Brand verwoest Inter Scaldes www.keukenmaxx.nl a 1 Keukenrraxx Kamer wil geknoei met veevoer hard aanpakken ¥29?° PZC II Onbekende man steekt Zweedse minister neer WD helpt wetsvoorstel aan meerderheid in Tweede Kamer Nederland noet naar play-offs ,lD( xj Ier iet artlLH. PERRY MAAKT ER EEN SPORT VAN I49f www.perrysport.nl Helft volk bang voor meer moslims Hamas-leider overleeft aanval Ettore Scola in Vlissingen Volleyballers stunten op EK Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- f~) ro O 413° NW 4 Aardige dag Ti ö46e jaargang no. 217 onderdag 11 sept. 2003 maandmenu )e Hoop Scheffer i favoriet voor eiderschap Navo KIES UW EIGEN KEUKENACTIE EN BEPAAL UW EIGEN VOORDEEL! Harrows Club Classic Harrows Combat 1688 555530 _J O Zonnige perioden en in de ochtend mis schien nog een bui. Matige noordwesten- wind. Maxima rond 20 graden. jat, os nummer 1,10 U begint met een carpachio van runderhaas gevolgd door gegrilde tarbotfilet en als afsluiting het dessert van de chef. kletsen., proeven- drinken, dansen, lachen, eten Referendum EU li j kt zeker Pr: tes idgar Davids ject: RAAG - Het Nederlands elftal loet zich opmaken voor twee stra wedstrijden om zich te ninnen plaatsen voor het Euro- ïf y ees kampioenschap van 2004 inal| ïPortugal. )ranje verloor gisteravond de uciale wedstrijd tegen Tsje- chjs, hië met 3-1. Daardoor kan de esta Pë van Dick Advocaat de f oule niet meer winnen. Alleen e nummer één van een groep 3 Sjechië) plaatst zich direct loor het EK. De nummer twee zich via de play-offs nog ilaatsen. Edgar Davids kreeg al de dertiende minuut zijn iteede gele kaart en kon ver rok tekken. De penalty die Davids aarbij veroorzaakte, werd oor Koller benut. Vlak voor list maakte Poborsky de 2-0. ranje kwam na rust via een jal van Van der Vaart op 2-1, naar kon de gelijkmaker niet jjjgjj leer forceren. In blessuretijd laakte Baros de 3-1. ANP pagina 17: roep om verandering door Lianne Sleutjes DEN HAAG - De Neder landse bevolking kan zich volgend jaar uitspreken over de nieuwe grondwet van de Europese Unie, als het aan de Tweede Kamer ligt. De VVD is sinds giste ren voor zo'n raadpleging. Door de steun van de WD is er in de Tweede Kamer een meer derheid voor dit specifieke refe rendum waartoe PvdA, Groen- Links en D66 een wetsvoorstel maakten. De vraag is nog of in de Eerste Kamer ook een meer derheid zal zijn. De VVD in de Tweede Kamer was lange tijd verdeeld over de kwestie. Na lang beraad over dit onderwerp stelden de liberalen zich gisteravond op achter frac tievoorzitter Van Aartsen. WD-leider Zalm (minister van Financiën) is tegen een referen dum. Hij vindt een volksraad pleging over zo'n onderwerp te gecompliceerd. Van Aartsen is het daar nooit mee eens geweest. „Gecompli ceerd? Terwijl je wel elke vier jaar van de kiezer een oordeel vraagt over het overheidsbe leid. Ik huldig niet de stelling dat de Nederlandse bevolking voor zo'n referendum niet intel ligent genoeg is." De Europese grondwet, waar de lidstaten nog aan werken, dient vooral om de besluitvorming in een grotere EU (van straks 25 landen) te versoepelen en demo cratischer te laten verlopen. Het liberale 'ja' geldt alleen dit raadgevende referendum. „De Europese grondwet is beslis send voor de positie van Neder land in de Unie", zei Van Aartsen. „Als je de Nederlandse grondwet aanpast moet je de Kamer ontbinden en verkiezin gen uitschrijven. Dan kan de be volking zich ook uitspreken over de aanpassing. Voor de Eu ropese grondwet ontbind je de Kamer niet, maar waarom zou je de bevolking dan niet raad plegen?" Van Aartsen volgt hierbij de Raad van State. Die acht het wenselijk dat de bevol king zich uitspreekt over de Eu ropese grondwet. Wat de WD in de Eerste Kamer zal doen, weet Van Aartsen niet. Als dezelfde fracties voor zijn in de Senaat als in de Tweede Ka mer, is er in elk geval een meer derheid: 41 van de 75 zetels. Het kabinet neemt waarschijnlijk morgen een standpunt in over het wetsvoorstel. GPD USSEL - Minister De Hoop ppd cheffer van Buitenlandse Za- en is favoriet in de race om de ost van secretaris-generaal lage inde Navo. Dat hebben diplo- 1JZïl' laten bij de verdragsorganisa- "J: ie gisteren gezegd. 