PZC Vijf minuten sneller in het ziekenhuis Vogels kleuren Zierikzeese weekmarkt Souburgse huisarts wordt bestuurslid Zorgverzekeringen 13 fkrapte in nieuw stadskantoor Middelburg leidt tot voorstel k wé-MBaaL saF/VST- - o-. i STREEKACTIVITEITEN agenda w vrijdag 12 september 2003 J Reserve lijeenkomst filatelisten Kledingbeurs V M il m r* - - Vergadering dorpsraad Oostkapelle Confetti Diefstal uit woningen Zoutelande Jonge diefjes Hulst gepakt Dronken automobilist valt in slaap Uitbreiding varkenshouder gestuit te Vernielingen aan auto's Markt voor vrijwilligers in Middelburg J Gemeente claimt deel vierde toren innrAb van der Sluis 'kb 'ral: don erv, DDDELBURG - B en W van die; liddelburg willen één etage r an de vierde toren van het ld» lieuw te bouwen stadskantoor ■bij. WToegd in gebruik nemen, ni )at stelt wethouder L. Luitwie- i ervoor in een notitie aan de ge- itf leenteraad. In juli bleek dat de :ar uimte in de drie beschikbare L 0[ens aan de krappe kant was alle ambtenaren een werk- een ilek te geven. Ce lij het raadsbesluit een nieuw ij aj tadskantoor te bouwen in het r dj Itationsgebied werd destijds de PPraak gemaakt dat één van le vier kantoortorens minimaal fiat ijjf jaar verhuurd zou worden. de exploitatie van het pand is aarmee rekening gehouden. B het programma van eisen is gaan van 317 werkplek- ffin. Toen is ook afgesproken het aantal ambtenaren met ie'i ien procent moest dalen. Die gba| Heistelling is niet gehaald, ..14- /Ir» rv tto v> T inl-Tin/v el. El eetje luni id lOB )0lSt rek' a 2! JobI ur>< REDACTIE Walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 1380 AG VLISSINGEN Tel: 0118-460116 fax:0118-472404 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek RonMagnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 J460 AA goes Tel: (0113) 315500 fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl errï| INTERNET Jww.pzc.nl Email: web@pzc.nl bezorgklachten': 0800-0231231 'P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur tijd werkt. De wethouder trekt dan ook de conclusie dat er wei nig rek meer zit in het nieuwe stadskantoor. Luitwieler heeft voor de gemeenteraad een aantal oplos singen op een rijtje gezet. Voor beelden daarvan zijn het wer ken met tijdelijke dependances, het loslaten van de negen vier kante meter werkplek per amb tenaar, een vacaturestop en het alsnog in gebruik nemen van een deel van de vierde toren. De Ondernemingsraad is fel te gen het loslaten van de negen vierkante meter werkplek. De wethouder ziet ook weinig in dependances, omdat daarmee afbreuk wordt gedaan aan de gedachte om alle ambtenaren in één gebouw onder te brengen. Het college geeft er de voorkeur aan ('beter ten hele gekeerd, dan ten halve gedwaald') om één etage van de vierde toren van het nieuwe stadskantoor zelf in gebruik te nemen en dus niet te verhuren. De overige etages worden verhuurd. Dat idee vergt een extra investe ring van negentigduizend euro en vijftienduizend euro extra aan exploitatiekosten. Daar komt nog bij dat de verwachte huurpenningen wegvallen voor ruim veertigduizend euro. „Het college wil geen verstoppertje spelen", aldus Luitwieler in zijn notitie. Bij de bouw van het nieuwe stadskantoor is altijd gezegd dat de vierde toren bedoeld was als 'bufferruimte' die op elk mo ment in gebruik genomen moest kunnen worden. Het college vindt dat de gemeenteraad een principe-uitspraak moet doen om in ieder geval te overwegen één etage zelf in gebruik te ne men. Als de vierde toren een maal voor minimaal vijf jaar is verhuurd, is het te laat. De notitie van Luitwieler komt dinsdag 16 september aan de or de tijdens een vergadering van de commissie Algemeen Be stuur, die oml9.30uur begint in het stadhuis aan de Markt. ilijkt uit de notitie van Luitwie- [r. In september 2000 was het antal ambtenaren gestegen tot 131. Interne maatregelen om rh centrale werkruimte te ma in voor ambtenaren die hun lerktijd flexibel indelen en preekkamers te combineren set werkplekken, boden geen plossing. 