bin ri9n uit Brand verwoest loods verfspuiterij in Kats Scholieren versieren bouwschutting Munitie op golfbaan blijft nog even liggen 11 menu I HOUD UW CHC OP PEIL MET. Walrave wordt nieuwe wethouder Vlissingen Netjes thuis \}/[onumentaal pand in Middelburg krijgt cult MBÈIÉÊÈÊÊIÉF** zeeuwse almanak vrijdag 19 september 2003 leze van de reepe Nieuwe inrit beperkt herrie appelschilbedrijf Bonte mengeling Schone kwasten Vertrek Hieuw van Conime% U/okrnf;nt/ VEEL SMAAK i WEINIG CALORIEËN zc J WALCHEREN Kloveniersdoelen centrum debat rNaclia Berkelder lUDDELBURG - De Klove- liersdoelen in Middelburg wor- alleen onder strikte voor taarden verhuurd aan de joosevelt Academy. De ge- aeente, eigenaar van het pand, til dat de Kloveniersdoelen ioegankelijk blijven voor alle tliddelburgers. De Roosevelt icademy zelf wil dat het ge- jouw gebruikt wordt als poli- aek-cultureel centrum. 3eRoosevelt Academy heeft tot januari de tijd om de plannen jet de Kloveniersdoelen uit te terken. „Ik heb een aantal [oorwaarden geformuleerd taaraan ze moeten voldoen", (gt wethouder A. van 't West- linde. jiet is een monument, daar »eten ze voorzichtig mee om- verder moet er rekening Advertentie Flbris van Bommel Redwood Noble blue Giorgio )EN HAAG - De uitbreiding an appelschil- en verwer- angsbedrijf C. Pattenier in Irijpskerke leidt niet tot meer Wij nrrie. De nieuwe inrit van het bedrijf zorgt juist voor minder jeluidsoverlast van vrachtwa- jens dan oude. Dat zei de ge meentewoordvoerder van Veere gisteren bij de Raad van State. neus reik- lutir- lie behandelde voor de tweede "I teerdit jaar de bezwaren van de luren van Pattenier tegen de lieuwe inrit en de uitbreiding het bedrijf. De nieuwe inrit lom het nieuwe bedrijf aan Ie Ravesteinweg heen en loopt #k op enige afstand langs de ichterzijde van de woningen wide Garijp. De omwonenden ffiderwie E, van As en M. Dae- »n vrezen dat Patteniers plan- «en tot meer herrie zullen lei- len. Staatsraad Mouton, die de mak behandelde, bekeek tij- Jffls de zitting de kaart waarop 'e situatietekening van het be- Injf stond. Hij stelde vragen iverop de weg en inrit remmen- 'evrachtwagens, dat volgens de mwonenden een probleem kan wrden. Maar de gemeente- wordvoerder zei dat de nieuwe "rit niet tot meer onaanvaard- lareremgeluiden zal leiden, ferigens heeft de Raad van >tate begin dit jaar geen reden 'Kien om de milieuvergunning «tdeze rechtszaak buiten wer- te stellen. De definitieve i'spraak volgt over enkele we- iffl. Dan wordt duidelijk of attenier zijn gang kan gaan. Advertentie "e Jonge Hoek van Dijke easy living modern living buis Hemelaar BANG OLUFSEN Loewe blladio buitenmeubelen van öer Poel home textiel Gnnieten komt van Binnenuit: een uniek nieuw woonconcept ^Heinkenszand. worden gehouden met de omge ving en de medehuurders." De schietvereniging huurt bijvoor beeld een gedeelte van een ge bouw. „De ingrepen die ze er kunnen doen, zijn minimaal." De nieuwe bestemming van de Kloveniersdoelen moet boven dien goedgekeurd worden door de gemeenteraad. De belangrijkste voorwaarde voor verhuur van het monu mentale pand aan Achter de Houttuinen is dat het toeganke lijk blijft voor alle Middelbur gers. „Dat past goed bij de idee- en van de Roosevelt Academy", zegt Van 't Westeinde. „We slaan twee vliegen in één klap als het een voorziening voor studenten wordt en als het gebouw tegelijk open staat voor de Middelburg se bevolking. Het zou bijvoor beeld hartstikke leuk zijn om als Middelburger debatten bij te wonen." door Carla van de Merbel KATS - Een grote uitslaande brand heeft gistermiddag een loods van straalbedrijf Dewicon aan de Veerhaven in Kats ver woest. De brand ontstond rond drie uur. Twee werknemers waren op dat moment in de loods bezig, de andere personeelsleden zaten aan de koffie. In de afgebrande werkplaats