PZC d illandia mist de laatste sprong PZC Belpaire Hoek op houdt de been 15 Verrassende overwinning nieuwkomer Nieuwdorp jj Opnieuw pijnlijk verlies maandag 8 september 2003 ïeen uitleg Vleeswond èuterende eersteklasser opent met 3-3-gelijkspel bij GJS Verdiende loon 0 Rode sluier hangt over Terneuzen Opsteker voor Oostkapelle SSV redt het niet tegen Zaamslag Balans bij Kloetinge-De Meeuwen Geluk Kloetinge is dolend elftal j kul swb ■met Istrij 1 dat '■Wik eria ima, is aken >ule. elat in is 5 Hnnr Jan Dagevos met vei nog 3 7(1 i wi m ti kome 'rken n. i N(i KATWIJK - Het systeem was bijgesteld, de tactische discipli ne was aangehaald en enkele posities waren anders ingevuld. Kloetinge maakte zaterdag in Katwijk een nieuwe start. Het Heef echter bij goede bedoelin gen, Net als vorige week kreeg jeBevelandse hoofdklasser een teeg uit de pan. Na de 7-2-ne- Jerlaag bij Noordwijk volgde ineen pijnlijk verlies bij Quick Boys: 5-2. Aar i joch houden we hier een beter oei aan over dan vorige teek", zei oefenmeester Karl tergouwen. „We hebben meer als collectief gefungeerd en zijn e negentig minuten voor blij- a werken." Het positivisme lonk aandoenlijk en was van uit de trainer geredeneerd best begrijpelijk, maar het kon de waarheid niet verhullen. Kloe- is na zes weken voorberei- j ding en twee competitiepotjes in dolend elftal, zonder ba- jms, automatismen, vorm en Hertrouwen. jj| Zaterdag haalden slechts twee pelers een voldoende. Wilco de i Valk was dreigend op rechts en ;j. John Bentschap Knook corri- srde in het centrum van de ifensie veel. De rest oogde ets (Pim Bruins, Wouter La- rujère), uiterst kwetsbaar (Er in van der Woerdt, Arno Me- aard), laconiek (Jean-Philip :ht), zwak (Ferry Alfons en !jj Êer de Graaff) of uit vorm (Merlijn Swennen, Johan de tbal|oederen). [ouwen had na de afstraf- tegen Noordwijk het mes :et in het elftal. Ronald JJjJ Zuijdwegt, Emiel Dorst en Mi- ub i ÉaLekawael kregen zaterdag- norgen in de bespreking te ho- dat ze niet tot de basis iden behorep. Bij Dorst viel dat verkeerd. De routinier wilde wel erkennen dat hij vorige week onder de maat was geble ven, maar om hem nu als schul dige aan te wijzen voor de ne derlaag, vond hij te ver gaan. „Als je zo redeneert, had hij elf andere spelers moeten opstel len. We waren vorige week alle maal slecht." Wat hem echter nog het meest tegen de borst stuitte, was dat hij geen uitleg kreeg van Vergouwen. „Ik had al een voorgevoel. Dat merk je aan iemand z'n houding, maar dan heb ik zoiets van: zeg het dan ge woon eerlijk van tevoren." De oefenmeester zag zaterdag meer in de lichtvoetigheid van Pim Bruins, die bij uitvallen als een echte nummer tien de aan val zou kunnen ondersteunen. Vergouwen gaf later toe dat dat er niet uit was gekomen. Zoals er trouwens wel meer dingen niet uit de verf kwamen. Kloe tinge had zich voorgenomen compact te spelen en voortdu rend zes man achter de bal te houden. Het geleun op de defen sie leidde echter nergens toe. Zelfs met een verdedigende speelwijze was de kansenver houding in de eerste helft nog 8- 2 in het voordeel van Quick Boys. Toch was het bij rust slechts 2-1 in het voordeel van de thuis ploeg, omdat de ploeg slordig was in de afwerking en Kloe tinge twee keer de bal van de lijn kon wegwerken. Een keer stond de lat een treffer in de weg. Nadat Wilco de Valk Kloe tinge met een prachtig schot op voorsprong had gezet, stel de Quick Boys nog voor rust orde op zaken, met dank aan Kloetinge. Eerst ging Erwin van der Woerdt na een buitens- pelgeval veel