Slalommen om lopen ganzenpoep n Sint Jansteen Verschoppelingen aan de bal Cor Janse sluit ringrij seizoen in Souburg goed af Aanhoudingen bij opstootjes in Vlissingen Jubilerende brandweer Kruiningen pakt uit WWW. NAZOMER FESTIVAL Studiezaal archief puilt uit tuto te water [Wemeldinge maandag 8 september 2003 eidens karwei swb Minister naar ziekenhuis Dirksland Gewonden bij ongeval Tractorongeval in Rilland Brand in Vlissingen Gevaarlijke medicijnen gestolen Aanrijding in Souburg Braderie Agenda MfGinovan den Broecke 'KT JANSTEEN - De troep Mzen die zich ophoudt aan het Pt» naast het expeditiecen- van Neckermann aan de tftekijker in Sint Jansteen "8t voor veel viezigheid en terlast. paantal ganzen is de laatste wn explosief gegroeid en in- Tdels houden zich drieën- 'tig dieren op in de buurt ..mlietviswater en het naastge- p fietspad. 'oners van Sint Jansteen die ,er het fietspad rijden, wor- regelmatig getrakteerd op Klaas en moeten slalom- lussen de hoopjes ontlas- '"'S waarmee het pad bezaaid 'gt. Wwisten wel dat er veel gan- Kwaren, maar dat ze voor der ate veel overlast zorgen was niet bekend", zegt wethouder E. de Deckere van de gemeente Hulst. Ook mensen die een hengeltje willen uitwerpen aan de Verre kijker moeten goed uitkijken waar ze lopen. Het gras ligt vol met veren en uitwerpselen. „Het is echt geen pretje om hier even te zitten"aldus een van de hen gelaars. Automobilisten die de plek pas seren moeten regelmatig op de rem, omdat de ganzen de weg oversteken richting de sloot of graskant. Dit heeft ook al enkele malen voor hachelijke situaties gezorgd. De wethouder beloofde, dat men zeker poolshoogte zou ne men. „Want een smerig fiets pad, dat kan natuurlijk niet. Desnoods moeten we het regel matig schoonspuiten om het netjes te maken aldus De Dec kere. |]J®>INGEN De politie heeft diverse aanhou- verricht bij opstootjes in FlKlf twaalf werd een veer- j 9®% Vlissinger in de Wal- aangehouden omdat hij mishandeld had. ^slachtoffer was inmiddels elen, maar getuigen we- |„~man aan als de dader. |f de man achtentwintigj arige man werd aangehouden omdat hij de politie belemmerde bij de aan houding van de verdachte. Een half uur later hield de poli tie een zeventienjarige jongen aan die politieagenten had bele digd. De agenten waren bezig met het oplossen van een op stootje. Zondagochtend werd een vierendertigj arige Vlissin ger op de Nieuwendijk bekeurd voor openbare dronkenschap en het beledigen van een agent p zoek naar Zeeuwse wortels door Nadia Berkelder Nadia Berkelder [IDDELBURG - Stamboom- iderzoek, of genealogie, is po- ilair. „Genealogie is hot", zei Hollestelle van het Zeeuws rchief zaterdag tijdens de ge ologische dag Zeeland. Dat leek wel, de anders zo rustige udiezaal puilde uit met men- die allemaal op zoek waren laar die ene voorouder die ze pg missen. J. Admiraal. Hij is hele- flal uit Heerhugowaard geko- en om zijn stamboom com- leet te maken. „We zijn met de mper onderweg en besloten lijk maar even naar Middel- irgte gaan", zegt hij. Admi- hl is op zoek naar zijn naam- noot die in 1750 in Zierikzee net hebben gewoond. „Mijn ootvader is in Zierikzee gebo- n. Voor zover ik kan nagaan, imen alle mensen daarvoor ik uit Zeeland." jj het archief in Zierikzee had Imiraal weinig geluk. „Veel lopboeken zijn verbrand. Nu mik op zoek of ik hem ergens Iers kan vinden." et uitzoeken van een stam- nm is een heidens karwei, aarom begint iemand daar- „Zoiets overkomt je een Ik kreeg het trouwboekje in mijn grootouders. Die