Bouwkraan aan boulevard weg Ct Terneuzen weert deeltijdboeren pzc HobrY Toneel op mytylschool De Sprienke in Goes j Nekkérhal K Verdeeldheid over ontpoldering bij Walsoorden 11 b 13 Ondernemers Goes willen winkels open tijdens evenementen op zondag Creatieve najaarsideeën? agenda dinsdag 16 september 2003 or Fietsverbod wternet Je vindt ze op het dinsdag 16 t/m zondag 21 september Enthousiaster 5> .gW/» Auto in sloot Serie bedrijfsinbraken Westerzicht 30-kilometerzone Nummer voor kleine ongemakken Diefstal uit fietstassen Wethouder praat met boze burgers Jammer ieui ïui i. enge 'era Tiede w Geen uitbreiding koopzondagen 'anfi. i ®l lei» ions zoal iehoo irdai 31.1) rlijks JttlK iatd nitiei t ea| te ar is. eente dmaa vene er nit beza len m deroi -jarisf 4 e ept« g Hnnr Rob Paardekam GOES - De ondernemers in de Goese binnenstad moeten het ook in de toekomst doen met één koopzondag per jaar. Een ver zoek om de winkels voortaan ook tijdens evenementen in de binnenstad te mogen openen, is door het college afgewezen. Goes kent momenteel vier ge deeltelijke koopzondagen. Deze zijn verdeeld over de verschil lende ondernemers. Zo is één zondag bestemd voor de meu belboulevard en een andere voor de Vroom Dreesmann. De reguliere detailhandel in de binnenstad is maar één zondag per jaar open", aldus R. Berks van de Ondernemers Organisa tie Goes (OOG). Op verzoek van de stichting Goes Promotie heeft de ondernemersvereni ging de gemeente gevraagd om één of twee extra koopzonda gen, zodat winkels geopend kunnen zijn tijdens evenemen ten die op zondag in de binnen stadgehouden worden. Bijvoor beeld de autoloze zondag. B en W stemmen daar niet mee in. Volgens burgemeester D. van der Zaag staat het college op zich positief tegenover het ver zoek. „Maar een meerderheid van de gemeenteraad heeft eer der al aangegeven dat ze niet op meer koopzondagen zit te wachten", legt hij uit. „Aantas ting van de zondagsrust en de extra werkdag voor het winkel personeel zijn daarbij de belangrijkste argumenten. Ui teraard respecteren we het standpunt van de raad." De Ondernemers Organisatie is teleurgesteld. Volgens Berks be treft het verzoek tot meer koop zondagen enkel en alleen de opening van winkels tijdens bij zondere evenementen. Op meer 'gewone' koopzondagen zitten veel Goese middenstanders vol gens hem niet te wachten. „Het draagvlak daarvoor is nog zeer beperkt", zegt Berks. „Dus be ginnen we daar niet aan. Als je een koopzondag houdt, moet je het goed doen. Een representa tieve groep ondernemers moet dan zijn zaak openen. De helft van alle winkels zou al mooi zijn, maar dat halen we op dit moment waarschijnlijk niet eens." De enige koopzondag die de middenstand in de Goese binnenstad momenteel heeft, vindt sinds jaar en dag plaats in de feestmaand december. VLISSINGEN - De Lokale Par tij Vlissingen (LPV) wil fietsers toestaan in het centrum voor en na de openingstijden van de bte.J winkels. De partij dient volgen de week donderdag tijdens de raadsvergadering een initia tiefvoorstel in. door Ron Magnée VLISSINGEN - Werklieden hebben gis teren een begin gemaakt met de ontman teling van de grote bouwkraan aan de Boulevard Bankert in Vlissingen. De constructie werd de afgelopen jaren ge bruikt bij de nieuwbouw aan de boule vard. Gisteren is een begin gemaakt aan de ontmanteling van de 68 meter hoge kraan. Monteurs waren de hele dag in touw om de lift van de kraan te halen die de machinist dagelijks naar boven bracht. Vandaag wordt met een aparte kraanwagen de giek van de constructie afgehaald. Daarna wordt eerst de cabi ne, op