PZC Babijn mag wisselbeker houden Zeeuws-Vlaamse biljartteams komen weer in competitie Vlissingen haalt dubbele cijfers P 1 Tjoba pas laat in veilige haven R Nederlands kampioen skeeleren houdt huis in Axel Pl h c maandag 8 september 2003 Zekerheid Buitenaards Achterin Keniaanse overheersing in Tilburg Kadijk en Leenstra naast podium Van der Linden zet de eerste stap Van de Ven dicht bij Duitse titel Van der Horst wint trimklassieker Schaalje in toptien in Dikkelvenne vut h door Sjaak Sinke HALSTEREN - Ronnie Babijn uit Terneuzen won gisteren in Halsteren de achtste triatlon en verzekerde zich daarmee voor de derde achtereenvolgende maal van de eindoverwinning in het Ironman-circuit. Hij kwam zo definitief in het bezit van de wisselbeker, die voor het eerst werd uitgereikt in 1987 aan Adri Flipse uit Westkapelle. Middelburger Miquel van Ton geren won ook driemaal de wis- selbeker, maar niet achter el kaar. De eindzege in het triatloncir cuit was voor Babijn toch nog een prettige beloning voor een minder seizoen. Elke keer wan neer hij weer in vorm kwam, werd hij geveld door een griepje of verkoudheid. „Ik slik allerlei vitaminen, maar als je in top conditie bent, heb je zo weer een griepje of zoiets te pakken", liet hij wat mismoedig weten. De Zwinstedentriatlon van af gelopen woensdag moest hij daardoor ook al aan zich voorbij laten gaan; Babijn had twee we ken niet kunnen trainen. In Hal steren koos hij voor de zeker heid van de achtste triatlon, waar hij van start tot finish leid de. Daarmee werd hij met 4690 punten onbereikbaar voor Car lo van den Bergh (Capelle aan de IJssel), die ditmaal de snelste was op de kwarttriatlon en Je roen Korpershoek (Spijkenisse) naar de derde plaats in het cir cuit verwees. Terèse van Lare (Sluis) had al eerder de wisselbeker in haar bezit gekregen. Van Lare liet de wedstrijd in Halsteren schieten na de zware Zwinstedentriat lon. Bianca van den Kieboom profiteerde van haar afwezig heid. In haar eerste kwarttriat lon na twee jaar tobben met haar gezondheid ging ze zege vierend over de finish. Ze pakte net genoeg punten om bij de vrouwen D21 de tweede plaats te veroveren achter Annet Jous- tra (Herkingen)die vorige week de hele triatlon van Almere had afgewerkt en een weekje rust had ingepland. Bram van de Wege (Philippine) pakte de tweede plaats bij de mannen H40. Die was voldoen de voor de winst in het triatlon circuit. Kobus Botman (Middelburg) was de sterkste bij de mannen H50 en zijn dochter Kat ja bij de vrouwen Dl8. Snelle Smit klopt alle Belgen door Fred Rabout AXEL - Met zijn zevenen muis den ze er zaterdag halverwege de skeelerwedstrijd voor AB- rijders in Axel tussenuit. In de finale bleven ze met vier man over: Nederlands kampioen Ar jan Smit en de Belgen Glenn Focke, Sven Depoorter en Jim my Pierloot. Smit leek gevangen te zijn, maar de Nijevener liet zich niet vangen. Smit, dit seizoen weer opper machtig in het landelijke Uni- vé-circuit waarvan de wedstrijd in Axel de veertiende was, ging er bij het ingaan van het slot- rondje nog eens vol tegenaan. Glenn Focke kon nog wat tegen spartelen; Sven Depoorter, een oud-winnaar in Axel, en de rap pe Jimmy Pierloop hadden een te kleine motor. Ook de brand stof van Focke raakte op, waar door Smit afgescheiden uit de laatste bocht kwam en al van ver het zegevierende gebaar op de Rooseveltlaan kon