Nederland wacht een zware loting i Hiddink wordt directeur PSV Roy Makaay betaalt Bayern terug Sterfgeval verstoort Davis-Cupfeestje 21 ]rabanders krijgen in eerste ronde dreun van Monaco: 1-2 donderdag 18 september 2003 Champions League Geen schim kijkspel bij AEK-Deportivo Architect Catenaccio Ullrich kan naar Telekom Toch operatie voor Van de Leur Amoah buitenspel tot de winter KNWU bereikt een mijlpaal Ralf Schumacher tekent bij Juventus Status Seedorf zet zich af tegen Oranje ufi Jj ggonzeseortredactie jijiDe Uefa zal de loting ,r de beslissingswedstrijden ir deelname aan het Euro- kampioenschap voetbal eend jaar in Portugal niet [en. Dat liet de Europese utbaiunie gisteren weten via «website. Dat betekent dat al- le nummers twee uit de tien EK- kwalificatiepoules in één koeler komen bij de loting op 13 okto ber in Frankfurt. De Uefa ziet af van de overwe ging vijf landen op basis van de wereldranglijst te plaatsen. Door die beslissing kan Oranje in de play-offs gekoppeld wor den aan landen als Spanje, En geland of Turkije, Rusland of Ierland en België of Kroatië. De KNVB wees gisteren de in Nederland te spelen beslis singswedstrijd van het Neder lands elftal toe aan de Amster dam Arena. Het duel zal om 20.30 uur beginnen. De wed strijden (thuis en uit) staan ge programmeerd voor zaterdag 15 en woensdag 19 november. In de aanloop naar de play-offs speelt Oranje op 11 oktober in Eindho ven tegen Moldavië de laatste wedstrijd in groep 3. Door de nederlaag in Praag tegen Tsje chië (3-1) is Nederland veroor deeld tot de twee extra duels om door te dringen tot de eindronde van het EK. ANP ;pSV geeft regie weer uit handen n„-i,„on\A/QQrt Kool cv»ol \uorf in oor» rlrc»ailrr*lIr aohaact •7orm\juar>Vitier clnrrlia wfl? ppn val van Mnnarn-trflinpr Hii vprvino' Van Hpt Srhaaf door rmiit. uit. ppn vriip t.ran bard ar wrHenk van Weert KDHOVEN - Als een dronken liter op een lange, donkere reis tor Europa viel PSV gister- oud opnieuw op gruwelijke jjze van het paard. Met 1-2 mis in de Champions League iliezen van AS Monaco, een liddelmatige tegenstander, in seizoen dat eindelijk eens kroonjaar moet worden, ian het erger? lehoop was er, de afspraken in t elftal waren driedubbel be- tachtigd, maar de uitvoering as weer beneden alle peil. gel één in de Champions Lea- t luidt dat je thuiswedstrij- imoet winnen. Regel twee is tl je vooral de thuiswedstrijd «en de op de Europese voet- albeurs laagst genoteerde te- mstander moet winnen. PSV t het niet gebeuren en par- erde zichzelf daardoor nu al teen heel moeilijke uitgangs- tsitie. Als op 30 september ook uitwedstrijd tegen Deportivo i Coruna verloren gaat, is het alalweer erg diep. SVisde afgelopen jaren in Ne- tóand vaak onderwerp van teewarigheid geweest. Het radde club die wel landskam- ioenkon worden, maar altijd sde Champions League strui- tlde. Dat geschamper steekt de jndhovenaren. Dit jaar moest mee afgerekend worden, kaar in de eerste ronde liep PSV liegen een oplawaai aan. Het trlies was een nieuwe psycho tische dreun, die nog wel even al natrillen. Het was ook een ignaal aan de raad van com- dssarissendat er onvermijde- jkinspelers geïnvesteerd moet ruiden. Vooral PSV, maar ook iSMonaco zonken gisteravond -jr. "lympiakos 0 3 0 3 1 0 1 0 heel snel weg in een draaikolk van grove fouten, misverstan den en bijna-ongelukken. Het was tragisch wat de Nederland se landskampioen in die fase liet zien tegen de nummer twee