PZC Souburgse huisarts wordt lid van orgaan voor ziekteregelingen Duiktoren krijgt naam filmmaker YOUR CULT GUIDE AMNESTY Raadslid wil dat gemeente Terneuzen in actie komt lezers schrijven weekenddiensten Ja, ik steun Amnesty International vrijdag 12 september 2003 Windenergie Vernielingei op strand Huisartsen Tandartsen Schouwen-Duiveland Apotheken Oosterschelde Thuiszorg Dierenartsen International Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nü. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten. Wat vind jij van film, theater of muziek? Geef je mening op www.cjp.nl/recensie KORTING INFORMATIE AANBIEDINGEN VVD eist veilige kruising bij door Wout Bareman TERNEUZEN - Na het zoveel ste zware ongeluk op de krui sing N61-Haarmanweg- Koegorsstraat in Terneuzen is voor VVD-raadslid W. Broek- huysen de maat vol. Hij vindt dat de gemeente niet langer moet wachten op plannen van Rijkswaterstaat om de veilig heid op de kruising te verbete ren, maar zelf het heft in handen moet nemen. De kruising vlakbij de kanaal- brug van Sluiskil baart het ge meentebestuur al jaren zorgen. Een definitieve oplossing van de verkeersproblematiek is afhan kelijk van de bouw van een ka naaltunnel én de ontwikkelin gen in de Koegorspolder. Eerder al spraken gemeente en Rijks waterstaat af dat op het mo ment dat over die projecten meer duidelijkheid bestaat, knopen zouden worden doorge hakt. Vlak voor de zomervakantie trof Rijkswaterstaat een aantal tijdelijke maatregelen: het ver keer op de N61 wordt sindsdien door tijdelijke verkeersgelei ders in 'veiliger' banen geleid. De tweebaanswegen werden met de plaatsing van de gelei ders gereduceerd tot één rij baan. Desondanks vinden nog bijna wekelijks ongelukken plaats op de kruising, een aantal met do delijke afloop. Bij raadslid Broekhuysen is het geduld nu op. „Die tijdelijke maatregelen van Rijkswaterstaat vormen een prima poging om verande ring in de situatie te brengen, maar nu dat niet. afdoende blijkt, moeten we niet langer talmen en zo snel mogelijk defi nitieve maatregelen treffen. En als waterstaat dan zo slecht bij kas zit en de zaak dus noodge dwongen op de lange baan schuift, moet de gemeente het heft maar in eigen hand nemen. En wel zo snel mogelijk." Als het aan Broekhuysen ligt, worden er op korte termijn tij delijke verkeersregelinstalla ties geplaatst op de kruising, in clusief voorsignalering. „Ik zou niet weten waarom dat onmoge lijk is. Je ziet die lichten zo vaak bij wegwerkzaamheden. Zet je ze tijdelijk op die kruising, dan voorkom je ongetwijfeld ont zettend veel ellende. En daar gaat het me om. Overleg kost, leert de praktijk, veel te veel tijd. We moeten nu direct daad krachtig optreden." brug Hij heeft gisteren, een dag na het zoveelste zware ongeluk met gewonden, bij B en W aange drongen op spoedoverleg met Rijkswaterstaat, de eerstver antwoordelijke voor de krui sing. Levert dat niet snel iets op, dan moet het college zelf optre den. Schriftelijke vragen over de kwestie wil het raadslid nu niet stellen. „Want die gaan de ambtelijke molen in en dan duurt het weer veel te lang." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC va nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reaci beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet- redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijf* Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingenwo i niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden! dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Oyi weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. procent van de tijd energie wekken is onzin. Uit giegrafieken van turbine wers blijkt dat het vermogen pas bij 14 windsnelheid bereikt won bij 7 m/sec nog slechts 1/| dit vermogen wordt want windenergie is lijk van de 3de macht windsnelheid. De conset ties van deze natuurwetwj door de regering en gedepm den van provincies nog niet begrepen. door Claudia Sondervan OOST-SOUBURG - Huisarts J. Bergen (51) uit Oost-Souburg is lid geworden van het bestuur van het College voor Zorgverze keringen (CVZ). Het CVZ is het zelfstandige be stuursorgaan in de gezond heidszorg dat verantwoordelijk is voor de sturing en financie ring van de belangrijkste verze keringswetten in de gezond heidszorg: de Ziekenfondswet en de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Bergen, die sinds dit jaar ook Statenlid is voor het CDA, trad per september toe tot het CVZ. Het CVZ adviseert over premies en de budgetten voor de zieken fondsen, nieuwe en bestaande regelgeving, kijkt naar de naleving van internationale af spraken, toetst regeringsvoor nemens en rapporteert knel punten in de praktijk. „Het CVZ tnoet zorgen voor een goed gevuld pakket voor mensen die gezondheidszorg nodig hebben en bewaakt en controleert of dat pakket voldoende blijft", om schrijft Bergen. Hij solliciteerde vorig jaar al naar een vacature in het CVZ-bestuur, maar werd toen gepasseerd omdat de voor keur uitging naar een vrouw. Maar begin afgelopen zomer werd Bergen alsnog benaderd met de vraag of hij niet alsnog de functie wilde opnemen. De taak van de