Rugbyers To vaal op routine naar winst Windstilte verstoort zeilweek Wim Wegman wint met grote overmacht in Sint Annaland Vliegende start van Luctor in vijfde klasse Vierdeklassers zijn al vroeg op schot 17 WHS is nu al op schot Patrijzen legt Vlissingse derdeklasser over de knie: 1-4 wb maandag 8 september 2003 ngrij ier ne Tweede lijn Andere wending Custers pakt •n Baarschot handboogtitel Zeeuwen bedwingen de Jungfrau Competitie bedrijfsvolleybal begint Zege futsallers Dauwendaele Tweede plaats Aart Rietveld Herdenkingstoernooi Overdam Is Vi| kopt, t bit: wijft etdj son/ Jia ndet dstri) lenhs oldt Brits iHat. vereit king; oogi Tegenvallend debuut Walcheren doorRondeWaal VLISS1NGEN - Stiekem hoop ten de spelers van Walcheren gisteren bij hun debuut in de derde klasse een puntje mee te pakken. Al snel bleek dit echter ijdele hoop. Patrijzen was bij de seizoensouverture duidelijk een maatje te groot op sportpark Bonedijke. Op de overwinning van de ploeg uit 's-Heerenhoek viel dan ook nauwelijks iets af te dingen: 1-4. ipioa Jevij in :er vrt somt Vanó ngei evoot ir ere leeft: opat ierhai nsloe eel at ande )UIg( prests :nklas nelil nnea ie uil 'dstrii 'dstrii itonn shte Ze hadden zich bij Walcheren ongetwijfeld iets anders voor gesteld van de eerste wedstrijd voor eigen publiek in de derde klasse. Met Patrijzen kwam er direct een tegenstander van for maat op bezoek en dus zou een ÏJ gelijkspel het uitgangspunt ^zijn. Het agressieve spel dat Walcheren hierbij nodig had, ontbrak echter vanaf het begin. Je weet van te voren wat je no dig hebt om tegen Patrijzen een aanvaardbaar resultaat te be- halen", zei aanvoerder Michel van Dalen na afloop. „We be gonnen veel te tam en dat kwam onssnel duur te staan." Patrij zen nam direct de touwtjes ste vig in handen. Met te veel ont zag voor de bezoekers legde Walcheren de Bevelandse ploeg nauwelijks een strobreed in de Daarbij werd Patrijzen al vroeg in de wedstrijd ook nog eens flink geholpen door Wal- cheren-goalie Lars Peeters, die een voorzet van William Sallet verkeerd beoordeelde. Peeters ranselde de bal net vanonder de lat vandaan, precies op het hoofd van Arjan Verburg: 0-1. Walcheren gooide na een kwar tier spelen eindelijk iets van de schroom van zich af, maar het gevaar waren enkele schoten vanuit de tweede lijn. De spitsen Michel van Dalen en Jeroen Dijker zaten vanaf het begin stevig in de tang bij Peter ie Jong en André Smulder. Na een halfuur spelen had Patrij zen de wedstrijd al een eind kunnen beslissen, maar de bin nenkant van de paal bracht red- ÏOtlM ester !g ranlt ïmoe afloc vrede nakki naddf ipaalt IT12: ingc Ma i iar6- kkeli t eia genoe i» hnq ziasst Ed«i n pui te hei recti ordee volk e we 11-1 ns ■am Ier 3,1 :Seol5 tege :eove na that IspK Mi® i Hat' Har iet® iH lgl« vveo ien.it van1 acht! hwei uit b watd char net 1- tmi® zant' iklaS Vla» degc beek n Itenf chtif' ie. ding voor Walcheren bij een kopbal van William Sallet. Met de kleine achterstand leek er halverwege nog van alles mo gelij k voor Walcherenmaar ook in het tweede bedrijf was het Patrijzen dat dicteerde. Met de komst van Mike Geljon kreeg de thuisploeg aanvallend iets meer grip op de wedstrijd, maar echte kansen werden er niet gecre- eerd. Geduldig wachtte Patrij zen op de mogelijkheid om Wal cheren definitief over de knie te leggen. Na een uur spelen kwam die kans, toen Arjan Verburg met een lange bal de vrije ruimte in werd gestuurd. De volley van Verburg was van grote schoon heid: 0-2. Toch was de buit nog niet binnen voor Patrijzen, om dat Imke Kuyper vijf minuten later, na een knappe individuele actie, de aansluitingstreffer achter Patrijzen-doelman Kik kert schoot: 1-2. Diezelfde Kik kert mocht van geluk spreken, dat