•zc ode sluier hangt over Terneuzen (ZC Kloetinge is dolend elftal 15 woelman Belpaire houdt zijn ploeg op de been tegen Katwijk: 3-0 Verrassende overwinning nieuwkomer Nieuwdorp maandag 8 september 2003 1 Initiatief tyeuws-Vlaamse eersteklasser speelt gelijk en verliest twee spelers Gedragscode Opsteker voor Oostkapelle Rillandia mist laatste sprong Zaamslag verslaat SSV'65 Balans bij Kloetinge-De Meeuwen Terugspeelbal Hoek wint zonder te imponeren i van der Hooft ril' ten Wil eji >°r jq£K Harold van de Ketterij nijfelde geen moment en wees edecideerd naar de stip. Een m jc|,te overtreding van Franky ;zii iiandaert gaf Katwijk de moge- Bij jjtiipid om terug te komen in de li [edstrijd, maar de strafschop iit! ,anxini Kluivers belandde in de S i landen van Jürgen Belpaire. De uid e(jding van de doelman bete- iWi ;ende het einde van het Kat- rijkse verzet, waarna Hoek in eD |e slotfase kon uitlopen naar en ruime zege: 3-0. wil i® k overwinning kwam echter iet met goed voetbal tot stand 0 Johan Ballegeer was de eer- le om dat toe te geven. „Het n> jornaamste is dat we drie pun- aail mhebben gepakt", zei de trai- °»k a „Het voetbal is nog niet zo- rtó ishetmoet zijn, al heb ik af en n o jebest leuke dingen gezien. Na ii 1 e wedstrijd tegen Achilles ien was het zelfvertrouwen :ch verte zoeken. Vandaag was ct opnieuw niet oogstrelend, ïaar we hebben wel karakter letoond." 3 lallegeer had na de 0-0 in de penings wed strijd in eerste in- lantie geen plaats meer inge- uimd voor Mare Minnaert. De liddenvelder startte echter '°gn och aan de wedstrijd, omdat -ting |fc|ey de Smet tijdens de war- itan ling.up afhaakte met een lies- lessure. De meest opvallende 01 aam in het basisteam was die an Leon van den Ouden. De inge aanvaller behoorde tegen ichilles Veen niet tot de selec- ie, maar vormde nu een aan- :eni alsduo met Arjan Human. )ot Leon had vorige week niet ver- nSes acht dat hij er niet bij zou saa ijn", zei Ballegeer. „Maar hij icht tasgewoon niet goed bezig. Af- dopen week heeft hij laten !enf iendat hij ervoor wil werken en v0® aarom heb ik hem vandaag la- ar'* a spelen." an den Ouden werkte tegen atwijk negentig minuten lang eihard, maar was niet gelukkig 'm ide afwerking. Na elf minuten oor reeg hij een schitterende mo- ïlijkheid om de score te ope- ;e'm bi, maar zijn kopbal eindigde pde handen van Max de Jong. De doelman van Katwijk ging enkele minuten later gruwelijk in de fout. Opgejaagd door Ste ven de Croock probeerde hij de middenvelder van Hoek uit te kappen. De Jong struikelde, verloor de bal en zag De Croock de 1-0 in het lege doel schuiven. In het halfuur dat volgde, speel de Hoek zonder overleg en sta pelde het aantal foute passes zich in rap tempo op. De zijkan ten werden niet gebruikt en dat leidde tot veelvuldig balverlies. De beste kansen waren dan ook voor Katwijk, maar Kluivers schoot van dichtbij ging naast en Chris de Bie miste oog in oog met Belpaire een riante moge lijkheid. Na rust had Hoek wel weer lange tijd het initiatief. Een schot van Pauclair Youda, samen met Belpaire uitblinker aan Hoek-zijde, werd uit het doel gekopt, waarna Van den Ouden van dichtbij opnieuw op De Jong stuitte. De thuisploeg was duidelijk de bovenliggende partij, maar een slippertje ach terin kostte bijna de overwin ning. Invaller Verkade onder schepte