9 Vlissingen verstopt door werk aan de weg Middelburgse Jessica nagelkampioen Actiekaravaan voor gelijke behandeling naar Middelburg Raadsleden zoeken contact met burgers Middelburgers gaan meer belasting betalen Boete voor buschauffeur ïissingen keurt panden overdekte Sint Jacobspassage zeeuwse almanak Spuitgasten WALCHEREN woensdag 10 september 2003 Duidelijkheid Tussenmuren 1'Iind van school ouden kost ouders 220 euro weken cel mor vier nertredingen een dag MÉÉF. O AutoTrack.nl Presentatie van zc J lan van aanpak brandveiligheid ipnfFdith Ramakers USSINGEN - De winkels, loningen en kamers aan de Sint jcobspassage in Vlissingen lorden gekeurd op brandvei- jheid en er wordt een plan van anpak gemaakt. De nood is W!j om het wonen, verblijven naerken in de smalle en over ste winkelstraat veiliger te laten. „In oktober ronden we lussenonderzoek af. Dan „men we zeggen wat de kos- Bofconsequenties zijn voor de Jememers, eigenaren en uurders in de passage", zegt Dooms van de gemeente Vlis- juds de cafébrand in Volendam pi januari 2001, waar veertien Egeren om het leven kwamen, o gemeenten en brandweer jensief toe op de brandveilig- Ed van bedrijven en instellin- Bwaar veel mensen samenko- ien. In Vlissingen doorstonden i'n zeshonderd instellingen de keuring. Een aantal kamerver huurders schrok van de advie zen van de brandweer en stopte met de verhuur. De gemeente ging daar bovenop zelf over tot de sluiting van twee kamerver huurbedrijven die gevaarlijk voor bewoners en bezoekers waren. Bij de inhaalslag in Vlissingen kwamen ook twee zwakke plek ken in gebouwen van de Hoge school Zeeland in beeld. „Dat zijn de oude HTS aan de Edison- weg en de Zeevaartschool aan de boulevard Bankert in Vlis singen. Daar moeten extra deu ren geplaatst worden, zodat een brand niet snel van het ene deel naar het andere over kan slaan. Ook aan de noodverlichting schort het een en ander." Volgens Doorns werkt de HZ in tensief aan het onderwij s-mas- terplan voor de Kenniswerf „De school wil duidelijkheid over waar de studenten onder gebracht zullen worden en voor welke doeleinden de gebouwen daarna gebruikt worden." Als bij een reorganisatie de Zee vaartschool niet meer volledig gebruikt wordt voor lesgeven, dan zal de HZ 'niet zo snel over gaan tot dure investeringen in het gebouw'. „Bij de beoorde ling van een brandveilige situa tie speelt onder andere mee hoe veel mensen er van een ruimte gebruik maken." De Sint Jacobspassage bezorgt de gemeente al enige jaren hoofdbrekens. De gemeente is zelf verantwoordelijk voor de veiligheid van het publiek in de winkelstraat. De brandweer rapporteerde al enige tijd gele den dat de Sint Jacobspassage een 'levensgevaarlijke straat' is. Door vooral de overkapping kan het vuur zich, als in een tun nel, met snelle vaart versprei den. Bovendien kunnen brand weerauto's de brandhaard niet bereiken. Na dat oordeel van de brandweer vroeg de gemeente een second opinion aan. Een on afhankelijk bureau kwam tot vrijwel dezelfde ernstige con clusie als de brandweer, beves tigt D. te Paske van de Stadsge westelijke Brandweer. Onlangs werd besloten om een sprinkler installatie onder de overkap ping aan te brengen. De kosten zijn geraamd op 100.000 euro. De Jacobspassage heeft niet al leen een overkapping gekregen, ook hebben winkeliers hun win kels uitgebreid door tussenmu ren te verwijderen. Door deze bouwtechnische ingreep is vuur minder gemakkelijk onder con trole te krijgen. Bovendien woonden vroeger de winkeliers vaak boven hun zaak, waardoor de etages te bereiken waren via een trap. In veel gevallen wonen de winkeliers nu niet meer bo ven hun winkel. De trappen zijn verdwenen en een aantal ruim tes boven de winkels wordt verhuurd. Gevolg is dat de vluchtwegen voor bewoners on toereikend zijn. Het Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen heeft een tijdelijke gebruiksvergunning gekregen. Burgemeester A. van Dok-van Weele deelde mee dat het zie