PZC Autoverkeer Zoomgebied ontmoedigd PZC Nieuw hoofd moet school redden Discussie over tweede fietsvoetveer voor provincie gesloten 11 Gemeente gaat activiteiten in regio beter op elkaar afstemmen agenda woensdag 3 september 2003 Hardleerse automobilist bestraft Dure vechtpartij voor Bevelander Notoire drankrijder aangepakt Boete voor diefstal dvd's Aandacht voor recreatie met dementerenden Limiet Schone lei Kleine kern Voordelen Ruilbeurs Jeugdkoor Kunstspeuren op Bevelanden Schouwen wil evenementenbeleid door Famke van Loon ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil een eigen evenementenbeleid. Dit moet zorgen dat het aantal en het soort evenementen beter op elkaar is afgestemd, de overlast voor bewoners wordt vermin derd en gemeente en politie be ter kunnen controleren of een activiteit volgens de afspraken verloopt. Voor de Burghse Dag en de rom melmarkt van de plaatselijke voetbalvereniging tot het con cert van Bluf moet de gemeente toestemming geven. Jaarlijks geeft Schouwen-Duiveland on geveer 150 vergunningen voor grote en kleine evenementen af. Dat gebeurt op grond van de Al gemene Plaatselijke Verorde ning (APV). Maar van een daadwerkelijk beleid voor de evenementen is op Schouwen- Duiveland geen sprake. Het ontbreken van dat beleid leidt in de praktijk tot proble men. Zo streek de gemeente het Nederlands Nationaal Circus Herman Renz deze zomer be hoorlijk tegen de haren in door kort na hun bezoek ook het Duitse Circus Renz Berlin toe te staan. Maar regels, op grond waarvan de tweede vergunning geweigerd had kunnen worden, zijn er niet. Om dezelfde reden is ook de wildgroei aan rommel markten, avondmarkten en braderiën moeilijk in te dam men. Naast meer van hetzelfde en te kort na elkaar levert het ontbre- STREEKACTIVITEITEN ken van richtlijnen ook organi satorische problemen op. „Het is nu teveel hapsnapbeleid. Er wordt vaak op het allerlaatste moment een vergunning aange vraagd", stelt burgemeester J. Asselbergs. Hierdoor kunnen maar moeilijk afspraken ge maakt worden met bijvoorbeeld de politie of brandweer. Zonder duidelijke richtlijnen is ook de controle op de gang van zaken bij een rommelmarkt of concert ondoenlijk, terwijl omwonen den wél klagen over onder meer geluidsoverlast. Het college wil hier een eind aan maken met een eigen, gemeen telijk evenementenbeleid. Re sultaat moet zijn dat het aantal en soort evenementen beter op elkaar wordt afgestemd en dat gemeente en politie met duide lijke regels de controle hierop kunnen uitvoeren. Dat kan be tekenen dat straks een limiet wordt gesteld aan het aantal avondmarkten per seizoen. Of dat eerst aan verschillende voorwaarden, zoals voldoende parkeergelegenheid, voldaan moet worden voordat de ver gunning wordt afgegeven. Maar ook teveel evenementen tegelij kertijd - bijvoorbeeld een ker mis in Renesse en een markt in Burgh-Haamstede op dezelfde avond - moet volgens Assel bergs vermeden worden. In de Startnotitie Evenemen tenbeleid zet het college de eer ste stap naar de nieuwe regels. De komende maanden moet in overleg met zowel de gemeente lijke afdelingen, politie en brandweer als de organisatoren van de evenementen als de Stichting Recreatie Activi teiten Schouwen-Duiveland (SRASD) de koers worden be paald. Duidelijk is voor de burgemees ter al wel dat de gemeente in ie der geval een vaste termijn zal instellen waarbinnen de ver gunning moet worden aange vraagd. „Hulpverleners als de Geneeskundige Hulp bij Onge vallen en Rampen (GHOR) we ten beter waar ze rekening mee moeten houden als ze tijdig op de hoogte gebracht zijn van een evenement", vindt de burge meester. Het