PZC Meeuwen verschalkt Dauwendaele Windstilte verstoort zeilweek Arno Verlinde op schot voor Ria Biervliet opent sterk tegen Vogelwaarde Assist houdt clinic Oostburg op tijd weer bij de les tegen Koewacht (3-2) l uitslagen Cadzand en Spui sterk uit startblokken maandag 8 september 2003 Toernooiwinst voor Effect-duo V\ 8< Sf e Radcliffe maak comeback met een supertijd doorWim Broekhoven GOES - Debutant SKNWK is de competitie in de derde klasse van het zaterdagvoetbal sterk begonnen. De ploeg uit Nieu- werkerk versloeg VCK met 3-0. Meeuwen won met 4-2 van Dau- wendaele. Meeuwen-Dauwendaele 4-2: De thuisploeg kwam na twintig minuten in de eerste helft op voorsprong door Patrick Kop- pejan. Die speler tekende zes minuten later uit een voorzet van Michiel Brouwer ook voor de 2-0, maar in de slotminuut zorgde Jeroen van de Schelde voor een verdiende 2-1. De tweede helft was minder spec taculair. Arnold Krijger teken de uit een voorzet van Martijn Hengst na een klein uur voor 3-1 en vij f minuten voor tij d met een knal in de bovenhoek ook voor 4-1. In blessuretijd werdhet nog 4-2 werd door Jeroen de Haas. Serooskerke-Veere 0-2: De wedstrijd stevende lang op een terechte 0-0 af. Vijf minuten voor tijd leverde een solo van in valler Guido Lord echter ver rassende 0-1 op. De thuisploeg speelde daarna alles of niets. Veere profiteerde prompt. Re- nato Dijkstra zag zijn straf schop drie minuten later voor 0- 2 nog gestopt door doelman Holmes, maar een tweede solo van Lord betekende in blessure tijd wel 0-2. GPC Vlissingen-Bruse Boys 2- 1: Een keepersfout betekende in de tweede minuut al 1-0 voor GPC via Björn de Ronde. In het laatste kwartier maakte Jimmy Pinas 0-2, waarna Arjan Stoutjesdijk uit een strafschop 1-2 scoorde. ZSC'62-Yerseke 5-1: Yerseke keek na twintig minuten al te gen een 2-0-achterstand aan (Martin Kiesenberg en John van der Have). In de tweede helft be tekende een eigen doelpunt van Leon Weeda 2-1, maar in het laatste kwartier sloegen Kazi- mir Snoek en Niels van de Moe zel (2x) de definitieve bres. SKNWK-VCK 3-0: VCK kon de debutant in de eerste helft nog bijbenen, maar na de openings goal van Gert-Jan Tierie was het Koudekerkse verzet gebro ken. Ronald van Vossen en Maarten Padmos scoorden. John Alleman blijft waakzaam doorWim de Vos OOSTBURG - Met nog een kwartier te spelen in de wed strijd tussen Oostburg en Koe wacht richtte John Alleman (Oostburg) zich op van de bank. De I huisclub had het zich na een comfortabele voorsprong onno dig moeilijk gemaakt (Koe wacht was teruggekomen tot 3-2), de bezoekers waren naar stig op zoek naar de gelijkmaker en de druk op het Oostburg-doel werd groter en groter. John Al leman zag waar het mis dreigde te gaan. „We zullen voorin ook duels moeten winnen, vanaf nu", brieste hij in de richting van zijn aanvallers. De boodschap werd kennelijk goed begrepen. In het slotkwartier slaagde Oostburg erin om Koewacht van het eigen doel weg te houden en pakte het de eerste drie punten van deze competitie. Het krampachtige spel van Oostburg in de tweede helft was totaal niet nodig geweest. In het eerste deel van de wedstrijd de tegenstander compleet over speeld en mocht het een wonder heten dat de stand bij de rust slechts 2-0 was. Zo veel kansen kreeg Oostburg, maar de terug gekeerde doelman