PZC I S ZSC'62 maakt een pikstart Steenpoorte zet Duiveland op het goede spoor 17 \'CK kan Nieuw erkerkers alleen in eerste helft bijbenen f J maandag 8 september 2003 Plaagstootjes Bruse Boys heeft een goed gevoel ondanks verlies Grote kans Bal, niet. Kees Kommer is juiste man op de juiste plaats Verschuilen In toom Knap gelijkspel Zierikzee Al Openingswinst Zonnemaire Van der Wekken doet ritme op Gebroeders Felius titelkandidaat De Meeuwen klopt degradant Geslaagde rentree van SKNWK rinnrKo de Ridder jjIEUWERKERK - SKNWK beleefde zaterdag een geslaagde rentree in de derde klasse. De Nieuwerkerkse pro movendus won de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen afgetekend. Thuis «erd het na een 0-0-ruststand uitein delijk 3-0 voor de formatie van trainer CeesWillemse. Het was net een groep jongens die voor het eerst naar de grote school ging. Be scheiden en bedeesd begon SKNWK aan de nieuwe klus. Nieuw was zeker niet de opstelling en de speelwijze, want het kampioensteam was nagege- '1i noeg volledig intact gebleven. Robbert 111 van de Zande was verhinderd wegens werkzaamheden en Christian van Vos sen was geblesseerd, terwijl Martijn Neeleop de weg terug is. VCK-trainer Niek van den Houten had niet de luxe van een nagenoeg compleet team. Van den Houten: „Wij zijn nog volop zoekende naar de ideale posities voor dit team. Bovendien kan ik van- lag niet beschikken over doelman Joerie Nonnekes." Later zou blijken dat stand-in doelman Albert van Bo ven deze middag één van de beste spe lers van dit VCK was. De eerste helft was nog het beste part van de Koudekerkse ploeg. Maar iverder dan een aantal corners en vrij goed spel van de linkerflankspeler Erik Goudt kwam de ploeg niet. De sporadische aanvallen, fraai van op zet, stierven steeds in schoonheid. De spitsen Arthur van Noorden en Bas de Regt werden te weinig bereikt. Scorend vermogen is wat VCK ont beert. SKNWK deelde de eerste helft slechts wat kleine plaagstootjes uit, meestal via aanvallende initiatieven van Gert- Jan Tierie en Emiel Kuijten. Maar .evenals Jan-Jaap Padmos konden zij niet tot scoren komenVCK speelde ver van eigen doel en als de bal achter de verdediging viel, was daar immer weer de attent meevoetballende doelman Albert van Boven. Nadehervating bleek dat SKNWK met meer flair en op basis van eigen kracht de wedstrijd vervolgde. Dat had al vrij vroeg succes. In de 48e minuut kwam Gert-Jan Tierie op de rechterkant in jalbezitWaar iedereen bleef staan we gens vermeend buitenspel, ging Tierie door en scoorde beheerst langs de VCK-doelman. De eerste competitie goal van het seizoen was een feit. Een tiental minuten later veerde iedereen bij SKNWK weer op. De blauw-zwarte achterhoede verdedigde knullig uit, maar tot hun geluk zag VCK'er Mat- thijs Lodder geen kans dit presentje te verzilveren. De vervanger van Ronald van Vossen was al aan het warmlopen, want de aanvaller had aangegeven dat de pijp ver leeg was. Maar voor die wisseling in de 63e minuut kwam Van Vossen in het midden in balbezit en ging rechtdoor iedereen voorbij en scoorde fraai 2-0. Dat was het moment dat de buit defini tief binnen was. Het werd in de 75e mi nuut zelfs nog 3-0 toen invaller Leon Goedegebure vanaf links de bal perfect plaatste op Maarten Padmos. Later