van Frankrijk. Guus Hiddink heeft de afgelo pen maanden vrijwel dagelijks gehamerd op het voorkomen van fouten. In theorie is het kwartje gevallen in de PSV-se- lectie, maar in de praktijk ging PSV verder op het pad waarop het vorig jaar door Arsenal aan de schandpaal was genageld. Ook in het zevende jaar in de Champions League lijkt PSV de Europese proef maar niet te kunnen doorstaan. Onrustig, gehaast, zenuwachtig, slordig, PSV was het allemaal in de eer ste helft. De ene fout versterkte de andere. Zo ontstond een ket tingreactie van missers. De Fransen speelden het spelletje niet mooi, maar wel handig. Mo naco dekte Mark van Bommel af, maar liet Remco van der Schaaf zo vrij als een vogeltje op het middenveld. De Brabander kwam niet in een defensieve rol tegenover de Franse spelmaker Giuly te staan - hij speelde als schaduw spits - zoals PSV verwacht had, maar in de open ruimte. Zo kwam de regie automatisch te liggen bij de PSV'er die die kunst juist niet verstaat. Het was een val van Monaco-trainer Deschamps die Hiddink niet had voorzien. De enkele mogelijkheden die de Eindhovenaren kregen bleven onbenut. Met name Arjen Rob ben - geen schim van de dribbe laar in vorm - bleef in gebreke. Dat de openingstreffer aan de andere kant viel was logisch. Dat er een fout van PSV aan ten grondslag lag ook. Bouma en Waterreus grepen in de 31e mi nuut volledig mis op een voor zet, waarna Morientes zijn eer ste doelpunt voor Monaco maakte: 0-1. Hiddink greep tij dens de rust in Hij verving Van der Schaaf door Vennegoor of Hesselink. Park kwam naast Van Bommel te staan om het evenwicht in die li nie te herstellen. 'Operatie op portunisme' was daarmee een feit. De Franse verdediging, sterk in de lucht, houdt wel van zo'n spelletje. Na de 0-2 zelfs nog meer. Opnieuw ging er iets fout. Park verloor in de 56e mi nuut knullig de bal, die in de volgende scène plotseling voor Waterreus neerdwarrelde. Cissé had hem voor intikken. Knock-out ging PSV er niet van. Op basis van strijdlust herover de de ploeg terrein en werd de tegentreffer afgedwongen. Bou ma schoot de bal in de 65e mi nuut uit een vrije trap hard ach ter doelman Roma. Invaller De Jong had in de 90e minuut de ge lijkmaker op zijn schoen, maar de bal plofte naast het doel neer. PSV-Monaco 1-2 (0-1): 31. Morien tes 0-1, 56. Cissé 0-2, 65. Bouma 1-2. Scheidsrechter: Bennet (Eng). Gele kaart: Van der Schaaf, Park (PSV), Rodriguez, Cissé, Rothen, Plasil (Monaco). Aantal toeschouwers: 26.000. PSV: Waterreus; Colin, Ooijer, Bou ma en Lee; Rommedahl, Van Bom mel, Van der Schaaf (46. Vennegoor of Hesselink) en Robben (84. De Jong Kezman en Park. Monaco: Roma; Givet, Squillaci, Rodriguez en Evra; Cissé (72. Pla sil), Zikos, Bernardi en Rothen (89. Prso); Giuly en Morientes. GPD A: Bayern München (Dui)-Celtic Wil 2-1 (0-0). 57. Thompson 0-1, 73. Uisy 11, 86. Makaay 2-1. Scheids- riler: De Santis (Ital. Gele kaart: Sutton Wc). IfonlFral-Anderlecht (Bel) 1-0 (1-0). 26. irinho 1-0 IstrafschopScheidsrech te Somes Costa (Por). Gele kaart: Gou ty ILyon), Zitka, Zevlakov, Deschacht Merlecht). fayernM. 1 1 0 0 3 2-1 lp 1 1 0 0 3 1-0 Mc 10 0 10 1-2 Merlecht 1 0 0 1 0 0-1 'oole B: Arsenal (Eng)-lnternazionale lal 0-310-3). 