Breskens juicht te vroeg om winst Kooivoetbal heeft groeistuipen Maartje Eibers op koers met Juliano Bliksemstart BKC 17 eesterlijk buut ouwen Steen telaars onverwacht naar zege op Terneuzense Boys: 1-2 maandag 8 september 2003 Hoek-reserves razen over Kloetinge ap "p* L: in Als team AZVV-reserves verliezen Gedeelde winst van Terneuzen Al Terneuzense Boys eindigt op 6-6 HVV'24 debuteert met zege erdagklasse Winnende goal tegen Steen door vermeend buitenspel afgekeurd Belazerd Opgeofferd Wrang slot -AZVV velt rivaal in matte derby et bi ■Peter van Kouteren flfEUZEN - Zelden kende [Vqua resultaat zo'n slechte (liereiding op de competitie dit jaar en nooit eerder lite Terneuzense Boys in de itampagne zo'n gedreven als de voorbije weken. In ste competitieduel bewe idde ploegen nog maar eens oefenvoetbal geen juiste nlmeter is. AZVV sleepte in mzen een onverwachte jfinning uit het vuur. 2-1 voor de Axelaars, [tegenstelling tot in de oe- jedstrijden uiterst gedisci- erd en geconcentreerd jden en in verdedigend op- iniks weggaven. „Deze drie zijn heilig", glunderde Hoovers. „Iedereen wilde g weten waar we staan. We oen in zes oefenwedstrijden doelpunten tegen ge- Dan lijkt het een slechte tereiding, maar ik was over nldspel niet ontevreden. Er mor de beker tegen Terneu- SW'24 en Zaamslag mo len geweest dat wij het be an het spel hadden. Maar lerloren door individuele ai. Hier, tegen Terneuzense (zijn we na de 1-0-achter- Igelukkig goed in de orga- blijven spelen. En we Ken natuurlijk op een goed 1-1." gelijkmaker viel halverwe- tweede helft, nadat Robbie ian de thuisploeg kort na luit een van richting veran- ischotop 1-0 had gezet. Ter- ïse Boys drong na de ope- ;oal meer aan, leek het naar zich toe te trekken, was vleugellam en slaagde iet in om uitgespeelde kan- creëren. ontlokte bij de hevig teleur- ilde Henk Ottens kritiek op ploeg. „We hebben een prestatie geleverd", vond ressiaander. „Ik heb maar voldoendes gezien. Dat lonze backs. Als je in de [bereiding zó goed speelt, jemeer laten zien. Ze kun- allemaal leuk voetballen maar ik miste de goede Dev es om fVai ange gevo ar ci in el MSliS Ralph Zegers (Terneuzense Boys) komt te laat om een pass van Wouter Kruisifikx te onderscheppen. Robbert Rijnberg (rugnummer 2) en Mevlud Eryürük geven rugdekking. foto Wim Kooyman sht ;ne wedstrijdmentaliteit. We waren veel te braaf. Dat neem ik ze kwalijk. Je hoort mij niet zeggen dat je elkaar omver moet schop pen, maar je moet natuurlijk wel een beetje doorpakken. Dat hebben we niet gedaan. Dat is blijkbaar typisch Terneuzense Boys." De trainer zag zowaar ook nog een lichtpuntje in de ontluisterende nederlaag. „We zullen nu toch wel wakker ge schud zijn voor de rest van de competitie? We krijgen met Nieuwdorp (dat verrassend met 2-1 bij Kapelle won) en Arne- muiden twee zware uitwedstrij den achter elkaar. Daar moeten we minstens vier punten uit pakken. Ik heb er het volste ver trouwen in." AZW liet zich op vreemde bo dem tot de middenlijn zakken en ving de thuisploeg op eigen helft compact spelend op. Roovers: „Wij hebben geen indi viduele klasse, maar moeten als team willen spelen. Vooral het eerste half uur stond het vrij goed." Dat resulteerde in een qua kijkspel matig duel, waarin AZW via Jelmer de Pooter bij een uitval de eerste mogelijk heid kreeg. Het was voor