PZC P Vlissingse wethouder De Haas na 12 jaar weg t Integreren doe je samen Uitnodiging Open Nog geen duidelijkheid over geld rampenzender y Gemeente Terneuzen wil velden en kleedkamers voetbalverenigingen opknappen i00% winst is voor je club! r<^l GROTE CLUBACTIE voor €12,50 donderdag 18 september 2003 Schokkend Landelijk Havenarbeiders voeren actie Familieberichten zie ook pagina 18 gewoon: geld voor je club! Zondag 21 september 2003 0164-211495 Spectaculaire demonstraties GRATIS probeerlessen skiën, snowboarden en klimmen Ieder uur 5 minuten gratis sleeën Accommodatie clubs beneden peil door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De accommo daties van verschillende kleine voetbalclubs zijn beneden alle peil. Dit stelt wethouder J. Luijcks (sportzaken) van Ter- neuzen naar aanleiding van een inventarisatie van de wensen van de clubbesturen, die in op dracht van het college is samen gesteld. Burgemeester en wethouders willen de komende jaren in sa menspraak met de clubs staps gewijs de accommodaties mo derniseren. Ook is er aandacht voor uitbreiding van het aantal en opknappen van velden. Toen Luijcks dit voorjaar aan trad als wethouder lagen er di verse wensenpakketjes van clubs stof te vergaren. Voetbal vereniging Biervliet wilde zijn kleedkamers vernieuwen en de rest van de accommodatie mo derniseren, Sluiskil had soort gelijke wensen. Zaamslag wilde een nieuw veld, Spui ook en in Phillipine worstelde de plaatse lijke vereniging op gezette tij den met forse wateroverlast. De accommodaties van de clubs die in de lagere klassen spelen, vor men een schril contrast met die van de gemeentelijke toppers Hoek en Terneuzen. De oude gemeente stak in de sportparken van Hoek en het Zuidersportpark (Terneuzen en Terneuzense Boys) erg veel geld. Luijcks onderkende de wensen van de kleine clubs en liet zijn ambtenaren een inventarisatie maken van de wensen en stuur de ze tevens op onderzoek uit. ,,De bevindingen waren bijna schokkend. Sommige clubac commodaties passen niet meer in deze tijd, zijn echt aan moder nisering toe. De voorbije en ko mende weken wil ik met de clubbesturen overleg voeren om de wensen nog eens goed te be spreken. Inmiddels zijn ook nog verzoeken binnengekomen van Hoek en de clubs uit Axel. De strekking is mij nog niet be kend, daar zullen we later nog eens op ingaan. Ik wil nu een in vesteringslijst maken, de kosten van de gewenste investeringen laten doorrekenen en vervol gens de raad een voorstel doen om zaken stapsgewijs aan te pakken. Dat voorstel hoop ik in oktober klaar te hebben. De raad moet dan bepalen welke club het eerst geholpen wordt." Luijcks sluit uit dat alle clubs in één keer aan hun trekken ko men. „Dat kan nu eenmaal niet. De gezamenlijke wensen behel zen een uitgave van vele hon derdduizenden euro's. De finan ciële toestand van Terneuzen is echter van dien aard dat we voorzichtig met onze middelen om moeten gaan", aldus Luijcks. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse PvdA-wethouder Henk de Haas stapt op. Per 1 november legt hij zijn functie als dagelijks be stuurder van de gemeente neer. Naar eigen zeggen omdat hij niet kan aarden in het duale stelsel dat vorig jaar in de ge meentepolitiek is ingevoerd. In de gemeenteraad wordt zijn be sluit niet diep betreurd. „Dat is goed voor Henk de Haas en goed voor Vlissingen", zegt CDA- fractievoorzitter Conny Seijbel. De Haas (52) trad in 1991 aan als opvolger van Daan Bruinooge en moest een