Once upon a time in.... Wemeldinge Duiktoren krijgt naam filmmaker FZC Verkeersdrempels probleem in Goes-Oost Opgeknapte Barbesteinkerk is wandkleed Minnaard rijker Raadslid eist veilige kruising nabij brug b 13 Oosterschelde Thuiszorg en Arcus Zorgcentra per 1 januari een organisatie agenda vrijdag 12 september 2003 Chinese praktijk houdt open huis Orgelconcert Belg drinkt zeven keer teveel Pabo breidt flink uit Omleiding bussen Zierikzee Uitbreiding varkenshouder gestuit Vernielingen aan auto's Speel-o-theek Rommelmarkt sin :oib «i itjei mist hu na liljej dcï ui}! 9 fel: i gr. on li' Fusie twee zorginstellingen rond rinnrCarla van de Merbel GOES - De fusie tussen Ooster schelde Thuiszorg en Arcus Zorgcentra is rond. De Raden van Toezicht van beide instel lingen hebben hun toestemming gegeven aan een samengaan van de organisaties per 1 januari Het besluit wordt nog voor ad vies voorgelegd aan onderne mingsraden, cliëntenraden en bewonerscommissie. Binnen kort wordt met de bonden over legd over een sociaal plan. Er wordt ervan uitgegaan dat er geen gedwongen ontslagen zul- Invallen, jArcus is het overkoepelend or- 8 'j gaan van verpleeg-en verzor- gingstehuizen op Schouwen- Duiveland. Het gaat daarbij om drie verzorgingshuizen, een verpleeghuis en een woonzorg complex. Arcus levert ook de .maaltijden voor Tafeltje Dekje. Oosterschelde Thuiszorg is werkzaam op Noord-en Zuid Beveland, Tholen, Sint Philips- land en Schouwen-Duiveland en levert allerlei soorten zorg aan zo'n zesduizend cliënten. Bij de organisaties werken in to taal ruim 2200 mensen. Het is de bedoeling dat deze allemaal bij de nieuwe organisatie kunnen blijven werken. Herplaatsing is wel mogelijk, maar er zal dan gekeken worden naar een ge lijksoortige functie. Oosterschelde Thuiszorg en Ar cus denken met een gefuseerde organisatie beter in te kunnen spelen op de behoeften van cli ënten en op de eisen van de over heid. Die wil bijvoorbeeld dat mensen langer zelfstandig blij ven wonen, waardoor de vraag naar thuiszorg toeneemt. Zie kenhuispatiënten worden eer der ontslagen en hebben thuis tijdelijk hulp nodig. Ook kan de schaarste van goed gekwalifi ceerd personeel beter worden opgevangen, zo denkt de nieuwe zorginstelling. Volgens direc teur D. van Zwoll van Ooster schelde Thuiszorg zullen de na men van zijn organisatie en die van Arcus na de fusie verdwij nen. „We hebben inmiddels een nieuwe naam bedacht", zegt hij. „Maar die maken we pas later bekend." door Rob Paardekam WEMELDINGE - Once upon a time in.... Wemeldinge. Het klinkt als een oude westernfilm, maar niets is minder waar. Het is het motto waarmee Wemel dinge morgen de Wemeldinge- dag ingaat. De voorgaande jaren stond de Wemeldingedag in het teken van de dertiger jaren. Dit jaar kiest de organisatievoor een issende aanpak. De dag be gint om 9.15 uur bij het monu ment met een defiléin western stijl wordt verwacht. Vijftien minuten later begint de optocht door het dorp. Deze eindigt bij het oude gemeentehuis. Vanaf dat moment staat het dorp bol van de activiteiten. Zo zijn er de bekende zaken als ringsteken en ponyrijden. Nieuw zijn de optredens van de Southern Riders van de Country and Western Association.Van iets dichterbij komen de mede werkers van museum 't Waskot in Wemeldinge. Zij verzorgen een lingerieshow, maar dan wel met ondergoed uit vroeger tij den. Aan de Chezeeweg vinden om 11.30 en 14.30 uur demon straties van freestyle paardrij den plaats. 's Avonds is er op het dorpsplein vanaf 18.00 uur een dorpsbar becue, waarna de Wemeldinge dag wordt afgesloten met een groot feest in De Wemel. