PZC Langs de Linie wil ook maatregelen tegen hardrijders Minister vergeet kleine ziekenhuizen niet Studie naar wensen ouderen Hulst vergoedt verhuiskosten bij sloop huurhuis Handelaar beboet voor autowrakken Slank Vitaal Instellingen ouderenzorg in Kanaalzone weer op één lijn Studiedag over inclusief onderwijs mI Ik ben vaak benauwd. Wie helpt mij daarmee om te gaan? Deze week nog kilo*s afvallen met het beproefde dinsdag 9 september 2003 Jongen gewond na val van brommer Te hard Nieuw plan nodij voor wijkcentru Project Projecten Voor Leontine Borsato geen jojo-effect! Voor u ook? ffë let niet alleen ap Je weepfalaal, maar aak in Je fpie^ Bevat o.a. CLA, 2,- KORTING voor 19,95 4,- KORTING voor 35,95 Astma Fonds advieslijn Bel: 0800-2272596 (gratis) Ruzie verpleeghuisbedden opgelost door René Hoonhorst TERNEUZEN - De zorginstel lingen in de Kanaalzone over leggen in het vervolg nog beter voordat ze plannen presenteren voor invulling van nieuwe zorg- plaatsen. Ondertussen wordt zowel het idee om extra ver pleegbedden te creëren in het Terneuzense verpleeghuis Ter Schorre (dat eind volgend jaar sluit) als het plan om twintig verzorgingshuisbedden in Vremdieke in Hoek om te zetten in verpleeghuisbedden voorge dragen bij het Zeeuwse Zorg kantoor. De zorginstellingen zetten de klokken gisteren weer gelijk, verklaarde directeur T. van Bakel van de Stichting Voor Re gionale Zorgverlening (SVRZ) gisteravond. Er ontstond vorige week enig tumult in de Zeeuws- Vlaamse ouderenzorg nadat Van Bakel onthulde dat de SVRZ Ter Schorre tijdelijk open wilde houden om de twee Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen van hun 'verkeerde bedden' af te helpen. Verkeerde bedden zijn bedden die in het ziekenhuis in beslag worden genomen door uitbehandelde patiënten, die niet direct in een verpleeghuis kunnen worden geplaatst. De Protestantse Stichting Ou- BRESKENS - Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Sluis is gistermiddag gewond geraakt toen hij viel op de Hoofdplaatseweg in Breskens. De jongen raakte rond vier uur door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt. Hij werd van de brommer geslin gerd en kwam tegen een boom terecht. Na onderzoek in het ziekenhuis bleek zijn pols op meerdere plaatsen gebroken te zijn. Zijn rug is zwaar geschaafd en hij heeft verwondingen in zijn gezicht. derenzorg Terneuzen had een andere oplossing in petto. Die stichting wil graag twintig ver pleeghuisbedden inrichten in het Hoekse verzorgingshuis Vremdieke. Van Bakel meldde dat het plan om het oude Ter Schorre (de bouw van het nieuwe verpleeg huis is onlangs begonnen) nog een tijdje aan te houden slechts was geboren op uitdrukkelijk verzoek van de ziekenhuisdi rectie. De 38 verzorgingshuis plaatsen die naast de twintig verpleegbedden tijdelijk in Ter Schorre zouden moeten worden ingericht, zijn niet in overeen stemming met het beleid om ouderen meer in huiselijke om geving te verzorgen. „Die ver zorgingshuisplaatsen zijn nodig om het tehuis tijdelijk te kunnen exploiteren", geeft Van Bakel toe. „Maar tegelijkertijd kun nen de huidige wachtlijsten door die extra plaatsen wel wor den weggewerkt." De overige verzorgingsinstel lingen in de Kanaalzone begre pen de visie van de SVRZ, maar willen ook ruimte hebben voor hun eigen ideeën. De verschillende plannen zijn allemaal in te passen in de door de regionale instellingen eerder vastgelegde visie 'Ruimte voor resultaat'. De verzorgers zetten al hun plannen voor het bieden van extramurale zorg (zorg die buiten de eigen instellingsmu ren wordt aangeboden)nog eens op een rijtje en bespreken even tuele overlappingen met elkaar. De Zeeuws-Vlaamse zorg is er tenslotte bij gebaat dat er een eensgezind geluid richting Goes (Zorgkantoor) en Den Haag (ministerie van volksgezond heid) gaat om zoveel mogelijk voorzieningen te kunnen reali seren, betoogde Van Bakel. Van enige animositeit tussen de SVRZ en de PSOT is volgens hem geen sprake meer. „Beide plannen zijn het Zorgkantoor en het ministerie ter beoorde ling voorgelegd. We wachten nu dus rustig af." Voorzitter L. van Driel van de raad van bestuur van de PSOT was gisteravond niet bereik baar voor commentaar. Minister J. Hoogervorst (links) wordt rondgeleid door het Van Weel-Bethesda-ziekenhuis in Dirksland. