PZC Gedupeerden wolf wachten nog op geld Loc even terug op vertrouwde bodem Vervuiling zo goed als zeker afkomstig uit wrak Tricolor Uw gift is in het belang van iedereen die u dierbaar is. Want kanker raakt ons allemaal! KANKERBESTRIJDING biro ZbUUU Postbus 75508, 1070 AA/1 Amsterdam. E-mail: info@kankerbestrijding.nl r Ik ben vaak benauwd. Wie helpt mij daarmee om te gaan? Gaslek in Middelburg Deze week nog kilo*s afvallen met het beproefde Sla.nk Vitaal dinsdag 9 september 2003 Auto schept fietsster in Aagtekerke Voorkomen Voor Leontine Borsato geen jojo-effect! Voor u ook? o.a. CLA, Ch rp^ fip J& weeftfïM, maar 99 k in Je NEDERLANDSE 2,- KORTING voor 19,95 4,- KORTING voor 35,95 Coes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat6 Zierikzee: DA D'Attance Kik, Appelmarkt 24; Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring 15; Renesse: DA Drogisterij Renesse, Zoom 7 Astma Fonds advieslijn Bel: 0800-2272596 (gratis) Nieuwe olievlek op deel Noordzee door Harmen van der Werf VLISSINGEN - In het Belgi sche deel van de Noordzee is gis termiddag een nieuwe, grote olievlek gevonden. De vervui ling heeft een lengte van veertig bij drieënhalve kilometer en be staat voor het overgrote deel uit zware olie, die zo goed als zeker afkomstig is uit het wrak van de Tricolor. Het oliespoor is gesignaleerd door een Belgisch verkennings vliegtuig. Het toestel was in de lucht om de omvang van de ver vuiling van afgelopen weekein de, ook uit de Tricolor, in beeld te brengen. Het Nederlandse oliebestrijdingsvaartuig Area en de betonningsschepen Frans Naerebout en Rotterdam waren de hele dag bezig geweest de eerste vlek op te ruimen. België heeft Nederland ge vraagd alle schepen ter plaatse te houden, zet eigen oliebestrij- dingsvaartuigen in en heeft ook Frankrijk om assistentie ver zocht. Het Noorse autoschip Tricolor, dat momenteel wordt geborgen, ligt net op Frans grondgebied, in de aanloop tot het Nauw van AAGTEKERKE - Een 35-jarige fietsster uit de gemeente Veere is maandagochtend gewond ge raakt op de kruising Koekoeks- weg/Pekelingseweg in Aagte kerke toen zij geschept werd door personenauto. Ze is met vermoedelijk een ge broken arm en gebroken been overgebracht naar het zieken huis in Vlissingen. De vrouw fietste rond half acht over de Rijsoordselaan en wilde de kruising oversteken. Zij ver leende geen voorrang aan een personenauto die van rechts kwam. De auto werd bestuurd door een 26-jarige man uit de zelfde gemeente. Calais. De vervuiling bevindt zich in het Belgische deel van de Noordzee op redelijk veilige af stand - zo'n vijftig kilometer - uit de kust. De informatievoorziening verliep gisteren vlotter dan af gelopen weekeinde, toen een Nederlands patrouillevliegtuig zaterdag als eerste een oliespoor uit de Tricolor ontdekte. Van Franse of Belgische zijde en van de kant van de Combinatie Ber ging Tricolor was rond die tijd nog niets vernomen. De ber gingscombinatie met als hoofd aannemer Smit Rotterdam heèft de Belgische kustwacht gisteren direct op de hoogte ge steld van de nieuwe lekkage, al dus woordvoerder L. Walder. Voor de berging van de Tricolor begon, heeft de Noorse eigenaar Wilh. Wilhelmsen de autoritei ten op het hart gedrukt alles te zullen doen om vervuiling te voorkomen. De rederij wilde geen herhaling van de zware verontreiniging van Belgische en Zeeuwse stranden begin dit jaar. „We hebben ook alles ge daan om dit soort incidenten te gen te gaan", stelt Walder van de bergingscombinatie, „maar je kunt zoiets nooit uitsluiten. Het enige wat je zeker weet, is: doe je niks, dan gaat het schip geheid lekken." Op basis van het in 1983 geslo ten verdrag van Bonn zijn Noordzee-landen verplicht el kaar 'zonder vertraging' te in formeren over vervuilingen die 'een serieuze bedreiging' vor men voor de kust en andere 'vi tale belangen'. Afgelopen weekeinde is echter ook de Bel gische zeemacht niet door de Franse autoriteiten geïnfor meerd. Rijkswaterstaat heeft dat gedaan. J. Morris, coördina tor zeevervuiling bij de zee macht in Zeebrugge, maakt niemand verwijten, ook de ber gingscombinatie niet. „Wellicht is de vervuiling onderschat, maar als je met je neus op zo'n schip als de Tricolor zit, kun je de omvang van een lekkage nauwelijks inschatten. Dat kun je alleen vanuit de lucht." De locomotief wordt vanuit de dieplader weer op de rails gezet. foto Marijke Folkertsma door Famke