PZC Zeventiende-eeuwse duiker ontdekt onde Aardenburgs plein Beschoten Siepie in het gips Facelift gaat aan de Brouwersdam voorbi I Je geeft om elkaar Primeur bij Expert! De nieuwste design thuiscomputer van HP. Vakanties Gemeente doet geste om recreatieve ontwikkeling van de grond te krijgen W v f wmmmmm Hij is vaak benauwd. Wie helpt ons daarmee om te gaan? [Reumafonds Word vriend van een vluchteling bl donderdag 11 september 2003 Wandelingen bij schaapskooi Maximastraat in Middelburg met het Reumafonds Het Reumafonds organiseert al 45 jaar onbezorgde vakanties voor mensen met reuma. Ook heeft het Reumafonds een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. KANKERBESTRIJDING Astma Fonds advieslijn Bel: 0800-2272596 (gratis) Giro 26000 Mogen we u even voorstellen: de Pavilion a250. De splinternieuwe thuiscomputer van HP. U vindt êm nu bij Expert. Samen met de rest van het zeer complete assortiment van HP: notebooks, digitale fotocameraês, (foto)printers en all-in-oneês. LI Hulst bereid tot ontpoldering door Conny van Gremberqhe HULST - De gemeente Hulst is bereid om een deel van het pol dergebied tussen Perkpolder en Walsoorden op te offeren als mogelijk te ontpolderen gebied, als daarmee de verwezenlijking van het project Kloosterzande aan Zee een stuk dichterbij komt. B en W van Hulst doen dit voorstel komende dinsdag tij dens het werkbezoek van Gede puteerde Staten aan de Oost- Zeeuws-Vlaamse gemeente. De gemeente Hulst worstelt al geruime tijd met flinke econo mische problemen. Het koop- en banktoerisme staat onder forse druk, de landbouwsector heeft grote problemen en ook het ver dwijnen van het veer Perkpol der-Kruiningen heeft negatieve gevolgen gehad voor de regio nale economie. Onderhandelingen met het vo rige college van GS over moge lijke compensatiemaatregelen liepen destijds op niets uit. Het nieuwe college van B en W van Hulst hoopt nu van de nieuwe provinciale bestuursploeg meer medewerking te krijgen voor de verwezenlijking van een aantal plannen. Gedacht moet dan worden aan het toeristisch plan van de ge meente Hulst om het koop- en verblijfstoerisme nieuwe im pulsen te geven en het project NISSE - De stichting Wandel platform houdt in september op verschillende plaatsen in het land begeleide wandelingen. De routes lopen over lange-af- standwandelpaden. Op zondag 14 september wordt de Zeeuwse begeleide wande ling gehouden, in de omgeving van Nisse. De afstand bedraagt acht kilometer. Het vertrek is om 10.30 uur, vanaf het infor matiecentrum bij de schaaps kooi aan de Nieuwkamerseweg tussen Nisse en Heinkenszand. Kloosterzande aan Zee, dat en kele jaren geleden reeds door de toenmalige gemeente Hontenis- se werd geïnitieerd. Dit project voorziet in de aanleg van een kanaal naar Kloosterzande, de aanleg van een jachthaven met een complex recreatiewoningen en de inrichting van een nieuw natuurgebied in de oude veer haven bij Perkpolder. Tot nu toe kwamen in Middel burg voor dit project de handen niet op elkaar. Nu er een nieuwe discussie rond ontpolderen is losgebarsten wil het bestuur van Hulst een geste doen en het gebied tussen Walsoorden en Perkpolder aan te merken als potentieel te ontpolderen ge bied. Wethouder B. Pauwels (ruimte lijke ordening): „In het verleden heeft het college van Hontenisse ook al eens gezegd niet afwij zend te staan tegen een kleine ontpoldering in de kop van Os- MIDDELBURG - Prinses Maxi ma krijgt een straat met haar naam in Middelburg. De straat komt in de wijk Nieuw Middel burg, tussen de Jacob Cats- straat en de Prins Bernhard- straat. Het is een nieuwe straat, die ontstaan is door de nieuw bouw van de Stichting Ago gische Zorgcentra Zeeland (AZZ). De stichting AZZ heeft zelf om de straatnaam gevraagd. Eigen lijk had de gemeente al besloten dat de straat de Willem de Zwij gerstraat zou gaan heten. De nieuwe straat ligt namelijk in een wijk waar de straten de na men van leden van het Konink lijk Huis dragen. De zussen van Koningin