Brand legt Katse loods in de as okmenu Mok voor inwoners Goese Polder bin uit 11 Te Veldhuis voorzitter Platform Bevelanden Munitie-opruiming op golfbaan volgend jaar -:§ m w 4 i n9n hmeente houdt vast aan 22 verdiepingen tellend gebouw [HOUD UW CHOLESTEROL 1JLPEIL ME €1,50 Netjes thuis Ivers zeeuwse almanak |p BEVELANDEN/THOLEN J 1' vrijdag 19 september 2003 Relatienetwerk Kooravond in Grote Kerk Goes Hieuw van Conimex: u/oKmenV VITALIS HH88iSii i Ten toonstelling Kapelse bomen de Jonge Hoek van Dijke easy living modern living Louis Hemelaar BANG OLUFSEN Loewe Palladio buitenmeubelen van der Poel home textiel WEINIG CALORIEËN PZC >*c' iocs wijst bezwaren woontoren af i,Rolf Bosboom ES De gemeente Goes ïjtvast aan de bouw van een «toren van 22 verdiepingen Stationspark. De bezwa- üe daartegen waren inge- worden van de hand ge- al zeventig particulieren ■neen identieke reactie in- IX,I jaidindeinspraakprocedu- iond het bestemmingsplan rhet gebied. Zij vinden de divan zo'n hoge toren op die dS volstrekt onvoldoende lerbouwd. De vrees bestaat er meer van dergelijke to ri in het landschap verschij- Ook vanuit de provincie i gevraagd het idee van een egteaccent' in een breder band te plaatsen, gemeentebestuur erkent iewoontoren 'duidelijk van rjjj ied' zal zijn op het beeld van es, net zoals de kerktorens, fatertoren en de televisieto- un stempel op stad druk- „De gemeente heeft het udpunt dat ook door de hui egeneratie, met de nodige jmldigheid, incidenteel aan ierde dimensie van de stad worden gebouwd", schrijft k haar reactie op de in- aak. woontoren moet het Sta- sspark vanuit de wijde om- imarkeren, zodat het beeld staat 'dat het daar te doen is' is de gemeente. Het land- ap wordt er volgens haar niet aangetast. Mede doordat jen smalle toren wordt, is er sprake van 'wandvor- „In het algemeen beves- i «incidentele torens juist de "dsheid van het landschap." plannen voor het Stations- ik zijn ook geen aanzet tot lere 'torenbouw' in Goes, groep van zeventig bezwaar- ;ers heeft gesteld dat 'een stantieel van de Goese be ing' afwijzend staat tegen- de bouw van een dergelijke ntoren. Het gemeentebe- antwoordt dat de in spraakprocedure dat in elk ge val niet heeft uitgewezen en dat er ook verder 'geen signalen be kend' zijn dat een meerderheid het plan afwijst. De woontoren is onderdeel van de tweede fase van het Stations park, het kantorengebied ten zuiden van het NS-station. Het bestemmingsplan voorziet in de bouw van 20.000 vierkante me ter kantoorruimte in het gebied tussen de Van Hertumweg en het bestaande Stationspark. Bij het voetgangerstunneltje onder het station komt een groot plein met behalve de woontoren winkel tjes, horeca en haltes voor onder meer streekbussen. In de toren en op een tweede locatie in het gebied komen in totaal tachtig appartementen, mogelijk deels in de huursector. Tijdens de inspraakronde zijn ook vraagtekens gezet bij de vraag naar kantoorruimte, die door de gestagneerde economie dalende zou zijn. Het gemeente bestuur verwacht echter dat de invloed daarvan in Goes 'slechts beperkt voelbaar' zal zijn. Ook gezien de 'regionale positie' van de stad zou de voorziene kan toorruimte de komende jaren zeker nodig zijn. >nze De loods van straalbedrijf Dewicon aan de Veerhaven in Kats ging gisteren gedeeltelijk in vlammen op. door Carla van de Merbel KATS - Een grote uitslaande brand heeft gistermiddag een loods van straalbedrijf Dewicon aan de Veerhaven in Kats ver woest. De brand ontstond rond drie uur. Twee werknemers waren op dat moment in de loods bezig, de andere personeelsleden zaten aan de koffie. In de afgebrande werkplaats werden straal- en conserveringswerkzaamheden uitgevoerd. „Daarbij wordt staal schoongemaakt en voor zien van een verflaag", aldus ei genaar H. de Winter