zo'n 65 meter hoogte, van de kraan gemonteerd. Tot slot halen de construc teurs de kraan in delen van zes meter naar beneden. De kraan is ruim twee jaar ingezet voor de bouw van de nieuwe appartementen aan de Boulevard Bankert. Een mede werker van het Limburgse constructie bedrijf dat de lift heeft geleverd, calcu leerde dat de lift de in die tijd wel zo'n 1500 keer omhoog en omlaag is gegaan. Wat de volgende klus is waarvoor de lift wordt ingezet, is nog onbekend. Overigens gebeurde er gisteren bij de werkzaamheden nog een klein ongeluk je. Een medewerker van het constructie bedrijf manoeuvreerde zijn bestelbus tegen een reclamebord van appartemen tencomplex De Gulden Stroom aan de boulevard. Het plexiglas van het recla mebord ging daarbij aan gruzelementen. Vandaag wordt nog de hele dag aan de ontmanteling van de kraan gewerkt. Daarbij is de Boulevard Bankert vanaf de Sardijntoren tot aan de Trompweg af gesloten voor al het verkeer. foto Lex de Meester door Euqène Verstraeten lint an ui zijna tos 1SE8 rfta ïeeris ztenh liet a •en. A oeaj dist plata oofi /Iets itdfi der: urti inie'. mud eten tij» en ai dieï isenó rol? ue,i Wewi ;0pk et ca iweü itgej geul dantf ox Aï :etw aalti .ens' noi® evei or je® lit 8s oer o dwars nk-J» laar 3 L goed ichM ne TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen sluit haar grondge bied af voor nieuwe vestigingen van zogenaamde deeltijdboe ren. Dat zijn agrariërs die naast hun boerenbedrijf ook niet- agrarische activiteiten ont plooien. Bestaande deeltijdbe- drijven mogen blijven. Een en ander wordt geregeld in het voorontwerp bestemmings plan Buitengebied van Terneu zen. In de bijbehorende beleids visie wordt geconstateerd dat bet aantal deeltijdboeren toe neemt. Het gaat om agrariërs die in een aantal gevallen naast bet boerenbedrijf ook niet- agrarisch werk doen. Vanwege de teruglopende mo gelijkheden voor kleine bedrij ven om een volwaardig agra risch inkomen te verdienen, is het voor een toenemend aantal boeren pure noodzaak om er iets bij te doen. Deeltijdbedrijven komen relatief veel voor in de akkerbouw, omdat de werk zaamheden daar het gemakke lijker toelaten om er een neven beroep bij te hebben. De toenemende deeltijdland bouw brengt volgens de Terneu- zense beleidsvisie een aantal risico's mee voor landschappe lijke, ecologische en milieukwa liteiten. Vooral als het boeren bedrijf wordt gecombineerd met niet-agrarische bedrijvig heid bestaat er gevaar voor een aantasting van het agrarische landschap. Anderzijds biedt de ze ontwikkeling ook kansen voor het noodzakelijke beheer van het landelijk gebied. Deel tijdboeren hebben namelijk niet de druk om een volwaardig in komen uit hun bedrijf te halen, zodat ze de mogelijkheid heb ben hun grond extensief te be heren. „Met het oog op de gevol gen voor de landbouwkundige structuur van het plangebied is het stimuleren van niet-agrari sche bedrijven echter niet aan de orde", aldus de beleidsvisie. Daarom worden nieuwe bouw locaties voor niet-volwaardige agrarische bedrijven niet moge lijk gemaakt. Hetzelfde geldt voor de zoge naamde 'hobbyboeren'. Dat zijn meestal boeren die met hun be drijf zijn gestopt, maar hobby- matig nog wat agrarische acti viteiten uitvoeren. Daarnaast houden heel wat niet-agrarische bewoners van het buitengebied dieren als hob by. De gemeente is niet echt en thousiast over de hobbyboeren maar geeft de voorkeur aan hobbymatige landbouwactivi teiten boven andere vormen van gebruik. De hobbyboeren wor den echter niet gelijk gesteld met agrarische bedrijven. „Zij behoren een 