scheidsrechter Rozema een natrappende beweging naar Mike Geljon maar gedeeltelijk zag en slechts een gele kaart te voorschijn toverde. „En dan had de wedstrijd wei- eens een heel andere wending kunnen krijgen", zei Walche- ren-trainer John EbertEen mi nuut later was het duel echter beslist, toen Peter de Jong een vrije trap wel heel gemakkelijk mocht binnenschieten van doel man Lars Peeters: 1-3. Dat Marc van Haneghem er uitein delijk ook nog 1-4 van maakte, was dan wel wat geflatteerd, maar niet minder verdiend. „Ik had wat meer van Walche ren verwacht", bekende aan voerder André Smulder van Pa trijzen na afloop. „Ik dacht een gretigere tegenstander te tref fen, maar dat viel wat tegen. Daarentegen ben ik over ons ei gen spel wel tevreden. We heb ben vrijwel niets weggegeven en waren voor het vijandelijke doel uiterst effectief." Walcheren-trainer John Ebert kon niet veel anders dan het vi zier snel op de volgende tegen- boor Hans Markusse GOES - In de openingsronde van de rugbycompetitie in de tweede klasse zuid deden de promovendi uit de derde klasse van zich spreken. Reeland en REL wonnen van het veel ster- Ier geachte Tilburg en Ducks. Tovaal liet zich niet verrassen door het eveneens gepromo veerde Dukes 2. In Den Bosch zegevierde Tovaal met 24-10. Oemoemenoe kon Breda tot de rust aardig bijbenen, maar ver loor met 25-10. Tovaal had in de voorbereiding matig getraind en geen enkel oe fenduel gespeeld, maar op rou tine werd de op papier lastige klus tegen Dukes 2 simpel ge klaard. In de eerste helft kostte liet de nodige moeite om de Bos schenaren onder de duim te kri j - zefe 8®. Na een gewonnen line-out Sjoerd van Benthem zorgde Sjoerd Wartena in de 25e mi nuut voor de openingstry. Egon Geeratz benutte de conversion en Tovaal leidde met 7-0. Dukes 2 kwam terug tot 3-7 en ver reis zuimde vlak voor rust dichterbij kruipen. Na rust gaf de routine van To- vaaldedoorslag. Na een snel ge nomen penalty van Koen Spaas f-URSCHOT - Handboog schutter Pieter Custers heeft Jsteren de nationale titel out door op recurve veroverd. De l°n8e Limburger rekende in laarschot tijdens de finale af met titelverdediger Wietse van e laatste pijlen brachten de «slissing in het spannende ™el: 113-111. Ron van der Hoff brons op het olympische onderdeelHet trio plaatste zich "Hangs op de WK in New York '°ordeOlympische Spelen. e 'itel bij het compoundschie- Sing naar Lucas Schoor- ais. Hij versloeg WK-ganger c'w Elzinga in de eindstrijd, ^hoormans was net terug van HJuiversiadé. Marijn Schoor- ans veroverde het kampioen- Hap in dezelfde discipline bij cvrouwen. Ook zij maakte deel van het Universiade-team. °anna van Zuthphen won de ^urvetitel .ANP stander (Steen) richten. „Het is een overgang voor die jongens naar de derde klasse. Ik hoop dat we snel onszelf kunnen herpakken, dan gaat het zeker goedkomen met Walcheren", sprak Ebert hoopvol. Walcheren-Patrijzen 1-4 (0-1). 7. Arjan Verburg 0-1, 61. Arjan Verburg 0-2, 66. Imke Kuyper 1-2, 67. Peter de Jong 1-3, 79. Marc van Haneghem 1-4. Scheidsrechter: J. Rozema (Oost-Souburg). Gele kaart: Jeroen Dijker, Mike Geljon (Walcheren), Sjimmy Kikkert en Anne Wil- leboordse (beiden Patrijzen). Aantal toeschouwers: 200. Walcheren: Lars Peeters; Fred Compeer (85Stefan Vrij- enhoek), Marco Schroevers, Edward Laarman, Niels Westerterp (52. Mike Geljon); Vincent de Rijke, Stefan Meliefste, Imke Kuyper, Paul Bunnik; Michel van Dalen en Jeroen Dijker. Patrijzen: Sjimmy Kikkert; Peter de Jong (79. Wesley Rokven), André Smulder, Guido Moison, Camiel Rent meester; Joffrey Geldof, Anne Willeboordse, Niels Mul der (82. Edwin Capello), William Sallet; Marc van Ha neghem (79. Wilfred van den Dries) en Arjan Verburg. wist Menno Huter in de uiterste