Mario Harte en de paal stonden meer succes in de weg. „Toen hadden we het moeten afmaken", stelde Alle man vast. „Maar als er veel kan sen worden gemist, kom je later in de problemen." Mario Harte hield onder meer Peter van der Linde, Ronald Be- zemer en de sterk spelende Jac- TERNEUZEN - Het open tafel- tenniskampioenschap van Ter- neuzen leverde bij de senioren een onverwachte winnaar op. De finale van het toernooi, dat door Effect voor het eerst werd georganiseerd, kreeg een Ter- neuzens tintje. Het duo Jan Tan- ge/Alexander RietjenS trok aan het langste eind. Tot de halve finale verfrép het toernooi nog volgens verwach ting. De vier groepshoofden be reikten zonder veel moeite de halve eindstrijd, maar daarin viel het doek voor favoriet SAR. Tegen Effect won Mark Maas zijn beide partijen, maar de Ter- neuzenaren Rietjens en Tange brachten de stand tegen Danny Bisschop in evenwicht. Beslis send was het dubbelspel, dat door de Temeuzense materiaal spelers met 12-10 12-10 en 11-5 werd gewonnen. In de andere halve finale reken den Frank Bracke en Francois Baert gedecideerd af met het voor STV uitkomende duo Ro ger Moonen en Matthijs Bijls- ma. In de eindstrijd zette Frank Bracke zijn team op 1-0 door een zege op Alexander Rietjens. Dat bleek nog niet verontrus tend voor de opponent, die de wedstrijd vervolgens naar zich toetrok met twee zeges op de matig spelende Francois Baert. Met een zege in het dubbelspel beslisten Tange en Rietjens de wedstrijd, waarna Jan Tange in de slotpartij de 4-1-eindstand vastlegde door Bracke in vijf spannende games te kloppen. Het jeugdtoernooi werd gehin derd door de afwezigheid van twee kanshebbers. Het als eer ste geplaatste Yerseke 1 meldde zich voortijdig af, Yerseke 2 schitterde op de dag zelf door afwezigheid. Dat maakte de weg vrij voor de twee teams van Reynaert. In twee Reynaert-Effect-duels ontdeden de Hulster ploegen zich overtuigend met 5-0 van hun Terneuzense tegenstan ders. In de finale bleken de krachtsverschillen gering. Op de beslissende momenten waren Stephan Pieters en Bruno de Schepper echter net iets beter dan de broers Bart en Eric Mangnus. Pieters en De Schep per liepen dan ook uit naar 4-0 voordat Bart Mangnus in de slotpartij de eer kon redden. De derde plaats ging naar het Ef fect-duo Christoph Pijpelink en Emanuel Sandrini. Ondanks de tegenslag bij de jeugd keken organisatie en spe lers terug op een geslaagd toer nooi, dat jaarlijks terug moet keren. co Seen (overgekomen van Schoondijke) van scoren af de paal stond treffers van Domini que Verlinde en Seen (overigens via doelman Harte) in de weg. Kortom: het bleef bij de doel punten van Dominique Verlinde en Peter van der Linde in de eer ste helft. „Verdedigend zat het bij ons nog niet goed in elkaar", stelde Koewacht-trainer Carlo van Grimberghe vast. „We mis ten Jack van NieulandeenBram Cornelissen. En ook moet de sa menwerking achterin nog groeien. Ik moet eerlijk zeggen dat we in de eerste fase compleet werden overspeeld en dat we het geluk hadden dat onze keeper een sterke partij speelde." Hooguit één reëele mogelijk heid stond er tegenover. Mid denvelder Danny Vlassenrood omspeelde drie, vier tegenstan ders, maar was op eigen succes uit in plaats van Sander van Re- mortele de gelegenheid te bie den de bal in het lege