kwa- ienuit Zeeland. Dan wordt je mwsgierig en duik je de ar- ievenin." Lafort uit Oost-Souburg zit aen met zijn broer achter de nputer. Ze maken een kwar- rstaat, ze verzamelen alle ge ms van hun ouders, hun vier ntouders, hun acht over- lotouders, hun zestien bet ergrootouders, enzovoort, lik antwoord roept een nieu- ivraag op", zucht Lafort. „Ik rial vanaf 1990 bezig." De lers zijn nu aangeland bij een irouder die rond 1650 in Sint 1MELDINGE - Twee man- uit 's Gravenpolder zijn ijdagavond bij Wemeldinge chteruit met hun auto het wa ringereden. i mannen wilden gaan vissen jj de Sluisjes aan de Ooster- ielde. Terwijl ze in de auto za- reed de wagen achteruit het iudaf. etwee konden zelf de auto uit- men, maar een van hen werd ivolgens erg beroerd. Hij is iar de huisartsenpost in Goes ïbracht. VLISSINGEN - Het voetbal team van het Vlissingse opvang centrum Het Witte Huis verloor zaterdag dik van het succesvolle Nederlandse straatvoetbalteam voor daklozen. Toch was de mo rele overwinning een beetje voor Vlissingen, constateerde Richard Wolf, medewerker van het Witte Huis. „Sommigen krijg je normaal met geen stok vooruit". Een half uur voor de wedstrijd doet keeper Ad een paar knie buigingen. Het parkeerterrein bij de Vlissingse boulevard is nog leeg. Hij ziet er tegen op. „We gaan proberen ons best te doen." Het team heeft geen kans gehad om goed te oefenen. „Het heeft een beetje op een laag pitje ge staan, we zijn net weer begon nen. Maar ik denk niet dat het veel uitmaakt, maar voor de promotie van het Witte Huis is zo'n wedstrijd hartstikke leuk." Het team uit Rotterdam is bij het WK straatvoetbal voor dak- lozenteams derde geworden. Dat ze de cup niet meebrachten uit Oostenrijk was eigenlijk ook nog te wijten aan pure pech. In de halve finale tegen Engeland dacht de keeper van Oranje dat er al afgefloten was. Hij liep uit zijn doel en kreeg nog een doel punt tegen. De finale werd uit eindelijk gewonnen door Oos tenrijk, een team dat in de pool nog achter Nederland eindigde. De spelersbus draait het par keerterrein op. De jongens stap pen uit en beginnen gelijk te ballen. „Die zijn veel te jong om dakloos te zijn!roept een Vlis singse supporter ontzet. Het team van het Witte Huis speelt in. Patrick loopt nog op zijn Het Vlissingse team (gestreepte shirts) was geen partij voor de Rotterdammers. foto Ruben Oreel sloffen. „Mijn voetbalschoenen zouden gebracht worden." Ka- zem heeft bij wijze van trai ningsjack een colbertje over zijn voetbalkleren aan. Op het mo ment dat Patrick toch zijn ve ters strikt begint het te regenen. Ad stretcht tegen de doelpaal. De tegenstanders houden sho- werig de bal hoog. De wedstrijd begint. Ad houdt de eerste inzet en smakt op het asfalt. Bij het tweede schot is hij kansloos. Binnen twee minuten ishetéén-nul. „Mijnpersoonlij ke fans zijn er ook", grapt Wou ter, wijzend op twee agenten die een kijkje komen nemen. De supporters moedigen hun team aan, maar bij rust is het zes-nul. Richard Wolf geniet. „Het zou mooi zijn om een competitie of een toernooi te organiseren. Net als met de straatkrant geeft dit ze de kans om op een acceptabe le manier in contact met het pu bliek te komen." De wedstrijd keert. Joshua (de verlosser, aldus Wolf), scoort. Ian maakt het tweede, Jeroen het derde Vlissingse doelpunt. Dan ineens gaat het Nederlands team spelen. „O, nu worden ze gretig", schampert Patrick. De keeper van Oranje, die eigenlijk veldspeler iswil gewisseld wor den. „Ik ben geen fucking keep