hoek van het veld te scoren en kort daarna voerde Jacco Kors- tanje de score na balwinst van Bert Bakker in de line-out op tot 3-17. Egon Geeratz benutte ook deze conversion en het duel leek beslist. Een kwartier voor tijd kwam Dukes 2 echter nog terug tot 10-19. In de slotfase stelde Koen Spaas met de vierde try van de wedstrijd zelfs het bo- nuspunt nog veilig: 10-24. Dukes 2-Tovaal 10-24 (3-7): 25. Sjoerd Wartena 0-5, 25. Egon Gee ratz 0-7, 49. Menno Huter 3-12, 58. Jacco Korstanje 3-17, 59. Egon Gee ratz 3-19, 70. Koen Spaas 10-24. Breda-Oemoemenoe 25-10: Ook Oemoemenoe had geen enkele oefenwedstrijd gespeeld en dat brak de Middelburgers in de tweede helft behoorlijk op. Oemoemenoe opende via een penalty-kick van Bats de Leeuw de score, maar Breda snel daarna het heft in handen. Door twee tries leidden de Bra banders al snel met 12-3. Vlak voor rust kwam Oemoemenoe door een try van Martijn Boog aard en een conversion van Bats de Leeuw terug tot 12-10. In de tweede helft ging het kaarsje bij de Middelburgers langzaam uit. Breda scoorde nog drie keer en zegevierde met 25-10. Breda-Oemoemenoe 25-10 (12-10): 10. Bats de Leeuw 0-3, 39. Martijn Booqaard 12-8, 39. Bats de Leeuw 12-10. SINT ANNALAND - WHS ken de een prima competitiestart. De derdeklasser versloeg in ei gen huis Baronie: 7-3. WHS-Baronie 7-3: Gemiddeld één doelpunt per negen minu ten. De toeschouwers kregen za terdag een doelpuntrijk duel voorgeschoteld. Patrick Ket ting tekende voor de eerste twee treffers namens WHS. Baronie speler Danny Schrijvers hield de spits aanvankelijk goed bij. Ook hij wist het net tweemaal te vinden: 2-2. Toen was het de beurt aan Vincent de Jonge. Voor de pauze scoorde hij 3-2, na de rust was hij ook verant woordelijk voor 4-2 en 5-2. Pie ter Linthout en Patrick Ketting brachten het aantal WHS-doel- punten op zeven. Ger Huijben maakte de nederlaag voor de Baronnen iets draaglijker: 7-3. \i>.v Een speler van Walcheren (voorgrond) wordt afgestopt door een speler van Patrijzen. foto Ruben Oreel door Rinus Verberkmoes BBESKENS - De Breskens- week kreeg dit weekeinde een valse start. De zeilwedstrijden van gisteren werden wegens ge brek aan wind afgevlagd. Za terdag werd er wel gewoon ge varen in de Canhouse- en Koel huis-race. In de klasse IRC 1 met de grootste jachten deed met na me Oxygene van Axel de Cock (B) het goed. Hij leidt hier de dans voor Moana (Wim Vos) en Tonnere de Breskens van Piet Vroon. In de IRC-klasse 2 gaan drie boten aan kop: Xanadu (Leo van Oeveren), Liesl (Ber- trant Stuyts) en Levyah (Rudi Floridor). Magix start volgende week als leider in de serie IRC 3. Schipper op dit jacht is Laurentinus Cla- rijs Xarah, van oude rot Henk Glazener. Capella (Frans Maas) heeft de leiding in de serie IRC 5. Twee Gezusters (Hans Zuiderbaan) zit hem dicht op de hielen. Bij de kleinste boten zegevierde Noordwind (Roy van Aller) twee keer. rv\' Het startschip Multratug 5 wacht met een lange rij boten achter zich op beter weer. foto Ronald den Dekker van onze sportredactie SINT ANNALAND - Wim Wegman heeft met overmacht het zeventiende invitatie- toernooi van tafeltennisvereniging Smash'76 uit Sint Annaland gewonnen. De 42-jarige speler van 't Zand versloeg in de finale Johan 't Hooft van SAR'72 uit Kloos- terzande: 11-4,11-7 en 11-5. Wegman behoorde in het verleden tot de Ne derlandse top en speelde ook in België op hoog niveau. Komend seizoen komt de Oost-Souburger onder andere met zijn zoon Wesley uit in de hoofdklasse van de afdeling Zuidwest. Even leek er zaterdag een finale tussen de beide Wegmannen aan te komen, maar zover kwam het net niet. Wesley werd gedeeld derde met de plaatselijk favoriet en vij fvoudig toernooi winnaar Christian van 't Hof (Smash'76). In