te doldriest in op Marnix van der Gun, waar na Remco Torken de toegeken de penalty benutte. Vervolgens gaf Pim Bruins op slag van rust Brian Mussche te veel ruimte om uit te halen: 2-1. Na de pauze ging Kloetinge ten onder aan persoonlijke fouten. Bij de 3-1, een eigen doelpunt van Jean-Philip Becht, werd er slecht gecommuniceerd en bleef doelman Swennen ten onrechte op de doellijn staan. Bij de vier de tegentreffer verspeelde de goalie na een terugspeelbal van Melaard de bal aan Torken, die vervolgens eenvoudig kon sco ren: 4-1. Uitblinker Van der Gun zorgde in de 61e minuut na een mooie aanval over de linker flank voor 5-1. Invaller Ronald Zuijdwegt bepaalde in bles suretijd de eindstand op 5-2, na een assist van Wilco de Valk. Kloetinge speelde toen al twin tig minuten met tien man. Op een moment dat er al drie keer was gewisseld, raakte Merlijn Swennen na een sliding van Dennis den Turk dusdanig ge blesseerd dat hij per brancard van het veld moest worden ge dragen. Later in het ziekenhuis van Leiden werd de vleeswond van zo'n acht centimeter in zijn linkerbeen gehecht. Swennen werd uiteindelijk vervangen door Becht. Het keeperswerk ging hem beter af dan verdedi gen. De hechtingen bij Swennen mo gen er over tien dagen pas weer uit, waardoor hij de eerstvol gende duels zal moeten missen. Normaliter is Gerben de Kievit de tweede doelman, maar of hij onder deze moeilijke omstan digheden de voorkeur geniet, is nog maar de vraag. Niet voor niets viel zaterdag alweer de naam van Jaap Pijnenburg in de kleedkamer. Net zoals een enke ling ook al speculeert over de te rugkeer van de eveneens ge stopte Pieter de Munnik. Quick Boys - Kloetinge 5-2 (2-1). 27. Wilco de Valk 0-1, 39. Remco Torken 1-1 (strafschop), 45. Brian Mussche 2-1,53. Jean-Philip Becht 3-1 eigen Wilco de Valk (links) probeert zich te ontdoen van verdediger Arie van Rijn. foto Hielco Kuipers doelpunt), 55. Remco Torken 4-1,61. Marnix van der Gun 5-1, 94. Ronald Zuijdwegt 5-2. Scheidsrechter: L. Stofkooper (Rotterdam). Gele kaart: Ferry Alfons, Emiel Dorst (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 2000. Kloetinge: Merlijn Swennen; Erwin van der Woerdt (46. Ronnie Cremer), John Bentschap Knook, Jean-Phi- 9 torRudy Boogert ;ebnj waa bej indsl Mid 4LEM - Rillandia speelde za- jjjj irdag haasje-over met GJS. 3a! Ichterstand, voorsprong, ach terstand. Het laatste sprongetje ion Rillandia net niet maken. Dedebuutwedstrijd in de eerste fee eindigde daardoor in een 3-3-gelijkspel. „Maar ik dacht we op de fles gingen", zei spits Guus Heijmans na afloop. ioor de eerste keer in zijn bijna dest 'HariSe bestaan trad Rillan- zaterdag aan in de eerste fee. De entree had wellicht jiiet de grandeur die de ploeg l/êra échtte -in het nietige dorp- (Dalem op een bij veld met niet geschilderde doelpalen - maar ^toekomst van het team ziet er kleurig uit. Succestrainer Paul Buuren, de laatste vijf sei- Éveit !#enen vaer keer gepromoveerd beid zijn kampioensploeg vrij- wlintact en mocht zich boven ton verheugen in de komst van .ate van s voc •ana! -t ,v Ijfü 1-1: om Beej eb nersPelers: Guus en Rick Heij- "8 (geen familie), Renato ilgers en Erwin van de Vree fes Heijmans is dit seizoen te- ,n]n Ngophet oude nest. De 23-jari- tbloi kea®valler uit Wouw 'transfe- ah Verb )ori ikdt reerde' in de zomer van 2001 van Cluzona naar Rillandia. In één seizoen bij Rillandia speelde hij zich met zeven doelpunten me teen in de kijker bij verschillen de bvo's. Hij ging op trainings stage met Excelsior, maar koos voor