'woonbestemming' te krijgen en zullen gebruik moeten maken van de daarbij behorende (beperkte) bouwmo gelijkheden", stelt de beleidsvi sie. „Het creëren van nieuwe bouwlocaties is ook hier zeker niet aan de orde." Advertentie REDACTIE bevelanden/tholeim Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes fel: (0113) 315670 Fax:(0113)315669 Email: redgoes@pzc.nl Polf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt Bob Paardekam ielij centrale redactie :ontf Stationspark 28 4 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 '•mail: redactie@pzc.nl www.pzc.nl 'mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur De leerlingen van mytylschool De Sprienke vermaken zich tijdens het optreden van de band Samba Sa lad. foto Mechteld Jansen De grootste en gezelligste hobbybeurs van België! 180 verkoopstands - 40 workshops - demonstraties exposities - diverse nieuwigheden - creatieve wedstrijden 6 dagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur Op slechts 15 min. van Antwerpen Toegangsprijzen: normale toegangsprijs, volwassenen: 8,50 p.p. 60+: 1,50 korting p.p. groepen vanaf 20 pers.: 6,50 p.p. kinderen t.e.m. 12 jaar: Gratis** Korting alleen geldig op de normale toegangsprijs, niet verenigbaar met andere kortingen^ Mits onder begeleiding van een volwassene, max. 2 kinderen per volwassene! door llona Vette GOES - Het was groot feest voor de leerlingen van mytylschool De Sprienke in Goes gisteren. Het muziek- en toneelgezel schap Samba Salad gaf daar gisteren twee optredens die zo wel bij de leerlingen als begelei ders goed in de smaak vielen. 's Ochtends werd er een show ge geven voor de jongere kinderen, en 's middags mochten de oude re leerlingen lekker feesten. Ze genoten zichtbaar van het thea terconcert. Uiteindelijk bleef niemand meer stil zitten. Omdat De Sprienke al een cd van de groep had, kenden een aantal leerlingen sommige liedjes al uit hun hoofd. Er werd gedanst en gezongen en na afloop werd het bijna dringen voor een handte kening van de groepsleden op de cd die alle leerlingen kregen als cadeautje. „Hartstikke gaaf, echt leuk!", klonk het overal in de gymzaal van De Sprienke. De groep Samba Salad uit Ber gen speelt al 25 jaar in theaters voor leerlingen. Hun 25-jarige bestaan viert de groep door dit jaar, het jaar van mensen met een handicap, voornamelijk shows te geven op scholen voor speciaal onderwijs. Van de 45 scholen hebben maar liefst 30 zich hiervoor opgegeven. Artis tiek leider van de groep Herman Link, is daar heel blij mee. Hij is in de 25 jaar dat hij op het podi um staat al veelkinderen met een handicap tegengekomen. „Juist deze kinderen kunnen niet zo makkelijk naar het thea ter, daarom hebben we besloten dat het theater maar naar hen moet komen." Bovendien vindt hij het leuk om te spelen op scholen als De Sprienke. „De kinderen zijn nog enthousiaster en spontaner dan de kinderen van gewone scholen. Dit werk geeft zoveel voldoening." STREEKACTIVITEITEN Voor iedere bezoeker een CREATIEF VERRASSINGSPAKKET t.w.v. 5,- Inclusief beurscatalogus. Zolang de voorraad strekt! 