de senioren B-klasse werd Erik Schuur man (Arnemuiden) winnaar. Hij won van Hans Volkeri (Scaldina). Izak Heijboer van Arnemuiden greep de titel in de C-klasse bij de senioren. Hij bleef de baas over Cor Bom van Witac'89 uit Willemstad. In de D-klasse werd het een Smash'76-aangelegenheid: Anky Vroegop klopte haar clubgenoot Tim Westerlaken in de finale. Bij de jeugd waren er drie klassen. Remco Vroegop (Smash'76) werd algemeen kampi oen in de A-klasse. Arjan Korstanje van Ar nemuiden werd tweede. Scaldina-speler Coen van Veldhoven zegevierde in de B-klasse bij de jeugd. Evert Schot (Witac'89 uit Willemstad) werd tweede. In de C-klasse behaalde ttv Woerden haar enige prijs. Tom Streng werd winnaar, Dominique van de Ketterij (Arnemuiden) werd tweede. De verenigingsbeker ging naar Arnemui den. De club haalde 60 punten. INTERLAKEN - De drie Zeeuwse deelnemers aan de Jung- fraumarathon in het Zwitserse Interlaken hebben de finish ruimschoots gehaald. Na de start van de 4000 deelnemers, in een buitenwijk van Interlaken, volgde twaalf kilometer over goed begaanbaar asfalt. Daarna wrongen de lopers zich over smalle bergpaadjes naar de Eigergletsjer op 2200 meter. Ver volgens was het nog twee kilometer dalen. Lein Lievense uit Zoutelande was de snelste Zeeuw in 4 uur 26 minuten en 43 seconden, goed voor de 34e plaats bij de mannen H50. Jan Bosselaar (WestkapeUe) finishte in 4.41.07. John Gueqièrre (Middelburg) had twee minuten meer nodig. MIDDELBURG - De Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging (MBV) begint dinsdag 16 september met de competitie 2003/2004. Evenals vorig jaar doen er 72 teams mee. Er wordt gespeeld in drie klassen bij de vrouwen en vijf bij de mannen. Alle wedstrijden worden 's avonds tussen 19.00 en 23.00 uur gespeeld in sporthal De Kruitmolen. Het nieuwe seizoen wordt morgen (dinsdag) geopend met een toernooi. GOES - De futsallers van FC Dauwendaele zijn het nieuwe seizoen in de eerste klasse sterk begonnen. De Middelburgers versloegen het uit de hoofdklasse gedegradeerde Deo Volente met 6-2Hoofdklasser FM Sranang kwam niet in actie, omdat tegenstander Van Haren niet kwam opdagen. FC Dauwendaele-Deo Volente 6-2: Na een 0-0-ruststand na men de bezoekers uit Tilburg de leiding. Via Freddie Melaard kwam Dauwendaele op gelijke hoogte, maar met nog zeven minuten op de klok kwam Deo Volente opnieuw op voor sprong. De laatste vijf minuten waren volledig voor de thuis club. Eerst tekende Maurice Steketee met een afstandsschot de gelijkmaker aan, waarna Robin van de Velde, Ricky Snoek en Freddie Melaard (2x) de eindstand op het scorebord zetten. SOESTERBERG - Aart Rietveld uit 's-Gravenpolder heeft na het behalen van de tweede plaats in de duatlon van Soester- berg weer zicht op prolongatie van de eindoverwinning in het Timex-circuit bij de masters H40. Na een langdurige blessure heeft Rietveld nu drie tweede plaatsen achter zijn naam staan. In Soesterberg lag hij na de eerste run van tien kilometer op de tweede plaats achter Ge rard Hendriks. Bij de 40 kilometer fietsen had Rietveld Hen driks al snel te pakken maar werd daarna zelf ingerekend door Berrie Zoontjes, Wout Graafmans en Harry Ruumpol waardoor hij op de vierde stek aan de afsluitende run van vijf kilometer moest beginnen. Eerst ging Graafmans eraan voor de moeite en daarna Ruumpol. Ex-profwielrenner Zoontjes was echter net niet meer te pakken. Er volgen nog twee wed strijden voor dit duatloncircuit. Over twee weken in Molen schot en de finale in Valkenburg over drie weken. OOST-SOUBURG - De Zeeuwse Darts Federatie houdt zon dag in sporthal de Belt in Oost-Souburg het Jelmer memorial - toernooi. Er wordt gespeeld ter nagedachtenis aan de overle den wedstrijdleider