RBC Roosendaal. Heij mans speelde vorig seizoen bij de beloftes alle wedstrijden, pikte regelmatig zijn doel- puntjes mee en maakte zelfs zijn debuut in het eerste team in een oefenduel. Maar na één jaar was het prof- avontuur alweer voorbij. RBC besloot het belofteteam op de schop te nemen en toen was er geen plaats meer voor Guus Heijmans. „Goeie jongen, maar net een paar jaar te laat in het betaalde voetbal terechtgeko men", vond zijn toenmalige trainer Koos Waslander. Behal ve 'een goeie jongen' is Heij mans ook een goeie voetballer. Hij is kopsterk, snel, wendbaar en heeft een hard schot. Hij speelde met Rillandia tot nu toe zeven wedstrijden (drie oe fen, drie beker en één compe titie). Elke wedstrijd scoorde hij. Heijmans startte zaterdag enigszins gespannen, bekende hij. Maar dat gold volgens trai ner Van Buuren voor alle spelers van Rillandia. „Dat is ook niet meer dan normaal. We spelen in een nieuwe klasse, dan sta je strak. Dat heb ik bij de vorige clubs waarmee in promoveerde (Rood Wit en Tholense Boys) ook gezien." Rillandia begon 'Operatie Eerste Klasse' daar door met ingehouden adem. Twee momenten na ruim een kwartier schudden de ploeg echter wakker. Eerst boorde GJS'er Muilenburg een vrije trap door een achtmansmuur van Rillandia langs doelman Erwin van de Vreede (1-0), een minuut later werd Rillandia een loepzuivere strafschop wegens hands onthouden door arbiter Harskamp. De debutant wond zich daar zó over op, dat de ze nuwen in één klap weg waren. Routinier Peter Kepers draaide luttele tellen na de ophef een vrije trap koelbloedig in de hoek van het GJS-doel (1-1), Guus Heijmans knikte zijn nu al tra ditionele doelpuntje binnen uit een voorzet van Martijn van El- zakker (1-2). Mehmet Dolma miste dé kans op 1-3, toen hij een voorbeeldige pass van Re nato Helgers richting de boom toppen joeg. GJS was op dat moment geen schim van de ploeg, die vorig seizoen veertien wedstrijden op rij ongeslagen was gebleven in de eerste klasse. Rillandia zou zijn ongeslagen status in uit wedstrijden (sinds 23 februari 2002) probleemloos vasthou den. Maar na de rust had de su perman van GJS plots zijn cape aangetrokken: Ruud Bos. Vorig seizoen topscorer met liefst 26 goals. Zaterdag boog hij in zijn eentje de achterstand van GJS in een kwartier om in een 3-2- voorsprong. De 2-2 uit een cor ner, de 3-2 na een overstapje. Daar tussendoor kogelde Mui lenburg zelfs nog op de lat. Rillandia toonde echter veer kracht en zette een furieuze stormloop in. Schoten van uit blinker Rick Heijmans, van Guus Heijmans en van Martijn van Elzakker werden gekeerd door de doelman. De counters van GJS waren levensgevaar lijk met die dekselse Bos, maar dertien minuten voor tijd kreeg Rillandia eindelijk zijn verdien de loon. Peter Kepers brak door de GJS-defensie en zijn voorzet werd door Arjan Koopmans binnengewerkt: 3-3. „Ik ben niet teleurgesteld", zei trainer Van Buuren, „maar het had be ter gekund. In drie dode spelmo menten hebben we het wegge geven." Guus Heijmans: „Het is een terechte uitslag. Allebei de ploegen hebben hun slappe en sterke momenten gehad." GJS - Rillandia 3-3 (1-2). 15. Bart Muilenburg 1-0, 20. Peter Kepers 1- 1, 21. Guus Heijmans 1-2, 47. Ruud Bos 2-2, 53. Ruud Bos 3-2, 77. Arjan Koopmans 3-3. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Barry Aanen, Marc-Jan Bos, Danny Muilenburg, Ruud Bos (allen GJS), Peter Kepers, Arjan Koopmans, Re nato Helgers (allen Rillandia). Aan tal toeschouwers: 150. Rillandia: Erwin van de Vreede; Re nato Helgers, Rick Heijmans, Peter Kepers, Corné Nuyes; Mehmet Dol ma, Giel Dubbeld, Michiel van Trij- en (87. Jacco Baas), Martijn van El zakker; Arjan Koopmans, Guus Heijmans. SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA GOES J®l: (0113) 315640 fax: (0113) 315669 feail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker 'coördinator zuid) Pudy Boogert (coördinator noord) SfenRemijnsen Roeland van Vliet fey van der Hooft centrale redactie 1 B 1fespark 28 3°°' Postbus 31 ten. 4460 AA GOES de» Tel: (0113) 315500 jetafl f«: (0113) 315669 iï aofdt idsd feail: redactié@pzc 'NTERIMET ï^.pzc.nl mail: web@pzc.nl nl De Rillandia-spelers (van links naar rechts) Peter Kepers, Arjan Koopmans en Martijn van Elzakker begrijpen er niks van. Scheidsrechter Harskamp liet een loepzuivere handsbal in het strafschopgebied van GJS onbestraft. foto Ad van Hasselt lip Becht, Arno Melaard; Johan de Goederen, Pim Bruins (67. Ronald Zuijdwegt), Wouter Labrujère; Wil co de Valk, Pieter de Graaff ((59. Emiel Dorst), Ferry Alfons. door Wim Broekhoven GOES - Promovendus Nieuw dorp opende het seizoen in de tweede klasse zaterdag met een 2-1-overwinning bij Kapelle. Noad'67 kreeg een 2-0-neder- laag te slikken tegen Seolto, ter wijl 's-Heer Arendskerke en Kogelvangers niet tot scoren kwamen. De Zeeuws-Vlaamse derby tussen Terneuzense Boys en AZVV werd door de Axelaars gewonnen (1-2). Arnemuiden - Zaamslag werd afgelast. Kapelle - Nieuwdorp 1-2: De thuisploeg kwam na een kwar tier nog wel op voorsprong door een fraaie treffer van Niels Kole. Hij kopte een vrije trap van Rob Oostrom strak in de kruising, maar dat was tegen de verhou ding in. De bezoekers ontsnap ten vijf minuten later aan een nog grotere achterstand toen de thuisploeg een strafschop claimde, maar arbiter Filius niet thuis gaf. Tien minuten voor rust kwam Nieuwdorp na een vlotte aanval op gelijke hoogte via Peter Kastelein. Hal verwege de tweede helft leverde het Nieuwdorp-overwicht 1-2 op door Rudi van de Sluis. Seolto - Noad'67 2-0: Noad'67 was steeds de mindere ploeg, maar het duurde toch tot hal verwege de tweede helft voordat Frank van Loon de score kon openen. Tien minuten voor tijd schoot Arnout Mol vanaf elf me ter de beslissende tweede treffer binnen. 's-Heer Arendskerke - Kogel vangers 0-0: De verjongde thuisploeg, die het nog enige tijd zonder Frank Goedegebure moet stellen, speelde de eerste helft te slordig om het de bezoe kers moeilijk te maken. Er was een prima kans voor Walter de Kok, maar Steef van de Velde moest ook tot twee keer toe een bal van de lijn trappen om een bezoekende voorsprong te voor komen. Direct na rust was de thuisploeg beter, maar de slot fase was voor Kogelvangers. Doelman Boonstra redde toen een punt voor 's-Heer Arends kerke. Terneuzense Boys - AZVV 1-2: Robbie Jonkman opende direct na de rust de score voor de thuis ploeg. Uit het niets maakt Jaap den Doelder gelijk, waarna hij Veli Eryürük een niet te missen kans gaf voor de winst. TERNEUZEN - Twee doelpunten en vier rode kaarten be paalden het openingsduel van Terneuzen in de eerste klasse C van het zondagvoetbal. De 1-1 tegen Voab uit Goirle was ach teraf niet het onderwerp van gesprek. Het optreden van scheidsrechter Tirions uit Roosendaal hield de gemoederen meer bezig. In een tijdsbestek van nog geen twintig minuten werden twee spelers van Terneuzen (Mike But en Ronald van Sliedregt) en één speler van Voab (Elmond Kiné) na de rust vroegtijdig naar de kleedkamer gestuurd. Alledrie spelers kregen tweemaal geel en dus automatisch