OM Rockers met een titel Sinéad neemt afscheid Bouncing Souls bruist Nijntje jubileert met 25 e boekje 25 woensdag 10 september 2003 50 The Neptunes - The Neptunes Present... Clones (3) Jim - Impressed (1 Rolling Stones - 40 Licks (2) Kane - What If 15) Coldplay A Rush Of Blood To The Head 19) Robbie Williams Escapology 14) Andre Hazes -25 Jaar-Het Al Ier- beste Van (7) Simply Red Home (8) Ub40 - Labour Of Love 1,2 3 (6) Celine Dion - One Heart (11 Eros Ramazzotti -9114) Norah Jones - Come Away With Me (12) Sean Paul - DuttyRock ("10) Justin Timberlake - Justified fl 3) Blof - Blauwe Ruis (15) - Omarm (17) Ilse Delange - Clean Up C19) Jewel - 0304 (54) Evanescence Fallen (20) 3 Musketiers - De Musical (18) Grad Damen - Zo Is Mijn Leven (16) Mary J. Blige - Love Life (34) Beyonce - Dangerously In Love 122) Outlandish - Bread Barrels Of Water (33) Marco Borsato - Onderweg (25) Neil Young Crazy Horse - Greendale (21) Di-Rect - Over The Moon (24) Moloko - Statues (44) Metallica - St. Anger (27) Veldhuis Kemper - HalfZo Echt (26) live Birds Of Pray (32) Christina Aguilera - Stripped (43) Jannes - Met Jou Kan Ik Het Leven Aan (23) Michael Franti And Spearh - Everyone Deserves Music (-) Eminem- TheEminemShow 131) 50 Cent - Get Rich Or Die Trying (30) Simply Red - The Very Best Of 128) Moby - 78(40) i. Linkin Park - Meteora (48) i, Lumidee - Almost Famous (37) Robbie Williams - Swing When You're Winning (36) Saybia - The Second You Sleep (61) Annie Lennox - Bare (29) Fabolous - Street Dreams (35) Gebroeders Ko - Villa Fiesta (46) M-Kids - Power (38) Lenny Kravitz - Lenny (53) Ry Cooder Manuel Galban - Mambo Sinuendo (45) Linkin Park - Reanimation (42) Stacie Orrico - Stacie Orrico (39) ipz - Chipz In Black (Who You Gonna Cal (1) 2. Lumidee - Never Leave You IUh-Oooh) (2) 3. Outlandish Aicha (4) 4. Paul Van Dyk - Nothing But You (3) 5.The Underdog Project Vs S - Summer Jam 2003 (5) 6. K3 -Oya Lele (8) 7. Blu Cantrell Ft. Sean Pau - Breathe (7) 8 Eminem - Business 16) 9, Jewel - Intuition (15) '0. R Kelly - Thoia Thoing/Snake (30) 11 The Black Eyed Peas - Where Is The Love (-) 12. Jim - This Love Is Real (9) 13. Benny Benassi Pr. The Biz - Satis faction (10) 14 Stacie Orrico - Stuck (11 15. Nena Kim Wilde - Anyplace, Anywhere,Anytime (19) 16. Earforce Ft. Wesley Dj - Zoene! Zoenell 17) Sean Paul - Like Glue (22) 18. Kane Ilse Delange - Before You Let Me Go (12) 18. Rolling Stones - Sympathy For The Devil (-) 20 Evanescense - Going Under 143) 21 Veldhuis Kemper - Ik Wou Dat Ik Jou Was (14) 82. Bzn - De Zon, De Zee (20) 23. Beyonce Ft. Jay-Z Crazy In Love (13) 24. Nodesha Get It While It's Hot (18) 25. ReneShuman Angel-Eye Don't Be Cruel (45) 26- Sensation - The Anthem 2003 (16) 2' Scooter Vs. Marc Acardipa -1 Like Loud (28) 28. Dj Jean - Supersounds (41) 28 Justin Timberlake - Senorita (26) 30. Thalia -1 Want You (38) 2T Lorna - Papi Chulo (-) 82. Amy Studt Misfit (32) 33 Soulvation - Reset Your Brain (47) 24- Juanes - A Dios Le Pido (21 25. Simply Red - Fake (23) 26 Daniel Bedingfield - Never Gon na Leave Your Side (36) 37 Marieke - Just Be Happy (-) 38 Guus Meeuwis Ik Wil Je/Geef Me Je Angst (-) 28 Di-Rect - Rollercoaster (31 50 Cent - 21 Questions (24) 1 Gareth Gates Spirit In The Sky(-) 42 Frans Bauer - 'N Ons Geluk (-) J2'4 Girlz - Go Dance! (-) Dj Goldfinger - Welcome To The c"sta Brava (27) J5 lron Maiden - Wildest Dreams I Jarabe De Palo - Bonito (42) Dj Bobo - Chihuahua (44) 48 Fabolous Ft. M. Shorry - Can't Let You Go (25) W Chingy - Right Thurr(-) M Muse- Time is running out (-1 Met een handicap kun je toch winnen Roel Felius (14) uit Goes is één van de negen finalis ten van het Nationale Junior Eurovisie Songfestival met het liedje Mijn ogen zeggen alles. Hij schreef dat naar aanleiding van de documen taire met dezelfde titel die de Zeeuwse cineast Koert