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans DIRKSLAND - Kleine ziekenhuizen wor den in de begroting van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) niet vergeten. Zij krijgen speciale aandacht, ook in financiële zin. Dat zei minister J. Hoogervorst (VVD) gisteren tijdens een werkbezoek aan het Van Weel-Bethesda- ziekenhuis in Dirksland. Wat die financiële steun concreet inhoudt, wordt met prinsjes dag duidelijk. De strijd om het behoud van kleine zieken huizen is, weet de bewindsman, een hot item. Vaak gaan ze op in een groter geheel. In het geval van Zierikzee leidde dat tot af slanking, hetgeen voor het Van Weel-Be- thesda een groei van het aantal patiënten van Schouwen-Duiveland betekende. Voor Hoogervorst was het bezoek aan het Van Weel-Bethesda één van de eerste aan een klein hospitaal en hij was onder de indruk van de prestaties in het Dirkslandse zieken huis. De 'productie' zit strikt genomen onder de landelijke norm, maar daar staan - vindt de minister - goede kwaliteit van de zorg en ho ge ambities tegenover. Hoogervorst: „En dat moet ook om het hoofd boven water te houden." Kleine ziekenhuizen als het Van Weel-Be thesda in Dirksland en het Zweedse Rode- Kruisziekenhuis in Zierikzee verdienen in de visie van de bewindsman vanwege hun belangrijke regio-functie speciale aan dacht van de rijksoverheid. De minister haastte zich te zeggen dat dat niet betekent dat ziekenhuisbestuurders achterover kun nen gaan leunen. Den Haag, stelde Hooger vorst, is er niet om al hun problemen op te lossen. „De eigen verantwoordelijkheid van ziekenhuizen staat voorop. De rijksover heid zorgt voor de algemene randvoorwaar den, meer niet." Tot die randvoorwaarden hoort in de visie van de minister onder meer een goede am bulancezorg. Plus het garanderen van een goede bereikbaarheid. Hoogervorsts voorganger A. de Geus (CDA) wilde het uitgeklede ziekenhuis in Zierik zee weer opwaarderen en beloofde met geld over de brug te zullen komen. Die belofte is nog steeds niet gestand gedaan. Hooger vorst laat zich er niet over uit of dat alsnog gebeurt. „Ik ga hier niet spreken over indi viduele gevallen." door Frank van Cooten HULST - Wi jkraad Langs de Li nie in Hulst is op het gebied van verkeersveiligheid jaloers op andere wijken. In andere buur ten zijn in de loop der jaren der- tig-kilometergebieden inge richt. In Langs de Linie is met uitzondering van de Klaproos en het Hoefblad nog niets ge beurd. „In onze wijk wonen 2700 men sen en gaan iedere dag vijftien honderd scholieren naar school. Vooral van de Koolstraat, Zou- testraat, Poorterslaan en Moer- schansstraat wordt soms een ra cebaan gemaakt. Het wordt tijd adequate verkeersmaatregelen te treffen", zei voorzitter B. Musters tijdens de jaarvergade ring van de wijkraad. In het vorig jaar gepresenteerde wijkplan zijn de verkeerspro blemen al aangegeven, maar het bestuur constateert dat er nog weinig aan is gedaan. Volgens wethouder E. de Decke- re (verkeer) bestaat onduide lijkheid onder de bevolking over waar een snelheidslimiet van dertig kilometer per uur geldt. „Ook wij vinden het zeer onduidelijk waar je wel en niet dertig mag rijden. Zo is er in be paalde straten in Clinge en Nieuw-Namen momenteel een onduidelijke situatie." Daar naast kon de gemeente niet alle wijken direct 'duurzaam veilig' inrichten omdat er niet vol doende geld was. „Je moet nu eenmaal prioriteiten stellen. In oktober komen we met duide lijk beleid over dertig-kilome- tergebieden. Dat zou kunnen betekenen dat ook in deze wijk verkeersmaatregelen worden getroffen. We moeten wel aan vullende