PZC Doorstart project Vitaal Sas nodig I VVD vreest dwingend karakter masterplan ree Begin aanleg van Brug van Othene Sluis Othene krijgt opknapbeurt Gedeputeerde wil fonds voor monumenten Bestuur wijst opheffing van de hand 13 Chauffeur zwaargewond bij botsing Bewoner voelt zich dupe van bouw in Triniteit agenda donderdag 11 september 2003 Ijskast 3 Doods Celstraf voor stekende dealer Dodehoekspiegel binnenvaartschip Zwaargewond na val van dak Bedreiger veroordeeld tot celstraf Gijzelnemer krijgt celstraf Steek in buik niet vervolgd Persleiding ii cus- beta- rtinj Di te- rijidi 56' er dt e be lt shuii Is het n te- e be- t het •hout oei ii ;r due argu- t VOOf vd- due it da dtge- ivitei- iSlotti Dgeet k ge ïnde!- ntruB lesli dtbe- ïscen- e orde (iebe- ;meit HnorConny van Gremberqhe SAS VAN GENT - Het gemeen tebestuur van Terneuzen moet op de begroting voor 2004 vol doende middelen vrijmaken om een fatsoenlijke doorstart van het revitaliseringsproject in Sas van Gent te garanderen. Dat vindt het bestuur van de stich ting Vitaal Sas. Zolang daarover geen zekerheid bestaat is het bestuur niet van plan om de stichting op te heffen en de uitvoering van het project over te laten aan een gemeente lijkestuurgroep, onder voorzit terschap van de wethouders J, van Schaik (financiën) en A.van Waes (planologie). De wethouders stelden kort voor de zomer voor om de stichting te li quideren. Volgens voorzitter M. Torbijn van de stichting is opheffing voorlopig niet aan de orde. „Binnen het stichtingsbestuur, zeker onder de Sasse leden, be staat er een zekere angst dat het opdoeken van de stichting uit eindelijk ook leiden zal tot een opschorting van het hele pro ject. Nu kunnen we nog invloed uitoefenen op alles, in een pro ject- of stuurgroep die door de gemeente geleid wordt zal dat zeker minder zijn. Eind deze maand staat er een vergadering gepland en dan zullen we over het voorstel van de wethouders praten, maar binnen onze club bestaan er grote reserves tegen opheffing", zegt Torbijn. Het leeuwendeel van de be stuursleden vindt dat het ge meentebestuur van Terneuzen Sas van Gent het voorbije jaar aardig aan het lijntje heeft ge houden. Vorig jaar zomer werd het project Vitaal Sas door het toenmalige dagelijks bestuur van Sas van Gent met geestdrift gelanceerd. De kern Sas van Gent zou binnen enkele jaren een flinke opknapbeurt krijgen. Het centrum zou opgeknapt worden, er moest een multi functioneel centrum komen, een brede school, het Kanaalei land zou opnieuw ingericht worden met sportaccommoda ties en nieuwe woningen, het oude CSM-terrein zou weer een bestemming krijgen en ook zou er een nieuw verkeerscircula tieplan worden opgesteld. De projecten - met uitzondering van het plan om het verkeer om te leiden van de Westkade naar Canadalaan en omgeving - vie len in de Sasse gemeenschap in goede aarde. „Eindelijk wordt er een iets gedaan om Sas van Gent weer wat aantrekkelijk te maken", stelden velen. De herindeling in de Kanaalzo ne en de daaropvolgende finan ciële martelgang die de nieuwe gemeente Terneuzen moest ma ken, hadden directe gevolgen voor het Sasse revitaliserings project. Het belandde in de ijs kast. Dit tot grote teleurstelling van het stichtingsbestuur en on dernemers in Sas van Gent. Die waren overigens blij met de komst van burgemeester J. Lo- nink (oud-burgemeester van Sas) en dachten dat hij het pro ject wel uit het slop kon halen. Het stichtingsbestuur heeft in middels een gesprek met Lonink gehad. Volgens Torbijn een con structief gesprek, waarin Lo nink aangaf geen ijzer met han den te kunnen breken .Ook heeft het bestuur de raadsfracties be naderd in de hoop dat zij zich sterk willen maken om geld voor Vitaal Sas op de gemeentebe groting vrij te krijgen. Torbijn: „De grote fracties, PvdA, CDA, WD en Gemeentebelangen Ka naalzone, hebben ons steun toe gezegd. We begrijpen dat de fi nanciële situatie zo is dat niet alles binnen ons projectkader gerealiseerd kan worden, maar hebben er toch goede hoop op dat verschillende deelprojecten - de brede school, de museum haven, het weren van de gevaar lijke transporten en de herin richting van het centrum - toch volgend jaar of kort daarop worden gerealiseerd. Daar re kenen we toch op. Die doorstart van het