kenhuis een stappenplan heeft ingediend om enkele brandge vaarlijke ruimtes aan te pak ken. „Dat plan is door ons goed gekeurd, maar het werk is duur en nog niet volbracht." IOUWERSHAVEN - Een jrplichtig kind van school niden om op vakantie te gaan, lam een 62-jarige man uit Uwershaven gisteren op een «te te staan. leman begreep uitstekend dat ij strafbaar was geweest toen dochter meenam op een igeoorloofde wintersportva- iitievorigjaar. Maar hij hoop- •dathet vakantiehuiswerk dat ad meegenomen om de scha- ezo beperkt mogelijk te hou- 11 in de weging van de straf- latmeegenomen werd. Ëcier van Justitie A. Flik- eert was er niet ontvankelijk oren eiste 250 euro boete te lde man. utonrechter A. Melens ver- agdedeze tot 220 euro. KDDELBURG - Een 37-jari- linwoner van Eindhoven werd stèren in Middelburg voor vier - trafbare feiten veroordeeld •t rijf weken cel en 515 euro iele. iman is alcoholist en drinkt twoonlijk tien halve-literblik- aibier per dag. Ook op de be itste dag, 17 april dit jaar in tet-Souburg, reed hij in zijn onder invloed van alcohol tbotste hij achterop tegen een ilstaande auto, die vernield #d. De auto van de verdachte tót niet verzekerd te zijn. Ook tsft hij geen rijbewijs. De werkzaamheden omvatten onder meer de aanleg van een nieuw fietspad. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Automobilis ten merken dat er in Vlissingen aan de weg wordt gewerkt. Gis teren waren er opnieuw veel fi les door werkzaamheden aan de Sloebrug en de Nieuwe Zuid- beekseweg. Zowel verkeer dat naar het cen trum wilde, als automobilisten die er juist uit weg wilden, had den te maken met opstoppin gen. Een gedeelte van de Nieu we Zuidbeekseweg is tijdelijk afgesloten omdat de weg op nieuw wordt geasfalteerd. „Een vervelende samenloop van om standigheden", zegt P. Tebes van ingenieursbureau Van Kleef, de toezichthouder van het werk aan de Nieuwe Zuid beekseweg en de directe omge ving. Maar hij denkt dat het ver keersprobleem toch vooral wordt veroorzaakt door de ge deeltelijke afsluiting van de Sloebrug. De stremmingen bij de Sloebrug duren nog tot het einde van deze week. Dan kan ook een deel van de Zuidbeekseweg weer worden gebruikt. De opknapbeurt voor de wegen in Westerzicht, Weye- vliet, Papegaaienburg, Hofwijk en West-Souburg duurt nog tot ongeveer halverwege november. Langs de nieuwe Zuidbeekse weg komt een fietspad, bushal- door Nadia Berkelder middelburg - inwoners rande gemeente Middelburg moeten volgend jaar meer belasting gaan betalen, looral de tarieven voor het rioolrecht, voor het ophalen ian afval en voor een par keerkaartje stijgen fors. De festvan de tarieven wordt al leen verhoogd met een infla tiecorrectie. Ie kosten voor het ophalen van afval stijgen omdat Olaz, jie het afval verwerkt, ook vagere kosten in rekening brengt bij de gemeente. Die kosten worden niet volledig doorberekend aan de inwo- aers, Een deel ervan wordt betaald van een potje dat 'ver is van de verkoop van "laz aan de Zeeuwse Reini gingsdienst. Gemiddeld stij— 8® de tarieven voor het op- balen van afval met 4,2 pro cent. Het rioolrecht stijgt met 9 procent. Dat komt onder meer omdat de gemeente vanaf volgend jaar ook de helft van de kosten voor het vegen van de wegen bij het ri oolrecht rekent. Dat scheelt driehonderdduizend euro per jaar. De parkeertarieven worden in totaal met drie ton in euro's verhoogd. Binnen kort bepaalt de gemeente raad welke parkeerkaartjes duurder worden. Deze week werd al bekend dat het colle ge van B en W het parkeren in de zomer duurder wil maken. De totale opbrengst van de onroerendzaakbelasting stijgt met 1,5 procent, dat is de inflatiecorrectie. Het is goed mogelijk dat 2004 het laatste jaar is waarin ozb wordt geheven, omdat het kabinet de belasting wil op heffen. Ook de Zalmsnip wordt volgend jaar waar schijnlijk voor het laatst uit gekeerd. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De Middel burgse manicure Jessica Groe- nenberg is Nederlands Kampi oen Nail Design geworden. In de Jaarbeurs in Utrecht nam Groe- nenberg het op tegen 43 andere kandidaten. Dat waren zeker niet de minste. „Toen ik al die megatoppers zag, dacht ik: dat wordt niks. Ik was superver- baasd over de eerste prijs." De deelnemers moesten een per fecte French Manicure zetten. Dat is een zelfgemaakte kunst nagel die er natuurlijk uitziet en waarvan het vrije gedeelte van de nagel mooi wit is. De hand verzorgers kregen daar 2,5 uur de tijd voor. Drie kwartier voor het einde kregen ze een tweede opdracht. Die hield in dat de na gels van één hand van het model rood gelakt moesten worden. „Ik heb onder meer gewonnen omdat ik de witte rand van de nagel heel strak kan zetten", zegt Jessica die in Middelburg Jessica's Nailstudio heeft. „De jury dacht zelfs dat ik die rand erop had geplakt. Daar zijn ma terialen voor, maar die mochten tijdens de wedstrijd niet ge bruikt worden. Professionals die in het publiek zaten, werden door de jury uitgenodigd om te controleren of ik die witte rand inderdaad zelf had gemaakt." De Middelburgse was een stuk zenuwachtiger dan vorig jaar. Ze deed toen voor het eerst mee aan een kampioenschap en werd gelijk tweede. „Ik voelde dat er een druk op mijn schou ders rustte. Maar toen ik een maal bezig was, werd ik rusti ger." Toch had Jessica nog een paar punten van kritiek op haar ei gen werk. „De zijkanten van de acrylnagels waren niet mooi strak. En door een fout van mij, Advertentie Ook om je auto te verkopen kijk je op AutoTrack.nl {4. j De autosite voor heel Nederland door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Karavaan gelijk=gelijk komt maandag 22 september naar Middelburg. Duizenden mensen met een zonder handicap, onder wie burgemeesters, lokale gehandi captenorganisaties, landelijke politici en werkgevers ontmoe ten elkaar tijdens actie, sport en spel, voorlichtingsbijeenkom sten en voorstellingen. Zij pra ten met elkaar over het belang van gelijke behandeling. In Middelburg doen onder anderen vijftienhonderd basis schoolleerlingen mee aan aller lei activiteiten en voorstellin gen. De karavaan wordt gehouden in het kader van het Europees jaar van mensen met een handicap. De tocht, geopend door burge meester J. Cohen van Amster dam, is maandag begonnen en duurt tot 24 september. Na Am sterdam trekt de karavaan door het land. Maandag 22 september is het de beurt aan Middelburg. In de Zeeuwse hoofdstad houden het sociaal cultureel werk en de Stichting Welzijn Ouderen di verse activiteiten. Om 22.30 uur begint in de burgerzaal van het stadhuis het debat gelij k=gelijk. In het forum nemen deel het CDA-kamerlid S. Buijs, direc teur van Arduin P. van den Bee- mt, PvdA-kamerlid J. Smits, H. Noteboom van patiëntenor ganisatie Klaverblad, gedepu teerde G. van Heukelom, voorzitter van de CG-raad (Chronisch zieken en Gehandi capten) J. Troost en P. Feijtel van MKB-Zeeland. Zij praten onder leiding van P. Brakman, directeur van de sociaal-peda gogische dienst, over de wet ge lijke behandeling en de gevol gen van de Miljoenennota voor gehandicapten en chronisch zieken. De karavaan zelf wordt om 13 uur geopend door wethouder A. de Vries van Middelburg. Op hetzelfde tijdstip gaan vijftien honderd leerlingen aan de slag met het Europees jaar van men sen met een handicap. Om 20 uur vindt de dansvoorstelling Seeing is believing in het Ar- duin-Spiegeltheater. De dans voorstelling is de eerste in Ne derland, die speciaal gemaakt is voor mensen met een visuele handicap. RENESSE - Een buschauffeur die vorig jaar doorreed nadat hij een fietsster had aangereden, is gisteren veroordeeld tot een geldboete van 250 euro, met een proeftijd van twee jaar. Het was vorig jaar op 17 augustus in Renesse zo druk geweest met fietsers en mensen die de bus naar het strand wilden nemen, dat de buschauffeur van de Transferiumbus niet merkte dat hij de fietsster raakte. Hierdoor verloor de vrouw haar