maken. Het was zijn dertiende zege van het seizoen. Glenn Focke, de Belg die het langst weerstand bood, voelde zich een winnaar. „Die Smit is een buitenaards wezen. Die komt niet van hier. Formidabel hoe hard het ook nu weer ging. We zagen het met drie Belgen wel zitten, maar er was niets aan te doen. Ik voel me daarom ook een beetje winnaar." Een paar meter verder stond Smit. Geen spoor van vermoeid heid; net of hij even langs de su permarkt was geweest. „Toch", moest hij erkennen, „ging het moeilijker dan iedereen denkt. Ik geef nooit de indruk dat ik diep moet gaan. Dat is wellicht een voordeel ten opzichte van de tegenstanders, maar ik wist dat ik niet met die Jimmy Pierloot naar de streep moest gaan. Trouwens, iedere Belg kan spur ten. Als ze de streep zien, kun nen ze nog zo dood als een pier zitten, maar pas op Met Smit kregen de Axelse or ganisatoren een schitterende naam op hun nog prille erelijst. Pas sinds drie jaar wordt er op het hoogste niveau gereden. Vo rig jaar zegevierde Arjan Mom- barg, maar de ploegmaat van Smit miste ditmaal de slag. Hij zat achterin het peloton toen ze ven mannen vertrokken voor, wat later bleek, de beslissende vlucht. Mombarg probeerde met een drietal gezellen nog wel terug te komen, maar vooraan hadden de Belgen nog de illusie dat een geïsoleerde Smit te kloppen zou zijn. De twee Zeeuwen die aan de start verschenen, A-rijder An- dries Minderhoud uit Grijps- kerke en B-ri j der Niels Wisse uit Waarde, haalden het einde niet. Wisse verdween al vroeg uit de wedstrijd en Minderhoud hield het een paar rondjes voor het einde voor bekeken. „Na mijn knie-operatie (afgescheurde kruisband) aan het begin van het seizoen is het niveau nog niet aanwezig. Die knie begint door Joop van den Oudenhjayen GOES - Voor het eerst sinds 38 jaar spelen Zeeuws-Vlaamse biljartteams weer mee in een ge zamenlijke competitie met Wal cheren/de Bevelanden en Schouwen-Duiveland. Met drie deelnemende teams is het een bescheiden begin, maar onmis kenbaar een stap in de goede richting. Als vandaag de teamcompetitie voor het biljartdistrict Walche ren/de Bevelanden van start gaat, komt er een einde aan het pionierswerk dat ooit door Floor Melse en Rein Dieleman met veel energie werd verricht. In 1965 werd de historische stap TILBURG - Luke Kibet heeft gisteren de Tilburg Ten Miles gewonnen. De Keniaanse atleet zegevierde in 46 minuten en 18 seconden. Daarmee bleef hij net boven het twee jaar oude par koersrecord van zijn landge noot Rodgers Rop (45.56). De Kenianen John Kipchumba en Paul Biwott werden tweede en derde. De eerste Nederlander was Je roen van Damme. De Neder lands kampioen op de tien kilo meter finishte als vierde in 47.21. Sjaak Luteijn van De Wielingen pakte bij de mannen 45 de tweede plaats. De Oost burger liepeen tijdvan55 minu ten en 45 seconden. De winst was voor Has van der Weegen in 54.30. Bij de vrouwen won de Keni aanse Susan Chepkemei de stratenloop over tien kilometer. Met haar tijd van 32 minuten en 10 seconden miste Chepkemei het parkoersrecord, dat sinds 1999 met 31.02 op naam staat van Tegla Loroupe. Chepkemei, die in Tilburg voor de derde keer op rij zegevierde, had veertig se conden voorsprong op de Hon gaarse Beata Rackonzai. De derde plaats was voor de Britse Liz Yelling. Grete Koens was de eerste Nederlandse op de vierde plaats in 34.10. Het