PZC Hemmer steeg boven de tien c Jongens Driest en nazaten rf V donderdag 11 september 2003 Grootheden DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG fë Blazerstrio De Jongens Driest Fascinerende steltfiguren, gezongen scheldpartijen in het Italiaans, kindertheater, 'bastaardmuziek' waarvan de ware vader onbekend is door de Nazaten van Prins Hendrik, muzikale experimenten van workshoporkest de Doorbraak, close harmonykoor Geen Pa niek en opzwepende percussie door Tak 'N Djola. Dat valt al lemaal te beleven in Zierikzee tijdens Muziek Monumentaal, het nazomerfestival voor we reldmuziek. Het festival begint vandaag (donderdag) met drie optre dens van het Mang's Masker theater op Havenplein, Schuit haven en Dam. De verdere optredens zijn vooral zaterdag te beleven tijdens de Open Mo numentendag. Op tal van plaatsen in de stad worden de bezoekers onthaald op verras sende presentaties in de open lucht. Het enige optreden bin nenshuis is het concert van De Jongens Driest vrijdagavond in de Vierschaar van het monu mentale stadhuis in Zierikzee. Deze jongens, oftewel jonge dertigers, tonen hun onuitput telijke energie en vitaliteit in een opzwepende mix van klez- mer, Balkanmuziek, West- Afrikaanse highlife, La- tinklanken en een eigen sound van marchingband-muziek. Het trio wordt gevormd door Janfie van Strien (saxofoon en klarinet), Joop van der Linden (trombone) en Arno Bakker (sousafoon). Deze blazers heb ben elk een brede muzikale achtergrond. Van Strien en Bakker maakten onder meer furore in de populaire skai- groep Jammah Tammah. Van der Linden speelde in symfonie orkesten, salsa - en reggae - bands. Ook toerde hij langs de Nederlandse podia met de Amsterdam Klezmer Band, Cousin X en Johnny Baby. De vrijheid van de improvisatie in de jazz biedt dit drietal de ruimte al hun muzikale erva ringen samen te brengen in een welluidende en groovende to taalklank. Als De Jongens Driest betre den zij tal van podia en speel- vloeren. Zo staan ze soms in een punkhol, maar weten ze ook raad in de deftige afnbian- ce van een concertzaal.dDaar zorgen ze er met hun swingen de sound voor dat het publiek heimelijk de handen en voeten laten meedansen op de muziek. Het trio laat zich niet gemak kelijk onder één hoedje van gen. De drieste jongens vinden dan ook langs vele paden hun weg. Ze spelen op jazzfestivals als de Groningse Zomerjazz- fietstour, op theaterfestivals als de Parade en Oerol, maar ook tijdens recepties, openin gen en andere feestelijkheden en dus ook op Muziek Monu mentaal. Ali Pankow De Jongens Driest spelen vrij dag in de Vierschaar van het stadhuis Zierikzee (20.00 uur). Onno is tragikomisch Niets ten kwade van het cabaretduo Basterd, maar solistisch gebeurde er iets met Onno Innemee. ,,0p de een of andere manier klik te dat beter met het publiek. In het duo was ik altijd het grappige mannetje, maar als je in je eentje op het toneel staat, moet je op een gegeven moment toch wel iets zinnigs te zeggen hebben." Zaterdag speelt hij een try-out van zijn vierde soloprogramma En Nou? in Hansweert. De geboren (1964) Hagenaar Onno Innemee deed infor matica in Leiden en had na zijn afstuderen in 1990 twee jaar een eigen bedrijfje. „Toen kreeg ik de kans om alleen maar cabaret te gaan doen. En geld is natuur lijk veel minder leuk dan pu bliek. Maar na acht jaar zit ik nu wel ongeveer op hetzelfde ni veau. Dus het is toch nog goed gekomen." Basterd won in 1991 de Wim Sonneveldprijs, toen nog met Bart Leijnse, die kort daarna de advocatuur in ging en vervan gen werd door Robert Spaapen. „We maakten nogal absurdisti sche, theatrale voorstellingen en na een 'huwelijk' van zes, ze ven jaar bleven we hangen op zo'n honderd bezoekers, al had den we er in