van De wicon. Hoe de brand precies is ontstaan, is nog niet bekend. De Winter: „Volgens de eerste be richten zat de vuurhaard in de afzuiger." Werknemers probeerden eerst zelf de brand te blussen, maar moesten al snel de brandweer inschakelen. De korpsen van Noord-Beveland waren met in totaal vier tankautospuiten aanwezig. Vanuit Goes werd een hoogwerker ingeschakeld om de brand vanaf boven beter te kunnen bestrijden. Rond kwart over vier werd het sein brand meester gegeven. Een aangrenzende loods met daarin flessen acethyleen moest worden natgehouden in ver band met ontploffingsgevaar. Bij de brand zijn geen gevaar lijke stoffen vrijgekomen en raakte niemand gewond. Wel foto Mechteld Jansen hadden vier brandweerlieden die bluswerkzaamheden uit voerden in de loods, last van de hitte binnen. Zij moesten door de GGD worden gehol pen. De verfspuiterij is door de brand geheel verloren gegaan. De constructiewerkplaats liep water- en roetschade op, maar bleef gespaard. door Rolf Bosboom GOES - J. te Veldhuis uit Mid delburg, voormalig lid van de Tweede Kamer voor de VVD, is definitief benoemd tot voorzit ter van het Bestuurlijk Platform De Bevelanden. Hij was al lan ger in beeld als opvolger van D. Luteijn. Het samenwerkingsverband van de vijf Bevelandse gemeen ten stond sinds de oprichting, drie jaar geleden, onder leiding van Luteijn. Vanwege de benoe ming van de oud-senator tot be stuursvoorzitter van energiebe drijf Delta was het platform gedwongen om te zien naar een andere voorzitter. Het streven was een onafhanke- lijke voorzitter te vinden, met ruime bestuurlijke ervaring. Te Veldhuis (56) werd al snel ge noemd als geschikte kandidaat. Hij nam begin dit jaar afscheid van de Tweede Kamer, waarin hij sinds 1982 zitting had. Eer der was hij werkzaam bij ge meente, waterschap en provin cie en bekleedde en bekleedt hij een groot aantal bestuurlijke functies. „Hij beschikt over een enorm relatienetwerk", verklaart de Noord-Bevelandse burgemees ter C. van Liere namens het platform de keuze voor Te Veld huis. „Dat is van groot belang voor het lobbywerkvooral in de richting van de provincie. Ver der heeft meegespeeld dat hij geen directe binding met de re gio heeft." Dat de feitelijke aanstelling lang op zich liet wachten heeft deels te maken met de vakantie periode. De belangrijkste reden was echter dat Te Veldhuis hel derheid verlangde over de rol die het platform van hem ver langt. Dat is ook van belang voor het verwachte tijdsbeslag en de financiële vergoeding die bij functie hoort. Het platform ging uit van dezelfde beloning die Luteijn ontving: 7500 euro per jaar. Uiteindelijk is gekozen voor een terughoudende rol, tegen een ongewijzigde vergoeding. „Het is een profiel waarbij de voor zitter vooral een interne coördi nator is, een soort technisch voorzitter, die indien nodig knopen kan doorhakken", zegt Te Veldhuis zelf. Het zijn vooral de leden van het platform, burgemeesters en wethouders van de betrokken gemeenten, die naar buiten tre den. Alleen als er namens alle vijf gemeenten wordt gespro ken, kan de nieuwe voorzitter worden ingeschakeld. „Ik ga me dus ook niet bemoeien met ont wikkelingen die zich bijvoor beeld tussen twee gemeenten voordoen", zegt hij, doelend op de recente, inmiddels bijgelegde ruzie van Goes en Reimerswaal over afspraken die rond de Wes- terschelde Container Terminal zijn gemaakt. Als Kamerlid maakte Te Veld huis zich onder meer sterk voor de samenwerking tussen Vlis- singen en Middelburg in een stadsgewest. „Die kansen zijn helaas onvoldoende benut", blikt hij terug. Op de Bevelan den verwacht hij meer resulta ten. Momenteel worden voorbe reidingen getroffen voor het opstelling van een regiovisie op het gebied van wonen, werken en recreëren. „Dat zal wel een zware