'eigens de laatste stand van za- en is het aantal werkplekken ]y imiddels zelfs toegenomen tot 33. De gemeente is bijvoor- eeld zelf de Wet Onroerende laken gaan uitvoeren en ook aantal parttimers is toege- omen. llle ambtenaren kunnen wel in Cledrie torens werken, maar de uimte is beperkt. Er zijn geen roblemen, maar het wordt aan ekrappe kant. De beschikbare serve is nodig voor stagiairs en :endkrachten. Luitwieler instateert dat er in de toe- imst eerder sprake zal zijn van jigroei van het aantal ambte- :n dan inkrimping. Het is op moment mogelijk taken uit besteden, maar uit die prak- tjk blijkt dat die optie niet al- LISSINGEN - De Vlissingse ilatelisten Vereniging houdt Miderdag 18 september haar laandelijkse bijeenkomst in ïtTheo van Doesburgcentrum, lebijeenkomst begint om 20.00 iff. De zaal is een uur eerder al leopend. Op de agenda staat inder meer een dialezing over vuurtorens langs de Nederland- ekust. ÖDDELBURG - De werk- foep Georgië van de Hofplein- ïtk in Middelburg houdt aterdag 27 september een kin- lerkledingbeurs in het jeugdge- ouw van de kerk, aan het Hof- ilein. De helft van de opbrengst bestemd voor een straatkin- irenproject in Georgië. De «irs is open van 9 tot 113 0 uur. vrijdag 26 september is het iegelijk kinderkleding voor ijaar en winter in te leveren ffde verkoop. Dat kan van 18 120 uur in hetzelfde gebouw. AlVHUI l\W( V 1 i -• mm - f. -*v f _L— -CV- i De eerste ambulance rijdt de nieuwe strook op. door llona Vette GOES - De speciale afrit voor ambulances op de A58 bij Goes is gisteren officieel in gebruik genomen. Gedeputeerde T. Pop- pelaars van infrastructuur opende met een druk op de knop de slagboom. De afrit kost minder dan be groot. De schatting bedroeg 410.000 euro, maar uiteindelijk bleek de provincie vooral op de aanbesteding veel geld te be sparen, zodat ze nog maar 225.000 euro moest betalen. De aanleiding voor de aanleg van de afrit was de omvorming van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee tot een polikliniek met dagbehande ling. Een aantal diensten die voorheen in Zierikzee zaten, verhuisden naar Goes. Ambu lances met patiënten uit Noord- Zeeland konden niet altijd bin nen de limiet van drie kwartier het Oosterscheldeziekenhuis bereiken. Met de nieuwe afrit, die uitkomt op de 's-Gravenpol- derseweg, wordt de reistijd ge middeld zo'n vijf minuten kor ter. Verpleegkundige Dominique Ingenhoest van de Ambulance dienst Vlissingen, die met haar collega gisteren als eerste door de slagboom ging, is erg ver heugd met de afrit. „Ik heb van OOSTKAPELLE - De dorps raad Oostkapelle houdt woens dag 17 september de openbare bestuursvergadering. Op de agenda staan onder meer de ver slagen van de Stichting Strand- exploitatie Walcheren en van de Kwaliteitskring. Ook wordt er gesproken over de ontwerpnota 'Niet alleen de ja ren tellen' van de gemeente over het bouwen voor ouderen. Ver der komen T. van Houwelingen van het Ministerie van Binnen landse Zaken en H. Schulte van het Antennebureau een toelich ting geven over de C2000-zend- mast voor hulpdiensten. Eén van deze masten komt op de parkeerplaats aan de Strand weg. De bestuursvergadering begint om 19.30 uur in Sporthal De Halve Maan. het begin tot het eind mee kun nen praten met de provincie. We zijn erg blij dat de afrit er is en juist op