PZC Harley is luxe speelgoed geworden GroenLinks-er tegen projecten Terneuzen Ik ben vaak benauwd. Wie helpt mij daarmee om te gaan? Astma Fonds giro 860 Echtpaar uit De Brugse Vaart gezet wegens vermeend wangedrag Hersenstichting Nederland lfSj dinsdag 2 september 2003 Ruigere type Kermis in Zandberg Info-avonden computerclub Astma Fonds advieslijn Bel: 0800-2272596 (gratis) Oostburgse golfers geroyeerd door René van Stee OOSTBURG - Vijf dagen na een voor hem desastreus verlopen bijzondere algemene ledenver gadering van golfclub De Brug se Vaart in Oostburg, overheerst bij R. Fassaert uit Sint Kruis nog steeds het ongeloof. Samen met zijn echtgenote werd hij ge royeerd wegens vermeend wan gedrag. Onder meer verbale ui tingen, aansturen op fysiek geweld en gebrek aan respect voor anderen lagen aan dit be sluit ten grondslag. Volgens Fassaert gaat het uit sluitend om een hetze onder aanvoering van clubvoorzitter A. de Vos, die voor dit doel eerst de Brugse Vaart NV - de eige naar van de golfbaan met als grootaandeelhouder De Vos - en daarna het bestuur van De Brugse Vaart heeft misbruikt. Fassaert spreekt van bijna kaf kaiaanse toestanden. „Onbegrijpelijk dat dit heeft kunnen gebeuren. We zijn ons nog steeds van geen kwaad be wust en weten niet wat we fout hebben gedaan. Ook tijdens de vergadering werd dit niet dui delijk. Het was overduidelijk dat onze koppen moesten rollen Zo werd ons onder meer verwe ten dat we de publiciteit hebben gezocht, terwijl dit absoluut niet het geval was. Dit zegt he laas heel veel over de wijze waarop de vereniging wordt be stuurd. Slechts weinigen durf den hun nek voor ons uit te steken. Feit is dat we ons bij dit besluit moeten neerleggen", vertelt een nog steeds ontdane Fassaert. De stemverhouding was 29 te gen 101 in het nadeel van het ge royeerde echtpaar. Fassaert vermoedt dat zijn medestanders eveneens zware tijden tegemoet kunnen zien, omdat zij met hun stemgedrag het bestuur en dan met name voorzitter De Vos te gen de haren in hebben gestre ken. Wat Fassaert nog het meest stoort is dat de twijfels omtrent het functioneren hem en zijn echtgenote bij de golfclub niet zijn weggenomen. Dit ondanks een uitspraak van een kort ge ding op 22 mei, waarin de rech ter oordeelde dat het echtpaar Fassaert op straffe van een dwangsom weer tot de golfbaan moest worden toegelaten. „Begrijpelijk, want ik zou als buitenstaander ook denken dat het geen zuivere koffie is", aldus Fassaert. Hoewel hij de gang van zaken in hoge mate betreurt en hij zich evenals zijn echtge note publiekelijk te kijk voelt gezet, vergaat zijn wereld niet. „Er is immers meer dan golfen. Voorlopig hebben we er even ge noeg van. Desondanks sluiten we niet uit dat we elders ons stekje weer zullen vinden." Voorzitter De Vos van De Brug se Vaart had geen behoefte aan door Winnie van Dam GOES - Harley-Davidson bestaat hon derd jaar. Reden voor een feestje voor Harley-freaks in, onder andere, het Amerikaanse Milwaukee. In die stad werd honderd jaar geleden, in 1903, de eerste Harley-motor ontwikkeld door Bill Harley en de broers Arthur en Walter Davidson. Sinds die tijd zijn er over de hele wereld veel motorrijders als een blok gevallen voor de blinkende twee- wieler met die grote knallen uit de uit laat. Zo ook Veronica Weber (41) en Wim Hendrikse (44) uit Goes. Hun passie voor de motor gaat nog net iets verder dan het stukje toeren op een zonnnige zondag middag; zij bouwen, reviseren en verko pen de zeer gewilde motoren. Het honderdjarig bestaan van de motor zegt het stel niet zo gek veel. Ze staan er eigenlijk niet zo bij stil. „Maar het is na tuurlijk wel een geweldige prestatie. Er bestaat geen enkel motormerk zo lang als Harley-Davidson", vertelt Wim, die