een te korte terug speelbal, Belpaire redde, waar na Gavin Price bij zijn eerste balcontact werd gevloerd door Franky Standaert. Belpaire hield zijn ploeg vervol gens op de been. „Hij schoot de bal best goed in, maar ik had ge luk dat ik de goede hoek koos", vertelde de doelman na afloop. „Door die gemiste strafschop kraakte Katwijk. Voor ons is dit een mooie zege en met de Amstel Cupwedstrijd tegen Capelle meegeteld, hebben we nog geen tegendoelpunt gehad." In de slotfase bouwden de Zeeuws-Vlamingen de voor sprong verder uit. Arjan Human tikte de 2-0 binnen na een schot van Steven de Croock en inval ler Djamel Buyse zorgde voor 3-0, nadat Thomas Ragut een knappe actie niet kon afronden. „Dit is een goede overwinning, want we moeten niet vergeten dat Katwijk gewoon een goede ploeg is", zei Ballegeer. „We staan nu op vier punten. Na vijf wedstrijden weten we echt hoe onze start is geweest. Het gaat nog beter worden en iedereen weet dat wij zo hoog mogelijk willen eindigen. We zullen ons dan ook niet wegstoppen." Hoek - Katwijk 3-0 (1-0). 15. Steven de Croock 1-0, 81. Arjan Human 2-0, 93. Djamel Buyse 3-0. Scheidsrech ter: A.L. van de Ketterij (Lewedorp) Gele kaart: Franky Standaert (Hoek Tim Kluivers, Chris de Bie en Mo hammed Bougrine allen Katwijk). Aantal toeschouwers: 900. Bijzon derheid: 68. Jürgen Belpaire (Hoek) stopt strafschop van Tim Kluivers. Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ra- gut, Johan Mücher, Gunther de Meyer (85. Pascal Smessaert), Fran ky Standaert; Mare Minnaert, Pauc lair Youda (85. Djamel Buyse), Ste ven de Croock, Ramazan Yuruk (88. Thijs Binnerts); Arjan Human en Leon van den Ouden. Hoek-spits Leon van den Ouden mist oog in oog niet de doelman van Katwijk. ar Jack Begijn RNEUZEN - Twee doelpun ten vier rode kaarten bepaal- i het openingsduel van Ter- izen in de eerste klasse C van jttzondagvoetbal. De 1-1 tegen uit Goirle was achteraf jjethet onderwerp van gesprek. Bet optreden van scheidsrech- prTirions uit Roosendaal hield legemoederen meer bezig. |n een tijdsbestek van nog geen statig minuten werden twee telers van Terneuzen (Mike en Ronald van Sliedregt) en p speler van Voab (Elmond poé) na de rust vroegtijdig [aar de kleedkamer gestuurd, illedrie spelers kregen twee- pal geel en dus automatisch W. Mike But beging in de pi van de leidsman twee dom- p overtredingen, Van Slie- tegt praatte te veel in combi natie en maakte zich schuldig '®een 'schwalbe', terwijl Kiné Jan Voab buffelde te hard vol- ps de regels. f heide kampen was er aanvan- plijk onbegrip over het optre- F van Tirions, die de beden- Wke reputatie in de voetbal- preld heeft om soms wedstrij den naar zijn hand te zetten. De scheidsrechter zelf was zich na afloop van geen kwaad bewust. „In alle gevallen was er sprake van een terechte kaart. De spe lers van Voab gaven mij gelijk na het wegsturen van hun mede speler. Kiné zou het anders toch nooit leren. But, die in de tweede helft inviel, wierp vanaf het be gin al verwensingen naar mijn hoofd. 