rust tevens de eni ge mogelijkheid van de Axe laars. In de tweede helft zette Robbie Jonkman met een droge knal Terneuzense Boys al vroeg op voorsprong. Die voorsprong leidde enige tijd tot een licht overwicht, totdat Jaap den Doelder halverwege de tweede helft uit een tegenstoot uit het niets zo maar de gelijkmaker binnen tikte (1-1). Tim Louwiesse (kopbal) en Ralph Zegers (ziedend schot) zochten daarna als enigen voor de thuisploeg het doel. Ze had den minder succes dan Veli Ery ürük, die de bal van Jaap den Doelder op een presenteer blaadje kreeg en randje buiten spel van dichtbij Guido Vinke kansloos liet: 1-2. Terneuzense Boys-AZVV 1-2 (0-0). 49. Robbie Jonkman 1-0, 65. Jaap den Doelder 1-1, 78. Veli Eryürük 1- 2. Scheidsrechter R.J. Collé (Leer dam). Gele kaart: Van de Broeke, Rijnberg Terneuzense Boys), Mar cus (AZVV). Aantal toeschouwers: 275. Terneuzense Boys: Guido Vinke; Ro bert Rijnberg, Jeroen van de Broeke, Ralph Zegers, Jan-Gerard Hart man; Luc van Waes (75. Marco Faas- sen), Mevlud Eryürük, Robbie Jonkman, Arco Herrebout; Tim Louwiesse, Evert-Jan van Opdorp (61. Ruud Hoogesteger). AZVV: Niels Meesen; Jochem van Leeuwen (55. Jacco Koekkoek), Pe ter Wieland, Ferry van de Veeke, Jurgen de Reu (74. Corné Langen- doen); Romano van Overmeire, Jo chem Marcus, Wouter Kruisifikx; Jaap den Doelder, Vely Eryürük, Jelmer Pooter (61. Leon Goossen). KLOETINGE - De reserves van hoofdklasser Hoek hadden in de eerste wedstrijd van het seizoen weinig te vrezen van Kloe tinge 2. Het werd in Kloetinge 5-2 voor de voetballers van trainer Arie Dekker. De basis voor die zege werd in het laatste kwartier van de eerste helft gelegd, toen Hoek vlot naar 0-3 wegliep. Peter Hamelink opende de score en daarna troffen ook Patrick de Gughteneire en Ferdi Kabal doel. Nadat Kloe tinge in de tweede helft was teruggekomen tot 1-3, stelde Hoek orde op zaken en werd de score verder opgedreven door treffers van Johnny Kloonen en opnieuw Ferdi Kabal. Pas in de slotseconden kon de thuisclub weer tegenscoren. AXEL - Debutant AZW 2 moest in zijn eerste wedstrijd in de hoofdklasse genoegen nemen met een nederlaag tegen Oost- kapelle 2. In Axel werd het 1-2. De wedstrijd ging vrijwel voortdurend gelijkop, maar in dé blessuretijd van de eerste helft werd het eerst 0-1 uit een strafschop en eigenlijk meteen vanaf de aftrap ook 0-2. In de tweede helft kwam AZW 2 door een doelpunt van Richard Wullems terug tot 1-2. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen konden hun rentree in de derde divisie van het landelijk jeugdvoetbal niet met een overwinning opluisteren. Op eigen veld werd het te gen Zeelandia Middelburg Al 1-1. „Terecht", vond trainer Dennis Sanches na afloop. „Een overwinning heeft er geen moment in gezeten." De Middelburgers hadden aanvankelijk het beste van het spel, daarna ontwikkelde zich een wedstrijd tussen twee ge lijkwaardige ploegen. Na een halfuur spelen nam Terneuzen door Tim Bogaart een 1-0-voorsprong, een kwartier voor tijd werd die door Zeelandia Middelburg teniet gedaan, nadat de Walcherse ploeg al een strafschop onbenut had gelaten. Beide ploegen beëindigden de wedstrijd met tien man. Bij Terneu zen werd laatste man Niels Gommers weggestuurd. TERNEUZEN - In de hoofdklasse sleepten de A-junioren van Terneuzense Boys een 6-6-gelijkspel uit het