zou invaller B-junior Remco Veenboer nog bijna voor een verrasing zorgen. Zijn uitstekende actie op rechts afgerond met een prachtige voorzet op Jacky de Bruine werd echter niet met een punt op het scorebord bekroond. Remco Veenboer na afloop: „Ik heb een heerlijke middag gehad. Na twee fraaie doelpunten eerder in het tweede, speel de ik in de korte periode in het eerste lekker vrijuit. Ik voelde mij gelijk thuis in deze ploeg." Trainer Cees Willemse na afloop: „Heerlijk om zo te starten in een nieu we klasse. Vooral defensief stonden wij er vanmiddag volledig. De rest van het team was zeker in de tweede helft ge dreven bezig.In het hart van de verde diging waren het vooral Maarten en Jo- han Padmos die konden terugzien op een gedegen wedstrijd, zonder de ande re tekort te doen. De gebroeders na af loop: „Ja, we hebben ons visitekaartje afgegeven. Na een beetje aftastend be gin hebben we zeker op basis van de tweede helft de punten terecht op Schouwen gehouden. Organisatorisch en conditioneel waren wij vandaag verder dan de bezoekers uit Koudeker- ke." In de 83e minuut mocht ook Oleg Bon- derenko nog even meedoen in de plaats van Gert-Jan Tierie, die evenals Emiel Kuijten heel wat loopwerk had ver richt. VCK-trainer Niek van den Hou ten na afloop: „Duidelijk niets op af te dingen. Wij zullen verder moeten met iedereen op de voor hem j uiste positie te krijgen.De gedegen leidende scheids rechter Bruijnes kon de kaarten in dit sportieve duel op zak houden. SKNWK - VCK 3-0 (0-0). 48. Gert-Jan Tierie 1-0, 63. Ronald van Vossen 2-0, 75. Maarten Padmos 3-0. ScheidsrechterM.P. Bruijnes (Bruinisse) Aantal toeschouwers: 115. SKNWK: Leon Quik, Sytze Stins, Leon de Bruine, Johan Padmos, Mark den Haan, Maarten Padmos, Jacky de Bruine, Gert- Jan Tierie (83. Oleg Bonderenko), Ronald van Vossen (65. Leon Goedegebure), Emiel Kuijten, (81. Remco Veenboer) Jan-Jaap Padmos. Gert-Jan Tierie, maker van de eerste SKNWK-goal, haalt uit op het doel van VCK. foto Marijke Folkertsma M3 ber 5ol door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Bruse Boys startte zaterdag in de derde klasse A met een nederlaag. Haar ondanks het 2-1-verlies in de uitwedstrijd tegen GPC Vlis- singen bleef de sfeer bij Bruse Boys goed. „Iedereen heeft een goed gevoel aan deze wedstrijd overgehouden", meldde Bruse Boys-trainer Olaf Filius. Bruse Boys kende in Vlissingen een valse start. Rick Postema, vervanger van de afwezig doel man Mark Giljam, ging binnen een paar minuten in de fout na een terugspeelbal. Postema knalde de bal tegen een GPC- speler op, waarna de bal voor de voeten kwam van Björn de Ron de die zijn ploeg een 1-0-voor- sprong bezorgde. Daarna ont popte zich een spelbeeld in het voordeel van Bruse Boys. „Tot aan de zestienmeter ging het goed, maar steeds ontbrak het ons aan de creativiteit", aldus hlius. De 1-0 bleef lang staan, ondanks kansen aan Bruse kant voor Marco Ketting (twee keer) en ErikBleiji. Naarmate de tijd vorderde ging QPC meer en meer op de counter spelen en een aantal maal hield doelman Postema zijn ploeg in de wedstrijd. Een kwartier voor tijd had Bruse Boys echter geen vat op de zoveelste counter van QPC. Jimmy Pinas kwam, na een voorzet over rechts, uit de van de overigens goed spe lende Ruben van