Beatrix en twee van haar zoons hebben al een straat. De Prinses Maximastraat in Middelburg is de eerste in Zee land. In Zonnemaire op Schou- wen-Duiveland is al wel een Maximaplantsoen. senisse als daar mogelijkheden voor de verdere uitbouw van de recreatie in dat gebied tegen over zouden staan. Het toenmalig provinciebe stuur stond daar weinig welwil lend tegenover. We denken nu - ook gelet op de maatschappelij ke discussie rond ontpoldering - wat meer oor voor te kunnen krijgen. Als er sprake zou zijn van een ruime ontpoldering ter plaatse, dan zou de noodzaak van de aanleg van een kanaal naar Kloosterzande ook wat minder worden, omdat het Kloosterzande met zo'n potpol- der naast de deur toch al dichter bij zee zou komen te liggen. Voeg daar dan ook nog wat natuur compensatie aan toe, dan zou er vlakbij die kern een gebied ont staan dat voor recreatieve doel einden zeer aantrekkelijk zou kunnen zijn. Het enige wat wij dan vervolgens vragen is die re creatieve potentie economisch te mogen. Dit zou impliceren dat we ter plekke nog wat woningen wil len bouwen, een haven voor de recreatievaart en bijkomende voorzieningen, aanwenden. Ik hoop dat de overheden waar wij mee te maken hebben daar nu eens goed over gaan nadenken." In het recente verleden heeft het bestuur van de toenmalige ge- door Frank Gijsel meente Hontenisse in land- bouwkringen gesondeerd of er onoverkomelijke bezwaren leefden tegen ontpoldering rond Perkpolder. Dit bleek niet het geval te zijn. D aar komt nog bij dat het aantal grondeigenaren in het gebied minimaal is. De meeste gronden zijn kroondomein. AARDENBURG - Bij graaf werkzaamheden tijdens de re constructie van het Kaaiplein in Aardenburg is deze week een bijzondere duiker uit de zeven tiende eeuw blootgelegd. door Miriam van den Broek OOSTKAPELLE - De twee jaar oude poes Sie pie van familie Marijs uit Oostkapelle is vorige week woensdag door een nog onbekende dader met een luchtbuks in zijn poot geschoten. Even zag het er naar uit dat een teentje geamputeerd moest worden. Dat bleek niet nodig, maar het kootje is wel verbrijzeld. Sindsdien zit Siepie in het gips. „Mijn vrouw en schoonouders zaten 's ochtends in de tuin", vertelt Robert Marijs. „Ze zagen de poes over de garage lopen en ineens hoorden ze een harde knal. De poes kwam teruggelopen en haar poot bloedde hevig. Ze liep gelijk naar bin nen en verstopte zich. Toen we haar te pakken hadden, zijn we naar de dierenarts gegaan. Ook hebben we aangifte gedaan bij de politie." Het ging niet goed met Siepie en ze moest woens dagnacht bij de dierenarts blijven. „Ze is geope reerd. De dierenarts kon de kogel er goed uit krij - gen. We hebben de kogel afgegeven bij de politie. Het was er duidelijk een uit een luchtbuks." Na de operatie is de poot van de poes in het gips gezet. „Toen onze kinderen van vijf en acht jaar thuis kwamen van school, waren ze helemaal van slag. Bij onze j ongste stonden de tranen in de ogen. De poes was zo zielig. Ze zat de hele tijd te miauwen." Siepie moet nu drie weken in een kooi blijven. „Ze mag er niet op lopen. Vrijdag moeten we te rug naar de dierenarts. Dan gaat ze waarschijn- lij k weer onder narcose en dan wordt gekeken of het verbrijzelde kootje goed geneest." De familie Marijs kan zich niet voorstellen dat er mensen zijn die gericht op katten schieten en hoopt dat de politie de dader snel vindt. „Gisteren heb ik nog met de politie gebeld. Ze waren langs geweest bij degene van wie wij dachten dat die het gedaan had. Hij ontkent." foto Ruben Oreel «HL V#.v - Het bouwwerk maakte destijds onderdeel uit van het Aarden burgs sluizencomplex en diende om het water van de nabijgele gen haven naar de stadsgrach ten door te laten. Een vernuftige oplossing. Om het peil van het water in de grachten, die deel uitmaakten van de verdedi gingslinie van de stad, in stand te kunnen houden, werd er bij vloed vanuit de haven via de duiker water aangevoerd. De archeologen E. Noels en R. Engelse