jaar onverwacht terug, nadat zij met voorkeurstemmen was gekozen. Burgemeester D. van der Zaag prees haar als een 'buitenge woon betrokken persoon, voor al als het gaat om de sociaal zwakkeren'. „Zij stak haar me ning niet onder stoelen of ban ken en liet zich niet makkelijk overtuigen. Ze ging discussies ook niet uit de weg, zocht ze zelfs op." Verheij vertrekt tussentijds, omdat ze het raadswerk niet langer kan combineren met haar andere bezigheden. F. Köhlen werd gisteravond geïn stalleerd als haar opvolgster. personeel van de biblio theek leidt bezoekers rond en vertelt over de herinrichting 1 an afgelopen zomer. Toen zijn ongeveer 80.000 items verplaatst en alle kasten en ba- nes gedemonteerd en omge duwd waardoor de ruimte gro- I terlijkt. J De medewerkers geven een Mbjkje achter de schermen van Jebibliotheek en leggen uit wat f rij doen. Dok is zaterdag een provinciale tentoonstelling van de mooiste en lelijkste plekj es in de Bwebnden te zien. Verder zijn ir activiteiten voor kinderen en ralwassenen zoals knutselen en grimeren en is er muziek te |io- ïh. GOES - In Goes is sinds kort een 'binnen- stadsploeg' actief. Het duo gaat op pad met een minicontainer op een karretje, prikker, bezem en schop om zwerfvuil in het centrum op te ruimen. Dat gebeurt gedurende openingstijden, dus tussen het winkelend publiek. Het initiatief is een aanvulling op de vele andere schoon maakacties in het stadscentrum. Die vin den plaats op momenten dat het er rustig is. Door ook tijdens de openingsuren van de winkels op te ruimen, wil de gemeente Goes de kwaliteit van het winkelgebied verbeteren. Het zichtbare werk van het binnenstadsteam moet bezoekers van het centrum stimuleren hun afval in een prullenbak te doen en niet op straat te gooien. Het gaat voorlopig om een proef. Het team, gevormd door medewerkers van de Betho, is zowel op dinsdag als op donderdag actief. Volgende maand wordt het experiment geëvalueerd, waarna de gemeente bepaalt of het een vervolg krijgt, foto Dirk-Jan Gjeltema door Edith Ramakers VLISSINGEN - Elly Walrave- Troost is door de PvdA Vlissin- gen aangewezen als de opvol ger van Henk de Haas. De Haas legt 1 november zijn functie neer. Afdelingsvoorzitter R. de Jonge van de PvdA reageerde dat zowel de partij als de afde ling unaniem voor Walrave hebben gekozen. „We kunnen ons geen betere opvolger voor stellen", verklaarde De Jonge. Walrave vindt het zelf nog te vroeg om te reageren. „Er zijn meer partijen die er iets over te zeggen hebben. Ook zijn er nog gesprekken gaande", zei ze. De Jonge zegt dat Walrave voor gedragen wordt omdat zij een 'gigantische kennis' heeft van het Vlissingse gemeenteraads werk. „Zij zet zich al jaren voor honderd procent in voor Vlis singen." In het duale systeem had de PvdA ook een kandidaat bui ten Vlissingen naar voren kun nen schuiven. Wethouder C. de Keijzer: „Dat hebben we niet overwogen. We hebben hier goede mensen. Een tijd gele den hebben we met het oog op de volgende verkiezingen een lijst gemaakt, met kandidaten voor het wethouderschap. Elly staat op de eerste plaats. Haar voordracht komt alleen iets eerder." De Jonge zegt dat Walrave weet wat er leeft op straat. „Ze houdt rekening met de gevoe lens van de straat. Ik zou het heel vreemd vinden als er par tijen zijn die niet tevreden zijn met onze voordracht." Volgens de afdelingsvoorzitter wil Walrave - die momenteel werkzaam is bij de Zeeuwse welzijnsinstelling Scoop Henk de Haas opvolgen. Als Walrave