werden straal- en conserveringswerkzaamheden uitgevoerd. „Daarbij wordt staal schoonge maakt en voorzien van een verf laag" aldus eigenaar H. de Win ter van Dewicon. Hoe de brand precies is ontstaan, is nog niet bekend. De Winter: „Volgens de eerste berichten zat de vuur haard in de afzuiger." Werknemers probeerden eerst zelf de brand te blussen, maar moesten al snel de brandweer inschakelen. De korpsen van Noord-Beveland waren met in totaal vier tankautospuiten aanwezig. Vanuit Goes werd een hoogwer ker ingeschakeld om de brand vanaf boven beter te kunnen bestrijden. Rond kwart over vier werd het sein brand meester gegeven. Een aangrenzende loods met daarin flessen acethyleen moest worden natgehouden in ver band met ontploffingsgevaar. Bij de brand zijn geen gevaarlij ke stoffen vrijgekomen en raak te niemand gewond. Wel had den vier brandweerlieden die bluswerkzaamheden uitvoer den in de loods, last van de hitte binnen. Zij moesten door de GGD worden geholpen. De verfspuiterij is door de brand geheel verloren gegaan. De constructiewerkplaats is ge spaard gebleven, maar liep wa ter- en roetschade op. De Roosevelt Academy mag de Kloveniersdoelen huren als het pand toegankelijk blijft voor alle Middelburgers, foto Lex de Meester s c h 0 e n m 0 0 e i Papegaaistraat B Goes www.vandereepe.nl door Jan van Ommen Op de schutting komen 26 verschillende winkels te staan. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De 320 leerlin gen van de Louise de Coligny- school uit Vlissingen zijn gisteren begonnen met het be schilderen van de houten bouw schutting rond het nieuw te bouwen winkelcentrum in Paauwenburg. Vandaag wordt het schilderen voortgezet. Een paar weken geleden is be gonnen met de bouw van het nieuwe winkelcentrum tussen de Paauwenburgweg en de De Meesterstraat. Voor de bouwput, aan de kant van de Paauwenburgweg, is een hou ten schutting geplaatst. Het aannemingsbedrijf Fraanje heeft de naastgelegen basis school ingeschakeld om iets aan de saaie schutting te doen. Alle kinderen van de school hebben een tekening gemaakt met als onderwerp 'winkel'. Uit elke groep zijn twee teke ningen geselecteerd die uitver groot op de schutting worden nageschilderd. Uiteindelijk komt er een bonte mengeling van 26 fantasiewinkels. Don derdagochtend hebben 42 leer lingen uit de groepen 5 tot en met 8 de grote lijnen van de ge selecteerde tekeningen op de schutting gezet. Daarna moch ten alle leerlingen van de school om beurten de tekeningen in kleuren. Donderdagmiddag is het de beurt aan de kinderen van door Nona Vette GOES - De munitie die deze zomer werd gevonden op het golfterrein van de Goese Golf wordt in januari verder onderzocht en opgeruimd. Tijdens de ruiming wordt een deel van het terrein afgezet, maar de Goese Golf blijft gewoon open. De gemeente is aansprakelijk voor de kos ten van een explosievenruiming. Ze heeft de bedrijven Saricon en Leemans ge vraagd offertes in te dienen. Het bedrijf met de laagste offerte kan in januari be ginnen met de ruiming. De vondst werd gedaan in juni, bij een slootje achter de golfbaan, zo'n 200 meter in het verlengde van de Kreekslagweg. Medewerkers van de onderhoudsdienst waren bezig met het omwoelen van de grond langs de kant van het water. Daar vonden zij onder meer patronen en grana ten uit de Tweede Wereldoorlog. De explosieven werden destijds niet me teen geruimd omdat er volgens de Explo sieven Opruimingsdienst (EOD) geen sprake was van een bedreigende situatie. Omdat de explosieven op grondwaterni veau liggen, zijn ze nat en dus in principe onschadelijk. Bovendien zou een (gedeel telijke) sluiting van de golfbaan in de drukke zomerperiode de Goese Golf veel geld kosten. Wel werd het gebied rondom de vondst afgezet. De EOD vermoedt dat er sprake is van een plaats waar verzamel de munitie