doel te schuiven. Koewacht begon in de tweede helft agressiever, zette Oost burg wat meer onder druk, maar zag de thuisclub de voorsprong uitbouwen naar 3-0. De scheidsrechter zag een hands bal in het strafschopgebied, waarna John Alleman van elf meter raak schoot. „Ik gaf geen cent meer voor onze kansen, maar we konden geluk kig vrij snel daarna tegensco- ren", zei Van Grimberghe. Het was de trainer zelf die een voor zet van Lorenzo d'Hont binnen kopte. En toen kort daarop Jac- ky Lambert, nadat hij zelf was neergelegd, ook een strafschop v» ccv m mhmrr? - Dominique Verlinde (rechts) was een van de smaakmakers bij Oostburg. benutte, kwam Oostburg in se rieuze problemen. Doelman Gert Schoors hield zijn ploeg op de been en in de slotminuten kreeg Oostburg zelfs nog kleine kansjes om ver der uit te lopen. Oostburg-Koewacht 3-2 (2-0). 10. Dominique Verlinde 1-0, 21. Peter v/d Linde 2-0, 56. John Alleman 3-0, 58. Carlo v. Grimberghe 3-1, 65. Jacky Lambert 3-2. Scheidsrechter: P. van Nunen (Middelburg). Gele kaart: Celal Korkmaz (Oostburg), Harald Verschuren en Stoy- an van Doorsselaer (Koewacht). Oostburg: Gert Schoors; Joachim de Ridder, John Alle man, Michiel Leijte, Niek Maenhaut; Robert Bezemer «.«-li' ll i in m ^jilllll I WK Het startsqhip Multratug 5 wacht met een lange rij boten achter zich op beter weer. door Rinus Verberkmoes BRESKENS - De Breskensweek kreeg dit weekeinde een valse start. De zeilwedstrijden van gisteren werden wegens gebrek aan wind afgevlagd. Zaterdag werd er wel gewoon gevaren in de Canhouse- en Koelhuis-race. In de klasse IRC 1 met de grootste jachten deed met na me Oxygene van Axel de Cock (B) het goed. Hij leidt hier de dans voor Moana (Wim Vos) en Tonnere de Breskens van Piet Vroon. In de IRC-klasse 2 gaan drie boten aan kop: Xanadu (Leo van Oeveren), Liesl (Bertrant Stuyts) en Levyah (Rudi Floridor). Magix start volgende week - foto Wim Kooyman (60. Celal Korkmaz), Jacco Seen, Dennis de Kraker, Ma rio Quekelberghe (83. Geert Troch); Dominique Verlin de, Peter van der Linde. Koewacht: Mario Harte; Giovanni la Heijne, Harald Verschuren, Dominic Janssen (28. Stoyan van Doorsse laer), Reinbert Broos; Jeroen Hiele, Danny Vlassenrood, Menno Fruytier (46. Carlo van Grimberghe), Lorenzo d'Hont; Jacky Lambert, Sander van Remortele. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Met uitzon dering van de derby tussen De Noormannen en Dom burg die in 0-0 eindigde, werd er veel gescoord bij de start van de nieuwe competi tie in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De mees te doelpunten vielen te be wonderen bij Ria W-Zeeland Sport, dat in 5-1 eindigde, onder meer via twee treffers van Arno Verlinde. Hontenisse leek op weg naar een overwinning op IJzendij- ke via een 2-0-stand bij rust, maar Adri van Hanegem liet zien dat hij het scoren niet verleerd is in de vakantie. Het duel eindigde in 2-2. De zelfde eindstand stond na ne gentig minuten op het bord bij Aardenburg-Corn Boys. Vlissingen liet tegen Sluiskil lang na het overwicht in doelpunten uit te drukken, maar besliste het duel uitein delijk binnen twaalf minuten in zijn voordeel: 3-0. In de vierde klasse B keek Clinge tegen Alliance hal verwege tegen een 2-0-ach terstand aan. Het herstel kwam na rust, maar Clinge kwam niet verder dan 