dit punt. Eindelijk hoe ven we geen hobbels, bobbels en rotondes door Goes meer te ne men." Directeur J. van der Velde van de Zeeuwse ambulancedienst is ook blij, maar nog niet vol maakt gelukkig. „Ik zie dit meer als een eerste stap in de goede richting. Behalve deze afrit, zouden wij graag ook een oprit zien. Bovendien zijn er nog te veel knelpunten in het wegen net die het ambulancewerk be lemmeren." De oprit komt er voorlopig nog niet volgens gedeputeerde Pop- pelaars. „Het kostte ons al moeite om Rijkswaterstaat te overtuigen dat de afrit niet schadelijk was voor de ver keersveiligheid op de snelweg. Een oprit hier krijgen we waar schijnlijk niet voor elkaar." De provincie heeft al veel aanvra gen gehad van medewerkers van het ziekenhuis, die graag gebruik zouden maken van de afrit, maar die worden afgewe zen. Dat is waarom de afrit 'se lectief' wordt genoemd: hij is uitsluitend voor ambulances met geluid- en lichtsignalen. Het gebruikmaken van de afrit door ambulances gaat als volgt. De ambulance meldt zich op tijd foto Ruben Oreel bij de Centrale Post Ambulan cevervoer in Vlissingen. Van daaruit wordt de slagboom aan het begin van de afrit bediend. In de afrit zijn lussen aange bracht. Zodra de ziekenauto hierover rijdt, gaan waarschu wingsborden branden aan de 's- Gravenpolderseweg. Zo wordt het verkeer daar gewaarschuwd dat een ambulance in volle vaart onderweg is en dat ruim baan moet worden gemaakt. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Ze geven het vertrouwde beeld van de Zie rikzeese weekmarkt plotse ling een sprankelend aanzien. Twee kleurrijke vogels op hoge poten en glorieuze verendos op hun kop zwieren langs de kra men met kattenvoer, snoep, drogisterijartikelen en wat dies meer zij. Een muzikale nar met bellen rond polsen en enkels en vier trommels voor de buik begeleidt deze opmer kelijke wezens. Zierikzee beleeft donderdag weer een verrassende start van Muziek Monumentaal, een driedaags nazomerfestival vol wereldmuziek en theatrale presentaties. Traditiegetrouw wordt het publiek in de Zierik zeese binnenstad op de eerste dag onthaald op maskerthea ter. Na de reuzeninsecten en in drukwekkende buitenaardse wezens met plofschoenen van de straattheatergroep Clos Act bij eerdere edities, zijn het dit keer de gracieuze danseressen van het Mang's Maskertheater die de aandacht opeisen. De twee vrouwen bewegen zich vaardig en uiterst soepel voort op stelten die hen hoog boven de toeschouwers doet uittore nen. Op hun hoofden prijken vogelkoppen en met fladde rende gewaden en stokken aan de armen overtuigen ze volle dig als gevleugelde vrienden. De ene is in het rood, de ander in het wit. Hun presentatie is vooral elegant en vriendelijk. Met hun ranke lijven schrijden zij over het Havenplein en door de straatjes van de bin nenstad. Op diverse plekken Kleurrijke vogels en een muzikale nar van het Mang's Maskertheater vermaken het publiek in de binnenstad van Zierikzee. foto Marijke Folkertsma voeren ze een bewegingsspel op waarbij een woordeloze dialoog respect afdwingt. De nar als een soort historische koperen Ko laat het tempo vloeiend opzwepen en weer verstillen. Tijdens hun dans strooien de vreemde vogels zilver- en goudkleurige confetti over de toeschouwers uit. Een klein meisje op de schouders van haar vader krijgt zo'n frutsel persoonlijk in de handen ge stopt van het grote, rode dier. Het kind lijkt diep onder de in druk van deze bijzondere ont moeting. Later in de Poststraat stapt een man verbaast van de fiets bij de aanblik van dit bonte ge zelschap. Voor hij het lijkt te beseffen wordt hij teder om armd door een van de vogels en verdwijnt daarbij