PZC h Graag wat minder regeltjes Muziek volgt spoor van de cinema WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL Woningbouw lezers schrijven kunst dinsdag 2 september 2003 SP-Kamerlid laat vragen over Bagijnhof liggen Doorgeschoten Bakstenen Wilson Pickett Bezuinigen II Sunburn Woongids Klapstoeltjes Honden (I) Mini-expositie bierpullen in bibliotheek DEN HAAG - Stoere taal sprak SP-Kamerlid P. de Ruiter febru ari dit jaar op de Markt in Mid delburg. „Het besluit van Woongoed om u eruit te gooien, moet van tafel", richtte hij zich tot zo'n veertig demonstrerende bewoners van het Middelburgse Bagijnhof. Nog dezelfde week stelde hij toenmalig minister Kamp van Volkshuisvesting een aantal stekelige vragen. Ruim een half jaar later zijn ze nog steeds niet beantwoord. Het komt vaker voor dat Ka mervragen laat worden beant woord. Officieel heeft een mi nisterie drie tot zes weken de tijd om te reageren. Lukt dat niet, dan moet er een uitleg briefje naar het parlement. De Ruiter heeft in al die maanden helemaal niets vernomen. „Dat kan wel eens gebeuren", ver klaart een ambtenaar van de griffie van de Tweede Kamer. „Veel hangt ervan af hoe sterk een Kamerlid zelf bovenop een onderwerp zit." De Ruiter herinnerde zich voor de zomervakantie zijn vragen over het Bagijnhof nog. „Ik zal mijn medewerkster eens laten informeren", zei hij. Of dat is ge beurd, kan De Ruiter niet aan geven. Hij is op vakantie in Alaska, aldus het SP-secretari- aat. Medewerkster volkshuis vesting A. Tijsseling is er wel. Het verbaast haar dat er nog geen antwoorden zijn, maar, verklaart ze, zulke vragen zijn toch vooral voor 'intern parle mentair gebruik'. „Vaak zeggen de antwoorden niet zoveel en als SP zijn we meer gericht op ac ties buiten de Kamer." Veel maakt het niet meer uit. Het Bagijnhof dat begin dit jaar plotseling moest worden ont ruimd voor studenten van de Roosevelt Academy in Middel burg, is nagenoeg leeg. Ook het Middelburgse SP-raadslid W. Steketee, bewoner van het Ba gijnhof, koos afgelopen zomer eieren voor zijn geld en vertrok naar een flatje elders in de bin nenstad. Met pijn in het hart, zei hij in deze krant. Hij wilde zich blijven verzetten, maar kreeg geen steun van mede-bewoners en zijn partij. Steketee stak zijn teleurstelling niet onder stoelen of banken. „Zelfs de SP laat niets meer van zich horen." door Emile Calon Neprom, de brancheorganisatie van projectontwikkelaars, meent dat de noodlijdende woningbouwproduc tie met 20.000 woningen per jaar kan worden opgevoerd door fors te snoeien in wet- en regelgeving. In het actieplan 'Groei door snoei', aangeboden aan mi nisters. Dekker (Vrom), komt Neprom- voorzitter P. Ruigrok met een groot aantal praktische suggesties om de re gelgeving terug te dringen en te stroom lijnen. Hij ziet dit als dé testcase voor het nieuwe kabinet of het werkelijk ernst wil maken met het motto 'minder regels'. Het overheidsbeleid is gericht op het jaarlijks produceren van 100.000 nieu we woningen in Nederland. Dit jaar zakt de woningbouwproductie echter terug naar ongeveer 60.000 woningen. Te weinig om de jaarlijkse groei van het aantal huishoudens bij te benen. Daar door groeit de spanning op de woning markt en stokt de doorstroming. De wachttijd voor bijvoorbeeld sociale huurwoningen bedraagt in sommige steden inmiddels acht jaar. Volgens de Neprom kan alleen een forse verhoging van de nieuwbouwproductie hier een eind aan maken. De oorzaak van de stagnatie zoekt Ruigrok vooral in het labyrint aan re gelgeving en de doorgeschoten rechts bescherming van de burger, waardoor tegen bijna elk bouwplan jarenlang ge procedeerd wordt. Ruigrok: „Door de zeer gedetailleerde, op deelbelangen gerichte, sterk versnipperde en op on derdelen tegenstrijdige regelgeving kan eigenlijk geen gemeente het meer goed doen. En omdat voor een specifiek