PZC Internationaal team neemt Noord-Beveland de maat Middelburgse Jessica nagelkampioen Open Haringvliet lijkt te wankelen Actiekaravaan voor gelijke behandeling Politiek wil geen geld meer steken in slecht beluisterd radiostation m i woensdag 10 september 2003 Hobbyclubje agenda Concert op plein in Wemeldinge Rondvlucht Politiek beslist bij stroomcrisis Strak 11 Boete voor buschauffeur Eindhovenaar vier keer in de fout Rijverbod voor automobilist Bromfietsers op de bon geslingerd Man slaat buschauffeur Automobilist weigert te blazen Doek valt voor Omroep Tholen LnnrRobPaardekam SINT-MAARTENSDIJK - Een meerderheid in de Thoolse ge meenteraad steunt het voorstel van burgemeester en wethou ders om de subsidie aan Omroep Tholen na 2004 te beëindigen. Als het radiostation nog wat ail, zal het zelf tot actie moeten overgaan. Omroep Tholen verkeert al en kele jaren in financiële proble men. Om daar uit te komen, vroeg het bestuur de gemeente een eenmalige verdubbeling van de subsidie. Het college rea geerde negatief en wil de subsi die helemaal stopzetten. Een luisteronderzoek, waaruit blijkt dat slechts 5 procent van de Tholenaren wekelijks een keer naar de omroep luistert, ligt aan dat besluit ten grond slag. Medewerker ETichem van Om roep Tholen hield gisteren tij dens de commissie welzijn en onderwijs een vurig pleidooi voor behoud van de subsidie. Volgens hem vervult het station een voorname rol op het eiland door evenementen, verkiezin gen en het actuele Thoolse nieuwste verslaan. Volgens hem wordt het team van ruim twin tig medewerkers ten onrechte afgeschilderd als een hobby- clubje. Tichem bood wethouder M. Velthuis tweeduizend hand tekeningen aan van huishou dens die de omroep willen be houden. STREEKACTIVITEITEN t: D e I K REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315670 Fax: (0113)315669 Email: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 ap maandag t/m vrijdag mende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ge- Desondanks steunt een meer derheid van SGP, PvdA, Chris tenunie en WD het voorstel om de subsidie te stoppen. Nog meer geld pompen in een pro duct waar geen vraag naar is, vinden de meeste partijen zin loos. Volgens P. van Belzen (CU) heeft de omroep nog een laatste kans om zichzelf te redden. In 2004 wordt immers nog een subsidie van 10.000 euro uitge keerd. „Gebruik dat jaar om or de op zaken te stellen, het nega tieve imago weg te poetsen en weer financiële draagkracht op te bouwen", aldus Van Belzen. Ook M. Ligtendag (CDA), die overigens nog geen standpunt gaf, vindt dat Omroep Tholen zelf actiever moet zijn. „Twee duizend handtekeningen is leuk, maar als al die mensen nu eens donateur zouden worden, bent u een heel eind op weg", zei ze. Tichem reageerde enigszins gepikeerd op deze opmerkin gen. Volgens hem heeft de om roep al vele pogingen gedaan om het tij te keren. Algemeen Belang Tholen (ABT) zette, net als de omroep zelf, vraagtekens bij het onlangs ge houden onderzoek. Volgens Ti chem is aan veel mensen op maandag gevraagd of ze giste ren, op zondag dus, naar Om roep Tholen hebben geluisterd. „Gezien de samenstelling van de bevolking werd die vraag door veel mensen uiteraard met nee beantwoord." Het ABT stel de dat het onderzoek niet repre sentatief is. Wethouder Velthuis veegde deze kritiek van tafel. Volgens haar heeft Intomart een zeer gedegen onderzoek gehou den. ABT deed een ultieme po ging met het voorstel om een geldinzameling voor de omroep te houden, waarna de gemeente de opbrengst verdubbeld. Dit werd door de andere partijen niet gesteund. De aanwezige medewerkers van Omroep Tholen reageerden ont hutst op de uitkomst van het de bat. Hoe het nu verder moet, we ten ze niet. „Daar moeten we eerst een nachtje over slapen", aldus Tichem. Secretaris J. Schaart liet weten dat de stekker er uit gaat als de raad la ter deze maand definitief be sluit de subsidie stop te zetten. WEMELDINGE - Op het Dorpsplein in Wemeldinge tre den vrijdagavond muziekver enigingen op. Naast fanfare en slagwerkgroep OKK uit Wemel dinge zijn er de korpsen Mozart t Yerseke, Scheldegalm uit answeert en Volharding uit utte.Deavondbegint om 19.00 uren duurt tot 1.00 uur. BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13,00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter deZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal seni- oren;Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Bil jartvoorouderen, buurtwerk Goese Pol- der;De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlo pende activiteiten voor alle WAO-ers; CalvijnCollege, 20.00 uur: Open repetitie Regionaal Zeeuws Christelijk Jongeren- tor Matthanja olv Peter Wildeman; HALSTEREN - Sporthal Kannebuis, Poe- lekes, 18.30 uur: Wandelvierdaagse; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur; Koersbal; DeVroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar- en voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; 9.30 uur: Bridgeclub Kapelle-Biezelin- 9e: KRABBENDIJKE Skeelerbaan, 19.00-21.00 uur: Skeeleren IJs-skeeler- vereniging; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur: Koersbal voor 50- plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten: VERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Ooster- schelde. Hans Jager geeft op de Oosterscheldekering uitleg aan Patricia Dewees, Lindsay Stewart, Peter Harper en Elzaline Schriever (vlnr). door Carla van de Merbel NEELTJE JANS - „lts breathtaking", het is adembe nemend, constateert de Britse ingenieur Lindsay Stewart na een bezoek aan de publiekspij- ler op Neeltje Jans. Stewart maakt deel uit van het interna tionale Countryside Exchange- team dat deze week Noord-Be veland bezoekt. Acht deskundigen op het gebied van landbouw, industrie of toe risme uit Nederland, Engeland en de Verenigde Staten worden op uitnodiging van de Sociëteit Noord-Beveland rondgeleid op het voormalig eiland. Doel is - via de ogen van buitenstaanders - tot aanbevelingen te komen voor de ontwikkeling van het gebied. Noord-Beveland is de eerste regio in Nederland waar zo'n Countryside Exchange wordt gehouden. Het programma is overvol. Af gelopen zaterdag zijn ze ont vangen en kregen ze een eerste, globale rondleiding over Noord-Beveland. En ook boven dat gebied, want 's middags stond er een rondvlucht vanaf DEN HAAG - Niet de energie bedrijven, maar de politiek moet beslissen welke gebieden in Nederland zonodig worden afgekoppeld bij een stroomcri sis. PvdA-Kamerleden F. Crone en M. van Dijken vinden dat minis ter Brinkhorst van Economi sche Zaken dit moet vastleggen. Zij reageren op een recente stu die van de Universiteit van Am sterdam, waaruit onder meer blijkt dat het afkoppelen van Zeeland 'relatief weinig maat schappelijke schade' zal opleve ren. De Randstad moet voor gaan. Crone en Van Dijken reageren daar niet op in de schriftelijke vragen die zij giste ren aan Brinkhorst hebben ge steld. Zij willen van de minister vooral weten wie uiteindelijk daarover beslist. Dat moet de politiek zijn, aldus Crone en Van Dijken. Zorginstellingen, hulp diensten als politie en brand weer en het openbaar vervoer mogen volgens hen in geen geval zonder stroom komen te zitten. vliegveld Midden-Zeeland op het programma. Verder wordt veel tijd besteed aan ontmoetin gen met de recreatiesector, de landbouw en de industrie. Gistermiddag verdiepte de helft van de groep zich in een agra risch onderwerp, de andere helft bracht een bezoek aan Neeltje Jans. Hans Jager van Rijkswaterstaat leidde het vier tal rond op het voormalig werk- eiland en bij de Oosterschel dekering. Ze zijn allen erg enthousiast over de Countrysi de Exchange. „We're enjoying it, we're seeing everything", zegt Patricia Dewees, verbon den aan Ohio University in Amerika. De Britse ingenieur Lindsay Stewart is erg onder de indruk van de Oosterscheldeke ring: „It's breathtaking." Volgens toerisme-expert en spe cialist slechtweervoorzieningen Peter Harper uit Noord-Ierland is het op Noord-Beveland com pleet anders dan waar hij woont. En ook de manier van denken is heel anders, vindt hij. Voor zijn Groningse collega El zaline Schriever, ook aanwezig bij de excursie op Neeltje Jans, is het allemaal minder vreemd. Zij vindt, met de anderen, dat er tijdens het bezoek aan Noord- Beveland wel heel veel informa tie op ze afkomt. „Overdag heb ben we excursies, 's avonds door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De Middel burgse manicure Jessica Groe nenberg is Nederlands Kam pioen Nail Design geworden. In de Jaarbeurs in Utrecht nam Groenenberg het