5,1» .erg» ,2.to blgens ingewijden bij de Navo idwr erdient de 55-jarige De Hoop cheffer de voorkeur boven de K lanadese minister van Financi aliii,Manley, een andere favoriet oor de post van secretaris-ge- eraal. Het gros van de zeven- ippe.' icn Europese lidstaten zou de iin4J andidatuur van de Nederland echristen-democraat steunen, u mdat ze een Europeaan in de Brtf unetie willen houden, zoals dat inds de oprichting van de alli- JStie is geweest. te Belgische regering zei giste- en dat zij De Hoop Scheffer het 'efst op de post ziet. AP De brand bij Inter Scaldes greep razendsnel om zich heen. door Rob Paardekam KRUININGEN - Een zeer felle brand heeft gisteravond het ge renommeerde restaurant Inter Scaldes in Kruiningen volledig in de as gelegd. De brand ont stond kort voor zes uur en sloeg binnen enkele minuten over naar het rieten dak. Daardoor Advertentie DOE MEE EN GA VANDAAG NOG NAAR ;en1 ran. iptej e Vf »deÖ meld MJj erstej )unt| [01 ju vaet honderd en één keuhens, duizend en één Ideeën was er voor de brandweer geen redden meer aan. Het hotelge deelte werd grotendeels ge spaard. De brand brak even voor zes uur uit. Omdat het met twee Miche- lin-sterren bekroonde restau rant pas om zes uur open gaat, waren er nog geen eters aanwe zig. Wel verbleven enkele gasten in het hotelgedeelte. Zij konden het pand rustig verlaten. Ook de twaalf personeelsleden in het restaurant bleven ongedeerd. Ze werden opgevangen in het politiebureau in Kruiningen. De brandweer van Kruiningen was snel ter plaatse en consta teerde al snel dat het niet om een middelgrote brand ging, zoals eerst werd aangenomen, maar om een zeer grote brand. Om die reden werden ook korpsen uit Krabbendijke en Kapelle en de regionale brandweer opgeroe pen. Uiteindelijkbestredenzo'n veertig brandweerlieden met negen wagens de enorme vuur zee. De vlammen sloegen kort na het uitbreken van de brand al meters uit het dak. De stevige wind bemoeilijkte het blus werk. Toch was de brand rond negen uur grotendeels geblust, zodat de bluswerkzaamheden konden worden afgebouwd. Het nablussen zal vermoedelijk tot vandaag duren. Politiewoord voerder J. van Mourick ontze nuwde gisteren de geruchten dat de brand zou zijn ontstaan in de toiletten. „We weten dat de brand is begonnen in het restau rantgedeelte, maar niet precies waar. Morgen begint de techni sche recherche met haar onder zoek." Over het schadebedrag foto Willem Woznitza viel gisteren nog niets te zeggen. Honderden mensen kwamen de brand bekijken. De politie had de grootst mogelijke moeite om de enorme meute op afstand te houden. Toen de mensen op de Zandweg zover achteruit wer den gedrongen dat ze niets meer konden zien, verspreidden ze zich op het land achter het res taurant. Ook parkeerden tientallen nieuwsgierigen hun auto op de vlakbij gelegen Oude Rijksweg om de brand te bekijken, pagina 14: culinaire ster gedoofd door Peet Vogels DEN HAAG - Niet alle veevoer- producenten nemen het even nauw met de regels. Uit winst bejag worden bewust verontrei nigde grondstoffen gebruikt Advertentie datfï Tielö li Br Deze week: wnament board a"set met extra shafts en 2 sets extra flights van €17.99 voor €10.00 voor veevoer, blijkt uit onder zoek dat de Tweede Kamer heeft laten verrichten. De pakkans voor deze overtre ders is klein en de sancties zijn erg mild. Een Kamermeerder heid wil daarom overtreders hard aanpakken om voedsel schandalen door vervuild dier- voer te voorkomen. Naar aanleiding van de affaire in de zomer van 2002, waarbij varkensvoer vervuild bleek met het hormoon mpa, liet de Twee de Kamer een onderzoek doen naar de diervoedersector. Uit het rapport 'Voer tot Nadenken' komt een divers beeld van de sector naar voren. Een grote meerderheid, 95 proeent van de veevoerbedrijven, houdt zich aan de regels. Zij werken vol gens GMP, een door de veevoer- industrie zelf opgezet kwali teitssysteem. Het systeem is echter niet waterdicht, zo con cluderen de onderzoekers. Ook de mentaliteit in de sector is niet altijd even fris. Producen ten en afnemers happen te snel toe op een partij goedkope grondstoffen of veevoer. Ze kunnen dan weten dat de kans groot is dat er iets mis is met het product, maar ze nemen het risi co. Die mentaliteit wordt in de hand gewerkt door de geringe pakkans. Bovendien zijn de sancties op overtredingen