bouwplan talloze procedures doorlo pen moeten worden zoals sloopvergun ning, bestemmingsplan, bouwvergun ning, kapvergunning, Flora- en Fauna richtlijn, kan de burger elke keer op nieuw zijn bezwaren naar voren bren gen. Het kan haast niet anders of de overbelaste gemeente maakt in die pro cedures ergens een foutje en dan begint het hele circus opnieuw. Daarom is het noodzakelijk dat op een fors aantal ter reinen de regelgeving wordt geharmo niseerd, geüniformeerd, ingeperkt en dat waar mogelijk de normen worden versoepeld." Directeur A. de Putter van Putter Vast goed in Terneuzen is het helemaal eens met Ruigrok. Hij wijst naar Waterfront, de woontoren die momenteel gebouwd Door strakke regelgeving is eenvormigheid troef. wordt op de plaats waar tot voor enkele jaren de Terneuzense watertoren stond. Dat plan is vier jaar opgehouden door allerlei bezwaarprocedures. Het uit eindelijke resultaat: de appartementen in de toren, die toch gebouwd wordt, zijn nu aanmerkelijk duurder dan oor spronkelijk gedacht. Hij kent echter ook plannen die een nog veel langere tijd liggen te wachten op de definitieve beslissing. Daarom pleit Ruigrok onder andere voor versnelde invoering van een coör dinatiebepaling, waardoor een groot aantal vergunningprocedures aan el kaar wordt gekoppeld en in één keer wordt doorlopen, zodat burgers maar één keer tegen een specifiek plan be zwaar kunnen maken. Ook willen de ontwikkelaars dat rechtbanken en de Raad van State zich veel beter aan hun wettelijke termijnen houden. Tevens is hij van mening dat de Raad van State slechts een marginale toets moet uit voeren, waardoor ook wanneer kleine foutjes in de procedures zijn gemaakt die de rechtsbescherming niet wezen lijk raken, de plannen toch gewoon doorgezet kunnen worden. De Putter vindt ook dat de provincie moet stoppen met de bouwvolumes. Dat beleid is volgens hem medebepa lend voor het teruglopen van de wo ningproductie omdat nogal wat men sen nu niet kunnen bouwen op de plaats waar ze willen wonen. Ook verhaalt hij van ambtenaren die nauwelijks bereid zijn mee te denken met mensen die iets willen bouwen. 'Dan bouwt u toch niet', kreeg bijvoorbeeld een cliënt van een Terneuzense ambtenaar te horen toen hij enkele opmerkingen plaatste bij het gemeentelijk beleid. Ook ergert hij zich aan het feit dat bij afwezigheid van ambtenaren er soms weken gewacht foto Willem Mieras moet worden voor er een beslissing wordt genomen. De regels die gemeenten opleggen aan het uiterlijk zijn volgens hem ook niet bevorderlijk voor een snelle bouw. Ge meenten bepalen vaak hoe een huis er uit komt te zien. Van de nok- en dak hoogte tot en met de kleur van de bak stenen zodat in nieuwe wijken verras singen zo goed als uitgesloten zijn. Saaie eenvormigheid is dan ook troef in zulke wijken. Dat is vreemd want ieder een vindt de oude binnensteden, waar bijna geen huis hetzelfde is, nog steeds prachtig. Er wordt volgens de Terneu zense ondernemer dan ook nauwelijks gebouwd wat mensen mooi vinden maar wel wat bouwers praktisch vin den. De Putter vertelt dat hij tegenwoordig rekening houdt met een periode van vijf j aar voor een plan daadwerkelijk is uit gevoerd, van het moment van bedenken tot en met het afgeven van de sleutel. Enkele jaren terug nam zo'n proces nog drie jaar in beslag. Door de vele inge wikkelde procedures en de bereidheid onder burgers om beroepsprocedures tot het einde toe door te zetten is die pe riode inmiddels bijna verdubbeld. door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEJ*! - Het muziek programma van het festival- Film by the Sea, dat vrijdag be gint, sluit op een aantal avon den nauw aan bij het filmpró- gramma. Een optreden van The Commitments past bij het the ma Film Literatuur. De groep I Compani speelt muziek uit de films van Frederico Fellini, een van de regisseurs die centraal