maatregelen treffen en dat kost geld. Alleen het plaat sen van een bordje is niet ge noeg." Feit blijft volgens wijkbewo ners dat vaak veel te hard wordt gereden. Aangedrongen wordt op strengere politiecontroles. De wijkagent van Langs de Li nie legde uit dat wel wordt gecontroleerd. „Natui lijk proberen we wat aan hardrijders te doen. Zo isi langs de Honda Civic Club a; gepakt. Ook zijn onlangs bij bromfietscontrole twintig gevoerde brommers aanget» fen. De ouders van die bromt sers kregen van ons een bni Ook hebben we op de een schooldag schooljeugd gecj troleerd. Maar dan krijgen boze telefoontjes van oudersj we veel te streng zijn. Bewon moeten ook de hand in eis boezem steken. De meestem» sen die er te hard rijden, wos in de wijk zelf. Maar als klachten bereiken, probeerii op te lossen." HULST - Wethouder F. Driessche wil een geactusl seerd plan voor een multifi tioneel centrum in de «i Langs de Linie in Hulst. Hij weten wat de behoefte in dewi is en voor welke groepen enar viteiten het wijkgebouw isl doeld. De wijkraad is al jaren met een wijkgebouw, maan nu toe zonder resultaat, hebben op 10 juni 2000 eenoi cieel verzoek bij de gemeente: gediend. Toen is 75.000 gull voor het wijkgebouw g veerd. Dit bedrag zou verdu beid worden door de provinc Vervolgens hoorden we echt niets meer", verzucht wijkraa voorzitter B. Musters. hem vraagt de wijkraad bi veel. „Het kan een bestaands bouwtje zijn waar we bijvos beeld het politiespreekuur, 1 maatschappelijk werk en ac viteiten van De Lieve kuna bundelen." Wethouder P. Ws maes vertelde dat 150.000 ei is gereserveerd voor het ui; plan. „De wijk moet aange; waar de grooste prioriteit li bij het wijkcentrum of de vs keersveiligheid." door Frank van Cooten HULST - Woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande en Stichting Curamus, waaronder onder meer De Blaauwe Hoeve in Hulst valt, willen inzicht krij gen in de wensen van ouderen op het terrein van wonen, welzijn en zorg. Ze willen een onderzoek houden om op basis daarvan een nieuw en gericht aanbod van welzijns- activiteiten te ontwikkelen. Grote verzorgingshuizen ma ken plaats voor kleinere vesti gingen in kleine dorpen. Anto nius en Curamus vinden het daarom belangrijk te weten waar de voorzieningen het beste gevestigd kunnen worden en welk aanbod geboden moet worden. Antonius vroeg de voormalige gemeente Hontenisse vorig na jaar het project mee te financie ren. Door de herindeling werd het verzoek niet meer beoor deeld, zodat de nieuwe gemeen te Hulst nu een besluit moet ne men. Het project van Antonius kost ruim 165.000 euro. Antonius en woningbouwvereniging RZVW stoppen eigen geld in het pro ject. Van de provincie kwam ook een behoorlijke bijdrage zodat voor Hulst nog tienduizend euro overblijft. B en W van Hulst vin den dit een verantwoorde bij drage omdat de gemeente ook al plannen had voor een dergelijk onderzoek. Nadat Antonius het verzoek voor medefinanciering van het project had ingediend, is ook Curamus zich gaan beramen op dezelfde vraagstukken. In een overleg met Antonius is gekozen het onderzoek uit te breiden naar de dorpen van de voorma lige gemeente Hulst. Curamus moest wel zorgen voor aanvul lende financiering, maar dat verloopt stroef. Curamus dien de een rekening in van ruim 120.000 euro. Dat vond de provincie te gortig, waarop Curamus met een nieu we, gehalveerde begroting kwam. De provincie is wellicht door Frank van Cooten HULST - Bewoners van huur woningen die in opdracht van de Regionale Woningbouwver eniging RZVW worden ge sloopt, krijgen een verhuisver- goeding van de gemeente Hulst. Het gaat om een tegemoetko ming in de verhuis- en inrich tingskosten van 2.268,90 euro per woning. Het college vraagt de gemeenteraad voor deze ope ratie een krediet van 83.949,30 euro beschikbaar te stellen. In totaal worden 37 woningen in het kader van de herstructering ontruimd en gesloopt. Het gaat om projecten aan de Nieuw-Kieldrechtsedijk