Verdeeldheid over ontpoldering bij Walsoorden Aanleg dorpspark Sluiskil begonnen Middelburger in televisiespot ZLTO boos over lage opkomst raad bij uitje naar windmolenpark Creatieve najaarsideeën? YMw agenda Mechelen (B) Gevaarlijk voor fietsers Je vindt ze op het... dinsdag 16 t/m zondag 21 september O Diefstal uit fietstassen Wethouder praat met boze burgers Herfsttuin hoopt op 4000 bezoekers Auto belandt in sloot Asbestplaten gedumpt Ruildag in Kieldrecht Jammer Schadeclaim Druppel dinsdag 16 september 2003 Vijvers mm StemlPZC Advertentie De grootste en gezelligste hobbybeurs van België! 180 verkoopstands - 40 workshops - demonstraties exposities - diverse nieuwigheden - creatieve wedstrijden 6 dagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur Toegangsprijzen: normale toegangsprijs, volwassenen: 8,50 p.p. 60+: 1,50 korting p.p. groepen vanaf 20 pers.: 6,50 p.p. kinderen t.e.m. 12 jaar: Gratis** Korting alleen geldig op de normale toegangsprijs, niet verenigbaar met andere kortingeq Mits onder begeleiding van een volwassene, max. 2 kinderen per volwassene! Voor iedere bezoeker een CREATIEF VERRASSINGSPAKKET t.w.v. 5,- Inclusief beurscatalogus. Zolang de voorraad strekt! Info B.E.O. BV: T 00800 2732 8433 (gratis nummer) SAS VAN GENT - Uit de fietstassen van een twintigjarige vrouw uit Sas van Gent zijn gistermiddag boodschappen gestolen. De vrouw had haar fiets even neergezet op de Wil- helminalaan in haar woonplaats en was een winkel binnenge stapt. Toen ze terugkwam bemerkte ze dat haar boodschap pen weg waren. TERNEUZEN - De Terneuzense wethouder J. van Schaik gaat contact leggen met het actiecomité Boze Burgers van Terneuzen (BBT). Dat comité houdt vrijdagavond een pro testbijeenkomst tegen het financieel beleid van de gemeente, met name wat betreft de recent aangekondigde bezuinigin gen en lastenverzwaringen. „Prima, zo'n actie vanuit de be volking", aldus Van Schaik gisteren in een reactie. De wethouder is onder meer verantwoordelijk voor het huis houdboekje van de gemeente Terneuzen.,Ik beschouw dit als een teken van betrokkenheid. Het is een signaal vanuit de sa menleving, waarmee je als gemeentebestuur zorgvuldig mno- et omgaan." Vandaar dat Van Schaik op korte termijn 'de dia loog' met organisator John Oostdijk en zijn achterban wil aangaan, mede om het financieel beleid te nuanceren. „Niet temin kan ik me de ongerustheid goed voorstellen." De pro testmars start om om 19.30 uur vanaf het Stadhuisplein in Terneuzen. SCHOONDIJKE - Groei Bloei Zeeuws-Vlaanderen/ Noord-België verwacht komend weekeinde tegen de vierdui zend bezoekers op de vijfde Herfst- en Pompoenen Fair in Schoondijke. Die verwachting is gebaseerd op de bezoekers aantallen van voorgaande jaren. De markt wordt gehouden in de tuin 'Juust Wa'k Wou' aan de Tragel Oost in Schoondijke. De tuin is versierd, voor kinderen is er een workshop pompoe nen versieren en Groei Bloei toont hobby's van de leden. Ook zijn er extra activiteiten, zoals een roofvogelshow en live muziek. De tuin is zaterdag en zondag open van 10.00 tot 17.00 uur. BROUWERSHAVEN - Een 33-jarige man uit Schouwen- Duiveland is gisterochtend rond half zeven op de Dirksweg in Brouwershaven met een bedrijfsauto in de sloot beland. De man verklaarde dat hij moest remmen voor een overstekend konijn. Daardoor raakte hij de macht over zijn stuur kwijt en kwam hij met zijn auto in de naast de weg gelegen sloot tot stilstand. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis. De bedrijfsauto raakte helemaal vernield. RITTHEM - Zo'n 65 asbestplaten zijn eind vorige week ille gaal gedumpt op de Westelijke Oude Havendijk in Nieuw- en Sint Joosland en in de Schotteweg in Ritthem. Dat heeft de politie gisteren bekend gemaakt. Op de Westelij ke Oude Havenweg zijn tussen de vijfendertig en veertig pla ten asbest aangetroffen. De platen hebben een afmeting van een meter bij zestig centimeter. In Ritthem zijn vijfentwintig platen gedumpt. Zowel de gemeente, die over de Westelijke Oude Havendijk gaat, als het waterschap Zeeuwse Eilanden (Schotteweg) hebben inmiddels opdracht gegeven de platen te verwijderen. Of de asbesthoudende platen al weg zijn, kon den beide instanties gisteren niet zeggen. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten en joke ren; De Halle, 13.30 uur: Aerobics; 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; BIERVLIET Annelot ter Walle, 10.45- 11.30 uur: OSB gymnastiek voor oude ren; CADZAND-BAD Haventje, 10.00-17.00 uur: Vakantiemarkt; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Ouderen- zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; De Lieve, 9.30 uur: Volksdansen; 10.00 uur: Biljarten dames; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastieken zang koor; NIEUW-NAMEN - Café St. Cecilia, 14.30 uur: Schieting; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Kantklossen voor de jeugd en timmer- club voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar; 19.30 uur: Houtbewerken voor volwas senen; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: SAV koersbal, sjoelen, kaarten en hand vaardigheden; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS Kaarten, canasta competitie en biljarten heren; 19.30 uur: Cabaretgroep Bonte Avond Club; Sportzaal St. Antoniusschool, 18.00 uur: Showband deZwaluwslagwerkgroepen streetdance; SPUI - De Drie Gehughten, 14.00 uur: Bin go; ST. JANSTEEN - De Warande; 9.30 uur: Bloemschikken en fysio gym; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Senioren zang; 19.30 uur: Bijeenkomst brede school; STOPPELDIJK - 't Gelaag, 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken,soos en biljar ten; 19.00 uur: Stijl- en lijndansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; Dansschool Verberkmoes, 14.00-21.00 uur: Inschrijven dansles; Dansschool Adrie Hamelink, 10.00-21.00 uur: Inschrijven dansles; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE - Concordia, 13.00 uur KBO koersbal; 19.30 uur: Harmonie Ei kels worden Bomen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Gym nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelen. pzc Langeweg Hulst moet veiliger HnnrSheila van Doorsselaer HULST - De Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Fietsersbond rijst de directie van het Hulster Reynaertcollege in een brand brief op de gevaarlijke over steekplaatsen op de Langeweg. Fietsende scholieren uit de Ka naalzone moeten deze drukke Kegsoms zes keer oversteken. De Fietsersbond hoopt dat het Reynaertcollege druk wil uitoe fenen op de provincie om tot een oplossing te komen. De (provin- tiale) Langeweg tussen Axel en Absdale staat al langer ter dis cussie. De provincie sloot ruim een jaar geleden twee van de drie Verkortingen, zijwegen van de Langeweg, af. Deze maatre gel werd genomen na de aanleg van de eerste van twee parallel wegen omdat het gevaarlijke mispunten waren. De Fiet sersbond en inwoners van Koe wacht zijn fel tegen deze afslui ting, maar vonden tot nu toe geen gehoor bij de provincie. Met de brief aan het Reynaert- K1ELDRECHT (B) - De Kiel- drechtse Verzamelaarsvrienden houden zondag 21 september hun maandelijkse ruildag in feestzaal