Middelburg wel wat meer. In 1998 was eigenlijk de koek zo'n beetje op." „We hadden vier programma's gedaan en vonden dat wat we maakten beter was dan het suc ces, zal ik maar zeggen. Spaapen ging vooral stand-up- pen en werkt veel voor bedrij ven, waar hij fakespeeches houdt. Ik ben met Petrov, een soort toneelstuk, gaan toeren en heb gelijktijdig mijn eerste so- lootje gemaakt. Met ons tweeën hadden we vaak een vierde wand, maar in m'n eentje praat ik met het publiek. Dan word je vrienden en komen ze terug. Tenminste, dat denk ik." Na Kip zonder Kop, Brak en LIVE is Onno nu toe aan zijn vierde solo En Nou? Pas een Onno Innemee: „Ik heb graag dat de lach ineens overgaat in pijn." kleine week geleden speelde hij de eerste voorstelling. „Dan ben je eigenlijk alleen met de tek sten bezig, in plaats van dat je ze speelt. Er zitten een paar ge vaarlijke nummers in qua on derwerp. Zo heb ik het over de holocaust. Aanvankelijk legde ik het eerst uit en deed het num mer daarna, maar dat werd heel zwaar. De volgende dag deed ik het andersom en dat werkte pre cies zoals het moest werken. Een soort lach en dan, oh, shit, au! Dat heb ik graag, dat de lach in eens overgaat in pijn. Dat je je zelf betrapt voelt dat je lacht. Je steekt er wat van op en hebt toch een leuke avond. „Er zit wel een soort thema of boodschap achter de lach. Het gaat over situaties dat je denkt: en nou? Dat kunnen grappige si tuaties zijn of vervelende en ik geef daar mijn idee bij in een ko misch kader. Het aantal typetjes is bijna verdubbeld. Ik weet niet of er nog wat geschrapt gaat worden. Ik denk wel dat de voorstelling meer geëngageerd is dan mijn vorige programma's. Die gingen vaak over mijzelf, deze gaat meer over mijn omge ving. Er moet nog een beetje ge schaafd worden. De volgorde, of het wel of niet werk, is bijna wiskunde. En het moet eindigen met een carnavalskraker, waar foto Suzan van de Roemer van de tekst er al ligt. De muziek wordt nu gemaakt door Mike Boddé." Eén van de typische kenmer ken van Onno Innemee is zijn tragikomische gelaatsuitdruk king. „Ja, daar maak ik gebruik van, vooral in de types. Maar ook in de mate van sympathie, dat je dingen kunt zeggen die op de rand zitten, maar dat het publiek je toch aardig blijft vinden." Frans Doeleman Onno Innemee, try-out van En Nou? zaterdag in Kaj Munk in Hansweert (20.00 uur). -t - Violiste Mariene Hemmer. Voldoende, ruim voldoende, goed, uitstekend, uitmun tend. Zo luidden de omschrij vingen van de rapportcijfers toen de lagere school nog de la gere school heette. Morgen avond speelt Mariene Hemmer, een jonge Nederlandse violiste die boven de tien uitsteeg, in de Sint Jakobskerk in Vlissin- gen. „De oppas was er niet. Ik moest, vier jaar oud, mee naar de vioolles van mijn broer. Ik schijn de hele les te hebben ge roepen dat ik ook op viool wil de." Het is dinsdagavond en Mariene Hemmer omschrijft het begin van haar carrière. Toen ze zeven was werd ze toe gelaten tot de afdeling Jong Talent aan het Utrechts Con servatorium. Ze won onder meer het Prinses Christina Concours en dit jaar nog het fameuze Oskar Back Concours. Afgelopen juni studeerde ze af. De examencommissie oordeel de dat een tien een te lage maatstaf was voor Hemmers kwaliteiten en deed er nog een onderscheiding bovenop. „Nog hoger kan inderdaad niet", beaamt Hemmer. „Het is mooi, zo'n resultaat maar het betekent ook dat de druk gro ter wordt. Je moet blijven pres teren en dat betekent keihard doorwerken." Diezelfde druk ervaart Hemmer bij het concert in Vlissingen. Op uitnodiging van de jubilerende concertmanager Robert Groen speelt ze samen met Amerikaanse grootheden als violist Joseph Silverstein en pianist Derek Han. Zelfs met die tien op zak ziet Hemmer