college wil vooral van het 'hapsnapbeleid' af, terwijl er ruimte blij ft voor nieuwe evene menten en trekpleisters. Assel bergs: „We zoeken naar een ver antwoorde balans. BURGH-HAAMSTEDE - Slot Haamstede, 10.30 en 11.30 uur: Bezoek kasteel met diavertoning; SEROOSKERKE - Boerderij eind Prunje- weg, 13.30 uur: Excursie natuurontwik keling Plan Tureluur, aanmeldingen bij WV Burgh-Haamstede; ZIERIKZEE - VVV-kantoor Nieuwe Haven, 14.00 uur: Stadswandeling langs monu menten; Mfc, 20.00 uur: Themabijeenkomst wind energie PvdA. MIDDELBURG - Een 42-jarige inwoner van Schiedam is gis teren door de Middelburgse politierechter voor een aantal verkeersdelicten veroordeeld tot 5 6 uur werkstraf en 5 50 euro boete. De Schiedammer liep op 18 februari bij een verkeers controle in Vlissingen tegen de lampDe man reed tij dens ont zegging van de rijbevoegdheid, had geen geldig rijbewijs en zijn auto was niet verzekerd. Officier van Justitie J. Valente vond dat de man hardleers was en geen enkel respect toonde voor een beslissing van de rech ter. Hij eiste vier weken cel en 720 euro boete. De politierech ter was iets milder gestemd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer heeft gisteren een 2 7 -j arige inwoner van Kamperland wegens openlijke geweldpleging bij verstek veroordeeld tot 500 euro boete. Daarnaast moet hij 400 euro smartengeld betalen aan de man die mishandeld is. De aanleiding voor de geweldpleging op 31 december 2002 was het afsteken van vuurwerk door een groep jongeren. Het slachtoffer had zich hieraan geërgerd, waarna hij de confron tatie aanging met de groepAl gauw ontstond een vechtpartij waarbij de verdachte zich niet onbetuigd liet. Na enig trek- en duwwerk werd het slachtoffer geslagen. Terwijl hij op de grond lag, zou zijn belager hem hebben geschopt. Officier van Justitie J. Valente vond de vechtpartij zeer verwerpelijk. Het slachtoffer claimde twee keer zoveel smartengeld, maar zo wel de politierechter als de officier hielden rekening met zijn rol in de vechtpartij. De man moet voor zijn aandeel in de vechtpartij later nog voor de politierechter verschijnen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Gaakeer noemde gisteren het gedrag van een 31-jarige drankrijder uit Sint Annaland onverbeterlijk. Ze vond dat de man, die dron ken achter het stuur van een onverzekerde auto had gezeten, het maar eens goed moest voelen. Ze was het eens met de vor dering van officier van justitie J. Valente en veroordeelde ver dachte conform de eis tot anderhalf jaar rijontzegging en 1100 euro boete. De Tholenaar, die gisteren wegbleef van de zitting, was de laatste jaren verschillende keren betrapt op dronken rijden. Hij had zich tijdens zijn proeftijd opnieuw schuldig gemaakt aan dronken rijden en het rijden zonder verzekering. Dit keer werd de bloedproef afgenomen, nadat hij 30 november vorig jaar in zijn woonplaats een ongeval had veroorzaakt. Hij had bijna drie keer teveel alcohol gedronken. Bij het onge luk raakte zijn vriendin zwaargewond. Zij liep verschillende botbreuken aan haar been op. „Zij zal haar vriendje dank baarzijn", merkte de politierechter op. Hij kwam er zelf zon der kleerscheuren vanaf. MIDDELBURG - Een 21-jarige inwoner van Dordrecht is gisteren in Middelburg wegens verduistering veroordeeld tot 350 euro boete. De man huurde eind vorig jaar een aantal dvd's en computerspelletjes bij videotheek Viduet in Middel burg, maar verzuimde ze terug te brengen. De huurder had verklaard bij vrienden thuis naar de dvd's en spelletjes te heb ben gekeken. Hij was vervolgens na een ruzie weggegaan en had de spullen achtergelaten. De