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Filmmaker Fons Rademakers vindt het een grote eer als de Vlissingse duik toren naar hem wordt ver noemd. Met dat idee werd hij deze week op het filmfestival Film by the Sea in Vlissingen door juryvoorzitter Rinus Fer- dinandusse verrast. „Op dit fes tival gebeuren mooie dingen", reageert Rademakers. „Sommi gemensen krijgen een straat, ik zou zeer verheugd zijn met de duiktoren", zegt hij. Bademakers weet al jaren van het bestaan van de duiktoren ter ^■hoogte van het Vlissingse bad- strand. Hij dook er als kind al (ees i vanaf> toen hij met zijn ouders op vakantie was in Vlissingen. „Ikheb niet zo lang geleden nog 1 een foto gevonden van Vlissin- lj gen waar ik met mijn broertje in redactie bevelaimdeim/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'n9rid Huibers Miekevan der Jagt Rob Paardekam centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdagstot 12.00 uur Buurtbewoners van de wijk Goes-Oost vinden dat de plaatselijke vijvers stinken. foto Ruben Oreel door llona Vette GOES - Goes-Oost is 24 september aan de beurt voor de KijkindeWijk. Voorzitter W. Koster van Wijkbelangen Goes-Oost stelde samen met wijkbewoners een lijst op van de problemen in zijn wijk. Het voornaamste punt ter verbetering is volgens Koster de mobiliteit. „De straten liggen vol verkeersdrempels. Je kunt bijna nergens normaal rijden." En door die drem pels heeft een aantal straten last van sluip- verkeer. Vooral in de Bergweg liggen veel obstakels, waardoor automobilisten mas saal door de Franssen van de Puttestraat gaan rijden om de drempels op vooral de Bergweg te ontwijken. De Koster vindt wel dat de inwoners soms zelf verantwoordelijk zijn voor de overlast. „Zo is er een aantal straten waar mensen vaak te hard reden. Daar zijn dan verkeers drempels geplaatst en vervolgens zeuren ze over de overlast die de drempels met zich mee brengen." Buurtbewoners klagen verder vaak over de vijvers in de wijk. Die worden volgens hen slecht onderhouden. Ze zouden stinken en er zouden veel dode beestjes in liggen. Het totaal aantal klachten loopt in de tientallen. Dat valt volgens Koster wel mee. „De pro blemen hier zijn gelukkig niet zo heel ern stig. Dit blijft een hartstikke leuke wijk, een gemêleerde wijk ook. Verschillende soorten mensen en allerlei typen huizen." Op 24 september fietsen vertegenwoordi gers van de gemeente met de werkgroep een route door de wijk die langs deze knelpun ten voert. 's Avonds is er om 19.45 uur in het Gasthuis voor bewoners een inloopavond van Kijkin deWijk. een prachtig zwempakje in een bootje zit. De duiktoren staat ook op de foto." Drie jaar geleden kwam hij voor de eerste keer sinds lange tijd weer eens in Vlissingen. Hij was eregast voor het filmfestival. „Mijn vrouw en ik logeerden in een hotel aan de boulevard en ik zei tegen haar: 'kijk, daar is nou die duiktoren waarover ik het altijd heb'." Een jaar later hoorde hij dat de duiktoren weggehaald moest worden, omdat duiken in on diep water gevaar opleverde. „Ik herinner me dat er ook een ongelukje was gebeurd. Dit jaar miste ik hem. Ik vond het me teen een groot gemis." De duiktoren staat sinds enige tijd op het droge, veilig achter de hekken op het Seheldeter- rein. in Vlissingen. De gemeente on derzoekt of de duiktoren op een veilige manier kan worden te ruggeplaatst. Dat gebeurt in sa menwerking met de werkgroep Behoud Duiktoren. De werk groep wil dat Vlissingen haar herkenningsteken landmark te rugkrijgt. Michiel Snoek van de werkgroep was nog niet op de hoogte van de nieuwe naamge ving. „Maar dat is natuurlijk een geweldig goed idee. En Fons Rademakers is niet de eerste de beste." Rademakers hoopt dat dit initi atief ertoe bijdraagt dat de duiktoren sneller weer terugge plaatst wordt op het vertrouwde plekje bij het Badstrand in Vlis singen. „Rinus kent mijn verha