1-2. Ria W-Zeeland Sport 5-1: In een gelijkopgaande eerste helft kwamen de gasten op 1- 0 door Abdi Youssoufahmed. Op slag van rust bracht Daryl Rawidjan de stand weer in evenwicht: 1-1. In de tweede helft kende de thuisploeg zo wel fysiek als voetballend een overwicht. Nadat Arno Verlinde in de 60e minuut voor 2-1 had gezorgd, liep Ria verder uit naar een ruime 5-1-zege via doelpunten van Ruud Audenaerd, Arno Ver linde (strafschop) en Steven Koster. Vlissingen-Sluiskil 3-0: Nas ser Gashi had tot twee keer toe de pech dat zijn inzet te gen de lat eindigde. Hierdoor kwam een sterker Vlissingen in de eerste helft niet tot sco ren. De openingstreffer van Jason Blommaert in de 46e OS I 1 oor (W ng erv BUI esp «ui minuut leek bevrijdend werken, want binnen twaaf iüi minuten stond het 3-0 v„ Roepesh Bhagola en Negfe Sambi. Ondanks diversely kansen verzuimde de thuis, ploeg hierna om de score ver der uit te bouwen. Hontenisse-IJzendijke 2-! Een wedstrijd met twee zichten. Voor rust een g combinerend Hontenisse dai na de treffers van Dave Booij en Gyon Asselman ver der verzuimde uit te loper dan 2-0. In de tweede helf! drong een feller IJzendijkedf onherkenbare thuisploeg te rug. Een overtreding op Adr. van Hanegem leverde de fff bezoekers, ondanks de nodi ge protesten van Hontenisse- -zijde, een strafschop op.Dt spits had geen boodschap aan deze protesten en school de aansluitingstreffer bin nen: 2-1. Vijf minuten voor het einde mocht Van Hane gem randje buitenspel door gaan waarna hij de 2-2 bin nenschoot. Aardenburg-Corn Boys 24: Het was de thuisploeg die M aanviel en Corn Boys loerde op een uitval. Nadai Ronnie Tresonie nam» Aardenburg de score had ge opend, bracht Michael van rjr de Akker de gasten weer langszij: 1-1 halverwege. In de tweede helft bracht Arjen Quaak de thuisploeg op nieuw op voorsprong: 2-1, Corn Boys toonde echter veerkracht en tien minuten voor het einde bepaalde Ma rio Bogaert de eindstand op tn 2-2. Clinge-Alliance 1-2: Een sterke start van de Braban ders leidde al binnen twintig jd-, minuten tot een 2-0-stand rf)b via treffers van Jaimy Bie- rens en Hans Rops. In de tweede helft herstelde thuisploeg zich en kwam te rug tot 1-2 door een treffer van Dave van Puyveldeinde 75e minuut. De gelijkmaker a bleef echter uit, ook omda: Dave van Puyvelde en Stefan nd de Wert een kopbal tegen en lat zagen eindigen. ige Bt foto Ronald den Dekker als leider in de serie IRC 3. Schipper op dit jacht is Lau- rentinus Clarijs Xarah, van oude rot Henk Glazener. Capella (Frans Maas) heeft de leiding in de serie IRC 5. Twee Gezusters (Hans Zuiderbaan) zit hem dicht op de hielen. Bij de kleinste boten zegevierde Noordwind (Roy van Aller) twee keer. Paardensport Kloosterzande. Dressuur LR PC De Hon- teruiters. Paarden klasse Z2: 1. Maartje Ei bers, Julano (Honter.) 190; 2. Annemieke Tieleman. Helasco (Hulst) 182; 3. Laura Broodman. Gobert(Haringr.) 181. Z11. Eve lien de Kesel, Sions Shadow (Haringr.) 193; 2. Germa Heykoop, Kick (Haringr.) 177. M2: 1. Petra de Feijter, Noblesse (Oranjer.) 162; 2. Petra Tollenaar, Pepperone Z (Oranjer.) 158; 3. Renate Mahu, Markant, (Honter.) 156. M1: 1. Resy van Ham, Pandora (Oran jer.) 174; 2. Mireille Cappendijk, Power (Ter- neuzen) 173; 3. Marlies Totté, Paloma (Haringr.) 