vuur in de con frontatie met Vlissingen Al. De ruststand was 1-4 en daarna werd het ook nog eens 2-5. Voor de Terneuzenaren was Gok- han Ersahin met drie treffers topscorer. De overige doelpun ten kwamen op naam van Kevin de Rode, Ali Eryuruk en Niek van Kouteren. HW'24 moest in dezelfde klasse het onderspit delven tegen Baronie Al. In Hulst werd het na een 2-3-ruststand 3-5 voor de bezoekers uit Breda. Voor HW'24, dat al vroeg in de wed strijd op achterstand kwam, scoorden Jari Vianen, Ruben van der Hoeven en Evert van den Berg. HULST - De B-junioren van HW'24 mochten bij hun debuut op het niveau van de derde divisie een 3-2-zege begroeten op Brabantia BI. Halverwege het duel leidde de ploeg van trai ner Toon Blommaert al met 3-1. Brabantia nam na vijftien minuten spelen een 0-1-voorsprong, maar daarna waren het Jaimy de Visser en Alessandro Denti (tweemaal) die HW op het goede spoor zetten. Halverwege de tweede helft werd het 3-2 en leek nog heel veel mogelijk, maar ondanks het offensief van de bezoekers kwam in de tussenstand geen wijziging meer. Na [Peter Snelders ■an KEUZEN - Steen debu- im ie in de vierde klasse van af| mmwenvoetbal met een ■re Herwinning in Gilze. Steen na) in de gelijkopgaande iac 'rijd de beste scoringskan- pa sbenutte er twee van. Ma- n üoogaart zorgde voor 1-0, ng égen Brabants doelpunt la (Steen aan drie kostbare ■ar lm. <kf mzen kon in de derde klas- 1 ei tt voldoende speelsters op eni krijgen voor de uitwed- t,l itegen WDS'19. De wed- 'M iwerd afgeblazen. :im ivijfde klasse was de doel- tójke winst (8-4) van Hul- ;ni hopvallend. De basis voor Ed »ge werd in de eerste helft ;z( !i Toen leidde de thuis- i pi jmet 6-0. Het was toch een e h dag voor de Zeeuws- ree ®se teams, want een ster- jrt Clinge won in deze klasse vo 1-3 bij WW'67. tof Krloo-Marjola Girls 2 8-4 (6-0) Wen Hulsterloo: Miriëlle ]S mis (3x), Sandra Vermeerssen Tibbie Robbrecht (2x) en Ellen ïPerre. Doelpunten Marjola Suzanne de Jonge (2x), Cora Sen en Chantal Perdaems. 'S'-Clinge 0-3 (0-1). Melissa aaert 0-1Ka tri en de Visser 0- 'ls ;Sl" ijen tf 5-3. !0! na till ftzense Boys versloeg in de sp 't klasse van het zaterdag- lil hl voor vrouwen S VD met H kende cijfers: 0-7. H> flagging met 4-0 onderuit -bet sterkere De Noorman- Die wedstrijd begon een laat. Enkele speelsters Zaamslag waren op weg n. 'ewedstrijd betrokken bij an ngeval. Het gevolg was dat ichjK speelsters niet van de *'aren en dat de opstelling 11 'worden omgegooid. iit lijfde klasse werd Aarden- at iop eigen veld met 4-1 ver- bi "door SC Gastel. 'kfneuzonse Boys 0-7 (0-4). ^'eRoegiers 0-1, Jessica Bril •its van Eede 0-3, Stephanie :1a te 0-4, Monica van Vooren 0- la h Schellekens 0-6, Laura Gr- 4 r (t ^Wannen-Zaamslag 4-0 (3-0 'Jklemaker 1-0, 2-0 en 3-0, i ^inderhoud 4-0. *»kurg-SC Gastel 1-4 (0-1). -kek 0-1, Vera van Oers 0-2, Buurstee 0-3, Maaike van HBoukje Buzeijn 1-4. door Aector Doorns BRESKENS - De Middelburgse scheidsrechter Wim Broekho ven vestigde gisteren in de slot minuten van de derby tussen Breskens en Steen alle aandacht op zich. Breskens-aanvaller Tom Nieuwelink waande zich al de matchwinnaar. De invaller scoorde in blessuretijd 2-1, de spelers van Breskens vielen jui chend over elkaar heen, maar het feestje werd verstoord. Wim Broekhoven keurde de goal in tweede instantie af, om