skeelerpeloton passeert een verkeersremmer, waar even eerder een B-rijdster tegenaan is gereden. naarmate de wedstrijd vordert weer op te spelen en ik wil geen risico's nemen. Het seizoen is toch al verloren." Eerder op de middag reden de CVD-rijders hun voorlaatste wedstrijd om de Zeeland Cup. De laatste wedstrijd wordt op 20 september op Schouwen- Duiveland verreden. In Axel verstevigde Marco van der Meulen zijn leidende posi tie. De Oostburger reed tactisch een sterke wedstrijd. Hij verloor zijn grootste concurrent, Cees Cijsouw, nooit uit het oog en was met een elfde plaats de eer ste Zeeuw. Cijsouw eindigde als dertiende in het sterke deelne mersveld met de Nederlandse en Belgische vrouwenselectie en gezet om van Zeeuws-Vlaande ren een zelfstandig district te maken. Het ziet er nu naar uit dat binnen afzienbare tijd de geschiedenis, in omgekeerde richting, wordt herhaald. Het streven van het bondsbe- stuur van de KNBB om tot één groot Zeeuws district te komen, krijgt met deze eerste stap lang zaam reliëf. Vanuit Schouwen- Duiveland deden eerder al teams mee aan de gezamenlijke competitie op de Bevelanden. Drie libre Cl-teams uit dit dis trict zijn ook nu weer van de partij. Het driebanden Bl-team van BV Zierikzee is er niet meer bij. Daarvoor in de plaats is het team van HGL/KOT uit Sas van Gent gekomen. Die ploeg speelt met onder anderen Theo Platjouw, Etiënne van Damme, Peter Snelders, Carlo van Dam en Rini Sandrini. Ook in het driebanden B2 en li bre C4 komt een team van deze vereniging in de strijd. Met maar liefst 99 teams is Jaap Beenakker, wedstrijdleider van het district, zeer tevreden. „Een kleine groei, maar toch", zegt hij. „Waar ik ook blij mee ben, is de invoering van het nieuwe wedstrijdverwerkingssysteem van Biljart Prof. Dat maakt het voor alle teams mogelijk de vol gende dag alle resultaten en standen van de concurrenten op internet te zien. Voorheen ging er een hele week overheen voor dat er een overzicht kon worden gegeven. Ook het gewest Zuid- Nederland gaat daar dit seizoen mee van start. Dat betekent dat ook deelnemers aan persoonlij ke kampioenschappen veel sneller zijn geïnformeerd." Biljartvereniging Avontuur uit Goes, die vorig seizoen met zes leden een doorstart maakte in Yip Plaza, heeft dertig leden in geschreven en neemt met vijf teams deel aan diverse spelsoor- ten en klassen. Het nieuw ge vormde libre Cl-team wordt met spelers als Jaap Hameling, Roland Uitdewilligen en Bas de Zeeuw meteen tot de kansheb bers in deze klasse gerekend. Naast de volle teamkalender worden ook nog eens zestien persoonlijke kampioenschap pen georganiseerd. Met name in de derde en tweede klasse drie banden en de tweede, derde en vierde klasse libre werd met zo'n vijftig deelnemers massaal ingeschreven. Een zeldzaam moment bij Olympia: een speler van Teteringen (midden) valt aan. foto Wim Kooyman door Peter Snelders TERNEUZEN - Het vrouwen team van Rapide kende een zwakke start in de derde klasse D van de hockeycompetitie. Met 5-1 werd gisteren de uit wedstrijd tegen Waalwijk ver loren. In deze klasse waren de Vlissingse vrouwen nog vrij. In de vierde klasse D bij de mannen werd er lustig op los gescoord. Vlissingen haalde fors uit tegen DDHC (10-1), Rapide deed hetzelfde tegen Oudenbosch (2-7) en Olympia liet DDHC met 7-1 kansloos. Middelburg daarentegen moest met 7-1 zijn