22. Cruz 0-1, 24. Van der OerieO-2,41. Martins 0 3. Scheidsrech- kMejuto Gonzalez (Spa). •ynamo Kiev (Oek)-Lokomotiv Moskou Sus) 2-0 (0-0)83. Rincón 1-0, 90. Rincón '0- Scheidsrechter: Frojdfeldt (Zwe). ttteart: Leko (Dynamo Kiev), Lekseto, lustov, Ignasjevits (Lok. Moskou). *r 1 1 0 0 3 3-0 Oyn. Kiev 1 1 0 0 3 2-0 -Moskou 1 0 0 1 0 0-2 Sseral 1 0 0 1 0 0-3 toileC: PSV-Monaco 1-2, AEK Athene «Weportivo la Coruna (Spa) 1-1 Oonaco 110 0 3 10 10 1 portivo 10 10 1 10 0 10 MleD: Juventus (Ita)-Galatasaray (Tur l D-1). 5. Del Piero 1-0, 19. Hakan H 73. Ferrara 2-1. Scheidsrech te Uanov (Rus). Gele kaart: Sarioglu 2-1 1-1 1-1 1-2 De PSV'ers Remco van der Schaaf (links) en Mark van Bommel vechten een luchtduel uit voor de goal van Monaco. door Henk van Weert EINDHOVEN - Guus Hiddink wordt per 1 juli volgend jaar di recteur van PSV. De raad van commissarissen van PSV zal dat binnenkort bekrachtigen. Hid dink gaat de club als directie voorzitter leiden met naast zich een nieuwe commercieel direc teur. als opvolger van Fons Spooren. Frank Arnesen blijft in de nieur we organisatie voor PSV wer ken. Al geruime tijd is bekend dat Hiddink op den duur door schuift naar de directie. Alleen de datum stond nog niet vast. Clubvoorzitter (en directie voorzitter) Harry van Raaij liet onlangs weten dat hij per 1 juli terugtreedt. Hij wilde dat dit jaar al doen, maar door de straf zaak tegen en het ontslag van Fons Spooren zag hij zich ge noodzaakt nog een halfjaar lan ger te blijven. Frank Arnesen, al jarenlang di recteur voetbal bij PSV, zal geen zitting nemen in de nieuwe di rectie. Hij krijgt op uitvoerend niveau taken. Arnesen zei giste ren dat hij in de nieuwe organi satie bij PSV wil blijven. Hij wordt zeker niet de nieuwe technisch directeur van Ajax. Zijn naam staat bij Ajax op een kandidatenlijstje. „Ik ben hele maal niet benaderd en zie het ook niet zitten om rechtstreeks foto Bas Czerwinski/AP van PSV naar Ajax te gaan. Ik heb bij PSV al jarenlang een be langrijke functie en heb nog een contract voor twee jaar dat ik wil respecteren." De Deen zegt niet te hechten aan een titel binnen de organisatie, maar wel aan de aard van zijn werkzaamheden. „Ik sta posi tief ten opzichte van de wijzi gingen. Het is een goede zaak dat een echte voetbalman in de directie komt. GPD 'talSociedad (Spal-Olympiakos (Gri) 1- 1041. 80. Kovacevic 1-0 (strafschop), weidsrechter: Fisker (Den). Gele kaart: wnburu (Real Sociedad), Anatolakis, KW/ey Oiympiakos Juventus 1 i 2-1 1-0 1-2 0-1 ÖHENE - Met een laat doel- 'un'van Vassilis Tsartas redde uK Athene gisteren een punt Deportivo la Coruna: 1-1. Mr de dertiende keer speelde '^'K Athene een wedstrijd in de tampions League, voor de 0frtiende keer werd niet ge- Jonnen. Bij AEK had trainer ajevic een basisplaats inge- tamd voor Michel Kreek. De •taerlander speelde mee tot an de 81e minuut. Op dat mo- ;,entstondhetnog0-l. Pandia- nad na twaalf minuten raak APin U''een corner van Victor. K kreeg voor rust meer te- Mag te verduren. Internatio- m !|S1S' a' geblesseerd aan f. uel begonnen, moest na nbgmiunuten naar de kant. wieken bleven moedig aan- 1 en en kregen vijf minuten r tijd dank zij vedette Tsar- de beloning. w, ;l"lenc (Gri)-Deportivo la Co- J Pa' Dl (0-1). 