doorschuift moet haar plaats in de gemeente raad worden opgevuld. De vol gende in de rij is R. den Broe der. De Vlissingse coalitie bestaat uit PvdA, CDA en WD. In de voordracht van de PvdA moe ten ook de twee andere col- legevormende partijen zich kunnen vinden. Uit dit over leg volgt een voordracht aan het college van B en W. Op 30 oktober valt de beslissing in de gemeenteraadsvergade ring. Walrave werd in april 1994 be ëdigd als raadslid. Zij werd di rect fractievoorzitter en zit momenteel in haar derde ter mijn. Vóór '94 was zij enkele jaren afdelingsvoorzitter van de PvdA Vlissingen. door Jan Jansen TERNEUZEN - De eerste grom mende bietenrooiers zijn gesig naleerd in de polder, hopen van het zoete gewas verschijnen al langs de akkerranden, vervoer ders draaien hun diesels warm voor tig ritten naar Breda en Stampersgat. De jaarlijkse bie tencampagne gaat weer van start. Het eerst is de oogst van biologi sche akkerbouwers aan de beurt, enkele dagen later mogen hun collega's de eerste bieten van het land rijden. Traditiege trouw worden de eerste leverin gen door de fabrikanten be loond met een aardige premie. Ze doen dat om de aanvoer zo goed mogelijk te spreiden over de hele campagne. Om dezelfde reden staat er een bonus op late leveringen. Boeren komen in de verleiding nog even te wachten met de oogst omdat de bieten tot ver in november nog behoorlijk kun nen doorgroeien. Naarmate ze langer staan wordt bovendien het suikergehalte alleen maar hoger en daar draait het bij dit gewas uiteindelijk om. De opbrengst is volgens akker- bouwvoorman Joris van Waes uit Philippine dit jaar sterk wis selend. De droge zomer gooide Landbouwer Hans Quist uit IJzendijke raapt He bieten op die naast de kar zijn gevallen. foto Peter Nicolai roet in het eten bij boeren die het op zanderige grond moeten doen. Goed geworteld in de klei kwamen de bieten elders de droogte wel goed door. Na de zeer welkome regenbuien van de laatste weken zijn ze volgens Van Waes weer in de groei ge gaan .Maar het gevolg is dan wel dat het suikergehalte prompt omlaag gaat. Over de prijs kan hij kort zijn. Die staat al sinds jaar en dag vast in Europa. De boer kan er net mee uit de voeten, maar dat verandert volgens Van Waes als het plan doorgaat om er tien tot twintig procent af te doen. Dat de bieten voortaan niet meer met de boot meegaan, maakt boeren niks uit, maar be tekent voor de meeste transpor teurs een hele omslag. „Anders vormde de boot de doorgaande weg, nu krijg je heel andere aan voerlijnen", zegt Rob Scheer ders van het gelijknamige transportbedrijf uit Vogelwaar de. Scheerders is een van de groot ste bietenvervoerders in Zeeuws-Vlaanderen. Hij toon de zich vanaf het eerste uur ongelukkig met de tunnel en heeft nu zijn organisatie drastisch moeten aanpassen. Een handicap vormen de be perkingen van het transport via België waar een vracht auto maximaal 44 ton mag we gen, tegenover 50 ton in Neder land. Toch leerde een rekensom Scheerders dat hij de bieten uit de polders ten oosten van het kanaal Gent-Terneuzen het beste via de Liefkenshoektun- nel kan afvoeren. „Dat komt ook omdat de auto's zelf lichter worden en ze per saldo dus meer vracht kunnen meenemen." Hoe oostelijker hij opereert, hoe lichter dus de auto's die Scheer ders inzet. Moet hij westelijk van het kanaal zijn, dan loopt het transport via de Wester- scheldetunnel. VLISSINGEN - De junior kamer Walcheren heeft de stichting Sawasdee van Zeeland helpt Cambodja gisteren een