uit de Tweede Wereldoorlog tot onploffing is gebracht. In de omgeving van het Goese Meer zijn al vaker oude wa pens gevonden, veelal door boeren uit de Wilhelminapolder. De Goese Golf berichtte destijds wel aan haar leden over de vondst, maar besloot om er verder geen ruchtbaarheid aan te geven. Directeur van de Goese Golf G. Rutjes: „Mede op aanraden van de EOD hebben we de publiciteit niet opgezocht. Sommige mensen schijnen zo nieuwsgie rig te worden dat ze bijvoorbeeld op on derzoek uitgaan. Bovendien vonden wij het geen goed idee om mensen onnodig ongerust te maken." Tijdens de ruiming wordt een groter stuk grond (een straal van tweehonderd meter rond de vondst) afgezet. Maar volgens Rutj es zij n dan nog steeds 15 van de 18 ho les te bereiken en kan de Goese Golf ge woon open blijven. foto Lex de Meester groep 5. De 8-jarige Jordy van den Berg is druk in de weer met blauwe verf. Hij vindt het niet lastig om een tekening die een ander gemaakt heeft, na te ma ken. „Het gaat wel goed", zegt hij. „Maar iemand die samen met mij deze tekening inkleurt, heeft bruine verf gebruikt in plaats van blauw. Nu moet ik al les alsnog blauw zien te krijgen, maar het wordt allemaal een beetje groenig." Het liefste zou Jordy nog even verder gaan met verven. Maar de tijd zit er op. Elke groep mag een half uurtje schilderen. De gebruikte kwasten worden schoongespoeld in emmers wa ter zodat de volgende groep met schone kwasten aan de slag kan gaan. De 10-jarige Maarten van de Steeg uit groep 7 komt aanzet ten met enorme rollen keuken papier. Hij mag vandaag de hele dag assisteren en brengt daarom keukenrollen naar de kinderen die hun handen en de kwasten willen afdrogen. „Het is niet aan te slepen", zegt hij. Vandaag wordt er verder ge schilderd. Als de klus dan niet af komt, wordt ook maandag nog gewerkt aan het versieren van de schutting. En dat is ook precies de bedoe ling, zegt D. van den Bout van de Academy. „Iedereen heeft altijd het idee gehad dat het gebouw een men sa moest worden, maar dat is niet terecht. Het moet in de eer ste plaats een buitengewoon in teressante plek worden voor Middelburg. We denken aan een politiek-cultureel centrum waar ook de mogelijkheid is om een goed glas bier te drinken en een maaltijd te gebruiken." Het centrum moet vergelijkbaar worden met de Amsterdamse Balie. Pas in laatste instantie is het de bedoeling dat studenten het ge bouw als mensa gebruiken." De toekomstige studenten, die op basis van kost en inwoning aan de Academy studeren, kunnen ook op andere plaatsen in de stad eten. Daarvoor wordt sa mengewerkt met de lokale hore ca. De Kloveniersdoelen worden nu nog gebruikt door de Stichting Nieuwe Muziek. Die vertrekt naar de Grote Kerk in Veere. Van den Bout ziet nog wel een rol voor de stichting. Het is de be doeling dat er in het gebouw al lerlei culturele activiteiten plaatsvinden, een concert onder auspiciën van Nieuwe Muziek is één van de mogelijkheden. De Roosevelt Academy onderzoekt de komende tijd samen met de directie van de Drukkerij wat de mogelijkheden zijn van de ge wenste formule in de Klove niersdoelen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Elly Walrave- Troost is door de PvdA Vlissin gen aangewezen als de opvolger van Henk de Haas. De Haas legt 1 november zijn functie neer. Afdelingsvoorzitter R. de Jonge van de PvdA reageerde dat zo wel de partij als de afdeling unaniem voor Walrave hebben gekozen. „We kunnen ons geen betere opvolger voorstellen", verklaarde De Jonge. Walrave vindt het zelf nog te vroeg om te reageren. „Er zijn meer partijen die er iets over te zeggen hebben. Ook zijn er nog gesprekken gaande", zei ze. De Jonge zegt dat Walrave voorge dragen wordt omdat zij een 'gi gantische kennis' heeft van het Vlissingse gemeenteraadswerk. „Zij zet zich al jaren voor