de Berg, en z°rgde voor 2-0. Twee minuten later bracht Bru se Boys vanaf elf meter de span ning terug in de wedstrijd. Na- t Erik Bleiji onderuit werd gewerkt in het strafschopgebied schoot Arjan Stoutjesdijk de Jjruenaren naar 2-1. Verder dan dat kwam Bruse Boys, ondanks een grote kans voor invaller Le- ■•Het is heel jammer, want de be ding was vandaag heel erg goed', vond Filius. in!"ss'nsenBruse Bo>'s 2-1(1- I'- Björn de Ronde 1-0,75. Jimmy 77. Arjan Stoutjesdijk 2-1 afschop) Scheidsrechter: C.A. (Heinkenszand). Gele j b H'i'ko Hanzen en Ruben van er9 (Bruse Boys). Aantal toe- «Jouicers: 250. Boys: Rick- Postema, Ralph Ouden, Wilko Hanzen, Alex r e9 ci Ruben van de Berg (85. Sinn - George Geluk, Arjan u jpdijk. Marco Ketting en Jo- u.,u ,ard>' Brik Bleiji en Jacob (60. Dennis Ruitenbeek). door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Vorig sei zoen had ZSC'62 vijf duels no dig om tot een puntentotaal van drie te komen en viel de eerste overwinning pas in de elfde wedstrijd te aanschouwen. Hoe anders kan het allemaal lopen. Een gretig spelend ZSC'62 bluf te het tegenvallende Yerseke za terdag in de ouverture van de competitie op alle fronten af. De 5-1-uitslag was een juiste af spiegeling van het wedstrijd beeld. ZSC's optreden was voorbeel dig. Binnen twintig minuten op 2-0 staan en - wat met een krap pe selectie zeer belangrijk is - geen enkele gele kaart opgelo pen. Yerseke kreeg daartegen over vier prenten op de naam. Kees Kommer lijkt bij ZSC'62 de juiste man op de juiste plaats. Werd er al gepraat door de spe lers, of ging de grensrechter in discussie met de scheidsrechter, dan was daar altijd de trainer die de boel suste. ZSC'62 stond als een eenheid in het veld en dat was het gevolg van een goede voorbereiding. „We moeten al leen zorgen dat we die lijn door trekken", sprak Kommer voor af. Na afloop kon de Zierikzeese trainer niet anders dan tevreden zijn. „Met vlagen speelden we heel goed. Zeker in de eerste helft. Alleen na rust speelden we wat te veel de lange bal." Achterin stond ZSC'62, met Le on Weeda, Werner Klaassen, Thomas Petiet en Sebastiaan Vaane, als een huis. Vooral Wer ner Klaassen ontpopte zich als echte 'ausputzer' en liep alle ga ten dicht. Maar ook op het mid denveld kreeg niemand een on voldoende. Kazimir Snoek, de achter de twee spitsen opere rende Niels van de Moezel, en vooral Michiel van den Hoek en Wouter Fioole op de flanken kregen een dikke voldoende. Voorin tenslotte speelden ook John van der Have, vocaal zijn ploeg constant scherp houdend, en Martin Kiesenberg naar be horen. „Ik vond Michiel van den Hoek heel sterk spelen. Hij ont wikkelt zich goed", aldus Kom mer die zijn pupil met een basis plaats het juiste vertrouwen lijkt te hebben geven. Voor Yerseke-trainer André Nieuwenhuize was er weinig positief nieuws. Yerseke was John van der Have worstelt zich langs de nummer 10 van Yerseke, Elco de Schipper. Yerseke niet en natuurlijk wa ren daar redenen voor aan te wijzen. Nieuwenhuize miste vier spelers (Padden van de Wa ter, Frans van Driel, Christiaan van de Jagt en Remco de Koeij- er) en zag in een halfuur tijd ook nog eens John Lindenberg en Jordi den Toonder geblesseerd naar de kant gaan. Toch wenste Nieuwenhuize zich daar niet al leen achter te