PZC Hulst wil bouw meer woningen Beschoten Siepie in het gips Wethouder wil V&D in Middelburg houden Zeventiende-eeuwse duiker ontdekt onde Aardenburgs plein Roep om deelname aan Veilig Honk I s |e geeft om elkaar Primeur bij Expert! De nieuwste design thuiscomputer van HP. Vakanties Kritiek op beleid provincie Ti SI Hij is vaak benauwd. Wie helpt ons daarmee om te gaan? [Reumafonds Word vriend van een vluchteling Astma Fonds adviesi Bel: 0800-2272596 (gratis) si, Wandelingen donderdag 11 september 2003 zn A: Dirksland Voorstraat 22-24 met het Reumafonds Het Reumafonds organiseert al 45 jaar onbezorgde vakanties voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. KANKERBESTRIJDING Giro 26000 Mogen we u even voorstellen: de Pavilion a250. De splinternieuwe thuiscomputer van HP. U vindt êm nu bij Expert. Samen met de rest van het zeer complete assortiment van HP: notebooks, digitale fotocameraês, (foto)printers en all-in-oneês. door Conny van Gremberghe HULST - De gemeente Hulst wil de komende jaren beschikken over een ruimer woningbouw- contingent. Het budget van vijf tig woningen dat Hulst tot 2007 jaarlijks door de provincie kreeg toebedeeld, is volgens het college van burgemeester en wethouders volstrekt ontoerei kend om aan de vraag te kunnen voldoen. Volgens wethouder B. Pauwels (huisvesting) is het 'eigenlijk te gek voor woorden dat sommige gemeenten in Zeeland bouwen voor leegstand en andere gecon fronteerd worden met wacht lijsten'. Het inwonertal van de gemeente Hulst groeit - ook met de gegevens van het voormalige Hontenisse erbij genomen - al jaren gestaag. Tussen 1995ennu kwamen er rui m 1200 Hulstena ren bij. Voor Zeeuws-Vlaamse begrippen is dat een forse groei, temeer daar de andere twee ge- NISSE - De stichting Wandel platform organiseert in septem ber op verschillende plaatsen in het land begeleide wandelin gen. De routes lopen over lange-af- sfandwandelpaden. ■Op zondag 14 september wordt de Zeeuwse begeleide wande ling gehouden, in de omgeving Van Nisse. De afstand bedraagt acht kilometer. Het vertrek is om 10.30 uur, vanaf het infor matiecentrum bij de schaaps kooi aan de Nieuwkamerseweg tussen Nisseen Heinkenszand. meenten Sluis en Terneuzen al jaren te maken hebben met een bevolkingsafname. Opvallend is dat de groei van het inwonertal zich niet alleen in de stad Hulst voordoet, maar ver deeld is over vrijwel alle woon kernen. Van de vijftien dorpen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen hadden er dertien de voorbije acht jaar te maken met een be volkingstoename. Zelfs sterk vergrijsde plaatsjes als Nieuw- Namen (+18), Heikant (+15) en Graauw (+50). Alleen Hengst dijk en Walsoorden hadden te maken met een bescheiden be volkingsafname. Volgens burgemeester J.F. Mul der pleiten de demografische gegevens over de Hulster woon kernen op zich al voor een her ziening van het provinciaal be leid. „Als we de groei van de dorpen niet in stand kunnen houden, dan ontstaan er op ter mijn echt problemen. Dan wordt door het woningbouwbe leid de leefbaarheid in het ge ding gebracht en dat willen we echt voorkomen", stelt Mulder. Wethouder Pauwels vindt het jammer dat het contingent van 50 woningen alleen ingezet kan worden voor de nieuwbouw wijk Groote Kreek. „Ook in an dere kernen is er behoorlijk wat vraag en we kunnen absoluut niet aan de bouwwensen van mensen voldoen. In het kader van het opstellen van een Zeeuws volkshuisvestingsplan pleiten wij voor een herziening van de huidige programma's. Wij willen dat het contingent beter op de vraag is afgestemd. Zonder dat we overigens zover willen gaan dat we het buiten gebied willen volbouwen. Dat is wat ons betreft niet aan de or de", aldus Pauwels. door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - De twee jaar oude poes Siepie van familie Marijs uit Oostkapelle is vorige week woensdag door een nog onbe kende dader met een luchtbuks in zijn poot geschoten. Even zag het er naar uit dat een teentje geamputeerd