eigen in ternetsite aangeboden. Bestuursvoorzitter H. Loontjens van de stichting Sawasdee heeft de site (www.cambodja.com) gis teren in werking gesteld. J. van Damme, van de junior kamer, was een van de initiatiefnemer van de actie. De juniorkamer Walcheren bestaat uit een club 'jongeren tot veertig jaar die in loondienst zijn'. „Het zijn niet alleen ondernemers", legt Van Damme uit. „Ons motto is learning bij doing. Daarvoor kiezen we verschillende goede doelen uit. Leden, mannen en vrou wen, zetten zich in voor diverse projecten. Ik heb dit keer voor de Zeeuwse Cambodja-actie gekozen." MIDDELBURG - Tegen een 3 9-jarige inwoner van Vlissingen is gisteren voor de Middelburgse rechtbank vijftien maanden cel geëist, wegens het dealen in cocaïne. Een 24-jarige man uit Rotterdam hoorde een half jaar extra eisen, omdat hij nog in zijn proeftijd van een eerdere veroordeling verkeerde. Volgens de officier van justitie heeft de Rotterdammer drie maanden gedeald vanuit de woning van de Vlissinger.De rechtbank doet 1 oktober uitspraak. SINT-ANNALAND - Een tienjarig meisje uit de gemeente Tholen is maandag in Sint-Annaland van haar fiets geduwd en de bosjes ingetrokken door een nog onbekend persoon. Het meisje kon zich losmaken en wegfietsen. Dat heeft de politie gisteren bekend gemaakt. Mogelijk hebben meer kinderen hetzelfde meegemaakt en daarom doet de politie een oproep hiervan aangifte te doen op het politiebureau in Tholen. TERNEUZEN - Gelijktijdig met de bietencampagne gaat de verkeerscampagne Modder op de Weg weer van start. De actie is al jaren een groot succes en heeft gezorgd voor een flinke af name van het aantal doden en gewonden als gevolg van ver keersongelukken door met slik besmeurde wegen tijdens de oogstperiode in het najaar. Agrariërs werken aan de actie van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid in Zeeland, de weg- beheerders, landbouworganisatie ZLTO, politie, justitie en 3VO mee door waarschuwingsborden te plaatsen langs de (polder)wegen waar ze met hun vracht over heen rijden. Vorig jaar gebruikten veel landbouwers nog de stickers met het opschrift 'Slik op de weg'. In plaats daarvan zijn ze nu al lemaal voorzien van stickers met het opschrift 'Modder op de weg'. TERNEUZEN - De politie en 3 VO hebben een aardige verras sing in petto voor automobilisten die de komende tijd tijdens een alcoholcontrole de blaastest met glans doorstaan: ze krij gen van de vrijwilligers van 3VO een vlaaienbon ter waarde van 8,95 euro. Autobestuurders die wel te diep in het glas heb ben gekeken krijgen ook een bon, maar dan eentje van de poli tie. Met deze ludieke actie werken de Nederlandse Brood en Banketbakkers mee aan het terugdringen van het rijden on der invloed. In Zeeuws-Vlaanderen zijn alles bij elkaar hon derd bonnen te verdelen. De bon is onder andere in te wisselen bij bakkerij De Bruijne in Terneuzen, Tom Freijzer in Sas van Gent, Risseeuw in Zaamslag, de Boulangerie in Hulst en De Korenbloem in Axel. door Carla van de Merbel RILLAND - Het bezwaar van woonzorgcentrum De Vliedberg in Rilland tegen het schrappen van een subsidie door de ge meente Reimerswaal is onge grond verklaard. Tot 1 januari 2006 krijgt De Vliedberg nog 11.345 euro per jaar, daarna stopt de gemeente met de bij drage. „Er is geen wettelijke grondslag voor het verlenen van de exploi tatiebijdrage", meldt de com missie die het bezwaar heeft ge toetst. Het college van B en W heeft met het advies van de com missie