mild. Het 'wegmengen' van onge wenste stoffen is schering en in slag in de branche. Een partij met bijvoorbeeld te veel giftige stoffen wordt dan gemengd met HILVERSUM - De helft van de Nederlandse bevolking heeft in meer of mindere mate angst voor het groeiende aantal mos lims in Nederland. Dat bleek gisteren uit een Nipo- enquête in opdracht van het tv- programma Twee Vandaag. Van De Israëlische strijdkrachten hebben de woning van een pro minente Hamas-leider in Gaza-Stad bestookt. Mahmoud al Zahar overleefde de aanval. Harnas zelf kondigde meer aan slagen op Israëlische doelen aan. Later op de dag maakte Ahmed Qurei formeel bekend de nieuwe Pa lestijns premier te willen zijn. De Italiaanse regisseur Ettore Scola krijgt van daag de Life Time Achie vement Award van het filmfestival Film by the Sea. Ettore Scola behoort tot de belangrijkste Itali aanse filmmakers van na de oorlog. Zijn beroemd ste werk is Una giornata particolare. Een exclusief inter view. De Nederlandse volleybalmannen hebben het bereiken van de halve finales tijdens het EK in Duitsland in eigen hand. Oranje boekte gisteren een sensationele 3-0-overwinning op Rusland. Om een hoop rekenwerk te vermijden is vandaag een zege op Bulgarije raadzaam. Het zou voor het eerst sinds 1997 zijn dat Nederland zich onder de beste vier landen van Europa schaart. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6; radio en televisie: 9; zeeland: 11, 13, 14 en 15; sport: 17,18 en 19; kunst: 21, 22,23 en 25; uit: 26 en 27 van onze redactie buitenland STOCKHOLM - De Zweedse minister van Buitenlandse Za ken, Anna Lindh, is gistermid dag zwaar gewondgeraakt toen een onbekende man haar met een mes aanviel. De 46-jarige Lindh is in borst, buik en armen geraakt. Zij is naar het Karolinska-ziekenhuis gebracht, waar artsen een spoedoperatie uitvoerden. Lindhs toestand werd gister avond kritiek genoemd wegens ernstige inwendige bloedingen en schade aan de lever. De politie gaat ervanuit dat Lindh niet toevallig het slacht offer is geworden van een actie van een psychisch gestoord per soon, maar dat de dader wist wat hij deed. Dit zei een woord voerder tegen de krant Dagens Nyheter. De politie baseert dat onder meer op verklaringen van getuigen die zeiden dat de aan valler een bedaarde indruk maakte. Premier Göran Persson zei gis teravond dat de regering haar campagne voor de volksstem ming over invoering van de euro van zondag voorlopig staakt. De populaire sociaal-democra tische Lindh, die genoemd wordt als opvolger van Persson, is groot voorstander van de eu ro. De opiniepeilingen voorspellen een zege voor de tegenstanders van de Europese munt. Lindh werd neergestoken toen ze samen met een vriendin en zonder lijfwacht winkelde in het warenhuis NK (Nordiska Kompaniet) in Stockholm. In 1986 werd de Zweedse pre mier Olof Palme in Stockholm doodgeschoten toen hij na bio scoopbezoek met zijn vrouw op weg was naar huis. Die moord is nooit opgelost. Lindh is sinds 1998 minister van Buitenlandse Zaken. ANP/RTR/AFP Advertentie een andere partij, waardoor de concentratie onder de maxi mumnorm komt en gewoon in het veevoer kan worden ge bruikt. Die praktijk is verbo den, maar de veevoerindustrie ziet hier geen kwaad in. De PvdA wil naar aanleiding van het rapport een parlemen taire enquête naar de veevoer- branche. Die stap is voor een Kamer meerderheid van CDA, WD en LPF te groot. De Kamer dringt vooral aan op strengere contro les en hogere straffen. GPD naam:noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 16,-. straat: Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekening nummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: de 1084 ondervraagde Neder landers meldde 51 procent ang stig te zijn, 23 procent heeft daar juist helemaal geen last van. 82 procent van de ondervraag den toonde zich bovendien ne gatief over de inspanningen van moslims om te integreren. ANP handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. E noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D per maand met automatische incasso 20,50). O per kwartaal met automatische incasso 55,10). E per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^BKKÊÊÊÊÊÊKÊÊÊ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1