project is ook echt no dig", aldus Torbijn. door Marco Hamelink TERNEUZEN - De bestuurder van een vrachtwa gencombinatie is gistermorgen met een gebroken ruggenwervel naar streekziekenhuis De Honte in Terneuzen gebracht. De man kwam op de kruising van de Rijksweg N61 en de Koegorsstraat in Ter neuzen in aanrijding met een personenauto. De bestuurder van de auto, een 59-jarige Axelaar, kwam rond kwart voor tien uit de Koegorsstraat en wilde de N61 oversteken richting Haarman- weg. Hierbij verzuimde hij voorrang te verlenen aan een 68-jarige Hulstenaar die met zijn vracht wagen uit de richting van Zaamslag kwam. De Axelaar ramde met zijn auto de zijkant van de vrachtwagen. Hierdoor verloor de Hulstenaar de macht over het stuur en schoot met zijn combina tie door de middenberm. De vrachtwagenchaffeur is in zijn cabine gestabi liseerd alvorens hij naar het ziekenhuis werd gebracht. De bestuurder van de auto bleef onge deerd. Zijn auto raakte totaal vernield. De brandweer is een paar uur bezig geweest met het verwijderen van olie van het wegdek. Rond het middaguur werd de weg weer vrij gegeven. foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Een inwoner van de Iepenlaan vindt dat hij gedupeerd wordt door de bouw in de Terneuzense wijk Triniteit. Op een afstand van een halve meter van de erfscheiding is een dubbel woonhuis ge bouwd, terwijl dat volgens de bewoner een meter moet zijn. Hij wijst erop dat hij zijn huis in het verleden heeft ge kocht als halfvrijstaande woning op de hoek van de straat. Door de bouw van het dubbele woonhuis is volgens hem het halfvrijstaand effect verloren gegaan, wat de ver koopwaarde en het woonge not sterk negatief beïn vloedt. De bewoner stelt dat zijn woning geheel wordt overschaduwd door het grote huis dat er nu naast is geko men. „Tevens worden wij be perkt in de mogelijkheden tot de bouw van bijvoorbeeld een garage naast de woning", zo wordt gesteld. Zijn con clusie is dat hij als gevolg van de bouw planschade lijdt. doorRené Hoonhorst TERNEUZEN - Het Masterplan Axelsedam mag niet dienen om deherinrichting van de Kop van de Noordstraat af te blazen. De Terneuzense WD-fractie is niet tegen de vaststelling van een 'richtingenvisie', maar verzet zich tegen een dwingend karak tervan het masterplan. Zo mag volgens de WD het doorbreken van de 'zichtlijn' tussen Schuttershofgebied en Noordstraat geen reden zijn om bet Terneuzense kernwinkelap- paraat de doodsteek te geven en de grootste Zeeuwse gemeente langer verstoken te laten zijn vaneen bioscoop. Een zichtlijn vanuit een wijk op de zee of een bos dient een bepaald doel, naar een zichtlijn vanuit en j Redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberqhe (chef) WoutBareman Raymond de Frel Rané Hoonhorst Rané van Stee Frits Bakker (sport) Raudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Jel: (0114) 372776 Fax:10114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie «ationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Teh (0113) 315500 Fax:(0113)315669 '■mail: redactie@pzc.nl wternet jwvw.pzc.nl Email: web@pzc.nl bezorgklachten. 0800-0231231 maandag t/m vrijdag ge iende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur naar de Noordstraat is een was sen neus. Vanuit de Noordstraat staat het Poortgebouw in de weg en vanaf Schuttershof is ook niet veel bijzonders te zien. B en W mogen het doorgaan van de ontwikkeling van de Kop van de Noordstraat daarom niet op hangen aan handhaving van zichtlijnen. Zeker nu op alle an dere punten overeenstemming is bereikt - de drie gelegenheids partners van vof La Belle Vue zijn akkoord met vermindering van de subsidie met 750.000 eu ro - moet de ontwikkeling van de zuidelijke entree van het Ter neuzense winkelgebied snel worden aangepakt. WD-fractievoorzitter W. Broekhui] sen vreest echter dat het college de in het masterplan genoemde zichtlijnen aangrijpt, om de stadsvernieuwing in de Noordstraat en Vlooswijkstraat tegen te houden. „Vooral wet houder Van Schaik heeft vaker laten blijken weinig op te heb ben met de komst van een bio scoop, winkels en appartemen ten op die plek. Maar als we MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 26-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats voor een