daar aan de vooravond van de repeti ties een beetje tegenop. „Ik zie die mensen morgenochtend pas voor het eerst. Daar word ik best nerveus van. Het is een enorme kans om met zulke musici te spelen." Het programma waar verder altvioliste Francien Schatborn en cellist Fred Pot aan meewer ken, bestaat enkel uit werk van Brahms. Het tweede Pianotrio, het derde Pianokwartet en het Pianokwintet, het is de mooi ste muziek die Hemmer kan spe len. „Ik heb een voorliefde voor mu ziek uit de Romantiek. Brahms is intens, vol emotie en drama. Ik hou van muziek waarin je je gevoel kwijt kan." Begin deze week trok de Stich ting Kamermuziek Nederland aan de bel. De organisatie heeft uitgerekend dat er meer dan duizend professionele kamer- muziekensembles in Nederland zijn, die gemiddeld niet vaker dan vier of vijf keer per jaar op treden. Hemmer schrikt van de ze getallen maar blijft beschei den. „Oef, is het zo erg?! Nou, dan is er alleen voldoende werk voor de hele goeie. Ik hoop dat ik daarbij ga horen." Douwe Eisenga Vijf musici, onder wie Mariene Hemmer, spelen vrijdag Brahms in de Sint Jacobskerk in Vlissingen (20.15 uur). Onder de titel Mendeuren klinketten toont Adri Geelhoed gedurende de maand september een aantal schilderijen in boekhandel De Koperen Tuin in Goes Hierbij heeft hij ingezoomd op het meest karakteristieke onderdeel van de Zeeuw se boerenschuren. De schilderijen zijn ge maakt in acryl op zowel doek als paneel. Te zien tijdens de openingsuren van de winkel. In Galerie Haamstede, Kunst geen Kunst zijn tot 15 oktober de exposanten: Fran cien Krieg (naakten), André Wervenbos (o.a. houtobjecten), Marga Bles, Ad Brink en Yvonne Dollé Gijzelaar (brons) .Werk in stock van o.a. Tjarko ten Have, Raid Houby en Wim Stok. Openingstijden: woensdag tot en met zaterdag en laatste zondag van de maand vanll.00 tot 17.00 Tijdens het open weekend in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk is van vrijdag avond 12 tot en met zondagavond 14 sep tember een tentoonstelling van gobelins te zien van Carmen Milhous-Arendt uit Wil- helminadorp. Zij is een van de weinige kunstenaars die op puur ambachtelijke wijze gobelins weeft. Ook exposeert zij textielschilderijen. De expositie wordt geopend door de wethouder van cultuur van de gemeente Borsele, A. F. R. van Op- dorp. Op de openingsavond, die om 19.30 uur begint, geeft Anna van Avalon een harpconcert. Zaterdag is 't Kerkje ge opend van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 133 0 tot 163 0 uur. De expositie is ook te bezichtigen zaterdag 27 september en zondag 12 oktober van 13.30 en 16.30 uur. Kunstgalerie de Mollegangen in Bergen op Zoom opent het seizoen feestelijk en gezellig met een expositie van schilderijen (gemengde techniek op linnen) van Ellen van der Made en beelden in brons van Frans en Truus van der Veld. De tentoon stelling wordt vrijdag 12 september om 19.30 uur geopend met de gepassioneerde muziek van El Passionatos. De expositie loopt tot 5 oktober en is te zien op vrijdag van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op galeriezondag (14 september) van 14.00 tot 17.00 uur. Drie kunstenaars zijn door de Stichting Plus Min in Renesse uitgenodigd het the ma 'water' als inspiratiebron en uitgangs punt voor hun werk te nemen. De laatste is Hetty Huisman, die, opgegroeid in een waterrijk gebied rond Zaandam, multi- media-werken toont uit verschillende pe riodes: twee videoinstallaties, een diapro jectie en fotowerken. De expositie loopt tot en met 5 oktober en is te zien op zater dag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De jonge Zeeuwse schilder Michiel Paal vast exposeert tot en met 21 september so lo recent werk bij de Stichting Kunstuit leen Zeeland