SintMichiel aan de Beukenlaan. Vanaf half negen tot twaalf uur 's morgens worden diverse ruil objecten aangeboden. Er is voor leden een informatie- en uit- leendienst ter beschikking. Ook niet leden zijn welkom. college hoopt de Fietsersbond dat de schooldirectie druk wil Zetten op de provincie. „Het gaat immers om de veiligheid van hun leerlingen", zegt M. Go- vaert van de Fietsersbond. Volgens de Fietsersbond maken de fietsende scholieren uit Zuiddorpe, Axel, Westdorpe en Sas van Gent over de afstand van negen kilometer soms zes keer de oversteek. Govaert: „Verschillende groepjes komen elkaar dan tegen en om samen verder te fietsen, maken ze een gevaarlijke oversteek. Hoewel aansluitingen van de Eerste en Tweede Verkorting op de Lang- weg zijn afgesloten, steken ze toch over en dat is gewoon heel gevaarlijk. Dit kan en moet vei liger." De Fietsersbond pleit daarom al lang voor een legale oversteekplaats, liefst bij de twee Verkortingen en dan door middel van een fietstunnel of - brug. De provincie ziet dit ech ter niet zitten. De fracties van GroenLinks en de LPF van de gemeente Terneuzen pleiten ook voor een legale oversteekplaats. De LPF vindt dat als de provin cie niet in het verweer komt, de gemeente zelf actie moet onder nemen. Daarnaast wil de Fietsersbond dat er een nieuwe laag asfalt wordt aangelegd op de parallel wegen. De wegen liggen er vol gens Govaert heel slecht bij. Ook moet er volgens de Fietsers bond op worden gelet dat het autoverkeer op de Langeweg zich aan de maximumsnelheid houdt. Aan de directie van het Reynaertcollege is gevraagd mee te willen denken over een oplossing van het oversteekpro- bleem. Govaert: „Wellicht luis tert de provincie wel naar een school." door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - De me ningen over ontpoldering van een deel van het poldergebied tussen Perkpolder en Walsoor- Jen zijn verdeeld. De dorpsraad Kloosterzande ziet ontpolde ring niet zitten. Aannemer J. Goossen uit Walsoorden, me de-initiatiefnemer van het pro ject Kloosterzande aan Zee, rindt een koppeling tussen ont polderen en het project prima. Ontpolderen mag echter vol gens hem niet worden gebruikt om belangrijke onderdelen uit Jet plan te schrappen. Het economisch effect van ont polderen voor Oost-Zeeuws- Waanderen is immers vrijwel redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115)645769 Fax: 10115)645742 Email: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Fdts Bakker (sport) Raudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: 10114) 372776 [ax: (0114)372771 Email: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl Email: web@pzc.nl bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge dode de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur nihil. Goossen reageert hiermee op de uitlating van wethouder B. Pauwels dat de noodzaak van een kanaal naar Kloosterzande door ontpolderen minder zal worden. Kloosterzande komt met zo'n potpolder voor de deur volgens Pauwels immers toch al dichter bij zee te liggen. B en W van de gemeente Hulst stellen Gedeputeerde Staten vandaag voor een deel van het poldergebied tussen Perkpolder en Walsoorden op te offeren als mogelijk te ontpolderen gebied, als daarmee de verwezenlijking van Kloosterzande aan Zee een stuk dichterbij komt. GS bren gen vandaag een werkbezoek aan de Oost-Zeeuws-Vlaamse gemeente. De dorpsraad van Kloosterzan de zit niet op ontpoldering te wachten. „Dan gaat immers een stukje recreatie weg en dat vin den wij jammer", zegt R. Assel- man van de dorpsraad. Goossen is een groot voorstan