rood. Mike But be ging in de ogen van de leidsman twee domme overtredingen, Van Sliedregt praatte te veel in combinatie en maakte zich schuldig aan een 'schwalbe', terwijl Kiné van Voab buffelde te hard volgens de regels. „In alle gevallen was er sprake van een terechte kaart", vond Tirons ondanks tegengas uit beide kam pen. De vierde rode kaart was na afloop voor Terneuzen-ver- zorger Tonnie Kerkhove. „Die man riep me bij het verlaten van het veld elke keer toe dat ik de zwakste schakel was", leg de Tirions uit. Terneuzen maakte derhalve een valse start, hoewel de ploeg gistermiddag de meeste aanspraak maakte op de overwin ning. Tegen de verhouding maakte Voab de openingstreffer via Luca Farci. Vijf minuten voor de rust tekende Nico van der Meer de gelijkmaker aan. DORDRECHT - Oostkapelle heeft in de eerste competitie wedstrijd van het seizoen vertrouwen opgedaanDe Walcher- se eersteklasser won zaterdag de lastige uitwedstrijd bij Oranje Wit: 1-2. De basis voor de winst werd in het eerste kwartier gelegd. Oostkapelle overrompelde de tegenstander en scoorde via Rick Pattenier (vrije trap) en Alwin van Ham. De laatste profiteerde van goed storend werk van Dennis van de Welle. Oranje Wit kwam in de 2 le minuut nog wel terug tot 2-1, maar de verdediging van Oostkapelle hield vervolgens stand. „We hebben gedisciplineerd gespeeld", vond trainer Cees Houtepen. „Het was niet groots, maar wel degelijk." Oostkapelle kon nog niet beschikken over Wilfred Schipper, Ricardo Schipper (beiden geschorst), Joel Pattenier (hij deed ritme op in het tweede), Björn Langeveld (hij is nog niet speel gerechtigd) en Jacco Nelen (de keeper is herstellende van een knieblessure en deed ritme op in het tweede). ZAAMSLAG - Omdat de competitiewedstrijd tegen Kozak ken Boys werd afgelast, speelde SSV'65 zaterdag een oefen duel met Zaamslag, dat zijn wedstrijd tegen Arnemuiden af gelast zag worden. SSV verloor met 5-3. In de beginfase had SSV niettemin het beste van het spel. Marcel Kole opende al snel de score en daarna trof ook Jan-Willem van Dijk doel. Na de tweede tegentreffer herpakte Zaamslag zich echter. Drie treffers van Jacco den Hamer brachten de ruststand op 3-2. In de tweede helft was het vervolgens Peter Dieleman die voor 4- 2 en 5-2 zorgde, voordat Antoine Kunst de eindstand uit een strafschop op 5-3 bepaalde. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal ging de wedstrijd tussen Oostkapelle en de reserves van Wartburgia niet door, omdat de Amsterdamse vrouwen niet op tijd in Oostkapelle verschenen. In de tweede klasse eindigde de der by tussen Kloetinge en De Meeuwen in 1-1. Tien minuten na rust zette Bianco Bomer De Meeuwen op 0-1. Uit een scrim mage maakte Wilrieke Noorland tien minuten later 1-1. door Barry van der Hooft HOEK - Harold van de Ketterij twijfelde geen moment en wees gedecideerd naar de stip. Een lichte overtreding van Franky Standaert gaf Katwijk de moge lijkheid om terug te komen in de wedstrijd, maar de strafschop van Tim Kluivers belandde in de handen van Jiirgen Belpaire. De redding van de doelman bete kende het einde van het Kat- wijkse verzet, waarna Hoek in de slotfase kon uitlopen naar een ruime zege: 3-0. De overwinning kwam echter niet met goed voetbal tot stand en Johan Ballegeer was de eer ste om dat toe te geven. „Het voornaamste is dat we drie pun ten hebben gepakt", zei de trai ner. „Het voetbal is nog niet zo als het moet zijn, al heb ik best leuke dingen gezien. Na de wedstrijd tegen Achilles Veen was het zelfvertrouwen toch