Dordtenaar moet naast de boete ook 210 euro schadevergoeding betalen. MIDDELBURG - Een fietstocht maken met een dementerende kan heel goed, vindt Karei Steur. Hij is de gastspreker van het Alzheimer Café dat zater dag gehouden wordt in het Gasthuis in Middelburg. Steur komt met een duofiets naar het Café om zijn verhaal kracht bij te zetten. Hij vertelt over zijn ervaringen tijdens de bijeenkomst van partners en fa milieleden van dementerende mensen die regelmatig plaats vindt in het Gasthuis. Het Café duurt van 14.30 tot 17.00 uur. Op Wereld Alzheimerdag, za terdag 21 september, wordt een extra Alzheimer Café gehou den. M. Boon, Neuroloog te Goes, gaat dan in op de gevoe lens en veranderingen die de ziekte Alzheimer meebrengt in een familie- en vriendenkring. Die bijeenkomst kent dezelfde tijd en plaats als het reguliere Alzheimer Café. Op een gedeelte van de Armhoekseweg bij Burgh-Haamstede wordt de maximumsnelheid teruggedrongen tot 60 kilometer per uur. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800 0231231 op maandag t/m vijdag gedu rende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - In het Zoom gebied tussen Renesse en Burgh-Haam stede wordt een snelheidslimiet van 60 kilometer per uur ingesteld. Doel is ver betering van de verkeersveiligheid, het verkeersluw maken van het Zoomgebied en stimulering van het gebruik van de nabijgelegen recreatieverdeelweg. Terugdringen van onnodig en ongewenst (recreatie)verkeer in de kernen van de Schouwse Westhoek is één van de be langrijkste doelen van het Mobili teitsscenario. De in dat scenario voorge stelde verkeersmaatregelen zijn opgeno men in de Regiovisie Schouwen-West. Aan de uitvoering van dat plan wordt al geruime tijd gewerkt. In het Zoomgebied zijn de maatregelen vooral gericht op het terugdringen van het doorgaand verkeer. Sinds enkele maanden geleden de Vroon- weg - een snelle verbindingsweg tussen Haamstede en Renesse - afgesloten werd voor alle verkeer, klagen de bewoners van het Zoomgebied steen en been over sluipverkeer dat de Hogezoom verkiest boven de recreatieverdeelweg. Wethou der L. Geluk-Poortvliet: „De mensen hebben echt veel last van het verkeer. Dat probleem moet opgelost worden." Voor de Hogezoom is nog niet zo lang ge leden een maximumsnelheid van 60 kilo meter per uur ingesteld. Hetzelfde gaat nu gebeuren met Lagezoom, het gedeelte van de Kooijmansweg tussen Lage- en Hogezoom, Sarresweg, Pauwlijntjesweg en het gedeelte tussen Lage- en Hoge zoom van de Armhoeksweg. Op genoem de wegen geldt nu nog een maximum snelheid van 80 kilometer per uur. De verlaging van die limiet naar 60 kilo meter per uur wil de gemeente afdwin gen door verschillende snelheidsrem- mende maatregelen. De belangrijkste zijn verschillende plateaus en een land- bouwsluis met keerlus. De limiet wordt foto Dirk-Jan Gjeltema met borden aangegeven en met speciale belijning op het wegdek nog eens extra onder de aandacht van de automobilist gebracht. Tot het pakket maatregelen voor het ver keersluw maken van het Zoomgebied be hoort ook een knip ter hoogte van de Pauwlijntjesweg. Die moet de Hogezoom volstrekt onaantrekkelijk maken voor het doorgaand verkeer en de automo bilist stimuleren gebruik te maken van de recreatieverdeelweg. Wanneer die knip er daadwerkelijk komt, is nog niet bekend. „Het kan nog even duren, maar als het toeristisch seizoen achter de rug is, willen we hier wel snel verder mee, zegt wethouder Geluk. door Ali Pankow NOORDGOUWE - Het gemeen tebestuur is een nieuwe fase in gegaan in de strijd om het be houd van openbare basisschool De Springplank in Noordgou- we. Langslepende