staan in het onderdeel Eurofo- cus. Andere namen die opvallen in de programmering zijn Soul- vation en Trijntje Oosterhuis. Danny Vera, Richard de Nooijer en Copycat zorgen voor de Zeeuwse inbreng. Tenslotte is er bijna elke avond een silent dis co: swingen met de koptelefoon op. Een concert van The Commit ments misstaat niet tijdens een festival waarin film en litera tuur een hoofdrol spelen. De band zou namelijk niet bestaan als Alan Parker niet op een prachtige manier het boek The Commitments van Roddy Doyle had verfilmd. De hilarische ro man van de Ierse schrijver gaat over een blanke soulband uit Dublin. De formatie die sinds 1993 als (The stars from the motion pic ture) The Commitments de we reld rondtoert, is voortgekomen uit de band die voor de film werd geformeerd. Wie erop rekent alle bekende gezichten uit de muziekfilm op het podium te herkennen, komt bedrogen uit. De huidige forma tie wordt gerund door zanger/ gitarist Kenneth McCluskey en drummer Dick Massey. Zij spe len een rol in de film als Derek 'The Meat Man' Scully en Billy 'The AnimalMooney. Zij zijn de Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 00033 isiiewwer Enoch I Arden met Eric De Kuyper In de huidige formatie van The Commitments kent geen gezichten meer uit de originele filmbezetting. «ent M9U30/gr** enig overgebleven bandleden uit de film. Niet alleen bestond The Commitments in de gelijk namige film voor een groot deel uit acteurs, in de loop der jaren is de samenstelling van de groep zodanig veranderd dat uit de film niemand meer over is. Toch is The Commitments dezelfde band, omdat de formule - een swingende set van soulklassie- kers als Mustang Sally, I can't stand the rain, The dark end of the street en Try a little tender ness - niet is veranderd en stee vast goede muzikanten zijn ge contracteerd. Het grappige is dat de groep nu veel succesvoller is dan in de film. Daarin valt het gezelschap vlak voor een doorbraak uit el kaar, mede omdat de legendari sche soulster Wilson Pickett niet komt opdagen voor een gastoptreden. De huidige groep speelt meer dan honderd keer per jaar in alle uithoeken van de wereld en in 1999 werd het podi um gedeeld met - inderdaad - Wilson Pickett. Van een heel andere orde is I Compani. Saxofonist Bo van de Graaf formeerde de groep in 1985 om de meeslepende, me lancholische maar ook humo ristische muziek te spelen van Nino Rota (1911-1979), de huis componist van de Italiaanse filmregisseur Fellini. Op het ogenblik wordt gewerkt aan een nieuw programma als hommage aan Fellini. I Compani combi neert daarin Rota's muziek met filmbeelden uit klassiekers als La Strada, La Dolce Vita en 8 1/2 en teksten van Rosita Steen beek en Peter van Bueren. Vj Martijn Grootendorst laat de filmbeelden net niet synchroon lopen met de muziek. Zijn ani maties doen daardoor nog het meest denken aan videoclips. Italië is dit jaar het themaland in het onderdeel Eurofocus. Be halve de Italiaanse regisseur Et- tore Scola staat Fellini in de schijnwerpers. Logisch dat I Compani in Vlissingen niet mag ontbreken om een voorproef je te geven van het Fellini-program- ma. Op de openingsavond van het festival en de daaropvolgende zaterdagavond zal ook Italiaan se muziek ten gehore worden ge bracht, maar niet alle muzikale acts hebben een link met het filmprogramma. Zo zijn de be kende Nederlandse artiesten Soulvation (met de uit Oost- Souburg afkomstige toetsenist Jeroen Rietbergen) en Trijntje Oosterhuis gecontracteerd om de zaterdagavonden tot een waar feest te maken. Ook Zeeuwse artiesten ontbre ken niet. Danny Vera en Copy cat treden op en op maandag 8 september wordt het Toto-pro ject herhaald dat vorig jaar te zien was op het Vlissingse Straatfestival. Gerenommeerde Nederlandse muzikanten spe len nummers van de Ameri kaanse band. Ook hier is weer een link met film