verschuilen. „Vandaag heb ik niet het Yerse ke gezien dat ik voor ogen heb. Er was geen agressie." En als er dan al agressie was, dan was het op de verkeerde momenten. Yerseke had veel overtredingen nodig (26 tegenover 17 aan ZSC-zijde) en spelers trapten constant in het sluwe optreden van vooral John van der Have. Yerseke maakte een valse start, voor ZSC'62 had het duel meer weg van een pikstart. De Scha- rendijkse ploeg zat al vroeg in het duel op rozen. Na een tweede goede voorzet vanaf rechts door Michiel van den Hoek was het Martin Kiesenberg die op zijn dode akkertje de 1-0 achter Yerseke-doelman Ramon Boone schoot. Boone, die daarvoor al een aantal maal weifelend op trad, ging bij de tweede tegen treffer in de fout. Sebastiaan Vaane veroverde de bal en speel de Kiesenberg aan, die door speelde naar Van der Have. Boone kwam nog wel uit de goal, maar was te laat. Van der Have zorgde met een sliding voor 2-0. Het leed voor Yerseke had nog groter kunnen worden als scheidsrechter Daems in de 23e minuut invaller Patrick van Op bergen van het veld had ge stuurd. Daems deed het neer halen van de doorgebroken Kie senberg af met geel, waar rood terecht zou zijn geweest. Nog voor rust hadden Van de Moezel (2x) en Kiesenberg ZSC op een nog grotere voorsprong kunnen zetten. De tweede helft hield Yerseke in eerste instantie ZSC, en vooral Kazimir Snoek op het middelveld, redelijk in toom. Nadat Wouter Fioole tot twee maal toe dicht bij de 3-0 was en Yerseke via Bart van Steveninck dichtbij de 2-1, leek de wed strijd in de 73e minuut toch eni ge spanning te krijgen. Leon Weeda schoot, na een voorzet van Yerseke-speler Michel de Rooij, de bal achter zijn eigen keeper Sander Vaane. Drie minuten later viel de span ning alweer weg, toen ZSC'62 een strafschop kreeg. Niek Boo- gert raakte Kiesenberg niet, maar kreeg toch een strafschop tegen. Kazimir Snoek maakte vanaf elf meter geen fout3-1In OOST-SOUBURG - In de uitwedstrijd tegen RCS Al behaal de de oudste jeugd van Zierikzee een goed resultaat. De ploeg van Leen Koster maakte tot tweemaal toe een achterstand van twee treffers goed en speelde tegen de nummer drie van het afgelopen seizoen met 3-3 gelijk. Koster toonde zich dan ook tevreden. „Het is zeker netjes. Ze ker als je weet dat we met de rust met 2-0 achterstonden. Maar de eerste helft was matig van onze kant. De tweede helft was goed. Toen was er vechtlust." Bij de eerste treffer van RCS ging Martijn van Grunsven in de fout, bij de tweede verliep de omschakeling aan Souburgse kant beter. De eerste drie minu ten na rust waren hectisch. Eerst kopte Freek Torensma uit een vrije trap van Merlijn Lems Zierikzee naar 2-1, vervol gens scoorde RCS vanaf de aftrap de 3-1 en daarna leverde een pass van Wesley Goud op Martijn van Grunsven Zierikzee de 3-2 op. Een kwartier voor tijd moest RCS, toen een speler na een grove overtreding de rode kaart te zien kreeg, met tien man verder. Zierikzee profiteerde van de manmeersituatie en kwam via Merlijn Lems, die een mislukte voorzet in de goal zag verdwijnen, aan de 3-3. ZONNEMAIRE - De voetballers van Zonnemaire zijn de competitie in de reserve vijfde klasse gestart met een 4-2- overwinning op Goes 4Nieuwkomer Peter van Mourik scoor de twee keer. Zonnemaire leidde bij