moest worden. Dat bleek niet nodig, maar het kootje is wel ver brijzeld. Sindsdien zit Siepie in het gips. „Mijn vrouw en schoonouders zaten 's och tends in de tuin", vertelt Robert Marijs. „Ze zagen de poes over de garage lopen en in eens hoorden ze een harde knal. De poes kwam terug gelopen en haar poot bloedde hevig. Ze liep gelijk naar binnen en ver stopte zich. Toen we haar te pakken had den, zijn we naar de dierenarts gegaan. Ook hebben we aangifte gedaan bij de politie." Het ging niet goed met Siepie en ze moest woensdagnacht bij de dierenarts blijven. „Ze is geopereerd. De dierenarts kon de ko gel er goed uit krijgen. We hebben de kogel afgegeven bij de politie. Het was er duide lijk een uit een luchtbuks." Na de operatie is de poot van de poes in het gips gezet. „Toen onze kinderen van vijf en acht jaar thuis kwamen van school, waren ze helemaal van slag. Bij onze jongste ston den de tranen in de ogen. De poes was zo zielig. Ze zat de hele tijd te miauwen." Siepie moet nu drie weken in een kooi blij ven. „Ze mag er niet op lopen. Vrijdag moe ten we terug naar de dierenarts. Dan gaat ze waarschijnlijk weer onder narcose en dan wordt gekeken of het verbrijzelde kootje goed geneest." De familie Marijs kan zich niet voorstellen dat er mensen zijn die gericht op katten schieten en hoopt dat de politie de dader snel vindt. „Gisteren heb ik nog met de poli tie gebeld. Ze waren langs geweest bij dege ne van wie wij dachten dat die het gedaan had. Hij ontkent." foto Ruben Oreel door Ron Magnée MIDDELBURG - De Middel burgse wethouder H. Kool- Blokland van Economische Zaken wil bekijken of de V&D behouden kan blijven voor Mid delburg. Ze voelt zich overval len door het nieuws dat het wa renhuis volgend jaar de deuren sluit. „Ontzettend jammer. We zijn ook overvallen door de sluiting van de V&D. Gisteren hoorden wij pas het nieuws", zegt wet houder Kool-Blokland. „We willen zo snel mogelijk met de V&D bespreken of er nog moge lijkheden zijn. De eerste contac ten zijn hiervoor inmiddels ge- legd.Kool-Blokland wil kijken of er alternatieven zijn voor de sluiting. „Wellicht kan de vesti ging of een deel daarvan ergens anders in Middelburg verder gaan. Dat is althans onze inzet." Met de voorgenomen sluiting van de vestiging Middelburg verliezen 84 medewerkers hun baan. Vendex KBB, het moedercon cernvan het warenhuis, maakte gisteren bekend dat in totaal 2300 werknemers (1800 fte's) hun baan kwijtraken en twaalf winkels dichtgaan. Het perso neel dat overblijft, wordt ge vraagd om salaris in te leveren. Met de ingrijpende maatregelen hoopt de directie de zwaar ver liesgevende V&D-winkels weer winstgevend te maken. Naast Middelburg sluiten ook de win kels in Helmond, Sneek, Tiel, Valkenswaard, Venlo en Vlaar- dingen uiterlijk 1 augustus vol gend jaar. Vijf andere winkels stoppen er al eerder mee: Alme- door Frank Gijsel AARDENBURG - Bij graaf werkzaamheden tijdens de re constructie van het Kaaiplein in Aardenburg is deze week een bijzondere duiker uit de zeven tiende eeuw blootgelegd. Het bouwwerk maakte destijds onderdeel uit van het Aarden burgs sluizencomplex en diende om het water van de nabijgele gen haven naar de stadsgrach ten door te laten. Een vernuftige oplossing. Om het peil van het water in de grachten, die deel uitmaakten van de verdedi gingslinie van de stad, in stand te kunnen houden, werd er bij vloed vanuit de haven via de duiker water aangevoerd. De archeologen E. Noels en R. Engelse van Archiomedia uit Nieuwerkerk aan den IJssel kwamen de nodige vaststellin gen doen. Aan de eenvoudige steenformatie is volgens hen duidelijk te zien dat het gaat) een groot zeventiende-eem tongewelf voorzien van denoc ge steunberen. Het had breedte van vijf meter en»; twee meter hoog. De archeol gen noemden het een unie) vondst. Volgens Aardenburger W, rick, in het bezit van een pla| grond uit 17 7 2 met daarop des tuatietekening aan de have liep in het verleden de tramm te vanaf Aardenburg