zelf twintig jaar geleden zijn eerste Harley kocht. Hij was een echte sleutelaar, en dat was toen ook wel nodig, want moto risch gezien zat de motor toen niet zo goed in elkaar. Dat veranderde na 1984, toen er voor de motor een nieuw blok werd ontwikkeld. „Vroeger had je alleen een Harley als je handig was en graag aan dat ding sleutelde. Sinds er een nieuw motorblok onder ligt, is dat niet meer no dig. Nu is het luxe speelgoed geworden." Harley-Davidson's zijn vaak Toys for boys, maar toch niet voor iedere boy. Het is nog wel nodig om een liefhebber te zijn. Je moet in eerste instantie een hoop dui ten meebrengen voor de aanschaf en bo vendien moet je je aangetrokken voelen tot de levensstijl van Harley-Davidson. Die levensstijl valt volgens het tweetal niet zo makkelijk te omschrijven. Dertig jaar geleden was dat makkelijker. Toen waren het toch de wat ruigere types die zo'n motor bestegen. Maar het stereotype is er tegenwoordig een beetje vanaf. Het Wim Hendrikse en Veronica Weber op een echte Harley-Davidson. zijn niet alleen meer de ruige langharige, ongewassen mannen met achterop de blonde in het leer gehesen bimbo, maar een Harley kan volgens Wim nu ook best bereden worden door een kantoorpikkie met een scheiding opzijEnfin, langharig of een scheiding, het maakt niet uit wan neer de Harley-rijders ondermekaar zijn op een motortreffen. Iedereen heeft de zelfde passie en dat vormt volgens de mo torliefhebbers een band. „Het geeft zo'n kick als er zoveel Harleys bij elkaar zijn. En de vrouwen, hoe zit het daar mee? Veronica lacht. „Tegenwoordig zie je gelukkig steeds meer vrouwen die zelf rijden. Ze zitten niet alleen meer achter op." Van hun hobby hebben Veronica en Wim in 1993 hun werk gemaakt. Wim sleutel de zo veel aan motoren van anderen, dat hij samen met Veronica besloot de boter ham ermee te gaan verdienen. In tegen stelling tot de originele winkel, waarbij je je in een Amerikaanse westernfilm waant, is de werkplaats er één uit dui zenden. Zo een met een kalender met veel vlees en een poster met zeker tien blote billen erop. Die krijgt Wim van z'n klan ten, zegt 'ie. In de werkplaats komt de ware aard van het beestje naar boven. foto Willem Mieras „Het bouwen van een motor is één van de leukste dingen om te doen", legt Wim uit terwijl hij wijst naar twee motorframes. Daar is 'ie al even mee bezig. Hij bouwt er ongeveer drie per jaar. En dan doet 'ie alles zelf. Van de motor tot het frame. Hij heeft het er naar eigen zeg gen enorm druk mee. Oh zeker, houdt hij nog tijd over om motor te rijden. Morgen is het oliepompentreffen. Wim verwacht dat het daar vanwege het honderdjarige bestaan van Harley-Davidson extra druk zal worden. Daar zijn hij en Veroni ca ook te vinden. Tenminste, als het droog is, want anders gaan ze niet. het geven van nadere uitleg.,De algemene ledenvergadering heeft een besluit genomen. Wat mij betreft is de kous daarmee af." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het Terneuzen- se raadslid P. Clijsen (Groen- Links) wijst de geplande inves teringen in de Beurtvaarkade en de kop van de Noordstraat in Terneuzen van de hand. In een persverklaring wijst Clijsen op het gat van vijf mil joen euro in de gemeentebegro ting voor volgend jaar. Dat ver dubbelt volgens hem zowat als de investeringen in de Beurt- vaartkade en kop van de Noord straat doorgaan. „En dat alles in naam van de regie die we daar mee zouden houden over de ZANDBERG - In de buurtschap Zandberg wordt van zaterdag tot en met maandag de jaarlijk se kermis gehouden. De bezoekers kunnen zich ver maken met onder meer de kop van jut, gaaibollen en spijker broek hangen. Voor de kinderen staat er een draaimolentje en een springkussen. Verder heeft het organiserende kermiscomi- té in en rondom de feesttent aan aantrekkelijk programma op touw gezet. De kermis wordt za terdagmiddag om 15.00 uur ge opend door B en W van de ge meente Hulst. Hierna spannen de liefhebbers de boog voor een schieting op de liggende wip. 