Topacht bij laatste zestien Volleyballers krijgen businessclub Ziliute wint openingsrit Ladies Tour Dick Advocaat houdt het bij een ingreepje 21 Amsterdammers verhuren Chivu <ei Twee miljoen Beckham wilde Ferguson aanvliegen Zwitserse baanploeg geweigerd Fifa dekt zich in tegen rampen Hamilton vertrekt bij CSC Leeds trekt Roque Junior aan Van de Leur weg bij Louter dinsdag 2 september 2003 Sparta haalt uit bij Veendam ■3 Vertrouwen Consequenties analyse Misbruikt !0PH nitH IgVi de si lerla; •de it kv. ts. It inga A j a x en Roma sluiten akkoord digtp door Peter van Duyl ers 2 hij AMSTERDAM - Cristian Chivu speelt in elk geval de komende f eivier maanden voor AS Roma. frt:Ajax verhuurt de verdediger jvoor die periode aan de Romei- 'nen, die zolang de tijd krijgen om de afgesproken transfersom e(18 miljoen euro) in zijn geheel aan Ajax over te maken. Als Ro ma op 31 december nog niet aan die financiële verplichtingen leeft voldaan, keert Chivu na de rena. Wilt; ksca xm bovenop het transferbedrag ook nog een huursom betalen, wil men in de Arena niet kwijt, maar Van Eijden zei wel dat Ajax de ontwikkelingen van interstop alsnog terug in de in r de>. bestj ver'Na een weekeinde touwtrekken, zweten en zuchten is er dan ein- delijk enige duidelijkheid in één 'tlfvan de moeizaamste transfers uit de Nederlandse voetbalge schiedenis. Ajax verkocht Chi- V°,vVU in juli aan AS Roma, maar 3 riep de speler vrijdag terug naar 'Amsterdam, omdat de Italianen lc'- verwikkeld in een financieel schandaal - maar geen geldige 'en bankgarantie konden overleg- Die maatregel leidde er uitein- ..„.delijk toe, dat het schip gisteren 'pp het laatste moment alsnog 'vlot getrokken werd. Beide clubs besloten tot een tussenop lossing, zodat Roma wat meer tijd heeft om aan geld te komen. De Romeinen, die eerder al y .vier miljoen overmaakten, be- taalden Ajax nog een deel kaaCr ac%an de transfersom en mogen voorlopig beschikken over Chi vu. „Maar de huurovereen- 7 „komst geldt tot 31 december", f°ïïwaarschuwt Ajax-directeur Arie van Eijden. „Als dan niet 'aan de verplichtingen is vol- Aaan, keert Chivu écht terug wfiaar Ajax-" Naar verluidt heeft Roma giste- {ren nog eens twee miljoen euro op de rekening van Ajax gestort, ""P1 waarmee de resterende schuld werd gereduceerd tot twaalf miljoen euro. Of de Italianen LONDEN - David Beck ham heeft geprobeerd Alex Ferguson aan te val len nadat de manager van Manchester United na een nederlaag tegen Arsenal de sterspeler had verwond met een schoen. „Ik wilde 'm grijpen", zegt Beek- ham in zijn autobiografie waarvan de Engelse krant The Sun gisteren een voorpublicatie bevatte. „Ik denk niet dat ik ooit in mijn leven in die mate de controle over mezelf kwijt was", vertelt de inmiddels naar Real Madrid ge transfereerde middenvel der. „Ryan Giggs, Ruud van Nistelrooij en Gary Neville stonden op om me tegen te houden. Het leek wel een scene uit een gangsterfilm." Ferguson had een trap ge geven tegen een voetbal schoen die het hoofd van Beckham raakte. Die liep daarbij een hoofdwond op. De manager weigerde later in het openbaar zijn excuses te maken aan Beckham, die vanwege de ontstane heisa daarom ge vraagd had. De verhou ding tussen beiden bleef tot het einde van het sei zoen gespannen. RTR gisteren met een glimlach kan bekijken. De directeur prijst zich geluk kig dat Ajax niet al in een eerder stadium de eigendomsrechten aan Roma heeft overgedragen. „Wat dat betreft zijn we door schade en schande wijs gewor den. Ooit werd Ivan Gabrich verkocht aan Merida, dat ver volgens failliet ging. Sindsdien willen wij bi j transfers altij d een bankgarantie zien, anders