volledig tussen de draperieën. De hele performance bij het eerste optreden 's ochtends wordt enigszins ontsierd door grote vrachtwagens bij ver schillende winkels en horeca bedrijven. Het motto van the show must go on blijkt niet al leen voor theater, maar ook voor toelevering van goederen te gelden. Het Festival Muziek Monu mentaal wordt vandaag voort gezet met een concert van bla zersensemble 'De Jongens Driest' om 20.00 uur in de Vierschaar van het Zierikzee se stadhuis. Zaterdag vinden er de gehele dag op verschil lende plaatsen in de stad op tredens plaats van kinderthe ater, een percussiegroep, muziek- en zanggezelschap pen. ZOUTELANDE - Twee woningen in Zoutelande zijn in de nacht van woensdag op donderdag bezocht door inbrekers. Uit een woning aan de Langendam werden een telefoon en een portemonnee met daarin enkele tientallen euro's gestolen. De lege portemonnee en de telefoon zijn later in de buurt terugge vonden. Dat gebeurde ook met een paar tasjes die uit een woning in de Noordendolfer waren gestolen. De tasjes werden teruggevon den maar de chippas en enkele tientallen euro's waren ver dwenen. HULST - De politie heeft afgelopen week in Hulst een jongen van twaalf en twee van dertien aangehouden op verdenking van diefstal. De jongens zouden in juli diverse malen hebben ingebroken in de kantine van een sportvereniging aan de Gil denstraat in Hulst. Uit de kantine namen ze frisdrank, alco hol en etenswaren mee. Ze aten en dronken alles kort na de in braak op in de omgeving van het gebouw. De lege flessen en verpakkingen van etenswaren bleven op straat achter, wat voor veel overlast zorgde. De drie jongens zijn inmiddels weer in vrijheid gesteld. De po litie verwacht nog meer jongens aan te houden die bij de in braken betrokken waren. OOSTBURG - Een 35-jarige automobilist uit Knokke-Heist is gistermiddag in Oostburg achter het stuur in slaap geval len. Hij belandde in de berm van de Commerswerveweg. De politie trof de man daar aan, zwaar ruikend naar drank. De Belg bleek zeven keer te veel alcohol te hebben gedronken. De man moest zijn rijbewijs inleveren en kreeg een dagvaar ding. DEN HAAG - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft een fout gemaakt met de uitbreiding van een varkenshouderij aan de Heereweg 33 in Noordgouwe. In een gisteren gepubliceer de uitspraak stelt de Raad van State vast dat varkenshouder S. van der Wekken al een veehouderij op de Heereweg 37 heeft, hoewel die door zijn zoon wordt gedreven. Het rechtscollege vindt dat de twee bedrijven voor de milieu wet als één bedrijf gezien moet worden. Van der Wekken vroeg de vergunning aan omdat hij op 33 een nieuwe milieuvriende lijke varkensstal wil bouwen. De Raad van State is het eens met de omwonenden die ook al vonden dat Schouwen-Duive land Van der Wekkens bedrijven op 33 en 37 als een geheel moet behandelen. Door alleen een vergunning voor Heereweg 33 te verlenen mag Van der Wekkens meer stank en andere milieuoverlast veroorzaken dan wanneer 33 en 37 als een bedrijf onder één milieuvergunning vallen. Nu de vergunning is vernietigd kan Van der Wekken geen nieuwe stal bouwen en uitbreiden. ZIERIKZEE - Op twee plekken op Schouwen-Duiveland hebben vandalen gisterennacht auto's vernield. De eerste au to stond geparkeerd aan de Calandweg in Zierikzee. Hier werd één van de ruiten ingeslagen, een band lek gestoken en tevens werd de wagen rondom bekrast. Een auto, die door zijn eigenaar was achtergelaten aan de Rekumstraat in Dreischor werd in dezelfde nacht bekrast. door Claudia Sondervan OOST-SOUBURG - Huisarts j. Bergen (51) uit Oost-Souburg is lid geworden van het bestuur van het College voor