len over Vlissingen en over de duiktoren. Daarom heeft hij waarschijnlijk aan mij ge dacht." WOLPHAARTSDIJK - De praktijk traditionele Chinese geneeskunde in Wolphaartsdijk houdt zaterdag open dag. De praktijk is onderdeel van de route Zeeuwse Natuurmonu menten. Belangstellenden kun nen in het praktij kgebouw en de cursusruimte kijken en kennis nemen van de Chinese genees kunde. Verder wordt uitleg ge geven over behandelwijzen als acupunctuur en tui-na, massa ge en manuele therapie. De praktijk is open vanaf 10.00 uur. De Samen op Weg gemeente heeft zonder subsidie, de kerk opgeknapt. foto Dirk-Jan Gjeltema door llona Vette HEINKENSZAND - De Barbe steinkerk in Heinkenszand be staat dit jaar honderd jaar. De Samen op Weg gemeente heeft, zonder subsidie, de kerk opge knapt en het interieur verfraaid met een kunstwerk. Drie jaar geleden begonnen de leden van de kerk met het op knappen van de binnen- en bui tenkant. Ze vroegen meerdere keren subsidie aan voor het kunstwerk, een wandkleed van kunstenares Jopie Minnaard. Die verzoeken werden telkens afgewezen. Waarom dat ge beurde weet dominee Over- beeke van de Barbesteinkerk nog steeds niet exact. Hij be grijpt niet waarom de Culturele Raad van Borsele wel subsidie verleende voor een project in 's- Heer Abtskerke. „De raad zegt dan weer dat die subsidie voor 's-Heer Abtskerke een fout was, de andere keer wordt gezegd dat er nu nieuwe regels zijn. De ge meente subsidieert wel voetbal en wielrennen. Maar duurzame kunststukken in een kerk, een openbaar gebouw, krijgen geen financiële steun." Volgens Rinus Knuit, secretaris van de Culturele Raad Borsele is het verhaal heel simpel. „De Culturele Raad van Borsele sub sidieert geen religieuze doelein den. Dat is nooit een taak van de overheid geweest. Het wand kleed wordt dan ook niet gezien als kunstuiting, maar als een godsdienstige uiting." Volgens Knuit ging de subsidie voor 's- Heer Abtskerke naar een kunst werk in het dorpshuis dat wél wordt gezien als kunst. De dominee van de Barbestein kerk vindt de afwijzingen geen ramp, want de opknapbeurt is voor het grootste deel gedaan door leden van de kerk zelf. Wel vindt hij het jammer dat de ge meente geen subsidie heeft ver leend. „Al was het alleen maar als blijk van waardering. Kunstenares Jopie Minnaard vindt dat ook heel jammer. Zelf heeft ze vrijwillig meegedaan, maar de materiaalkosten moes ten wel betaald worden. Ook vindt ze het argument van de raad niet goed. „De raad wil kunst en kerk gescheiden hou den. Maar kunst is door de eeu wen heen altijd verbonden ge weest met de kerk. We hebben zelfs nog voorgesteld om, met GOES - Morgen is het laatste concert in de zomerserie orgel concerten op het Marcussen-or- gel van de Grote of Maria Mag- dalenakerk in Goes. Organist is Kees van Eersel. In het kader van Open Monumentendag wordt de bespeling via een ca mera op een groot beeldscherm geprojecteerd, zodat de luiste raar kan zien wat er achter de klavieren gebeurt. Het concert begint om 20.00 uur. OOSTBURG - Een 35-jarige automobilist uit Knokke-Heist is gistermiddag in Oostburg achter het stuur in slaap geval len. Hij belandde in de berm van de Commerswerveweg. De politie trof de man daar aan, zwaar ruikend naar drank. De Belg bleek zeven keer te veel alcohol genuttigd te hebben. De man moest zijn rijberwijs inleveren en kreeg een dagvaar ding. WALSOORDEN - Postorderbedrijf Pabo (erotica) stuurt deze week vanuit Walsoorden het tienmiljoenste pakje. Over die mijlpaal heeft Pabo bijna negen jaar gedaan. Het bedrijf ver wacht dit aantal binnen drie jaar te verdubbelen en gaat fors investeren om de groei bij te benen. „We gaan tienduizend vierkante meter magazijn bouwen en een nieuw afwikkelsys- teem invoeren. De