van Loon OUDDORP - Het heeft iets misplaatsts, zoals de vliegtuigen die twee weken gele den op drijvende pontons door de grach ten van Amsterdam dobberden. De stoomlocomotief RTM 57 is ook allesbe halve in zijn element op het asfalt van de rijkswegen. Wanneer de dieplader in Ouddorp is aangekomen valt alles weer op zijn plaats en kunnen de wielen op de ver trouwde rails gezet worden. Het Nederlands Spoorwegmuseum in Utrecht gaat verbouwen. Tijdens deze grootscheepse operatie, die naar ver wachting ruim anderhalf jaar in beslag zal nemen, worden grote delen van de col lectie, zoals historische locomotieven en treinstellen, ondergebracht bij verschil lende, kleinere musea in het land. De stoomlocomotief RTM 57 komt zodoende even terug op oude, vertrouwde bodem. In 1920 gebouwd voor de Rotterdamsche Tramweg Maatschappij (RTM) en jaren lang over de spoorwegen ten zuiden van Rotterdam getuft hebbende, krijgt de lo comotief tot begin 2005 onderdak in de re mise in Ouddorp. Voordat de RTM 57 in Ouddorp aankwam heeft de oude locomotief een fikse reis ge maakt. Per dieplader is hij gisteren van Utrecht vervoerd naar het duingebied van de Brouwersdam. Na het transport, dat onderweg flink wat bekijks trok, is de stoomlocomotief 's mid dags warm onthaald door de Museum stichting RTM Ouddorp. Die zal zich de komende twintig maanden - de tijd dat de RTM 57 in Ouddorp zal blijven - over de locomotief ontfermen en aan het publiek tonen. Als het hernieuwde spoorwegmuseum klaar is, gaat de locomotief terug naar Utrecht gaan. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Drie jaar nadat de 'wolf van Walsoorden' spoor loos is verdwenen, waart zijn geest nog altijd rond. Nog steeds wachten gedupeerde schapen houders tot de Zeeuws-Vlaamse gemeenten over de brug komen met een schadevergoeding. In een brief aan de gemeenten Terneuzen en Hulst schrijven de ZLTO-afdelingen Terneuzen en Hulst dat de getroffen schapen- boeren nog steeds met de schade zitten. „De schapenhouders voelen zich tekort gedaan door de terughoudende opstelling van de gemeenten. Zij willen de zaak niet laten rusten, maar willen onnodige procedures vermijden", zo wordt gesteld. Namens de schapenboeren vra gen de voorzitters van de afde lingsbesturen een 'minnelijke oplossing'. Lukt dat niet, dan komt het mogelijk toch tot juri dische stappen. De wolf maakte van oktober tot december 2000 oost- en mid- den-Zeeuws-Vlaanderen en het Waasland onveilig. Het roofdier beet een groot aantal schapen dood. De politie maakte tever geefs jacht op de wolf. Op een gegeven moment was de wolf weg en er is tot op heden niets meer van vernomen. De gedu peerde schapenboeren bleven achter met een totale schade van zo'n 25.000 euro, die niet werd gedekt door de verzeke ring. Landbouworganisatie ZLTO stelde de toenmalige gemeenten Hontenisse, Hulst, Axel en Sas van Gent aansprakelijk voor de schade die de wolf op hun grondgebied had aangericht. De gemeenten schoven de dossiers door naar hun aansprakelijk heidsverzekeraars en die wezen op hun beurt alle claims af. Een goede motivatie voor de af wijzing hebben de boeren in hun ogen echter niet gekregen en ze vinden dat de vraag naar aan sprakelijkheid niet is beant woord. „De verzekeraars willen slechts niet graag tot uitkering over gaan, zoveel is duidelijk", aldus de ZLTO-afdelingsvoor- zitters in hun brief. De gemeenten hebben zelf nog niet gereageerd op de aanspra kelijkheidsstelling en verzoek de zaak in der miij regelen. „De gemeenten zoi hun verantwoordelijkhej dezen duidelijk moeten Ze Zie) (oud' -43821 L. '0 en samen met de ZLTO ens dag. i troffen schapenhouders tot oplossing moeten vindt de ZLTO. Juridisch specialist D. Kil de ZLTO heeft de afdelingg dag- adviseerd eerst te probers er onderling met de gemee uit te komen. „Want je kunt wel gaanpn derenmaar dan weet je niet het uiteindelijk uitpakt', hij. „Ik vermoed dat de gemeet hebben gedacht dat de zaak zou doodbloeden, als ze a niets van zich zouden latei ren. Maar de afdelingsbesti van de ZLTO willen het slist niet bij laten zitten. Ze ten de getroffen schapenl ders niet vallen.loosti (loet «e, MIDDELBURG - ft stadsgewestelijke brand weer Vlissingen/Middtl burg en medewerkers va nutsbedrijf Delta NV hei- ben gistermiddag rod kwart voor vijf een gedicht in de Oosterschei destraat in Middelburg. De politie zette de ruiE omgeving af. Debewona van het huis, waar gaslek was ontstaan, ens directe buren moesten hi delijk hun huis verlat® Het gaslek was om kwaï voor zes verholpen. Het lek ontstond vermot delijk door bestratings werkzaamheden in tuin van een woning aa de Oosterscheldestraai Daarbij knapte een le: ding, waardoor gas vrij kwam. De stadsgewestt lij ke brandweer ruktern- drie wagens uit. Met et straal water werd het gs verneveld om het exple siegevaar te verminder® Bezoe das-' afd.P en wc ild.l! Oos 'sGré ,«62 dag.' Wel 14.00 Lint 'sGrï «2 lmat/i ster Zee Local Wieli 4535 lel. 10 aid./ Gyna 8.30 Ad- Keek local Paste Oostl Mi sail i.