man, laat me eruit." Terwijl de nieuwe keeper zijn shirt aan trekt, scoort Vlissingen op nieuw. Jeroen benut een penal ty, Kazem scoort, tot zijn eigen verbazing ook nog. De eind stand is 15-6na een extra rond je penalty's is het 18-9. „Een zware match", analyseert Ad. Patrick bedankt het publiek. Sander de Kramer, de coach van Oranje en hoofdredacteur van het Rotterdams Straatmagazi ne had gehoopt op wat meer toe schouwers. „In Oostenrijk was het echt hysterisch. Het was voor het eerst dat de verschop pelingen der aarde op handen werden gedragen. De tribunes zaten vol. Ik probeer het feno meen thuisloosheid een gezicht te geven. Ik wil laten zien dat ze nog iets anders kunnen dan overlast veroorzaken. Als je de ze jongens ziet, zou je toch niet zeggen dat ze dakloos zijn?" Aman woonde. „Maar daar zijn er twee van, één in België en één in Frankrijk." Op het scherm staan de gege vens van de geboorteakte van een Joannes Briels. Er klopt iets niet, denken de broers. „Hij is geboren in 18 0 3maar de ouders zijn daarna pas getrouwd. En er is ook een andere moeder opge geven. Dat is lastig, bij een va der is dat nog wel aannemelij k. Om die reden zoeken ze niet al leen langs de mannelijke, maar ook langs de vrouwelijke lijn, de mannelijke is wat onbetrouw baar. Lafort is twee dagdelen in de week bezig met zijn hobby. Hij pluist de Zeeuwse archieven na, zijn broer de Brabantse. „Want daar zit ook een tak van de fami lie. Hij heeft inmiddels ontdekt dat hij Franse voorouders heeft. „We zijn niet van de Hugenoten, maar mijn voorouders zijn wel om de één of andere reden ge vlucht. Om economische rede nen of door oorlogsgeweld. Eigenlijk stam ik af van asiel zoekers." Om genealogen te helpen bij hun onderzoek, heeft het Zeeuws Archief samen met het Centraal bureau voor genealo gie een gids uitgegeven. In 'Zeeuwen gezocht' staan alle bronnen die mensen nodig heb- Bezoekers aan het Zeeuws Archief speuren naar hun voorouders. foto Ruben Oreel ben om hun Zeeuwse voorou ders te vinden. Het eerste exemplaar werd za terdag aangeboden aan weer vrouw Marjon de Hond, die in derdaad Zeeuws blijkt te zijn. Medewerkers van het archief in Tholen hebben haar stamboom uitgezocht en die is tot diep in de zeventiende eeuw Zeeuws. De stamvader van De Hond kwam echter uit Den Haag. Zeeuwen Gezocht, Gids voor stam boomonderzoek in Zeeland, redactie Leo Hollestelle en Albert Meijer, een uitgave van het Zeeuws Archief en het Centraal Bureau voor genealogie. ISBN: 907437512X of 9058020312. 17,50. De Belgische luchtmacht geeft een demonstratie met een helikopter. door Mieke van der Jaqt KRUININGEN - Muziek, antiek, hilari sche spuitoefeningen, parachutes en een helikopter kwamen er zaterdag aan te pas om het zestigjarig bestaan van de brandweer Kruiningen te vieren. Het talrijke publiek kreeg ook nog de monstraties te zien van de meest uiteen lopende materialen en tentoonstellingen van zaken die met de brandweer te ma ken hebben. Het weer zat enorm mee, want toen het begon te regenen zat ieder een hoog en droog in de kazerne, waar een Belgisch feestorgel onophoudelijk dansmuziek door de tent blies. Het spektakel begon al 's ochtends vroeg, toen burgemeester A. Verbree van Rei- merswaal de officiële opening verrichte, geholpen door twee valschermkunste naars die boven het sportveld uit een vliegtuig waren gesprongen. EMM, de muziekvereniging van Kruiningen, be geleidde de stunt. Vervolgens reden an tieke brandweer- en andere voertuigen door het dorp op degenen