aantal projecten voorzetten die zijn voorganger in gang had gezet, zoals de ver dere nieuwbouw op de boule vard. Lastig daarbij was dat niet alle afspraken tussen de ge meente en de projectontwikke laar op papier stonden. Dat re sulteerde in 1993 in een tekort van 1,4 miljoen gulden op de aanvankelijke bouwplannen. De Haas moest het boetekleed aantrekken en de raad plechtig beloven dat hij in het vervolg eerder met informatie zou ko- Henk de Haas is trots op de bebouwing aan de boulevard, waar hij als wethouder voor verantwoordelijk was. foto Lex de Meester De belofte kwam hij maar in be perkte mate na, want in 1996 kreeg hij een standje omdat hij de raadscommissie voor sociale zaken onvoldoende op de hoog te had gehouden over het slechte functioneren van de gemeente lijke sociale dienst. „De betrok kenheid van de wethouder is al tijd zeer marginaal geweest", zei bij die gelegenheid het toen malige GroenLinks-raadslid CoosHuijsman. Dat verwijt klinkt in de reacties op het besluit van De Haas om op te stappen nog steeds door. Seijbel: „Als je niet meer in een opdracht gelooft, kun je beter vertrekken, want er worden prestaties verwacht in het be lang van de stad." Wim Hirdes (Lokale Partij Vlissingen): „Hij was de laatste maanden vaak afwezig. Het ging opvallen." Hirdes vindt dat De Haas beter meteen na de verkiezingen van vorig jaar maart had kunnen be sluiten niet terug te keren als wethouder: „Dat zou oprechter zijn geweest naar de kiezers toe. Hij had kunnen weten wat het duale stelsel inhoudt. Als je daar niet op kunt inspelen, ge tuigt dat niet van flexibiliteit." Voormalig RPCU-raadslid Cees van der Weele vond De Haas te laconiek. „Ik dacht wel eens: zet er nu eens je tanden in. Zet de mensen van wie Vlissingen iets kan verwachten toch wat stevi ger onder druk. Maar dat ligt waarschijnlijk niet in zijn aard." Ook in zijn eigen partij was De Haas niet onomstreden. De Vlissingse afdeling van de PvdA twijfelde eind 1997 of hij na de verkiezingen van 1998 wel weer zou moeten terugkeren als wethouder. De Vlissingse collegepartijen CDA, VVD en PvdA buigen zich over de opvolging van De Haas. De vertrekkende wethouder krijgt - als hij geen ander werk vindt - wachtgeld tot hij 65 jaar wordt. door Ron Magnée OOST-SOUBURG - Omroep Zeeland krijgt waarschijnlijk pas in oktober of november uit sluitsel of er voldoende geld is om volwaardig als calamitei tenzender te functioneren. Dat verklaarde directeur/hoofdre dacteur F. Feij gisteren tijdens een vergadering van het stich tingsbestuur van de omroep Binnenkort buigt de Tweede Kamer zich over een wettelijke regeling waarin wordt vastge legd dat de financiering van de regionale omroepen voortaan via de provincies loopt. Hoewel de wet op 1 januari moet ingaan, verwacht Feij niet eerder dan in oktober of november uitsluitsel. De nieuwe financieringsstruc tuur is belangrijk omdat on langs bleek dat de omroep niet over voldoende geld beschikt om de functie van rampenzen der naar behoren te kunnen ver vullen. De kosten, met name van personeel, zijn de laatste jaren alleen maar opgelopen. Het budget is onveranderd geble ven. Voor een calamiteitenfunc tie van de televisie bestaat hele maal geen budget. Overigens kampt niet alleen Omroep Zeeland met te weinig middelen. Het blijkt om een lan delijk probleem te gaan. Feij vreest dat de nieuwe wetgeving waar de Kamer nu op studeert, negatief zal uitpakken voor Zeeland. De gelden worden im mers naar grootte van de