PZC Voedselbank helpt gezinnen aan eten Reimerswaal en Goes leggen ruzie bij Project biedt frisse blik op exploitatiekansen Bevelands landschap Die scheiden... 11 Meubelzaak Moens mag gedeeltelijk verhuizen Nekkerhal Creatieve najaarsideeën? TOfc zaterdag 13 september 2003 internationaal Actie vraagt aandacht voor ontbreken eigen ruimte toernooi jeu de boules Rommelmarkt Dansschool JJ Suikerbiet Kinderagen Automobilisten betrapt op alcohol Kapelle spreidt vuurwerkverkoop Kinderopvang trakteert leidsters Inbreker aangehouden Dorpsraad Koewacht krap bij kas Je vindt ze op het. dinsdag 16 t/m zondag 21 september J 'M* J idf iift won j 1.0, •vet, ell Wi m ijfflij to n4 w oori ena SB ;eva KB' irmi ziji" itè ;sch ions em ppef evil !tZ| n, us gtoi ena /ank l aai km ,td« HnnrRob Paardekam GOES - De bestuurders van Goes en Reimerswaal kunnen n eer door één deur. In een ver helderend gesprek hebben de burgemeesters van beide ge meenten afgesproken dat ze in de toekomst rechtstreeks met elkaar communiceren en geen ruzie meer maken in het open baar. Goes, Kapelle en Reimerswaal onderhandelden vorig najaar uitvoerig met de provincie en Zeeland Seaports over een convenant. Daarin werden compenserende maatregelen voor de Bevelanden na de aan leg van de Westerschelde Con tainer Terminal afgesproken. Goes tekende het convenant uiteindelijk niet, maar besloot in beroep te gaan tegen de WCT. Kapelle en Reimerswaal gingen wel akkoord. Reimers waal maakte zelfs een serie ex tra afspraken met de provincie. In ruil voor het niet in beroep gaan tegen de WCT mag de ge meente onder meer apparte menten bouwen op het voormalige veerplein in Krui- ningen. De Goese wethouder M. 't Hart liet een maand geleden weten dat hij de handelwijze van Rei merswaal onbegrijpelijk vindt. Hij zei wel te weten dat er on derhandeld was over extra af spraken, maar niet dat er daad werkelijk was gedeald. De term 'Siciliaanse praktijken', die 't Hart gebruikte om de handelwijze van Reimerswaal en de provincie te omschrijven, viel in Kruiningen niet in goede aarde. In een brief die niet al te vrien delijk van toon was, liet het Reimerswaalse college weten het uiterst merkwaardig te vin den dat Goes negen maanden na het tekenen van het conve nant om opheldering vraagt. In december was immers al dui delijk dat de extra afspraken waren gemaakt. Volgens bur gemeester en wethouders van Reimerswaal was Goes altijd op de hoogte van de gevoerde procedure. Ze snappen dan ook weinig van de plots opgekomen verbazing. „Kennelijk moet het geheugen van 't Hart worden opgefrist", had wethouder J. Bliek de ge meenteraad kort voor het ver sturen van de brief gezegd. In een gesprek hebben burge meester D. van der Zaag van Goes en zijn Reimerswaalse college A. Verbree de kwestie uitgesproken. „We hebben af gesproken dat we voortaan geen lelijke dingen meer over elkaar zeggen in het open baar", aldus Van der Zaag. „Als er wrevel is over een be paald onderwerp, en dat zal best nog eens gebeuren, zeggen we dat rechtstreeks tegen el kaar. Dan kan er ook meteen gereageerd worden." Volgens Van der Zaag hebben beide gemeenten elkaar in de toekomst nog hard genoeg no dig in het kader van de Beve- landse samenwerking op tal van gebieden. rijUDDELBURG - Club Jeu de Boules Middelburg houdt dit weekeinde een internationaal J toernooi op het Abdijplein in Middelburg. Morgen doen 64 teams mee en op zondag 72. Be halve een aantal topteams uit en Duitsland, geeft ook de nationale top acte de présen te. Er wordt op 32 velden ge speeld. De wedstrijden begin nen op beide dagen