12. Pandiani 0- tsartas 1-1. Scheidsrechter: (Sch). Gele kaart: Liberop- Tsartas (AEK Athene), Ser- ector (Deportivo). ANP van onze sportredactie MUENCHEN - Arsenal is het internationale seizoen drama tisch begonnen. De Londense club, die de laatste jaren de hoge verwachtingen in de Cham pions League niet kon waarma ken, verloor voor eigen publiek met 0-3 van Inter. Andy van der Meyde behoorde tot de doel puntenmakers. Roy Makaay is zijn geld dubbel en dwars waardDe spits bracht Bayern bijna hetzelfde als De portivo: doelpunten en redding. Vorig jaar maakte hij grote in druk in Spaanse dienst door drie keer te scoren in München. Tegen Celtic (2-1) maakte hij gisteravond de twee winnende goals. Eerst knalde Makaay van twin tig meter fraai de 1-1 binnen. Vier minuten voor tijd zorgde hij ook voor 2-1. Het leek een pass met links naar Ballack, maar de bal zeilde langs Hed- man in het Schotse doel. Bij Bayern waren Zé Roberto, Pizzaro en Ballack terug van weggeweest door blessures. Die offensieve winst viel aanvanke lijk amper op. Olympique Lyon vierde tegen Anderlecht de rentree van Ju- ninho. Het meedoen van de Bra ziliaanse artiest en architect op het middenveld maakte een groot verschil. De 1-0 was een inleggertje. Juninho benutte de strafschop, nadat de Brusselse doelman Zitka Govou had neer gelegd. Op Highbury was het gister avond snel stil. Voor de start van groep B had Dennis Bergkamp nog eens mogen uitleggen waar om hij in 1995 Inter was ont vlucht om zijn heil in Engeland te zoeken. De hem beloofde vleugelaanvallers bleken bij na der inzien backs, het avontuur lijke prachtvoetbal draaide uit op catenaccio en af en toe een counter. Onder leiding van Hector Cuper is Inter veranderd. Nog steeds is de defensie een hecht blok, dat weinig weggeeft. Maar aanval lend gebeurt er geregeld iets en qua effectiviteit waren de Itali anen verbazingwekkend. Ze scoorden voor rust al drie keer. Oud-Feyenoorder Julio Ricardo Cruz, overgenomen van Bologna en spelend in plaats van Vieri (voetblessure), rondde een klassieke tegenaanval af. Andy van der Meyde volleerde twee minuten later nummer twee binnen en Martins, van wie voortdurende dreiging uitging, had zelf ook succes. Arsène Wenger kon op de Arse- nal-bank zijn ogen niet geloven. Hij sloeg er zijn handen voor toen tot overmaat van ramp Henry ook nog een strafschop miste. Toldo redde. Wenger stuurde in de tweede helft Berg kamp en Kanu tegen hun oude club naar het front, maar de oor log was al verloren. Dinamo Kiev versloeg Lokomotiv Mos kou met 2-0. De Oekraïnse en Russische fans hadden zich al BERLIJN - Jan Ullrich heeft een aanbod gekregen om terug te keren bij Team Telekom. Dat heeft Walter Godefroot, mana ger van de Duitse wielerploeg, bevestigd. Ullrich vertrok aan het einde van vorig seizoen bij Telekom en tekende uiteinde lijk bij Team Coast. Die ploeg ging in het voorjaar over in Bi- anchi, waarvan de Nederlander Jacques Hanegraaf manager is. Hanegraaf is driftig op zoek naar een co-sponsor, maar on dertussen wordt er aan zijn kopman getrokken. Behalve Tele kom zou ook een andere, niet-Duitse ploeg geïnformeerd hebben bij de manager van Ullrich. Het gaat daarbij niet om Rabobank, dat wel op zoek is naar een ronderenner. „Renners met een besmet verleden komen niet in aanmerking voor onze ploeg", aldus Piet Hubert, lid van het managementteam van de Nederlandse ploeg. Ullrich zat tot maart van dit jaar een schorsing uit, nadat hij na het bezoek aan een discotheek op het gebruik van amfeta minen was betrapt. ANP/DPA NIJMEGEN - Turnster Verona van de Leur moet toch een ope ratie aan de enkel ondergaan. Bij een ct-scan zijn drie bot splinters in het gewricht geconstateerd. Die zullen operatief worden verwijderd. Van de Leur is tenminste vier tot zes we ken uitgeschakeld. Ze kampt al lange tijd met problemen met