pro vincie verdeeld, waardoor Zuid-Holland, Noord-Brabant en Gelderland meer geld krijgen dan een provincie als Zeeland. Feij: „De laatste tijd heeft zich een aantal bijna-calamite| voorgedaan. De grote stro® storing op Schouwen-D% land, of de telefoonstoi Middelburg tijdens de jaarwj; seling. Dan verwacht het Xnr bliek wel dat Omroep Zeelaj als rampenzender fui^, neert." Smit Statenlid H. Smits van delp| U heeft inmiddels vragen geste) u aan het college van Gedepufe y de Staten. Smits benadruktli fet! haar vragen dat Zeeland eeur' «ie sicovolle provincie is. Daarop J het volgens de LPF extra kjti langrijk een volwaardige n penzender te hebben. :ei Sick Jk ioei feel2 l mor red: VLISSINGEN - Vlissingse venarbeiders protesteren gen tegen het voornemen vaui nt'êi Europese Unie het laden enlos- jeli sen van schepen vrij te geven. Ze vinden - en worden daaiitd gesteund door de international dit vakbonden - dat de positie va an goed opgeleide havenwerka nor dient te worden beschermd mti Daar is ook de veiligheid ini y havens mee gediend. Het protest heeft het karakta van een kantinebijeenkomst Verbrugge Zeeland Termisa De havenarbeiders worde toegesproken door directe; M. Verbrugge, voorzitter G.j Kok van Zeeland Seaports, Derijck van FNV Bondgenote en Europarlementariër J. t gerd-Quaak. Bij de Terneuzen vestiging van Verbrugge ena de Ovet-locaties in beidehavea staan dergelijke kantinebijea komsten op het programma. Uw woord is een lamp voor mijn voet en een licht op mijn pad. Psalm 119: 105 Verdrietig, maar dankbaar dat haar verder lijden be spaard is gebleven, geven wij u kennis van het plot- seling overlijden ypn onze dierbare moeder, zuster, schoonzuster en tante ABELDINA MARIA VAN VOSSEN-BOOGERT sinds 22 december 2002 weduwe van Dirk Jan Jacobus van Vossen 17 augustus 1913 f 16 september 2003 Jan en Riet van Vossen-de Keijzer Familie Boogert Familie Van Vossen Zierikzee, Arcus zorgcentra, locatie "Borrendamme", k. 213 Correspondentieadres: Vloedstraat 11 4321 AM Kerkwerve De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden D.V. zaterdag 20 september om 10.30 uur in de "Groene Zaal" van "Borrendamme", Schelde- straat 2 te Zierikzee. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Zierikzee, Omstreeks 11.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te con doleren in "Borrendamme". Liever geen bezoek aan huis - In vol vertrouwen op de Heere en Heiland is ontsla pen onze lieve, zorgzame vader, opa en overopa HUIBRECHT JAN DANKER sinds 29 augustus 1981 weduwnaar van Willemina Gijzel 27 oktober 1912 t 16 september 2003 's-Heer Hendrikskinderen: Kapelle: Yerseke: Wemeldinge: Yereseke: Roosendaal: Rilland: Goes: Goes: Wim en Adrie Willy en Frans Sien en Wies tin herinnering) Anny en Co Stoffel en Annie Tannie en Wim Piet (in herinnering) en Corry Ineke en Hans Hans en José Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Galjoenstraat 30, 4401 JH Yerseke. De rouwdienst wordt D.V. zaterdag 20 september om 10.00 uur gehouden in het verenigingsgebouw Molenlaan la te Yerseke. Aansluitend zal om 10.30 uur de begrafenis plaats vinden op de Algemene Begraafplaats te Yerseke. Vooraf is er in bovengenoemd gebouw vanaf 9.30 uur gelegenheid om afscheid te nemen. Na de begrafenis is aldaar gelegenheid tot condole ren. Geen bloemen. Mocht u door omstandigheden geen rouwbrief ont vangen hebben, dan verzoeken wij u deze adverten tie als zodanig te beschouwen. Het laatste levensblad is gevallen; het