CVZ is nadruk kelijk niet in politieke overwe gingen te treden, stelt Bergen. „Wel moeten wij de politiek la ten zien hoe besluiten uitwer ken, hetzij door voorspellingen, hetzij door onderzoek achteraf om aan te tonen wat is veroor zaakt." Bergen is al jaren landelijk ac tief in bestuurlijke functies. Hij was drie jaar voorzitter van de Landelijke Huisartsen Vereni ging en is huidig voorzitter van het overheidsadviesorgaan voor de geneesmiddelenregistratie Lared. Hij rondt momenteel zijn laatste termijn af als voorzitter van de raad van advies van het artsenblad Medisch Contact. Daarnaast is hij voorzitter van de Stichting Geneeskunde Wal cheren, die samenwerking tus sen ziekenhuizen, artsen, verpleging en thuiszorg in de transmurale zorg bewaakt. r-v Wc F ons Rademakers bij de plaats waar de Vlissingse duiktoren vroeger in het water stond. foto Lex de Meester De PZC bericht in 'Weinig plek voor windmolens' over de PvdA-bijeenkomst van 3 sep tember te Zierikzee. In dit arti kel zegt directeur D. Mol van bedrijf Promill dat 6 molens sa men honderd miljoen kWh pro duceren; wat meer is dan op Schouwen-Duiveland ver bruikt wordt. Nu is 100 miljoen kWh gelijk aan 11,4 Mwj. Aan gezien landinstallaties een pro ductiefactor van gem. 20% ha len, is het benodigde vollast vermogen 5x11,4 57 MW. Wordt gekozen voor 2 MW tur bines dan zijn ca. 28 van deze grote jongens noodzakelijk om 100 miljoen KWh te produceren. Het bedrijf Promill houdt ken nelijk geen rekening met pro ductiefactoren. Ook wil ik een paar opmerkingen maken over het artikel 'Goeree-Overflak- kee krijgt alle stroom uit wind molens' PZC 09/09). Hierin staat 'De twaalf windturbines leveren bijna twintig MW op, wat goed is voor de volledige stroomvoprziening van 13000 huishoudens'. Het verbruik van 13000 huishoudens is 3100 KWh x 13000= 40,3 GWh 4,59 MWj. Dit betekent dat het park een productiefactor van 4,59/20x 100 23 moet halen. Dat tur bines in staat zouden zijn 99 va ir. Aki Sleedoonis Burgh-Haam RENESSE - Op het straa bij Renesse zijn giste nacht vernielingen gericht. Zo werden van een gr, machine alle ruiten, complete verlichting g de spiegels vernield, een strandpaviljoe moesten een ontluchten het dak en een rolluik/ ontgelden. Het schadebe drag is niet bekend. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Filmmaker Fons Radema kers vindt het een grote eer als de Vlissingse duiktoren naar hem wordt vernoemd. Met dat idee werd hij deze week op het filmfesti val Film by the Sea in Vlissingen door jury voorzitter Rinus Ferdinandusse verrast. „Op dit festival gebeuren mooie dingen", reageert Rademakers. „Sommige mensen krijgen een straat, ik zou zeer verheugd zijn met de duiktoren", zegt hij. Rademakers weet al jaren van het bestaan van de duiktoren ter hoogte van het Vlis singse badstrand. Hij dook er als kind al vanaf, toen hij met zijn ouders op vakantie was in Vlissingen. „Ik heb niet zo lang gele den nog een foto gevonden van Vlissingen waar ik met mijn broertje in een prachtig zwempakje in een bootje zit. De duiktoren staat ook op de foto." Drie jaar geleden kwam hij voor de eerste keer sinds lange tij d weer eens in Vlissingen. Hij was eregast voor het filmfestival. „Mijn vrouw en ik logeerden in een hotel aan de boulevard en ik zei tegen haar: 'kijk, daar is nou die duiktoren waarover ik het altijd heb'."Een jaar later hoorde hij dat de duik toren weggehaald moest worden, omdat duiken in ondiep water gevaar opleverde. „Ik herinner me dat er ook een ongelukje was gebeurd. Dit jaar miste ik hem. Ik vond het meteen een groot gemis." De duiktoren staat sinds enige tijd op het droge, veilig achter de hekken op het Schel - deterrein in Vlissingen. De gemeente onder zoekt of de duiktoren op een veilige manier kan worden teruggeplaatst. Dat gebeurt in samenwerking met de werkgroep Behoud Duiktoren. De werkgroep wil dat Vlissin gen haar herkenningsteken terugkrijgt. Mi- chiel Snoek van de werkgroep was nog niet op de hoogte van de nieuwe naamgeving. „Maar dat is natuurlijk een geweldig goed idee. En Fons Rademakers is niet de eerste de beste." Rademakers hoopt dat dit initiatief ertoe bijdraagt dat de duiktoren sneller weer te ruggeplaatst wordt op het vertrouwde plek je bij het Badstrand in Vlissingen. zaterdag 13 en zondag 14 sep tember 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162 Apotheek "Zierikzee", Dam 18,tel 412906, geopend za. van 09.00-1Z?; en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.2 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Schouwen-Duiveland: Tel. (01131 249111. Weekenddienstartsen Schouweri veland voor spoedgevallen bereiki via telefoon 412180. Spoedgeval!? spreekuur gezelschapsdieren zats: 13.00-13.30 uur, GrevelingensUa?' Zierikzee. We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. ik machtig Amnesty International l 4,50 per maand anders, nl. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer I I I I I I I I I I I Naam/voorletters Mm v Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl Support our fight for human rights

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34