Rasmussen haalt Raboploeg uit het verdomhoekje Hockeysters slijpen nagels voor strijd om het goud Geesink schrikt van overgewicht atleten Oranje heeft vuule broeken nodig |ffeer geen W K-medaille oor Mark Huizinga ADO wacht nog steeds op eerste overwinning \llaardingse judoka pakt brons op WK in klasse tot 70 kilogram Van Praag vestigt hoop op Van Gaal 1 zaterdag 13 september 2003 Vlakke hand h" "V l^PLr CIJL Den Bakker breekt sleutelbeen Ajax voorlopig zonder Grygera AZ en Moens komen er niet uit Schalken bereikt halve finales Keen naar derde ronde in China Tweede ritzege Thomas Dekker Sparta jaagt op eerste periode door Marc van Veen CAUTERETS - Uitgerekend op het grondgebied waar de ploeg dit seizoen opzichtig faalde, haalde Michael Ras mussen gisteren de Rabowielerploeg uit het verdomhoekje. In Cauterets, het Franse deel van de Pyreneeën, won de 29-jarige Deen de eerste bergrit van de Ronde van Spanje. De laatste dertien kilometer omhoog werkte de voormalige wereldkampioen Michael Rasmussen is op weg naar de zege in de zevende etappe van de Ronde van Spanje. foto Sergio Perez/RTR mountainbiken in zijn eentje af. „Dit hadden we effe nodig", reageerde ploegleider Frans Maassen opgelucht na de superieure zege van zijn nieuwe kopman. In Spanje nam Rasmussen gisteren de rol over van Levi Leipheimer. De Ame rikaan, in het eerste weekeinde van de Ronde van Frankrijk tegen het asfalt gekwakt en geblesseerd naar huis ver trokken, slaagde er in de eerste week van de Vuelta niet in zijn gebrek aan in houd en vorm te verbloemen. Ook al zat hij gisteren wel bij een vroege ontsnap ping. In Rasmussen kreeg de ploeg een ideale nieuwe blikvanger. Hij keerde door de zege weer terug in de toptien van het al gemeen klassement. „Het is de belangrijkste zege uit mijn loopbaan", zei de gelukkige Deen. „Ik houd ervan om in Spanje te koersen. Iedereen vliegt er hier direct in. Net als bij het mountainbiken. Dat ligt me wel. Dit is een droom. En belangrijk voor de ploeg." Rasmussen toonde een fijne neus voor de juiste ontsnapping en deed in de slotfase tactisch alles goed. Eerst sloop hij met een groepje mee dat op de Au- bisque ten aanval trok. In de afdaling van de Franse puist weigerde hij zich neer te leggen bij een tegenactie van het peloton. Onder aanvoering van Nozal joeg het peloton op de eerste groep, omdat daarin de Spanjaard Roberto Heras probeerde een slag te slaan. Op het mo ment dat het eerste pelotonnetje op de vluchters neerstreek, liepen Rasmus sen en de Spanjaard Aitor Osa weer weg. Het duo deed er in het dal alles aan met een redelijk gat de slotklim te be reiken. Twaalf kilometer voor de streep liet Rasmussen zijn medevluchter achter om aan een indrukwekkende solo te be ginnen. Achter hem hielden de Span jaarden met name elkaar in de gaten. De strijd om de gouden leiderstrui ein digde nog een keer in het voordeel van Nozal. Manuel Beltran heeft op de tweede plaats nog maar 55 seconden achterstand. ANP osch maakt verwachtingen waar nnrHerman Wissink ISAKA - Als er iemand vóór het [ereldkampioenschap judo in jar isaka ervan overtuigd was dat eeen medaille zou halen, was at Edith Bosch wel. En ze deed iet,ze pakte brons, zoals Mark ld i luizinga het had voorspeld. lub wa blij ;da autoi .ivit «Hen om uitbundig te zijn had j y b23-jarige Edith Bosch gister- „«„rt t» nvpr Rrons on een we- oopta jdei lij ittekf lalli ;"j an onze sportredactie valk rlati aar t.Voi «n timai scoort er ad •slev is Poi net ïMot twet vond te over. Brons op een we reldkampioenschap - in de klas se tot 70 kilo - is immers een prestatie van formaat. De jonge judoka heeft het laatste jaar keihard getraind. Ze won in de cember al de Fukuoka-Cup in Japan en in februari was ze de beste op het Tournoi de Paris. Het zijn, na de