'Als je zo fluit, dan fluitje niet lang meer' zei hij. Ronald van Sliedregt voegde mij de hele wedstrijd al lelijke dingen toe. Je hoeft het niet altijd met een scheidsrechter eens te zijn, maar op een gegeven moment houdt het op." Terneuzen hanteert de gedrags code om de scheidsrechter ach teraf niet op zijn optreden te be oordelen. De begeleiding en het bestuur van de thuisclub gaven Tirions na afloop dan ook de hand. Alleen verzorger Tonnie Kerkhove pieste buiten de pot. „Die man riep me bij het verla ten van het veld elke keer toe dat ik de zwakste schakel was", legde Tirions uit. „Toen hij na een waarschuwing nog niet ophield, heb ik hem ook rood ge geven." Trainer Paul Telussa baalde zichtbaar van de ouverture van zijn ploeg. „Het is jammer dat de randvoorwaarden de wed strijd bepaald hebben", zei hij diplomatiek. Feit was wel dat zijn ploeg gistermiddag de meeste aanspraak maakte op de overwinning. Vooral Ronald van Sliedregt was aan Terneu- zen-zijde in grootse vorm. Om dat Terneuzen op rechts vleu gellam was door het ontbreken van de geblesseerde Matti Buijsse, werden de meeste bal len op Van Sliedregt ingespeeld. De balvaste spits was moeilijk af te stoppen. Hij kaatste en draaide naar hartelust, maar tot echt uitgelezen kansen kwam Terneuzen nauwelijks. De ac ties waren te voorspelbaar en daardoor goed te Verdedigen door Voab. In de eerste helft kon Terneuzen goed druk zetten. De bezoekers waren enkel gevaarlijk via een snelle counter. Een lob van Nico van der Meer, een afstandsschot van Roel Alberti en een vrije trap van Maik de Wolf onder streepten het veldoverwicht van de thuisploeg. Tegen de verhou ding viel uit de openingstreffer aan de andere kant. Luca Farci werd in de punt van de aanval aangespeeld en rommelde de bal voorbij de grijpgrage han den van goalie Erik de Koeijer. Terneuzen was even aangesla gen, maar herpakte zich snel. Vijf minuten voor de rust teken de Nico van der Meer de gelijk maker aan. Als afwisseling werd er eens een goede combi natie over het middenveld opge zet. Dit leverde direct gevaar op. Stefan Saey bediende Ronald van Sliedregt, die Van der Meer een niet te missen kans gaf. De ruststand had hoger kunnen uitvallen, maar doelman San- der van Oosterwijck stak in een bloedvorm. De tweede helft had weinig meer met voetballen te maken. Scheidsrechter Tirions eiste de hoofdrol voor zich op. De spe lers kwamen nauwelijks meer in de wedstrijd voor. Alleen Stefan Saey had de wedstrijd tien mi nuten voor tijd kunnen beslis sen. Tot twee keer toe stuitte hij op Van Oosterwijck. Afleggen op Van Sliedregt had tot een be tere oplossing geleid. Dat vond ook Telussa. „Daar moeten we dus nog aan werken", vond de oefenmeester. „We kozen voor diepte met als belangrijkste aanspeelpunt Van Sliedregt. De tegenstander anticipeerde hier goed op. Voab is een ploeg die vorig jaar kampioen is gewor den. Zij speelden vandaag van uit dat opportunisme. Wij zijn de degradant die nog de omslag in het spel moet maken. Over het vertoonde ben ik zeker niet on tevreden." Terneuzen - Voab 1-1 (1-1). 25. Luca Farci 0-1, 41. Nico van der Meer 1-1. Scheidsrechter: P. Tirions (Roosen daal). Rode kaart: Tonnie Kerkhove (verzorger Terneuzen). Rode kaart (2x geel): Ronald van Sliedregt, Mi ke But (beiden TerneuzenElmond Kiné (Voab). Aantal toeschouwers: 350. Terneuzen: Erik de Koeijer, Danny Magito, Andy Vereertbrugghen, Danny ter Steege, Roel Alberti, Maik de Wolf (46. Mike But), Mama- douba Gueye, Nico van der Meer (75. Erik-Jan Naudts), Remco van Leeu wen (77. Ramazan Kesikbas), Ro nald van Sliedregt, Stefan Saey. SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 