om 10.30 Jongeren bezetten gymzaal uur. MIDDELBURG - Het Liliane- fonds houdt zaterdag 20 sep tember een rommelmarkt in de Dauwendaelsestraat 30/32 in Middelburg. De opbrengst gaat naar revalidatieprojecten voor gehandicapte kinderen in ont wikkelingslanden. De rommel- tkJJmarkt duurt van 10 tot 14 uur. Bij slecht weer gaat de rommel markt niet door. MIDDELBURG - Dansschool Bras uit Middelburg houdt mor gen een dans-/kennismakings- avond. Belangstellenden kun nen vanaf 20.00 uur terecht in Ontmoetingscentrum Dau- trendaele in Middelburg. Ge rard Bras leert mensen tijdens de kennismakingsles enige ba- sispassen. Later op de avond wordt een dansavond gehou den. door Ron Magnée VLISSINGEN - Met de bezet ting van de oude gymzaal aan de Nassaulaan hebben bewoners van Nieuw-Middelburg gister avond aandacht gevraagd voor de problemen met jongeren in de wijk. Voor jeugdige bewo ners moet er een geschikte loca tie komen, zo vinden de bezet ters. Een groep van twintig jongeren trok even na negen uur het oude gymzaaltje aan de Nassaulaan in. Na enige tijd arriveerden zes politieagenten in gevechtste nue, die de groep weer naar bui ten leidde. Aanleiding voor de actie is het uitblijven van een oplossing voor de jongeren van de wijk. Al langer willen bewoners van de wijk een geschikte accommo datie voor jongeren. Het huidige jeugdcentrum, 't Trefpunt aan de Nassaulaan, moet binnen kort worden afgebroken in ver band met nieuwbouwplannen. E. Tisserand, buurtbewoner en initiatiefnemer van de actie: „We worden aan het lijntje ge houden. Er worden telkens weer uitspraken gedaan over de zaak. Dan wordt er wel een tijdelijke ruimte belooft, dan weer niet. Pas als het nieuwe winkelcen trum op de hoek van de Veerse- weg en de Nassaulaan er staat, komt er een permanente voor ziening voor jongeren. Maar dat is pas in 2005." Met de actie willen de actievoer ders een signaal geven aan poli tie, gemeente en jongerenwer kers. De problemen in de wij k worden veroorzaakt door rondhangen de jongeren. Diewordendelaat- ste tijd zeer streng aangepakt. Tisserand: „Hier hing onlangs een groep jongeren rond, toen er een surveillancewagen aan kwam. De politie verwijderde de jongeren met de woorden: 'Ga maar bij de gymzaal staan.' Even later kwamen andere agenten de jongeren bij de gym zaal tegen: 'En wat doen jullie hier bij de gymzaal?' Kijk, zo krijg je nu agressieve situaties.' Volgens Tisserand zou met een nieuwe accommodatie de over last van jongeren tot het verle den behoren. „Er moet snel een oplossing komen. Nu worden jongeren alleen maar opgejaagd door de politie. Er lopen inmid dels jongeren rond van vijftien jaar met vijf-, zeshonderd euro boete aan hun broek. Dit moet echt een keer stoppen." ter lebe leen llB alai lew: hets era ar elf e sti v sni bla: door Mieke van der Jaqt WISSENKERKE - Een frisse blik moet een frisse kijk opleve ren. Het principe van de Coun tryside Exchange, deze week voor het eerst toegepast op Noord-Beveland, heeft bewe ren dat dat klopt. Een bezoek van Amerikaanse, Britse en Ne derlandse deskundigen op ge bied van landbouw, toerisme en industrie aan de Sociëteit Noord-Beveland heeft direct nieuwe visies opgeleverd. bij dew scha imp! loge ngs et bi (X suit- -,Za Oos JJ lES De buitenlanders is het bijvoor beeld opgevallen dat iedereen op Noord-Beveland veel waar dering heeft voor het landschap maar datzelfde landschap geen rol laat spelen in de eigen soci aal-economische toekomst. „Exploiteren, dat landschap", roepen de gasten in koor en er REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG VLISSINGEN Tel: 0118-460116 Fax:0118-472404 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl iNTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; raterdagstot 12.00 uur zou één regionale overheid moe ten zijn die alle zaken regelt. Natuurlijk laten de buitenlan ders de integratie van natuur en landschap met recreatie en landbouw niet onbesproken. Zo zouden meer routes moeten worden ontwikkeld, waarin al les wat Noord-Beveland te bie den heeft is opgenomen. Volgens de buitenlandse gasten zijn de Noord-Bevelanders te veel geconcentreerd op het Veerse Meer, terwijl het eiland zoveel meer te bieden heeft. Waar de buitenlanders bijvoor beeld warm voor lopen, is het ei landgevoel. Dat kan een aardige toevoeging zijn voor wat Noord-Beveland te bieden heeft. Het eiland moet zuinig zijn op grote campings en minicam- pings, maar andere verblijfsac- commodaties zijn er nog te wei nig. Bed Breakfasts, hotels en logeerfaciliteiten op de boerde rij kunnen Noord-Beveland voor een breder publiek aan trekkelijk maken. De gasten zijn ook onder de in druk geraakt van de Spaanse in vloeden in Zeeland, het accent op de suikerbiet, verdronken dorpen en het cultureel erfgoed als het gaat om de bouwgeschie denis. Op Noord-Beveland ge beurt daar nauwelijks iets mee. Ook tegen de landbouw kijken de gasten net even anders aan dan de Noord-Bevelanders ge wend zijn. Op zulke goede grond kun je meer gewassen verbou wen en waarom zou je niet meer direct aan de Noord-Bevelan ders verkopen? Een regionaal keurmerk voor landbouwpro- dukten en waterberging in on diepe vijvers, dragen de gasten als mogelijkheden aan om het mes van twee kanten te laten snijden. Gisteren namen de jongeren even het recht in eigen hand en bombardeerden de gymzaal aan de Nassaulaan tot hun ruimte. Totdat ze ook daar weer weggestuurd werden. foto Ruben Oreel door llona Vette GOES - Voedselbank De Hel pende Hand loopt steeds beter. Vrijwilligers Marinus en Gonny Weulink leverden toen zij in juni dit jaar begonnen voedsel aan vijf adressen, inmiddels zijn dat er al twintig. Marinus en Gonny halen groen te, fruit, eieren en brood bij een aantal bedrijven, wat ze vervol gens brengen naar arme gezin nen in Goes en omgeving. Er melden zich steeds meer gezin nen die deze hulp nodig hebben en inmiddels hebben Marinus en Gonny een stichting opge richt en subsidie aangevraagd. „We hebben geld nodig. We heb ben steeds hogere benzinekos- ten en ik heb een grotere opslag ruimte nodig. Voor een aantal adresjes kan ik nog wat dozen hier stallen, maar als er te veel adresjes bij komen, kan ik het eten niet meer kwijt." Marinus en Gonny zijn blij dat ze steeds meer dankbare men sen kunnen helpen. Marinus is niet van plan om het te laten bij het verstrekken van eten alleen. Uiteindelijk wil hij ook andere dingen als apparaten en meu bels weg kunnen geven. Gonny: „Ik kwam laatst bij een vrouw thuis en daar was niet eens vloerbedekking Het echtpaar Hans en José Dan ker is erg dankbaar voor het eten dat ze wekelijks krijgen van De Helpende Hand. Ze le ven in de bijstand van zo'n 60 euro per week. José: „Onze ou we buurvrouw heeft ons aange meld bij Marinus en Gonny, en daar was ik heel blij mee. Mis- José Danker krijgt van Marinus Weulink een doos met eten. schien schamen sommige men sen zich wel voor deze hulp, maar je kunt gewoon niet an ders. Sinds die euro is het leven er ook niet beter op geworden, wat vroeger drie gulden was is nu drie euro." Marinus weet nog dat toen hij voor het eerst bij José kwam, ze meteen het fruit ging uitpak ken. Toch