Olympische Spe len en het WK de twee grootste toernooien ter wereld. ,Ik heb door een diskwalificatie in de halve finale een slecht Eu- 1 ISAKA - Olympisch judokam- lioen Mark Huizinga is op- ieuw geen wereldkampioen „jjporden. In de herkansings- youde verloor hij gisteren van ïosvane Despaigne, de Cubaan H tie hem op de WK's van 1997 en e1)99 ook al uitschakelde voor dfwereldtitel. altijd ontbreekt een me- ie op het wereldkampioen- ;hap op de erelijst van de [insdag dertig jaar geworden uizingaHet is de vraag of het em nog zal lukken. Het volgen- Ie WK wordt pas over twee jaar, foei luis in 2005 gehouden. Huizinga is dan 32 jaar. Overigens was het geen verras sing dat Huizinga niet in een topvorm stak. Hij revalideerde drie maanden van een in juni opgelopen knieblessure. Huizinga twijfelt er echter niet aan dat hij de Olympische Spe len gaat halen. „Tot en met de nummer negen op de Europese ranglijst mag naar de Olympi sche Spelen. Ik sta nu tweede. Als ik helemaal niets meer zou doen, denk ik dat niet verder dan de negende plaats zak. Dus als ik ergens op een van de A- toernooien een medaille pak, is dat meer dan voldoende." GPD ropees kampioenschap gehad. Maar ik wilde hier niet nog een keer vijfde worden. Ik wilde hier laten zien dat ik het kan. Ik ging voor een medaille en niets min der." Maar van een leien dakje ging het niet. Ze werkte een paar moeizame partijen af, maar be reikte toch de halve finale. „In de pauze lag ik op bed en voelde me zo slap als een vaatdoek. Na dat ik de halve finale had verlo ren, zei ik nog een keer tegen mijn coach dat ik een medaille wilde. We hebben een plan op gezet en ik wist hoe ik tegen die Chinese moest judoën. Aan dat plan heb ik me gehouden en het lukte." In de wedstrijdhal van de Osa ka- Jo-Hall hield Bosch zich met haar vreugde-uitingen nog in. Na het verlossende laatste sig naal liet ze zich eerst achterover vallen. Eenmaal weer opge staan liet ze zich door haar pri- vécoach Chris de Korte en bondscoach Marjolein van Unen omhelzen. „Nee, natuur lijk ga ik hier niet lopen gillen. Ik ben derde geworden, geen eerste. Als ik goud had gewon nen, dan had ik wel een rondje door de zaal gemaakt." Derde worden, haar clubgenote en ex-vriend Mark Huizinga had het voorspeld. Bosch: „Mark zei tegen me: 'jij wordt geen wereldkampioen, maar je wordt (volgend jaar) wel olym pisch kampioen'. Ik had voor de vorige spelen ook voorspeld dat Mark daar zou winnen. Dat kwam ook uit. Nu maar hopen dat Mark nu ook gelijk heeft." Bosch heeft zich met de derde plek in Osaka, na Dennis van der Geest en Claudia Zwiers, verzekerd van een olympische nominatie voor de Olympische Spelen van 2004 in Athene. „Maar dat olympisch kampioen worden? Het zou een mooie, lo gische stap zijn." Als Bosch de voorbereidingen voor de Olympische Spelen net zo doet als ze zich heeft gepre pareerd op deze titelstrijd in Ja pan, zal het daar niet aan liggen. De Vlaardingse verzette bergen werk. Bijna dagelijks was ze op advies van haar sportarts in de sport school te vinden. „Van Peter Vergouwen moest ik buik, rug en benen extra trainen. Ik heb sowieso alles gedaan wat me werd gezegd." Om haar gelijk te bewijzen sloeg ze een keer met de vlakke hand hard op de lichaamsdelen die ze noemde. „Ik ben zo hard als staal en voel me sterk. Ik heb nu het voordeel dat ik me tijdens de A-toernooien niet meer hoef te bewijzen. Ik kan lekker judoën. Dat is het grote verschil met vier jaar geleden. Toen heb ik zes A- toernooien gedraaid en een Eu ropees kampioenschap en was ik helemaal op toen ik aan de Spelen moest beginnen", zegt de judoka die in Sydney zevende werd en nu meer in gedachten heeft. „Maar ik ga nóg harder trainen. Die Japanse moet ik er ook af kunnen gooien", doelend op Masae Ueno van wie ze de halve finale verloor. GPD ets: '9 i.CsrM doorEdwin Alblas Pew! val; BARCELONA - De Spaanse ,10.» bondscoach Jack Holtman zat a)W 'gisteren nog gezellig in Barcelo- l na met zijn Nederlandse collega a, ui Mare Lammers aan de koffie. Van» 'Die vriendschap tekent allesbe- halve de sfeer van de finale van G3s 'et EK, waarin de Spaanse en .tM Nederlandse hockeysters het lOSat vandaag tegen elkaar opnemen. 