M60AAGOES Jol: (0113)315640 Fax: (0113) 315669 «rail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) P"ts Bakker (coördinator zuid) Rudy Boogert Coordinator noord) Sven Remijnsen Poeland van Vliet ®arrV van der Hooft ^NTRALE REDACTIE Nationspark 28 Postbus 31 AA GOES Pel:(01l3) 315500 j ^(0113)315669 mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET ^pzc.nl ■mail: web@pzc.nl Ronald van Sliedregt (rechts) gaat een kopduel aan met een tegenstander van VOAB. foto Wim Kooyman foto Wim Kooyman door Wim Broekhoven GOES - Promovendus Nieuw dorp opende het seizoen in de tweede klasse zaterdag met een 2-1-overwinning bij Kapelle. Noad'67 kreeg een 2-0-neder- laag te slikken tegen Seolto, ter wijl 's-Heer Arendskerke en Kogelvangers niet tot scoren kwamen. De Zeeuws-Vlaamse derby tussen Terneuzense Boys en AZVV werd door de Axelaars gewonnen (1-2). Arnemuiden - Zaamslag werd afgelast. Kapelle - Nieuwdorp 1-2: De thuisploeg kwam na een kwar tier nog wel op voorsprong door een fraaie treffer van Niels Kole. Hij kopte een vrije trap van Rob Oostrom strak in de kruising, maar dat was tegen de verhou ding in. De bezoekers ontsnap ten vijf minuten later aan een nog grotere achterstand toen de thuisploeg een strafschop claimde, maar arbiter Filius niet thuis gaf. Tien minuten voor rust kwam Nieuwdorp na een vlotte aanval op gelijke hoogte via Peter Kastelein. Hal verwege de tweede helft leverde het Nieuwdorp-overwicht 1-2 op door Rudi van de Sluis. Seolto - Noad'67 2-0: Noad'67 was steeds de mindere ploeg, maar het duurde toch tot hal verwege de tweede helft voordat Frank van Loon de score kon openen. Tien minuten voor tijd schoot Arnout Mol vanaf elf me ter de beslissende tweede treffer binnen. 's-Heer Arendskerke - Kogel vangers 0-0: De verjongde thuisploeg, die het nog enige tijd zonder Frank Goedegebure moet stellen, speelde de eerste helft te slordig om het de bezoe kers moeilijk te maken. Er was een prima kans voor Walter de Kok, maar Steef van de Velde moest ook tot twee keer toe een bal van de lijn trappen om een bezoekende voorsprong te voor komen. Direct na rust was de thuisploeg beter, maar de slot fase was voor Kogelvangers. Doelman Boonstra redde toen een punt voor 's-Heer Arends kerke. Terneuzense Boys - AZVV 1-2: Robbie Jonkman opende direct na de rust de score voor de thuis ploeg. Uit het niets maakt Jaap den Doelder gelijk, waarna hij Veli Eryürük een niet te missen kans gaf voor de winst. DORDRECHT - Oostkapelle heeft in de eerste competitie wedstrijdvan het seizoen vertrouwen opgedaan. De Walcher- se eersteklasser won de lastige uitwedstrijd in Dordrecht bij Oranje Wit: 1-2. De basis voor de winst werd in het eerste kwartier gelegd. Oostkapelle overrompelde de tegenstander en scoorde via Rick Pattenier (vrije trap) en Alwin van Ham. De laatste pro fiteerde van goed storend werk van Dennis van de Welle. Oranje Wit kwam in de 2 le minuut nog wel terug tot 2-1maar de verdediging van Oostkapelle hield vervolgens stand. „We hebben gedisciplineerd gespeeld", vond trainer Cees Houte pen. „Het was niet groots, maar wel degelijk." Oostkapelle kon nog niet beschikken over Wilfred Schipper, Ricardo Schipper (beiden geschorst), Joël Pattenier (hij deed ritme op in het tweede)Björn Langeveld (hij is nog niet speel