op tegen 43 andere kandidaten. Dat waren zeker niet de minste. „Toen ik al die megatoppers zag, dacht ik: dat wordt niks. Ik was superverbaasd over de eerste prijs." De deelnemers moesten een perfecte French Manicure zet ten. Dat is een zelfgemaakte kunstnagel die er natuurlijk uitziet en waarvan het vrije gedeelte van de nagel mooi wit is. De handverzorgers kregen daar 2,5 uur de tijd voor. Drie kwartier voor het einde kregen ze een tweede opdracht. Die hield in dat de nagels van één hand van het model rood ge lakt moesten worden. „Ik heb onder meer gewonnen omdat ik de witte rand van de nagel heel strak kan zetten", zegt Jessica die in Middelburg Jessica's Nailstudio heeft. „De jury dacht zelfs dat ik die rand erop had geplakt. Daar zijn materialen voor, maar die mochten tijdens de wedstrijd niet gebruikt worden. Profes sionals die in het publiek za ten, werden door de jury uitge nodigd om te controleren of ik die witte rand inderdaad zelf had gemaakt." De Middelburgse was een stuk zenuwachtiger dan vorig jaar. Ze deed toen voor het eerst mee aan een kampioenschap en werd gelijk tweede. „Ik voelde dat er een druk op mijn Hoewel vorig jaar al tweede, wist de Middelburgse nagelstyliste Jessica Groenenberg die prestatie toch nog te verbeteren op het NK dit jaar. schouders rustte. Maar toen ik eenmaal bezig was, werd ik rustiger.Toch had Jessica nog een paar punten van kritiek op haar eigen werk. „De zijkan ten van de acrylnagels waren niet mooi strak. En door een fout van mij, stootte mijn mo del haar duimnagel net nadat ik hem rood had gelakt. Ge- foto Ruben Oreel lukkig kon ik het nog op tijd herstellen." Op 26 oktober vertegenwoordigt Jessica Ne derland op het Europees Kam pioenschap in München. foto Dirk-Jan Gjeltema overleggen we daar met elkaar over." Maar geen van vieren vindt dat er tevéél informatie wordt gegeven. Ze blijven en thousiast en geïnteresseerd in Noord-Beveland. Morgen worden de bevindingen van de acht deskundigen gepre senteerd tijdens een openbare bijeenkomst in de studio van Zeelandnet in Kamperland. De ze presentatie begint om 19.30 uur. RENESSE - Een buschauffeur die vorig jaar doorreed nadat hij een fietsster had aangereden, is gisteren veroordeeld tot een geldboete van 250 euro, met een proeftijd van twee jaar. Het was vorigjaarop 17 augustus in Renesse zo druk geweest met fietsers en mensen die de bus naar het strand wilden ne men, dat de buschauffeur van de Transferiumbus niet merkte dat hij de fietsster raakte. Hierdoor verloor de vrouw haar evenwicht en viel op de grond. Een elleboogfractuur was het gevolg. Pas de volgende avond hoorde de chauffeur, een 63- jarige man uit Noordwelle, van de politie wat er was gebeurd. „Ik vind het heel erg dat ik niets gemerkt heb, ondanks alle spiegels", vertelde hij de kantonrechter tijdens de zitting gis termiddag in Zierikzee. „Natuurlijk was ik anders gestopt. En ik had net de maand ervoor het certificaat gekregen voor het vijf jaar lang rijden zonder ongevallen." De officier van Justitie kon zich voorstellen dat de vakantie- drukte de situatie onoverzichtelijk maakte. Hij eiste een voorwaardeli j ke geldboete van 2 50 euro met een proef tij d van twee jaar. Kantonrechter A. Melens kon zich hierin vinden. MIDDELBURG - Een 37-jarige inwoner van Eindhoven werd gisteren in Middelburg voor vier strafbare feiten veroordeeld tot vijf weken cel en 515 euro boete. De man is alcoholist en drinkt gewoonlijk tien halve-literblikken bier per dag. Ook op de bewuste dag, 17 april dit jaar in Oost-Souburg, reed hij in zijn auto onder invloed van alcohol en botste hij achterop tegen een stilstaande auto, die vernield werd. De auto van de verdachte bleek niet verzekerd te zijn. Ook heeft hij geen rij bewijs. DOMBURG - Een 51-jarige automobilist uit de gemeente Goes is in de nacht van maandag op dinsdag aangehouden voor rijden onder invloed. De man reed op de Domburgseweg in Domburg. Hij kreeg een rijverbod van een uur en een boete. VLISSINGEN - De politie heeft gisteren in Vlissingen 29 be keuringen uitgedeeld tijdens een grootschalige bromfiets controle op de Oostsouburgseweg, en het fietspad langs de Sloeweg. Éénentwintig bromfietsers hadden te veel vermo gen. In totaal werden 35 bromfietsers gecontroleerd. SEROOSKERKE (W) - De politie