Da- vidse maakte over Dick van der Heijde uit Kapelle. Het portret van de man die door een herseninfarct ruim tien jaar geleden geheel verlamd raakte en alleen kan commu niceren door met zijn ogen te knipperen, inspireerde hem. Hij kroop achter zijn compu ter om de tekst te schrijven en met behulp van een toet senbord werkte hij de melo die uit. Toen Roel in juni van het songfestival hoorde, dacht hijdat is net iets voor mijZang, dans en toneel spreken de leer ling van het Goese Lyceum (3VWO) enorm aan. Al twee maal eerder trad hij op tijdens het Kindersongfestival van de Vara, zeven jaar maakte hij deel uit van de Zeeuwse Koorschool en vorig jaar werkte hij mee aan de musical Josefdie gedurende een week werd opgevoerd in schouwburg De Maagd in Ber gen op Zoom. Hij zette zich aan het denken over een onderwerp. Dat moest wel een boodschap hebben. De oorlog viel na enig beraad af. Het verhaal over Dick van der Heijde greep hem aan. „Het is best moeilijk om een me lodie te maken en de tekst te la ten rijmen", vertelt Roel. „Bo vendien wil ik mijn hele verhaal kwijt, terwijl dat niet te per soonlijk moet worden. Het gaat er om dat niet alles verloren is, wanneer je een handicap hebt." Dat lijkt makkelijk praten voor iemand die zelf jong en gezond is, maar het is Roel blijkbaar aardig gelukt die gedachte te verwoorden. Vorige week heeft hij Dick van der Heijde zijn lied je laten horen en die toonde zich enthousiast. „Hij zei dat het oké was, zo vertaalde zijn vrouw voor me. Hij steunt me, stuurt e- mailtjes en wil alles weten over het verloop." Na de eerste audities bleven 25 kandidaten over. Die mochten naar de musical De Drie Muske tiers in Rotterdam. Hij ging er met zijn moeder heen. In de kleedkamer van Tooske Breu- gem en Bastiaan Rachas over vielen deze sterren hem met de mededeling dat hij tot de fina listen behoorde. Het was een verrassing, want hij had er niet echt op durven rekenen, ook al Roel Felius zingt het liedje Mijn ogen zeggen alles. had hij het wel gehoopt, mis schien zelfs wel verwacht. „Ik wist dat het een goed liedje was", zegt hij zelf. Vervolgens dook hij de studio in, samen met zanger Pascal Jacobs van Blof die als producer optrad en met de drummer en pianist van Marco Borsato en de bassist van Anouk. „Dat was een mooi bandje." Het nummer werd ge heel getransformeerd. Nu volgt hij nog zanglessen bij Esther Hart en dansles bij Lucia Mart has, die een dansschool heeft in Amsterdam. Zaterdag wordt een cd met alle elf nummers opgenomen. Zon dag is hij te gast in het program ma Life and Cooking van Carlo Boszhard en Irene Moors op RTL 4 (aanvang 17.00 uur). De komende dagen worden de negen finalisten voorgesteld. In filmpjes van vier minuten kun nen zij zich vanaf vandaag in het programma Z@ppelin op Nederland 3 presenteren met hun liedje. Roel is donderdag 18 september om 8.13 uur te zien. Woensdag 17 september wordt om 16.17 uur een kijkje achter de schermen uitgezonden, over de voorbereidingen, begelei- foto Dirk-Jan Gjeltema ding, training en cd-opnamen. Het programma wordt herhaald op vrijdag 19 september om 17.30 uur op Nederland 2 en op zaterdag 20 september om 10.30 uur op Nederland 3. De Natio nale Finale van het Junior Euro visie Songfestival wordt zater dag 20 september om 19.30 uur rechtstreeks uitgezonden door de AVRO via Nederland 2De winnaar zal Nederland verte genwoordigen tijdens het Euro pese Junior Songfestival in Ko penhagen op 15 november. Hans Tabbers De Rockacademie in Tilburg is de enige hbo-opleiding voor popmuziek in Nederland. De school voor de popmuziekin dustrie leverde vorige week de eerste afgestudeerden af: muzi kanten, songwriters, popdocen ten, geluidstechnici en popma nagers. Een beetje trots zijn ze wel bij de Fontys Rockacademie in Til burg. Een week geleden stonden de eerste afgestudeerden in de volle