conflicten tussen enkele ouders en mis communicatie binnen de schoolleiding noemt onderwijs wethouder J. van Felius als oor zaken voor de problemen van de dorpsschool. Er zijn nog maar 31 leerlingen. Het minimum is 44. Wettelijk wordt dat maar voor twee jaar toegestaan. Een nieuw bestuurslid, name lijk J. Folmer uit Dreischor, moet uitkomst bieden. Folmer is tevens locatie-direc teur bij obs De Klimop in Dreischor. Hij gaat in op het ver zoek van het gemeentebestuur om in Noordgouwe de leiding van zijn voorgangster S. Hart man over te nemen. „Voor haar zoeken we een andere passende functie elders binnen het onder wijs, maar gezien de situatie bij De Springplank hebben we tot deze wisseling van leiding moe ten besluiten", zegt wethouder Van Felius. Hij heeft er alle vertrouwen in dat Folmer met duidelijk mana gement en rechtstreekse com municatie met schoolteam en ouders de zaak weer op de rails krijgt. „Het is een kwestie van gedeel de verantwoordelijkheid. Voor de ouders is hierin ook een be langrijke rol weggelegd", zegt Folmer er zelf over. Hij wil abso luut niks zeggen over wat in het verleden op Noordgouwe alle maal is fout gegaan. Evenmin Met 31 leerlingen wordt het voortbestaan van obs De Springplank in Noordgouwe bedreigd. foto Dirk-Jan Gjeltema wil hij ingaan op de vraag hoe hij zijn eigen kansen inschat, nadat meerdere collega's de af gelopen jaren zijn afgehaakt of de wacht kregen aangezegd. „Noordgouwe is niet gediend met negatieve publiciteit en niemand heeft iets aan het opra kelen van wat is gebeurd." Fol mer wil met een schone lei be ginnen. Inmiddels hebben wel heel wat ouders hun kinderen van De Springplank gehaald. „Maar de ouders van de kinde ren die er nog wel zijndragen de school een warm hart toe", con stateert Folmer op basis van de informatie-avond deze week voor de betrokkenen. Overigens is het niet de eerste keer dat vanuit de gemeente een beroep is gedaan op de ouders ten behoeve van het voortbe staan van deze dorpsschool. In maart dit jaar nog zei boven- schoolsmanager E. de Keijzer zich te zullen inspannen de con flicten zo snel mogelijk de school uit te krijgen. Hij kon digde aan alle ouders een brief te schrijven met het dringende verzoek onderlinge conflicten verre van De Springplank te houden. Het heeft niet kunnen voorkomen dat zeventien kin deren de school hebben verla ten. Volgens Van Felius is dat aantal niet geheel terug te voe ren naar ruzies en onvrede. „Er zijn ook kinderen wegens regu liere verhuizingen naar elders vertrokken." Het dubbel-management van Folmer wil niet zeggen dat De Springplank een dependance wordt van De Klimop. Volgens Van Felius zit Schouwen-Dui veland met twee dependance- scholen in Renesse/Noordwelle en Nieuwerkerk/Sirjansland al over het toegestane maximum. We hebben zuiver een persoon lijk beroep gedaan op Folmer." Deze zegt op het verzoek te zijn ingegaan in het belang van het behoud van een school en vooral van het openbaar onderwijs in een kleine kern. Met het ver dwijnen van de openbare scho len in Zonnemaire, Serooskerke en Kerkwerve ziet hij al teveel afkalving. Verwijzend naar de leerlingen prognoses voor Noordgouwe heeft Folmer er alle vertrouwen in dat het leerlingental te zijner tijd weer het vereiste mininum van 44 bedraagt. Vrij uniek is dat De Springplank gaat werken met een zogeheten één- twee- drie-combinatie, waarbij de gehele onderbouw in één groep is ondergebracht. Ver der worden de groepen vier, vijf, zes gecombineerd, evenals groep zeven en acht. De ouders van de school in Dreischor zijn gisteravond ge ïnformeerd over de extra taak die Folmer op zich heeft geno