meerdere erkennen in het uit de derde klasse gedegradeerde Gilze- Rijen. Waalwijk - Rapide 5-1 (3-0): „Het was knap waardeloos", was het commentaar van de debuterende Rapide-trainer Xander Blom. „We werden met name in de eerste helft op alle fronten overklast. Na 3-0 bij de rust was de wedstrijd al beslist. Waalwijk maakte op mij een goede indruk, al kan ik nu nog niet precies aange ven hoe hoog ik dat team moet inschatten." Bij een stand van 3-0 scoorde Annegien Boog- aert tegen voor de formatie uit Hulst. Vlissingen - DDHC 10-1 (4-0): De wedstrijd was bij de rust beslist. Toen leidde Vlissingen al met 4-0. De thuisploeg ver slapte daarna niet en bleef op jacht gaan naar doelpunten. Alleen bij een 4-0-stand deed de thuisploeg het even wat rustiger aan en moest het prompt een tegentreffer incas seren. Topscorer bij Vlissingen was Jurjen Schuurmans met vijf treffers. Lein Labruyère (2x), Joost Jiskoot (strafcor- ner), Gijs Bert van Empel en Vincent Laracker namen de andere doelpunten voor hun rekening. Oudenbosch - Rapide 2-7 (2-3): Alleen in de beginfase kon Oudenbosch tegenstand van betekenis bieden. Tegen de verhouding in kwam de thuisploeg via een counter zelfs op 1-0. Vrij snel daarna zorgde Jeroen Fassaert voor de gelijkmaker. Tussen de 22e en 24e minuut liep Rapide uit naar 1-3 door treffers van Yannick van Putte en Jeroen Fassaert. Net voor de pauze scoorde Oudenbosch opnieuw tegen. Toen Rapide via Jeroen Fassaert op 2-4 kwam, was het gedaan met de thuisploeg. Het werd nog 2-7 via Yannick van Putte, Jochem Beaart en Bart Smits. Olympia - Teteringen 7-1 (3-1Bij het begin van de com petitie vreesde Olympia voor personele problemen. Dankzij de inbreng van enkele jeugd spelers werd dat probleem in het eerste competitieduel op gelost. De vrij aanvallend in gestelde thuisploeg was veel te sterk voor de bezoekers. Die namen echter de leiding. Nog voor de doelwisseling boog Olympia de achterstand om in een voorsprong van 3-1. Na rust liep het Terneuzense team uit naar riante winstcijfers. De doelpunten werden gemaakt door Arjen de Vries (2x), Gijs Schueler (2x), Aaron Lex- mond, Paul Schueler en Jan- Willem Calten. Gilze-Rijen - Middelburg 7-1 (5-0): Gilze-Rijen wordt ge zien als één van de titelkandi daten. Middelburg probeerde er het beste van te maken, maar moest ervaren dat de balsnelheid bij de tegenstan der te hoog lag om het bij te kunnen benen. Bij de rust was het al 5-0. Toch bleef Middel burg zijn best doen om de ne derlaag zo beperkt mogelijk te houden. Bij 5-0 scoorde Joep Taminiau zelfs tegen voor de bezoekers. Daarna moest een moegestreden Middelburg nog twee tegentreffers incas seren. MILAAN - Rebekka Kadijk en Marrit Leenstra zijn bij Open Italiaanse beachvolleybalkampioenschappen als vit de geëindigd. Na het verlies in de halve eindstrijd tegen het Chinese kop Tian Jia/Wang Fei ging gisteren ook de strijd om het bro verloren. Het Nederlandse duo, dat volgend jaar ongetwijfe op de Olympische Spelen in Athene actief is, ging in hetdi om de medailles tegen het Amerikaanse tweetal Mason;; Necochea ten onder in twee sets (16-21 13-21). TianJia Wang Fei wonnen het evenement. ANP HAMBURG - De Nederlandse triatleet Eric van der Linden gisteren als achtste geëindigd bij de wereldbekerwedstii over de olympische afstand in Hamburg. Van der Lindenb voorde 1,5 