wordt een speler niet vrijgege ven. Hadden we dat niet ge daan, waren we nu in een gigan tische discussie verzeild geraakt." Chivu, die inmiddels in Roeme nië is als voorbereiding op de EK-wedstrijden tegen Luxem burg en Denemarken, keert vol gende week dus gewoon terug naar Rome. En Ajax kan verder op de weg die het dit seizoen is ingeslagen: met Julien Escudé en Zdenek Grygera in het cen trum van de verdediging. „Het is natuurlijk niet zo gelopen als we hadden afgesproken", aldus Van Eijden. „Dan kun je teleur gesteld zijn, maar je moet je za kelijk opstellen en proberen het zo goed mogelijk te regelen voor de club. Wat je wel kunt zeggen, is dat het blijkbaar niet altijd even goed zaken doen is met Ita liaanse clubs. Italië geldt op voetbalgebied voor velen als het summum. Maar in het geval van AS Roma blijkt, dat ze mooi weer spelen op een luchtbel. Ik denk dat Roma in Italië heel wat gezichtverlies heeft geleden." Hoewel Ajax opgelucht is dat de zaak-Chivu in elk geval voor de korte termijn is opgelost, zien ze in de Arena niet direct aanlei ding om de champagneflessen te ontkurken. „Je doet een trans fer en je maakt afspraken", al dus Van Eijden. „En écht tevre den ben je pas als alle gemaakte afspraken ook worden nageko men. Maar deze tussenoplossing was op dit moment voor alle partijen het beste." GPD ZÜRICH - De Zwitserse wielerploeg is onverrichterzake naar Moskou gevlogen. Het was de bedoeling morgen aan de start te verschijnen bij de Europese baankampioenschappen, maar de Russische autoriteiten staken de renners een stok tussen de spaken. Bij aankomst op de luchthaven bleek geen van de Zwitsers een visum te hebben. De delegatie kon meteen mee terug naar Zürich. Kwade pier was bondscoach Markus Na gel. Hij had de invitatiebrief van de Russische wielerbond, ge steld in cyrillisch schrift, opgevat als toestemming het land binnen te komen, in plaats van ermee naar de ambassade te gaan om de inreisvisa te regelen. Bij het inchecken op vlieg veld Kloten was het niemand opgevallen dat de paspoorten niet in orde waren. SID ZÜRICH - De wereldvoetbalbond Fifa gaat zich op een bij zondere manier indekken tegen mogelijke rampen tijdens het wereldkampioenschap voetbal in Duitsland. De bond brengt voor 350 miljoen Zwitserse frank (230 miljoen euro) een obli gatielening op de financiële markten, die met rente wordt te rugbetaald als er geen terreurdaden of natuurrampen plaats vinden tussen 9 juni en 9 juli 2006. Anders wordt het geld gebruikt voor de schade. De Fifa heeft voor de bijzondere constructie gekozen om to renhoge verzekeringspremies te vermijden. Voor het vorig jaar gehouden WK in Zuid-Korea en Japan zegde verzekeraar Axa opeens een verzekeringscontract met de wereldvoetbal bond op. Het Franse concern vond de risico's te hoog, gezien de terreurdreiging na 11 september 2001. De Fifa moest uit eindelijk een dure verzekering afsluiten bij het Amerikaanse NIC. De obligatielening komt voor eind deze maand op de markt. Dit gebeurt onder leiding van de bank Credit Suisse First Boston. De rentevergoeding is nog onbekend. DPA KOPENHAGEN - De Amerikaanse wielrenner Tyler Hamil ton zal volgend jaar niet meer uitkomen voor CSC. Dat heeft Bjarne Riis, manager van de Deense ploeg, gisteren meege deeld. CSC kon niet ingaan op de financiële eisen van Hamil ton, dit jaar winnaar van een Touretappe en Luik-Bastena- ken-Luik. De Amerikaan reed de Ronde van Frankrijk uit met een breuk in het sleutelbeen. AFP LONDEN - De Braziliaanse wereldkampioen Roque Junior speelt het komende seizoen op huurbasis voor Leeds. De spe ler van AC Milan kreeg pas gisteren zijn