de enkel. In maart kneusde Van de Leur een bot in het ge wricht. Door een moeizame revalidatie kon ze zich niet opti maal voorbereiden voor de WK en werd ze door bondscoach Frank Louter gepasseerd. ANP ARNHEM - Vitesse kan twee tot drie maanden niet beschik ken over Matthew Amoah. De clubtopseorer onderging giste ren een operatie, waarbij een stukje kraakbeen uit de rechter knie is verwijderd. De kwetsuur van de 22-jarige aanvaller is een grote tegenvaller voor Vitesse, dat door de financiële pro blemen een enorm smalle selectie heeft. GPD WOERDEN - De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie heeft voor het eerst in het bestaan het aantal van 10.000 licen tiehouders bereikt. De groei in het aantal uitgegeven licenties is voornamelijk te verklaren uit het feit dat de wielrenunie veel zogeheten dagkaarthouders tot de nieuwe leden mag re kenen. Bovendien is in de jeugdcategorieën een flinke groei waar te nemen dankzij tal van schoolprojecten en dikkebandenraces. Van de verschillende disciplines is fietscross de grootste stij gen ANP FRANKFURT - Ralf Schumacher zal zijn contract met BMW met twee jaar verlengen. Dat maakte de formule I-coureur in Frankfurt bekend. „We zijn rond", liet hij weten. „Er moeten alleen nog details worden ingevuld." De jongste Schumacher gaat bij BMW 15 miljoen dollar per jaar verdienen. Het Duitse concern wilde Ralf Schumacher graag behouden, vooral omdat Juan Montoya de renstal wil verlaten. De Co lombiaan is in gesprek met McLaren-Mercedes. „Mischien slagen we erin Montoya nog één seizoen aan ons te binden", aldus een BMW-woordvoerder, „maar in 2005 is hij zeker weg." ANP/SID Andy van der Meyde wordt innig omhelsd door de ex-Feyenoorder Julio Ricardo Cruz na zijn treffer voor Inter. foto Max Nash/AP verzoend met een gelijkspel, toen de Braziliaanse invaller Diogo Rincon alsnog scoorde, tweemaal zelfs. Juventus had grote haast de be doelingen in groep D duidelijk te maken. De Italianen over rompelden Galatasaray met een moordend tempo. Al na vijf mi nuten pikte Del Piero een diep tepass van Camoranesi op en knalde de 1-0 langs Mondragon. De nummer twee van Turkije schoot echter niet in de stress. Frank de Boer bracht de boel achterin op orde. Juve was snel uitgeraasd toen Hakan Sükür een kwartier later koppend ge lijkmaakte. Marcelo Lippi realiseerde zich dat er na rust iets moest ge beuren. Hij gunde Davids de opdracht. De Nederlandse pit bull mocht de wei in in plaats van Tacchinardi. Galatasaray kwam allengs meer onder druk, maar bleef lang overeind. Fer rara voorkwam de verrassing: 2-1. Het debuut van Real Sociedad in de Champions League tegen Oiympiakos was niet opzienba rend, wel lucratief: 1-0. Sander Westerveld kreeg in het Spaanse doel niet veel te doen. De Servi sche international Kovacevic zette het stadion van San Se bastian tien minuten voor tijd in vuur en vlam door een penalty te benutten. ANP door Mare Molenaars ZWOLLE - Het plotselinge overlijden van Cees van Veen, zaakwaarnemer van tennissers als Richard Krajicek en Raemon Sluiter, werpt een schaduw over de Davis-Cupwedstrijd van Ne derland tegen India, die dit weekeinde in de IJsselhallen in Zwolle wordt gespeeld. „Tra gisch, we zijn er door overval len", wist teamcaptain Tjerk Bogtstra. Cees van Veen opereerde welis waar op de achtergrond maar was jarenlang de (zakelijke) steun en toeverlaat van Richard Krajicek. Minder bekend was dat hij ook al sinds