nieuwbouw zal medio 2005 zijn afgerond", zegt logistiek manager M. van Goethem. Als gevolg van deze uitbreiding komen er arbeidsplaatsen bij. Hoeveel is volgens Van Goethem nog onduidelijk.De omzet van het bedrijf komt dit jaar uit op honderd miljoen euro. ZIERIKZEE - In verband met de werk aan de kruising van de Laan van St. Hilaire en de Nieuwe Kooiweg (N59) in Zierik zee, rijden de bussen 132 en 133 van vervoersmaatschappij Connexxion tijdelijk volgens een ander rooster. De halte op de Haringvlietstraat komt aan beide kanten te vervallen. Omdat ook Connexxion tot begin november flink moeten omrijden, vertrekken de bussen vanaf een aantal haltes vroeger dan normaal. Vanaf de halte bij het gemeentehuis is dat vijftien minuten eerder, bij de stop op de Scheldestraat elf minuten, terwijl de bus op de Grevelingenstraat negen minuten eerder vertrekt. De veranderingen gaan aanstaande maandag (15 september) in en duren waarschijnlijk tot 4 november. DEN HAAG - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft een fout gemaakt met de uitbreiding van een varkenshouderij aan de Heereweg 33 in Noordgouwe. In een gisteren gepubliceer de uitspraak stelt de Raad van State vast dat varkenshouder S. van der Wekken al een veehouderij op de Heereweg 37 heeft, hoewel die dco*- zijn zoon wordt gedreven. Het rechts college vindt dat de twee uedrijven voor de milieuwet als één bedrijf gezien moet worden. Van der Wekken vroeg de vergun ning aan omdat hij op 33 een nieuwe milieuvriendelijke var kensstal wil bouwen. De Raad van State is het eens met de om wonenden die ook al vonden dat Schouwen-Duiveland Van der Wekkens bedrijven op 33 en 37 als een geheel moet behan delen. Door alleen een vergunning voor Heereweg 33 te verle nen mag Van der Wekkens meer stank en andere milieuover- last veroorzaken dan wanneer 33 en 37 als een bedrijf onder één milieuvergunning vallen. Nu de vergunning is vernietigd kan Van der Wekken geen nieuwe stal bouwen en uitbreiden. ZIERIKZEE - Op twee plekken op Schouwen-Duiveland hebben vandalen gisterennacht auto's vernield. De eerste au to stond geparkeerd aan de Calandweg in Zierikzee. Hier werd één van de ruiten ingeslagen, een band lek gestoken en tevens werd de wagen rondom bekrast. Een auto, die door zijn eigenaar was achtergelaten aan de Rekumstraat in Dreischor werd in dezelfde nacht bekrast. uitzondering van de zondag, rondleidingen te geven. „Maar ook dat hielp niet." In het weekend van 20 en 21 sep tember wordt het honderdjarig bestaan en het opknappen van de kerk gevierd. Zaterdag om 14.00 is de onthulling van het kunstwerk door burgemeester J. Gelok. Overige activiteiten in de kerk zijn liturgisch bloem schikken en een tentoonstelling van werkstukken die kinderen van het dorp hebben gemaakt. door Wout Bareman TERNEUZEN - Na het zoveel ste zware ongeluk op de krui sing N61-Haarmanweg- Koegorsstraat in Terneuzen is voor VVD-raadslid W. Broek- huysen de maat vol. Hij vindt dat de gemeente niet langer moet wachten op plannen van Rijkswaterstaat om de veilig heid op de kruising richting de Westerscheldetunnel te verbe teren, maar zelf het heft in han den moet nemen. De kruising vlakbij de kanaal- brug van Sluiskil baart het ge meentebestuur al jaren zorgen. Een definitieve oplossing van de verkeersproblematiek is afhan kelijk van de bouw van een ka naaltunnel én de ontwikkelin gen in de Koegorspolder. Eerder al spraken gemeente en Rijks waterstaat af dat op het mo ment dat over die projecten meer duidelijkheid bestaat, knopen worden doorgehakt. Vlak voor de zomervakantie trof Rijkswaterstaat een aantal tijdelijke maatregelen: het ver keer op de N61 wordt sindsdien door tijdelijke verkeersgelei ders in 'veiliger' banen geleid. De