heeft gisterochtend rond half elf een 26-jarige inwoner van Burgh-Haamstede aange houden op de Noord weg in Serooskerke (W). De man had een buschauffeur van een lijndienst in het gezicht geslagen, om dat hij het niet eens was met het aantal strippen dat hij moest betalen voor zijn rit. De politie heeft de man meegenomen naar het bureau. VLISSINGEN - Een 28-jarige automobilist uit Oost-Souburg is in de nacht van maandag op dinsdag even na twaalven aan gehouden op de Sloeweg in Vlissingen. Agenten wilden hem een alcoholtest afnemen, maar de Souburger weigerde te bla zen. De man is meegenomen naar het bureau. Ook bleek zijn auto niet apk-gekeurd. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Het gedeeltelijk openen van de Haringvlietslui- zen om de zout-zoetverbinding tussen de Noordzee en het nu' zoete Haringvliet te herstellen, lijkt te wankelen. Staatssecre taris Schultz van Haegen van Verkeer en Waterstaat liet giste ren in de Tweede Kamer blijken nauwelijks aan het project te hechten. Het besluit om de Haringvliet- sluizen op een kier te zetten is nog genomen door haar voor gangster De Vries. Het project valt echter duurder uit. Om de kosten in de hand te houden, wil Schultz van Haegen maximaal vijfendertig miljoen euro be schikbaar stellen. Het oor spronkelijke plan zou op zo'n zestig miljoen euro uitkomen. Het is volgens de nieuwe staats secretaris mogelijk de Haring- vlietsluizen gedeeltelijk open te stellen met vijfendertig miljoen euro. Ook de verplaatsing van zoetwaterinlaatpunten, onder meer voor drinkwaterbedrijf Delta, kan daarvan worden be taald. Als de andere deelnemende par tijen, waaronder waterschap Goeree-Overflakkee en provin cie Zuid-Holland, meer geld willen, moeten zij zelf over de brug komen, waarschuwde Schultz van Haegen. Het enthousiasme voor het her stel van de zout-zoetverbinding in het Haringvliet lijkt ook in de Tweede Kamer af te nemen. WD-Kamerlid J. Geluk wees erop dat de extreme droogte van de afgelopen maanden heeft aangetoond dat Nederland een groot zoetwaterreservoir als het Haringvliet feitelijk niet kan missen. Zijn PvdA-collega J. Boelhou wer ging daar niet in mee. Hij kwam met een ander opmerke lijk voorstel. Als die vijfendertig miljoen euro niet genoeg is voor een volledig Haringvliet-pro- ject, dan moet daarmee maar een proef worden betaald met het doorspoelen van het Vol kerak-Zoommeer met zout wa ter. Dat is volgens hem hard no dig om een einde te maken aan de problemen met blauwalgen in dat meer. Schultz van Haegen nam dit idee niet over. Zij wil eerst over leggen met alle regionale part ners in het Delta-gebied, ook in Zeeland, wat er het beste kan gebeuren: het Haringvliet-pro- ject door laten gaan of iets an ders doen dat kan leiden tot een gedeeltelijk herstel van een na tuurlijke zout-zoete Delta. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Karavaan gelijk=gelijk komt maandag 22 september naar Middelburg. Duizenden mensen met een zonder handicap, onder wie burgemeesters, lokale gehandi captenorganisaties, landelijke politici en werkgevers ontmoe ten elkaar tijdens actie, sport en spel, voorlichtingsbijeenkom sten en voorstellingen. Zij pra ten met elkaar over het belang van gelijke behandeling. In Middelburg doen onder anderen vijftienhonderd basis schoolleerlingen mee aan aller lei activiteiten. De karavaan wordt gehouden in het kader van het Europees jaar van mensen met een handicap. De tocht, geopend door burge meester J. Cohen van Amster dam, is maandag begonnen en duurt tot 24 september. Na Am sterdam trekt de karavaan door het land. Maandag 22 septem ber is het de beurt aan Middel burg. In de Zeeuwse hoofdstad houden het sociaal cultureel werk en de Stichting Welzijn Ouderen diverse activiteiten. Om 22.30 uur begint in de bur gerzaal van het stadhuis het de bat gelijk=gelijk. De karavaan zelf wordt om 13 uur geopend door wethouder A. de Vries van Middelburg. Op hetzelfde tijd stip gaan vijftienhonderd leer lingen aan de slag met het Euro pees jaar van mensen met een handicap. Om 20 uur vindt de dansvoorstelling Seeing is be lieving in het Arduin-Spiegel- theater. De dansvoorstelling is de eerste in Nederland, die spe- ciaal gemaakt is voor mensen met een visuele handicap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29