schijnwerpers van het Til- burgse popcentrum 013De ze ven afgestudeerden waren vier jaar geleden op de enige hbo- opleiding voor popmuziek in Nederland begonnen. Nu kun nen ze BA (bachelor, voorheen drs.) achter hun naam zetten. Een rocker met een titel in de rockmuziek? Het klinkt als vloeken in de kerk. Rock dient ruig te zijn. Dat valt toch niet te stroomlijnen in een opleiding? Popartiest Bertus Borgers, me de-oprichter en mede-directeur van de academie, is de eerste om dat te beamen. „Je hoeft geen diploma te hebben voor succes. Voor veel mensen is het beter om het helemaal zelf te doen." An derzijds wil hij de indruk weg nemen dat de opleiding de ruwe kantjes er af haalt. „Het tegen draadse komt toch wel aan bod in de buitenschoolse activitei ten. En in de academie leggen we juist de nadruk op het be houd van de eigenheid." De Rockacademie leidt geen popsterren op. Maar wie regel matig in Cul de Sac komt, ge liefd poppodium in Tilburg, haalt de studenten er zo uit. Zij stralen zelfbewustzijn uit, pra ten over muziek en hun carrière. Koos van Os, programmeur van popcentrum013: „Jehoorterbij als je op de Rockacademie zit. Het is gaaf er naar toe te gaan. Het is een leuke, rare oplei ding." De invloed van de academie op het popcircuit in de stad? Van Os: „Tilburg had altijd al een goed live-circuit. De academie geeft er een extra dimensie aan. Er zijn veel bands bij gekomen door de academie. Of de acade mie nodig is voor de muzikant? Ik heb daar mijn gedachten bij. Een rockartiest begint gewoon en komt met vallen en opstaan verder." Luc Begas van de Stichting Bra bant Pop weerspreekt dat. „Met talent alleen kom je er niet meer. Er komt zakelij k en artistiek in zicht bij kijken. Het is voor een popartiest een lastig verhaal zich te onderscheiden. Daar reikt de Rockacademie hand vatten voor aan." De plannen voor een Rockaca demie vielen destijds bij Fontys hogescholen en bij de gemeente in goede aarde. De laatste wilde graag hedendaagse cultuurui tingen teneinde een bruisend Tilburg te krijgen. Is dat gelukt? Luc Begas: „Er wordt met jaloe zie naar Tilburg gekekenDe in frastructuur is goed met pop centrum 013, de Rockacademie, met een groot aantal podia en met in de toekomst Villa Musi- ca." In Villa Musica vinden ver scheidene popdisciplines el kaar. Wat is het effect van de acade mie op nationaal niveau? Arjan Davids van het Nationaal Pop instituut in Amsterdam vindt het nog te vroeg om dat te beoor delen. Hij hoopt vooral op meer professioneel management. „Daar is een grote behoefte aan. Internationaal gezien komt Ne derland nog amateuristisch over. Of die managers niet ge woon van Nijenrode kunnen ko men? Nee, de popsector is een wereldje op zich met een eigen terminologie. Iemand uit de bankwereld houdt het er niet lang vol." Academie-directeur Borgers: „De manager van de Rockaca demie kijkt met de ogen van de muzikant, niet met die van de platenmaatschappij. Daarom is de opleiding music-manage- ment (ook een Fontys-opleiding in Tilburg) geen concurrent." Davids is vol lof over de acade mie en schudt de goede artiesten zo uit de mouw: Krezip (zange res Jacqueline Govaerts stopte wegens succes na twee jaar met de opleiding,red), rapper Cilva- ringz, IM ofwel Ivo Massain die in Engeland doorbrak en met Chocolate Puma aan de weg timmert en After4Ever. „Dat is een verbijsterend hoge score. En ik ben niet eens volledig." Joke Knoop Met het dubbelalbum She Who Dwellsl/2 neemt Si néad O'Connor op een waardige manier afscheid. De 36-jarige Ierse zangeres heeft besloten een punt te zetten achter haar imposante carrière, maar kon het niet nalaten haar oeuvre nog even uit te breiden met een verzameling demo's, speciale samenwerkingen (met onder anderen Brian Eno, Massive Attack en de B52's) en enkele nieuwe liedjes. Op het tweede schijfje staat een registratie van