tweebaanswegen werden met de plaatsing van de gelei ders gereduceerd tot één rij baan. Desondanks vinden nog bijna wekelijks ongelukken plaats op de kruising, een aantal met do delijke afloop. Bij raadslid Broekhuysen is het geduld nu op. „Die tijdelijke maatregelen van Rijkswaterstaat vormen een prima poging om verande ring in de situatie te brengen, maar nu dat niet afdoende blijkt, moeten we niet langer talmen en zo snel mogelijk defi nitieve maatregelen treffen. En als waterstaat dan zo slecht bij kas zit en de zaak dus noodge dwongen op de lange baan schuift, moet de gemeente het heft maar in eigen hand nemen. En wel zo snel mogelijk." Als het aan Broekhuysen ligt, worden er op korte termijn tij delijke verkeersregelinstalla ties geplaatst op de kruising, in clusief voorsignalering. „Ik zou niet weten waarom dat onmoge lijk is. Je ziet die lichten zo vaak bij wegwerkzaamheden. Zet je ze tijdelijk op die kruising, dan voorkom je ongetwijfeld ont zettend veel ellende. En daar gaat het me om. Overleg kost, leert de praktijk, veel te veel tijd. We moeten nu direct daad krachtig optreden." Hij heeft gisteren ,eendagnahet zoveelste zware ongeluk met gewonden, bij B en W aange drongen op spoedoverleg met Rijkswaterstaat, de eerstver antwoordelijke voor de krui sing. Levert dat niet snel iets op, dan moet het college zelf optre den. Schriftelijke vragen over de kwestie wil het raadslid in dit stadium niet stellen. „Want die gaan de ambtelijke molen in en dan duurt het weer allemaal veel te lang." STREEKACTIVITEITEN WEMELDINGE - De nieuwe lo catie van speel-o-theek 't Rui- l'uus, de heringerichte biblio theek en de jeu de boulesbanen in Wemeldinge worden zaterdag geopend. Rondom de opening is een aantal activiteiten georga niseerd zoals een boekverkoop en een gedichtenwedstrijd, en er staat een springkussen. De ope ning is om 113 0 uur. HEINKENSZAND - Handbal vereniging SV Orion houdt za terdagochtend een rommel markt op het Van der Biltplein in Heinkenszand. Behalve oude handballen zijn er ook meubels en huishoudelijke apparaten te koop. De waardevollere spullen worden bij opbod verkocht. De rommelmarkt begint om negen uur. BERGEN OP ZOOM Gertrudiskerk, 13.00 - 16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00 - 16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES - Rk Maria Magdalenakerk, 12.30 - 16.30 uur: Openstelling voor publiek; Nieuwe locatie op het parkeerterrein van deZLM,Cederhof8,13.30-16.30uur: Bil jart voor ouderen, Stichting Buurtwerk Goese Polder, 20.00 uur: Super Bingo; Grindweg 2,19.00 - 21.00 uur: ABAB bu siness-loop, Goese binnenstad door komsten en finish Grindweg 2; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Se- niorensoos; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; Nederlands Hervormde Kerk, 15.00 - 17.00 uur: Heropening; 20.00 uur: Officië le heropening met gratis concert door Louis van Dijk; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; Sporthal, 19.30 - 20.30 uur: Conditietrai ning bij Omni-Sport Reimerswaal; KWADENDAMME - Kwekerij Het Groene 1 Weegje, 10.00 - 17.00 uur: Geopend voor i publiek; Berkenhof, Langeweegje 10a, 10.00 - 17.00 uur: Wandeltuinen met Orangerieplanten en waterpartijen ge- 1 opend voor publiek; SINT-MAARTENSDIJK - MFC Scaldis Na turalis, Kastelijnsweg 18, 11.00 - 16.00 uur: Doorlopende tentoonstelling We deropbouw na de Watersnoodramp 1 fe- bruari 1953; WEMELDINGE - Tent op het Dorpsplein, 19.00 uur: Muzikale avond door muziek vereniging OKK uit Wemeldinge; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00 13.00 uur: Weekmarkt; Prinses Beatrixhaven, 11.00 uuren 13.3C uur: Vertrek rondvaart op de Ooster i schelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29