PZC ALBUM Suske Wiske gefilmd in levende lijve Neptunes debuteren Prince is langdradig Boyz is meisjesblad voor stoere jongens Sandy Dillon is mysterieus 23 m» I j woensdag 3 september 2003 Slopershamer Repeteren 1.Chipz Chipzin Black (Who You Gonna Cal 12) 2. Lumidee - Never Leave You (Uh-Oooh) 11 3. Paul Van Dyk- Nothing But You 131) 4. Outlandish - Aicha 15) 5. The Underdog Project Vs S Summer Jam 2003 (3) 6. Eminem - Business (6) 7. Blu Cantrell Ft. Sean Pau - Breathe (1) 8. K3 - Oya Lele (9) 9. Jim - This Love Is Real (4) 10. Benny Benassi Pr. The Biz - Satisfaction 110) 11Stacie Orrico - Stuck (8) 12. Kane Use Delange - Before You Let Me Go 111 13. Beyonce Ft. Jay-Z - Crazy In Love 112) 14. Veldhuis Kemper Ik Wou Dat Ik Jou Was 113) 15. Jewel - Intuition 120) 16. Sensation - The Anthem 2003 114) 17. Earforce Ft. Wesley Dj - Zoene! Zoene! 143) 18. Nodesha - Get It While It's Hot 118) 19. Nena Kim Wilde - Anyplace, Anywhere,Anytime (36) 20. Bzn - De Zon, De Zee (-) 21. Juanes - A Dios Le Pido 117) 22. Sean Paul - Like Glue (39) 23. Simply Red - Fake 121) 24. 50 Cent - 21 Questions 119) 25. Fabolous Ft. M. Shorry - Can't Let You Go 116) 26. Justin Timberlake - Senorita (-) 27. Dj Goldfinger Welcome To The Costa Brava 128) 28. Scooter Vs. Marc Acardipa I Like It Loud <-) 29. Tribalistas - J a Sei Namorar 115) 30. R Kelly - Thoia Thoing/Snake (-) 31. Di-Rect - Rollercoaster (33) 32. Amy Studt - Misfit (32) 33. Pharrell Williams Ft. Jay - Frontin 123) 34. Laidback Luke Ft. Marxman - We Can Not ..(Dance Valley '03) 124) 35. Robbie Williams - Something Beautiful 125) 36. Daniel Bedingfield - Never Gonna Leave Your Side 148) 37. Sean Paul - Get Busy (22) 38. Thalia -1 Want You (-> 39. Ricky Fobis - No Regular (Sensation Theme) (35) 40. Shakira - OjosAsi (21) 41. Dj Jean - Supersounds (-) 42. Jarabe De Palo - Bonito 142) 43. Evanescense - Going Under (-) 44. Dj Bobo - Chihuahua 141) 45. Rene Shuman 8i Angel-Eye - Don't Be Cruel 147) 46. Wayne Wonder - No Letting Go (26) 47. Soulvation - Reset Your Brain (-) 48. Jason Nevins Ft. Holly Ja - I'm In Heaven 134) 49. Intwine - Way Out 129) 50. Jamaift. Dewi - When you walk in the room (37) 1. Jim - Impressed 11 2. Rolling Stones - 40 Licks 12) 3. The Neptunes - The Neptunes Present... Clones 18) 4. Robbie Williams - Escapology (3) 5. Kane - What If 14) 6. Ub40 Labour Of Love 1,2 3 (5) 7. Andre Hazes - 25 Jaar-Het Allerbeste Van 16) 8. Simply Red Home (7) 9. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head 19) 10. Sean Paul - Dutty Rock 110) 11. Celine Dion - One Heart 128) 12. Norah Jones - Come Away With Me 111) 13. Justin Timberlake - Justified 114) 14. Eros Ramazzotti - 9113) 15. Blof - Blauwe Ruis 112) 16. Grad Damen - Zo Is Mijn Leven 121) 17. Blof - Omarm 115) 18. 3 Musketiers - De Musical 119) 19. Ilse Delange - Clean Up 118) 20. Evanescence - Fallen (22) 21. Neil Young Crazy Horse - Greendale (20) 22. Beyonce - Dangerously In Love 117) 23. Jannes - Met Jou Kan Ik Het Leven Aan 116) 24. Di-Rect Over The Moon 124) 25. Marco Borsato - Onderweg 131) 26. Veldhuis 8i Kemper - Half Zo Echt (25) 27. Metallica - St. Anger 127) 28. Simply Red - The Very Best Of 126) 29. Annie Lennox - Bare 123) 30.50 Cent - Get Rich Or Die Trying 129) 31. Eminem - The Eminem Show 136) 32. Live - Birds Of Pray (33) 33. Outlandish - Bread Barrels Of Water (-) 34. Mary J. Blige - Love Life (-) 35. Fabolous - Street Dreams 134) 36. Robbie Williams - Swing When You're Winning 139) 37. Lumidee - Almost Famous 157) 38. M-Kids Power (30) 39. Stacie Orrico - Stacie Orrico 135) 40. Moby 18(31 41. Jamai - Jamai 132) 42. Linkin Park - Reanimation 138) 43. Christina Aguilera - Stripped 146) 44. Moloko - Statues 145) 45. Ry Cooder Manuel Galban - Ma mbo Sinuendo 142) 46. Gebroeders Ko - Villa Fiesta (-) 47. Juanes Un Dia Normal 140) 48. Linkin Park - Meteora (52) 49. Mariah Carey - Charmbracelet 144) 50. Enrique Iglesias - Escape 141 Anne de Jong aan het werk in het atelier van G2A. foto Willem Mieras. Anne schildert blauw Anne de Jong (15) uit Kapelle heeft iets met vrouwen. Om te schilderen althans. En met de kleur blauw. Ze heeft nu al haar eerste expositie, samen met haar vriend Wout Koole (21), op de eerste verdieping van café Heart-Break aan de Grote Markt in Goes. Dat is erg vroeg voor haar leeftijd. Het is ook snel, gezien het beperkt aantal voltooide werken, er kent zij. Maar zij smacht naar reacties, kritiek waarmee zij haar voordeel kan doen. Daarom hangen drie van haar schil derijen te keur voor het publiek. Aan verkoop denkt ze eigen- lijknog niet. T\ ITomenteel werkt zij nog -LVxdrie schilderijen in het a ;aan Ldrie schilderijen in het ate lier van G2 A, de stichting voor beginnende kunstenaars, in de voormalige Beatrixschool aan de Tomatestraat in Goes. Vier andere zijn gereed en hangen daar aan de wand. Thuis heeft ze er ook nog vier. Dat is haar productie in ongeveer een half jaar. Sinds zes maanden werkt ze nu serieus met olieverf op doek, gestimuleerd door zowel haar vader (die het eerste mate riaal ter beschikking stelde), als haar vriend Wout. Aanvanke lijk schilderde ze thuis op haar slaapkamer, enkele uren 's mid dags en 's avonds. De hele nacht in de dampen van de terpentine slapen is echter ook niet gezond, dus ze was blij dat ze een ruimte kreeg in het atelier. Daar is ze dagelijks bezig. „Ik heb ook een tijdje met acryl gewerkt", vertelt ze. „Maar dat droogt te snel. Je kunt de kleu ren niet mengen en laten over lappen op het doek. Daarom vind ik het prettig om met olie verf te werken." Ze heeft een voorkeur voor blauw als basis- kleur. „Daarin bestaan veel verschillende tinten. Het is mys tiek, maar ook koel. Dat con trast geeft spanning," verklaart Anne. Ze noemt haar werk abstract realisme. Jong vrouwen zijn vaak het onderwerp, maar doorgaans vaag, zonder identi teit. „Ik heb wat met vrouwenli chamen. Ze zijn soepel, elas tisch, gracieus en ik vind die ronde vormen mooi. De gezich ten schilder ik met opzet niet. Het gaat mij niet om uitdruk kingen. Bovendien moet je ook wat aan de fantasie over laten, wat die lichamen doen." Anne is enthousiast over haar werkruimte, die ze deelt met vier anderen, onder wie haar vriend Wout. Deze maand ko men er nog twee kunstenaars bij. In totaal hebben ze de be schikking over vier klaslokalen, een kantoor en een gymzaal. Als de aangrenzende peuterspeel zaal in november wordt geslo ten, komen er nog vier lokalen vrijwaarover zij kunnen be schikken. Voor zolang het duurt, want de slopershamer wacht volgens de plannen in de cember. De kunstenaars hopen er echter langer te kunnen blij ven, omdat er asbest in de ge bouwen verwerkt