een optreden dat O'Connor vorig jaar gaf in Dublin. Juist deze plaat laat horen waarom het zo jammer is dat ze af scheid neemt van de muziek industrie: Sinéad O'Connor op het podium was mysterieus, be vlogen, ingetogen en melan choliek. Ze had zich een eigen plaats veroverd en levert die nu vrijwillig weer in. Sommige artiesten stoppen op hun hoogtepunt; het oeuvre van Sinéad O'Connor kende eigenlijk alléén maar hoogte punten. Martin Groenewold Sinéad O'Connor 'She Who Dwellsl/2' (Hummingbird- /CNR) Speelduurcd 1: 78.04 min.; cd 2: 67.18 min. Tien jaar na de commerciële doorbraak van punkpop heeft het genre veel van zijn ge loofwaardigheid verloren. Op MTV en TMF buitelen de fris ge kapte jochies met kuitbroeken en lollige T-shirts over elkaar heen, en ze spelen allemaal de zelfde gladde, springmuziek. Het is maar goed dat er nog oude rotten zijn die af en toe laten ho ren hoe het moet, zoals The Bouncing Souls. Vergrepen deze Amerikanen zich ter ere van het WK Voetbal 2002, bij gebrek aan inspiratie, nog aan de voetbalhymne Olé, hun nieuwe album Anchors Aweigh bruist weer van creati viteit, energie en speelplezier. De zeventien songs zijn direct, melodieus, strak gespeeld en rauw geproduceerd. Tekst schrijver Greg Attonito heeft ditmaal meer te melden dan 'olé', de zang is sterk en de koor tjes zijn goed gedoseerd. Punk pop, kortom, zoals het ooit be doeld is. Rob Broere The Bouncing 'Souls Anchors Aweigh' (Epitaph) Speelduur: 47.30 min. Het vijfentwintigste boekje van Nijntje is verschenen. Kleine Pluis is de titel. Daarin bereidt de konijnenfamilie en Nijntje in het bijzonder, zich voor op gezinsuitbreiding. Tekenaar/schrijver Dick Bruna laat alle belangrijke fases zien die kinderen doormaken als ze een broertje of zusje krijgen. Van de spannende periode voor afgaand aan de geboorte, tot het moment waarop vader Pluis vertelt dat de kleinste telg is ge boren. Er wordt echter niet ver teld of het een jongen of een meisje is. Nijntje heeft cadeautjes ge maakt voor de baby. Zij is ver baasd hoe klein het ukkie is. Op school mag ze beschuit met muisjes tracteren, om te vieren dat de kleine is geboren. Naast Kleine Pluis verschijnen nog vier andere Nijntje-boeken De eerste twee '3d-boeken' - Nijntjes Verjaardagsfeest en Nijntje Gaat Vliegeren - bevat ten foto's uit de poppenserie die vanaf deze maand op de televi sie is te zien. In een reeks 'flap- boeken' verschijnen Waar Ga Je Heen, Nijntje? en Wat Zie Je, Nijntje?-, in beide worden aller lei vragen gesteld, waarop de kleuter zelf antwoord mag pro beren te geven, alvorens de op lossing te vinden op de volgende pagina. Nijntje heeft een zwem broek aan en gaat dan... naar het strand. Nijntje wil zo graag iets lezen en gaat dan... naar de bi bliotheek. Bruna maakt al vijftig jaar kin derboeken. In 1953 kwam zijn eersteling De appel uit. Twee jaar later het eerste boekje van Nijntje, dat toen nog wel op een Andere manier werd getekend. Iqmiddels hpeft hij meer dan honderd verschillende boeken geïllustreerd en geschreven, on der meer over de avonturen van Boris en Barbara, Betje Big en Knorretje en de verhaaltje over Snuffie. Om het jubileumboekje extra feestelijk te maken, mag ieder een die ook in september gezins uitbreiding heeft het geboorte kaartje opsturen naar Nijntje. Uit alle geboortekaartjes die worden ontvangen, maken hon derd nieuwe wereldburgers kans op een door Dick Bruna ge signeerd exemplaar van Kleine Pluis. Insturen kan tot en met 31 oktober naar Mercis Publishing bv, Johannes Vermeerplein 3, 1071 DV Amsterdam. Meer in formatie over Nijntje is te vin den op www.nijntje.nl Hans Tabbers Dick Bruna: Kleine Pluis. Mer cis Publishing, 32 pagina's, €5,50 Illustratie Dick Bruna/Mercis bv OW ■rS'-y.' foto John Schouten/GPD De Rockacademie in Tilburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25