steekpartij tot 21 maanden cel veroordeeld. In de strafmaat werd ook het dealen in harddrugs meegeno men. De steekpartij vond 21 mei dit jaar plaats in de Vlissingse drugsscene. Aan de Nederland se staat moet de delinquent 3093 euro betalen: de drugs winst. niets doen, krijgt Terneuzen net zo'n doods winkelgebied als Axel." De WD wil het Masterplan Ax elsedam tijdens de raadsverga dering van vanavond graag vaststellen, bezweert Broek- huijsen. Maar hij wil wel de ze kerheid dat het college in de toekomst geen ideeën van on dernemers afschiet voordat de gemeenteraad er zich over heeft beraden. „De gemeenteraad moet de regie in handen houden. Het mag niet zo zijn dat het col lege straks met het masterplan in de hand mogelijke ontwikke lingen tegenhoudt zonder dat de raad op de hoogte is. Het mas terplan is bedoeld voor het te gengaan van ongewenste ontwikkelingen, maar moet na tuurlijk geen sta-in-de-weg zijn voor gewenste zaken." De PvdA liet al tijdens verschil lende commissievergaderingen weten weinig op te hebben met het masterplan. Het argument dat de gemeente een visie moet hebben op toekomstige ontwik kelingen onderschrijven de so ciaal-democraten. Maar in een 'vrij vrijblijvend plan' dat 'te pas en te onpas' kan worden ge bruikt, zien ze niets. M. van Oy- en maakte eerder in verschillen de bewoordingen duidelijk dat het masterplan het gemeente bestuur aanzet om her en der stukjes grond aan te kopen, die nooit tot een samenhangend ge heel zullen uitgroeien. Mocht het plan wel handen en voeten krijgen dan dreigt het gevaar dat de gemeente miljoenen moet investeren in wegen, bruggen en tunnels om alle voorzieningen op elkaar te laten aansluiten. De PvdA kiest niet voor 'het libret to van de hoogmoed', laat Van Oyen zijn collega-raadsleden vanavond weten, in de hoop dat zij ook een toontje lager zullen zingen. Het slechte beton wordt weggehakt uit de sluis. foto Wim Kooyman door René Hoonhorst TERNEUZEN - De uitwate ringssluis in Othene krijgt mo menteel een opknapbeurt. Niet alleen het kunstwerk zelf, maar alle schuiven, lijsten, scharnie ren, bouten en tandwielraderen worden bekeken en zonodig ge repareerd of vervangen. De werkzaamheden, die vorige week begonnen, moeten voor het eind van de maand - als het stormseizoen begint - zijn afge rond. De totale revisie van de uit wate- ringssluis past in het onder- houdsschema van de tweede waterkeringen van het water schap Zeeuws-Vlaanderen. Voor de eerste fase van dat sche ma, het opknappen van zo'n zestig kunstwerken in Oost- Zeeuws-Vlaanderen, heeft het schap 567.000 euro uitgetrok ken. Voor het renoveren van de 'bin- nensluis' aan de Vrijheidslaan is een bedrag van tachtig mille (exclusief btw) geraamd. Of dat genoeg is voor het grootschalig onderhoud van de sluis blijkt de komende weken. De schuiven van de sluis zijn overgebracht naar de Machine fabriek Sas van Gent. Mede werkers van het Sasse bedrijf gritstralen de schuifdeuren om vervolgens alle gebreken te re pareren. De lijstwerken waarin de schuiven vallen, worden zo nodig bijgewerkt, beschadigde scharnieren vervangen en daar na worden de schuiven met nieuwe bouten vastgeschroefd. Ook de tandwielen en bijbeho rende raderkasten worden door medewerkers van de machine fabriek gecontroleerd en even tueel vernieuwd. Een aannemer zorgt er voor dat de door beton rot aangetaste plekken worden behandeld, zodat het kunst werk weer enige decennia mee- kan. De werkzaamheden voor de eer ste fase van het onderhouds- schema zijn binnen drie weken afgerond. Het waterschapsbe stuur verwacht volgend jaar de tweede fase van het onder houdsplan aan te besteden. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten bieden en handvaardigheid; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 10.00 uur: Schilderen en tekenen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; BIERVLIET Annelot ter Walle, 14.0 - 16.30 uur: OSB soos met kaarten, sjoelen en biljarten; BRESKENS - Oranjeplein, 19.15 uur: Her denking bombardement op Breskens; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: AN- BO handwerken; 19.45 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; 13.30 uur: Volksdansen; HENGSTDIJK Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbalcompetitie; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en soosmiddag; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwer ken en koersbal; 19.30 uur: Bridge; KLOOSTERZANDE Rozenhof, 10.