in Middelburg. Hij toont werk uit het zomeratelier. De Kunstuit leen is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. De weekeinden van 13 en 14 en van 20 en 21 september is er open huis in het atelier van Toos van Holstein in Middelburg. In middels is de restauratie van dit eeuwen oude pakhuis afgerond. Ze laat haar laat ste werk zien, waaronder ook schilderijen waarmee ze op de komende Biennale in Florence tegenwoordig zal zijn. De ope ningstijden zijn van 13.00 tot 19.00 uur. In boerderijgalerie de Osseberg in Grijps- kerke (bij Sint Laurens) opent Koos Tuit- jer, schrijver over beeldende kunst, zater dag om 14.30 uur een expositie van schilderijen en objecten van Ton Lamper en van schilderijen en bronzen beelden van Simon Woudwijk. Er is ook een muzi kale bijdrage van pianist Rien Balkenen de. De tentoonstelling loopt tot en met 11 oktober en is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. De expositie The New View Indicator om vat werk van zestien kunstenaars. De offi ciële opening van deze nieuwe ruimte van Galerie van den Berge in Goes wordt za terdag om 17.00 uur verricht door C. R. M. M. Linssen, wethouder van cultuur van Goes, en drs H. van Waveren, Zeeuws ge deputeerde van cultuur. De tentoonstel ling loopt tot en met 27 september en is ge opend van donderdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. In stuART galerie en Interium in Bergen opZoomistoten met 18 oktober een expo sitie te zijn van schilderijen van Adrie van Etten. Het betreft olieverf op doek, puur vanuit de emotie. Als hij een idee heeft dan moet dat eruit: gegooid, gespat, gesmeerd, gepenseeld, het maakt niet uit. Simpel, krachtig, direct, in één keer. Het leven moet er vanaf stralen. De tentoonstelling is geopend op donderdag van 11.00 tot 17.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. Ook de tweede zondag van de maand (14 september en 12 okto ber) zijn de galeries geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Aan de galerie-zondag wordt ook deelgenomen door Galerie Govert van Dijk, Galerie de Mollegangen en de Kunstuitleen Artotheek 18. ROTTERDAM Museum Boijmans Van Beuningen (Muse umpark 18-20): t/m 31 dec. - PanPan. De Rotterdamse kunstenaar George Belzer transformeert oude metalen kookpannen, waterketels, opscheplepels, trechters tot poëtische beeldende objecten; t/m 16 nov. - De Achilles-serie van Peter Paul Ru bens. De geexposeerde Achilles-serie be staat uit een achttal wandtapijten. Kunsthal Rotterdam (Westzeedijk 341): Aderen. Ter gelegenheid van het Water jaar 2003. Zwart-wit foto's vertellen het verhaal van het leven op en langs de zeven grote rivieren van de wereld. Hist. Museum 'Schielandshuis' Atlas van Stolk (Korte Hoogstraat 31): t/m 5 okt. - Ruik Rotterdam. De geschiedenis van Rotterdam in de twintigste eeuw verteld vanuit een uniek perspectief: de geuren in de stad; t/m 19 okt. - Oog in oog. Portret ten van Rotterdammers; t/m 31 mei 2004 - Het geluk van de huisvrouw. De invloed van reclame op het dagelijks leven van de huisvrouw in de stad. Nederlands Fotomuseum (Witte de With- straat 63): t/m 16 nov. - Nico Jesse. Hoewel het boek 'Vrouwen van Parijs' (1954) van Nico Jesse in de kast van geen enkele fo toliefhebber ontbreekt, is het oeuvre van Jesse ten onrechte in vergetelheid geraakt. ANTWERPEN Kon. Museum voor Schone Kunsten: Hans Memling/Instrumentaal. Permanent: En- sor en de Modernen in de museumverza meling Openluchtmuseum Middelheim: tot 16 september - Luc Deleu. Tot 16 november - Anne Veronica Janssens. Etnografisch Museum: tot 26 oktober - Met hun handen en hun ogen Maya textiel; Spiegel van een wereldbeeld. MOMU: tot 31 maart 2004 - Genovanver- saeviceversA i.s.m. Europalia Italia. GENT Design Museum Gent: tot 17 september - Change, 30 jaar sieradenontwerp Ruudt Peters. Tot 28 september - Danske Smyk- ker, werk van een 3-tal Deense juweelont werpers, Lars Glad, Karine Noyens en Liesbeth Dauve Een persoonlijk Stem pel, de Seawolf collectie, een verzameling zilver uit de 19de en 20ste eeuw Bestek ken en Eetcultuur, van Gotiek tot Art De- co. Geuzenhuis: tot 14 september - Marie Buysse Marcel De Bruijne: Gent in col lages, kalligrafie en poëzie. 