der van ontpolderen als verster king van Kloosterzande aan Zee. „Naast het belang van na tuurcompensatie als gevolg van de verdieping van de Wester- schelde, wordt heel wat water toerisme door dit nieuwe watergebied van de gevaarlijke Westerschelde gehaald. Ook kan een echt kindvriendelijk strandje worden aangelegd om dat het tij een stuk 'vriendelij ker' is. Ik ben daarom een groot voorstander van de koppeling tussen ontpolderen en Klooster zande aan Zee maar dat mag niet ten koste gaan van onder delen van het plan. Goossen kwalificeert de uitla tingen van Pauwels over het mogelijk schrappen van het ka naal naar Kloosterzande als 'losse schoten voor de boeg' en niet wenselijk. „Uitvoering van Kloosterzande aan Zee is mede bedoeld om het verlies aan werkgelegenheid in Oost- Zeeuws-Vlaanderen door het wegvallen van de veerverbin- ding op te vangen. Ik zou het zonde vinden als het schrappen van het kanaal als compensatie voor ontpoldering wordt ge bruikt." Goossen ziet graag dat de ge meente Hulst Kloosterzande aan Zee ook koppelt aan de aan leg van de rondweg om Terhole. Op slechts 15 min. van Antwerpen door Frank van Cooten HULST - De boerenorganisatie ZLTO is 'boos en teleurgesteld' dat slechts drie leden van de Hulster gemeenteraad gevolg hebben gegeven aan de uitnodi ging voor een bezoek aan twee windmolenparken in de Flevo- polder. „Dit is tekenend voor de betrok kenheid van de gemeenteraad bij een zo belangrijk onderwerp als ons plan voor een windmo lenpark in de Hooglandpolder. Het gaat toch om een project van tussen de vijftig en zestig miljoen euro", zegt ZLTO'er H. van der Meer, tevens be stuurslid van Hontenisse Wind energie BV. Deze BV wil 18 windmolens met een hoogte van 80 meter in de Hooglandpolder bij Ossenisse plaatsen. Alleen J. van Eek (CDA), A. Dobbelaer (Algemeen Be lang) en W. Broekhoven (Groot Hontenisse) gaven gehoor aan de uitnodiging van Delta en ZLTO. Ook raadslid Dobbelaer vindt de opkomst veel te laag. „Drie fracties hebben het nu la ten afweten. Zo kan het eigen lijk niet." Burgemeester J. Mulder nuan ceert „Feit is dat de uitnodiging zeer laat bij ons binnen is geko men. De excursie naar de Flevo- polder duurde een hele dag. Het lukte de meeste raadsledên ge woonweg niet daar tijd voor vrij te maken." Het bezoek aan de twee wind molenparken was bedoeld om een bijdrage te leveren in de be sluitvorming over het windmo lenpark bij Ossenisse. De gemeenteraad debatteert don derdag 25 september over dit onderwerp, maar neemt dan nog geen besluit. Het actiecomité 'Hooglandpol der, Hoogbouwkolder' dreigt de gemeente met een schadeclaim van vele miljoenen als de wind molens worden gebouwd. Om wonenden willen compensatie voor de waardedaling van hun huizen. Van der Meer vindt het ieders goed recht tegen wind molens te zijn. Het comité ver kondigt onwaarheden." Hij doelt onder meer op de be wering dat zevenduizend wind molens nodig zijn om dezelfde energie te leveren als de kern centrale Borssele. „Onafhanke lijk onderzoek wijst uit dat slechts 654 windmolens nodig zijn. Dat is nog veel, maar zon der druppel krijg je nooit een grote plas. Daarnaast vergeet het actiecomité dat de energie opwekking van windmolens, in tegenstelling tot fossiele brand stoffen en kernenergie, een schone zaak is. Ook is de op brengst van windenergie een belangrijke en welkome aan vulling op het inkomen van 33 boeren op het grondgebied van de voormalige gemeente Honte nisse." De lijnen voor het nieuwe dorpspark van Sluiskil worden uitgezet. foto Peter N icolai door René Hoonhorst SLUISKIL - Voor het eind van het