zit, zodat die niet zondermeer kunnen wor den afgebroken. Mocht dat toch niet kunnen, dan moet de stich ting opnieuw op zoek naar een leeg gebouw. Dat wordt steeds moeilijker, ook al staat de ge meente welwillend tegenover hun initiatieven. Jonge kunstenaars die zich bij de stichting willen aansluiten, kunnen zich wenden tot voor zitter Denz de Kroon, Breitner- straat 33 in Goes (tel 06- 1540558) of denzdekroon@hotmail.com. Hans Tabbers Ze zijn wereldberoemd en on sterfelijk. Nu worden ze voor het eerst van vlees en bloed. Suske en Wiske en hun vrienden spelen de hoofdrol in de verfilming van De duistere diamant. Voorjaar 2004 is de première gepland. Vorige maand zijn de opnamen begon nen. Een van de locaties is een oude boerderij in Domein Bok rijk, net over de grens in België. Het is rustig in het openlucht museum van het Domein Bok rijk bij het Belgische Genk. In een uithoek van het terrein staat een Poperingse boerderij uit 17 71De toezichthouder, ge kleed in boerenkiel en op klom pen, heeft niet zoveel te doen. Toch is het op zijn erf ongewoon druk. Er staan hoge statieven, dikke kabels liggen in het gras, achter een schuur biedt een par tytent beschutting aan een pro visorisch ingericht buffet met koffie, nootjes en limonade. Een krijsend varken wordt tegen stribbelend de hoeve inge loodst. Overal in de wei staan en zitten mensen te wachten. Het is een vreemde mengelmoes van figu ren. Moderne mannen en vrou wen met walkie-talkies en koptelefoons, fotografen, een middeleeuwse armoedzaaier op een eigentijdse klapstoel. In de luwte keuvelen een weelderige herbergierster Clara en haar man Sjaak, gehuld in lange roodleren cape. Ze lijken ver dacht veel op Willeke van Am- melrooij en Urbanus. Een felle filmzon flitst aan. In het witte licht staan Suske en Wiske in levende lijve. Suske in rode blouse en zwarte broek, pi entere kijkers onder een pik zwarte kuif. Wiske, parmantig in haar witte jurk, de rode strik om het knotje boven op haar strak gekapte hoofd. Uit haar rugzak steekt de kop van Scha- nulleke, de liefste lappenpop ter wereld. De twee staan klaar om de hoeve, die fungeert als mid deleeuwse herberg, binnen te gaan. Behalve Urbanus en Willeke van Ammelrooi j staan Peter Van den Begin (Sidonia) en Stany Celine Verbeek (13) als Wiske en Joeri Busschots speelt Suske op het station van Roosendaal. foto Ben Steffen Crets (Jerom) op de spelerslijst. Thekla Reuten (Alwina) was on langs nog te zien in De Tweeling en Kruimeltje. Dirk Roofthooft (Lambik) maakte naam in de te levisieserie De Partizanen en met Toneelgroep Amsterdam en De Trust. Rudi Van den Bossche bewerkte het stripverhaal, is als produ cent bij de film betrokken en nam dit jaar de regie in handen. Zijn debuut als scenarist en re gisseur maakte hij met Olivetti 82. Daarin speelde ook Joeri Bus schots, leerling van de woord en muziekacademie in het Bel gische Lier en vast van plan om acteur te worden. Ondanks zijn 16 jaar lijkt hij geknipt voor de rol van de jongere Suske. Uiter lijk is hij zijn evenbeeld. „In ka rakter lijk ik niet op hem", vindt Busschots. „In het normale le ven heb ik ook niet zo'n kuifje." Celine Verbeek (13) herkent wel karaktereigenschappen van Wiske in zichzelf: „Nieuwsgie righeid en altijd het laatste woord willen hebben." Ook zij heeft aardig wat podiumerva ring, met