werkvergunning. Eerder was hem dat document geweigerd omdat hij de laatste periode te weinig interlands voor Brazilië speelde.RTR NIJMEGEN - Turnster Verona van de Leur verruilt haar coach Frank Louter voor Boris Orlov. Nadat ze afgelopen weekeinde een kijkje had genomen in de turnhal van De Ha- zenkamp in Nijmegen heeft ze besloten met onmiddellijke in gang bij Orlov en choreografe Esther Heijnen te gaan trainen. Verona van de Leur werd onlangs tot haar eigen verbazing door Louter, die naast clubcoach bij Pro Patria tevens bonds coach is, een dag voor de wereldkampioenschappen gepas seerd voor het nationale team. Voor aanvang van het WK had ze haar coach al laten weten weg te willen bij haar club in Zoe- termeer. GPD Roger Federer toont zijn emoties na de winst op James Blake. foto Rhona Wise/EPA door Hans Koenekoop NEW YORK - Roger Federer, de Zwitserse kampioen van Wim bledon, voegde zich gisteren bij de laatste zestien van de US Open. De veelzijdige tennisser, als tweede geplaatst in New York, versloeg in de derde ronde de Amerikaan James Blake in drie sets: 6-3 7-6 6-3. Door de winst van Federer heeft de topacht van de plaatsings lijst de achtste finales bereikt. Slechts twee keer eerder kwam het voor dat de US Open in de eerste week zo weinig favorie ten kwijtraakte, de laatste keer was in 1981. In het vrouwentoernooi is Kim Clijsters voorlopig ontstuit- baar. De als eerste geplaatste Vlaamse bereikte de laatste acht ten koste van de Ameri kaanse Meghann Shaughnessy: 6-2 6-4. Clijsters moet het in de kwartfinales opnemen tegen de als vijfde geplaatste Franfaise Amelie Mauresmo. De Belgische speelde al haar tachtigste partij in het seizoen, veruit de meeste van alle vrou wen in het prof circuit. Het was haar 71e overwinning. Ze won al zes toernooien dit jaar, maar is de eerste nummer één van de wereld zonder grandslamtitel op zak. De laatste speelster die meer dan zeventig overwinnin gen in één seizoen behaalde, was Chris Evert in 1974. ANP 'riet Jieni- line! I-4J dei lenfe ale: •-Cm 6-4. RIJSWIJK - Sparta heeft gister avond met grote cijfers gewon nen van Veendam. In het stadion de Langeleegte zegevierden de Rotterdammers met 5-0. Ricky van den Bergh maakte opnieuw een doelpunt. Met vijf goals is hij nu topscorer van de eerste di visie. Jtter) iveej ren» rmvl 2-2,1 ïap-t Ook Excelsior en Heracles won- mbu. nen fors, van respectievelijk FC Dordrecht enEmmen. Excelsior o «maakte er tegen buurtgenoot 9 Dordrecht een doelpuntenfes- tijn van, 4-2Heracles was in ei- R gen huis te sterk voor Emmen: i 4-1. BV Veendam - Sparta 0-5 (0-3). 6. I Bechan 0-1, 20. Rimkus 0-2, 21. Van den Bergh 0-3, 52. Koevermans 0-4, 14. Bechan 0-5. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Rode kaart: 44. Dar- winkel (Veendam). Gele kaart: De i Vries (BV Veendam). Aantal toe schouwers: 2.712. TOP Oss - VVV 2-2 (0-1). 20. Van i Loenhout 0-1, 75. Van den Berg 1-1, 16. Dijkhuizen 2-1, 81. Van Galen 2- 'ila'.2. Scheidsrechter: Koopman. Gele e kaarten: Gesthuizen (TOP), Leem ans, Hofstede, Verdellen (VVV), antal toeschouwers1.435. .Stormvogels/Telstar - AGOVV ^'Apeldoorn 0-0 (0-0). Scheidsrech- enUt£er; Oskam. Rode kaart: 57. Crois- (j)„ sant (Stormvogels/Telstar/2xgeel). Aantal toeschouwers: 1.301. MVV - FC Den Bosch 2-2 (0-1). 31. 1 n^ur9 0-1, 72. Demonceau 1-1, 78. '4 jl Liobardi 2-1, 79. Biyadat 2-2. Ni Scheidsrechter: Haverkort. Gele 1U taarten: Miceli (MVV), Faerber, i Da» Meye, Uneken (FCDen Bosch). Aan- 8™ tal toeschouwers: 3.150. p3, Heracles - Emmen 4-1 (3-0). 