gelegd, want Film by the Sea heeft Voorbur ger Fenno Werkman uitgeno digd om zeldzame filmopnamen van de groep te vertonen. Naar Film by the Sea neemt hij een groot aantal muziekfilms mee. Een primeur voor Zeeland zijn de Private Dance Parties die vrijwel elke avond plaatsvin den. De deejays OD en NO draaien house, disco en salsa. Niks bij zonders, zou je zeggen, ware het niet dat alle bezoekers van de disco een draadloze hoofdtele foon ophebben. Waardoor deze stille disco voor de muurbloem pjes minstens zo vermakelijk is als voor de deelnemers. En ge luidsoverlast is er niet bij Za 6 sept.: ONS GENOEGEN 17-18 uur, ope ning Italiaanse avond; Italiaanse ta- rantella-muziek 18-21.30 uur; SOULVATION vanaf 23 uur; daarna de Promo Only Disco Show. Zo 7 sept.: SEXTETO VERITANGO AL FREDO MARCUCCI 17.30 - 21.30 uur. Ma 8 sept.: Muziekfilms Fenno Werkman 19 en 21.30 uur; TOTO-project 23 uur. Hj Q cpr)f DANNY VERA 23 uur. Woe 10 sept.: BEETHOVEN 23 uur. Don 11 sept.: 1 COMPANI 22.45-24 uur; COPY CAT 23.15 uur. Vrij 12 sept.: THE COMMITMENTS 23 uur. Za 13 sept.: TRIJNTJE OOSTERHUIS 23 uur; flamenco-orkest 17.45-19.45 uur. Alle avonden silent disco vanaf 22.30 uur. pagina 23 t/m 27: bijlage Film by the Sea Vandaag begint in de Abdij kerken van Middelburg Na zomer Lucht, het vierdaagse or gelfestival dat deel uitmaakt van het Zeeland Nazomer Festi val. Het openingsconcert is een herkansing. Vorig jaar ging de uitvoering van Margreeth de Jong (orgel) en Nienke Oosten rijk (sopraan) niet door vanwe ge een blessure van de organiste. „Maar de samenwerking beviel vorig jaar zo goed dat we meteen hebben afgesproken het concert alsnog een keer te doen", zegt Oostenrijk. De Jong voert muziek uit van Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847), César Franck (1822-1890), Zolt Gardony (1946) en Nigel Ogden (1953). Gezamenlijk vertolken Oosten rijk en De Jong religieuze liede ren van Mendelssohn (O for the wings of a dove en O rest in the Lorden Louis Vierne (1870- 1937Le soir uit Les Angélus) en wereldse van Charles Gounod (1818-1893, AuRossignol) en de organiste zelf Three children's songs). „Vooral het vocale deel van het programma bevat heel toegan kelijke muziek waarin toch ver schillende kanten van het orgel naar voren komen", verklaart Oostenrijk. „Sommige dingen zijn zelfs wat jazzy. Margreeth de Jong heeft teksten van dich ter William Blake op muziek ge zet. Ze stammen uit de tijd van de industriële revolutie en zijn gericht tegen de kinderarbeid. Het is een pleidooi om kinderen in hun eigen wereld te laten. Ze heeft er geen zwaarwichtige compositie van gemaakt. Haar stukken zijn heel origineel en laten de vrolijke kant van het orgel horen." Oostenrijk zingt graag onder begeleiding van een orgel, hoe wel dat in sommige opzichten moeilijker is dan met een en semble of een orkest met diri gent. Oostenrijk: „De interactie is een probleem. Als zangeres hoor je het geluid van het orgel een fractie te laat. Je moet dus heel attent zijn om zang en mu ziek goed samen te laten gaan. Er moet bij de repetities altijd iemand in de zaal zitten die regi streert wat er gebeurt en die aangeeft welke registers door de organiste worden gebruikt. Het grote gevaar is natuurlijk dat een zangeres door een orgel wordt overstemd. Dat moeten we voorkomen." Nienke Oostenrijk en Margreeth de Jong, vanavond in de Nieuwe Kerk in Middelburg, aanvang: 20.00 uur. pagina 19: evenementenagenda Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versch. nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietij beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet date redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen wordt niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. Den dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overj weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. PZC