ver te zoeken. Vandaag was het opnieuw niet oogstrelend, maar we hebben karakter ge toond." Ballegeer had na de 0-0 in de openingswedstrijd in eerste in stantie geen plaats meer inge ruimd voor Mare Minnaert. De middenvelder startte echter toch aan de wedstrijd, omdat Wesley de Smet tijdens de war- ming-up afhaakte met een lies blessure. De meest opvallende naam in het basisteam was die van Leon van den Ouden. De lange aanvaller behoorde tegen Achilles Veen niet tot de selec tie, maar vormde nu een aan- valsduo met Arjan Human. „Leon had vorige week niet ver wacht dat hij er niet bij zou zijn", zei Ballegeer. „Maar hij was gewoon niet goed bezig. Af gelopen week heeft hij laten zien dat hij ervoor wil werken en daarom heb ik hem vandaag la ten spelen." Van den Ouden werkte tegen Katwijk negentig minuten lang keihard, maar was niet gelukkig in de afwerking. Na elf minuten kreeg hij een schitterende mo gelijkheid om de score te ope nen, maar zijn kopbal eindigde op de handen van Max de Jong. De doelman van Katwijk ging enkele minuten later gruwelijk in de fout. Opgejaagd door Ste ven de Croock probeerde hij de middenvelder van Hoek uit te kappen. De Jong struikelde, verloor de bal en zag De Croock de 1-0 in het lege doel schuiven. In het halfuur dat volgde, speel- de Hoek zonder overleg en sta pelde het aantal foute passes zich in rap tempo op. De zijkan ten werden niet gebruikt en dat leidde tot veelvuldig balverlies. De beste kansen waren dan ook voor Katwijk, maar Kluivers schoot van dichtbij ging naast en Chris de Bie miste oog in oog met Belpaire «en riante moge lijkheid. Na rust had Hoek wel weer lange tijd het initiatief. Een schot van Pauclair Youda, samen met Belpaire uitblinker, werd uit het doel gekopt, waar na Van den Ouden van dichtbij opnieuw op De Jong stuitte. De thuisploeg was duidelijk de bo venliggende partij, maar een slippertje achterin kostte bijna de overwinning. Invaller Verka de onderschepte een te korte te rugspeelbal, Belpaire redde, waarna Gavin Price bij zijn eer ste balcontact werd gevloerd door Franky Standaert. Belpaire hield zijn ploeg vervol gens op de been. „Hij schoot de bal best goed in, maar ik had ge luk dat ik de goede hoek koos", vertelde de doelman na afloop. „Door die gemiste strafschop kraakte Katwijk. Voor ons is dit een mooie zege en met de Amstel Cupwedstrijd tegen Capelle meegeteld, hebben we nog geen tegendoelpunt gehad. Dat geeft een goed gevoel, maar het voet bal kan nog beter." In de slotfase bouwden de Zeeuws-Vlamingen de voor sprong verder uit. Arjan Human tikte de 2-0 binnen na een schot van Steven de Croock en inval ler Djamel Buyse zorgde voor 3-0, nadat Thomas Ragut een knappe actie niet kon afronden. Ballegeer: „We staan nu op vier punten. Na vijf wedstrijden we ten we echt hoe onze start is ge weest. Het gaat nog beter wor den en iedereen weet dat wij zo hoog mogelijk willen eindigen. We zullen ons dan ook niet weg stoppen." Hoek - Katwijk 3-0 (1-0). 15. Steven de Croock 1-0, 81. Arjan Human 2-0, 93. Djamel Buyse 3-0. Scheids rechter: A.L. van de Ketterij (Lewe- dorp). Gele kaart: Franky Standaert (Hoek), Tim Kluivers, Chris de Bie en Mohammed Bougrine (allen Kat wijk). Aantal toeschouwers: 900. Hoek: Jiirgen Belpaire; Thomas Ra- gut, Johan Mücher, Gunther de Meyer (85. Pascal Smessaert), Fran ky Standaert; Mare Minnaert, Pauc lair Youda (85. Djamel Buyse), Ste ven de Croock, Ramazan Yuruk (88. Thijs Binnerts); Arjan Human en Leon van den Ouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15