172. L2:1. Gino Acke, Merbo (Bie- zenr.) 172; 2. Brigitte Malta, Parnassia (Hon ter.) 164; 3. Emma de Schepper, Risqeutout (Honter.) 162. LI: Mare Mahu, Sharai (Hon ter.) 169; 2. Marijke van de Velde, Samantha (Starr.) 166; 3. Ilse van de Meijdenberg, Boy (Oranjer.) 162. Pony's klasse Z1 cat. DE: 1. GOES - Cadzand en Spui zijn de competitie in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal veelbe lovend begonnen. Cadzand ver sloeg in een thuiswedstrijd Nieuwland met 3-0. Spui stak van wal met een 1-0-overwin- ning bij Borsele. Cadzand-Nieuwland 3-0: De thuisploeg was in een gelijkop gaande wedstrijd wel duidelijk de betere ploeg in het creëren van kansen. Michel Cillekes te kende in de tiende minuut voor 1-0. Angelo Matlé en Guido Raynard na de thee voor de wat ruim uitgevallen 3-0. Borssele-Spui 0-1: De thuis ploeg trad aan met de 51-jarige Piet 't Gilde op het doel. De kee per had na een gelijkopgaande eerste helft vijf minuten na de thee geen antwoord op een schot van Pattrick van de Boogaard. Borssele probeerde het daarna wel, maar het kon Spui niet be dreigen. an Stephanie de Frel, First Boy HH (Klepper 194. M2 cat. DE: 1Gwendoline Behr.C: sa (Eenhoornr.) 160, M1 cat. DE: 1.Ss van Roeyen, Johny (Hulst) 160. L2cat.Df Kelly van Walsem, M. Damax (Hulst)IK cat. DE: 1. Milou Anthonisse, k (Haringr.) 166. Tweede proef. Paardeni seZ2:1. Maartje Eibers, Julano, 190;2- nemieke Tieleman, Helasco, 182; 3.li Broodman, Gobert, 181. Z1: 1. Evefe Kesel, Sions Shadow, 188; 2. Germa' koop, Kick, 180. M2:1SuzannedePte ton W (Hulst) 163; 2. Resy van Harn.Or; 158; 3. Petra Tollenaar, Pepperone Z M1:1. Ingeborg van Zeele, RenvilleIZ» 176; 2. Jan Noordhoek, NieuwvlietlZ* 168; 3. Sibylle Burm, Pamela (Hulst)IK 1Femke van Goethem, Rebel (Honter 2. Margretha Vink, Romiro (Zwinr.) 16 Katrien van Kerckhoven, MachiavelliP ter.) 160. LI: 1. Mare Mahu, Sharai,IS Marjolein van Kerckhoven, SamprasP ter.) 160; 3. Maartje Eibers, Pistache, Pony's klasse Z1 cat. DE: 1. Stephani; Frel, First Boy HH, 187. M2cat. DE: 1 .P; Mechielsen, Cigan (Kleppertjes) 157 cat. DE: 1. Sanne van Roeyen, Johnny. L2 cat. DE: 1. Daisy van Pamelen, Pisti (Kleppertjes) 164. L1 cat. DE: I.EIine' wels, Donna (Hulst) 173. LONDEN - De Blitse all Paula Radcliffe heeft haarn tree gemaakt. Bij een strat loop in Londen raffeldeRadcl fe de tien kilometer af ineent van 30 minuten en 51 secooi Alleen Radcliffe zelf was jaar sneller. In februari lieps Puerto Rica naar 30.21. Radcliffe was in april vera woordelijk voor een wereic cord op de marathon van h den. Ze kwam uit op 2 uur. minuten en 25 seconden. Daarna kreeg ze met een bles re te kampen. Noodgedwonj moest de 29-jarige atletedej in Parijs laten schieten. Radc- fe had op dat toernooi een naar de titel op de lO.OOOi® willen doen. RTR door Peter Snelders TERNEUZEN - Biervliet kwam gisteren ondanks de zorgwek kende voorbereiding verras send uit de startblokken in de vijfde klasse A van het zondag voetbal. De ploeg won met 2-1 van Vogelwaarde. Axel trok de sterke lijn van het bekerprogramma door en ver sloeg Sluis met 2-5. Philippine won ook met afgetekende cijfers (1-5) van Schoondijke. Biervliet-Vogelwaarde 2-1 (2-0 In de eerste helft maakte Bier vliet het verschil. De thuisploeg was sterker en liep in die perio de verdiend uit naar 2-0 door doelpunten van