op te halen die nog niet gekomen waren. De hele dag konden bezoekers een verzameling ver schillende brandweerhelmen bekijken, kennis nemen van bijzondere hijs technieken en uiteenlopende spullen die bij de brandweer worden gebruikt. Veel belangstelling trok ook de antieke stoomspuit van de brandweer Gorin- chem. foto Mechteld Jansen Hoogtepunt was de demonstratie met de zogenaamde Seaking helikopter. Ook het Sigmateam, dat liet zien hoe medisch gespecialieerde hulpverleners samen met de politie en de brandweer handelen na grote verkeersongelukken, oogstte bewondering bij de bezoekers. Druk was het ook bij de Natres, waar je door een nachtkijker in een donkere tent kon kij ken. Vanzelfsprekend was ook het Rode Kruis de hele dag aanwezig met demon straties en informatie. DIRKSLAND - Minister Hoogervorst van VWS brengt van daag een werkbezoek aan het ziekenhuis in Dirksland. Het gaat om een kenningsmakingsbezoek op basis waarvan de nieuwe bewindsman zich een beeld moet vormen van het functioneren van een naar landelijke maatstaven klein zie kenhuis in de praktijk. De bijeenkomst begint 's middags om half drie. Na een besloten gesprek volgt er een rondleiding door het Van Weel-Bethesda RITTHEM - Op de Europaweg Zuid in Ritthem zijn gister middag twee mensen gewond geraakt bij een ongeval. Een 85-jarige automobilist uit Oost-Souburg raakte door onbe kende oorzaak van de weg af en kwam tot stilstand tegen een hek. De man en zijn inzittende, een 81-jarige vrouw uit Dor drecht, zijn overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. RILLAND - Een zeventienjarige inwoner van Rilland is za terdag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk met een trekker. Hij reed mee op de tractor met een eveneens zeven tienjarige plaatsgenoot, die een aanhanger met een personen auto erop over de Oude Rijksweg trok. Door onbekende oorzaak ging de aanhanger scharen. De tractor kantelde ver volgens op de linkerkant. De gewonde bijrijder is met hoofd letsel naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. VLISSINGEN - De brandweer is gistermiddag uitgerukt voor een brandje in een leegstaande woning aan de Meindert Hobbemalaan in Vlissingen. De brand is waarschijnlijk aan gestoken. Getuigen zeggen een knal te hebben gehoord, de brandweer heeft sporen van een brandbare vloeistof aange troffen. De brand is vrijwel direct na aankomst van de brand weer geblust. De woningen aan de Hobbemalaan staan leeg. De vier flatgebouwen worden gesloopt om plaats te maken voor eensgezinswoningen VLISSINGEN - Een onbekende heeft vrijdagmiddag in Vlis singen een jas met daarin gevaarlijke medicijnen gestolen. De jas zat in een mand van een fiets die geparkeerd stond in de Walstraat. De medicijnen zaten in een wit doosje van apo theek Van de Sande. Het gaat om vijftien oxazepam tabletten van vijftig milligram. Dat is een kalmerend medicijn dat ook als slaapmiddel wordt gebruikt. De politie vraagt degene die in het bezit is van de medicijnen om die in te leveren bij de apotheek of op het politiebureau. OOST-SOUBURG - Een 22-jarige vrouw uit Vlissingen is za terdagmiddag rond twee uur gewond geraakt bij een kop- staartbotsing. Twee auto's botsten op elkaar in de Lekstraat, doordat de voorste automobilist remde. De bestuurder van de achterste auto, een 26-jarige man uit 's Gravezande kon niet meer op tijd stoppen. De twee bestuurders bleven ongedeerd, de vrouw, een passagier, is met nekklachten naar het zieken huis in Vlissingen gebracht. Ze is na