hon derd procent in voor Vlissin gen." In het duale systeem had de PvdA ook een kandidaat buiten Vlissingen naar voren kunnen schuiven. Wethouder C. de Keij- zer: „Dat hebben we niet over wogen. We hebben hier goede mensen. Een tijd geleden heb ben we met het oog op de vol gende verkiezingen een lijst ge maakt, met kandidaten voor het wethouderschap. Elly staat op de eerste plaats. Haar voor dracht komt alleen iets eerder." De Jonge zegt dat Walrave weet wat er leeft op straat. „Ze houdt rekening met de gevoelens van de straat. Ik zou het heel vreemd vinden als er partijen zijn die niet tevreden zijn met onze voordracht." Volgens de afdelingsvoorzitter wil Walrave - die momenteel werkzaam is bij de Zeeuwse welzijnsinstelling Scoop - Henk de Haas opvolgen. Als Walrave doorschuift moet haar plaats in de gemeenteraad worden opge vuld. De volgende in de rij is R. den Broeder. De Vlissingse coalitie bestaat uit PvdA, CDA en VVDIn de voordracht van de PvdA moeten ook de twee ande re collegevormende partijen zich kunnen vinden. Uit dit overleg volgt een voordracht aan het college van B en W. Op 30 oktober valt de beslissing in de gemeenteraadsvergadering. Walrave werd in april 1994 be ëdigd als raadslid. Zij werd di rect fractievoorzitter en zit mo menteel in haar derde termijn. Vóór '94 was zij enkele jaren af delingsvoorzitter van de PvdA Vlissingen. Cup-a-Soup heeft iets nieuws: Cup-a-Soup Helder. Een krachtige, heldere bouillon in vijf heerlijke smaken En het goede nieuws is dat Cup-a-Soup Helder slechts 3 tot 6 kilocalorieën* bevat. Ideaal dus voor mensen die ook na vieren op hun figuur willen letten! Cup-a-Soup Helder is verkrijgbaar in de volgende smaken; Tuinkruiden, Kruidige kip, Paddestoelen, Runderbouillon met bieslook en Oosterse bouillon met peultjes. U kunt Cup-a-Soup Helder vanaf 1 september vinden in de supermarkt. Cup-a-Soup Helder, heel veel smaak, heel weinig calorieën. *per ioomi. Vier uur Cup-a-Soup, dat zouden meer mensen moeten doen. Het grootste geheim van de Oosterse keuken is algemeen bekend hoe verser hoe lekkerder En hoe gezonder natuur lijk. Met de introductie van Wokmenu wordt vers en authentiek Oosters eten makkelijker dan ooit. Het is een complete maaltijd voor 1 per soon, die je alleen nog even moet wokken. Binnen 5 minuten zet je een heerlijke 1 authentieke Oosterse maaltijd op tafel. Er zijn vijf verschillende Wokmenu's: Thais, Indiaas, Indonesisch, Chinees of Japans. Elk Wokmenu bestaal uil verse groenten, vlees, saus en rijst: allemaal apart verpakt waardoor kwaliteit en smaak optimaal zijn. Conimex Wokmenu voldoet uitstekend aan de eisen voor een goede maaltijd: genieten, gemak en gezondheid 0e consumentenaeviesprljs is Euro Gommex Wokmenu is verkrijgbaar in de koeling van uw supermarkt Bij Kruidvat, Trekpleister, DA, Stip, Uw Eigen Drogist, DIO en ABC. Actie loopt t/m 31 oktober 2003 Deze gaat over twee Middel burgse tantes, ver boven de tachtig, maar nog bijzonder vitaal. Toen de een de ander vertelde last van muizen te hebben, bleek dat een herkenbaar probleem. Beiden schaften een muizenval aan. Die van de één bleek weinig succes vol. Geen muis liet zich verschal ken. Maar de ander, tante Rie, had in vijftien dagen tijd vijftien keer beet. Elke och tend had haar man de vangst, in een doosje verpakt, over het bruggetje naar de over kant van de straat gebracht. Daar werd het beestje dan weer losgelaten. Muizen. Lastig hoor. Maar aan de andere kant, hij vond het leuke, zelfs schrandere beestjes. Zo schrander, dat een don- kerbuin vermoeden rees: het zou wel eens kunnen dat in Middelburg één muis rond loopt, weldoorvoed, en met een sterk verhaal. Lekker kaasboetiekje gevonden. En elke dag opnieuw brengen ze me weer netjes thuis..." Advertentie unw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11