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10) lometer lopen 1.45.22,6 nodig. De winst ging naar de Bris atleet Andrew Jones in 1445 9,4Van der Lindendie in Hat burg na een lange blessureperiode zijn rentree in het were) bekercircuit maakte, moet twee keer bij een wereldbeke wedstrijd bij de eerste acht eindigen om in aanmerking: komen voor een olympische nominatie. In 2002 overwoog) nog een einde aan zijn loopbaan te maken. ANP HOLZGERLINGEN - Het prestigieuze ADAC-kampioe schap kan Rinus van de Ven nauwelijks meer ontgaan. Den: tienjarige motorcrosser uit Vlissingen won gisteren in fe Duitse Holzgerlingen beide manches en werd bijna ongrij; baar voor zijn Duitse achtervolger Benni Meusel. Volgent maand in de zesde en laatste wedstrijd in Schefflenzervo: staat een toptienklassering in één van de twee manchesomi Duitse titel binnen te slepen. Met groot gemak schreef Vani Ven gisteren beide manches op zijn naam. Op een lange: zware baan nam de Vlissinger in beide races een vroegevoc sprong en consolideerde die voorbeeldig in het halfuurcr DEN HAAG - Jack van der Horst uit Oost-Souburg heefti Den Haag de wielerwedstrijd om de Grote Herfstprijs opz: naam geschreven bij de amateurs A. De wielrenner van Theo Middelkamp ontsnapte op anderk ve kilometer van de finish uit een kopgroep van vijf ensk een beslissend gat. In totaal namen 135 wielrenners deels; de 120 kilometer lange klassieker in Den Haag. Tweeands renners van Theo Middelkamp, Wim Oosse uit Middelburg: Maurice Minnaar, eindigden in het peloton .Door deze prest ties won het team van Theo Middelkamp ook het ploegenklas sement. foto Wim Kooyman de Nederlandse juniorenselec tie. Door de hoge snelheid bleef het veld, op een tiental afvallers na, bij elkaar en werd het een massaspurt. Die werd gewon nen door de 24-jarige Sytze van der Meulen uit Delft. DIKKELVENNE - Wielrenner Ralph Schaalje is bij een elite wedstr i j d over 115 kilometer in het Belgische Dikkelvennes achtste geëindigd. De overwinning ging naar de Litouwer Darius Strole, dew naar van de Ronde van Philippine die bijna heel de wedstri) j™ alleen op kop reed. Schaalje had in het begin van de wedstri; de juiste ontsnapping gemist en zat in een tweede pelotoiK tje met tien andere renners. In de sprint daarvan finishte achttienjarige Axelaar als tweede. In totaal verscheneneri renners aan het vertrek. door ten i giste derd pak! ijdel seize niaa Boni van vieli Zei onge geste voor klas: direi maa fcjgeüj zijn. Wall ontt „Jei digi aam kale van gonr ons ren: nam weg vroe eens cher een rerk rans lat hooi ter schi enig schc de J zen kun Eenl door Jan Roovers GOES - Terwijl Fortis in de overgangsklasse van Excelsior verloor (12-14), deden de Zeeuwse veldkorfbalplöegen het in de eerste klasse een stuk beter. Swift heerste tegen Kin derdijk en Tjoba had het beste eindschot tegen RWA. Tweede klasser TOP won bij ADO. Swift - Kinderdijk 11-7: De thuisploeg startte overtuigend, bleek al snel de betere ploeg in het veld te hebben staan en drukte met lange en soepel lo pende combinaties het over wicht ook in doelpunten uit. „We konden de rust bewaren om op de goede kansen te wachten en scoorden dan ook", zei coach Marianne Marinissen. „Daar naast haalde een gesloten ver dediging de speerpunten bij de tegenstander er uit. Dat gaf de aanvalsvakken net dat beetje extra vertrouwen om de wed strijd te