11 t/m 17 septe: Festival Muziek Monumentaal brengt wereldmuziek Het festival duurt drie dagen. De eerste dag treedt het Ms \p Maskertheater op in de binnenstad (Havenplein, Schuithai f Dam). Twee artiesten op stelten en een muzikant in prac] kostuums. Binnenstad, Zierikzee, 11.00,12.30 en 14.00 uur loc Lange Jan In het kader van het Lange Jan-project wordt een minicom gegeven. De uitvoering in handen van Cora Roelse op trompet enntia: Molenaar op orgel. Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Schande van Sanne De Zoomerspelen brengen de voorstelling Schande van Samfc Dit openluchtspektakel speelt zich rond 1784 af in Bergen Zoom. De jonge, ongehuwde Sanne Hoogstraten raakt voa w tweede keer zwanger. De verwekker laat haar nog voor de i' boorte van het kind in de steek. Haar vader dreigt haardoj ia slaan. Markiezenhof, Bergen op Zoom, 21.00 uur nr iel di Brahms Vijf musici brengen een Brahms-programma. Mariene Hemmer (viool), Joseph Silverstein (viool), Fraia Schatborn (altviool) Fred Pot (cello) en Derek Han (piano)spi Jul Pianotrio nr 2 in C groot opus 87, Pianokwartet nr 3 ine li [oo opus 60 en Pianokwintet in f klein opus 34. Sint Jacobskerk, Vlissingen, 20.15 uur ja Louis van Dijk Louis van Dijk geeft een gratis concert. Dit is ter gelegenheid van de officiële heropening van vormde kerk, waarvan de afgelopen twee jaar gebouwen grondig zijn gerestaureeerd. Hervornde Kerk, Kapelle, 20.00 uur fc! De Jongens Driest ft Het blazersensemble De Jongens Driest treedt op in het kaï les van Muziek Monumentaal. De groep uit Groningen brengt groovende jazz, wereldliedtjil uit klezmer en balkantradities, Afrikaanse high-life en Lal Amerikaanse muziek. De Vierschaar, Zierikzee, 20.00 uur Schande van Sanne De Zoomerspelen brengen de voorstelling Schande van Saai Zie donderdag. Markiezenhof, Bergen op Zoom, 20.45 uur Jan Rot Jan Rot brengt Muziek voor miljoenen. Het is net de wonderlamp van Alladin. Je pakt een oud li 0J blaast liefdevol het stof eraf, poetst drie keer met je mouwa geest komt tevoorschijn in al zijn oorspronkelijke kracht! Rot heeft er een kunst van gemaakt. Met vrolijke en ontroem n vertalingen van Schubert, Elvis en Randy Newman. Aan dei LJ no Jakob Klaasse. Podium 't Beest, Goes, 21.00 uur lal Hans Dulfer L Het nieuwe seizoen wordt geopend met een optreden vanB en Dulfer en zijn band. Leden uit de nieuwe formatie speelden ook al mee tij dens deDlaa: fer/Dulfer Blue Note tour in Japan (met Candy), tijdens deVi ai nam tour en op het Newport Jazz festival in JapanSpetteren to eigentijds als altijd komt Dulfer met deze groep De Piekopi tn kop zetten. De Piek, Vlissingen, 22.00 uur Muziek Monumentaal Muziek Monumentaal komt op drie plaatsen. Het dameskoor Geen Paniek brengt daar optredens. Slot Haamstede, Burgh-Haamstede, 11.00 uur Adrianuiskerk, Dreischor, 13.00 uur Lutherse Kerk, Zierikzee, 15.00 uur |o» sdi ai el H| Hia )e! Optredens Op Havenplein, Schuithaven en Concordia zijn optredens. Muziek Monumentaal wordt besloten met Percussiegroep Dl Djola, kindertheater Rijn en Trijn, workshoporkest DeD« y braak, zanggroep Rumorosamente en muziekgroep De Nazi van Prins Hendrik. Binnenstad, Zierikzee, 12.00 - 17.00 uur Zijdemuseum Vaak klinkt er muziek in grand café La Soie van het