4.35.1 fen Spaanse speelster die het I0.H.I hhaar hoofd haalt om Mijntje I tonners op de koffie te vragen. (Ned1 Ze haten haar. De Nederlandse 1,3. li tóemational Kim Lammers lN«i noemde de Spaanse hockeysters Wgw bp haar beurt 'kutwijven'. De and t la8e's V0(>r de finale zijn gesle- ssW fen... Scb Een ola' kan er nog net vanaf, smêr Nederlandse internatio- •ncnBa' Ageeth Boomgaardt in het lesu u tarnooihotel bij een Spaanse geister in de lift stapt. Het is jivi a^een de taalbarrière die deMï goed gesprek in de weg 15, E: staat. Nederland en Spanje lig- Sen elkaar niet. Dat is vreemd, iinttë |ez'en de Hollandse link bij de BniS Spaanse ploegen, c Jhrc Lammers was enkele jaren sfs» ^"dsooach van Spanje, voor- rdt v dathij Oranje onder zijn hoede stils weg. Jack Holtman, oud- !l"' coacl1 van Amsterdam en Laren, rrcti p>de hem op en de supervisie vedsti P'l de Spaanse hockeybond tat voor rekening van Maurits '•i Si riks- In de oranje gekleur- Nan atêchnische staf ontbreekt het 1:1.3 ^'een nog aan een Nederlandse vat' regelneef. Cateo foude bekenden van Lam- jhEï? ®ers' die in Sydney met een "erde plaats het Zuid-Europe- tstni* Je IS 67.CS l 7,2.4 «IWP iens'! 1 laas led L 3 n'et zo lang geleden raakte ik, '2 3m tw va'tant'e in Londen, in gesprek Michael, een even verstokte als huurde voetbalfan. „Als Engelsman e, 'k de hoop opgegeven mijn land 01 nog kampioen te zien worden", niberde hij. „Was ik maar in Neder- n(t geboren, dan wist ik dat het op een "a§ weer feest zou zijn." Maar wanneer? Na het debacle van ^gl'jkt internationaal succes op e termijn 'een utopie die nooit zal ren', zoals Cruijff ooit zei. Het e voetbalelftal heeft zijn kre- ;erspeeld. De hoop op een goede aanse avontuur beëindigde, dragen nog bij aan het nieuwe succes in Barcelona. Lammers speelde nooit met Spanje in ei gen land een groot toernooi. De historie leert dat de hockey teams van Spanje op vertrouw de grond tot grootse daden in staat zijn. De hockeysters stegen bij de Olympische Spelen van Barce lona (1992) boven zich zichzelf uit en wonnen goud. Daar ap pelleert Holtman graag aan. Lammers houdt er ernstig reke ning mee dat de confrontatie een bloedige wordt. „Ze spelen met hun hart. Het zijn geen lieve speelsters. We moeten ons niet laten provoceren, want Spanje zal de grenzen van het toelaat bare opzoeken. Dat is hun tem perament. Wij moeten het hoc keyend proberen op te lossen. Nederland heeft meer kwaliteit in huis." Maar ook als het een vuile veldslag wordt, is Neder land niet bij voorbaat kansloos, meent Lammers. „Mijn meiden spelen de laatste jaren ook met passie. We gaan niet zomaar op zij." Dat de Spaanse meiden meer temperament wordt toe gedicht, vindt captain Mijntje Donners grote onzin. „Janneke Schopman en Minke Booij dui ken met hun hoofd vooruit in de baan van het schot als het moet. Dat heb ik ze bij Spanje nog niet zien doen. Wat is dan meer pas sie? Een sambadansje na een doelpunt?" De animositeit tus sen beide ploegen ligt volgens Ageeth Boomgaardt voor een groot deel aan de Spaanse frus tratie. „Ze hebben vaak belang rijke wedstrijden net van ons verloren." Jack Holtman zou graag van daag met die traditie breken. Hij doet zich dezer dagen voor als een relaxte coach van een re laxte ploeg. „Bij Nederland is er druk, omdat ze altijd de finale moeten winnen. Die stress heb ben wij niet. Kutwijven bij ons? Zo