5* Info B.E.O. BV: T 00800 2732 8433 (gratis nummer) vw// *>N Stem/PZC BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES - Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; KAPELLE Trinnety, 9.30-11.30 uur: Computerinloopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Welfare- werk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; 13.30- 16.30 uur vrouwenclub senioren; Sport hal, 19.30-20.30 uur: Conditietraining bij Omni-Sport Reimerswaal; KWADENDAMME Kwekerij Het Groene Weegje, 10.00-17.00 uur: Geopend voor publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00- 17.00 uur: Wandeltuinen met Orangerie- planten en waterpartijen geopend voor publiek; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SINT-ANNALAND - Ring, 13.15 uur: Ver trek excursie plattelandsvrouwen naar een kaasboerderij in Nieuwerkerk; SINT-MAARTENSDIJK MFCScaldisNa turalis, Kastelijnsweg 18, 11.00-16.00 uur: Doorlopende tentoonstelling Wederop bouw na de Watersnoodramp 1 februari 1953; VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljarten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; YERSEKE Prinses Beatrixhaven, 11.00 uur en 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde.Het Trefpunt, 14.00 uur: Bingo voor ouderen van Reimerswaal; 19.30-21.30 uur: Repetitie fanfare Mu ziekvereniging Mozart; Gymzaal aan de Ericalaan, 09.00-10.00 uur: Conditietraining voor 50-plus bij Omni-sport Reimerswaal. BROUWERSHAVEN - Een 33-jarige man uit Schouwen Duiveland is gisterochtend rond half zeven op de Dirksweg ii Brouwershaven met een bedrijfsauto in de sloot beland. Di man verklaarde dat hij moest remmen voor een overstekenc konijn. Daardoor raakte hij de macht over zijn stuur kwijt ei kwam hij met zijn auto in de naast de weg gelegen sloot to stilstand. De man is met onbekend letsel overgebracht naa: het ziekenhuis. De bedrijfsauto werd vernield. ZIERIKZEE - Uit een winkel aan de Mol in Zierikzee were gisterochtend vroeg rond vijf uur beeldapparatuur gestoler nadat de daders de toegang tot het pand hadden geforceerd De waarde van de gestolen goederen bedraagt enkele duizen den euro's. De inbraak is de derde op rij bij bedrijfspanden ir Zierikzee. Eerder werd in het weekend ingebroken bij eer winkel in huishoudelijke artikelen aan het Havenplein en bi een bedrijf in elektrische apparaten aan de Industrieweg. VLISSINGEN - Vanaf vandaag worden de straten in de Vlis- singse wijk Westerzicht opnieuw ingericht. De straten krijger een nieuw laagje asfalt en de wijk wordt ingericht als 30-kilo- meterzone. Er komen verkeersdrempels en op een aantal plaatsen wordt de weg smaller gemaakt. Hoewel het noodza kelijk is om tijdens het werk wegen af te zetten, blijven de wo ningen bereikbaar. MIDDELBURG - Middelburgers kunnen vanaf volgende maand een speciaal telefoonnummer bellen voor klachten Het gaat om meldingen over bijvoorbeeld kapotte verkeers lichten, loszittende stoeptegels of vuil op straat. De gemeente zal de klachten dan zo snel mogelijk verhelpen. Het nummer is overdag bereikbaar, buiten kantooruren kunnen de klach ten via de website van de gemeente www.middelburg.nl worden doorgegeven. Het telefoonnummer is: 0118-675322. SAS VAN GENT - Uit de fietstassen van een twintigjarige vrouw uit Sas van Gent zijn gistermiddag boodschappen ge stolen. De vrouw had haar fiets even neergezet op de Wilhelminalaan in haar woonplaats en was een winkel binnengestapt. Toen ze terugkwam bemerkte ze dat haar boodschappen uit haar fietstassen waren weggenomen. TERNEUZEN - De Terneuzense wethouder J. van Schaik gaat contact leggen met het actiecomité Boze Burgers van Terneuzen (BBT). Dat comité houdt vrijdagavond een pro testbijeenkomst tegen het financieel beleid van de gemeente, met name wat betreft de recent aangekondigde bezuinigin gen en lastenverzwaringen. „Prima, zo'n actie vanuit de bevolking", aldus Van Schaik gisteren in een reactie. De wethouder is onder meer verant woordelijk voor het huishoudboekje van de gemeente Ter- neuzen. „Ik beschouw dit als een teken van betrokkenheid. Het is een signaal