Zijden» um. Deze keer is dat traditionele volksmuziek en licht klassieke» ken van het duo La Violetta, bestaande uit de accordeonist^ nemarie Simonse en de violiste Clara Brouwer. Zijdemuseum, Meliskerke, 14.00 uur 't Beest ontwaakt 't Beest ontwaakt is een festival met acht bands. Achtereenvolgens treden op de jonge Goese band Meltdown p,, Zierikzeese groep Puk, No Code, die het tot de finale van Zeeuwse Belofte schopte met zangeres Johanneke Kranendi de Tilburgs/Rotterdamse band 2nd Place Driver, de fora nf Mondo Bizarro met een Acoustic Tribute to the Ramones. poptrio El Combo, de band Venus Hill, die een eigen draai? aan ska, en tenslotte de afsluiter The Shavers. Podium't Beest, Goes, 15.00 uur rij its net ai oe< am rij! ia liai Museum Dr. Guislain, SMAK, MIAT, De sign Museum, Huis van Alijn en Graven steen Caermersklooster: tot 14 september - Gelijk het leven is. Belgische kunst in het museum, internationale kunst in de stad. Verzameld Werk: tot 28 september - Mata- li Crasset Digitspace. Santo Campo: tot 28 september - Werken van hemadiJoris Bundervoet en Lieve Ja cobs. Hommage aan Eric Voets. SMAK: tot 26 oktober - Kunst Nu Tho mas Bogaert. Huis van Alijn: tot 2 november - Van God en klein Pierke. Kunsthal Sint-Pieters Abdij: tot 11 no vember - Alison, virtuele ontdekkings tocht doorheen de geschiedenis van de ab dij. BRUGGE Museum voor Volkskunde: tot 15 septem ber - Circusmagie. 200 jaar Circusbezoek in Brugge (1800-2000) Kunstroute in Lissewege: tot 15 septem ber - Beelden in het witte dorp. Huis De Meester: tot 28 september - Laza Bertoni schilderijen en mixed media. Groeningemuseum: tot 2 november - Young Primitives - tentoonstellingspro ject en route met 30 locaties in de binnen stad met werk van jonge graffitikunste naars, geïnspireerd door de Vlaamse Primitieven van de stedelijke Brugse mu- OOSTENDE PMMK, Museum voor Moderne Kunst: tot 28 september - Confrontation KNOKKE Zwart Huis: tot 28 september - Jan Fabre, tekeningen - installaties - sculpturen. DAMME Stadhuis: tot 19 oktober - Indigo actueel - tevens belichting van de geschiedenis en productie van de hedendaagse jeans. Inloopconcerten In de Sint Jacobskerk worden gratis inloopconcerten gegeve Deze laatste keer zijn er verschillende activiteiten met meer het Vocaal Ensemble Quod Libet. Sint Jacobskerk, Vlissingen, 16.00 uur Brouwers-Ha venconcert Brouwers-Havenconcert is een gevarieerd concert vanaf p»É in het water. Optredens van drumband Apollo, Philips Brass and Percus Band, Jilles Jassband en band Double Density. Ponton Tonnenmagazijn, Brouwershaven, 19.45 uur Ik ben gek, jij bent gek Theater Duinart brengt de voorstelling Ik ben gek, jij bents De voorstelling wordt gespeeld door acteurs met een verst® lijke handicap. Is alles wel zo gewoon als het lijkt of word/ ruggevloten op het ultieme moment? Is taal wel zo belang»]1 kan je prima zonder? 't Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur Slotconcert Kees van Eersel geeft het slotconcert in de zomerserie. In het kader van de Open Monumentendag zal de bespeling het Marcussen-orgel via een camera op een groot beelds® worden geprojecteerd, zodat voor de luisteraar nu ookzicM" wordt wat er achter de klavieren van het orgel gebeurt. Hetp- gramma van Van Eersel omvat werken van Johann KuH> Felix Mendelssohn en Franz Liszt. Grote of Maria Magdalenakerk, Goes, 20.00 uur Onno Innemee Cabaretier Onno Innemee opent het nieuwe theaterseizo®, Hij speelt een try-out van zijn nieuwe programma En No» innemende, expressieve Onno Innemee was jarenlang®" van het cabaretduo Basterd. Hij heeft bewezen dat hij solo een eigen plek verdient op d»0,t volle cabaretmarkt. Kaj Munk, Hansweert, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 26