name als danseres in grote musicals, zoals Les Misé- rables en The King and I. Ze volgt les aan de Koninklijke Balletschool van Antwerpen en wil van dansen haar beroep ma ken. Ze hebben een zwaar program ma. Van 's ochtends vroeg tot 's avonds repeteren en opnames maken, soms ook 's nachts. En telkens maar weer met intense concentratie en inzet, ook al is het dezelfde scène voor de vijfde keer. Dat hoort erbij, weten ze. Het spannendste staat hen nog te wachten: de stunts. „We mo gen daar niet teveel van ver klappen, maar we doen in elk geval alles zelf." De stunts wor den in een Rotterdamse studio vastgelegd en later in Duitsland bewerkt met digitale effecten. De duistere diamant bevat, zo als elk goed Willy Vandersteen- verhaal een flinke dosis buite nissigheid. Alles draait om een zwarte steen, die Suske en Wis ke vinden tijdens een vakantie op de Ganzenhoeve, waar de schone roodharige en magische Alwina gastvrouw is. Ze geven hem cadeau aan tante Sidonia. Op het bezit van deze duistere diamant rust echter en vloek. Wie hem heeft is ten dode opge schreven. Alleen door hem terug te geven aan de middeleeuwse alchemist die de steen creëerde, kan de banvloek worden opge heven. Met behulp van de tele- tijdmachine van professor Ba- rabas flitsen Suske en Wiske naar de vijftiende eeuw. Het is het begin van een spannende zoektocht. Lucia M.J. Geurts De twee meest gevraagde en belangrijkste hiphoppro ducers van het moment debute ren eindelijk zelf met Clones. Het lijkt erop dat alles wat Pharrell Williams en Chad Hu- go - alias The Neptunes - aan pakken, verandert in goud. Ie dereen wil met ze werken, van tieneridool Britney Spears tot gangsterrapper Jay-Z. Met hun nevenproject N.E.R.D. maakten zevorigjaaraleenvande betere platen in het genre. Clones biedt via zeventien nummers een keur aan toonaangevende artiesten die op hun eigen label Star Trak uitkomen. Behalve aanstekelij ke bijdragen van Clipse en N.O- .R.E. is er teveel om op te noe men. Busta Rhymes is zweterig in vorm (Light Your A* On Fire Pharrell funky als Curtis May- field (Frontin'), Fam-Lay (don ker en dreigend), terwijl Spy- mob georkestreerde pop van de bovenste plank is. Het is te ho pen dat The Neptunes met deze bijzonder sterke staalkaart de vele dolende rappers de weg wijzen. Peter van der Heide The Neptunes 'The Neptunes Present... Clones' (plus gelimi teerd dvd) (Star Trak/Aris- ta/BMG) Speelduur: 63.44 min. Toegegeven, live staat hij nog altijd overeind, maar op cd is het al jaren tobben met Prin ce. De man die piekte met Pur ple Rain en Sign 'O' The Times levert weliswaar jaarlijks (in ei gen beheer, via internet) een al bum af, maar een enkel nummer uitgezonderd haalt hij daarop nooit het consistente niveau van, pakweg, twintig jaar gele den. Ook N.E.W.S. brengt daar in geen verandering. Vier in strumentale nummers krijgen we dit keer - North, East, West en South - alle vier op de kop af veertien minuten lang. Als van ouds zeer goed gespeeld en ge produceerd. Maar o, wat een langdradig gedoe: slecht ver teerbare fusionpap waarin geen krent te bekennen valt; de ooit zo spannende funkpop van wel eer wordt pijnlijk gemist. Is er dan werkelijk niemand in zijn hofhouding die hem het opne men van uitgesponnen compo sities zonder kop, middenstuk en staart afraadt? Prince is het spoor nog steeds