vele jaren Raemon Sluiter met raad en daad bijstond. Ook was hij be trokken bij de onderhandelin gen tussen Tjerk Bogtstra en de tennisbond. Cees van Veen overleed dinsdag op 65-jarige leeftijd tijdens een fitnesstraining. Sluiter hield het niet droog bij de nare tij ding, maar is wel bereid om voor het Davis-Cupteam te spelen. Het dubbelspel op zaterdag zal hij overslaan, want op die dag wordt Van Veen begraven. „Ik zal daar bij zijn. Hij was een we- reldvent voor mij Het overlijden van Van Veen overschaduwt een promotiede gradatieduel dat voor Neder land een sportief feest moet worden. Bij winst op India ver lengt Oranje zijn verblijf in de wereldgroep. Dat mag gezien de status van het Nederlandse kwartet (Schalken, Verkerk, Sluiter, Van Lottum) geen enkel probleem opleveren. India moet het stellen zonder zijn beste man Leander Paes. De ervaren dubbelspeler is voor langere tijd uitgeschakeld. Ma- hesh Bhupati is wel van de partij maar de ervaren rot komt waar schijnlijk slechts in het dubbel spel in actie. Het vuurwerk in de enkelspelen moet komen van spelers die zo rond de driehon derdste plaats op de wereld ranglijst bivakkeren: Prakesj AmritrajHarsh Mankad en Ro han Bopanna. Sjeng Schalken is juist terug uit Brazilië waar hij zijn negende ATP-titel ver overde. In Zwolle spaart hij energie voor een overdonderen de eindsprint, die hem mogelijk zelfs tot in Houston brengt, waar aan het einde van het jaar de beste acht tennissers van het jaar om de Masters Cup strijden. Dat Schalken bij een eventuele deelname aan de Masters Cup zijn voorgenomen huwelijk moet afzeggen, is een pijnlijke bijkomstigheid. Maar geen on overkomelijke. „Dan trouwen we toch later." Want Schalken heeft nog groot se plannen voor het komende in- doorseizoen. Hij wil scoren in de sterk bezette toernooien van Madrid en Parijs en punten sprokkelen in Wenen, Stock holm en Moskou. In De Russi sche hoofdstad verdedigt hij een verloren finale. GPD MILAAN - Clarence Seedorf stelt zich pas weer beschikbaar voor het Nederlands elftal als Dick Advocaat hem uitleg ver schaft over de redenen waarom hij niet werd geselecteerd voor de laatste twee interlands. De bondscoach liet de speler van AC Milan buiten de selec tie voor de duels tegen Oosten rijk en Tsjechië, na de dramati sche oefenwedstrijd tegen de Belgen. Advocaat zei over de verwijde ring van Seedorf uit de selectie, dat hij niet aan de rechterkant wilde spelen. Nu geeft hij toe dat Seedorf nooit heeft gezegd dat hij niet op de vleugel wil spelen. De international gaf dinsdag avond laat een heel andere le zing. „Na Moldavië-uit heb ik met Advocaat een gesprek gehad. Toen is afgesproken dat ik de rest van de EK-kwalificatie aan de rechterbuitenkant zou spe len. Blijkbaar heeft de bonds coach zijn mening snel aange past." Seedorf toonde zich duidelijk geïrriteerd door de wijze waar op hij is behandeld. „Ik ben al tijd zonder problemen beschik baar geweest voor Oranje. Ik heb er ook nooit een punt van gemaakt dat ik op allerlei posi ties werd neergezet die op zich niet de mijne zijn. En ik heb me altijd positief opgesteld. Nu is het daarom tijd voor uitleg aan mij." Die uitleg zal dus moeten komen van Advocaat. „De bondscoach heeft me gezegd dat hij na Tsje chië met me wilde komen pra ten. Hij heeft in ieder geval iets uit te leggen, ik wacht eerst maar eens af wat hij heeft te zeg gen." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21