beslissen." Scores Swift: Roel Klootwijk en Ri chard Geldof 3, Ivo de Hond 2, Clau dia Fritz, Mabel van de Velde en Paul van de Berg 1 RWA-Tjoba 11-13: In een span nende slotfase bleek Tjoba nog het meeste over te hebben. De bezoekers zaten vanaf de eerste minuten aan de goede kant van de score en zouden dat ook de hele wedstrijd blijven. „Maar hoewel RWA nooit aan kon slui ten, konden we ook nooit de be slissende afstand nemen", keek coach Wilko Fokke terug op een duel dat een kwartier voor tijd en bij 11-12 naar een spannend slot voerde. De bevrijdende 11- 13 viel pas twintig seconden voor tijd. Scores Tjoba: Gerben van Boven 4, Ilse Boogaard en Esther van Boven 2, Jojanneke Fokke, Sandra Goede- gebure, Marcel de Dreu, Mark de Schipper en Wilfred van der Meer 1 ADO - TOP 10-12: Na een ge- lijkopgaande start (3-3) pakte TOP het initiatief, maar de be zoekers zagen kleine foutjes meteen worden afgestraft, waardoor de thuisploeg aan kon blijven klampen. Met twee vak ken die uitstekend verdedigden, kon de TOP-aanval na de pauze een gaatje slaan naar 6-8 en dat in een sterke periode uitbreiden naar 8-12. Het slotoffensief van de thuisploeg werd goed opge vangen. „Veel balbezit, goed in de functie gespeeld, een goed debuut van Niels Wattel. Kort om, een goed gevoel", oordeelde coach Blaas de Ridder. Scores TOP: Leon Kloet 5, Ham foc Kramer 3, Jantine MeulmeesW< Ad Bezemer 2. All Ready - Togo 11-10: Nac promotie van zijn ploeg wi coach Wim Voorneveld van 1: go dat zijn ploeg voor een M lijke opgave stond. Na aflot toonde hij zich toch tevrede „We kwamen wel te gemakt lijk met 6-2 achter en hadffi daarna bij vlagen een bepaald nonchalance in het spel, na ook een mentale instelling d aangenaam verraste." Nat ging Togo overtuigend naarö- maar daarna te gemakkeli ook weer naar 10-7. Het eis schot reikte net niet ver gen« Scores Togo: Roel Schipper 4, Jf: scha van Belzen, Martin Craci Esther Lobbezoo, Marcel Jozia® Ondo-ViosW 13-14: In denabf schouwing besefte coach Ecte Coppoolse dat zijn ploeg zet 8® kansen had gehad op een pui Maar na een goede eerste h£ (8-9) en een sterke fase direct: de rust (naar 11-10-voord# viel een vak aanvallend volt men stil en kon Vios de wf strijd toch nog naar zich toet len. „Maar scoren we na 11-' dan pakken we minstens punt", aldus Coppoolse. Scores Ondo: Martijn Walraaf Wim Allaart en Iwan de Pagterl ris Hoogwerf 2. In de vierde klasse A leek Sefe in de plaatselijke derby tege Atlas op een gemakkelijke0" winning af te gaan (8-4 na» rust), maar verslikte de thus ploeg zich bijna in de eindsprï van de bezoekers: 9-8. Mi® Wezemer (Atlas) en Rob Hat hoorn, Johan Ovaa en Hat Kerkhof (Seolto) waren de w scorers van beide ploegen. Op bezoek bij Zaamslag Stormvogels bij 6-9 de strijd in de knip te hebben een sterk slotoffensief van1 thuisploeg en 11-10 ad» moesten de bezoekers toch*8 vol aan de bak om er nog 1H uit te slepen. KVK liet "it Luctor de thuisploeg z°wat° - hele wedstrijd achter zich f lopen en won verdiend mei -; 11, maar moest in de slot»® ten wel een achterstand van 10 reparerenIn de vierde kj® B kwam Volharding in V»f dingen tegen het pas gc deerde Spirit nooit in „Het liep aanvallend van g kanten. Bij een te laag baltW was ons spel te doorzicht vond Harry Christiaanse. sultaat: 14-5 voor Spirit kli scl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 16