de rust al met 2-0 via treffers van Chris Bitthas en Peter van Mourik. Na de rust kwam Goes uit een strafschop van Hoogeveen terug tot 2-1, maar Maxwell Ali son vergrootte de marge weer tot twee treffers. Jeroen Meijer maakte vervolgens 3-2, maar de tweede goal van Van Mourik bepaalde de eindstand op 4-2. RILLAND-BATH - Erik van der Wekken draait de laatste tijd niet lekker. „De conditie is goed, maar het ritme ontbreekt en daardoor maak ik nogal eens foutjes", zei hij zaterdag bij de clubwedstrijd in Rilland. Om ritme op te doen startte Van der Wekken daarom in twee klassen. Hij deed ook mee in de debu- tanten/veteranenklasse. In zijn 'eigen' 250/500cc klasse was hij niet bestand tegen het geweld van Thomas Adriaanse, die in beide manches van start tot finish aan de leiding reed. In de eerste manche werd Van der Wekken tweede, in de tweede manche kreeg hij het aan de stok met Marinus Hoek. Tegen het einde van de race kwam Hoek in het wiel van Van der Wekken en verwees de Zierikzeeënaar naar de derde plaats. Ook in het dagklassement werd hij derde. VLISSINGEN - De broers Mare en Tom Felius zijn de titel kandidaten in het dubbel 314+ van de Zeeuwse tenniskampi oenschappen dubbelspel, die vanaf vandaag op de banen van LTC DOS in Vlissingen worden gespeeld. Ook Emiel Jansen en John Meijer worden tot de kanshebbers gerekend. De broers Felius spelen hun halve finale tegen Gareth Lau en Dennis Helleman, terwijl Jansen/Meijer moet aantreden te gen Pim Felius en René Lindenbergh. De wedstrijden begin nen dagelijks om 16.30 uur, terwijl voor zaterdag 13 en zon dag 14 september de halve finales en finales staan gepland. Bij de vrouwen wordt er zowel op het 3- als 4-niveau in poules gespeeld. Corine Davidse/Jeantien van den Dries zullen het in de 3 opnemen tegen Mirte de Bakker/Renee Pieters en Kim Dijkstra/Eline Meijer. Mirte de Bakker en Renee Pieters ko men ook nog eens samen uit in het dubbel 4. foto Marijke Folkertsma de slotfase kreeg ZSC's over winning een ruimer aanzien. Twee treffers van Niels van de Moezel, eerst uit een vrije trap van Sebastiaan Vaane en daarna op aangeven van John van der Have, bezorgden de thuisploeg een klinkende ze ge- ZSC'62 - Yerseke 5-1 (2-0). 11. Mar tin Kiesenberg 1-0, 20. John van der Have 2-0, 73. Leon Weeda 2-1 (eigen doelpunt), 76. Kazimir Snoek 3-1, 79. Nielsvan de Moezel 4-1,86. Niels van de Moezel 5-1. Scheidsrechter: G.G.A. Daems (Gilze). Gele kaart: Patrick van Opbergen, Hermy Pe- kaar, Niek Boogert en Elco de Schipper (allen Yerseke). Aantal toeschouwers: 150. ZSC'62: Sander Vaane, Leon Weeda, Werner Klaassen, Thomas Petiet en Sebastiaan Vaane; Michiel van den Hoek (76. John Dorreman), Kazimir Snoek, Niels van de Moezel en Wou ter Fioole; John van der Have en Martin Kiesenberg. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - In de vierde klas se B liet Duiveland er in de uit wedstrijd tegen Smerdiek geen gras over groeien. Drie treffers van Barry Steenpoorte leidden tot de 3-0-overwinning. Voor de overige Zeeuwse ploegen was er geen succes. SPS, Brouwersha ven en Mevo verloren hun ope ningsduel. De wedstrijd tussen Stavenisse en WIK'57 werd af gelast. Brouwershaven - Halsteren 0-2: De bezoekers boekten een ver diende overwinning. Brouwer shaven kreeg wel