dat grensrechter Jen Francken van Steen voorafgaand aan het doelpunt zijn vlag even omhoog had gestoken voor buitenspel. Op het sportcomplex Baersande hadden velen Francken niet zien vlaggen. Ook Broekhoven niet. „Ik heb nog gekeken naar hem, maar hij vlagde niet. Ik vond het eerst ook een doel punt." De scheidsrechter had al naar het midden gewezen, maar zwichtte alsnog voor de felle protesten van Steen. Hij kwam op zijn beslissing terug, nadat hij verhaal was gaan halen bij de grensrechter. „Als hij me nou tijdens de wed strijd had belazerd, dan was ik bij mijn beslissing gebleven, maar ik had met hem een goed contact. Waarom zou ik hem dan niet geloven?", zei de arbi ter na afloop. „Het duurde nogal lang voordat hij dat doelpunt nog afkeurde", vond Breskens-voorzitter Jack Kouwijzer, die bijval kreeg van zijn trainer Rinus Zegers. „We hebben te lang gejuicht", zei de coach. „Met deze scheidsrechter weetje het nooit." De emoties laaiden hoog op bij de thuisclub. Spelers waren on troostbaar en supporters spuw den hun gal. De arbitrage stond bij beide partijen ter discussie. Zo moes ten Mario de Fouw (Breskens) en Eddy van den Bosch (Steen) na een tweede gele kaart met rood vertrekken. „We stonden even met de koppen tegen el kaar, meer is er niet gebeurd", beklaagde Van den Bosch zich over de tweede gele kaart. Breskens was de beter voetbal lende ploeg, maar echte kansen werden nauwelijks afgedwon gen. Opvallend was dat Essad Osmanovski in het hart van de Breskense verdediging was op gesteld. „Hij werd opgeofferd aan Werner Bisschop, daar was ik best wel blij mee. Een speler met zijn kwaliteiten laat je toch aanvallender spelen", vond Steen-trainer Ardjan Leka. Zijn collega Zegers zag het an ders. „Ik laat Essad meer van achteruit spelen, omdat hij in een aanvallender positie schop pen krijgt te verduren. En ik weet dat scheidsrechters daar niet afdoende tegen optreden." Op de plaats van voorstopper groeide Osmanovski uit tot bes te speler van het veld. Op het middenveld voelde Dwight van Hulle zich in zijn element. Voor in moest Robbie van de Wijnckel opboksen tegen de robuuste Steen-verdedigers. Aanvankelijk kon hij alleen ge vaar stichten met vrije trappen, waarvan er een de lat raakte. Steen was voor rust dichtbij een treffer via Michel van den Bosch. Björn den Hamer kreeg voor de thuisclub de beste kans, maar raakte de bal van dichtbij verkeerd. In de tweede helft bleef het lang 0-0, totdat Osmanovski tien mi nuten voor tijd met een pass over veertig meter Robbie van de Wijnckel bereikte. Alleen voor invaller-doelman Job van Dorselaer maakte de spits van Breskens geen fout: 1-0. De buit leek binnen, maar in de slotminuut scoorde Steen-in valler Serge Merckx uit een hoekschop van Marco Ottjes de gelijkmaker in: 1-1. Waarna alle commotie rond het afgekeurde doelpunt de derby een wrang slot gaf. Breskens-Steen 1-1 (0-0): 80. Robbie van de Wijnckel 1-0, 90. Serge Merckx 1-1. Scheidsrechter W. Broekhoven (Middelburg). Rode kaart: Mario de Fouw (Breskens) en Eddy van den Bosch (Steen) na twee keer geel. Gele kaart: Rudy Govaert, Pascal Lensen (Steen). Aantal toe schouwers: 350. Breskens: Roy den Dunnen; Gerben Schram, Arno Zwegers, Essad Os manovski, Michel CocquitBjörn den Hamer (83. Johnny den Besten), Dwight van Hulle, Angelo Cornelis (78. Tom