« dag. wilt niet alleen die overtollige kilo's kwijtraken, maar ook een plattere buik en een strakker figuur? Kies dan nu voor Slank Vitaal: de mooie manier van afslanken. Met deze nieu we formule verbrand je de opgeslagen vetten in je lichaam. Bovendien verstevigt Slank Vitaal je spieren. Zo word je eenvoudig weer slank én strak met de eerste afslankkuur die niet alleen op de weegschaal het verschil laat zien, maar ook in de spiegel. Slank Vitaal, een combinatie van voedingsstoffen van natuurlijke oorsprong, is op basis van recente wetenschap pelijke inzichten ontwikkeld. Belangrijke ingrediënten zijn CLA en chroom, die je op een natuurlijke manier helpen om snel en mooi af te vallen. Door de toevoeging van zink, Co-enzym Q10 en de vitaminen C, E en B-complex blijf je met Slank Vitaal tijdens het afvallen bovendien energiek en vitaal. Snel Mooi - CLA en Chroom De voedingsstof CLA verhoogt de vetvrije massa en vermindert de vetopname en -opslag. CLA verhoogt bovendien - en dat is belangrijk als je er na het afslanken mooi uit wilt zien - de vet- verbranding en helpt om vet in plaats van spieren te verbran den. Het vet verdwijnt, terwijl je spiermassa blijft! CLA helpt ook om het bekende jojo-effect te 12.01 voorkomen. Chroom ondersteunt de invloed van CLA. Boveni houdt dit mineraal de bloedsuikerspiegel normaal, wat een gevoel voorkomt en de zin in zoetigheid en tussendoortjes verm dert én chroom geeft energie en stimuleert de opbouw van sps enujj weefsel. Vooi 12,0 Energiek - B-complex en Co-enzym Q10 Als je afvalt met hulp van Slank Vitaal voel je je niet lusteloos! toevoeging van een vitamine B-Complex geeft je tijdens een kuur met Slank Vitaal meer energie en het co-enzym Q10 draagt: aan een goede energiehuishouding in het lichaam, helpt bij verlies aan vitaliteit en beschermt onze gezonde cellen. Eenvoudig in gebruik Slank Vitaal® bevat per softgelcapsule 750 mg CLA, de mineralen chroom en zink, Co-enzym Q10 en de vitaminen C, E en een breed B-complex. Slank Vitaal softgel- capsules zijn makkelijk te slikken en u hoeft dagelijks maar drie capsules te gebruiken. Binnen drie weken merkt u verschil! Slank Vitaal® is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adressen. Bel voor meer informatie: 013 - 528 49 76 Leontine Borsato: ze is m|>oi, moeder van drie kinderen en heeft een druk leven. Hoe blijft zij zo mooi in vorm en zo energiek? "1 ben de dertig gepasseerd en vind het ontzettend belangrijk om goed in vorm te blijven. Slank Vitaal helpt mij daarbij fantastisch! Of een mooie, verantwoorde én makkelijke manier houd je hiermee je lichaam fit en in topvorm. Ik ben in recordtijd kilo's afgevalle: zonder hongergevoel. Bovendien heb ik me tijdens het gebruik van de Slank Vitaal capsules energiek en fit gevoeld. Ik ben echtwee in topvorm! En alles watje d> u voor hoeft te doen is drie keer per dag een capsule slikken. Ik ben gewoon drie maaltijden per dai eten. Natuurlijk Iet ik ook wel op een gezonde voeding en zorg ik voor voldoende beweging, maar dat is normaal toch? Ik d leven! Ik heb het al voor je uitgeprobeerd. Kies ook voor Slank Vitaal en haal de capsules vandaag nog in huis. Je zult zienbe j ijk en effectief dit natuurlijke product is! KONINGIN WILHELMINA FONDS f Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wilhelmina Fonds (KWF), Vragen over kanker? Bel gratis KWF Hulp- en Informatielijn: 0800 - 022 66 22. (cbu KWF steunen? KWF Geverslijn: 0900 - 202 00 41 0,01 per min.) of kijk op www.kankerbestrijding.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een 30 softgelcapsules verpakking SlankVitaal van op een 60 softgelcapsules verpakking SlankVitaal van 1D. h en lSti 1 Nu voor iedereen die te maken heeft met astma of COPD werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34