6. Roe- a, lofsen 1-0,12. Rose 2-0,16. Rose 3-0, ;ke Jansen 4-0, 52, Junqueira 4-1. Scheidsrechter: Van der Hilst. Gele Ca» kaarten: Jansen (Heracles), Kayis iesll (Emmen). Aantal toeschouwers: 204.300. jr^l FC Eindhoven - Go Ahead Eagles 1- ,g33 (0-2). 23. Marbus 0-1, 40 Yildirim n jjO-2 (strafschop), 49. Leferink 0-3, 20 00. Noyen 1-3. Scheidsrechter: Van Meenen. Gele kaarten: Wellens, Prommayon, Van Huyksloot (Eind- I hoven). Aantal toeschouwers: 1.238. Excelsior - FC Dordrecht 4-2 (1-0). '0. Sequeira 1-0, 65. Onyeike 1-1, 10. El Hamdaoui 2-1, 75. Breuer 3-1 1 (strafschop), 77. El Hamdaoui 4-1, iiïO. Van der Pennen 4-2 (strafschop). etÜ Scheidsrechter: Vink. Gele kaarten: ytf,Mtiliga, Buijs (Excelsior), Van der Heijden (FC Dordrecht). Aantal toe schouwers: 1.260. He Graafschap - Haarlem 2-0 (0-0). F? 69. Mihci 1-0, 90. Valejev 2-0. ,le Scheidsrechter: Nijhuis. Rode lani j kaart: 85. Hooyboer (Haarlem). Gele 1 Abdellaoui (De Graaf- Idj kaarten: l#s lel 2 ienl Cambuur Leeuwarden - Fortuna JUf|Sittard 1-1 (1-0). 32. Van Dijk 1-0, 18. VanBarneveldl-1. Scheidsrech ter: Olde Olthof. Gele kaarten: Sla- 9er (Cambuur Leeuwarden), P. Jans- scn (Fortuna SittardAantal toeschouwers: 3.034. ANP schap), Baas, Ketting (Haarlem) jlel Aantal toeschouwers: 8.000. door Vincent Ronnes WOERDEN - Ook het nieuwe Pro Volley, de opvolger van het failliete Top Volleybal Neder land (TVN), heeft nog geen hoofdsponsor weten te strikken voor de nationale volleybal teams. Maar met de steun van een businessclub kan er een gro ter budget komen dan ooit, den ken de nieuwe bestuursleden. Bij de Olympische Spelen van 2008 in Peking moet het gebeu- Jarenlang is gewacht op een hoofdsponsor. Maar dat was he lemaal niet nodig geweest. Zo bleek gistermiddag op het kan toor van de Nederlandse volley- balbond. Interim-manager Bas Vos, een grootheid uit het vader landse bedrijfsleven, gooide de ze zomer na een paar maanden het bijltje er al weer bij neer. Zijn missie was mislukt. Hij dacht de oplossing te vinden in zijn kringetje van rijke captains of industry. Hij bevroedde ken nelijk niet dat de oplossing van het complexe probleem, waar het vaderlandse volleybalwe reldje al jarenlang mee worstel de ook wel eens zonder een kapi taalkrachtige onderneming ge vonden zou kunnen worden. Zijn opvolger, marketingmana ger Hans Hein, presenteerde gistermiddag het plan dat het fundament vormt voor het nieu we optimisme binnen volleybal lend Nederland. Met in het ach terhoofd de Olympische Spelen van Peking in 2008 ontvouwde hij het plan voor de vorming van een businessclub met 2008 le den. Als die allen duizend euro per jaar lappen is het varkentje gewassen. Hoe hij die massale financiële steunbetuiging wil organiseren wordt pas over eni ge tijd uitgelegd. „Denk maar aan de veertienhonderd vereni gingen die de bond telt", zei hij veelbetekenend. Natuurlijk krijgen de sympathisanten wel wat terug voor hun euro's, maar uiteindelijk moet het plan van Pro Volley toch anderhalf mil joen opleveren. Zoveel is er nog nooit beschikbaar geweest voor de nationale teams. Overigens gaat het zoeken naar een hoofd sponsor ondertussen wel door. Dat deed Bas Vos ook, net als de directie van het failliete TVN. Van een tijdelijke sponsor wilde zij niet weten. Om zijn eigen markt niet te verpesten, ver klaarde hi jPro Volley voelt zich echter op dit moment niet te groot voor een wat bescheidene re en tijdelijke sponsor. Voor het EK zijn er twee gevonden. De mannen dragen bij het evene ment in Duitsland vanaf vrijdag de naam van computer-leveran cier Paradigit op hun shirt, ter wijl de vrouwen tijdens de titel strijd op een paar weken in Tur kije worden gesteund door Co- rendon, een in Turkse reizen ge specialiseerde onderneming. Voor de