in Nieuw-Namen (vier woningen), de Sterredreef in Clinge (tien woningen), het Vermeerplein in Clinge (twaalf woningen), de Molenstraat in Clinge (vier wo ningen), de Rembrandtstraat in Clinge (vier woningen) en de Schoolstraat in Heikant (drie woningen). Voor de verhuizing van de be woners vraagt de woningbouw vereniging aan de gemeente om een tegemoetkoming in de ver huiskosten. De verordening Stads- en Dorpsvernieuwing biedt deze mogelijkheid. Momenteel wordt het project aan de Sterredreef in Clinge ge realiseerd. Het project aan de Nieuw-Kieldrechtsedijk in Nieuw-Namen is in voorberei ding genomen. De RZVW heeft in dat kader voor twaalf wonin gen een vergoeding in de ver huiskosten gedeclareerd. De corporatie zal binnenkort ook voor de andere projecten een vergoeding in de verhuiskosten vragen. De gemeenteraad van de voor malige gemeente Hulst heeft vo rig jaar ook een bedrag van 2.268,90 per woning toegekend bij het nieuwbouwproject van de Woonstichting Hulst van de Blaauwe Hoeve aan de Truf- finoweg. bereid subsidie te verlenen maar een besluit is nog niet ge nomen. Curamus vraagt aan Hulst een bijdrage van vijftienduizend euro. Het college vindt dit in re delijke verhouding staan tot de bijdrage aan Antonius omdat het werkgebied van Curamus groter is. Curamas krijgt de ge meentelijke bijdrage echter al leen als ook de provincie over de brug komt. MIDDELBURG - Inclusief On derwijs gaat er vanuit dat alle kinderen naar de gewone school in de buurt kunnen, dus ook kinderen die een verstandelijke of lichamelijke beperking heb ben. Donderdag 25 september wordt er in Middelburg een studiemid dag aan gewijd, die is bedoeld voor ouders en beroepskrachten in onderwijs en hulpverlening. De organisatie is in handen van de provinciale welzijnsorgani satie Scoop en de Stichting Ar duin. Aan het woord komen professionals en ervaringsdes kundigen. In workshops wor den allerlei aspecten verder uit gediept. De studiemiddag vindt plaats in 't Spiegeltheater van Arduin aan de J.V. Sprengerlaan 6 in Middelburg, en duurt van 13 tot 17 uur. Er is een apart programma op gesteld voor kinderen. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 66-jarige inwoner van Sas van Gent is gisteren in Middelburg voor het bezit van een aantal autowrakken veroordeeld tot een boete van 350 euro. De Sasse autohandelaar kondigde meteen aan tegen de uitspraak in hoger beroep te gaan bij het Gerechtshof in Den Haag. Van twee andere milieuovertredingen werd hij vrij gesproken. Economisch officier van justitie A. Flik- weert vond bewezen dat verdachte tussen 9 juli vorig jaar en 12 februari op zijn terrein aan de Zandstraat, in strijd met de milieu voorschriften, meer dan het toegestane aan tal van vier autowrakken had opgeslagen. Hij eiste 500 euro boete. De man verschilde daarover van mening met de officier. „Dit zijn geen autowrakken. Het gaat hier om auto's van een zekere klasse.Hij wees op de voordelen van oude auto's. „Na 25 jaar zijn ze oldtimers en hoef je als eigenaar geen be lasting te betalen. Dan is ie zijn geld meer dan waard", was zijn reactie. Zijn raadsman M. Dieleman voegde eraan toe: „De auto's zijn er niet voor op te ruimen; ze zijn be stemd voor de verkoop." Hij bepleitte vrij spraak. De economische politierechter R. Reinarz was echter overtuigd van het bewijs. „Er zijn meer dan vier autowrakken aangetrof fen, die technisch gezien niet geschikt zijn om op de weg te komen. Uw definitie is dat een auto geen wrak is zolang die nog ver koopbaar is. Maar de foto's liegen er niet om." Een gemeente-ambtenaar uit Sas van Gent had het terrein van verdachte ver schillende keren bezocht. Hij had het een en ander op foto's vastgelegd. Verdachte voelt zich al jaren gepest door een buurman. Daarnaast zouden er regelmatig helikopters boven zijn terrein circuleren en is in zijn beleving de (voormalige) gemeente Sas van Gent erop uit geweest om hem te treffen. „Ze zitten te