's Avonds zorgt disco Pico Bello voor de muziek. Tevens is er een optreden van de Elvis-imitator Guido Horckmans. Zondag start om 11.00 uur de motorpuzzelrit. Fietsers en skeeleraars kunnen vanaf 13.00 uur een route rijden. Voor de kinderen is er onder meereen schminkstand. De fanfare Nooit Gedacht uit Graauw verzorgt een mini-concert. Ook kunnen mensen met de huifkar mee. De tweede kermisdag wordt afge sloten met een bingo. Maandag morgen om 9.00 uur is er een kaartwedstrijd bieden of joke ren. Om 14.00 uur is er nog een schieting. De Zandbergse ker mis wordt 's avonds afgesloten met een mosselmaaltijd. ontwikkelingen en de ontzag wekkende impuls die de ont wikkeling op de kop van de Noordstraat zou hebben op de winkelnering en de daarmee verbonden werkgelegenheid." Clijsen zegt met name aan da; laatste nogal te twijfelen. „lm- mers, als ondernemend Neder land hier zoveel brood in zon zien, hadden de appartement® en torenflats er al lang gestaan" betoogt hij. In zijn ogen had dt gemeente dan niet méér hoevet doen dan het scheppen van de voorwaarden die die ontwikke lingen mogelijk maken. Volgens het raadslid is er sprake van een 'ontzagwekkende ader lating', die moet worden opge- bracht door de 'zachte sector', zoals welzijn en kinderopvang „Terwijl we die, gezien de te ver wachten regeringsmaatregelen meer dan nodig zullen hebben De verhoging van legestarieveu en begrafenisrechten dragen volgens Clijsen ook al niet bi; aan 'het begrip dat je zou kun nen hebben voor de wens van dt gemeente om de 'regie te behou den' over de ontwikkelingen'. TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Hobby Compu ter Club begint het nieuwe sei zoen met enkele bijeenkomsten. Vandaag geeft M. van Wijn- gaarde in hotel Goes in Goes een presentatie over Linux, het al ternatief voor het Windows be sturingssysteem. Donderdag 11 september zijn de Zeeuws-Vlaamse leden en ook andere belangstellenden wel kom in het Churchill hotel ii Terneuzen. Maandag 15 sep tember is de HCC aanwezig in het Open Hof in Vlissingen. In het wijkcentrum wordt een pre sentatie '3D tekenen met voor beelden' verzorgd. Tenslotte ko men belangstellenden dinsdag 23 september nog bijeen in hel Multi Functioneel Centrum in Zierikzee. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur. Er is een leestafel, een internetaanslui ting en een draadloos netwerk aanwezig. De toegang is gratis. Luchtwegklachten roepen vaak veel vragen op. De medewerkers van de Astma Fonds advieslijn kunnen u op weg helpen. Met heldere informatie en praktische adviezen. Zo nodig krijgt u extra steun van een telefonische coach. Zodat u voldoende 'bagage' hebt om verder te kunnen. informatie, coaching en adviezen op maat voor iedereen die te maken heeft met astma of C0PD (chronische bronchitis en longemfyseem) werkdagen 10-14 uur advieslijn@astmafonds.nl postbus 5, 3830 AA Leusden www.astmafonds.nl Kinderen hebben de toekomst. Maar... hoe zit het als uw kind te maken krijgt met hersenvliesontsteking of een hersenbloeding, een hersentumor of hersenletsel door een ongeval? Dan wordt het écht duidelijk: er is nog heel veel wetenschappelijk hersenonderzoek noodzakelijk, ook voor betere preventie en behandeling. Helpt u de Hersenstichting Nederland? Word dan donateur. Kijk ook op www.hersenstichting.nl Korte Houtstraat 10, 2511 CD Den Haag telefoon 070-360 48 16 info@hersenstichting.nl www.hersenstichting.nl [CBF?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 42