beachvolleyballers, van wie Max Backer en Emile Boersma, tijdens het voorbije EK verrassend een nominatie voor de Olympische Spelen van volgend jaar verwierven, waren al sponsors gevonden. Onder tussen is door Pro Volley wel de tering naar de nering gezet. Desondanks zeggen technisch directeur Toon van der Burgt en mannencoach Bert Goedkoop dat ze deze zomer een volledig oefenprogramma hebben kun nen afwerken. Al met is er ken nelijk zoveel vertrouwen in de toekomst, dat de nieuwe Raad van Commissarissen onder lei ding van CDA-coryfee Theo Meijer zich bereid heeft ver klaard de komende vier jaar de kar te blijven trekken. Hein zegt met kleinere sponso ren de pot dusdanig gevuld te hebben dat de komende jaren ook bij de vrouwen aan een pro fessionele jeugdopleiding kan worden gebouwd. Bij de man nen bestaat zo'n opleiding al en kele jaren en de eerste resulta ten daarvan zijn nu te zien in de samenstelling van het nationale team. Oranje wil bij de Europe se titelstrijd, die vrijdag begint, een tussenbalans opmaken. Een plaats bij de eerste acht is de realistische doelstelling van bondscoach Goedkoop. Met de wetenschap dat begin dit jaar een teloorgang van het nationa le volleybal op handen leek, zou dat een mooie prestatie zijn. Nu nog de 1808 leden werven voor de businessclub. Want 200 zijn er volgens Hein al. GPD van onze sportredactie KAMPEN - De Litouwse Diana Ziliute heeft de eerste etappe van de Holland La- dies Tour gewonnen. De renster van Acca Due O, in 1998 wereldkampioene in Valken burg, was na een etappe over 118 kilometer met start en finish in Kampen de sterkste in de sprint. Ziliute hield daarin de Duitse Teutenberg en de Noorse Valen achter zich. Teutenberg is door meer behaalde bonificatieseconden de leidster in het algemeen klassement. Teutenberg (Team Nürnberg) vreest overi gens dat ze trui op de tweede dag, wanneer de 23,3 kilometer lange ploegentijdrit rond Biddinghuizen op het programma staat, al weer kwijt zal raken. Het uitvallen van Ros- sner na een valpartij, waarbij de Duitse voornamelijk schaafwonden opliep, zal vandaag zwaar doorwegen binnen het team verwacht de Duitse. „We hebben een te jonge ploeg om echt te concurreren met bijvoorbeeld Acca Due O, de formatie van Ziliute. Daarom richt ik me met name op een ritzege. Ik was er vandaag dichtbijmaar Diana is in supervorm. Daarmee verwees de Duitse naar de over winning van de Litouwse in de wereldbe- kerklassieker in Nürnberg van afgelopen zondag. Bij de ploeg van Acca Due O wordt naast Ziliute ook gerekend op de zussen Chantal en Ghita Beltman uit Slagharen. De twee Overijsselse rensters moeten met Ziliute om beurten meespringen met etap- pes om zo aanspraak op de eindzege te kun nen maken. Chantal Beltman: „We zijn in principe voor de eindzege hier gekomen en zullen er alles aan doen om die te boeken. Ziliute kan in de sprints veel bonificatiese conden winnen, maar wij mogen ook zeker onze eigen kans gaan." De ploegleiding vond het echter niet nodig om tijdritfietsen naar Nederland te laten verschepen, waardoor het morgen niet een voudig zal zijn voor de ploeg zich voorin het klassement te handhaven. Beltman ver wacht echter dat de ronde pas na de konin- ginnerit van vrijdag echt beslist zal zijn. Leontien van Moorsel ging niet van start in Kampen, zij liet de organisatie een uur van tevoren weten met maagklachten te kam pen. ANP Hij moet er geweldig mee hebben gezeten. Dick Advocaat moest iets doen, maar niet te veel. Keihard ingrijpen, zoals door het volk werd gewenst, is onmogelijk voor een bondscoach, als met hard ingrijpen het buitengooien van vier, vijf spelers wordt bedoeld. Dat