Nieuwelink), Niels Pielaat; Mario de Fouw, Robbie van de Wijnckel. Steen: Job van Dorsselaer; Pascal Lensen, Michel Vink, Eddy van den Bosch, Rudy Govaert (85. Peter de Bot); Michel van den Bosch, Marco Ottjes, Wouter de Neijs, Peter Ler- nout (68. Tom Lernout); Gino van de Broèke (75. Serge Merckx), Werner Bisschop. Werner Bisschop (midden) duelleert met twee verdedigers van Breskens. foto Wim Kooyman door Peter Snelders SAS VAN GENT - Voor de stijlprijs kw amen ze niet in aanmerking en spectaculair was het ook allemaal niet. Wel sluw en bekeken. En dat gaf de doorslag toen de eindbalans werd opgemaakt van het officieuze kampi oenschap kooivoetbal. De veteranen Jan van de Velde en Frits Verstraeten legden in Sas van Gent beslag op de titel. De benaming Nederlands kampioenschap was wat zwaar aangedikt, want in sportcafé Jeffrey's was van een heus titelgevecht ei genlijk geen sprake. Volgens Jeffrey de Kok, de initiatiefnemer, had het veel mooier kun nen zijn. De wedstrijddatum was echter on gelukkig gekozen. „Door de start van de voetbalcompetitie kregen de spelers van acht geplaatste teams een speelverbod. Dat was een flinke streep door de rekening. Volgend jaar zullen we dan ook een geschiktere datum prikken. Dit toernooi stond toch al bol van de tegensla gen, want voor de kwartfinales vielen er ook nog twee teams weg door blessures. Dat hield in dat twee ploegen voor die kwartfinales werden vrijgeloot. De overge bleven vier ploegen speelden via het knock- out-systeem voor twee plaatsen in de halve eindstrijd. Zaamslag kwalificeerde zich als eerste via een 4-2-zege op Groot Sas. Daar na bleef het technisch vaardige, maar iets te aanvallend ingestelde AS Roma (Marcel Ricciardi en Stefan Dobbelaar) met 3-2 aan de positieve kant van de score tegen Beer United. In de halve eindstrijd ontsnapten de latere winnaars Jan van de Velde en Frits Ver straeten (De Pinten genaamd) aan uitscha keling. Moeizaam, maar op karakter werd met 1-0 van Zaamslag gewonnen. Het jeug dige Sas United kwalificeerde zich in de aardigste wedstrijd van het toernooi. Doe formatie schakelde met 4-3 AS Roma uit.. De 16-jarigePascal Klasenen 15-jarige We sley Winne stonden garant voor die stunt. Het lukte het team echter niet om dat huza renstukje in de eindstrijd een vervolg te ge ven. In die finale hanteerde het geroutineer de De Pinten de speelwijze die in het hele toernooi al borg stond voor succes. Beide spelers timmerden het eigen doel dicht en loerden op het balverlies dat er altijd komt in de beperkte ruimte waarin kooivoetbal zich afspeelt. De veteranen moesten wel diepgaan om de jeugd van zich af te houden, maar drie licht zinnige foutjes werden genadeloos afge straft door Frits Verstraeten. Het team van De Pinten won met 3-2. De derde plaats was voor Zaamslag (Lou van Toor en Danny de Vos), dat AS Roma met 3-2 versloeg. door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Het ge duld van Maartje Eibers wordt langzamerhand beloond. Na een langdurig gevecht niet de ruin Julano heeft de amazone uit Ossenisse de touwtjes nu eindelijk in handen. De ruin vertoont geen kuren meer en toont in de ring zijn onmisken bare kwaliteiten. Met twee overtuigende zeges op het hoogste niveau, de klasse Z2, tijdens de dressuurwed- strijd van de Honteruiters in Kloosterzande bewees de com binatie