kijken we in ieder geval niet naar Nederland." Dat Donners niet geliefd is bij de Spaanse ploeg, noemt Holt man zelfs een verdienste van de trefzekere spits van Oranje. „Mijntje kan in het veld een kreng zijn. Ze heeft een win naarsmentaliteit, zoals er een paar bij ons dat ook hebben. Daar is niets mis mee. Maar het wordt heus niet alleen een fysie ke oorlog. Ik heb de ploeg ge zegd: je moet die meiden van Nederland zonder kop zien. Want als je alleen maar met emotie speelt, ga je het niet red den." GPD VI Edith Bosch (links) is met een verbeten gezicht op weg naar de bronzen medaille op het WK in Osaka. foto Eriko Sugita/RTR door Gert Lammerink OSAKA - Anton Geesink heeft de internationale judo-autori teiten voorgesteld een limiet te stellen aan het gewicht van de deelnemers bij wedstrijden. Bij 130 kilogram (open klasse/ zwaargewichten) zou het vol gens het Nederlands IOC-lid wel mogen ophouden. Geesink deed zijn voorstel tijdens de wereldkampioenschappen in het Japanse Osaka. „Een sporter moet gezondheid uitstralen", zegt de oud-topju doka (69). „Als ik dan zo'n Spanjaard zie (Ruano, boven de 200 kg) dan schrik ik. Bo vendien moet dit soort mensen tegen zichzelf in bescherming worden genomen. Overkoepe lende instanties zouden ze daartoe iets moeten aanrei ken, bijvoorbeeld begeleiding van een diëtiste." Voordelen hebben de superzwaarge wichten er volgens Geesink ook niet bij. „Het is simpelweg een handicap voor henzelf. In m'n eigen loopbaan (Geesink won drie WK's en een olympi sche titel in de open klasse) konden de tegenstanders me niet zwaar genoeg zijn. Ze wa ren simpel uit hun evenwicht te brengen." De stelregel van Geesink is simpel: „Een kam pioen moet er uitzien als een kampioen. Negentig procent van mijn tijd als actief judoka woog ik minder dan negentig kilo. In die periode was ik een voorbeeld." Hij denkt dat pas op termijn naar hem wordt ge luisterd. „In 1968 heb ik al voorgesteld de judoka's in ver schillende kleuren pakken te laten aantreden. Het heeft dertig jaar geduurd voor de re gels zijn aangepast. Wat de ge wichtslimiet betreft is men vooral bang van discrimine rende maatregelen te worden beticht. Onzin, er moet ge woon iets gebeuren." ANP j, tfM e: St» Et» Rtbeui afloop van het wankele EK-avontuur leeft alleen nog onder de internationals zelf. De mensen thuis halen de schou ders op. Dan maar niet naar Portugal. Tegen Tsjechië telde de Nederlandse basisopstelling acht spelers met vijftig of meer interlands achter hun naam. Een enorm ervaren elf, op papier. Op het veld bleek niemand in staat te zijn de leiding te nemen. De Tsjechische pers was vol lof over Pavel Nedved, die als aanvoerder zijn team op de been had gehouden. Onze aanvoerder (106 interlands) liep het na één helft tegen Jan Koller al zo dun door de broek dat hij in de rust om een wissel vroeg. Diezelfde Frank de Boer heeft altijd verklaard het een schande te vinden als een zo getalenteerde lichting als de zij ne nooit een grote prijs zou winnen. De Boer was ziek van de nederlaag. Van Nistelrooij ook. Toen hij was gewisseld, schopte hij zelfs tegen een drinkbus. Oei! Die uitbarsting van geweld kwam hem op een reprimande van zijn mede spelers en de technische staf te staan. Bij Oranje moet ongenoegen binnens kamers blijven. Bij Oranje is het tegelijkertijd mogelijk dat een pitbull die zelfs zijn eigen ploeggenoten (Van Bommel, Van Ni stelrooij) bijt, de hand boven het hoofd wordt gehouden. Niks mis met Edgar Davids, prima voetballer, maar hij heeft zijn hand overspeeld. Het is een misverstand dat Davids het alleenrecht heeft op gepassioneerd en agressief spel, waar het Nederlands elftal naar smacht. Bosvelt speelt al jaren zo en Van Hooijdonk is er ook groot mee ge worden. Hun dadendrang is nooit zo overdreven