is zeker onmogelijk vooraf aan twee misschien beslissende wedstrijden. Bovendien zou Advocaat zich terstond volledig ongeloofwaardig maken. door Henri van der Steen ZEIST - Advocaat moest niette min iets doen en dat was dus het passeren van Clarence Seedorf en het terughalen van Robben en Van der Meijde. Tegen de Bel gen was Seedorf onlangs weer stuitend slecht, maar vooral stuitend arrogant. De kleine middenvelder (de eerste rechts buiten van Advocaat, aldus Ad vocaat tot voor kort) probeerde weer eens de spelverdeler uit te hangen, maar viel hopeloos door de mand. Hij niet alleen. Ook de andere middenvelders (Cocu en Davids) konden zich weer niet beheersen, maar die twee staan wat hoger in de pi korde en zijn wat minder mak kelijk thuis te laten. Afgelopen week sprak Advo caat al voorspellende taal: het middenveld had tegen België niet - zoals opgedragen - in dienst van de voorhoede ge speeld en dus had hij in de rust ingegrepen (Seedorf eraf) en bovendien zou er nog een in greep volgen. „Het heeft voor een enkeling consequenties naar de wedstrijd tegen Oosten rijk toe." Of hij met het passeren van See dorf veel opschiet, moet worden betwijfeld. Seedorf werd door Advocaat sinds diens rentree als bondscoach langdurig over het hoofd gezien. Voor de uitwed strijd tegen Oostenrijk werd hij ineens weer geselecteerd én op gesteld. Zowaar: Seedorf speel de goed. Hij speelt elke zeven, acht interlands wel een keer goed. Na Oostenrijk was het weer lange tijd gedaan. Advo caat liet hem zes keer slecht voetballen alvorens in te grij pen. Cool! Het probleem van Advocaat is dat hij te laat is met ingrijpen. Hij >heeft vanaf de eerste dag zijn vertrouwen gegeven aan een selectie die dat vertrouwen niet waard is gebleken. Zoals Louis van Gaal al tot zij n schade ondervond en Guus Hiddink al veel eerder! Zeven jaar is het in middels geleden dat het begrip Kabel werd geïntroduceerd, waarmee een kongsi van de don kere spelers in Oranje werd be doeld. Het woord is sindsdien taboe, maar het is misschien geen toeval dat Seedorf en Da vids hun eigen wedstrijden spe len en dat ook buiten het veld bepaald sprake is van groepjes in de groep. Advocaat erkende zaterdag in een interview, dat de communi catie binnen Oranje onvoldoen de is. Men speelt liever stomme tje dan man en paard te noemen, vertelde AdvocaatHoe rij mt hij dat met de veronderstelling dat hij een groep gretige, super pro- fessionele topspelers bij elkaar heeft? Advocaat moet de komende twee wedstrijden hopen op een paar ballen die goed vallen voor hem, meer kan hij nu niet meer doen. Hard ingrijpen is niet meer mogelijk, hoewel daar in theorie nog wel een mo gelijkheid toe was. Door opstel ling en speelwijze helemaal op Van Nistelrooij en Van der Vaart af te stemmen. Dat had Advo caat al veel eerder moeten doen. Van Nistelrooij is de goalgetter waar elke coach van droomt, Van der Vaart is het talent waar elke coach van droomt. Advocaat is helaas te laat; Van Nistelrooij is er zaterdag tegen Oostenrijk door een schorsing niet bij, zodat de bondscoach voorin kan spelen met Kluivert als diepe spits en Van der Vaart op 10. Als dat lekker loopt, kan hij ver volgens niet anders dan Van Ni stelrooij tegen de Tsjechen op de bank zetten. Dat zou bijzonder wrang zijn, vooral omdat Van Nistelrooij uitgerekend tegen gele kaarten opliep uit irritatie over het spel van Oranje. Feite lijk dus omdat hij door Advo caat anderhalf jaar is misbruikt. Net als Kluivert trouwens. GPD Diana Ziliute (links) was na een etappe over 118 kilometer de sterkste in de sprint, foto Freddy Schinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21