heeft Marinus nog het idee dat hij meer voor ze kan be tekenen als hij de muur in het Advertentie huis ziet waar geen behang zit. „Kijk, daarom wil ik de mensen ook wel eens iets extra's kunnen geven, behalve eten, zodat ze net een beetje gezelliger kunnen wonen bijvoorbeeld." De familie Visser stond gisteren aan de deur bij De Helpende Hand. Sinds een aantal weken krijgen zij wekelijks wat eten en gisteren kwamen ze een kinder wagen halen. Martinus en Gon ny hebben een aantal adverten ties gezet voor particulieren en bedrijven in de hoop dat ze nog meer benodigde spullen krijgen. Toen Martinus de kinderwagen zag, dacht hij gelijk aan de zwangere mevrouw Visser. Me neer Visser heeft al elf jaar een WAO-uitkering en het gezin kan eigenlijk niet rondkomen. Bang voor deurwaarders is Visser niet: „M'n spullen ga ik straks ergens anders zetten en dan valt er niks mee te nemen voor ze." Visser is al maandenlang bezig met werk zoeken maar dat W OOSTKAPELLE - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag twee automobilisten aangehouden voor rijden on der invloed. Op de Domburgseweg in Oostkapelle kreeg een 50-jarige man uit de gemeente Veere een rijverbod van drie uur. Hij had 1,5 maal te veel gedronken. Op de Nieuwe Vlis- singseweg in Middelburg moest een 21-jarige inwoner van Terneuzen blazen. Ook hij kreeg een rijverbod van drie uur, omdat hij meer dan 1,5 maal te veel had gedronken. KAPELLE - Voor vuurwerk hoeven Kapellenaren voortaan niet zo lang meer in de rij te staan. De gemeente Kapelle zorgt dat er concurrentie komt. Het college wil aan twee onderne mers een vergunning geven voor de opslag en verkoop van vuurwerk. Tuincentrum De Keijzer wil aan de Noordstraat in Biezelinge vuurwerk opslaan en verkopen en de firma Doe- land wil hetzelfde doen aan de Dijkwelsestraat. De ontwerp beschikkingen liggen ter inzage in het gemeentehuis in Ka pelle. Inrichtingen voor de opslag van vuurwerk en de verkoop van het spul, zijn aan strenge voorschriften gebon den. De gemeente geeft alleen een vergunning als aan de strik te regels is voldaan. Controle en handhaving zijn eveneens ta ken van de gemeente. TERNEUZEN - In het kader van de Week van de Kinderop vang houdt de Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen volgende week woensdag de Dag van de Leidster. Er is een traktatie en 's avonds kunnen alle leidsters naar de film Dad dy Daycare, waarin Eddy Murphy een kinderdagverblijf be gint. Voor alle kinderen in de opvang en de gastouders is er een aardigheidje. Bij de Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaan deren zijn 135 leid(st)ers en 180 gastouders actief, die samen opvang bieden aan ongeveer 1300 kinderen van 0 tot 16 jaar. NOORDGOUWE - In een woonhuis in Noordgouwe is giste ren rond kwart over twaalf 's nachts een 32-jarige man aange houden. De politie heeft de man in de kraag gevat omdat hij kort daarvoor had geprobeerd in te breken op een basisschool in Zierikzee. De man had de school al opengebroken, toen hij gestoord werd door een aantal voorbijgangers. Op grond van hun verklaringen kon hij .