ingestemd. Secretaris E. de Block van het bestuur van stichting De Vlied berg is teleurgesteld dat het be zwaar is afgewezen. „Het gaat ten koste van de ouderen." De WEMELDINGE - Speel-o- theek 't Ruil-uus in Wemeldinge houdt op woensdag 1 oktober een beurs voor winterkinder- kleding, babyspullen en speel goed. Een deel van de opbrengst gaat naar de speel-o-theek. De beurs duurt van 18.30 tot 20.00 uur in dorpshuis de Wemel. jaarlijkse bijdrage van de ge meente Reimerswaal werd ge bruikt om twee verzorgsters in dienst te nemen. Deze zorgen er overdag bij toerbeurt voor dat de bewoners van De Vliedberg zich prettig voelen in hun woon omgeving. De Block: „Die kijken 's ochtends of iedereen 'wakker is, er is een medicij- nendienst, ze zorgen voor kof fie in de 'centrale ruimte en helpen bij zaken als huursubsi die." Nu deze zorg dreigt weg te val len, maken de bewoners zich zorgen om de toekomst, zegt De Block. „Via de politiek gaan we proberen nog wat te berei ken. We gaan een overzicht van de gang van zaken sturen naar alle partijen. We proberen onze huid zo duur mogelijk te verko pen." In het artikel 'Geen hulp voor invalide toeristes' (PZC, 13 september) staat dat in het VVV-boekje 'Toegankelijk Schou- wen-Duiveland' de eilandelijke fietspa den worden aangeprezen als goed toe gankelijk voor elektrische rolstoelen en scootmobielen. Dat is niet juist. In het boekje worden alleen de duinovergan gen beschreven die voor minder-validen goed toegankelijk en begaanbaar zijn. STREEKACTIVITEITEN BAARLAND Dorpshuis The Cameroni an, 19.30 uur: Jubileumconcert door mu ziekvereniging Prinses Juliana; BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming: 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; 't Beest, 20.30 uur: Theater Huis aan de Werf speelt 'Warme broodjes'; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; Soosgebouw aan de Boomdijk, 19.00 uur: Discoavond; HEINKENSZAND Gebouw van de Scou ting aan 't Dijkje, 9.00-11.30 uur: Kinder- kledingbeurs; 's-HEERENHOEK De Jeugdhoeve, 10,45 uur: Viering 25 jaar Peuterspeelzaal Dreumesland; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.30-17.00 uur: Biljarten en kaarten voor ouderen; Tent op het Fruithof, 19.30 uur: Muziek festival door muziekvereniging Ons Ge noegen ter ere van haar 95-jarig jubile um; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Biljartclubsenioren; 14.00 uur: Opening van het Alzheimercafé; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal: KWADENDAMME - Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek: Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00- 17.00 uur: Wandeltuinen met Orangerie- planten en waterpartijen geopend voor publiek; SCHORE - Centrum van het Dorp, 10.00 uur Opening 20e Schoorse herfstmarkt met oa rommelmarkt, braderie, kinder vrijmarkt, springkussen; Dorpshuis, 21.00-01.00 Dansavond mmv Trio 'The Moon'; SINT-MAARTENSDIJK - MFC Scaldis Na turalis, Kastelijnsweg 18, 11.00-16.00 uur: Doorlopende tentoonstelling We deropbouw na de Watersnoodramp 1 fe bruari 1953; THOLEN Energieweg 17, 09.00-12.00 uur. Kleding- en speelgoedbeurs; Stoofstraat 8, 20.00-22.00 uur: Borstvoe dinginformatieavond; VLAKE Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00 13.00 uur: Weekmarkt; Zorgcentrum Vredelust, 10.00 uur: Ope ning van het Internet Café; Prinses Beatrixhaven, 11.00 uur en 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oostei schelde_..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31