bijster. Joep van Ruiten Prince 'N.E.W.S.' (NPG Re- cords/Bertus) Speelduur 56.00 min. Vlak nadat Sandy Dillon de vorige cd East Overshoe had afgemaakt, overleed haar echt genoot en muzikale partner Steve By water. Voorzichtig pro beert de van oorsprong Ameri kaanse nu de draad weer op te pakken. Na de samenwerking met de Franse avant-gardist Hector Zazou is er nu deze derde cd, Nobody's Sweetheart. Dat is geen opbeurende maar wel een speciale plaat gewordeij. Er hangt een beklemmende en spookachtige sluier ove# de mysterieuze nummers. Het zijn wonderlijke klanklandschap pen waarbij de Fender Rhodes een dominante plaats inneemt en Heather Nova een gastrolle tje vervult. Met alternatieve of progressieve country heeft dit weinig meer te maken. Dillon heeft net als een Lisa Germano een volstrekt eigen idioom ge creëerd. Eenmaal gewend aan haar trillerige stem (denk aan Victoria Williams, Marianne Faithfull) versterkt die het in dringende karakter van zowel muziek als tekst. Sandy Dillon treedt zaterdag 4 oktober op tij dens Take Root in Assen. Peter van der Heide Sandy Dillon Nobody's Swee theart (One Little Indian/ Labelman Konkurrent) Speelduur: 53.28 min. De makers van het meiden blad Girlz komen nu met een magazine voor 'stoere man nen' van dertien tot negentien jaar: Boyz. Met veel aandacht voor sport, games, muziek, films, internet, scooters, seks en babes. Kortom, een meisjesblad voor jongens. Het ligt in een op lage van 35.000 exemplaren in de schappen. Het is zo ongeveer niet te vermijden door de enorm opvallende, kleurrijke en glim mende cover. Boyz is een slim gemaakt blad. De tienerjongens worden op hun wenken bediend. Alleen doet de redactie van het blad (een uitgave van Audax Publi shing) het voorkomen, alsof de tienerjongens nooit een boek aanraken. Terwijl zo'n beetje al le onderwerpen die jongens in teresseren kleurrijk aan bod ko men, staat er geen letter in over literatuur. Zelfs niet over strip boeken. Wat staat er wel in? De 22 meest sexy chicks. Langs de meetlat gelegd door de redactie. Lil' Kim komt er niet best vanaf: ze is ok. Nee, dan Sylvie Meis, zij krijgt het predikaat hot. Het hoogste cijfer. Evenals Laetitia Casta. De overige dames (Anna Koernikova en Georgina Ver baan, Kate Moss en zelfs Brit ney Spears) moeten het stellen met slechts nice of lekker. Leuke hebbedingetjes staan er in (van piepkleine mp3-spelers tot piepkleine fotocamera's), verder op welke brommer of scooter je het helemaal maakt bij de jonge dames, alles over de muziek die jongens van dertien tot negentien jaar kunnen waarderen (Limb Bizkit's, Ka ne, Metallica, Marilyn Manson, Eminem), de leukste (bijlbaan tjes, geurtjes, mode en het nieu we voetbalseizoen. En de onvermijdelijke 'vragen staat vrij'rubrieken. „Ik kom zo snel klaar," klaagt ene Guido. Een 16-jarige jongen vraagt zich vertwijfeld af of hij homo is. Dan is er een jongen van vijf tien die ernstig lijdt onder zijn natte dromen. En Ashley (13) beschrijft hoe hij 'het' met zijn teddybeer doet. Of hij dat open hartig met zijn moeder moet be spreken. Om het een en ander een verantwoord tintje te geven, wordt op dezelfde pagina uitge legd hoe je een condoom om doet. Jan van Stipriaan Luiscius Boyz, blad voor jongens van 13 tot 19 jaar. Prijs €2,35

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23