was goed samen te zijn. Bedroefd delen wij u mede dat, na een liefdevol en arbeidzaam leven, gesterkt met het Sacrament der Zieken van ons is heengegaan mijn lieve levensge zel, onze lieve zorgzame vader, schoonvader en opa LEON JOHANNES HAERS weduwnaar van Irma Leonie Roegiest levensgezel van Juliëne Pauline Segers-Wijne *4-8-1911 t 16-9-2003 Philippine Terneuzen Hoek: J. P. Segers-Wijne Philippine: Paul Haers Ria Haers-van den Broek Philippine: Walters Haers Elona Haers-van Voren Philippine: Oswald Haers Diana Haers-Laurijs Klein- en achterkleinkinderen Hoek, 17 september 2003. Irisstraat 36, 4542 EG De plechtige uitvaartdienst, waarbij wij u uitnodi gen, zal plaatshebben op zaterdag 20 september om 10.00 uur in de Heilige Maria Hemelvaartkerk te Philippine. Samenkomst aan bovengenoemde kerk. Er is gelegenheid om de familie te condoleren na af loop van de begrafenis op de RK-begraafplaats al daar. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Vluchtelingen zijn steeds vaker de nieuwe buren in onze straat, de nieuwe leden van onze (sport) club, nieuwe collega's. Overal in Nederland wo nen nu vluchtelingen die hier een nieuw leven opbouwen. Zij vormen een blijvend deel van on ze samenleving. Laten wij hen een echte kans geven en wederzijdse vooroordelen opruimen. Vluchtelingenwerk Nederland wil de integratie bevorderen en doet een beroep op alle Neder landers om daar ook zelf een steentje aan bij te dragen. Want integreren? Dat doe je samen. Wordt het langs elkaar heen leven of... sémen leven? Vluchtelingenwerk Nederland werkt al 25 jaar aan de integratie van vluchtelingen. In bijna elke gemeente is een VluchtelingenWerkgroep actief. Wij informeren u graag over de Vluchtelingen- Werkgroep in uw gemeente en over de (ontmoe- tings)activiteiten die zij organiseren. Kijk eens op www.vluchtelingenwerk.nl. Uw bijdrage aan integratie is broodnodig. Vraag informatiel Postbus 2894, 1000 CW Amsterdam Tel. 020 - 346 72 00 Een geest zo sterk als een beer Een lichaam uiteindelijk toch te teer Een inzet niet te evenaren Een wilskracht haast niet te bedaren Een vechtlust bijna niet te temmen Alleen iets bovenmenselijks kon dit leven remmen Dankbaar voor al zijn liefde en zorgen gedurende een lang leven, zijn wij nu verdrietig dat van ons is heengegaan mijn zorgzame man, onze lieve vader, grootvader en overgrootvader WILLEM F. VAN DER HOEK echtgenoot van Bonna Leunis Hekelingen 12-9-1910 Terneuzen m/s Vuurland: Terneuzen 17-9-2003 B. van der Hoek-Leunis E. M. van der Hoek Henri Bonita en Pascal Suan Helêne en Noël Magnus Matty Terneuzen: A. van der Hoek D. van der Hoek-Koster Adriënne en jean-Paul Naomi Tom William en Daniëlle Erica en Kurt Terneuzen: M. E. van der Hoek B. de Roode Angelina en Ronald Mascha Daphne Walter en Natasha Ashley Remco Martijn Terneuzen, 17 september 2003 Correspondentieadres: Churchilllaan 7 4532 JA Terneuzen De crematieplechtigheid, waarvoor u wordt uitge nodigd, zal worden gehouden op vrijdag 19 septem ber om 15.00 uur in crematorium "Terneuzen", Bel- lamystraat 28c. Gelegenheid tot condoleren na de crematieplechtig heid. Geen bezoek aan huis. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. 