Zorgverze keringen (CVZ). Het CVZ is het zelfstandige be stuursorgaan in de gezond heidszorg dat verantwoordelijk is voor de sturing en financie ring van de belangrijkste verze keringswetten in de gezond heidszorg: de Ziekenfondswet en de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten. Bergen, die sinds dit jaar ook Statenlid is voor het CDA, trad per september toe tot het CVZ. Het CVZ adviseert over premies en de budgetten voor de zieken fondsen, nieuwe en bestaande regelgeving, kijkt naar de naleving van internationale af spraken, toetst regeringsvoor nemens en rapporteert knel punten in de praktijk.,Het CVZ moet zorgen voor een goed gevuld pakket voor mensen die gezondheidszorg nodig hebben en bewaakt en controleert of dat pakket voldoende blijft", om schrijft Bergen. Hij solliciteerde vorig jaar al naar een vacature in het CVZ-bestuur, maar werd toen gepasseerd omdat de voor keur uitging naar een vrouw. Maar begin afgelopen zomer werd Bergen alsnog benaderd met de vraag of hij niet alsnog de functie wilde opnemen. De taak van de CVZ is nadruk kelijk niet in politieke overwe gingen te treden, stelt Bergen. „Wel moeten wij de politiek la ten zien hoe besluiten uitwer ken, hetzij door voorspellingen, BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; MIDDELBURG - Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; Woelige Werf, Rijnstraat, 13.30 uur: Bridgen; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor vijftigplussers; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re genboog, 10.00-11.00 uur: Yoga; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; Campus de Ruyter, van Hogendorpweg 58a, 20.00 uur: Open lesavond square- dance door de North Sea Dancers. hetzij door onderzoek achteraf om aan te tonen wat is veroor zaakt." Bergen, naar eigen zeg gen 'huisarts in hart en nieren', is sinds de jaren 90 landelijk ac tief in bestuurlijke functies. Hij wap drie jaar voorzitter van de Landelijke Huisartsen Vereni- ging en is huidig voorzitter van 1 het overheidsadviesorgaan voor de geneesmiddelenregistratie Lared. Hij rondt momenteel zijn laatste termijn af als voorzitter van de raad van advies van het artsenblad Medisch Contact. Daarnaast is hij voorzitter van de Stichting Geneeskunde Wal cheren, die samenwerking tus sen ziekenhuizen, artsen, verpleging en thuiszorg in de transmurale zorg bewaakt. Zijn bestuurlijke taken nopen hem t inmiddels een tweede huisarts voor zijn praktijk te zoeken, stelt Bergen. „Ik moet er anders te veel vrije tijd insteken, en dat komt mijn functioneren in mijn t praktijk niet ten goede. Ik ben - ervan overtuigd dat ik een twee- - de huisarts vinden kan. MIDDELBURG - De Markt in Middelburg staat morgen in het teken van de jaarlijkse Vrijwil- ligersmarkt. Potentiële vrijwil ligers kunnen informatie inwinnen over het werk van di verse (vrijwilligers)organisa- ties. Omdat 2003 ook het Euro pees jaar van mensen met een handicap is, staat de Vrijwilli- gersmarkt ook in dit teken. Het jaar van mensen met een handicap moet maken dat het contact tussen mensen met en zonder handicap verbeterd wordt. De organisaties die een kraam hebben tijdens de markt, hebben allemaal te maken met gehandicapten. Aanwezig zijn de Stichting Arduin, Stichting Visio, de Nederlandse Patiën tenvereniging, de stichting Vrijwillige Thuiszorg, de Vrij-' willigerscentrale, de ouderen-" bonden en vakbond AbvaKabo. Tussen 11.OOen 16.00 uur zijn er' optredens van de Zeeuwse Mu zikanten, de Vrolijke Rollers en de Jazzband So What. De Vrij- willigersmarkt wordt om 11.00 uur geopend door wethouder A. de Vries van Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13