dat ze behalve zichzelf ook hun ploeg knock-out slaan. Het Nederlandse volk, dat dagelijks wordt geënquêteerd over de teloorgang van onze jongens, eist inzet en strijd. De mouwen opstropen. De beuk erin. Geen tactische verhandelingen meer, EINDHOVEN - Maarten den Bakker is tien dagen uitgescha keld. De wielrenner van de Rabobank kwam zondag in de GP Jef Scherens ten val en brak daarbij een sleutelbeen, meldt de wielersite van de ploeg. Den Bakker, dit seizoen Nederlands kampioen tijdrijden, brak het sleutelbeen in het verleden op dezelfde plek. ANP AMSTERDAM - Zdenek Grygera kan zeker drie weken niet in actie komen voor Ajax. De Tsjech, die woensdag in de inter land tegen Nederland een hamstring scheurde, mist daardoor de competitiewedstrijd tegen RKC Waalwijk (vanavond) en het eerste duel in de Champions League met AC Milan. GPD ALKMAAR - De advocaten van AZ en Oscar Moens zijn het niet eens geworden over een afkoopsom voor het ontbinden van het contract van de doelman. Ze hebben daarom gisteren de arbitragecommissie van de KNVB gevraagd de hoogte van de afkoopsom vast te stellen. Ruim twee weken geleden trof fen beide partijen elkaar al bij de arbitragecommissie. Moens werd sinds het begin van dit seizoen niet meer toegelaten tot de selectie. In de arbitragezaak eiste hij zijn plek in spelers groep terug. AZ daarentegen stelde dat de verhoudingen met de doelman inmiddels zo slecht waren dat ontbinding van het contract beter zou zijn. De arbitragecommissie gaf de club daarin gelijk en droeg de advocaten op in onderling overleg een afkoopsom te bepalen. Het college van de KNVB doet vol gende week uitspraak. GPD COSTA DO SAUIPE - Sjeng Schalken is bij het Brazil Open in Costa do Sauipe gevorderd tot de halve finales. De als tweede geplaatste Limburgse tennisser, die aan het eind van het jaar mondiaal in de topvijftien wil staan, versloeg de Amerikaan Vince Spadea in twee sets: 7-6 6-2. John van Lottum bereikte de kwartfinales van het tennistoer nooi van Boekarest. Tegen de Spanjaard Galo Blanco was Van Lottum snel klaar met de eerste set (6-1), maar hij besliste de tweede pas in de tiebreak met 8-6. ANP FUZHOU - Trinko Keen heeft bij het Chinees Open de derde ronde bereikt. De Nederlandse tafeltennisser versloeg de Zweed Magnus Molin gisteravond in Fuzhou met 4-2 (11-7 9-11 16-14 11-9 7-11 11-2). Zijn volgende opponent is diens landgenoot Peter Karlsson. Danny Heister bleef in China al in de eerste ronde steken. In een spannende wedstrijd verloor hij van de Noord-Koreaan Pak Won-chol met 3-4 (9-11 14-12 11-78-11 11-67-11 14-16). Ook het dubbel Heister/Keen werd in de eerste ronde al uitge schakeld. Het Japanse duo Yuzawa/Omori was met 3-1 (11-6 11-7 8-11 11-8) te sterk voor de Nederlanders. ANP VALKENBURG - Thomas Dekker heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Ster Elektrotoer. De negentienjarige wielrenner uit de Raboploeg was in de derde etappe, in het Limburgse heuvellandschap, in de eindsprint te sterk voor Rik Reine- rink. Bram Schmitz pakte de gele leiderstrui. ANP de tegenstander past zich maar aan ons aan. 'Aanvallen!' moet weer een ge vleugelde kreet worden. Zoals de oude mannetjes op de tribune bij Goes het zo mooi konden zeggen: „Ze moeten met een vuule broek van het veld kommen!" Alleen opportunisme kan Oranje als nog in Portugal brengen. Dat is nooit de grootste kracht van het Nederlandse voetbal geweest, dus enige vrees is ge rechtvaardigd. Gelukkig komt er na elk EK weer een WK. In Duitsland dit maal. Daar halen we tenminste altijd de finale. Sven Remijnsen van onze sportredactie DEN HAAG - ADO Den Haag wacht nog steeds op de eerste overwinning in de eredivisie. De tweede thuiswedstrijd van het seizoen leverde het tweede ge lijkspel op. Na de 1-1 tegen FC Utrecht