vanuit de samenleving, waarmee je als ge meentebestuur zorgvuldig moet omgaan." door Frank van Cooten KLOOSTERZANDE - De meningen over ontpoldering van een deel van het polder gebied tussen Perkpolder en Walsoorden zijn verdeeld. De dorpsraad Kloosterzande is tegen ontpoldering. Aanne mer j. Goossen uit Walsoor den, mede-initiatiefnemer van het project Kloosterzan de aan Zee, vindt een koppe ling tussen ontpolderen en het project prima. Ontpolderen mag echter vol gens hem niet worden ge bruikt om belangrijke delen uit het plan te schrappen. Het economisch effect van ontpolderen voor Oost- Zeeuws-Vlaanderen is im mers vrijwel nihil. Goossen reageert hiermee op de uitla ting van wethouder B. Pau wels dat de noodzaak van een kanaal naar Kloosterzande door ontpolderen minder zal worden. Kloosterzande komt met zo'n potpolder voor de deur volgens Pauwels toch al dichter bij zee te liggen. B en W van de gemeente Hulst stellen Gedeputeerde Staten vandaag voor een deel van het poldergebied tussen Perkpolder en Walsoorden op te offeren als mogelijk te ontpolderen gebied, als daarmee de verwezenlijking van Kloosterzande aan Zee een stuk dichterbij komt. GS brengen vandaag een werk bezoek aan de Oost-Zeeuws- Vlaamse gemeente. De dorpsraad van Klooster zande zit niet op ontpolde ring te wachten. „Dan gaat immers een stukje recreatie weg en dat vinden wij jam mer", zegt R. Asselman van de dorpsraad. „Aan een ver plichte ontpoldering hebben wij geen boodschap. Met de mogelijke komst van een windmolenpark in de Hoog landpolder bij Ossenisse is nog minder ruimte voor re creatieve ontwikkelingen. Dat wat overblijft is bijzon der weinig. We moeten dus bewaren en ontwikkelen wat we hebben." Goossen is een groot voor stander van ontpolderen als versterking van Klooster zande aan Zee. „Naast het belang van natuurcompen satie als gevolg van de ver- i dieping van de Westerschel- de, wordt heel wat water toerisme door dit nieuwe wa tergebied van de gevaarlijke Westerschelde gehaald. Ook kan een echt kindvriendelijk strandje worden aangelegd omdat het tij een stuk 'vrien delijker' is. Ik ben daarom een groot voorstander van de koppeling tussen ontpolde ren en Kloosterzande aan Zee maar dat mag niet ten koste gaan van onderdelen van het plan. Ontpolderen is overigens niet nieuw. In het eerste basisplan van Kloos terzande aan Zee uit 2001 is deze optie al opgenomen." Goossen kwalificeert de uit latingen van Pauwels over het mogelijk schrappen van het kanaal naar Klooster zande als 'losse schoten voor de boeg' en niet wenselijk. „Uitvoering van Klooster zande aan Zee is mede be doeld om het verlies aan werkgelegenheid in Oost- Zeeuws-Vlaanderen door het wegvallen van de veer- verbinding op te vangen. De aanleg van het kanaal is een belangrijk onderdeel. Rap porten van gerenomeerde onderzoeksbureaus zouden met het schrappen van deze waterverbinding in een klap waardeloos worden. Ik zou het zonde vinden als het schrappen van het kanaal als compensatie voor ontpolde ring wordt gebruikt. Het ka naal is immers ook belang rijk voor versterking van de verblijfsrecreatie en daar is ook veel werkgelegenheid mee gemoeid. Daarnaast wordt de vierbaansweg naar de voormalige veerhaven vaak als racebaan gebruikt. Dat is niet wenselijk. Goossen ziet graag dat de ge meente Hulst Kloosterzande aan Zee ook koppelt aan de aanleg van de rondweg om Terhole. „Als de vierbaans- weg wordt weggehaald voor het graven van het kanaal, kan het puin mooi worden gebruikt voor de nieuwe rondweg om Terhole."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29