„nel gegrepen worden. KOEWACHT - De dorpsraad Koewacht komt bij lange na niet toe met de 750 euro subsidie die men jaarlijks krijgt toege stopt van de nieuwe gemeente Terneuzen. In een brief aan het Terneuzense gemeentebestuur vraagt de dorpsraad dat be drag te verhogen tot 1100 euro. De maandelijkse vergaderingen van de dorpsraad worden vaak bezocht door dorpsbewoners en ambtenaren van de ge meente. De dorpsraad schat de gemiddelde kosten per verga dering op vijftig euro, en dat dus twaalf keer per jaar. Dan ver gadert de elf leden telleden dorpsraad zelf nog; vaak zitten er vijftien tot twintig mensen rond te tafel. „Met enkele extra vergaderingen op een jaar is ons budget op", zo wordt gesteld. De dorpsraad wijst er op dat er dan geen geld meer is voor het organiseren van een algemene vergadering, het voldoen van administratieve kosten en het in de lucht houden van de vaak bezochte website. Er is een spaarpotje waarmee de raad het dit jaar nog kan uitzingen. door Ab van der Sluis NW.- EN SINT JOOSLAND - Na jaren soebatten lijkt einde lijk een einde te komen aan een slepende kwestie rond een be- drijfsverhuizing in Nieuw- en Sint Joosland. B en W van Middelburg zijn bereid mee te werken aan de gedeeltelijke verplaatsing van meubelstof- feerderij en woninginrichter Moens van Korteweg naar de Molendijk. In de boerderij aan de Molendijk mag geen show room/ verkoopruimte komen. Moens praat al jaren met het ge meentebestuur over verplaat sing van zijn zaak naar de rand van het dorp. Het college gaf hem herhaaldelijk te kennen dat het streekplan dit nit toe stond De gemeenteraad van Middel burg drong twee jaar geleden aan op een 'creatieve oplossing' voor Moens. Het college vroeg daarop de Toetsingscommissie Nieuwe Economische Dragers om advies. Die commissie houdt zich bezig met het landelijk ge bied in Zeeland. In de Nota Vitaal Platteland is aangegeven dat het niet rele vant is wat er gebeurt in een boerderij. Doelstelling van het beleid van Nieuwe Economi sche Dragers is dat boerderijge bouwen in het Zeeuwse platte land blijven bestaan, door nieuwe bedrijfsbestemmingen toe te staan. Een meubelstof- feerderij is toegestaan, maar een showroom annex verkoop ruimte past niet in dat beleid. Het college is bereid mee te wer ken aan verhuizing van de meu- belstoffeerderij en een opslag ruimte. Moens mag geen showroom annex verkoopruim te inrichten. B en W willen niet meewerken aan winkels in het buitengebied. Advertentie foto Dirk-Jan Gjeltema schiet niet op. Hij gaat dagelijks langs de uitzendbureaus maar niets helpt, hij kan geen werk vinden. De situatie van de fami lie verslechtert met de maand. Visser: „Ik heb nu van een ken nis een auto voor vijftig euro ge kocht. Volgende maand komt de APK-keuring, maar daar komt 'ie niet doorheen, hij is zo lek als een zeef. Dan kunnen we de auto wel vergeten, gelukkig konden we van de zomer nog een paar keer met die auto naar het strand, zo heeft de dochter van m'n vrouw toch nog een leuke vakantie gehad." Martinus en Gonny hopen op een flinke subsidie, want ze we ten dat er steeds meer mensen bij gaan komen. Binnenkort hebben ze nog afspraken met andere stichtingen die eventu eel geld willen doneren en spul len geven. Dat hun werk hard nodig is, is inmiddels duidelijk. Er zijn al veertien landen met voedselbanken en de voedsel bank in Rotterdam helpt inmid dels meer dan 250 gezinnen. De grootste en gezelligste hobbybeurs van België! 180 verkoopstands - 40 workshops - demonstraties exposities - diverse nieuwigheden - creatieve wedstrijden 6 dagen geopend van 10.00 tot 18.00 uur Op slechts 15 min. van Antwerpen Toegangsprijzen: normale toegangsprijs, volwassenen: 8,50 p.p. 60+: 1,50 korting p.p. groepen vanaf 20 pers.: 6,50 p.p. kinderen t.e.m. 12 jaar: Gratis** Korting alleen geldig op de normale toegangsprijs, niet verenigbaar met andere kortinge Mits onder begeleiding van een volwassene, max. 2 kinderen per volwassene! Info B.E.O. BV: T 00800 2732 8433 (gratis nummer)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11