kluif worden. Het vergt van gemeenten dat ze over hun eigen grenzen kijken. Het is een uitdaging om aan zoiets mee te werken." GOES - In de Grote of Maria Magdalenakerk is 20 september een koor- en samenzangavond. De koren die meedoen zijn het koor Vox Jubilans uit Waddinx- veen onder leiding van Pieter Stolk en het koor Asaf uit Goes onder leiding van Koos van der Slikke. Organist Jan Mulder be speelt het orgel. De opbrengst van de samenzangcollecte van deze avond is voor de exploita tie van een technische school in het Afrikaanse Burkina Faso. De aanvang is om 19.30 uur. Advertentie protste geheim van de Oosterse keuken is algemeen bekend: iperlioe lekkerder. En hoe gezonder natuur fcl de introductie van Wokmenu wordt vers Oosters eten makkelijker dan ooit. Jttn complete maaltijd voor 1 per dis je alleen nog even moet wokken. 5 minuten zet je een heerlijke 'Ske Oosterse maaltijd op tafel. jkhvilt verschillende Wokmenu's: s, Indonesisch, Chinees of Japans. Jj «staat uit verse groenten, vlees, saus JT: lsist:allemaal apart verpakt waardoor kwaliteit optimaal zijn. Conimex Wokmenu voldoet de eisen voor een goede maaltijd, ik en gezondheid Twee meisjes tonen de mokken met de afbeelding van een feniks die in de Goese Polder worden uitgedeeld. foto Mechteld Jansen j/Êfo FiSP Sb". No NB CHOLESTERÖL irk.it KASSAKORTING* I Jij Kruidvat, Trekpleister, DA, Stip, Uw Eigen Drogist, en ABC. Actie loopt t/m 31 oktober 2003. door Rolf Bosboom GOES - Alle huishoudens in de Goese Polder ontvangen dezer dagen een mok. Daarop staat een afbeelding van een feniks, het fabeldier dat verbrandde maar verjongd uit zijn as her- KAPELLE - Het fruitteeltmu seum in Kapelle houdt vanaf 26 september een fototentoon stelling van sier- en laanbo men. De tentoonstelling 'Boomtop pers' bevat foto's van Kapelse bomen in de winter en zomer van fotografe Christa Breure. Ook is er een fietsroute uitgezet langs de boomtoppers en boom gaarden. Het museum aan de Biezelingseweg 10 is geopend van woensdag tot en met zater dag van 13.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling duurt nog tot 21 februari. rees. Het gaat om een initiatief van de werkgroep die het jaar lijkse wijkfeest organiseert. Zij wil daarmee, na de grote brand in de nieuwjaarsnacht, het be gin van de wederopbouw mar keren. Tijdens de jongste jaarwisse ling gingen het wijkgebouw De Spinne en de basisscholen 't Noorderlicht en deHoltkamp- school volledig in vlammen op, waardoor de Goese Polder ern stig werd gedupeerd. In de maanden nadien is veel werk verzet om alle betrokkenen tij delijk onderdak in de nabije omgeving te bieden. De komen de tijd wordt nagedacht over definitieve nieuwbouw. Vrijdag 26 en zaterdag 27 sep tember wordt het jaarlijkse wijkfeest gehouden. De organi serende werkgroep ziet het feest als een 'keerpunt van brand op weg naar nieuw'. In dat verband worden huis aan huis de feniks mokken verspreid, als attentie aan alle inwoners en vrijwilli gers die hebben geholpen na de brand. Het gaat in totaal om 2670 bekers. Gisteravond werd daarmee een begin ge maakt. Het wijkfeest begint vrijdag om 20.00 uur met een optreden van het Goese barbershopkoor The Gaggling Ganders Gang in de Erasmusflat. Op zaterdag is het feest vanaf 11.00 uur in en rond om een feesttent op De Spinne. Er zijn allerlei kinderactivitei ten (waaronder twee optredens van clown Frenkel), workshops voor jongeren en optredens van onder anderen DJ Bonanza (18.00 uur), de ska- en reggae- band Tapharheejl (19.30 uur) en Not James Dean (21.00 uur). Burgemeester D. van der Zaag verricht om 14.00 uur de officië le opening. Het gemeentebestuur van Goes heeft deze week besloten 10.000 euro uit te trekken voor een tij delijk kunstwerk op de plaats waar de scholen en het wijkge bouw hebben