evenwicht en viel op de grond. Een elleboogfractuur was het gevolg. Pas de volgende avond hoorde de chauffeur, een 63-jarige man uit Noordwelle, van de poli tie wat er was gebeurd. „Ik vind het heel erg dat ik niets gemerkt heb, ondanks alle spie gels", vertelde hij de kantonrechter tijdens de zitting gistermiddag in Zierikzee. „Natuurlijk was ik anders gestopt. En ik had net de maand ervoor het certificaat gekregen voor het vijf jaar lang rijden zonder ongevallen." De officier van Justitie kon zich voorstellen dat de vakantiedrukte de situatie onoverzichtelijk maakte. Hij eiste een voorwaardelijke geldboete van 250 euro met een proeftijd van twee jaar. Kanton rechter A. Melens kon zich hierin vinden. foto Ruben Oreel tes worden vernieuwd en bij de kruising van de Weyevlietweg en de Nieuw Zuidbeekseweg komt een verkeersregelinstalla tie. De wijk Westerzicht is binnen kort aan de beurt voor de onder houdsbeurt. stootte mijn model haar duim nagel net nadat ik hem rood had gelakt. Gelukkig kon ik het nog op tijd herstellen." Op 26 oktober vertegenwoor digt Jessica Nederland op het Europees Kampioenschap in München. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse gemeenteraad wil de communi catie met de inwoners verbete ren. Met de oproep 'Vraag het een raadslid' en de publicatie van hun e-mailadres en tele foonnummer op de informatie pagina de Blauw Geruiten Kiel van de gemeente Vlissingen ver wachten de raadsleden dat in woners hen sneller zullen bena deren. „De raad heeft zijn eigen verantwoordelijkheid. Het is onze taak om inwoners in de ge legenheid te stellen om op ver schillende manieren hun op merkingen en klachten te kunnen maken. We willen weten wat er leeft onder de bevol king", verwoordt C. Seijbel van het CDA de gevoelens van de raad. Een volgende voor de hand liggende stap is dat raads leden net als het college van B en W een wekelijkse bijdrage leve ren aan de informatiepagina. Sinds jaar en dag kunnen be stuurders zich wekelijks uiten in de rubriek 'Even bijpraten met de wethouder'. „Wij zouden ook in de Blauw Geruiten Kiel een eigen rubriek voor raadsle den kunnen opeisen. De raad buigt zich momenteel over de vorm", zegt Seijbel. Sinds de invoering van het dua le systeem zoekt de raad naar ei gen middelen om Vlissingers bij de politiek te betrekken. Het CDA kwam enige maanden ge leden met een plan waarin werd voorgesteld om voor elke raads vergadering vier bewoners uit de vijf Vlissingse wijken uit te nodigen. De bezoekers worden geïnformeerd over de werkwij ze van de raad en het college en ze krijgen een 'vip-behandeling' tijdens de raadsvergadering. Het initiatief heeft er in elk ge val toe geleid dat de publieke tribune tijdens de maandelijkse raadsvergaderingen redelijk bezet is. Seijbel: „Verschillende gemeenten in het land hebben belangstelling voor het idee. 'De Nieuwe WoonMode', najaar/winter 2003, door Monique van der Reijden van het Nederlands Perscentrum Wonen. Twee keer per jaar sig naleert het Nederlands Perscentrum Wonen de laatste interieurtrends (woonmode). Locatie: Interieur Paauwe in Zonnemaire Aanvang: 19.30 Geïnteresseerd? Bel voor reservering. Meer info: www.interieur-paauwe.nl R Zuidweg 2oA, Zonnemaire. tel.: 0111-401318. Hoewel vorig jaar al tweede, wist de Middelburgse nagelstyliste Jessica Groenenberg die prestatie toch nog te verbeteren op het NK dit jaar. foto Ruben Oreel Nadat een automobilist na een tankstop in Rilland weer de autobaan A58 wilde oprij den, zag hij op de vlucht strook van de toerit twee brandweervoertuigen van het korps uit Goes staan. De spuitgasten waren waar schijnlijk op de terugreis van een oefening en hadden nogal wat vocht tot zich genomen, want zo'n tien brandweerlie den stonden netjes op een rij te plassen. De automobilist amuseerde zich nogal over deze aanblik en draaide zijn raampje open. „Zijn jullie een bermbrand aan het blussen?" -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9