behandeling weer uit het ziekenhuis ontslagen. door Sandra van de Vreugde OOST-SOUBURG - De ringrij- ders van Souburg reden zater dag hun laatste wedstrijd van dit seizoen. Er werden, traditie getrouw dertig beurten gereden en alleen Cor Janse slaagde er deze keer in om ze allemaal te steken. Niet alleen het dagklassement schreef hij op zijn naam, maar hij won ook de eerste bekerende pollepel. Hij stak op deze dag geen enkele ring mis en dat mag toch een prestatie van groot for maat worden genoemd. Rian Asscheman en Albert de Visser eindigden met 28 ringen op een tweede en derde plaats in het dagklassement. Ronny Stroo stak overeen hele dag 24 ringen, maar had die wel zo goed ver deeld dat hij in aanmerking kwam voor de hoogste bekers in het bekerklassement. Hij won verrassend de tweede beker en Reinier Sturm won de derde be ker. Aagtekerke sluit het seizoen al tijd af met een koppelwedstrijd. Een hele middag gingen twee koppels gelijk op. Johan van de Broeke en Tamara Louws stre den met Natasja de Buck en Bram Brouwer om de titel kop pelkampioen 2003. In de aller laatste beurt miste dit laatste koppel beide ringen, zodag Jo han van de Broeke en Tamara Louws wonnen. Zij bleven het andere koppel maar één ringetje voor. Derde werd het koppel Ri- nus en Floris Moens. De pollepel werd wel individueel verreden en werd gewonnen door Lou Louws die hiervoor in de kamp de 14 mm ring moest steken. Tijdens de braderie in Gapinge kwamen de sjezen in actie. Der tien koppels konden 96 ringen steken. Niemand slaagde er de ze keer in om ze allemaal te ste ken. Met maar één missertje was het Nicolette Momberger met haar vader Bram Francke, die de overwinning opeiste. Simone van den Driest en Wim Maljers werden tweede. Dit koppel won eveneens de pollepel. Om de derde plaats moest gekampt worden tussen 2 koppels. Adrietta Willeboordse en Wim Maljers trokken aan het langste eind en bleven zodoende Corne ll Langebeeke en Peter Raats voor. De mooist versierde sjees Was van Ina Coppoolse en Wim Kosten. Comeli Langebeeke en Pdter Raats Werden tweede en de derde plaats was voor Nel en Adrie Volkers. Ronald Geertse won in Grijps- kerke vrijwel alle hoofdprijzen die beschikbaar waren: hij werd dagwinnaar, won de eerste be ker, de prijs van de Gouwe Gheit en de pollepel. Jubilaris Hans Geertse, hij is al veertig jaar ac tief lid, sleepte de tweede plaats in het dagklassement in de wachtEn naast het herinne ringsbord ging er ook nog een beker mee naar huis, in dit geval de zesde. Bianca Clarisse won eerder in het jaar al een keer de eerste be ker en lijkt nu een echte cup- fighter te gaan worden, want nu nam ze de tweede beker mee naar huis. De derde beker was voor Arjan Francke. Voor El ve ra Boogaard was het een dag met wisselende prestaties. Met het aantal van zeven ringen ein digde ze wat betreft de ringen op een laatste plaats, maar in het versieringsklassement was ze de beste. Wim Brouwer won de tweede prijs en Wim Brouwer de derde prijs. Tot slot was er een opvallend goede prestatie van debutante Daisy Lorier. Zij stak 18 van de 30 ringen en dat is een prestatie waar een heleboel doorgewinterde rijders niet aan konden tippen. Agenda Z.R.V: Zaterdag 13 septem ber sjezenrijden tijdens Open Mo numentendag in Goes van 12.00 tot 17.00 uur en op de Markt in Dom burgvan 7.30 tot 18.00uur Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 OOO 33 Kbs'diegevers bedankt i theater op locatie in zeeland 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9