van Archiomedia uit Nieuwerkerk aan den IJssel kwamen de nodige vaststel gen doen. Aan de eenvoui steenformatie is volgens t duidelijk te zien dat het gaat een groot zeventiende-eet tongewelf voorzien van den« ge steunberen. Het had breedte van vijf meter en t twee meter hoog. De arched gen noemden het een unie vondst. Volgens Aardenburger W. Bi rick, in het bezit van een plat grond uit 17 7 2 met daarop dei tuatietekening aan de hat; liep in het verleden de tra» te vanaf Aardenburg naarBns ge over de duiker. Hij moet® halve stevig gebouwd zijn, 1947 zijn werklieden bij deat leg van de riolering al eens® der op het bouwwerk gestuit Er is toen een gedeelte1 graven en de kuil is weer dié gegooid. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De plannen van Rijkswaterstaat voor in grijpende herinrichting van de Brouwersdam zijn vanwege ge brek aan financiën in de ijskast beland. De werkgroep die de zowel verkeerskundige als re creatieve facelift had moeten voorbereiden, is inmiddels op geheven. Over de Brouwersdam wordt al enkele jaren gesproken. Bezoe kers van de dam parkeren door gaans in de buitenberm, maar als die vol staat wordt massaal op het schuine talud geparkeerd waarna men - bepakt met strandspullen - een drukbere- den weg over moet steken. Rijkswaterstaat wil de ver keersveiligheid verbeteren door de strandweg aan de Noordzee zijde dichter tegen het oplopen de dijktalud te leggen en alleen parkeren aan de strandzijde nog toe te staan. Door één of dere strekdammen aan zou 'verschuiven' vanhetsta kunnen worden tegengegaai ook de recreatieve inricht™ van het gebied is - vindt Rijt waterstaat - voor verbetert vatbaar. In de plannen woii onder meer de suggestie gedas de dam wat 'aan te kleden'i kleine duintjes. Dat alles k« echter een hoop geld. „Zon dat wij dat niet in ons eentje kunnen hoesten", zegt J, Gorp van Rijkswaterstaat, rig jaar vroeg de wegbeheerc de gemeenten Schouwen-Dt veland en Goedereede en depn vincies Zeeland en Zuid-He land schriftelijk om sten Alleen de gemeente Goedera reageerde positief. De rest 1 stelt Van Gorp, niets van zit horen. Dat gebrek aan steun wasvi de wegbeheerder aanleiding! de plannen voorlopig in kast te zetten. doe TH1 gen van naa con wij: ker mei den van der sub den sen In 1 de 1 roe; ma: par te v wa: Hij dei ere len Da) Jc ma1 ten Om ten gel: aar raa hel hoi raz „N. feri slei sen teg vra lui: pre voi hel MEERPRIJS 15" TFT MONITOR 160, Sterk in beweging Bestel de vakantiegids 2003 en/of de brochure Groet Stokkert via onze afdeling reizen. T 020 589 64 85 ma t/m vrij tussen 08.30 -16.00 uur NEDERLANDSE voor iedereen die te maken heeft met astma of COP! J13 STICHTING VLUCHTELING Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), Postbus 75508, 1070 AM Amsterdam. E-mail: info@kankerbestrijding.nl Vragen over kanker? Bel gratis KWF Hulp- en Informatielijn: 0800 - 022 66 22. werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl www.kankerbestrijding.nl www.vluchteling.org HP All-in-one printer Supercompacte vormgeving. Neemt nauwelijks meer ruimte in dan een A4 vel. Printen in fotokwaliteit. Kopiïren in F kleur zonder dat de PC aan staat. Van 199,-nu ■faH^I HP Pavilion thuiscomputer Maximale computerkracht gecom bineerd met de nieuwste digitale entertainment. Voorzien van Intel 2,4 Ghz processor, 256 MB geheugen en 80 GB vaste schijf. Uiterst geschikt voor videobewerking. Incl. uitgebreide softwarebundel en 17" monitor. Ï.OM» HP digitale fotocamera met optische zoom Nieuw! Zeer scherpe opnames dankzij Pentax kwaliteitslens en 2,0 megapixel beeldchip. Met maar liefst 3x optische zoom en diverse handmatige of volledige automatische instellingen. BEL 020 - 35 55 355 VOOR ADRESSEN EN TELEFOONNUMMERS VAN DE RUIM 200 EXPERTS IN HEEL NEDERLAND. Bergen op Zoom Bosstraat 3-5 Roosendaal Nieuwe Markt 66c/ Steenbergen Kaaistraat 70 1 E X P E R T DA A R W O R D JE W 1 J Z E R V A N J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 30