azen op een stukje grond van mij. Ze zouden beter achter drugshandelaren gaan." Hij vertelde giste ren een punt achter zijn autohandel te wil len zetten en zijn zaak verkopen. De ver dachte is er veel aan gelegen om in hoger be roep zijn gelijk te halen. „Ik kan bewijzen dat er niet meer dan vier autowrakken wa ren", zei hij stellig. Je wilt niet alleen die overtollige kilo's kwijtraken, maar ook een plattere buik en een strakker figuur? Kies dan nu voor Slank Vitaal: de mooie manier van afslanken. Met deze nieu we formule verbrand je de opgeslagen vetten in je lichaam. Bovendien verstevigt Slank Vitaal je spieren. Zo word je eenvoudig weer slank én strak met de eerste afslankkuur die niet alleen op de weegschaal het verschil laat zien, maar ook in de spiegel. Slank Vitaal, een combinatie van voedingsstoffen van natuurlijke oorsprong, is op basis van recente wetenschap pelijke inzichten ontwikkeld. Belangrijke ingrediënten zijn CLA en chroom, die je op een natuurlijke manier helpen om snel en mooi af te vallen. Door de toevoeging van zink, Co-enzym Q10 en de vitaminen C, E en B-complex blijf je met Slank Vitaal tijdens het afvallen bovendien energiek en vitaal. Snel Mooi - CLA en Chroom De voedingsstof CLA verhoogt de vetvrije massa en vermindert de vetopname en -opslag. CLA verhoogt bovendien - en dat is belangrijk als je er na het afslanken mooi uit wilt zien - de vet- verbranding en helpt om vet in plaats van spieren te verbran den. Het vet verdwijnt, terwijl je spiermassa blijft! CLA helpt ook om het bekende jojo-effect te voorkomen. Chroom ondersteunt de invloed van CLA. Bovendit houdt dit mineraal de bloedsuikerspiegel normaal, wat een honge gevoel voorkomt en de zin in zoetigheid en tussendoortjes verma dert én chroom geeft energie en stimuleert de opbouw van sp« weefsel. Energiek - B-complex en Co-enzym Q10 Als je afvalt met hulp van Slank Vitaal voel je je niet lusteloost toevoeging van een vitamine B-Complex geeft je tijdens een afslank kuur met Slank Vitaal meer energie en het co-enzym Q10 draagtC aan een goede energiehuishouding in het lichaam, helpt bij verlies aan vitaliteit en beschermt onze gezonde cellen. Eenvoudig in gebruik Slank Vitaal® bevat per softgelcapsule 750 mg CLA, de mineralen chroom en zink, Co-enzym Q10 en de vitaminen C, E en een breed B-complex. Slank Vitaal softgel- capsules zijn makkelijk te slikken en u hoeft dagelijks maar drie capsules te gebruiken. Binnen drie weken merkt u verschil! Slank Vitaal® is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Bel voor meer informatie: 013 - 528 49 76 ie BorsatoJze is móói, moeder van drie kinderen en heeft een druk leven. Hoe blijft zij zo mooi in vorm en zo energiek? "H dertig gepasseerd e|» vind het ontzettend belangrijk om goed in vorm te blijven. Slank Vitaal helpt mij daarbij fantastisch! Op |ooie, verani .voorde én makkelijke manier houd je hiermee je lichaam fit en in topvorm. Ik ben in recordtijd kilo's afgevallen - hongergevol 4. Bovendien heb ik me tijdens het gebruik van de Slank Vitaal capsules energiek en fit gevoeld. Ik ben echt weer in topvorml En alles watje daarvoor hoeft te doen is drie keer per dag een capsule slikken. Ik ben gewoon drie maaltijden perdaj eten. Natuurlijk Iet ik ook wel op een gezonde voeding en zorg ik voor voldoende beweging, maar dat is normaal toch? Ik wil 1 leven! Ik heb hetalvbor je uitgeprobeerd. Kies ook voor Slank Vitaal en haal de capsules vandaag nog in huis. Je zult zien hot ijk en effectief ïrlijke product is!" Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een 30 softgelcapsules verpakking SlankVitaal van op een 60 softgelcapsules verpakking SlankVitaal van Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat l l Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Sas van Cent: Drogisterij Kaai, Westkade 77-78 0 voor iedereen die te maken heeft met astma of COPD werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 42