'k Heb vrede, wat ook mag komen, Jezus heeft mijn hand genomen, Hij leidt mij veilig voort, naar mijn eeuwig toevluchtsoord. Na een lang een welbesteed leven, is thans in Gods ontferming opgenomen, onze lieve zuster, schoon zuster en tante PIETERNELLA BOON 11 januari 1910 t 16 september 2003 Zij was van 1941 tot 1971 wijkverpleegkundige te Monnickendam e.o., en draagster van de Eremedail le in zilver, verbonden aan Oranje-Nassau. De laatste tweeënhalf jaar werd zij liefdevol ver zorgd in Zorgcentrum "Swerf-Rust" te Middelburg. Oost-Souburg: C. Boon-Marijs Middelburg: M. P. Boon Sint-Laurens: L. F. Boon C. P. Boon-de Troije neven en nichten Middelburg. 16 september 2003 Zorgcentrum "Swerf-Rust", kamer 312 Correspondentieadres: M. P. Boon Nieuwerkerckeplein 8, 4335 ES Middelburg De overledene is opgebaard in het mortuarium van "Swerf-Rust", alwaar geen bezoek. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehou den op zaterdag 20 september 2003 om 13.30 uur in de S.O.W. Opstandingskerk, Graaf Willemlaan 1 te Monnickendam. Voorganger is ds. M Lorier te Hazerswoude. Aansluitend zal om 14.30 uur de teraardebestelling plaatsvinden op de oude begraafplaats aan de Kloosterstraat te Monnickendam. Voor de dienst is vanaf 13.00 uur gelegenheid tot condoleren in de hal van voornoemde kerk. Geen bloemen. Als je ouder wordt en niet meer weet waar je bent. Als je mensen ziet, maar ze niet meer herkent. Als je toch blijft strijden om bij ons te leven, dan hopen wij dat je nu de rust is gegeven. Verdrietig maar met dank in het hart voor alles wat zij voor ons allen heeft betekend hebben wij af scheid moeten nemen van onze geliefde en zorgza me moeder en oma CATHARINA BOM sinds 4 maart 1950 weduwe van Nicolaas Hoogstrate 5 februari 1908 t 17 september 2003 Rien t en Dien t Cor en Annie (an t en Miep Wim en Tieneke kleinkinderen en achterkleinkinderen Zorgcentrum "De Wieken", k. 124 Correspondentieadres: C. Hoogstrate Stroeslaan 8, 1222 EG Hilversum De samenkomst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden maandag 22 september in het Dorpshuis, Pauwstraat 24a te Noordgouwe, aan vang 13.45 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats te Noordgouwe, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Dorpshuis. Zo ver, zo ver van mij vandaan al in een ander weten en toch, en toch heb ik je bij me diep in mij - meer dan ik je zeggen I ben je zo dichtbij Uit het diepst van ons hart willen wij u danken vooralle warmte en genegenheid die wij mochten ondervinden i de periode van ziekte en na het overlijden van mijn lift dierbare man, onze vader en opa CORNELIS VAN DER MAAS -Kees- In het bijzonder dank aan dr. Smits voor de liefdevolle - begeleiding, ds. Klein voor het leiden van de nisdienst en Mart van de Kreeke van Arensiü Uitvaartverzorging. Verder een woord van dank aan de Thuiszorg, de bura en de vriendinnen voor de ondersteuning. Helaas is het ons niet mogelijk u allen hiervoor persoor- lijk te bedanken. Het heeft ons diep getroffen. Marie van der Maas-Heijboet Kinderen en kleinkinderen luren September 2003 Leeuwenburg 1 4307 CA Oosterland loc ia; IGEWOON DOEN! A van 10.00 tot 17.00 uur BERGEN OP ZOOM Boek uw herfstcursus vóór of op de Open Dag en ontvang 5 euro korting:, Tegen inlevering van deze adver tentie een proefles van 17,50 Nieuw dit seizoen! Meer grip, beter glijden! Op alle banen vernieuwd kunst gras, de laatste ontwikkeling vanuit de U.S.A! campagne@vluchtelingenwerk.nl www.vluchtelingenwerk.nl Giro 123488 Vluchtelingenwerk Nederland Oude Wouwsebaan 14 - BERGEN OP ZOOM Tel. 0164 21 14 95 - E-mail: info@egoindoorski.n Kijk voor meer informatie op onze vernieuwde internetsite: WWW.egoindoorski.il

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 44