zijn klasse. Tijdens de opleiding liet Julano de amazo ne menig keer in het zand bijten. Eibers heeft nu echter het over wicht. Vooral in de uitgestrekte gangen laat de ruin zich schitte rend zien. Het telraam van de jury stokte in beide proeven pas bij 190 punten. De uitstekend rijdende Annemieke Tieleman tekende met Helasco ook voor twee sterk uitgevoerde proeven. Met haar score van 182 punten kwam de amazone uit Nieuw-Namen iets tekort om de ontketende Maar tje Eibers te bedreigen. In de klasse Z1 beantwoorde de rege rend kampioene Evelien de Ke- sel aan de verwachtingen. Met 193 en J88 punten reed de ama zone uit Waterland-Oudeman de fraaiigelijnde Sions-Shadow in beide proeven naar het oranje erelint. De hoge scores en het groot aan tal winstpunten leverde op deze laatste wedstrijd van het groene seizoen weer het bewijs dat het niveau in de breedte is ver sterkt. Zo ontspon zich in de eerste proef van de klasse Ml een spannend gevecht om de hoofdprijzen. Toen de stofwol ken op het fraaie complex van manege Mahu waren opgetrok ken, bleek Resy van Harn de beste van de sterke kopgroep. De amazone uit Biervliet stuur de de tactmatig en ritmisch goed bewegende Pandora naar het mooie totaal van 174 punten. Daarmee bleef ze de Terneuzen se Mireille Cappendijk met Po wer één punt voor. In de tweede proef eiste Ingeborg van Zeele met Renville met 176 punten de zege en de hoogste dagscore op. TERNEUZEN Met een over winning voor BKC, een gelijk spel voor Zaamslag en een krappe nederlaag voor Luctor kenden de Zeeuws-Vlaamse korfbalclubs een redelijke com petitiestart. Good Luck-BKC 8-12: „We hadden nooit eerder van Good Luck gewonnen", zei Jolanda van Haneghem na afloop. Het dreigde nu weer moeili j k te wor den, omdat de score aanvanke lijk niet liep. Uit het overwicht in de eerste helft haalde BKC slechts 2-4. Met meer druk op de Good Luck-verdediging liep het na de rust beter en had BKC na 4-6 de demarrage in huis die 5- 10 op het scorebord bracht. BKC: Carlo Hamelink 3, Lilian van de Lijke, Karin Korstanje en Danny Hamelink 2, Ellen Hamelink, Mi- chiel Roest en Wietse Roest 1 Zaamslag-Stormvogels 11-11: Twee gelijkwaardige ploegen gingen in de eerste helft zij aan zij naar een 4-5-tussenstand. Na de rust leek Stormvogels bij 6-9 op weg naar de overwin ning. „Mysterieuze krachten in de sport" noemde Zaamslag- aanvoerder Frans Verpoorte de periode meteen daarna, waarin zijn ploeg na de aansluiting bij 11-10 zelfs uitzicht had op de zege. In de slotminuten werden de punten toch nog gedeeld. Zaamslag: Marco van Reeuwijk 3, Marjan Verhage en Ernst de Putter 2, Sandra Hamelink, Debby Cerpen- tier, Frans Verpoorte en Joris de Bree 1. Luctor-KVK 11-12: Na een snelle achterstand (0-2 in twee minuten) kreeg Luctor en licht overwicht, maar de ploeg deed daar aanvallend te weinig mee en keek bij de rust tegen 5-8 aan. Ook in de tweede helft liep de thuisploeg lang achter de tegen stander aan. Op inzet wisten de Terneuzenaren bij 10-10 toch de aansluiting te maken. Na de 11- 10 van Adrie de Jonge leek Luc tor de punten zelfs thuis te zul len houden, maar in de slotmi nuten werden de winst toch nog uit handen gegeven. Luctor: Davy Jonker 4, Sandra de Doelder, Adrie de Jonge en Ferry de Waele 2, Evelien van den Dool 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35