gerechtigd) en Jacco Nelen (de keeper is herstellende van een knieblessure en deed ritme op in het tweede). DALEM - Rillandia speelde zaterdag haasje-over met GJS. Achterstand, voorsprong, achterstand. Het laatste sprongetje kon Rillandia net niet maken. De debuutwedstrijd in de eerste klasse eindigde daardoor in een 3-3-gelijkspel. Rillandia begon met ingehouden adem. Twee momenten na ruim een kwartier schudden de ploeg echter wakker. Eerst boorde GJS'er Muilenburg een vrije trap door een achtmans muur van Rillandia langs doelman Erwin van de Vreede (1-0), een minuut later werd Rillandia een loepzuivere strafschop wegens hands onthouden door scheidsrechter Harskamp. De debutant wond zich daar zó over op, dat het de zenuwen in één klap vergat. Routinier Peter Kepers draaide luttele tellen na de ophef een vrije trap koelbloedig in de hoek van het GJS-doel 1 -1Guus Heijmans knikte uit een voorzet van Martijn van Elzakker met het hoofd de 1-2 binnen. Mehmet Dolma miste dé kans op 1-3, toen hij een voorbeeldige pass van de opgekomen rechts back Renato Helgers richting de boomtoppen joeg. In de tweede helft stelde GJS-spits Ruud Bos met twee doelpunten echter orde op zaken. Rillandia toonde niettemin veerkracht en dertien minuten voor tijd maakte Arjan Koopmans de ver diende 3-3. ZAAMSLAG - Omdat de competitiewedstrijd tegen Arne muiden werd afgelast, speelde Zaamslag zaterdag op eigen veld een oefenwedstrijd tegen eersteklasser SSV'65. Zaamslag won het duel met 5-3. In de beginfase was het niettemin SSV'65 dat het beste van het spel had en de thuisclub ook volledig overrompelde. Mar cel Kole opende al snel de score en daarna trof ook Jan-Willem van Dijk doel. Na de tweede tegentreffer herpakte Zaamslag zich echter. Drie treffers van Jacco den Hamer brachten de ruststand op 3-2. In de tweede helft was het vervolgens Peter Dieleman die voor 4-2 en 5-2 zorgde, voordat Antoine Kunst de eindstand uit een strafschop op 5-3 bepaalde. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal ging de wedstrijd tussen Oostkapelle en de reserves van Wartburgia niet door, omdat de Amsterdamse vrouwen niet op tijd in Oostkapelle verschenen. In de tweede klasse eindigde de der by tussen Kloetinge en De Meeuwen in 1-1. Tien minuten na rust zette Bianco Bomer De Meeuwen op 0-1. Uit een scrim mage maakte Wilrieke Noorland tien minuten later 1-1. door Jan Dagevos KATWIJK - Het systeem was bijgesteld, de tactische discipli ne was aangehaald en enkele posities waren anders ingevuld. Kloetinge maakte zaterdag in Katwijk een nieuwe start. Het bleef echter bij goede bedoelin gen. Net als vorige week kreeg de Bevelandse hoofdklasser een veeg uit de pan. Na de 7-2-ne- derlaag bij Noordwijk volgde nu een pijnlijk verlies bij Quick Boys: 5-2. „Toch houden we hier een beter gevoel aan over dan vorige week", zei oefenmeester Karl Vergouwen. Het positivisme klonk aandoenlijk en was van uit de trainer geredeneerd best begrijpelijk, maar het kon de waarheid niet verhullen. Kloe tinge is na zes weken voorberei ding en twee competitiepotjes een dolend elftal, zonder ba lans, automatismen, vorm en vertrouwen. Zaterdag haalden slechts twee spelers een voldoende. Wilco de Valk was dreigend op rechts en John Bentschap Knook corri geerde in het centrum van de defensie veel. De rest oogde flets (Pim Bruins, Wouter La- brujère), uiterst kwetsbaar (Er- win van der Woerdt, Arno Me- laard), laconiek (Jean-Philip Becht), zwak (Ferry Alfons en Pieter de Graaff) of uit vorm (Merlijn Swennen, Johan de Goederen). Vergouwen had na de afstraf fing tegen Noordwijk het mes gezet in het elftal. Ronald Zuijdwegt, Emiel Dorst en Mi- cha Lekawael kregen zaterdag morgen in de bespreking te ho ren dat ze niet tot de basis zouden behoren. De oefenmees ter zag zaterdag meer in de lichtvoetigheid van Pim Bruins, die bij uitvallen als een echte nummer tien de aanval zou kun nen ondersteunen. Vergouwen gaf later toe dat dat er niet uit was gekomen. Zoals er trou wens wel meer dingen niet uit de verf kwamen. Kloetinge had zich voorgenomen compact te spelen en voortdurend zes man achter de bal te houden. Het ge- leunopde defensie leidde echter nergens toe. Zelfs met een ver dedigende speelwijze was de kansenverhouding in de eerste helft nog 8-2 voor Quick Boys. Toch was het bij rust slechts 2-1 in het voordeel van de thuis ploeg, omdat de ploeg slordig was in de afwerking en Kloetin ge twee keer de bal van de lijn kon wegwerken. Een keer stond de lat een treffer in de weg. Na dat Wilco de Valk Kloetinge met een prachtig schot op voor sprong had gezpt, stelde Quick Boys nog voor rust orde op za ken, met dank aan Kloetinge. Eerst ging Erwin van der Woerdt na een buitenspelgeval veel te doldriest in op Marnix van der Gun, waarna Remco Torken de toegekende penalty benutte. Vervolgens gaf Pim Bruins Brian Mussche te veel ruimte om uit te halen: 2-1. Na de pauze ging Kloetinge ten onder aan persoonlijke fouten. Bij de 3-1, een eigen doelpunt van Jean-Philip Becht, werd er slecht gecommuniceerd en bleef doelman Swennen ten onrechte op de doellijn staan. Bij de vier de tegentreffer verspeelde de goalie na een terugspeelbal van Melaard de bal aan Torken, die vervolgens eenvoudig kon sco ren: 4-1. Uitblinker Van der Gun zorgde in de 61e minuut na een mooie aanval over de linker flank voor 5-1. Invaller Ronald Zuijdwegt bepaalde in bles suretijd de eindstand op 5-2, na een assist van Wilco de Valk. Kloetinge speelde toen al twin tig minuten met tien man. Op een moment dat er al drie keer was gewisseld, raakte Swennen na een sliding van Dennis den Turk dusdanig geblesseerd dat hij per brancard van het veld moest worden gedragen. Later in het ziekenhuis van Leiden werd de vleeswond van zo'n acht centimeter in zijn linker been gehecht. Swennen, bij wie de hechtingen pas over tien dagen verwijderd worden, werd uiteindelijk vervangen door Becht. Het keeperswerk ging hem beter af dan verdedigen. Quick Boys - Kloetinge 5-2 (2-1). 27. Wilco de Valk 0-1, 39. Remco Torken 1-1 (strafschop), 45. Brian Mussche 2-1, 53. Jean-Philip Becht 3-1 (eigen doelpunt), 55. Remco Torken4-l, 61. Marnix van der Gun 5-1, 94. Ronald Zuijdwegt 5-2. Scheidsrechter: L. Stofkooper (Rotterdam). Gele kaart: Ferry Alfons, Emiel Dorst (Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 2000. Kloetinge: Merlijn Swennen; Erwin van der Woerdt (46. Ronnie Cremer), John Bentschap Knook, Jean-Phi lip Becht, Arno Melaard; Johan de Goederen, Pim Bruins (67. Ronald Zuijdwegt), Wouter Labrujère; Wil co de Valk, Pieter de Graaff ((59. Emiel Dorst), Ferry Alfons.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33