werd het gisteren 1-1 tegen FC Volendam. De winnaar van de nacompeti- tie verdiende het winstpunt meer dan de stroefspelende RIJSWIJK - Sparta jaagt op de eerste-periodetitel. De Rotter dammers wonnen gisteravond soepel met 3-0 van MVV en zag de concurrenten punten verspe len. Sparta gaat met vijftien punten uit zes duels fier aan kop in de Gouden Gids Divisie. FC Den Bosch liet na in het spoor van de koploper te blij ven. Den Bosch speelde gelijk tegen Helmond Sport (1-1). Middelburger Roy Hendriksen nam het doelpunt van Helmond Sport voor zijn rekening. TOP Oss zag de achterstand oplopen door een 2-0-nederlaag bij He racles Almelo. FC Den Bosch-Helmond Sport 1-1 (1-1). 10. Hendriksen 0-1, 40. Une- ken 1-1. Scheidsrechter: Van Eg- mond. Toeschouwers: 4300. Excelsior-Stormvogels/Telstar 1-1 (1-0). 45. Opoku 1-0, 58. Slory 1-1. Scheidsrechter: Luijten. Toeschou wers: 1014. BV Veendam-FC Dordrecht 1-1 (0-1). 34. Onyeike 0-1, 90. Hamming 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Zeinstra. Toeschouwers: 2716. Rode kaart: 51. Clemencia (Veendam), 70. Korte (trainer Veendam), 90. Supu- sepa (Dordrecht). Cambuur Leeuwarden-Emmen 3-1 (0-1). 11. Blaauw 0-1, 68. Bruin 1-1, 71. Bölstler 2-1, 74. Van Zundert 3-1. Scheidsrechter: Oskam. Toe schouwers: 3518. MVV-Sparta 0-3 (0-1). 33. De Fauw 0-1, 70. Nascimento 0-2, 80. Nasci- mento 0-3. Scheidsrechter: Van Si- chem. Toeschouwers: 3025. Heracles Almelo-TOP/Oss 2-0 (0-0). 46. Roelofsen 1-0, 49. Buikema 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 4750. Haarlem-Fortuna Sittard 1-1 (0-1). 23. Van Barneveld 0-1, 75. Willems 1-1. Scheidsrechter: Koopman. Toe schouwers: 1936. FC Eindhovcn-AGOVV Apeldoorn 1-1 (1-0). 4. Van de Langenberg 1-0, 74. Huntelaar 1-1. Scheidsrechter: K. Hermans (Bel). Toeschouwers: 1949. ANP kampioen van de eerste divisie. Bij ADO Den Haag debuteerde Ajax-huurling Van der Gun te gen Volendam op de positie van Van der Laan. Voor hij een beet je draaide stond zijn ploeg op achterstand. In de tiende mi nuut kapte Tuyp op de zestien meterlijn de bal handig voor zijn rechtervoet en verschakte doelman Jansen met een mees terlijke lob. In de twintigste minuut was het weer gelijk. Bodde kogelde raak uit een vrije trap na een onhan dige handsbal van Luirink. Het duel leek zich te ontwikkelen tot een aantrekkelijk schouwspel, maar dat bleek schijn. De pro movendi ADO en Volendam speelden weliswaar een eredivi siewedstrijd, maar het niveau was nog steeds van de eerste di visie. ADO Den Haag-FC Volendam 1-1 (1-1). 10. Tuyp 0-1, 20. Bodde 1-1. Scheidsrechter: Haverkort. Toe schouwers: 6235. Gele kaart: Van der Gun (ADO). ANP AMSTERDAM - Als Michael van Praag het nog voor het zeg gen had bij Ajax, zou hij Louis van Gaal aanstellen als de nieu we technisch directeur. Hij acht de voormalige trainer van Ajax de meest geschikte kandidaat om in de Amsterdam Arena Leo Beenhakker op te volgen. Van Praag benadrukte dat hij op persoonlijke titel sprak, dat Van Gaal een goede vriend van hem is en dat zijn invloed in de Arena tegenwoordig beperkt is. Van Praag trad in juli af als voorzit ter van Ajax. Hij bekende tevens dat zijn invloed als voorzitter de laatste jaren sowieso beperkt was en dat dat hem een doorn in het oog was. Niet hij, maar Arie van Eijden was als algemeen di recteur de belangrijkste man van Ajax. „Ik heb het daar moeilijk mee gehad. Hoewel ik nooit heb willen opstappen." Volgens Van Praag is de trainer altijd de belangrijkste man in een club. Daar is hij inmiddels wel achter. Het was met Rinus Michels zo en dat was met Johan Cruijff niet anders. Van Praag: „Dat Louis hier trainer was, was ons grote geluk. Ik zou het fantastisch vinden als Louis te rug zou keren bij Ajax." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17