wat kansjes, maar moest toezien hoe Halste ren voor rust al twee keer scoor de. Het was Jacky Geense die al in de vijfde minuut Brouwer shaven de eerste tegentreffer bezorgde. Na 35 minuten spelen was het Ronald van Rijswijk die de rust- en tevens eindstand op 0-2 bepaalde. Smerdiek - Duiveland 0-3: In de eerste wedstrijd van het seizoen boekte Duiveland direct een be langrijke overwinning op con current Smerdiek. De thuis ploeg van trainer Pim Potappel miste twee belangrijke spelers, maar desondanks vertoonde de eerste helft een gelijkwaardig verloop. Door een treffer van Barry Steenpoorte, in de 32e minuut, kwamen de Oosterlan- ders aan de leiding. Daarvoor raakte Nordin Achabar namens Smerdiek de onderkant van de lat. In de tweede helft was het Dui veland dat voetbaltechnisch de betere ploeg was. In de sportief verlopen tweede helft zorgde Barry Steenpoorte voor de 0-2. Daarna schoot Smerdiek-speler Erik van Haaften nog op de lat. Barry Steenpoorte tekende, na een prima pass van Leo Burgers en goed breedleggen van Dennie le Comte, met zijn en Duive- lands derde treffer voor de rui me uitzege voor de ploeg van trainer J an Heikamp Mevo - ZPR'84 1-6: De thuis ploeg van trainer Wim van der Linde kreeg een flinke oorwas sing. Ruud van Rijckevorsel en Mourad Gocun zorgden met hun doelpunten voor een 2-0- ruststand. In de eerste minuut van de tweede helft was het Om ar Oztürk die de 0-3 liet aante kenen. Via Kim van Veen kwam Mevo aan de 1-3, maar daarna nam de tegenstander uit Bergen op Zoom het heft weer in han den. Treffers van opnieuw Mpurad Gogun en Omar Oz türk, en een doelpunt van Sjaak Stoffels, onderstreepten het krachtsverschil. Mevo-speler Marco Saman maakte het einde van de wedstrijd niet mee. Hij kreeg in de 85e minuut twee maal geel. De speler weigerde bij een gele kaart zijn naam te geven en dat kwam Saman op zijn tweede geel te staan. Vrederust - SPS 2-0: De ploeg uit Halsteren was in de vierde klasse B de enige thuisploeg die zijn wedstrijd winnend afsloot. Een benutte penalty van Frank van Broekhoven, nadat aanval ler Tsouli werd onderuitgehaald in het strafschopgebied, bete kende de 1-0-ruststand. Erwin Demmers verdubbelde in de tweede helft de score. Daarna kreeg SPS wel wat kansjes maar de overwinning voor de thuisploeg kwam nimmer in ge vaar. GOES - De Meeuwen won za terdag in de derde klasse A met 4-2 van degradant Dauwendae- le en Veere won de derby bij Se- rooskerke met 0-2. MZVC - Heinkenszand werd afgelast. De Meeuwen - Dauwendaele 4- 2: De thuisploeg kwam na twin tig minuten op voorsprong door Patrick Koppejan. Diezelfde speler tekende zes minuten later uit een voorzet van Michiel Brouwer ook voor 2-0, maar in de slotminuut kon Jeroen van de Schelde voor 2-1 zorgen. Arnold Krijger tekende na een klein uur voor 3-1 en vijf minuten voor tijd met een knal in de boven hoek voor 4-1. In blessuretijd werd het 4-2 door Jeroen de Haas. Serooskerke - Veere 0-2: Vijf mi nuten voor tijd leverde een solo van invaller Guide Lord 0-1 op. De thuisploeg speelde daarna alles of niets en Veere profiteer de prompt. Renato Dijkstra zag een strafschop nog gestopt door doelman Holmes, maar een tweede solo van Lord betekende in blessuretijd 0-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27