naar Bin ge over de duiker. Hij moet de halve stevig gebouwd zijn. 1947 zijn werklieden bij deae leg van de riolering al eens» der op het bouwwerk gestota Er is toen een gedeelte graven en de kuil is weer dij gegooid. In de afgelopen jan vielen op die plek regelmaj gaten in het wegdek. Na den dige vaststellingen en het afgr, ven van de bovenste laag gisteren de put weer gedempts afgedekt met zand. lo, Geleen, Heerenveen, Kerk- rade en Rotterdam-Oosterhof gaan 1 februari dicht. Daarnaast wordt van nog eens twaalf kleine vestigingen beke ken of zij toekomst hebben. Een woordvoerder van het concern bevestigt desgevraagd dat het filiaal Goes tot deze twaalf twij felgevallen behoort. Dat bete kent dat Goes en de andere elf kleinere vestigingen het vol gend jaar kritisch onder de loep worden genomen. De filialen die het goed doen onder het nieuwe concept, blijven open, zegt de woordvoerder. Voor de slecht presterende kleine filialen, waaronder eventueel de vesti ging in Goes, valt het doek. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het project Veilig Honk moet ook in de gemeente Tholen worden op gezet. Dat vinden de fracties van VVD en Christenunie. Ze hebben het college gevraagd vaart achter de zaak te zetten. Veilig Honk is een Brabants ini tiatief dat in onder meer de ge meenten Bergen op Zoom, Woensdrecht en Steenbergen wordt uitgevoerd. Het project houdt in dat binnen een ge meente vele 'veilige adressen' langs veel gebruikte schoolrou- tes worden aangewezen waar fietsende scholieren terecht kunnen als ze bijvoorbeeld een lekke band hebben, gepest wor den of zich niet lekker voelen. Het project moet ervoor zorgen dat de kinderen zich veilig voe len, ook als ze niet aanbellen. De mensen die deelnemen aanhi project doen dat op vrijwil basis. Het is de bedoeling daté adressen waar de scholieren; recht kunnen niet verder 4 een kilometer bij elkaar va daan liggen. De deelne® worden voorzien van oni meer een fietspomp en een vb bandtrommel. De Thoolsefe ties van WD en Christenli willen dat het ook in hui; meente wordt ingevoerd. B LE1 kost bijna niets, maar zou: gevoel van veiligheid bij zoi nest scholieren als ouders flinks A5£ groten. Wethouder M. Veltfc Era zegt dat de gemeente zich eert dit jaar al uitgebreid geonc stat teerd heeft, omdat ze het e»twe zinvol project vindt. „Het echter stukgelopen op hetj brek aan capaciteit", legt zet „Het opzetten van Veilig Hot and is inderdaad niet duur, maar) reel vraagt wel veel tijd." doe moi drii rug gaa dra sub nie jaa. kor del De tra one wei pen naa Zal het legt mee 200 ten ove Dei Sch om de j zov mai „To een koo Tiei han ber. BEL 020 - 35 55 355 VOOR ADRESSEN EN TELEFOONNUMMERS VAN DE RUIM 200 EXPERTS IN HEEL NEDERLAND. WORD Z E R Sterk in beweging Bestei de vakantiegids 2003 en/of de brochure Groot Stokkert via onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 08.30 -16.00 uur NEDERLANDSE voor iedereen die te maken heeft met astma of C0P1 STICHTING VLUCHTELING werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), Postbus 75508, 1079 AM Amsterdam. E-mail: info@kankerbestrijding.nl Vragen over kanker? Bel gratis KWF Hulp- en Informatielijn: 0800 - 022 66 22. /roet www.kankerbestrijding.nl www.vluchteling.org HP All-in-one printer Supercompacte vormgeving. Neemt nauwelijks meer ruimte in dan een A4 vel. Printen in fotokwaliteit. Kopiïren in kleur zonder dat de PC aan staat. Van 199,- nu ■MM HP Pavilion thuiscomputer Maximale computerkracht gecom bineerd met de nieuwste digitale entertainment. Voorzien van Intel 2,4 Ghz processor, 256 MB geheugen en 80 GB vaste schijf. Uiterst geschikt voor videobewerking. Incl. uitgebreide softwarebundel en 17" monitor. S.OM» HP digitale fotocamera met optische zoom Nieuwl Zeer scherpe opnames dankzij Pentax kwaliteitslens en 2,0 megapixel beeldchip. Met maar liefst 3x optische zoom en diverse handmatige of volledige automatische instellingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34