van 23 augustus: Het kabi net bezuinigt niet 3 en niet 5 miljard, maar 4 miljard euro. Met grote letters: bezuinigingen treffen iedereen (maar niet in welke mate) en Balkenende be looft koopkracht kwetsbaren 'zoveel mogelijk' te ontzien (een beetje vaag). Een hele week heb ben de ministers onderhandeld, gecijferd en mogelijkheden on derzocht, waar nog wat ge schraapt kan worden. En de op lossing is zo simpel. In de PZC van 19 augustus las ik, dat de Raad van Commissarissen van ING besloot om de topmensen 15% loonsverhoging te geven. De bestuursvoorzitter zal dan zo ongeveer 1.000.000 euro aan loon, opties en winstbonus ont vangen. Laat deze man de helft daarvan als belasting betalen. Volgens hetzelfde bericht zou ING te ver achterblijven bij de concurrentie. Er zijn dus wel twintig van deze bestuurders te vinden. Dat levert een miljard euro op. Zij houden dan nog 500.000 euro over, een veelvoud van wat andere mensen verdie nen, die ook hard werken. Geen administratieproblemen van ei gen bijdragen recepten, geen lastenverschuiving naar pro vincies en gemeenten en de poli tici hoeven geen mooie verhaal tjes te verzinnen om hun kiezers zoet te houden (te beduvelen). Simpelweg een aantal belas tingaanslagen aanpassen. Of tref je daarmee de kwetsbaren? G. Kwekkeboom Oostmolenweg 102 Kloetinge Vorige week zaterdag hebben we een fantastisch Sunburnfes- tival beleefd op het Vlissingse Nollestrand. Op de schitterende locatie waar zeeschepen op nog geen 200 meter van het podium langskwamen, wist de organi satie een puike line up popmuzi kanten neer te zetten. Een gratis popfestival, niet alleen com mercieel gedreven, georgani seerd door strandpaviljoen Panta Rhei. Om een uur of negen 's avonds zag ik Ruben Oreel vlak bij ons strandhokje plaat jes schieten van het festival. Ik wist het zeker, komende maan dag zou een mooie plaat van het Sunburnfestival de voorkant sieren van de PZC sectie Zee land, inclusief een lovende re censie. Vooral omdat dit een schitterend geslaagd evene ment was geweest, maar ook een klein beetje vanwege de sympa thie die de organisatie van dit festival heeft opgebouwd na al le tegenslagen in eerdere edities van dit festival. Maar nee, weer sloeg de PZC, net als vorig jaar met Sunburn, de plank totaal mis. Wist de PZC vorig jaar nog te melden dat Racoon het festi val waardig afsloot (terwijl de band helemaal niet aan spelen was toegekomen vanwege een naderend noodweer), dit jaar plaatste men van Sunburn, het festival met het meest geweldi ge decor van de wereld, name lijk de zee, een foto van een pisbakKom op PZC, geef de or ganisatie, medewerkers en vrijwilligers van Sunburn de credits die ze verdienen, en plaats in het vervolg een 'gewo ne' foto van dit buitengewoon leuke festival. Mare de Visser Putwijkstraat 11 Oost-Souburg Vanaf de oprichting van de Woongids was het draagvlak onder aanbieders/adverteer ders groot (PZC, 22-8). Van de vastgoedadverteerders trad een groot aantal onmiddellijk toe, anderen pas in de loop van de tijd. Bij aanvang en door de ja ren heen is er altijd gelegenheid geweest voor (groepen van) aan bieders, om zich afzonderlijk of rubrieksgewijs in deze Woon gids te profileren. Het bestaans recht van de Woongids steunt op de waardering van de wooncon sument. Die vond en vindt een totaalpresentatie van het be schikbare woningaanbod in één handzame uitgave, huis-aan- huis verspreid op een geschikt tijdstip, vóór het weekend. De consument is dus de winnaar. Zo is ook de ZHL (Zeeuwse Huislijn), de internet-vind- plaats van het regionale wo ningaanbod. Voorts heeft zich in dit gewest het verschijnsel 'in formatiefuik' niet of nauwelijks voorgedaan, met dank aan deze drempelloze informatiebron nen. Indien en zodra de wo ningaanbiedingen (weer) in verschillende uitgaven, op ver schillende tijdstippen en via