Jelmer Overdam. De inschrijving begint om elf uur, de wedstrijden beginnen om half twaalf. De op brengst van het toernooi komt geheel ten goede aan de Clini Clowns. door Jos vari Belzen VLISSINGEN - In de vijfde klasse B had Luctor '88 een goe de seizoenstart met een 5-1- zege op Kwadendamme. Dreischor ging met dezelfde cij fers ten onder bij Nieuw Borg- vliet. Jong Ambon-Ouwerkerk werd afgelast. Renesse-Robur 1-1: In een wed strijd tussen twee aanvallend ingestelde ploegen vielen er on danks de nodige kansen voor rust geen doelpunten. Namens de bezoekers opende Andy La- tusia de score, maar Mischa van de Hoek bepaalde de eindstand van dit door scheidsrechter Kerstens goed geleide duel op 1-1. Lewedorpse Boys-Volharding 1-0: Deze sportief verlopen der by werd na een halfuur beslist door een treffer van Jacco Murk uit een strafschop. Hiervoor had hij twee pogingen nodig omdat zijn eerste inzet werd gekeerd door doelman Remko van der Waardt. De thuisploeg kreeg nog wel enkele kansen maar kwam niet meer tot scoren. Vosmeer-WVV'67 3-4: Doel punten van Mark Timmermans en Stefan van de Velde leidden tot 1-1 halverwege in dit gelijk- opgaande duel. Na rust liep WW uit naar 1-3 via opnieuw Van de Velde en Ronald Boogers. Vijf minuten voor tijd bracht Jacco Vaders t de spanning te rug door 2-3 aan te tekenen. Met zijn derde treffer hielp Stefan van de Velde zijn ploeg aan de overwinning, ook al scoorde Jacco Vaders in de laatste mi nuut nogmaals tegen: 3-4. Luctor'88-Kwadendamme 5-1: Voor rust liep Luctor '88 simpel uit naar een 3-0-voorsprong via doelpunten van Lourens de Maat, Serge de Blaeij en Marco Utermark. In het begin van de tweede helft kwamen de bezoe kers sterk terug wat leidde tot een tegentreffer van Jacco Zuidhof: 3-1. De thuisploeg herstelde zich en boekte via treffers van Erik de Groene en Serge de Blaeij een ruime 5-1-zege. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Met uitzonde ring van de derby tussen De Noormannen en Domburg (0-0), werd er veel gescoord bij de start van de nieuwe competi tie in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De meeste doel punten vielen bij Ria W-Zee- land Sport (5-1). In de vierde klasse B kwamen HSC'28 en Hansweertse Boys niet tot sco ren. Ria W-Zeeland Sport 5-1In een gelijkopgaande eerste helft kwamen de gasten op 0-1 door Abdi Youssoufahmed. Op slag van rust bracht Daryl Rawidjan de stand in evenwicht: 1-1. Na dat Arno Verlinde in de 60e mi nuut voor 2-1 had gezorgd, liep Ria verder uit naar een ruime 5-1-zege via doelpunten van Ruud Audenaerd, Arno Verlin de (strafschop) en Steven Kos ter. Vlissingen-Sluiskil 3-0: Onder meer omdat de kort voor rust ge blesseerd uitgevallen Nasser Gashi tot twee keer toe een schot tegen de lat zag eindigden, kwam een sterker Vlissingen in de eerste helft niet tot scoren. De openingstreffer van Jason Blommaert in de 46e minuut leek bevrijdend te werken, want binnen twaalf minuten stond het 3-0 via Roepesh Bhagola en Negfu Sambi. Ondanks diverse kansen verzuimde de thuisploeg de score verder uit te bouwen. De Noormannen-Domburg 0-0: Van een echte derby-sfeer was geen sprake, maar door het uit blijven van doelpunten bleef de spanning tot de laatste minuut. Voor rust hadden de bezoekers pech toen een kopbal van Chiel Maranus van de lijn werd ge haald. In de tweede helft kreeg Jacky Minderhoud een goede kans om namens De Noorman nen te openen, maar hij toonde zich nog niet trefzeker: 0-0. HSC'28-Hansweertse Boys 0-0: In het eerste duel in de door Bra bantse ploegen overheerste vierde klasse B kwam de ploeg uit Hansweert niet tot scoren. Beide ploegen toonden zich nog niet zorgvuldig genoeg in de af werking: 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17