men. door Conny van Gremberqhe HULST - Voor Gedeputeerde Staten van Zeeland is een fiets voetveer tussen Kruiningen en Perkpolder een gepasseerd sta tion. GS zijn niet van plan om naar zo'n veer nog nader onder zoek te laten verrichten. t)e on derzoeken die in opdracht van de provincie zijn uitgevoerd, hebben voor het provinciebe stuur voldoende aangetoond dat er geen economische grond slag is voor een dergelijke voor ziening. Bovendien zijn GS van mening dat het gros van de Zeeuws-Vla- mingen door de komst van de Westerscheldetunnel de be schikking heeft gekregen over betere vervoersmogelijkheden. De Hulster oud-leraar A. Broekmans ventileerde de voorbije zomer in twee brieven aan het provinciebestuur kri tiek op de onderzoeken die de provincie had laten verrichten. Hij stelde dat de economische schade voor het uitblijven van een alternatieve fiets-voet- verbinding groter zou zijn dan de uiteindelijke exploitatiekos ten voor zo'n verbinding, een betrouwbare overheid zou in zijn optiek dan ook zor gen voor die vervoersmogelijk- heid. Dat Broekmans voor de regio Oost-Zeeuws-Vlaanderen met een intensieve campagne gepro beerd heeft om de provinciale overheid warm te krijgen voor een fiets-voetveer wordt, zo schrijft D. Kruis, hoofd van de afdeling Verkeer en Vervoer na mens GS, zeer gewaardeerd. Dat neemt niet weg dat het pro vinciebestuur van mening is dat meer mensen voordeel hebben van de Westerscheldetunnel dan dat er nadeel van ondervin den. „Dat inwoners van Zeeuws-Vlaanderen die in de nabijheid van de veerpleinen wonen gedupeerd zijn ten aan zien van reistijden en -kosten klopt, maar is welhaast onver mijdelijk", laat het Zeeuws be stuur Broekmans weten. De Hulster activist zou voorts in zijn argumentatie voor een fietsvoetveer voorbij zijn ge gaan aan het feit dat ook de Oost-Zeeuws-Vlamingen door de nieuwe tunnel voordelen ge nieten bij het reizen. De tunnel is 24 uur per dag te gebruiken en ook het openbaar vervoer in Zeeland is inmiddels zodanig op de tunnel afgestemd dat de reis- I tijden voor het gros der Zeeuws- Vlamingen korter zijn gewor- den. Die voordelen zou Broekmans in zijn pleidooien voor een alter natief veer niet hebben laten 1 meewegen. Dat Broekmans de voorbije maanden een lans heeft willen breken voor scholieren uit Oost- 1 Zeeuws-Vlaanderen die met de bus naar school in Goes moeten en geconfronteerd werden met lange reistijden vindt de provin- cie een prima zaak. Alleen vindt men in Middelburg dat Broek- mans dan in de slag zou moeten met vervoersmaatschappij I Connexxion. „Dat is het juiste orgaan om de kwaliteit van de dienstverlening te optimalise- ren", bericht Kruis de Hulste- naar. LEWEDORP - In café/pension De Goede Verwachting In Le- wedorp wordt vrijdag vanaf 19.15 uur een ruilbeurs gehou den. Op de beurs kunnen onder meermunten,oudeansichten en i postzegels worden geruild. GOES - Het Schouws Jeugdor kest geeft zaterdag een concert in de Maria Magdalena Kerk ir Goes. Het jeugdorkest bestaal uit twintig leden en staat onder leiding van Marien Stouten. Het repertoire bestaat uit zowei j klassieke muziek als psalmen er gezangen. Het concert begint i om 19.30 uur. .i 13 BORSELE- Komend weekenc staat de gemeente Borsele in he' teken van de kunstroute'Kunst- sjj speuren in de Zak'. In galerieën en bij kunstenaar; worden demonstraties gegeven i De locaties zijn te herkenner aan de kunstwimpel. Van 11.00 tot 18.00 uur is over- zichtstentoonstelling var Marthy van der Werff te zien ii het dorpshuis van Borssele Vanaf 13.30 uur is daar live mu ziek met Ierse Ballads. fM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33