Theo de Schep per en Rens Gielleit. Na rust bleef het duel lang in evenwicht. Toch kreeg Vogelwaarde in die periode kansen. De goed spelen de doelman Stefan Dijkers wil de echter van geen wijken we ten. Pas in de slotseconden kwam Vogelwaarde uit een du bieuze strafschop terug tot 2-1 via Michel Nieuwelink. Graauw-SDO'63 3-0 (0-0): Graauw was vrijwel de hele wedstrijd sterker, maar kon dat voor rust nog niet uitdrukken in doelpunten. Na de pauze open de Tom Heij ens de score voor de thuisploeg. Nog voor de 73e mi nuut stonden de eindcijfers al op het scorebord. Edward Kips (kopbal) liet 2-0 aantekenen en Marcel Vael bepaalde de eind stand uit een voorzet van John de Vos op 3-0. Sluis-Axel 2-5 (1-1): Siem Gans bezorgde de bezoekers wel de leiding, maar nog voor de pauze tekende Peter Slits voor de ge lijkmaker. Het breekpunt was rond de 60e minuut. Toen liep Axel binnen een minuut uit naar 1 -3 door twee treffers van Joram Scheele. Daarna zorgden Siem Gans en Joep van den Broeke voor 1-5. Pieter-Jan Labath leg de de 2-5-eindstand vast. Schoondijke-Philippine 1-5 (0-1): Philippine was een maat te groot voor de thuisploeg. Toch hield Schoondijke tot de 65e minuut de schade beperkt tot 0-1. Die treffer van OstarDi- elman kreeg vanaf de 65e mi nuut een vervolg. Rachel Jans- sens en opnieuw Ostar Diele- man tilden de stand naar 0-3. Niek de Rijk liet 1-3 noteren, maar Michel van Craenen- broeck en Marnix Schieman hadden het laatste woord: 1-5. Hulsterloo-Hoofdplaat 1-0 (0-0): Een aardige wedstrijd met een zwaar bevochten, maar niet onverdiende zege voor de thuis ploeg. In de eerste helft werd niet gescoord. Na rust had Hul- sterloo wel het betere van het spel. De ploeg kwam in de 60e minuut op 1-0 via een straf schop van Daan van Damme. Hoofdplaat drong nog wel aan en was dicht bij de gelijkmaker. Hulsterloo hield evenwel stand. Groede-Terhole 3-1 (1-0): Een leuke wedstrijd met twee aan el kaar gewaagde ploegen. Het verschil zat hem in de afwer king. Daarin was de thuisploeg wat scherper. In de 23e minuut opende Peter Vercruysse de sco re. Ruim in de tweede helft (62e minuut) liet Frank Staelens 2-0 noteren. Die speler nam vier mi nuten later ook 3-0 voor zijn re kening. In de slotminuten scoorde J-P. Eggermont tegen. door Jack Begijn TERNEUZEN - Op woensdag 17 en 24 september houdt de Voetbalschool Assist een clinic voor talentvolle voetballertjes. Dat gebeurt door middel van een open inschrijving. Assist is een onafhankelijke stichting die zich inzet voor de ontwikkeling van jong sporttalent uit Zeeuws-Vlaanderen. Bovenop de jeugdopleiding, die de voetballers bij hun eigen club volgen, geeft Assist de talenten een extra bagage mee in onder meer fysieke training, looptrai ning en studiebegeleiding. Voor het voetballende gedeelte worden de jongens van A$ uit heel Zeeuws-Vlaanderen? traind door ervaren trains Naast de reguliere trail®? spelen de geselecteerde de® mers oefenwedstrijden tegw jeugd van een aantal bet® clubs in Nederland en B® Assist verzorgt tevens een persopleiding. De clinic is bedoeld voor.V bailers en keepers met get^ tejaar 1990, 1991 en 199- wordt gehouden op woens 17 september 2003 en WO®* 24 september 2003 vana:fl uur tot 20.30 uur op deve van sportpark Oude Vaa Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36