verschillende distributieme thoden worden aangeboden, is de overzichtelijkheid verdwe nen, en mist de consument het totaalbeeld. Woningzoekenden zullen moeite moeten doen om de ontwikkelingen te volgen desondanks het risico lopen aanbiedingen 'te missen', [i consument is dan de verlieze Voor de eigenaars-verkoopo|i drachtgevers gelden dezelft belangen: men weet zich in c Woongids en op de ZHL ver» kerd van een nagenoeg 1001 bereik van de afnemersgroep Het is daarom te hopen dat c (midden)Zeeuwse vastgoed» reld een gezamenlijk medium: stand houdt. Het gewicht va; het consumentenbelang bij zo uitgave overstijgt het vermeet de belang van de brancheorga nisaties. Ook dat van de NVl' Alleen maar winnaars dus. Janis Vi Krommemeet' Got De muziekprogrammering vaj het Zeeland Nazomerfestivi mag er zijn dit jaar. Op het At dij plein staat een aantal print: acts op 't program (zie de vet schillende verslagen en aankot digingen in de PZC). Acts dj normaal hun opwachting mt ken op de grotere popfestivals' op gerenommeerde poppodia: binnen- en buitenland. Het verbazingwekkend te moete constateren dat die acts in Mit delburg vanop een lullig houtej klapstoeltje dienen te worde: bekekenNiks mis met een klap stoel voor een klassiek stukr een avondje jazz (hoewel, zeil dan). Maar voor een popcor eert? Bij het prima optreden vaj An Pierlé afgelopen dinsda. was voor een ieder duidelijk: merken dat zowel artiest alspt bliek zich ongemakkelijk voe: de door de afstand die de stoei tjes creëerden. De muziek w; perfect, maar de sfeer bleef lai wat krampachtig en onwermii Chapeau voor An Pierlé dat die afstand uiteindelijk wist overbruggen. Maar laat de o: ganisatie de bands die nog k( men en vooral het publiek plezier doen en die stoeltjes voq aanvang even inklappen. Lie: hebbers voor het houten meubi lair zijn prima in staat ze zelf ir. dien gewenst uit te klappen e een plaatsje met uitzicht op: zoeken. Marco Evenhu Ritthemsestraatl Oost-Soubur Een schokkend bericht overee in de kofferbak van een autogf stikte hond (PZC 27-8). Vraa; had de vrouw die het hulpelof dier had opgesloten omdat zeo haar gemak een evenement wil de bezoeken enig benul wat: met een hond wel en vooral nif kan doen? De verleiding is gri dit mens tenminste domheid gebrek aan zorg voor haar hui; dier te verwijten maar daarme is de kous niet af. Enkele puntq ter overweging: in Zeeland is dj hondenbelasting afgeschaft ej daarmee de controle op dei viervoeters en hun baasjes ve: dwenen. Het resultaat? De ove: last die honden kunnen veroo: zaken is voor velen ergenis nol de overheid wil wel maar dot weinig. Het is eigenlijk he vreemd dat je voor het rijde met een bromfiets een rijbt wijs/certificaat moet hebbent tenminste 16 jaar moet zijne iedereen probleemloos een hor mag aanschaffen en houdei Gelukkig zijn er hondensche len, een actieve dierenbesche ming en stellen asiels goede vra gen. Hondenbelasting wee invoeren zou wel rechtvaardi zijn maar wat in elk geval mof is dat er controle komt op w een hond heeft. Een overheiddi straks van elke vuilnisbak wef wie de eigenaar is moet dit oo voor honden kunnen regele: Verder moet de sociale control beslist verbeteren. Poept ee hond zonder dat de stront dim wordt opgeruimd, dan moet 4 a-sociaal gedrag worden gesig naleerd en zonodig beboet. Ime Dekkt Den Omloop l 's-Heer Hendrikskindere HULST - In de vitrinekast vat de bibliotheek Hulst staat eei verzameling aardewerken bier pullen. De collectie is van J. Ma- riman uit Clinge. Hij koopt deï bierpullen met dekseltjes o; rommelmarkten in binnen- buitenland. Er staan allerlei af beeldingen op van plaatsen ui onder meer Nederland, Duits land, België, Luxemburg, Oos tenrijk en Zwitserland. De mini-expositie is tot ei® september te zien tijdens 4 openingsuren van de biblio theek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34