gestaan, zodat deze een wat minder desolate aanblik biedt. Het kunstenaars platform Trechter 5 gaat daar in overleg met de omwonenden voor zorgen. Advertentie Fldris van Bommel Redwood Noble blue door Nona Vette GOES - De munitie die deze zo mer werd gevonden op het golf terrein van de Goese Golf wordt in januari verder onderzocht en opgeruimd. Tijdens de ruiming wordt een deel van het terrein afgezet, maar de Goese Golf blijft gewoon open. De gemeente is aansprakelijk voor de kosten van een explosie- venruiming. Ze heeft de bedrij ven Saricon en Leemans ge vraagd offertes in te dienen. Het bedrijf met de laagste offerte kan in januari beginnen met de ruiming. De vondst werd gedaan in juni, bij een slootje achter de golf baandoor medewerkers van de onderhoudsdienst. Zij vonden onder meer patronen en grana ten uit de Tweede Wereldoorlog. De explosieven werden destijds niet meteen geruimd omdat er volgens de Explosieven Oprui mingsdienst (EOD) geen sprake was van een bedreigende situa tie. Omdat de explosieven op grondwaterniveau liggen, zijn ze nat en dus in principe onscha delijk. Bovendien zou een (gedeeltelijke) sluiting van de golfbaan in de drukke zomerpe riode de Goese Golf veel geld kosten. Wel werd het gebied rondom de vondst afgezet. De EOD vermoedt dat er sprake is van een plaats waar verzamelde munitie uit de Tweede Wereld oorlog tot onploffing is ge bracht. In de omgeving van het Goese Meer zijn al vaker oude wapens gevonden. De Goese Golf berichtte destijds wel aan haar leden over de vondst, maar besloot er verder geen rucht baarheid aan te geven. Direc teur van de Goese Golf G. Rut- jes: „Mede op aanraden van de EOD hebben we de publiciteit niet gezocht. Sommige mensen schijnen zo nieuwsgierig te wor den dat ze bijvoorbeeld op on derzoek uitgaan. Bovendien vohden wij het geen goed idee om mensen onnodig ongerust te maken." Tijdens de ruiming wordt een groter stuk grond afgezet. Maar volgens Rutjes kan de Goese Golf gewoon open blijven. Advertentie Genieten komt van Binnenuit: een uniek nieuw woonconcept in Heinkenszand. Schouwersweg 7: I pal naast de A58. I www.binnenuit.nl vandereepe SCH0ENH00E I Papegaaistraat B Gdes www.vandereepe.nl Deze gaat over twee Middel burgse tantes, ver boven de tachtig, maar nog bijzonder vitaal. Toen de een de ander vertelde last van muizen te hebben, bleek dat een her kenbaar probleem. Beiden schaften een muizenval aan. Die van de één bleek weinig succesvol. Geen muis liet zich verschalken. Maar de ander, tante Rie, had in vijf tien dagen tijd vijftien keer beet. Elke ochtend had haar man de vangst, in een doosje ver pakt, over het bruggetje naar de overkant van de straat ge bracht. Daar werd het beestje dan weer losgelaten. Muizen. Lastig hoor. Maar aan de andere kant, hij vond het leuke, zelfs schrandere beestjes. Zo schrander, dat een don- kerbuin vermoeden rees: het zou wel eens kunnen dat in Middelburg één muis rondloopt, weldoorvoed, en met een sterk verhaal. „Lek ker kaasboetiekje gevon den. En elke dag opnieuw brengen ze me weer netjes thuis..." •O 'ioup ht-èfi K-U riit-uw. C - if; i ';<>up Helder foJachtige, heldere bouillon in vijf heerlijke smaken. En het goede nieuws is dat ••RSoup Helder slechts 3 tot 6 kilocalorieën* bevat. Ideaal dus voor mensen die ook wen op hun figuur willen letten! Cup-a-Soup Helder is verkrijgbaar in de volgende r^en: Tuinkruiden, Kruidige kip, Paddestoelen, Runderbouillon met bieslook en ^sterse bouillon met peultjes. U kunt Cup-a-Soup Helder vanaf 1 september vinden in ^supermarkt. Cup-a-Soup Helder, heel veel smaak, heel weinig calorieën. *per ioomi. Vi#r uur Cup-a-Soup, dat zouden meer mensen moeten doen. Wi/kfeeit Joese polder 1003 Wijk fee U Goese poW 200

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29