jaar heeft Sluiskil zijn lang verwachte dorpspark. Nieuwe bomen en struiken zullen dan nog niet tot wasdom zijn geko men, maar de dijk en de daar overheen lopende skateweg, het trapveldje, het handbal- annex basketbalveld, een jeu-de-bou- lesbaan en een (picknick)weide kunnen in gebruik worden ge nomen. De afgelopen weken zijn tien tallen bomen op het vier hectare grote terrein tussen Pierssens- polderstraat, Baljuwlaan en Elisabethlaan gerooid. Het be drijf Holding Vier Ambachten (H4A) zette afgelopen week de paaltjes voor aanleg van de wandel- annex skatedijk en verschillende wandelpaden uit. Deze week beginnen de werk zaamheden. Sluiskil wacht al vanaf het midden van de jaren negentig op een dorpspark. Stichting Buitenspeel Moge lijkheden sluiskil (SBM) sprok kelde de afgelopen jaren al flink wat geld bijelkaar om de aanleg van het park te bekosti gen. De stichting had gehoopt al voor de zomer te kunnen begin nen met de aanleg van het park. Maar er rezen wat problemen over de toegankelijkheid van het park. Bewoners van de Bal juwlaan wilden niet dat wande laars via een nu doodlopend straatje het park in konden gaan. In samenspraak met de gemeente heeft de stichting be sloten om alleen toegangswegen aan de Pierssenspolderstraat en het Elisabethhof in te richten. Secretaris M. den Dunnen van de Stichting Buitenspeel Moge lijkheden sluiskil vindt het jam mer dat het park geen entree krijgt aan de kant waar de meeste inwoners van het dorp wonen. „Maar als bewoners uit de Baljuwlaan bezwaar tegen de toegangsweg of tegen het hele park zouden aantekenen, kan de aanleg weer jaren worden vertraagd. En dat wil den we koste wat kost voorko men." De 1.30 meter hoge dijk met skateweg, twee vijvers, wandel paden en de verschillende sportveldjes maken het park nog voor Kerstmis aantrekke lijk voor veel bewoners, ver wacht de stichtingssecretaris. Volgend jaar worden nog wat fruitbomen en struiken aange plant en komen er nog speeltoe stellen voor de jeugd. Voor de inrichting van het park was zo'n 190.000 euro nodig. Het grootste gedeelte van dat bedrag haalde de stichting via verschillende Europese subsi diekanalen binnen, de gemeen te deed de grond cadeau en re gionale sponsors staan garant voor de rest. Den Dunnen: „We hebben nog wel wat geld nodig, maar we verwachten de begro ting wel rond te krijgen. Voor plaatsing van de speeltoestellen heeft zich al een gulle gever aan gemeld. We willen ook graag een halfpipe voor de skaters in het park plaatsen." De secretaris verwacht dat de SBM het park voor Kerstmis met enig officieel vertoon kan openen. door Ron Magnée MIDDELBURG - De Middelburgse tatoe- eerder Rinus Souisa is te zien in een nieuwe televisiespot van Bokma jenever. In de spot is te zien hoe een klant, type zware jongen, een tatoeage laat zetten door Soui sa Ondertussen vertelt een vrouw over haar man. „Mijn Rinus. Die was zo... stoer, zo vierkant. Nou ik hem wat langer ken is hij van binnen zo... zo zacht." Ondertussen be werkt Souisa de schouder van de klant. In plaats van een wilde tatoeage, tekent Soui sa een bloemetje in de huid van de klant. De ze vraagt in onvervalst Amsterdams. „Ik weet het niet Rinus, moet er niet een... draak bij of zo?" Maar Souisa antwoordt „Nee hij is netjes zo." Dan volgt de slogan van het jenevermerk: „Vierkant van buiten, rond van binnen." In de spot wordt een verband gelegd tussen Rinus de tatoeëerder en het jenevermerk Bokma. Souisa is vanavond te zien tijdens het recla meblok van Nederland 2 om 19.24 uur en om 21.35 uur. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39