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voorouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal en sjoelen voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 9.45 uur: Meer bewegen voor ouderen; 20.00 uur: Oefenavond stijldansen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Pergamano voor de jeugd en tekenclub; SAS VAN GENT De Roselaer, 9.30 uur: Callanetics; 10.00 uur: Karakter poppen; 13.15 uur:Tekenen; De Speye, 19.00 uur: Bridge; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS koersbal, kaarten, canasta, biljar ten competitie dames; 18.00 uur: Kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur: Jeugdca- baret Het Talent; 19.30 uur: Blaaskapel Ein Prosit en toneelgroep Sempre Avan- ti; ST. JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten; 14.30 uur: Ouderensoos derde jeugd; 19.00 uur: Engelse les; STOPPELDIJK - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; TERNEUZEN-De Veste, 13.30uur: Hand werken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge: Buurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; 20.00 uur: Kaarten; Dansschool Verberkmoes, 14.00-21.00 uur: Inschrij ven dansles; Churchill hotel, 20.00 uur: Bijeenkomst afdeling Zeeland van de Hobby Compu ter Club; Dansschool Adrie Hamelink, 10.00 21.00 uur: Inschrijven dansles; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren: Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafeltennis; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volkdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 10.30 uur: Yoga; 13.45 uur: Koersbal; TERNEUZEN - Niet alleen vrachtwagenchauffeurs hebben te kampen met een dode hoek, ook schippers in de binnen vaart worden ermee geconfronteerd. De Raad voor de Trans portveiligheid bepleit maatregelen om de dode hoek zoveel mogelijk te verkleinen. Onderzoek door de Raad heeft uitge wezen dat de dode hoek, de afstand waarover schippers geen o\ erzicht hebben over het vaarwater voor het schipeen groot gevaar vormt voor de veiligheid op de binnenwateren. De Raad komt tot de conclusie dat schippers dat gevaar onder schatten. Dat blijkt uit onderzoek naar aanleiding van een fa taal ongeluk in 1999 op het Keeten bij Sint-Annaland, waar bij een 65-jarige sportvisser uit Steenbergen met zijn bootje werd overvaren door een binnenschip. BRESKENS - Een 21-jarige man uit Kaatsheuvel is gister morgen van het tien meter hoge dak van een bedrijf aan de Delta Hoek in Breskens gevallen. Hij is in kritieke toestand overgebracht naar het ziekenhuis in Brugge. De traumahelikopter uit Rotterdam kwam ter plaatse om as- sistentie te verlenen. De man kwam door nog onbekende oor zaak ten val. Vermoedelijk is hij eerst op de band van een be neden geparkeerde kar terecht gekomen, alvorens hij met zijn hoofd de grond raakte. De man klaagde over pijn in zijn rug en had diverse verwondingen aan zijn gezicht. Hij is per ambu lance overgebracht naar Brugge. Zijn toestand is inmiddels stabiel. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. MIDDELBURG - Een 43-jarige inwoner van Terneuzen is gisteren in Middelburg veroordeeld tot acht maanden gevan genisstraf. De rechtbank vond bewezen dat de Terneuzenaar een reclasseringsmedewerker stelselmatig had belaagd en bedreigd. Daarnaast had hij twee jaar geleden tijdens een huisbezoek een bijl naar de ambtenaar gegooidDe man voel de zich niet thuis in Nederland en zag zich gedwarsboomd door de ambtelijke molens. De man zit sinds begin februari in voorarrest. Hij komt binnenkort vrij. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 48-jarige inwoner van Terneuzen wegens vrijheidsbero ving en verkrachting van zijn ex-vrouw veroordeeld tot een jaar gevangenisstrafwaarvan drie maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. De man kon maar niet ver kroppen dat de relatie met zijn vrouw voorbij was. Zo besloot hij 21 mei dit jaar zijn ex in haar auto te gijzelen door haar on der bedreiging van een mes te dwingen naar zijn woning te rij den. Eerder dit jaar had hij haar verkracht in haar woning. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg hield gisteren in het vonnis van een 65-jarige man uit Sluiskil rekening met de rol van het slachtoffer. De dader van de steekpartij werd ontslagen van alle rechtsvervolging. De rechtbank achtte wel bewezen dat de Sluiskillenaar tijdens een vechtpartij zijn be lager met een mes in de buik had gestoken, maar men conclu deerde tegelijkertijd dat hij op dat moment in een noodsitua tie verkeerde en zich had moeten verdedigen. De rechtbank kwam daarmee tegemoet aan het verweer van raadsman W. Suijkerbuijk. De aanleiding voor de vechtpartij tussen twee families op 29 juli vorig jaar ligt in de relationele sfeer. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het voorberei dende werk is vorige week al ge start en volgende week begint de daadwerkelijk bouw van de Brug van Othene. Volgens de planning moet de opvallende brug vanaf mei 2004 de tweede ontsluiting van de wijk Othen- epolder in Terneuzen gaan vor men. De voorbereiding, die bestaat uit het omleggen van kabels en leidingen en het verrichten van grondwerken, neemt een aantal weken in beslag. Vanaf 10 okto ber gaan vervolgens 66 beton- palen met een heimachine de grond in. Dat karwei duurt on geveer twee weken. Daarna wordt de betonconstructie aan gebracht. Dit is de feitelijke bouw van de brug die de ooste lijke waterleiding overspant. De afwerking, het asfalteren, het monteren van de roestvrij stalen zijpanelen en leuningen is voorzien van februari tot en met april volgend jaar. Begin volgend jaar vindt ook de aan passing van de toeleidende we gen plaats. Tegelijkertijd met de bouw wordt ook een persleiding in de Scheldedijk vernieuwd en leg gen de gemeente en Projectont wikkeling Zeeland de laatste h'and aan de openbare inlichting van de Basaltprome nade en het Dijkpark. De Brug van Othene is een ont werp van Zwarts Jansma Ar chitecten uit Amsterdam en is bereikbaar via de rotonde nabij verpleeghuis Ter Schorre aan de Churchillaan. De overspanning is 41 meter. De brug wordt acht tien meter breed en de totale lengte ervan is 71 meter. De brug is bedoeld voor auto verkeer, fietsers en voetgan gers. De rijbaan voor het snel verkeer is gescheiden van het fietsgedeelte door middel van een geleidebuis met verlichting. Beeldbepalende elementen zijn de gebogen roestvrijstalen zij kanten en leuningen met in het midden aan de zuidzuide een verbreed uitzichtpunt met bankjes. De bouw van de brug kost 1,5 miljoen euro, kosten die geheel voor rekening van de ge meente komen. door Rinus Antonisse DREISCHOR - Gedeputeerde H. van Waveren (cultuur) wil een investeringsfonds voor be houd van monumenten en ande re waardevolle historische ge bouwen op het platteland. De provincie moet dat samen met andere partijen opzetten. Ge dacht kan worden aan gemeen ten en organisaties als de ZLTO. Het idee lanceerde Van Waveren gisteren in streek- en land bouwmuseum Goemanszorg te Dreischor (een oude boerderij die een nieuwe bestemming kreeg), bij de officiële opening van de Zeeuwse Monumenten dag, die zaterdag gehouden wordt. Hij kondigde aan dat de provincie de oprichting van het investeringsfonds gaat onder zoeken. De gedeputeerde deelde de gro te zorgen van commissaris van de koningin W. van Gelder over de trage ontwikkeling naar een leefbaar Zeeuws platteland. Hij vond dat de sluipende teloor gang in goede banen geleid moet worden en achtte acties van de provincie noodzakelijk. Een er van is onderzoek naar het inves teringsfonds. Gedeputeerde Van Waveren wees erop dat verschillende ste den al zo'n fonds kennen (zoals Middelburg). „Men slaagt met behulp hiervan lastige projec ten uit te voeren door de betref fende panden te verwerven, aan te passen, te restaureren en ver volgens te verkopen. Ook voor het landelijk gebied kan zo'n aanpak succesvol zijn", meende de gedeputeerde. Hij herinnerde eraan dat nu nog teveel historische gebouwen ten plattelande verkommeren. De provincie gaat de waardevolle boerderijen in het buitengebied inventariseren. Ook wordt een proefrestauratie uitgevoerd, waarbij alle voetangels en klemmen in kaart worden ge bracht. Doel is zodoende herge bruik van boerderijen vlotter te laten verlopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41